Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
14. dub 2010

Lenko, jestli byla dehydrovaná a zesláblá tak ta ztráta zraku s tím mohla třeba souviset. Snad už to teď bude dobrý a s příchodem domů se Klárce určitě zlepší i nálada a bude zase veselá.

Dzej nakoupila jsem hodně, na to jak jindy nemám štěstí se mi dneska zadařilo. Mám radost. Teď už jen aby bylo hezky, jsou to už takový jarně-letní věci. Dík za info s tou mateřskou, zřejmě to bude i náš případ. Uvidíme jestli stihneme druhý mimi do termínu. Já bych si asi brala neplacený volno tak je dobrý vědět, že na tom nebudeme biti.

Ajvi, vydrž!!!!

Dobrou noc všem.

dzej
autor
15. dub 2010

holky já mám dneska strašnou lenoru 😀 blbě jsem spala a ještě hůř jsem se vzbudila...v 10 jdem na plavčo a vypadá to na déšt tak nevím jestli jít pěšky nebo autem 😖 nejraději bych zalezla do postele a spala nebo koukala na filmy 😝
Moni a to ještě bude zpět "stará" PPM takže budeš mít to co za Adélky 😉 A to se pak vyplatí 😀 😀 😝 😲

cerstvamama
15. dub 2010

Dzej, dneska je nějaký spací počasí. Čekám až Adí zabere a půjdu si taky lehnout. S těma penězma je to hezký, na MD se hodí každá kačka. Jen aby kvůli tomu náš stát nezkrachoval ☹ 😀 Odpoledne jdu na kosmetiku (středy a čtvrtky chodí babička dřív z práce tak toho využívám). Moc se těším. A možná tam usnu. 😅

jajabmw
15. dub 2010

Ahoj holky. Tak mám za sebou šílenou noc 😠 . Do půlnoci jsme se s manžou hádali a pak jsem nemohla vůbec spát. Barák jsem prohrála na celé čáře, prostě nic nezabralo, prý ho to taky štve, ale teď to prostě nejde, snad prý za rok 😠 ☹ . Tak si půjdu taky lehnout.
Teda Leni to je mazec 😲 , ale divím se že neznají tu diagnózu 😒 . Ať je Klárince brzy líp a jste v pohodě.

ajvi
15. dub 2010

😉Jani 🙂 , jo aspoň napíšu něco...
no včera to byl mazec - vytírala jsem čurání i vodu, protože Máťa si našel novou zábavu, že mi po bytě lije pití z flašky.
třeba stát u stolu,já ho přemlouvám, aby se šel vyčurat a on na mě kouká a čurá-na zem. pak mi rozbyl kraslice - zrovna takový krásný - sice neumyslněm,ale mockárt už jsem mu říkala, aby to té skříně nelezl, pak mi tu šplhal po nábytku - no hrůza.
ale rozhodla jsem se,že mu budu dávat zase plínky a dneska to bylo o moc lepší. holt asi když je nervní matka - přenáší to i na dítě a to pak víc zlobí. dnes měl plínku, jen když jsem šla na záchod já, tak šel se mnou, vyleze si na stoličku a čurá do záchodu jako táta - to zabralo, to ho baví.
asi jsem to fakt přehnala a stresovala sebe i jeho.
asi je to prostě citlivé období u těch prcků kolem těch dvou let. protože od jednoho roku dělal bobek do nočníku a najednou nechce ani na nočník, ani na velkej záchod. sice křičí "bobeček", ale....
když neměl plínku tak to bylo blbé, protože šel bobek do slipů, teď má plínku, tak holt bude dělat do plínky. ale i tak včera večer plakal (už měl plínu) když to vyráběl, bylo vidět, že je z toho celej nesvůj, nevím co se děje.
Moni - teď jsem z toho popletená - ty jsi v ČR nebo máš babičku v Rum.?
Jajo - pevné nervy a nedej se, protože špatné vztahy s tchýni by vám nakonec zničily vztah - znám několik takových případu. trvej si na svém!!
Leni - napiš, jak jste na tom a určitě trvej na nějakém dalším vyšetření.

ajvi
15. dub 2010

jo a Jani - když jsme venku, tak je Maty v pohodě.
ale víš co. dneska jak už jsem nevytírala loužicky, tak jsem bylo v pohodě a i jeho neustálé útoky na sporák (zapínání plotýnek) jsem snášela líp. Ale před tím už jsem byla vytočená ze všech těch věcí , tak jsem na něj křičela i kvůli blbosti, i ruka mi ulítla 😒 .
takže jsem fakt usoudila, že najedem znova na plíny a bude pokoj.
Já si furt říkala, že když už ho 4 měsíce necháváme doma bez plínek, že už je škoda s tím skončit, ale dneska vím, že to asi nebude ono.

cerstvamama
15. dub 2010

Ajvi, jsme teď na 3 týdny v ČR. Příští týden už se vracíme do Rumunska.
Jaja, to je blbý, ale třeba to má fakt manžel spočítaný a bojí se abyste se nedostali do nějakých nezvladatelných dluhů. Třeba bude za rok opravdu lepší situace. I když teď máte zase možnost koupit hezký domeček za pěknou cenu, je to k vzteku...
Holky, Adél se před chvíli komplet poblindila, tak jsem jí rovnou dala k sobě do postele a všechno hodila do pračky :(

ajvi
15. dub 2010

tak to jo, v cizině je to bez babiček asi náročné co?
a myslíš, že malé jen nesedlo jídlo nebo to bude někaký vir? stává se vám to často?
no, jak jsem psala, mě Máta před těmi 3 týdny blinkal poprvé asi od 8 měsíců (a tenkrát to bylo spíš ublinkávání), takové šavle jako teď jsem zažila prvně - no začíná nám blinkací období.
já když byla malá, tak jsem blinkala, když se mi zdály škaredé sny, nebylo to často, ale stejně. doufám, že to Máťa nepodědí.

cerstvamama
15. dub 2010

Máme tam paní na hlídání, ale ta neuspí, jen hlídá když už je Adí v limbu. Ne že by to paní nezvládla, ale do postýlky musím Adélku dávat jen já (někdy zkousne i tátu 😀 ). Takže občas se někam večer dostaneme, ale třeba až na půl devátou a to už jsem zase já zralá do postele 😀
Asi jí nesedla zelenina, měli jsme nahoře u tchýně k večeři salát a Adí pořád uzobávala. Nechtěla jsem jí to dávat, ale ona pořád krade a loudí... Hodinu a půl na to měla mlíko a to asi dohromady nejde. Už se mi to jednou stalo, jsem blbá, že jsem si to dnes neuvědomila. Snad to bylo jen z toho, jinak noční můry má teď Adélka taky tak snad to není tahle příčina.

ajvi
15. dub 2010

Máťa se občas probudí, začne mě volat, ale moc nebrečí tak to asi noční můry nebudou.
My když nějak jdeme tak taky až když malej usne, i když vím, že by to asi obě babičky zvládly, jsem prostě taková měkota, ani nikdy nespal jinde než doma -. teda třeba i jinde, ale s náma.
jdu se ještě chvíli učit, tak pa

cerstvamama
15. dub 2010

Babička (tchýně) Adélku normálně uspává, to jsem v klidu. Ale s mojí mámou nevím nevím. Zítra k ní jedeme a chceme jít se ségrou večer někam na kafe (jsme dopadly, obě lenošky jedeme autem tak ani nemůžu říct, že jdeme na víno). Máma bude prvně hlídat Adélku tak jsem zvědavá. Ona je ze všeho hrozně vykulená a Adí to vždycky vycítí a brečí ☹ Ať ti jde učení, já jsem taaaaaaaaaaak ráda, že už nemusím!

jajabmw
16. dub 2010

Ahojky holky, přeju vám hezký den, tady to vypadá, že konečně po pár dnech vyleze sluníčko. Ajvi moje ségra měla dost děsný noční můry až tak do devíti do deseti let a když jsem ji občas hlídala, když jsme byli doma sami, tak to bylo peklo 😠 . Sice nezvracela, ale takový záchvaty hrůzy, no děs. Ale naštěstí jí to přešlo.
Martínek naštěstí usne, ať ho dávám spát já, manža nebo jedna z babiček. Naštěstí je takový že lehne a většinou do deseti minut usne. Sice mezitím jdeme ještě jednou čůrat 😅 , ale to je asi normální i u ostatních dětí.
Mizíme ven, ať se nadopuju sluníčkem.

dzej
autor
16. dub 2010

ahoj holky, tak u nás je dneska krásně..teploměr leze nahoru, už je 17st. 🙂
No my te´d máme s tím pitím to stejný...malá si vezme pitíčko do obyváku, nasaje do pusy z pusy do jinýho hrníčku a lžičkou to zas přelívá někam jinam. Párkrát jsem to nezaregistrovala, když měla sirup a byl celej byt ulepenej. Nechápu... my zatím úspěšně bojujem s plinkama, když jsme doma, tak chodíme na nočník. včera dokonce i bobek, ale to se uplně lekla 🙂
Jaji, tak to mě mrzí s tím domkem..otázka je, jestli to nechce manža jen oddálit...být tebou, zkusím se pozeptat na ty půjčky atd a zjistit si, jak byste na tom byli..např. http://aktualne.centrum.cz/finance/bydleni/clan... a pak to třeba předložit...no držím pěsti, ať to dopadne ke spokojenosti všech.
Ivi, no já myslím, že ses rozhodla správně....není kam spěchat a nervozita ničemu nepomůže. Takhle to půjde pomaleji, ale s klidnou hlavou a Maty to třeba pochopí ještě líp 😉
Moni a co vy, je Adélka už dobrá?
A Leni co u vás? Už máme malou doma???

cerstvamama
16. dub 2010

Ahoj vsechny, jak se mate? My jsme se s Adel presunuly na sever za pribuznyma. Zitra mame oslavu, deda a sestrenka maji narozky. Dzej, Adelka uz dobry, asi to bylo fakt tim jidlem. Sice porad trochu kasle a ma rymu, ale jinak vypada zdrave. Pekny vecer

dzej
autor
16. dub 2010

Moni, tak si užijte oslavu 😉 a dneska máš vlastně hlídací premieru s mamkou, že? Tak ať to dobře dopadne!
Já jsem dneska nějaká uzívaná, asi půjdu brzo spát.
Jo a volala mi dr, že máme příští týden dojít na to přeočkování spalniček, zarděnek atd... ☹

cerstvamama
16. dub 2010

dzej, nakonec jsme to zrusily, jsme se segrou obe nejaky urvany, za to asi muze ten popilek z Islandu

jajabmw
17. dub 2010

Dzej tak jsme to i konzultovali s naším finančním poradce, a ten se zastal manžy. Jelikož se teď stěhovali z velikých prostor, kde měli šílené nájemné a problémy s tím aby ostatní platili, tak se musí ze všeho dostat. A to i ten náš poradce říkal, ať bereme jako prioritu tohle. Jakmile ale prý bude Martin v pohodě co se týče práce, tak prý nebude žádný problém s půjčkou. Takže tak rok musím opravdu vydržet 😠 a pak pevně doufat, že seženu práci a bude ještě líp. Už se těším až někam vypadneme, je tu šílené dusno, tchýně je navíc nemocná a s manžovým bratrem jsem se minulý týden ještě ke všemu chytla. Poslal totiž svého syna kterému je 12, aby mu koupil pivo. A prodavačky(mé bývalé kolegyně) mu odmítli prodat, což je logické a on tam manžuv brácha přijel a jako proč mu to nechtějí prodat a že prý na to žádný zákon není, atd. No má prostě místo mozku z piva kostku.
Holky taky je u vás dnes tak krásně? Já peru jak o život, jen nevím kdy to vyžehlím 😝 , když je tak hezky nechce se člověku trčet doma. Martínek spinká tak jen čekám až se probudí a vyrazíme ven. Tak krásný prosluněný den 🙂

cerstvamama
17. dub 2010

jaja, tak drzim palce at to vsechno dobre dopadne a mate za rok zase nejakou dobrou prilezitost ke koupi domku. Jo a zakon zakazujici prodej alkoholu mladistvim prece je, ne?

u nas je taky kraaasne, lezim prave na lehatku na zahrade, o Adelku se staraji babicky, deda, teta, strejda a ja asi brzy usnu. Navic do me krasne prazi slunicko 🙂

dzej
autor
17. dub 2010

hezký večer holky 😉
Jaji, tak to mě mrzí, ale třeba ten domek na vás počká rok 🙂 ono se teď až tak moc rychle kvůli krizi neprodává, lidi jsou opatrní...tak uvidíte 🙂 Víš jak to je...pokud ten domek má být váš, tak bude 😵
Moni, teda tos měla prima den. Já dnes byla s malou sama...Jirka jel s klukama na akci a my se poflakovaly jen po Brně. Taky byla značně protivná, umrčená, já nevím, jestli jí rostou zuby nebo co to je...Zítra pojedem někam na výlet, tak snad vydrží to krásný počasí. Jinak se musím pochlubit...dneska jsme všechno čurání stihly do nočníku, a ještě jí šlo jezdit na kole 🙂
zato já jsem pěkně zralá na spaní, jdu si rozdělat víno a budu sledovat Anděly a Zamilovanýho Shakespeara 😀

Leni tak co vy s Klárkou??????

cerstvamama
18. dub 2010

Ahoj holky, hlásím se zase z domova. Včerejší grilovačka vyšla, počasí nám přálo, jídlo se povedlo, nálada výborná. Adélka po obědě vůbec nechtěla spát, asi aby jí něco neuteklo, a večer to teda s ní bylo hodně náročný.
dzej, jaký byl výlet?

dzej
autor
18. dub 2010

ahoj holky....
teda tady je mrtvo.... 😀 my dnes měli krásnej slunečnej den až teď začalo pršet. Výlet byl super, byli jsme se známýma na rozhledně. Sabula docela kus šlapala nebo jela na motorce. Pak jsme si dali výbornej obídek.
A copak vy všichni? Moni, tak už zase v Praze?

cerstvamama
18. dub 2010

Jojo, už zase v Praze. A v neděli do Buku, teda jestli bude něco lítat. Jinak si tu pobyt prodloužíme 😉

muminek
19. dub 2010

Dobré ráno, tak jsem bez Martínka je od soboty u tchýně tak jedu dneska s kamoškou do Brna. V sobotu jsme se byli projet na motorce a včera oslava a večer jsem si jela koupit zahradní houpačku. 😀 Už jen složit

lenkavano
19. dub 2010

ahoj holky po delší době jsme tu. 😉
dzej Klárka už je lepší ve středu už půjde do školy,ještě s ní zajedu zítra k pediatričce a snad už je vše zažehnáno.
včera jsme odváželi kubíčka do školky hned tam obejmul vychovatelku až jsem málem žárlila,ale na druhou stranu je dobře ,že už to bere v pohodě a těší se tam.
Lenča má rýmu jak hrom,asi ze sluníčka,takže jen utíráme a utíráme.taky ji začalo vztekací období tak je to celkem náročné.

ajvi
19. dub 2010

ahojky,
jen jsem vám chtěla napsat, že co jsme začali opět dávat plínky, tak máme doma zlatý dítě.... 😉
ale když ho nechám chvilku dole nahatého, tak si vždycky řekne, jak mu dám tepláky, tak ne. Je to zajímavé 🙂

cori
19. dub 2010

Ahoj holky,
jen hlásím, že žijem, ale jsem z toho sluníčka nějaká utaháná a to sem se tak na teploučko těšila 😀 Kajce raší pětky, takže máme protivné období 😠 Ted jsou u nás zápisy do školky, tak řeším, estli tam Kajku nahlásit. Asi ji tam nechci nechávat celé dny, ale zase sematamo by se to šiklo, kdyby mohla jít do školky, tož nevím.
Jak to řešíte, budete už dítka zapisovat do školky?

Leni, tak to je fajn, že už je Klárce líp, tak snad už bude vše OK.
Ajvi, šak ono to období dojde, my se plenky taky zbavit nemůžem, teda zatím o to ani nijak usilovně nebojujem, ale nočník bojkotujem statečně 😠 , medvídka tam posadit to jo, ale sebe ani náhodou, to je řev největší, chjooo
Jaji, uvidíte, jak psaly holky nechte to uležet a ono i za čas se nějaký domek objeví, ale uplně tě chápu, že bys co nejdřív chtěla z domku s tchýní vypadnout - a tam bydlí i bratr?
Jani, vy teda výletujete, to je prima, my ted tak akorát na hřiště a zpět, to jde Kája ještě s radostí, ale už zvládáme dojít i na stavbu, ale zpět nese tatínek na ramenou 😀
Moni, tak snad se sopka uklidní a lety zase budou dobře fungovat... ale kdyžtak tu pobudete dýl, šak by vám to ani nevadilo, co?
Pěkný večér 😉

dzej
autor
19. dub 2010

ahoj holky 🙂
Leni, tak to je dobře, že už je Klárka lepší.
Ivi, tak super. My teda..musím zaťukat...zvládáme už všechno domácí čurání do nočníku a dneska ráno mi řekla, že jde dělat bobeček, sama se vyslíkla a vykadila do nočníku. Jen venku je to zatím problém..ale myslím, že co jsme se ted naučily za 14dní je dost dobrý 😵
Jani, já zatím školku neřeším, nemám šanci, ale ten další rok bych od září chtěla..aspon na dopoledne. A kdy budete bydlet?
Evi co jste pořídili??

ivulinda
20. dub 2010

Zdravím holky 🙂 tak v neděli jsem oslavila 24let a v sobotu se slavilo až do rána.Adélka byla u našich a já šla s manželem se rozšoupnout 😀 a rozšoupla jsem se teda jak se patří 😀 dokonce jsem i 2x zvracela 😖 ale stálo to za to.jinak asi ještě dneska nebo zítra dodám fotky Adélky furt tam mám ty starší tak at taky vidíte jak roste čertíík 😀 jinak se nám počasí tady u nás docela daří.

lenkavano
20. dub 2010

ivu tak to ti přeju dodatečně vše nej...k narozeninám. 😵

cori
20. dub 2010

hojky,
ivul taky gratulace k narozeninám, hlavně to zdravíčko a spokojenou rodinku, já narozeniny oslavila v porodnici, takže to taky bylo supr 😀 😀 😀
Jani, bydlet bychom chtěli v létě, uvidíme jak to půjde, teď to trošku vázne, holt zatím nemůžu moc jezdit a vybírat interiérové vybavení 😅 , ale už se těším až to bude komplet... teda k nastěhování... a vy jak jste na tom s rekonstrukcí?