Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
12. črc 2011

@hlavinka velká gratulace k miminku a přeju Magdalence všechno nej do života. 😀 😀 😀
@dzej Jani všechno nejlepší k narozkám. 😀
Jsem úplně uběhaná nic nestíhám doma nepořádek. Ale Martínek jede k babičce příští týden na prázdniny tak se chystám dohnat resty. 😖 😖

muminek
13. črc 2011

teda holky kde jste dneska je Martin černá ruka

cerstvamama
13. črc 2011

@muminek Ahoj Evi, dneska to asi bylo ve vzduchu, Adélka byla taky na pěsťovku.
My teď přijeli z večeře, byla to rozlučka s babičkou. Ona si nepřála pohřeb, chtěla abysme se rozloučili v restauraci u nějakýho dobrýho pití. Nazpátek jsem řídila v tom nejšílenějším počasí, fakt jsem neviděla na dva metry dopředu. Pět kilometrů na dvojku jsem nejela snad ještě nikdy v životě. 😀

hlavinka
14. črc 2011

@muminek Dekuji za gratulaci🙂
A snad uz je Martinek lepsi a neradi tolik! 🙂

@cerstvamama Je mi lito, ze se hezka vecere konala k te smutne udalosti.....promin, nevim, co lepsiho napsat.... 😔
jo, vcera byla teda pekna bourka, to jsi si fakt musela uzit:o( Holt nevyhoda tehuli je, ze pak delaji dost casto ridice.

cerstvamama
16. črc 2011

Ahoj holky, kde všechny jste a jak se máte? @hlavinka jak jste se zabydlely s Magdalenkou doma? Vyspíš se?
Musím se pochlubit, včera jsem si přivezla domů svoje nový auto. Nemůžu se na něj vynadívat, stojím pořád u okna a koukám na něj. Ani nepotřebuju alarm, sama si ho hlídám 😀 Včera jsem s ním jezdila kolem baráku jako cvok a zkoušela různý funkce 😀
Hezkej víkend, my se jedeme projet na výlet.

dzej
autor
16. črc 2011

ahoj holky 🙂

@cerstvamama Moni já jsem tu 🙂

@hlavinka Hani, tak jak se daří? Už máte Adélku doma? TO je fajn, že mohla být u babičky, abyste se s Majdalenkou doma sžili 😉

@muminek Evi, tak co vaše dovča?? Už je teplo, tak by se dala podniknout, ne? 😉

nám zítra přijede tatka dom, tam musíme dopoledne uklidit byt 😀 nějak to rychle uteklo.

@cerstvamama Moni, já už jsem viděla tvoje autííí na facebooku, no krása, ted se ti tu bude hodit. Tak přeji mnoho štastných najetých kilometrů bez nehod!!!! Máš i tu bílou barvu??
Hezký večer holky!!!

cerstvamama
16. črc 2011

@dzej Díky 🙂 Dneska už jsem najela skoro 100 km. Občas ještě koukám do manuálu, hlavně když nechám Adi chvíli sedět za volantem "aby volantovala" a ona mi to celý úplně rozhasí. Mám bílou, přesně takovou jako na tom obrázku.

cori
16. črc 2011

Ahoj holky,

@cerstvamama autí krásný taky sem ho viděla na FB, taky bych si nechala líbit, vypadaá bezpečně, tak spoutu bezpečných kilometrů 😉

@dzej tak dámská jízda končí, ale už se na tátu těšíte ne?

@hlavinka jejda jejda, já ani nevím jestli jsem k Madlence gratulovala 😀 tak všechno nejlepší malé do života přejemééééé

My pořád tak nějak pracovně - dodělávalo se zábradlí, koberce na galeriích a udržba kolem domu, jak se těším až nám to tu hezky všechno zareoste, ted je to takové pusté a je tu děsně vedro... a to já nemusím 😝

CO bouřky u Vás, se přiznám, že já se teda docela bojím ☹ , u nás teda byly jeden den šlehy, snad za barákem, brr naštěstí děti spaly v klidu.

Pěkný večér holky...

dzej
autor
16. črc 2011

@cerstvamama tak super, bílá je krásná barva 😵

@cori Jani, jasně, že se těšíme, akorát to strašně rychle uteklo, nestihla jsem spoustu věcí co jsem chtěla 😀

já jsem teda zatím nějak bouřkám utekla, snad jeden den jak jsme byli na chalupě, tak tam padaly i stromy na baráky, ale u nás nic...a Sabinka má tvrdý spaní... a pes už je hluchej 😅
Já už chci mít taky funční domeček 😔 už se to trochu hne, ale mám pocit, že je to pořád pomalý. ted začli dělat omítky v kuchyni....a dělají odpady atd... tak snad na ty vánoce už tam budem!!

hlavinka
17. črc 2011

@cerstvamama @dzej Ahoj!
Ale jo, jsem mile prekvapena, jak je to spave decko🙂 V noci je teda vzhuru treba dve hodiny (cca od pulnoci do 2), ale vetsinou spinka. Pokud ji teda netrapi prdy. Ale je fakt hodna.
I Adelka je hodna, sice by porad neco chtela MAjde ukazovat nebo davat, ale dobry. Ted s nama bude doma manzel asi 10 dni, takze dobry. Ale nebojim se, az pujde do prace, holky jsou fakt tikulky! Jsem za to desne vdecna a rada🙂
Uz jsem se i poradne rozkojila - v patek vecer jsem naposledy odstrikavala a davala prikrm, ted uz jedeme normalne jen z prsa🙂 A za to jsem taky moc rada🙂 Vubec se to vse proste povedlo, az si rikam, nemela bych nekomu (nekde? nahore?) podekovat?

@cerstvamama Jake ze mas auti? A mimochodem, Ty ted asi nejsi v Rumunsku, ze, jak rika Tvuj pas? Kde vlastne ted zijes? Diky.
@dzej Verim, ze uz chces bydlet v domecku. Ale neboj, ono to utece, vsak to znas....A pak budes mit hezke starosti se zarizovanim 😉
@cori Dekuju za gratulaci🙂 Diky🙂
U nas teda bourky radi pekne, jsme vlastne kousek od hydrometeorolog. ustavu, oni vedeli, proc si vybrat tuhle oblast. kdyz je bourka, tak to tady triska hur, nez na Vetrne hurce a nekdy je osvetleny nebe blesky pekne dlouho.
Bourky se u nas nejvic boji Adelka, ale Majda spi jak dudek🙂

cerstvamama
17. črc 2011

@hlavinka určitě poděkuj nebo udělej nějaký dobrý skutek. Kojení závidím, já se toho děsím už teď jak zase budeme bojovat. Teď jsme v Praze - Hodkovičky. Opravím si to v pase, nějakou dobu tu teď pobudeme tak ať nematu 😉 Do Rumunska nepojedeme dřív než po novém roce. Auto posílám.
Taky se u vás čerti žení? Je tu hrozný vichr a honí se mraky jak kdyby mělo přiletět tornádo.
Zítra se jedu podívat ke kámošce, narodilo se jí mimčo.

dzej
autor
18. črc 2011

ahoj holky
tak u nás jen trochu v noci zapršelo a dneska poprchává celej den, takže se nikam moc nedalo jít 😔 Malá má dnes nějakou "samostatnou" náladu, takže si hraje sama, což je neobvyklé a já jsem dělala něco do práce a pak uvařila. Odpoledne už vyrazíme ven, tak snad nezmoknem. Hlavně, že jsem včera jela zalívat na barák 😀

@hlavinka to je super, že ses rozkojila a hlavně, že tě Adélka nechá!! Já bych si nedovedla představit další kojení, Sabinku jsem kojila 40minut první 4 měsíce a to nevím jak bych ji zabavila 😀 No jak říká Monča, udělej dobrej skutek. 😉
@cerstvamama Moni, tobě už se to taky krátí, koukám 25tt to už jsi za půlkou 😵
Tak hezký den holky!!

hlavinka
18. črc 2011

@cerstvamama Tak to bydlis kousek od nas, my jsme Modrany🙂
Auticko pekne, i bila barva je fain🙂 hezky

Ano, dobry skutek se musi udelat, to jo, taky to tak beru jako podekovani "universu", energii co das se nekde vrati a naopak🙂 Po Adelce jsem zacla prispivat na unicef, tak ted musim neco vymyslet....
A jak to Tvoje Rumunsko, on je odtud manzel nebo co? 😲 Jsem zvedava, ale uniklo mi to, jak tu nejsem od zacatku....

@dzej No prave, ty prvni dny to bylo tak na pul hodiny a za chvili zase. ted uz je to dobry, tak 15 minut a pokoj na par hodin, pokud teda neni vzhuru, to chce casteji, jak jsou ta vedra.

cerstvamama
18. črc 2011

@hlavinka Nee 🙂 Jsme oba Češi, manžel tam jen byl vyslaný z práce. Jsme v Bukurešti už čtvrtým rokem 😀

cori
18. črc 2011

Ahojte při večeru,

@dzej tak u Vás sprchlo? u nás nic, já ci takýýýý. Jani byli jste už v Boskovicích ve Westernovém městečku? Přemýšlím jestli tam nezajet, jen nevím estli to bude tu našu treperendu bavit, ale mohlo by, ju baví kde co.
A vy se teda cyhstáte přestěhovat do domečku natrvalo? Já myslela, že to budete mít jako chalupu. Tož hodně zdraru při rekonstrukci. 😉

@hlavinka tak paráda, že se kojení zadařilo, mně to taky u obou trvalo, tak je asi důležité to nevzdát a bojovat a většinou se to dá vyhrát, ale potřebovala jsem pomoct, tak at malé šmakuje a hezky baští 😉

@cerstvamama to tu ted budete dlouho až do Nového roku, to si Vás babičky hoodně užijí, sou rády, co?

dzej
autor
18. črc 2011

@cori Jani, byli, je to tam docela dobrý, ale maličký. Myslím, že Zvole je lepší. Je tam i vláček a víc věcí pro děti. Jinak myslím, že si to tam určitě užijí. Minimálně na trampolině 😉 Nebo zkuste Dinopark Vyškov a ZOO to je taky super, ta ZOO je zaměřená víc na hospodářský zířata...chodí tam kolem tebe pávi atd...
Na barák se nechystáme, bude to chalupa, jak jsem říkala... i když... člověk míní....

@hlavinka jojo, kojení byl boj... živě si to ještě pamatuju... ale stojí to za to 🙂
@cerstvamama Moni, to už jsou 4 roky.... hmm to teda pěkně letí....

cerstvamama
18. črc 2011

Ahoj holky, stahuju fotky a uvědomila jsem si, že jsem neukázala ten Adélčin dort k narozkám. 🙂

hlavinka
19. črc 2011

@cerstvamama Aha, tak to jo. Musi to byt zajimave, ale i narocne, co?
@cori Diky🙂 S Adelkou to byl vetsi boj, mela jsem odreny prsa z odstrikavani:o( Ted nastesti jen malicko a dobry.

cerstvamama
19. črc 2011

@hlavinka je to zajímavý, náročný mi připadají jen ty cesty letadlem - zabalit všechno a přetransportovat to tam a zpět. Lítám sama a až teď prvně poletím s dvěma dětma, třema kuframa a kočárem tak si asi dám na cestu frťana abych to zvládla 😀 Jinak mi to vyhovuje, mám ráda změny.

hlavinka
19. črc 2011

@cerstvamama Jee, dort je super, peknej🙂
Uf, to teda fakt neni lehky, ta cesta☹ Skoda, ze neletis s manzelem, ale to by taky nedelal nic jinyho, nez lital.....Takze ted jsi tady na Adelku a brisko sama, chapu dobre? Manzel sem nekdy prileti? Ono zas urcite odlouceni je fain, bych rekla, muj manzel je zas nekdy az moc velkej zavislak 😀

dzej
autor
19. črc 2011

ahoj holky
@cerstvamama Moni, dort je úžasnej, jsem ho ukázala Sabince a ona ho hned poznala, prý to je Sami 😀
jééé mě by asi ty lety bavily nejvíc. Já děsně ráda lítám. Dřív jsem chtěla být letuškou 🙂

@hlavinka závislej na tobě?? 😀 😀
holky zítra jedem zas na Vysočinu, já nechci aby pršelo!!! 😢 tady už se kaboní...

hlavinka
19. črc 2011

@dzej no, je....Je to super tata, super manzel, ale tak nejak bych obcas potrebovala vic volnosti - tim nemyslim jakoze ulety nebo co, ale proste treba vikend bez manzela jednou za cas (treba 2x do roka) dobrej, jen s kamoskou.....Ale zas lepsi, nez kdyby sedel v hospode a doma se neukazal, ze 😀 😲

Jo, holka, bohuzel asi prset bude:o( A kor na Vysocine, tam je to vzdycky horsi, vic zima:o( Ale treba se vycasi a predpoved jim nevyjde! Drzim palce. 😉

Tak to mne teda litani moc nebavi....Kdyz jsem letela poprve (asi pred 4 rokama), tak jsem nechtela ani vstat, abych nenaklonila letadlo na jednu stranu 😀 😀 Ne, vim, jak to funguje, ale proste na zemi je na zemi. Ackoliv je to fakt zazrak, ze se takovy kolos vznese, co? Nechapu do dneska.....

dzej
autor
19. črc 2011

@hlavinka jasně chápu..... 😉
jojo já právě taky obdivuju to, že to letadlo vůbec letí a ještě ke všemu tak rychle 😀 😀 a mně se líbí ten chaos na letištích a turbulence, ale možná je to jen proto, že to nemám tak často... kdybych lítala 10x do roka, možná by mě to taky omrzelo 😀

jinak jsem po dlouhé době byla zas nakupovat 😀 pošly mi nějaký slevový poukazy k narozkách do mých oblíbených obchodů. tak jsem trochu vykoupila Esprit a Soliver a můžu říct, že jsem spokojená....všechno za minimálně poloviční cenu a už mám uplně vše, co jsem chtěla nebo ptřebovala... no akorát ještě jedna skříň mi chybí 😝 já totiž neumím starý věci vyházet, takže se mi to kupí a čeká na chvíli, kdy to snad jednou vyhodím. 🙂

cerstvamama
19. črc 2011

@hlavinka Manžel teď lítá tak jednou měsíčně na týden, dá se to. Mně ta svoboda vyhovuje. Navíc mám ten luxus, že o patro výš bydlí tchýně a ta kdykoli ráda pohlídá, takže můžu celkem kam chci.
@dzej Lítání mě děsně baví, ale když přitom musíš hlídat malý háďě, který se snaží během cesty rozebrat letadlo, tak to není ono. Nejradši lítám sama. Mám ráda to prostředí - letiště, letadla, uniformy letušek a tak. Když jsem byla v Londýně a měla jsem volný den tak jsem si zajela busem na letiště, tam přistávací dráhu křižuje silnice, takže se dostaneš přímo pod přistávající letadlo a máš pocit, že si na něj můžeš sáhnout. To se mi moc líbilo. Není to nějaká úchylka? 😀

dzej
autor
19. črc 2011

@cerstvamama no jestli je to Moni uchylka, tak ji mám 😵 my jezdíme docela často na letiště . Máme tam jedno dobrý místo, kde venčíme psa, malá může jezdit na kole a já sledovat jak nade mnou vzlítají a přistávají letadla.
Ten Londýn bych brala taky!!!
😵

dzej
autor
19. črc 2011

jsem ted koukala na ČT1 na dobrej film. Z toho cyklu Nesmrtelní. Už minulý úterý tam byl s Langošem, taky dobrej film....

steelska
19. črc 2011

ahojky můžu se k vám přidat? 🙂

hlavinka
20. črc 2011

@dzej To je super, ze jsi nakoupila. V tech obchodech taky rada nakupuju, maji hezky veci, Ale treba S Olivier je ma podle mne predrazeny, na to, ze to neni Buh vi jaka znacka. takze jak rikas, jedine se slevama nebo na zakaznicky akce.
Jo, tak to ja zase vyhazovat veci umim🙂 Nesnasim plny skrine veci, ktery se nenosi nebo nehodi. Vetsinou to dam teda k popelnici nebo do toho kontejneru pro potrebne, takze nemam pocit, ze bych uplne vyhazovala, aspon to pak najde uplatneni.

@cerstvamama Tak to je fain, ze se vidate tak casto, to je dobry. Lepsi, nez kdyby byl pul roku pryc a pak na mesic tady. A s tchyni vychazis dobre, ze? To je dobry🙂 Ja taky, mnohem lepe, nez s vlastni mamou.....
Neco podobneho je i na Ruzyni, kdyz jedes z Prahy okolo letiste a zrovna pristava letadlo, tak je to zvlasttni pocit, je jen par metru nad Tebou. Jednu dobu jsem jezdila casto smer Most a to bylo hezky to sledovat.
I kdyz na druhou stranu - trosku jsem se i bala....

hlavinka
20. črc 2011

@dzej To jsi dobra, ja uz ani nevim, co je televize, kdyz pominu detsky pohadky 😅

dzej
autor
20. črc 2011

ahoj holky

@steelska určitě se můžeš přidat. Vítej tu. Odkud jsi? 😉

@hlavinka no jo Hani, taky jsem 3roky neznala nic jinýho než pohádky, ale ted už to jde a po 22h jsem schopná i sednout v klidu k televizi. 🙂 Ale zprávy nebo tak něco...to fakt neznám 😀
já nakupuju v těchto obchodek jedině na slevy, resp, ve všech.... většinou si něco vyčíhnu a čekám..... jako trička za 200Kč to je super cena a sukně z 1400 na 400 no nekup to 😉 málokdy se mi stane, že si koupím něco hned, když mě to padne do oka...protože já to mám většinou tak, že to koupím a za týden to slevní na půlku a to jsem pak pěkně naštvaná 😝 takže jsem se naučila čekat.

tak my vyrážíme směr Vysočina, jedem za kamoškou na chajdu, už volala, že peče k obědu kuřátko a na večer chladí vínečko hmmmm to si nechám líbit. Hezký den holky 🙂