Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
1. únor 2010

Moni tak to spolu nemáme společný jen to lyžování ale i to pečení já umím i bábovku. 😀 Naštěstí to manžel moc nejí tak to nevyhledává

muminek
1. únor 2010

Moni se asi ptám blbě ty bydlíš v Rumunsku??

cerstvamama
1. únor 2010

muminek (Evo?)
Škoda, že nebydlíš blíž. Mohly jsme spolu chodit "lyžovat" a jako sváču si přibalit naše napečený výrobky 😀 😀 To by měly okolní nemocnice pohotovost 🙂 Mrkni na poslední příspěvek předchozí strany, asi jsme to odeslaly ve stejný čas.

muminek
1. únor 2010

JO Eva
Tak já se stavím až pojedu někdy kolem na dovolenou už jsem byla v Koločavě

muminek
1. únor 2010

To je vlastně u sousedu na Ukrajině

muminek
1. únor 2010

Jé a nic proti ale jestli si dobře pamatuju tak to vaše zdravotnictví nic moc nebo už je to lepší 😀

cori
1. únor 2010

Ahoj vespolek 😉
tak s cukrářskýma výrobka se holky můžu přidat do klubu a bábovka tak to je vrchol mé kuchařské kariéry 😀
Ivul, jj prcek pěkně kope, zrovna dělal vlny, tak sem mu musela dát prostor, jinak by se snad vyboxoval z břůška ven, to sem u káji vůbec nezažila takové aktivity 😀

cerstvamama
1. únor 2010

Evi,
jak naše? Naše zdravotnictví je to český, tady jen "hostujeme" 🙂 Všechno se snažím směrovat do Prahy, i když už jsem tu byla urgentně na gyndě a nebylo to tak hrozný jak jsem čekala. Cizinci co tu žijou si totiž mezi sebou dávají reference na doktory, restaurace...atd., takže bych nešla nikam co není už prověřený někým jiným.

Jani, já umím taky štrůdl. Ale nepeču ho, prže je to hrozná piplačka (co si asi o tomhle myslí holky-pekařky? 😀 )

dzej
autor
1. únor 2010

ahoj holky,
tak u nás svítí sluníčko, ale je pěkná zima brr 😝 začíná mě bolet v krkua trochu rýma..snad to rychle vyženu chjo.
Leni a co Kubík?? Už jste ho dopravili až do školky??

cori
1. únor 2010

tý jo štrůdl, tak ten bych nedala, jednou sem zkoušela kynuté koláče - no katastrofa 😀 , ale třeba vánoční curkoví peču ráda (bo je to jen jednou do roka)
Jani, tak hezky svařáček, postýlku a hajat 😉

dzej
autor
1. únor 2010

jéé

dzej
autor
1. únor 2010

TO NAPSALA Sabula..
holky myslíte štrůdl z listovýho těsta??? Nebo lineckýho?? Já teda z listovýho dělám a v pohodě..nakrájím jablka, dodám hrozinky, oříšky, skořici, zabalím a upeču...žádný dlouhý piplání se s tím.
Jani no svařák bych si dala...ale nevím co by na to řekla Sabula 😀

cori
1. únor 2010

eště by chtěla taky, co?
Malá už ti nespí? My konečně spíme aj v pondělí, tka mám radost 😅
Ale zase nás chytl průjem, o víkendu měla horečky a ted průjmuje, tak snad to enní zase nějaká střevní chřipka 😠

dzej
autor
1. únor 2010

Jani no dneska se jí nějak nechce...půjdem to zkusit za chvíli a když neusne, tak nic...asi na cvíču málo unavila.
Jejda chudinka Kájka a dáváš jí něco nebo tomu necháš volný průběh? Vy míváte ty střivní chřipky docela často, že?

cerstvamama
1. únor 2010

dzej
dělám těsto z jogurtu. Už si to ani přesně nepamatuju, musela bych to někde vyhrabat. Piplačka je se strouháním jablek a loupáním ořechů.

cori
kynutý jsem dělala jednou, v patnácti, nežral to ani pes, pak jsme to hodily do rybníka (měly jsme s dětma párty v lese, každý něco přinesl) a ani ryby to nežraly. Kynutý dělám jen chleba.

cori
1. únor 2010

hi Moni, možem si podat ruky 😀
Jani, jj měly jsme ji před vánocema a teď to vypadá, že letí další vlna, chjoooo. Asi jí začnu dávat hylack, zatím sem jí nic nedávala, přes víkend měla horečku, tak ani moc nejdela, tak sem myslala, že má proto průjem, ale ted tak odevšad slyším, že je tu zase ta střevní chřipka, tak to asi máme taky 😠 , naštěstí nezvrací, jen průjmuje 😒

dzej
autor
1. únor 2010

jo tááák 🙂 s tím štrůdlem 😀 tak malá dneska spát nebude ☹ Jani, tak ať jste brzo v pohodě...já teda musím zaklepat..malá tuto zimu snad měla jen jednou pidirýmu jinak nic..tuk tuk tuk Ani nevím, co by říkala na odsávačku.. tak my půjdem se psem ven dokud svítí sluníčko, aspon na chvíli. Hezký odpoledne holky

muminek
1. únor 2010

Moni tak to jo že jezdíte do Čech já myslela až se tam v tom Rumunsku zlámem na lyžách že do normální nemocnice bych se dostat nechtěla.Jednou tam manžela chytl zánět střev a nevjeděli jsme zda to není slepák to jsme mazali do čech

muminek
1. únor 2010

Holky já peče i šneky s listovího jestli se to počítá 😀

naty.motylek
1. únor 2010

ahoj holky přišla jsem se na vás podivat co je tu nového

cerstvamama
1. únor 2010

Evi,
do normální nemocnice se není radno dostat. Ale to je na dlouhý vyprávění 😉

Jinak listový těsto jsem nikdy nepochopila. Prostě nevím jak s tím naložit a ani po tom nepátrám, zatím 😅 Když už něco upeču tak to rozdám, protože to jím hlavně já, Adi si občas zobne a manža mi "vynadá", že když to vidí musí to sníst a pak tloustne 🙂

muminek
1. únor 2010

No jo prostě všichni být pekaři nemůžeme. Třeba umíme něco jiního kromě lyžování a pečení. 😀 😀 😀

muminek
1. únor 2010

Si právě myslím že normální nemocnice není nic moc jsem to vyděla. A moc dobrej pocit jsem z toho neměla

jinula
1. únor 2010

Ahoj holky, zrovna jsem došla s práce a honem letím vás dočíst 🙂 🙂 Dost koukám ,jak se podcenujete, já taky neumněla nic , když jsem se vdávala poprvé zak jsem dovedla jen čaj a kávu, 😒 ale časem se člověk naučí to co chce 🙂 🙂Já sem s dortama začala loni ,když mamka oslavovala těch 60 let, nějak mě to chytlo a pekla bych stále 🙂 🙂

cori:je mi moc líto tvé malé, nás to laplo v listopadu a to tak ,že ta nejstarší skončila v nemocnici na kapačkách, byla už pod hranicí dehdratace a lažela tam týden ,za 5 dní nám zhubla skoro 7 kg, hruza ☹ ☹ Karolínka to lapla taky a trvalo to 3 dny, dostávala hylak a kolu po lžičkách a zabralo to 🙂 🙂

ivulinda: cukrářka teda nejsem 😒 😒 dorty jsem dělala opravdu sama jen ty figurky jsem koupila přes internet 🙂 🙂

dzej
autor
2. únor 2010

bré ráno holky,
takže já jsem to asi nevychytala a je mi hůř než včera..a to jsem měla jít dneska se Sab na oslavu narozenin ☹
to mě teda štve...
Jindři, myslím, že máš pravdu...já věřím, že kdybych ten dort párkrát vyzkoušela, tak se mi povede, ale mě se nechce a je jednodušší říct, že bych to nedovedla 😝 😝 Medovník taky dělám se zavřenýma očima a všichni se olizují 😀 já teda dělám spíš ty rychlobuchty atd..a ne zas často, protože my jsme schopni sníst celou buchtu a pak nadáváme jaký jsme čuňata 😀 a i tak jsme stejně víc masoví...takže dám přednost pořádnýmu steaku 🙂
Naty ty jsi přišla a nic nezjistila, tak jsi zas zmizla?? Copak jste včera dělali?? 😵
Já budu dneska doma....doufám, že mě z toho neklepne..musím vymyslet nějakou činnost aby se Sabinka nenudila...

muminek
2. únor 2010

Ahoj Jani Dzej tak se brzo uzdrav. Jen jestli to nemáš stěch lyží.
To ti nezávidím být celej den doma to je snad to nejhorší co může být. ☹
Tak na vás budem s Martínkem myslet 😀

muminek
2. únor 2010

Jo a ktomu pečení já zas tak neschopná nejsem jen se mě prostě nechce to je to hlavní 😲 😖

dzej
autor
2. únor 2010

Evi díky...no asi jo..docela mi byla v neděli zima... no přesně tak..o tom to je, ne, že by to pečení nešlo, ale nechce se 😀

jinula
2. únor 2010

holky ,doufám,že jsem se vás nějak nedotkla, každá děláme ráda něco jiného. 🙂 🙂 Mám takovej divnej pocit,že jsem se tě muminek dotkla, neříkám, že jste neschopné ☹ ☹

delikates
2. únor 2010

ahoj holky
Míša má tento týden prázdniny zítra jede do galaxie se vyřádit s kámoškou 🙂 jinak chodí každý den bobovat nějak jí ten sníh ne ne omrzet-mě už ta zima moc nebaví a těším se až bude teplo.
Jak jste se bavily o tom pečení tak nejsem moc velká pekařka ale někdy ten štrůdl nebo buchtu upeču.
Náš Luky je poslední dobou hrozně umrčený asi mu roste stolička-už aby je měl všechny venku.
hezký den holky a dítka at nezlobí 😉