Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
1. srp 2011

Ahoj holky, tak my už máme věci sbalený, jen je nanosit do obytňáčku a můžeme vyrazit. Mějte se hezky 😀 papa

dzej
autor
1. srp 2011

ahoj holky

@muminek
@jajabmw užijte si dovču holky 🙂 snad vyjde i počasí 😉

muminek
2. srp 2011

Ahoj holky, zdravíme od moře je tu moc krásně počasí akorát. Martínek je v celku v pohodě. Včerá mě bolelo břicho jak jsem se prejedla zmrzliny. Opatrujte se

cerstvamama
2. srp 2011

@muminek Ahoj Evi, pěkně si užíváte. Buďte rádi, tady je pořád hnusně, i když slibovali návrat léta.
Holky, kde jste všechny? Nehledali jste už někdo houby? My bysme to chtěli zkusit v pátek, abysme předběhli ty víkendový sběrače 😀 Ode dneška mám konečně regulerní spz na autě, tak už zase můžu jezdit 😀

dzej
autor
3. srp 2011

ahoj holky
Evi, tak super, užívejte počasí. K nám už snad přišlo taky 😉 @muminek
Moni, my v sobotu našli půl koše babek, asi 3 praváky a 5 klouzků. Určitě, pokud chcete, běžte v pátek. O víkednech jsou invaze houbařů v lese 😀 @cerstvamama

Já mám ted lítačku, chodím docela často do práce, pak za mamkou do nemocnice, starám se o malou a ještě aby toho nebylo málo, tak pes se zas zhoršil. Jirka s ním byl v noci 3x venku, strašně moc čurá a blbě dýchá...
Dneska jdeme na véču, konečně po dlouhé době, tak snad se něco nepokazí.

hlavinka
3. srp 2011

@muminek Kdyz boli bricho ze zmrzliny, to je spis skoro na zavideni 😀 Uzivej si🙂

@cerstvamama Nas tatka chodi na houby (Brdy, kousek od Mnisku pod Brdy) a jsou, i pravy hriby. Ja teda houby nerada jim, ale desne rada je sbiram....Sla bych hned, ale neni moznost.

@dzej To je mi lito, ze mate honicku 😔 Tak alespon jiste vyjde dneska vecere - kam jdete a na co? Nejaka italie?🙂 Mnam, uzijte si to!

cerstvamama
3. srp 2011

@dzej a co mamka?
@dzej @hlavinka tak to vám dám vědět jestli jsme něco našli. O to Mníšku jsem slyšela už od víc lidí, možná pojedeme tam.
Naší babičku pustili dneska po týdnu z nemocnice, ale nějak to není dobrý, je hrozně zmatená.

dzej
autor
4. srp 2011

ahoj holky

@hlavinka byli jsme u kamoše, otevřel si ve městě novou hospodu. Takovou trochu nobl, což jsem nevěděla a došla si tam pěkně v sandálích 😔 Dali jsme si jako předkrm fíky s ovčím sýrem a medem, pak rybí polívku s mořskýma plodama, ananasem a kokosovým mlíkem, já si pak dala slávky na víně a Jirka nějakej hovězí steak na zeleným pepři a zákusek ořechový dort s marcarpone.... no....nadlábli jsme se.....ale ty ceny 😝 😝

@cerstvamama já chci taky ještě o víkendu vyrazit na houby.... to co jsme nasbírali, tak už jsme snědli. A chci si zas namrazit na celou zimu do omáček. Přeju dobrej lov! 😉

Jinak vám musím říct co zažila moje kamoška.... jak jsem šla za mamkou do nemocnice, tak ona šla zároven se mnou (za 10dní má termín porodu, tak šla na monitor) no a dojela před porodnici rodička, tam je to tak debilní, že parkuješ asi 5minut od budovy nebo ty akutní případy asi můžou projet až ke dveřím... no takže auto před dveřma porodnice a mamina to jaksi nestihla nahoru na sál.... volali doktora, sestry.. jenže ti to brali tak nějak na pohodu a ještě měli připomínky jako že proč si nemůže ta rodička vyjet ty 3 patra nahoru a porodit tam. Takže manžel a té mojí kamošky manžel "odrodili" tu maminu v autě a až měli dítě venku, tak teprve došel doktor a sestry. Dítě odnesli hned, ale mamina tam čekala asi 5minut na křeslo, aby mohla dojet nahoru!! Docela jsme z toho byli všichni v šoku. To je přístup na ranu 😠 Moje kamoška tam rodit nechce, první porod měla jinde, ale ted musí tady, protože si ředí krev a má to složitější..... když to viděla, tak se málem sesypala.
To stejný u mamky.... ráno si poprosí o něco a sestry jí to milostivě donesou odpoledne ještě s blbýma poznámkama. A když dostaly kafe, tak to braly automaticky.. jsem pěkně naštvaná....

no nic.. jsem se nějak rozvášnila 🙂 jdu do práce. Malá je u druhé babičky.... hezk ýden

cerstvamama
4. srp 2011

Ty nemocnice jsou fakt děs. To jste teda měly zážitek.
Houby chci hlavně nasušit, už nemáme vůbec žádný zásoby. Dneska zase psali na netu jak hodně rostou, tak něco musíme najít 🙂
Tybrďo, to má kamarád asi nóbl hospodu, takový laskominy, to si ani neumím představit jak to chutná.

dzej
autor
4. srp 2011

@cerstvamama Moni a jak je sušíš, ty máš sušičku? mě se několikrát stalo, že málo uschly (suším je na slunci) a pak mi zplesnivěly 😔 tak jsem se je naučila povařený mrazit... a mám pocit, že i líp chutnají. No ta polívka byla fakt luxusní....
tak zítra dobře pořidte s houbama 🙂

cerstvamama
4. srp 2011

@dzej nee, suším na plechu buď doma u okna nebo v troubě. Sušený mám prostě radši, ráda si hrábnu do skleničky, líbí se mi jak to chrastí 😀 Zítra dám vědět jak jsme byli úspěšný. Dneska mi volal děda a říkal, že si máme dávat pozor, protože v lese řádí nějaký lišky s tasemnicema, který svýma slinama infikujou borůvky, houby, prostě různý plody a pro člověka je to pak smrtelný. Takže prej je třeba všechno pořádně umejt, případně tepelně zpracovat. Prostě nejíst to rovnou v lese. Prej to říkali v televizi, ani o tom nevím.

dzej
autor
4. srp 2011

@cerstvamama ty jo... tak bacha... a berete Kvida? Aby něco neolíznul......

cerstvamama
4. srp 2011

@dzej bereme ho. Budeme ho muset hlídat

dzej
autor
4. srp 2011

@cerstvamama Moni a je to jen u vás nebo všude? 😀 Taky chci vyrazit o víkendu,,tak jestli mám hlídat... všichni se cpeme jahodama, malinama a borůvkama v lese...

cerstvamama
4. srp 2011

Nevím, teta to prý taky slyšela. Prý je to všude, nejvíc v severních Čechách. Zkusím to najít na netu.

cerstvamama
4. srp 2011

tohle je z roku 2009, ale je to ono: http://www.lidovky.cz/smrtelna-hrozba-leta-lisc...

dzej
autor
4. srp 2011

hmmm.... tak to je blbý... já o tom neslyšela.... snad to není zas jen nějakej tah, aby lidi nelezli do lesa 😀

dzej
autor
5. srp 2011

@cerstvamama Moni tak jak bylo na houbách??? Já dnes našla u nás na sídlišti 4 hřiby koloděje 😀 to je mazec....

ahoj holky, kdepak jste všechny???

cerstvamama
5. srp 2011

Ahoj holky, houby jsme našli. V lese bylo pěkný dusno, trochu jsme i zmokli, pes chrápe do té doby co jsme se vrátili, Adélku bolely ty její mrňavý nožičky, mě bolí celý člověk po tom shýbání s panděrem a babičku ta zlomená/uzdravená noha, ale přesto jsme byli hrozně spokojený. Moc se nám ten výlet líbil a přinesli jsme si spoustu hub. Něco už se vaří v bramboračce a zbytek sušíme.
Bohužel mi volala ségra, že babičku zase odvezli do nemocnice. Přestala vidět a mluvit 😒

dzej
autor
6. srp 2011

ahoj holky

u nás byla včera večer pořádná bouřka a dneska poprchává, ale je docela teplo. Je super, že jste si to @cerstvamama užili a našli houby. My chtěli jít dneska ráno, ale Jirka ráno nebyl použitelnej, přišel nad ránem z hospody. Tak pojedem zítra ráno.
Ta babička mě mrzí.....

cori
6. srp 2011

Ahoj holky,
omlouvám se že nepřispívám, ale nestíhám, výletujem, besedujem, pořád něco. Chystáme se teď na cestu od nás z jihu na sever Čech, tak se trošku obávám cesty s těma mýma dvouma nespokojencama 😀
Uvažuju jestli jet po dálnici nebo to vzít přes Vysočinu a kotěhůlkama - sice cesta delší, ale zase je to jednodušší na zastávku a případný výlet i když počasí nehlásí nijaké hezké 😒
@dzej nevíš kde je zastávka na D1 na Rohence? a případně jsou mezi Brnem a Prahou nějaké dobré odpočivadla, kde se děti zabaví a pohrají? Nemáš tipa?

@cerstvamama s babičkou je mi to líto, snad bude brzo líp
Moni a jaká je cesta z Prahy do Ústí n/Labem - ty tama jezdíš po dálnici? Mně to na mapě připadne nějaké spletité, je to v poho 😅
To víte, já nanejvýš cestuju tady naokolo a ted taková daleká cesta, tak jsem krapet nervozní 😀

dzej
autor
6. srp 2011

@cori ahoj Jani, chystáte se na dovču?? já bych jela napřímo, nejkratší cestou... zastavit můžete vždycky. Benzinky máš po pár kilometrech a u všech je nějaký hříštátko nebo nějakej plácek na proběhnutí dětí.
Rohlenku znám, tam je Macdonald i KFC a jsou tam skluzavky a prolízačky pro děti. Ale to máš na jinej směr, to je na Ostravu, Olomouc..... nebo vy dojedete jakoby od Bučovic? To byste museli přejet na Rohlenku na druhou stranu, směr OV a tam je ten plácek pro děti. Jinak na D1 doporučuju cca 112km Měřín - Melikana výborná restaurace, odpočívadlo, jsou tam kozičky a ovečky. Tak štastnou cestu!!! 😉

cori
6. srp 2011

@dzej jani dík za info, aha tak Rohenka je na druhou stranu, tak tama nejedem 😀 , tak kouknu na ten Měřín, kde ho můžem potkat, já bych tak potřebovala, aby mně děti přes Prahu spaly 😀 😀 😀 , tak je musím někde utahat. Jedem k rodině do Čech, ale aspon bude změna 😀

dzej
autor
6. srp 2011

http://www.dalnice.net/cz/detail.php?id=3
jsem to napsala blbě Jani, bud Měřín, tam je super restaurace a nebo odpočívadlo Melikana, tam jsou ty ovečky 😉 Ta Melikana je přímo u dálnice.... do Měřína musíš sjet.

cerstvamama
6. srp 2011

@cori Určitě bych radši jela po dálnici. Bude to rychlejší a zastavit taky můžeš, přinejhorším sjedeš na pumpu mimo dálnici, kdyby nebyla žádná poblíž. Ale to na D1 nehrozí, spíš až na té D8. Tam je pumpa na konci Prahy a pak až těsně před Lovosicema. Neměj z toho strach, Prahou tě to protáhne a pak pojedeš pořád na Lovosice/Teplice po D8. Kam přesně jedeš? Jestli do Ústí tak doporučuju sjet v Lovosicích a jet po silnici č. 30 podél Labe. Jestli do Teplic tak je lepší se držet dálnice až tam.
Každopádně v Lovosicích dálnice končí, takže z ní sjedeš tak jako tak a pak jen záleží, jestli chceš pokračovat po /zatím fiktivní/ D8 nebo jet po té I 30. Díky posr... eko-aktivistům totiž prozatím musíš projet 2-3 kruháče po takové nábližce a pak se zase napojit na silnici, která má být časem nahrazená tím posledním úsekem D8. Kdyby ti nějakej úsek nebyl jasnej tak dej vědět, znám to už snad zpaměti 🙂

U nás bylo dneska děsný vedro, vyhrožovali deštěm, ale zatím nic nedorazilo. Šli jsme s tchánovcema na dlouhou procházku a já byla úplně vyřízená. Šla jsem dva metry za nima a nestíhala, Adélka mě dojela na kole a řekla ať se neloudám, že jsem pomalá jako čuně. Fakt nevím kam na to chodí 😒

dzej
autor
8. srp 2011

ahoj holky,
tak my jsme dneska byly už na 7h u zubaře 😝 ale dobrý, zubař malou pochválil. Za půl roku zas 😀
Včera jsme našli koš praváků, klouzků a babek. Hromadu jsem toho namrazila a hromadu snědla.
Holky, připravujete děti nějak na školku? Sabinka se strašně moc těší, pořád všude vykládá, jak bude chodit a co tam bude dělat....
@hlavinka Hani, Adélka bude chodit do školky nebo až příští rok? Copak vlastně děláte? Dlouho jsi tu nebyla.
Holky, to počasí je strašný!! Mě od včerejška třeští hlava... docela tu prší a je zima. Chjooo já chci ještě léto....

cerstvamama
8. srp 2011

@dzej vidíš to, my taky musíme k zubaři. Musím Adélku objednat tam a ještě na oční, ale nechám to asi na začátek září, teď jsou samý dovolený.
Adélka o školce ví, občas už jí leze krkem jak se jí na to lidi pořád ptají tak to začala bojkotovat. Prý tam chodit nebude. Ale myslím, že jí to přejde a jsem si jistá, že se jí mezi dětma bude líbit.
Pozítří přiletí manžel a ten se na houby moc těší, v okolí Buku nejsou žádný lesy tak mu to chybí. Takže určitě ještě jednou vyrazíme a snad zase najdeme.

muminek
8. srp 2011

Ahoj tak jsme doma zítra se ozvu 😀

dzej
autor
8. srp 2011

@cerstvamama Moni na oční? To se chodí taky nebo to máte doporučení od dr?
Já jsem na zubaře zapomněla, byly jsme naposled před rokem místo před půl.... tak říkal, že máme ještě po vánocích přijít. Že ted začíná krizový období, jak se budou zuby od sebe oddalovat, tak tam vznikají kazy.
Tak už se těšíte na taťku, co?? Já se těším na poslední prodlouženej víkend v srpnu 😵 😉

dzej
autor
8. srp 2011

@muminek co??? už???