Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
5. bře 2011

Ahoj holky, mám dotaz. Jak se přesně dělá ta cibule s medem na kašel a krk? Ta cibule se pak z toho vyhodí nebo jak? Díky

muminek
5. bře 2011

@cerstvamama Moni já dělám na kašel cibulu a majoránku a je to účiný na kostky nakrájím cibulu lžičku majoránky 10minut luhovat scedit osladit a citron pro lepší chuť. Je to na jeden hrnek. A nesmí se to kombynovat s mukosolvanem pak to nemá správný účinek.

dzej
autor
5. bře 2011

ahoj holky
krásnou sobotu přeji. Moni, ty se dej brzo dokupy. Já znám akorát, že se smíchá cibule s cukrem a ta štáva se nějak pije..ale nikdy jsem to nezkoušela. Jednou jsem to dávala malé na kašel, ale málem se pozvracela.
@muminek @jajabmw holky...to mi neříkejte ani ze srandy, že vás ti vaši chlapi nepodporují ve vzdělání 😠 Kurňa tak můžou být rádi, že nemají doma nějaký slípky, který nic neumí. Přeje to je potřeba aby se člověk učil celej život. A za vzdělání nebo učení se nikdy nejsou vyhozený nebo zbytečný investice. Přece to může ovlivnit i pracovní postup atd...
Bych jim řekla, že zbytečná investice je do těch jejich koníčků, ale ne do vzdělání 😀 😝
@jajabmw Jani a u vás není nějaká možnost zdarma té angličtiny? http://esf.luzanky.cz/index.php?q=anglictina nevím, jak by se to dalo najít ve vašem kraji...ale za zeptání se nic nedáš. Já mám tu angličtinu zdarma, hned ve vedlejších dveřích je ta mimiškolička, která mě stojí na dopoledne 50Kč a ještě pak můžu chodit na kurzy PC za 300Kč to je asi taky na 2měsíce..

Dneska se mi podařilo spát až do 9h 🙂 to byla paráda. Pak jsem si skočila do fitka, uvařila oběd a malá už spí a Jirka jen na čtyřkolce někam. Navečer odvezu malou i psa k babičce a brzo ráno valíme na lyže do Rakouska. Se těším!! Jsem už aspon měsíc na lyžích nestála ☹

cori
5. bře 2011

@cerstvamama tohle dělám malé - cibule s cukrem nebo medem (med není pro prcky, ale dospělí ho můžou) cibuli nakrájíš normálně - jako třeba na zásmažku - prostě na kousíčky - pořádně pocukruješ - cukr je asi taky jedno, já dávám moučku a pak to necháš luhovat, já to tak mám i celý den a odebírám si štávu - můžeš zcedit nebo nabírat na lžičku (pokud máš ráda cibuli, tak můžeš jíst i ji, jinak se jí jen štáva 😉 )
Snad to zabere, Kajce to na suchý dráždivý kašel zabírá dobře 😉
@dzej tak ta Aj je i u nás, já tam byla zapsaná a pak jsem to nějak nedávala, mně se v zimě nechtělo jít přes celé městečko, když jsem ještě Ondřu kojila co 2 hodky 😅 , tak sem to vzdala, ale kukala sem, že se bude asi otvírat nový kurz, tak možná bych do toho šla, mě MM zase podporuje hodně, ale já su leňoch 😅 😅 😅
A je fakt, že dneska ty jazyky sou základ 😖

cerstvamama
5. bře 2011

Ahoj holky, díky za rady. @cori Právě jsem nevěděla, jestli to tak můžu necha třeba celý den a odebírat šťávu nebo jestli se to má jen jednou a vyhodit. Zatím to vypadá, že to pomáhá nám oběma. @dzej Spát do devíti, to bych si taky nechala líbit 🙂 O víkendu se mi to většinou daří, ale tím jak manža není doma tak musím kolem 7 hod. dělat mlíko a pak už mě Adi nenechá zalehnout. Moc si užij lyže!! Holky, já se naposledy vzdělávala když jsem byla těhotná s Adélkou, pak nějak nebyl čas. Teď bych vlastně zase mohla, když je dopo ve školce, ale taky se nemůžu dokopat. Dnes jsme šli odpo se známýma na kafe do jedný restaurace kde je program pro děti. Přikládám fotku. Adélka se na ní tváří jako boží umučení, ale chtěla to sama, vážně 😀

dzej
autor
5. bře 2011

@cori Jani, určitě souhlasím s těma jazykama a pokud je ta možnost a ještě ke všemu zdarma, tak je škoda toho nevyužít. Já zvažuju, že budu chodit i na ten kurz PC, sice už nemůžu zdarma, to můžeš využít jen jednou, ale ty 3stovky, co to je....

@cerstvamama jéé Adélce to sluší. A nemá nějaký světlejší vlásky?? 🙂 No bylo to prima dneska tak dlouho spát, zvlášt když Jirka byl večer na pivu, došel ve 3 dom a v 7 vstával s malou 🙂 ale slíbil to, takže to i dodržel 😅

Koukám na Český lvy....

cerstvamama
6. bře 2011

Ahoj holky, co jste dělali o víkendu? My dnes byly s Adél doma, trošku jsme zklidnily tempo a vyháněly bacily z těla. Zítra už jí vezu do školky. Nadšená teda není, ráno čekám zase hysterák. Původně jsem jí totiž slibovala, že od zítřka bude jezdit už s tím svým kámošek co měl neštovice, ale doktorka ho neuschopnila, prý až za týden ☹

cori
7. bře 2011

Ahoj holky,

@cerstvamama tak zadařilo se a bacily jsoui pryč a jak se šlo malé do školky? Dobrý?

@dzej já jsem pro zajímavé kurzy a semináře, jen mi ted nějak na to chybí energie, ale jen co se vrátím do práce budu muset něco absolvovat 😅

Nu, tak zase toho nestihnu moc napsat, musím si jít hrát na obchod 😅 nebo už mi to stěhuje k PC.
Tak hezký víkend, u nás to vypadá na sluníčko, jen teda je teplota furt kolem 0 😠

cerstvamama
7. bře 2011

Ahoj holky, tak Adí dneska neplakala, až když mi dala ve školce pusu na rozloučenou tak se jí trošku klepala bradička. A ani jsme se před odchodem do školky nepraly. Po kamarádovi se ráno nakonec vůbec neptala. Akorát vstala o hodinu dřív, tak jsme si trošku hrály a udělaly si ranní pohodu, pak odcházela v klidu. @cori Adélka má jen rýmu, se mnou je to horší. Mám nějaký léky a snažím se to ze sebe dostat. Řekla bych, že už je to lepší. Navíc se tu teď trochu umoudřilo počasí a to se pak léčí samo 😉

cori
7. bře 2011

@cerstvamama tak to je fajn, že to tak zvládla 😅 , jéjda já jsem zvědavá jestli nás vůbec vezmou a jak to budeme od září zvládat my 😅

muminek
7. bře 2011

Ahoj holky, dneska jdu jen kouknout jsem nějaká zmožená po víkendu padaj mě oči. Martínek chodí do školky tak jsem byla dnes na kosmetice. A zítra hodlám relaxovat než dojde 😀 Dobrou

dzej
autor
7. bře 2011

ahoj holky
tak my jsme si včera užili výbornou lyžovačku v Říčkách. Bylo suprový počasí i sníh, takže super den 😵
Akorát mně bylo líto Sabinky, protože se ptala, proč jsme ji nevzali s sebou na lyže 😢
Dneska jsme byly v Yamaze a pak celý odpoledne venku, protože bylo na sluníčku krásně.
Zítra jde s babičkou do takové obrovské herny v rámci nějaké akce, tak jsem zrušila plavání a půjdu do práce.
@cerstvamama Adi je šikula, asi se už jí ve školce líbí 😉

@muminek Evi, užij si relaxaci 😉
@cori Jani a máš ted dvouletou nebo tříletou mateřskou?

cori
7. bře 2011

@dzej s Ondrou mám tříletou
Tak to jste měli prima lyžovačku, tady v okolí sníh nikde není, my už vyhlížíme jaro, ale teda studený větr tu je furt 😠

dzej
autor
7. bře 2011

@cori Jani tady taky fučí. Jen na sluníčku je pěkně. Ještě to není prostě ono, ale už se to blíží...jaro 😵 😵

cori
7. bře 2011

@dzej my s Kájou každý den vyhlížíme s okna jaro - naše oblíbená hra, sedneme si před okno a čučíme z okna 😅 , říkám - Kája co děláš? Kája: "vyhlížím jaro, pojd si za mnou sednout maminko" 😅 dneska teda houfně odlétaly vrány, tak snad už brzy

cerstvamama
7. bře 2011

K nám má jaro dorazit koncem týdne, bude až 12 stupňů a pořád jen sluníčko. Nemůžu se dočkat. Jani-cori vyhlížení jara by Adélka vydržela tak pět vteřin, ona vůbec neposedí 😀 Dnes jsem s ní byla u holiče a udržet jí v té židli byl nadlidský výkon. Jdu se nadopovat lékama a spát. Zítra už dorazí manža, tak se těším jak mu Adélku zase každý večer předám 😀

dzej
autor
7. bře 2011

no a prý jsou tady už čápi, o 14dní dřív 😵
@cerstvamama Moni, tak dobrou noc a ať je ráno líp
@cori Jani, tak Sabinka by taky asi nevyhlížela jaro.... ona je šílenej raplík, neposedí ani chvíli

muminek
8. bře 2011

Dobré ráno, Moni to u nás stříhání probíha tak že řeknu že půjdem k holičce a on řekne ať ho ostříhám já tak toho využiji a ostříhám ho a švagrová kadeřnice to dorovná což už snese. Ale celej se od ní ostříhat nenechá 😒
Jani tak to jste si užili. A asi u nás na posled nebo se pletu? 😀
@cori to máte moc pěknou hru taky vyzkouším.
Jsme včera byly na zahradě jak bylo krásně. 😀 A Martínek plakal že nechtěl jít domů a to už byla skoro tma. ☹

muminek
8. bře 2011

Maškarní ples v neděli

muminek
8. bře 2011

Martínek byl za Bořka

dzej
autor
8. bře 2011

ahoj holky,

tak u nás je to naopak....doma Sabinka nechce ostříhat, ale když jdem ke kadeřnici, tak sedí jak beránek a nechá si udělat cokoliv. Dneska byla s babičkou v takové veliké herně Bongo, tak jsem ráda, že se mi vrátila celá a zdravá 😵 ted jsme se vrátili z mekáče Moni 😀 😵 dneska měli luxusní hranolky, hodně osolený i osmažený. 🙂 mňam.
Evi, pěkný fotky z karnevalu 🙂

muminek
8. bře 2011

@dzej Jani teda fuj osmahlý a osolený mysli na zdravý. Bongo je super já tam teda ještě nebyla ale Martínek tam byl s tchýní a moc se tam těší jak pojedou příště. 😀
Martínek by asi taky držel než stihnem jít ke kadeřnici tak donese nůžky a řekne ostříhat. 😀 Tak stříhám.

dzej
autor
8. bře 2011

@muminek 😀 😀 😀 😀 ale no tak...já na zdraví myslím 😀 😀 😀

muminek
8. bře 2011

@dzej to byla sranda 😀 😀 😀 😀

muminek
8. bře 2011

A jak se líbilo Sabči v bongu?

dzej
autor
8. bře 2011

@muminek jojo líbilo....vykládala jak jezdila na skluzavkách. Já jsem tam taky ještě nebyla...

muminek
8. bře 2011

Tak pojedem někdy spolu 😀 a děti vezmem sebou 😀 😀

dzej
autor
9. bře 2011

ahoj holky
🙂 kdepak jste všechny? Jak se máte?
Já měla dneska zas angličtinu a malá byla v mimiškoličce a s brekem jsme šly dom...prostě nechtěla. Musela jsem ji tam nechat o hodinu dýl a ještě jí to bylo málo. Příště si beru knihu a budu si číst jak na ni budu čekat 🙂
Zítra si jdem pro přihlášky do školek..tak jsem zvědavá. Potřebuju i razítko od dr. ale nevím jak to udělat, nechce se mi tam vláčet malou, aby něco nechytla. 😒

jajabmw
9. bře 2011

Ahoj holky. Dzej já jsem si pro razítko tenkrát u Lucky normálně došla ani ji nechtěla doktorka vidět. Ale teď tam máme jinou tak nevím jak to bude u Martínka.
Jinak my byli v sobotu lyžovat v tom Polsku a supééér 😀 😀 😀 . Jen Lůcu jsme museli krotit, protože se tak rozjezdila, že lítala jako blázen a skoro nedělala obloučky.
Jinak zase rýmujeme, se z toho asi zblázním.

dzej
autor
9. bře 2011

@jajabmw Jani, ale já nemám Sabinku přes den kam dát, takže proto ji musím vzít s sebou k dr.... myslím, že ji nebude chtít vidět... zase jste byli jak posledně na lyžích? Je to paráda, co??