Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
28. únor 2011

Dobrý večer, tak jsem doma se zumby. Martínek mají zítra ve školce maškarní tak jsem byla odpoledne půjčit masku indiána. 😀
@jajabmw ten dort je suprovej
@cerstvamama Moni to u nás je boj každej večer. Hlavně že se jí líbi ve školce. 😀

cori
28. únor 2011

Ahoj holky,
tak my máme samé oslavy a návštěvy a prostě nějaký frmol, tak Vás aspon v rychlosti zdravím.

@jajabmw Lucince všechno nejlepší k narozeninám, hlavně to zdravíčko a krásný dort dostala, dělala jsi, že 😅 , já fut bojuju s tou potahovkou, tak snad to jednou dobojuju k úspěchu a spokojenosti 😀

Jéjda tady už se tak školkuje? Nás čeká v dubnu zápis, tak snad nás vezmou.
Pěkný večer všem 😉

dzej
autor
28. únor 2011

ahoj holky,

no já vám ty školky docela závidím, my máme zápis v půlce března a už ted vím, že pokud mi ji vůbec vezmou od září, tak budu šťastná!!
@jajabmw Jani, pěknej dort. Taky přejeme Lucince dodatečně vše NEJ k narozenínám. A kde jste byli lyžovat?
Jani a co fotka plesových šatů?! 😀
@cori Jani a jste zdraví? Copak máte za oslavy? Děti mají ještě čas na narozeniny, ne? 😀
@muminek Evi a Martínek už chodí každý den do školky?
@cerstvamama Moni, my jsme malé koupili ty plastový lyže a ona na nich chodí po sněhu a sjíždí maličký kopečky, prostě si na to zvyká a zkouší dělat s hůlkama. No a letos v zimě už jí pořídíme normální lyže a zkusíme s ní jet na svah. Sabinky když je plná dojmů taky nemůže usnout nebo se pak v noci budí. To se určo srovná.

Jo a měla jsem ve schránce slevový kupony do mekáče na celej březen 😀 takže tam ted budu často.
Jsem byla ted v práci a pak na kosmetice, asi podruhé v životě. Tak mě bolí celej obličej, ale cítím se dobře. 🙂

cerstvamama
28. únor 2011

@muminek U nás je právě usínání bez problémů, dneska to byl extrém. Hysterický záchvat, kopání, kousání... @cori Taky tě zdravím, užívej oslavování. @dzej Hm, tak v březnu to nestihnu. Ale tady taky teď zavedli ty "fajnovky za kačku" nebo jak se to v Čechách jmenuje. A občas mají akci na některý menu. Dlouho už jsem v mekáči nebyla, měla bych to napravit 😝 Kosmetiku si užívám, teda tu masáž obličeje. Mám hrozně citlivou pleť, takže chodím až večer a domů se plížím za tmy, prže by mě sebrali policajti že jsem nějakej úchylák 😎 S lyžováním jsme se zatím domlouvali tak, že bysme Adi dali do školičky, že jí to bude motivovat když bude jezdit s jinýma dětma. Ale do zimy to ještě můžeme přehodnotit, uvidíme. Děda se moc těší jak s ní pojede do Itálie. Asi má představu, že jakmile Adél stoupne na lyže tak pojede jako Záhrobská 😀

cori
28. únor 2011

@dzej
@cerstvamama díky, teď slavil MM půlkulatiny, týden po něm švagr kulatiny, zanedlouho bratranec rok a pak já s Ondrou máme slavící víkend, pak svagrová se švagrem a naše Karolínka 😀 😀 😀 no máme toho, do konce dubna co 14 dní oslava, to zase přiberu 😀 😀 😀
Jinak sem Vám tu tuším ani nepsala jak mě zase potrápila indukční deska - minulý víkend jak slavil půlkulaté MM narozeniny, tak já frajerka, že udělám oběd doma (pro 10 dospěláků + děti), plán byl dobrý, pekla sem od čtvrtku, ale v pátek večer indukce přestala jít, si říkám - to se zase rozchodí - celou sobotu nešla - volali jsme zas eopraváře, ale že dojdou až v pondělí, tak já na trní jak to dopadne - v neděli jsem vajíčka na pomazánku vařila 45 min po 25sekundách jsem boostovala, stejně sem vařila i jídlo pro prcka a pak se naštěstí deska nechala překecat a o půl desáté se rozjela, takže se nám meny krapet změnilo, polévka se uvařila tak tak a vše dopadlo dobře - a napečeného sladkého jsme dojíli ještě dlouho 😀

muminek
1. bře 2011

Ahoj holky @cori vy jste fakt samá oslava. 😀 To si z tebe ta indukce dělá prdel 😀 bych byla na prášky.
@dzej Jani né Martínek chodí jen na 5 dní v měsíci jenže jak byl nemocnej tak nám to vyšlo na celej týden a dneska šel že mejí maškarák zítra už bude doma. Tak jsem na Indiána zvědavá. 😀 😀 😀
Jé kosmetiku bych si taky dala líbit. A ktomu mekáče uuuu 😀
Holky tak snad vám ty děti do školky vezmou. Proto jsme se hlásili loni, že kdyby ho nevzali tak musej letos přednostně.

cerstvamama
1. bře 2011

@cori Pěkně to máte poskládaný. My máme zase slavící duben a listopad.
Právě jsem přijela ze školky, bylo to peklo. Ráno Adi byla v dobrý náladě, hrála si, najedla se, oblíkla. Když mělo dojít na oblíkání oteplovaček, bundy, bot a čepice tak začala vymýšlet, že chce ještě jednou jet s mašinkou, pak postavit věž z kostek, pořád to oddalovala. Nakonec jsem jí začala oblíkat, jenže dostala záchvat, brečela, kopala, bila mě, řvala na celý barák. Silou jsem jí oblíkla, nacpala do auta a jely jsme. Až v autě trochu ztichla, spíš rezignovala. Z auta do školky šla celkem v klidu, jen mě ještě upozornila, že bude plakat, což taky udělala. Ale ve školce už šla s učitelkou (a Kájou) bez řečí. Jedu teď nakoupit, snad se tím uklidním. Pěkný den

cori
1. bře 2011

@cerstvamama teda koukám dramatické nástupy do školky, no máme se na co těšit, já i ted když máme někam vyrazit, tak je to pěkná bojovka 😝 vychystat ty dva draky, no už aby bylo to jarooooo.
Ondra měl zase ječavou noc a to už to vypadalo nadějně, tak už šel zase spát 😅 , uvidíme na jak dlouho.

@muminek jj ta indukce je fakt hrozná, se děsím dalších oslav, to určitě zas nepůjde - přitom ted jede jak hodinky...

muminek
1. bře 2011

@cerstvamama tý jo Moni tak si něco pěknýho kup. Taková scéna po ránu. Snad to brzo přejde.
@cori Martínek taky v noci vyvádí a i při usínání. A dneska za mnou v noci přilezl a už neodlezl 😖

cerstvamama
1. bře 2011

Nevím proč dělá takový scénky, když se jí tam líbí. Učitelka říká, že brečí max 10 minut. Když si pro ní odpoledne přicházím tak jí už z dálky slyším, jak vykládá všechno možný. Mně pak v autě vypráví co dělala. Evi, byla jsem jen v Kauflandu pro jídlo ☹

cori
1. bře 2011

@cerstvamama a jak si tam Adi s dětma povykládá, nevadí jí jazyková bariéra? Nebo máte nějakou spešl školku?

cerstvamama
1. bře 2011

@cori Adélka na ně česky, oni na ní rumunsky. Podle učitelky se prý celá školka asi brzy češtinu naučí, protože Adélka celý den mele a mele ... 😀 No ale jak jí tak pozoruju, tak učitelka jí něco vykládá a na konci věty řekne rumunsky "ano?" a Adélka odpoví česky "jo" - takže asi něco rozumí, ale zatím nemluví. Jen jsem jí naučila říct si o pití a záchod, to jsme trénovali 😉

cori
1. bře 2011

@cerstvamama tak to je teda šikula, děti jsou fakt dobře přizpůsobivé, já bych se tam bála díky jazykové bariéře 😅

jajabmw
1. bře 2011

Ahoj holky. Téda Moni Adélka je šikulka, taky jsem si říkala, jak to vlastně zvládá, když neumí rumunsky. No my jsme s lyžováním u Lucky čekali docela dlouho, teda na dnešní dobu. Je totiž hrozně opatrná a když jí něco nesedne, tak se zasekne a nic a nikdo s ní nehne. Tak začala až ve 4,5 letech a dali jsme ji do školičky. Jenom přece nevíme jak vysvětlit zatáčení a tak. A je pravda, že tam byla 4x a jezdí s náma na červené sjezdovce. Ty fotky jsou Deštné v Orlických horách, za nás tři jsme dali za 4hodiny 1000 kč. No mazec. A tak jsme dali na tip známých a objeli to do Polska na druhou stranu a tam je naprosto úžasný lyžařský areál. A nás tři by to vyšlo 1000 kč na celý den. Vypadá to tam jak v Rakousku. To městečko se jmenuje Zieleniec.
Jo a Moni hledám práci v administrativě, tak nějak mám pocit že bych nic jiného nezvládla. Ségra mi říká, že určo zvládla, ale těch sedm let doma se asi podepsalo na mém sebevědomí, takže musím začínat pomalu. No každopádně od dubna budu chodit na angličtinu, tak snad se do toho bez problémů vpravím. Teď jsem si našla práci na půl úvazku v ČEZu a myslela jsem že bych to už od dubna zkusila, jenže manža prohlásil, že si to musíme všechno pořádně spočítat, aby se mi to vůbec vyplatilo. No jo ale nějak začít musím, protože tímhle stylem, si myslím, že bych pracovat nezačala nikdy.
Ježíš fotky šatů, hlavně že jsem si stáhla ostatní fotky a tyhle jsem zapoměla 😀 .

dzej
autor
1. bře 2011

ahoj holky
@cori Jani a dojeli ti opraváři v pondělí nebo ne? Jinak jsi šikula, že jsi to zvládla s takovýma problémama 😉
@cerstvamama Moni, ona asi Adélka zkouší, jestli ji nenecháš doma..... 🙂
@muminek Evi a u vás berou přednostně toho, kdo se hlásil už loni do školky?? 😕
@jajabmw to je mazec, že jen "objedeš" kopec a jsi jak v jiným světě. A fotky z plesu dodej 😉

cori
1. bře 2011

@dzej Jani dojeli, ale deska opět jela, tak naštěstí jsem to před tím natočila na kameru, aby to mohl pán vidět, je fakt, že když poruchu nevidí, tak s tím těžko můžou něco dělat, že, ale na druhou stranu - mám být pořád ve stresu kdy mi zase pojede a kdy ne? Jenže nám ji jen tak nevymění, prej tohle ještě nikdy neviděl, poptával se i u electroluxáků a prý s tím taky nemají zkušenosti - takže se bude zkoušet čím to je - vyměnovat a vyměnovat a pak se uvidí... Tak snad mě při dalších oslavách neselže 😅

cerstvamama
1. bře 2011

@cori To byl dobrej nápad natočit všechno na kameru 😉 To by mě asi nenapadlo 😀 Neměli by ti to vyměnit celý? @dzej No to víš, že to Adi zkouší. Dneska mi od dveří zdrhla až do postele, že prej bude radši spát. Neprošlo jí to. @jajabmw Klid, taky si nevěřím a to jsem na MD teprve 2,5 roku. Někdy mám pocit, že nedokážu ani sestavit smysluplnou větu. To se brzy poddá 😉 Práce na částečnej je můj sen, ale asi to neprojde. Ale líbilo by se mi být brzy doma a mít čas i energii na děti a domácnost. Jo a jakou má Lucinka helmu na lyže? Vůbec se v tom nevyznám - na co se má dávat bacha, jaký jsou třeba dobrý atd.

muminek
1. bře 2011

@dzej prej je to daný zákonem že ti to dítě vzít musej když ho rok před tím nevezmou. 😖 Tak nevím mě to říkala ředitelka školky

cerstvamama
3. bře 2011

@muminek Fakt? To jsem nevěděla.
Holky, mám radost a tak se musím podělit. Dneska ráno odešla Adi poprvé do školky bez slz! Proběhlo to úplně v pohodě. 😀

muminek
3. bře 2011

@cerstvamama Moni tak velká gratulace máš doma šikulku. Já osobně si myslím že plakala jen aby se neřeklo. 😀 😀 S tou školkou fakt nevím v zákonech se nevyznám a jelikož nás vzali tak jsem to ani nezištovala. Ale každej to má jinak třeba je to pravidlo v naší školce. U nás je združení 3 školek o mnoho třídách které jsou v různých častech Oslavan a mame jednu ředitelku. Která se stará o všechny. 😀

muminek
3. bře 2011

Tak nic obrázek nejde otevřít. ☹

muminek
3. bře 2011
cerstvamama
3. bře 2011

@muminek Krasavice (krasavec) 🙂

dzej
autor
3. bře 2011

ahoj holky,

ted jsem nějak neměla čas sem nakukovat.
@cori Jani, to je dobrej nápad to natočit na kameru...ono je to těžký, dneska je všude spousta elektroniky v těch přístrojích a člověk aby se v tom vyznal. ☹
@muminek Evi..tak to jsem teda neslyšela, že tě musí vzít...ze zákona je pouze to, že musí vzít dítě předškolního věku..jinak si každej určuje sám ty kriteria. U nás je třeba 1, věk, 2 sourozenec, 3 nástup do práce, 4 bydliště, 5 potom věk a nakonec když už se neví, tak příjmení podle abecedy..

@cerstvamama Moni, tak gratuluju k dnešnímu dni bez slziček Adi je šikulka 😵 😵
My včera ve školičce taky v pohodě...ale to tam chodí jen na dobu, co já jsem v angličtině, takže to se těší.
Dneska byla u mamky a já v práci. A zítra máme zase sraz z dětma v kavárně, tak se těšíme 😵 A o víkendu chci jet na lyže!! snad to vyjde....

dzej
autor
3. bře 2011

@muminek krásný šaty, sluší vám to tam všem 🙂

muminek
4. bře 2011

Ahoj @dzej Jani, jsem psala že je to asi podle školky. Mě to tak řekli a jinak jsem se nezajímala. 😀
Jani kam se chystáš lyžovat? Já mam zase víkend pracovní dneska divadelní ples a zítra MDŽ

cerstvamama
4. bře 2011

No jo, ono bude MDŽ 😀 U nás dneska svítí sluníčko tak doufám, že to vydrží do odpoledne a ne že se zase zatáhne těsně před tím než půjdeme do parku - jako vždycky. Zítra má být taky hezky i celkem teplo, tak plánujeme výlet za město. Manža odlítá na 4 dny do Prahy, pojedeme se známýma. Zatím se mějte, za chvilku jedu do školky. To je hrozný, jak ty dopoledne utíkají 😀

jajabmw
4. bře 2011

Ahoj holky jen nakukuju, nějak nestíhám. Téda muminku krásný šatičky moc vám to slušelo. Já musím šaty vyfotit samotný, neb si Martínek hrál s mým mobilem a smazal mi fotky ☹ 😠 . Nechápu jak se mu to povedlo, ale bohužel povedlo.
Jo a holky jsem zapsaná na angličtinu, tak od dubna začínám chodit a už se nemůžu dočkat 😀 . Je to za 220 na 60 minut, což je krásný. No jen to zatím neřeknu manžovi, protože by vyváděl, že je to zbytečný.
Moni jakou helmu má Lucka nevím, to kupovali s manžou ve speciálním obchodě na lyžování.

muminek
4. bře 2011

@jajabmw Jseš borec já jsem na jazyky tupá. Moc vás holky obdivuju jak se snažíte já s tím bojuju. Se dívám že je to všude stejný s těma chlapama. 😖 mm