Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
10. čer 2010

@jajabmw Jaji, tak kdopak má narozky? Ty? A oslava se teda přesunula? Tak přivezte pohár a žádný karambol 😉

laska.nezna.hranic
10. čer 2010

dzej - děkujeme 🙂
co umí? no už asi dva týdny chodíme (nebo spíš lítáme) sami. začínáme s prvníma slovíčkama. teda ne s prvníma, ale první, u kterých chápe význam (dej, nyny apod.) nevím, co bych ti pověděla... co by ještě dětičky měly v roce umět?
jinak abychom se "představili", Karimek má 12,030 kg a 79 cm. svoje míry si ale radši nechám pro sebe 😅 😀
oslava bude až v sobotu, aby si to užili i pracující příbuzní. už se těším 😎 bych nejradši vykoupila hračkárnu 🙂

když už je řeč o oslavě, ráda bych nechala malého vyfotit. fotili jste své děti při narozkách u profíka? a na kolik vás to vyšlo? nějak nemám představu a každý, koho se zeptám, to odhaduje jinak. místní foťák nemá webovky a jen tak se zeptat nemůžu, protože se tam nedostanu s kočárem... kolik si tak na to připravit?

jaja - snad ano, ale je těžké "vetřít" se do zajeté party 😅 zvlášť, když vaši drobečci jsou starší a tím pádem už řešíte jiné "problémy". 🙂

můžu se zeptat na váš názor na nepovinná očkování? my nechali dát synflorix a hnedka se mě doktorka ptala, jestli příště zaplatíme i neštovice nebo zůstanem u standardního očkování zadarmo. nějak nevím...

marmazel
10. čer 2010

jj, jedeme sami. myslím že malá to zvládne snáž než já 🙂

marmazel
10. čer 2010

My nedávali žádný nepoviný očkování. kamarádky malá je proti pneumokokům a stejně má zánět středního ucha. je jich tolik druhů a očkování chrání proti některým. Spíš přemýšlim hodně do budoucna pak proti té rakovině děložního čípku.

laska.nezna.hranic
10. čer 2010

marmazel - tak my máme chlapa, takže tohle řešit nemusím 🙂

dzej
autor
10. čer 2010

Katy...tak Sabinka má 13kg teď 😀 a je hodňoučká? A spinká dobře? Kolikrát ještě spí denně? Já nechala naočkovat akorát navíc žloutenku A, protože hodně cestujeme a pneumokoka...hodně plaveme 😉 Ty neštovice bych ráda, kdyby prodělala letos přirozeně. Máte pro malou takový neobvyklý jméno...znamená něco?? A fotit jsem nenechala...ale kamošky jo..a platily asi za 20 fotek cca 1200Kč..mají nějakou známou fotografku z Humpolce nebo tam odněkud..kdybych chtěla kontakt...fotky má fakt krásný

dzej
autor
10. čer 2010

aha..tak jsem teda pěknej blbec...Karim je chlapeček, že??? Já pořád píšu, že holčička.... 😔

cerstvamama
11. čer 2010

@dzej ten dalsi tyden by taky sel, mozna by byl jeste lepsi. Je jasny, ze v paraku nepojedete. Vse doladime az to bude aktualni. 😉
Vsechny zdravim, uzijte si pekny vikend, my prave dobalili a vyrazime na 3 dny k mori.

verculka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laska.nezna.hranic
11. čer 2010

dzej - a jakou měla malá porodní váhu? v roce by měl být trojnásobek, takže to bychom odpovídali, i když proti jiným mimískům se to může zdát hodně.
Karimek je hodný jak se to vezme. v mých očích je to andílek 😀 ale i když je silnější, je to hrozný neposeda, dokud nechodil, tak pořád jen poskakoval v postýlce, teď už tu jen tak prolítává místnostma a běda, pokud by ho někdo chtěl na chvíli zastavit. je k neutahání. byly časy, kdy spal v noci relativně dobře, ale přes den téměř vůbec. teď si dá jeden až dva šlofánky denně tak po hodince.
Karim znamená šlechetný, štědrý, ale taky dobře vyvinutý 😀 ale nevybírala jsem jméno podle významu. prostě se mi zalíbilo. měla jsem i spoustu jiných, v našich končinách obvyklejších jmen, ale tohle jediné mi prošlo u manžela. a nejsi blbec, jsem už zvyklá, že si ho lidi pletou s Karin 😉

dzej
autor
11. čer 2010

ahoj holky 😵
tak jak jste se měly v tom pařáku? My byly celý den na koupáku...naštestí jsme se dobře mazaly, takže nejsme ani jedna spálený.

@cerstvamama Moni ok...já zatím nic nemám na ani jeden týden, kromě plavča a cvíča, ale to bych přehodila..takže jak píšeš, domluvíme se až tu budeš a podle aktuálního počasí 😉 ale už se těším 😵
@laska.nezna.hranic malá měla 3650g a v roce měla 8700g...ona moc nejedla....rozjedla se pořádně až jsem přestala kojit. Ty ještě kojíš? Já si malýho spletla s holčičkou proto, že jsi psala...s Kájou...a my tu máme jednu Karolínku, které říkáme Kája, takže jsem to prostě vzala, že tu jsou dvě Kájky a vůbec jsem nad tím nepřemýšlela... 🙂
Moni užijte si moře!!! Hezký večer holky 😵

cori
13. čer 2010

Ahooooj holky,
tady sou fakt pařáky, že se nedá ani nic dělat 😅 , fakt jen ta voda, ale my jsme spíš zalezlí doma - tam je příjemný chládek.
Takže žijem, jen je teď trošku lítačka kolem stavby a samozřejmě dětí 😀 , takže pořád veselo. Máme se fajně, batolecí puberta stále trvá, Kája začíná neposloouchat a na nočník mi nechce a nechce (včera udělala radši bobana do bazénku než aby si sedla na nočník 😠 😠 😠 )

Holky co dovolené, kam se letos vydáte? My nikam, tak mě aspoň namlste.
Jinak vítám lásku.neznající hranic 😉 . Katy vítej, já jsem Jana. Karim to je fakt zajímavé jméno, takové jsem snad ještě neslyšela, jakého je původu?

laska.nezna.hranic
13. čer 2010

dzej - bohužel ne ☹ kvůli stresu a nedostatku spánku (alespoň si myslím, že to bylo proto) jsem o mlíčko přišla, takže jsem kojila horko těžko čtyři měsíce. bojovala jsem, co to šlo, přes ragády, zánět... ale mlíčka pořád ubývalo a malý stále plakal. tak jsme přešli na nutráč a od té doby spokojenost. trošku mě to mrzí, ale vzhledem k tomu, že jsem byla po císaři, jsem byla ráda alespoň za těch pár měsíců.

cori - děkuji za přivítání 🙂 jen se chci předem omluvit, pokud si hned nezapamatuji vaše jména, jsem hlava děravá 😅
Karim se dává spíš v arabsky mluvících zemích. jeden známý si tak říkal a mně se to nějak zalíbilo. a u manžela to bylo to jediné, které mi prošlo, tak máme "Káju".

dzej
autor
13. čer 2010

ahoj holky 😵
jste všechny v pořádku po té včerejší bouřce?? Já jsem si pěkně v tilku, sukni a žabkách jela do Olympie po nákupech a do kina a jak vylezu pak ven, tak se nestačím divit..všude voda..polámaný větve... o 15st míň...a cesta dom byla šílená...na sídlišti nám nesvítily lampy...a to jsem šla ještě se psem ven... Byla jsem na Sex ve městě 2..jestli se chcete odreagovat a máte rády ten seriál, tak doporučuju 😉
Katy..tak je vidět, že malej nestrádá, že prospívá dobře...prostě někomu to nevyjde s kojením 😉 a plánujete další mimi?
Dneska jsme byli na houbách..našli jsme nějaký babky a bedle...doufám, že nemáme klíšťata 😒

laska.nezna.hranic
13. čer 2010

dzej - to víš, já bych ráda. sice ne hned, spíš až bude mít Kájík kolem těch tří let, protože bych se mu ráda plně věnovala a taky doma nechci dva plínkáče 😅 ale manžel nechce ani slyšet. a to mi vždycky tvrdil, že chce děti čtyři... 😒 po synovo narození si to nějak rychle rozmyslel 😀 tak uvidíme. ale přála bych si to moc. vždycky jsem chtěla tři děti. a pokud jen dvě, tak ať je to alespoň páreček. ale i když bude klučina, tak vůbec nevadí. ale to neovlivním, tak uvidíme. kvůli císaři bych ráda dodržela dva roky netěhulit, pak vysadím a nechám to osudu. ono je lepší neplánovat, pak alespoň člověk není tak zklamaný, může být jen mile překvapený. a co ty, chtěla bys?

dzej
autor
14. čer 2010

Katy no jasně...ty máš ještě čas..a manžu chápu...já první rok o dalším mimi taky ani nechtěla slyšet. Ono pak až to dítko běhá a domluvíš se s ním...ty jejich perličky atd..tak už člověk změní názor, to je kouzelný. Já chtěla původně taky 3děti, ale teď už jen 2. Po létě nebo v zimě se asi pustíme do dalšího. Já taky nechci moc plánovat...ale určo nechci jedináčka..do práce nijak nespěchám...já vlastně pracuju pořád, takže si chci teď taky užívat malé a plně se jí věnovat.

jajabmw
14. čer 2010

Ahojky holky, tak hlásím návrat z Prachaticka a jsme bohatší o dva stříbrné pohárky. Autíčko i manža jsou taky celý takže vélkáá spokojenost 😀 . Sice jsme tam taky padaly vedrem, ale dalo se to. Jen jak na potvoru tam měli zavřené koupálko 😠 , což jsem fakt nepochopila. Si nechali holt utéct spoustu peněz.

jajabmw
14. čer 2010

jo a Dzej narozky měl Marťa i já 😀 .

dzej
autor
14. čer 2010

jůů to je suprovej dort, hned bych se zakousla 😀

@jajabmw tak vše NEJ k narozkám 😵 😵 😵 a gratuluju k stříbru 😉
Nám se tady strašně ochladilo..normálně chodím v mikině 😝 a do konce týdne nemá přijít žádný zlepšení..snad si ještě užijem léta

cerstvamama
14. čer 2010

Ahoj holky, zdravím všechny. Nestíhám vás dočíst, tak jen reaguju na poslední příspěvěk a přeju taky jajebmw vše nejlepší k narozenínám, i Martínkovi.
My se před chvílí vrátili od moře, cestou nám tak trochu chcíplo auto takže horor, stáli jsme u dálnice v 38 stupních a nikde žádnej stín 😲 No nakonec jsme dojeli, ale zítra to manža odveze do servisu. Ani nevybaluju, protože hned zítra letíme domů. Už se moc těším. Tak ahoj, příště už z Prahy 🙂

dzej
autor
14. čer 2010

@cerstvamama jéé Moni, dobře dojeďte domů!! A bacha, tady je 17st...takže pěkná kosa 😖

cerstvamama
14. čer 2010

fajn, tak to je tam o 20 stupňů míň než u nás 😀

dzej
autor
14. čer 2010

jo to je 😠 a ještě v sobotu bylo 32...chjo.....

laska.nezna.hranic
14. čer 2010

dzej - já teda manžu nechápu, muselo mu být jasné, že miminka pláčou a potřebují naši péči. a on nebyl ten, kdo to nosil, chodil na vyšetření, stresoval se, aby to dobře dopadlo, rodil to, vstával k tomu... Karísek chtěl jíst co dvě hodiny ve dne, v noci, přes den téměř nespal... je fakt, že přes šestinedělí malý usínal až někdy ve dvě hodiny ráno, což byl docela mazec, ale samozřejmě nic netrvá věčně. a nemít kvůli takovým drobnostem druhé, je směšné. já hned jak byl malý venku a já se postavila na nohy jsem řekla, že další mimi bude a snad ne jen jedno 🙂
ohledně tří dětí, já bych chtěla nejlíp dva prcky po sobě a třetí třeba s odstupem času, abych měla mazlíka, až starší odrostou. jestli teda na to pak už nebudu líná 🙂
co máš za práci, jestli se smím zeptat?

dzej
autor
15. čer 2010

ahoj holky 😵
tak dneska opět svítí sluníčko 🙂 já se jdu za chvíli zkrášlovat, navečer mám babskej dýchánek 😀
Nevím jestli mám jít v kalhotech nebo sukni...nerada bych zažila co v sobotu....během večera 15st teplotní rozdíl 😝
Katy... 😀 jasný mu to určitě bylo, ale dokud nezažije..nepochopí nebo si to tak nebere...ale neboj, to jsou jen řeči.
Jojo tak jak píšeš mít ty 3 děti, to by bylo fajn..jenže já už jsem docela stará na to, abych měla třeba za 10let další mimi. V červenci mi bude 32. Já dělám účetnictví...takže jsem si nějaký klienty nechala a mám to jako přivýdělek. Tuto práci můžu dělat v noci nebo o víkendu, takže mě to nijak neomezuje s malou. A co děláš ty?

jajabmw
15. čer 2010

Ahojky holky, tak u nás je dnes krásně, jen trošku fouká vítr, ale oproti včerejšku se to dá.
Pustím se do žehlení a k tomu si pustím na dvd Čtvrtý druh, je to o mimozemšťanech, tak se budu bát 😀 .

marmazel
15. čer 2010

Ahoj holky.
Tak já se přiznám, že na druhé se sama necítím. Mám lehce psychické problémy, doktorka mi dítě schválila, ale teď osobně se přiznám, že druhé ne, to bych nezvládla, ale když se někdo cítí tak proč ne. švagrová by taky brala třetí, ale manžel už nechce. jo, a víte co mi řekl manžel, když sem mu řekla, že druhý budemem mít tak za 6 let, až malá povyroste? že to ne, že to už budu stará 😀 😀 😀 nebude mi ani 30 ale budu stará 😀 on těžce nese, jak jeho mami ho měla až ve 32 letech (dneska je to normální, ale dřív ne) a spolužáci měli mladší maminky a tak proto chce děti brzo 😀
Holky poraďte co k obědu když máme průjem? dneska sme měli bramborovou kaši a vařené kuřecí maso, ale fakt nevím co dál. může těstoviny, řýži, brambory a kuřecí. ale co udělat z těstovin, když zeleninu ne, máslo ne,atd. už mi to začíná dělat i starosti. už to má pomáli 48 hodin, od včerejšího večera měla 3x smectu a změna žádná. dr. sem volala. tak jestli to nepřejde tak tam ve čtvrtek půjdem. ani nevím z čeho to může mít. někdo ¨říká že klidně i z počasí. tak nevím. nezvrací ani teplotu nemá . dík

cerstvamama
15. čer 2010

Ahoj holky, zdravím už z Prahy 🙂

@marmazel Když se necítíš, tak nemá cenu nic lámat přes koleno. Třeba to jednoho dne na tebe přijde 🙂 Adélka měla nedávno taky průjem jakoby z ničeho. Dávala jsem jí smektu, banány a k obědu rýži s mrkví, prostě nějaký rizoto spíš bez masa. Dál jsem jí dávala suchý pečivo, nejlíp den starý. A hodně pít!! Ať to brzy přejde.

muminek
16. čer 2010

Ahoj holky, zdravím po delší době nějak nestíhám Martínek mě vcelku dává do těla.
marmazel já se taky na druhé zatím necítím každej to má jinak. Ale začíná mě to v hlavě tak trochu šrotovat. Ale zatím né. A manžel nechce ani slyšet.

dzej
autor
16. čer 2010

ahoj holky 🙂
tak my dneska byly v ZOO...trochu sice poprchávalo, ale bylo to fajn. Malá mi tam teda neusla, tak byla pěkně protivná do večera. Chudák Jirka byl s ní, ptz já byla ve fitku. 😀 Moni, tak vítej doma...to je ale změna počasí, co? Jaké bylo přivítání? Co pesan?
Já taky pořád bojuju jestli druhý te´d nebo později...chjo...kdyby to tak někdo za mně mohl rozhodnout...Jirkovi je to totiž jedno...resp. chce abych se rozhodla já 😝