Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
17. bře 2011

ještě jsem si vzpomněla, v Tescu mají za 300 bezdotekovej dávkovač mýdla na baterky. Tak jsme ho koupili dom a je super! 😵

jajabmw
18. bře 2011

Ahoj holky. Škoda muminku že nebydlíte blíž, hned bysme za vámi jeli. Neštovice jsem si taky chtěla odbýt než půjde Martínek do školky.
Taky je u vás tak hnusně jako tady? Celou noc prší a prší. No a teď přímo leje. Jsem zvědavá jak vydržíme doma 😒 .

muminek
18. bře 2011

@dzej Jani jasně stavte se máte to kousek. Jsem ráda že to chytl než nastoupí do školky a já do práce.
Ju novej plot tak to už bude jaro já už chci taky něco kutit na domku ☹

muminek
18. bře 2011

Jinak u nás taky prší a dost 😖

cerstvamama
18. bře 2011

Čau holky, neštovice jsme měli v baráku před 14 dny, asi je k vám odvanul vítr 🙂 U nás se teď taky ochladilo, zatáhlo a prší. Ale máme kolem 9 stupňů, což není tak špatný. I když mě je to jedno, jsem zavřená doma. Adélka měla ráno 37,3 - jsem si nějak myslela, že 4. den s antibiotikama už bude bez teplot. Rýma se jí pořád drží, prevít.

muminek
18. bře 2011

Moni včerá u nás paní v lékárně říkala že nachlazení co řádí u nás tak trvá tak 20 dní 😖
Třeba se vám taky ty neštovice ještě objeví 😉 a budete to mít za sebou. 😀

dzej
autor
18. bře 2011

ahoj holky

Evi, já myslím, že Adélka měla neštovice, když byla maličká, někdy kolem roku....
jak dlouho ty neštovice trvají? Já bych to doho fakt šla.... ale na konci dubna jedem zas na pobyt s dětma, tak aby to už bylo pryč?
U nás je nechutný počasí, prší a ted i trochu do toho sněží. 😖

cerstvamama
18. bře 2011

@muminek No tak to se máme na co těšit, 20 dní 😒 Jak říká @dzej Janča, Adélka měla neštovice v roce a čtvrt, tak nějak. Nechala jsem jí infikovat od sestřenice. Inkubační doba je až 21 dní, Adi to dostala přesně ten poslední. Pak se asi týden tvoří vodnatý pupínky. Jakmile už jsou všechny se strupem a netvoří se další mokrouši, tak už to není infekční. Aspoň pokud si dobře pamatuju.

muminek
18. bře 2011

@cerstvamama Moni tak to mě ušlo že už to máte za sebou. Jani jak chceš rozmysli se a klidně přijed 😀

cerstvamama
18. bře 2011

Čau holky, Adélka má zase 38,5. Je fakt, že předtím měla hysterický záchvat, ale stejně. Tak vysokou teplotu by si neuřvala. Ještě nikdy nebyla takhle nemocná, tak vůbec nemám představu jak dlouho trvají takový teploty a horečky? U doktorky jsme byly v úterý, takže bere 4. den atb.

cori
18. bře 2011

Ahojte,
zase po čase zdravím, sem chřipkovala, tak sem nestíhala chodit na net - teda číst ještě jo, ale reagovat nee 😅
Koukám, že se teda dosti marůdkuje, tak at je bobišům brzo líp.

@cerstvamama my tak dlouho teplotu nikdy neměli, ale kamarádky syn měl přes týden, tak snad to přejde, myslím, že ten hysterák by jí tu teplotu zvednout mohl, teda naší treperendě jo...

My ted máme zápřah s Kájou, měla dudlíka na noc a my jí ho konečně vzali a teda přes den děs běs - protivná, vzteklá, negativistická, neposlouchá nevím jestli je to jen z toho dudlíka, ale chová se jak děsně nevychovaná 😝

dzej
autor
18. bře 2011

ahoj holky
@muminek Evi, tak my asi teda přijedem....já bych asi fakt chtěla, aby to už měla za sebou.... Že bysme to vzali v neděli v rámci nějakýho výletu. Napíšeš mi do IP adresu a jestli se vám to teda vůbec hodí 😀 já myslím, že stačí i venku na chvíli, ne? @cerstvamama Moni, jak jsi to udělala ty?? Ty jo, chudák Adi. Ale to tak bohužel bývá. Sabinky sestřenice, taky Adélka, ona má rok a má teploty kolem 39st. Třeba 3dny, pak 3dny klid a zas znova.... ale nevím, jestli brala ATB, no asi jo.... Každopádně to tu ted fakt lítá ve vzduchu. Já dávám imunoglukan a tiše tukám na dřevo.

@cori Jani, gratuluju k oddudlíkování, je možný, že je to reakce na dudlík, jak se chová. Čím jsou děti starší, tím horší je jakýkoliv odnaučování. Prostě jí to asi v té pusině chybí...držím pěsti at je brzo zase veselá 🙂
Holky u nás strašně lije, celej den, to je hrozný. Byla jsem ted v práci a po cestě jsou šílený kaluže na silnicích, jak to nestíhá odtýkat...snad nebudou zas nějaký povodně. 😔
Ted si jdu dát Frisco. Jirka se chystá do hospody, tak se tu pěkně uvelebím 😀

cerstvamama
18. bře 2011

@dzej @muminek Ať se děti napijou ze stejný flašky 😉

dzej
autor
18. bře 2011

@cerstvamama fakt Moni? To je i takhle přenosný?

muminek
18. bře 2011

@dzej klidně přijd, ale kdyby ti to nevadilo tak až v pondělí nebo kdykoli v týdnu v neděli máme už návštěvu. A ven se nesmí neštovice nesměj nachladnout pak jsou težký komplikace. Ale nám to nevadí klidně vás rádi uvidíme u nás. 😀 😀 😀

muminek
18. bře 2011

@cori jo dudlík to chvilku trvá přeji pevné nervy 😀

muminek
18. bře 2011

@cerstvamama Moni ať jste brzo zdraví nebo aspoň bez teplot 😖

cori
19. bře 2011

@dzej jj to odnaučování je děs, ale řekla bych, že to vzala docela dobře, večer není kolem toho tyjátr, ale spíš ten den je děsný 😒 , tka uvidíme, snad se to zklidní 😲 😀

cerstvamama
19. bře 2011

@dzej @muminek Stačí být s neštovicema v jedný uzavřený místnosti. Je to vysoce infekční, takže by se s tím ani ven chodit nemělo. Teda pokud nejste někde na samotě u lesa. Jen si pamatuju, že naše holky si pořád půjčujou pití a díky tomu to Adélka spolehlivě chytla. @cori Jsem ráda, že tohle už máme za sebou. Má Ondrášek taky dudlík? Aby mu ho pak Kája nebrala 😀
Včera večer měla Adi 38,6, chjo chjo. Dala jsem jí Nurofen, pak v pět ráno měla 38 tak ještě jeden a teď vypadá, že je v pohodě. Ale to se zase behěm dne určitě změní. V noci měla úplně propocenou postel, tak snad se z ní ty bacily pomalu dostávají. Rýma a kašel už je celkem v pohodě, jen ta teplota.

cori
19. bře 2011

@cerstvamama Moni a už měla malá šestou nemoc? to jsou tuším horečky a jinak nikde nic a některé se pak opupínkují... tak at už je brzo líp 😉
Ondra dudlíka nemá on ani z flašky nepije, co sme u Káji pokazili, to si u Ondry hlídáme 😀 , ale ne, on ho ani nechtěl a ani nepotřeboval i když ted jak ho zlobí zuby, tak by se asi bodl, ale učit už ho to nebudem...
Dnes je Kája lepší, tak jsme tak přemýšleli, jestli to třeba nebylo i tím, že tatínek je ted doma, ale maká venku a měli jsme tu na pár dní babičku, jestli se tím nějak nerozhodila, ale kdoví, ono to asi ještě pořád bude přicházet a odcházet...

A co vaše děti, taky chytají vztekací záchvaty, jsou protivné, negativistické, nechcou sami jíst (to už se naštěstí u nás zase zlepšilo) a tak? 😅 😅 😅 Nebo jen my 😨 😅

muminek
19. bře 2011

@cori já mám doma nejhodnější a nejšikovnější dítě která se nevzteká 😀 😀 kecám kňučí, vztekáse, nechce jít spát, ale to jídlo se trochu zlepšilo už se nevzteká, ale řekne pomoct a já ho dokrmím 😀 Hodně mu pomohla školky. 😀

cerstvamama
19. bře 2011

@cori Adélka měla šestou v roce a čtvrt, začlo to na vítání občánků, proto si to pamatuju. Teď měla zase 38,3, se z toho picnu. Já byla odpo nakupovat, potřebovala jsem vypadnout. Adi má taky občas záchvat negace, naštěstí ne u jídla. Ale dá se to zvládnout.

dzej
autor
19. bře 2011

ahoj holky
@cori Jani, neboj, Sabinka je taky vztekloun a dělá i naschvály a zkouší na nás. třeba chce něco podat ode mně, podá jí to Jirka, tak ona se začne vztekat, že on něho to nechce, že to chce ode mně. Nebo se jí u jídla zeptám, jestli něco nechce, ona řekne, že ne, já si sednu a ona si to začne vymrčovat...určitě babičky na to vliv mají, když se vrátí od babiček, tak ji minimálně den dávám dokupy.
@cerstvamama Moni, jejda, chudák Adi, už má ty teploty dlouho..a jinak je dobrá, nebo je ospalá, poplakává?
@muminek Evi, jak dlouho ještě budete infekční? Jirka neměl neštovice jako děcko, tak když jsem mu řekla, že za váma pojedem, tak se moc netvářil...musím mu to nějak argumentovat, že je to správný 😀

cerstvamama
20. bře 2011

@dzej Jani, jak to tak čtu tak tohle Adélka taky dělá. Něco chce, tak to udělám, ona řekne že to nechce, tak to dám pryč a ona zase začne ječet, že to chce. To je pak o nervy 😠
Jinak dneska ráno byla Adí bez teploty. Modlím se aby to zůstalo. Řádí tu jako by byla v nejlepší formě. Doktorka napsala papír, že má jít v úterý do školky, ale tak brzy jí radši nepustím. Ať zase hned nelehne.

muminek
20. bře 2011

@dzej tak to nevím jak dlouho budem ještě infekční ☹
Máš pěknou fotečku 😀 😀
@cerstvamama Moni tak snad už to bude dobrý. Ale taky bychji ještě nechala doma aby se jí to nevrátilo 😉

muminek
20. bře 2011

jdu koupat Martínka v lavorku žínkou a namazat pupence 😖 😖

cerstvamama
20. bře 2011

Ahoj holky, tak Adí dneska neměla teplotu. Řádila jak černá ruka, málem nás snědla, prostě všechno v pořádku. Mám radost. Stejně jí pořád měřím a šahám na čelo, manža říká, že jí stresuju a že jí ze mně ta teplota zase stoupne 😀
Jani, moc ti to sluší na tý profilový fotce.

dzej
autor
20. bře 2011

@cerstvamama Moni, tak pokud bude mít Adélka teplotu, tak ji určitě do školky nevoď. Já bych ji možná nechala doma celej týden. Přece jen je ted hodně oslabená a myslím, že stačí málo, aby něco chytla.

@muminek Evi, no dělají se Martínkovi ještě pupínky? Prý je infekční dokud se dělají.....

muminek
21. bře 2011

@dzej Jani ještě jo
Chjo mě tak štve že musíme být doma když je venku tak krásně. a Martínek je moc smutnej ☹ ☹ ☹ furt se ptá kdy půjdem ven 😖

dzej
autor
21. bře 2011

ahoj holky
tak konečně je krásný počasí. Celej den svítí sluníčko. Z Yamahy jsme se dneska dlouho couraly 😀
Čekám jak se ted malá vzbudí a valíme ještě odnést přihlášku do jedné školky. Dneska jsem nějaká unavená, vstávala jsem před šestou, musela jsem na gyndu. Moje dr má novou kozu 😀 a nějaký šetrnější kleště 😀
Evi nemůžete ven? Ani na zahradu? To fakt musíte být doma?? To si nedovedu představit... 😖