Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
20. srp 2009

ahoj holky, tak vás zdravím 😵 už jsme se přesunuli do Brna ke tchánům na dům, je to super, ptz je fakt šílený vedro. Dopo jsme byly s holkama v solné jeskyni se schladit a ted čekám jak se malá vzbudí a skočíme šipku do bazenu 😀 O víkendu máme grilovačku, ale hlásí jak na schvál déšt. 😔
Moni to je super, že už dobře vidíš!! A Simčo je super, že se Vojtšíkovi v sedajdě líbí. 😉
Před chvílí mi došly pokyny k dovči já se už nemůžu dočkat 😵 😵 snad teda odletíme, nějak ty cestovky začínají krachovat 😖 hezké odpoledne!!! 😵

zoubek
20. srp 2009

Ahojky holky, to jsou pařáky co? Simčo a Peti, dodatečně všechno nej nej. Určtě jste měli super oslavy.

Zoubky nás také potrápily, ale už máme naštěstí všechny stoličky ( čtyřky ) venku. Takže slavíme klabzubovu již ale 12. Stejně se ale občas Honzík zakuckává, když má náhodou větší kousek v jídle. ☹

Také mi tento týden přišla cyklosedačka. Měli jsme premiéru v úterý. Vážně to můžu doporučit. H. seděl jako hříbek ani nedutal. Moc se mu to líbílo. Jen ta helma, to je boj, dost se rozčiluje 🙂 Nakonec jsme zakoupily bellelli místo hamaxu. Myslíme si , že je lepší, možná nejlepší a kvalitní 🙂 http://jizdni-kola.online-sport.cz/cyklosedacky... Dnes jsem si ještě objednala menší tašku na přední řidítka, abych měla kam dát věci. Potřebuji vzít s sebou náhradní plínku, oblečení, pití...Batoh na zádech nemůžu mít,tak myslím,že to tak bude ideální.

Moni, to je fajn, že to máš za sebou a úspěšně. Každý zákrok je nepříjemný. Holky, musím vám napsat, jakou mám tchýni, to se pobavíte 😀 Dnes jsme měli jet k nim na chatu - do lesa, abychom se zchladili, a uklidili před horkem. Tchýně si šla chytře nastartovat (aby jí šla klima, než si připraví věci) a byla líná vlézt do auta, tak se jen nahnula, otočila klíčkem, nastartovala, samozřejmě bez spojky, jenže měla zařazenou zpátečku a auto se s ní rozjelo, napálila to do branky. Dveře auta na odpis. Tchán dělal 😀 😀 😀 Mě by to nikdy ani nenapadlo - takhle startovat. Zítra se chystáme do bazénu, bude zase hic, ale mají přijít nějaké bouřky, tak uvidíme.

Honzík je s nočníkem vcelku kamarád. Stále máme pravidelný ranní bobek a čurání po spinkání. Občas když ho tam dám, tak se také vyčůrá. Chválíme, jásáme a tleskáme stejně jako u Simči 🙂 Líbí se mu to. 🙂

Jo a musím se pochlubit. Dnes poprvé udělal Honzík tři krůčky sám. Začal se pouštět, dělat "panáček pán" a pak se rozběhl a vůbec si neuvědomil, že ho zrovna nikdo nedrží - bylo to pěkné 😀 Potěšilo to. No a pak žuch na zem na zadek.

Jdu spát. Jani hezkou dovolenou, kdy a kam přesně? Asi budou hice 😒

Mějte se a pěkný víkend.

coriven
21. srp 2009

Ahoj holky,
tak po čase nakukuju, u nás je to teď ve stěhovavé náladě, už pomlau převážíme nábytek k našim a teda nevím kam to všechno haramburdí nacpem ☹ , ale mosíme.
Ty parna jsou úmorná, já už se tak těším na příjemný podzim 😅 , ale kdoví jaký bude.

Užívejte si na chatách, dovolených a hlavně ať se máte fajn.

Pěkný den 😵

dzej
autor
22. srp 2009

ahoj holky 😵
Zoubek 😀 😀 dobrá tchýně teda 😝 Jedem 1.9. na Zakynthos 😵
Dneska máme s partií grilování na zahradě, tak se modlím, aby nezačalo pršet, jak slibují 😔 už tu máme zataženo ☹ ale pořád je 27st. Já mám teda taky radši tak 25st než tyto vedra. U vody mi to nevadí, ale tady jo. Hned se spotím, potřebuju pít a tak i wc jinak mě hned bolí hlava. ¨
Copak dneska děláte?? Určo jste všichni na kolách, že... tak krásnou sobotu 😉

coriven
23. srp 2009

Jani, tak jak grilovačka, zvládli jste ji? U nás na jihu docela sprchlo, chvíli i hřmělo, ale už je sucho... jůů tak to za chvíli letíte, nechceš si nás přibalit do kufru? já bych hned někam vyrazila... teď o víkendu relaxujem u tchánovců, ale pak nás zase čeká balení a stěhování...

Krásnou neděli 😵

ivulinda
23. srp 2009

Ahojte všichni 🙂

Jani a kde to je ten Zakynthos?asi někde u Řecka bych typovala že?tak hlavně abyste dojeli v pohodě.a malou berete sebou a letecky nebo autem?

Cori a pročpak se stěhujete a kam??

jindrastraznicka
23. srp 2009

dzej: tak jak bylo na grilování? u nás je zase nadherně, holky jsou venku a vzali i tu nejmenší a tak mám trošku pohodovou neděli. 🙂 🙂 Už druhý večer hajáme bez plenek ,uz bylo na čase a doufám že nám to vydrží, dokonce se i sama vzbudila že se jí chce čurat. 😀 😀 jinak vám přeji krásný zbytek neděle 🙂 🙂 🙂

jindrastraznicka
23. srp 2009

dzej: jinak vám přeji moc moc krásnou dovču!!!!!! 🙂 🙂 🙂

jindrastraznicka
23. srp 2009

no kde jstééééééééééééé!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹

dzej
autor
23. srp 2009

ahoj holky, díky za přání, snad odjedem a vrátíme se v pohodě domů 😅
Jani, no rádi bysme vás vzali, ale na kufr je limit 20kg 😀 Ivul jojo je to řecký ostrov, hned nahoře, je tam Jonské moře, takže kafíčko 😉 A letíme, autem a trajektem by to bylo hodně náročný. Letíme z Brna, takže to máme super.
Grilování bylo super ,šla jsem spát až ve 2h, sice nám teda skoro pořád pršelo, ale byli jsme pod pergolou, takže v pohodě. Měli jsme masíčko, špekáčky, a pak kukuřici, rajčata a žampiony na grilu. Mnam. 😵 Dneska mám trochu hodně spánkový deficit, takže už se pomalu chystáme do postele. 😵
A co vy o víkendu?? Jindro, tak gratulujem k bezplinkovým nocím.

cerstvamama
23. srp 2009

Ahoj holky, všechny vás narychlo zdravím od mámy a musím se pochlubit čerstvým úspěchem, Adélka dneska udělala první samostatný krůčky. Vždycky tak max. tři a pak žuchla, ale bavilo jí to a smála se tomu.

dzej
Pěknou dovču, tchýně byla na Zakynthu vloni a líbilo se jí tam moc.

ivulinda
24. srp 2009

Adélka už nemá vůbec plínky akorát na noc.jednou jsem zkusila ji nedat na oběd jak šla spát a nepočůrala se,takže ztím ještě na noc dáváme. 😀

Moni Adélka ještě nechodí?já myslela ´,že ano

ajvi
24. srp 2009

ahojky, jen v rychlosti zdravím a gratuluji ke všem úspěchům. my zatím pořád za ručičku, ale už moc pěkně, už by se mohl brzo pustit. 😉 . o víkendu jsme měli akci s kytarama. Máťa byl unešenej, tleskal, výskal, když měli pauzu na pivo, tak se hlasitě dožadoval pokračování 😀 .
mějte se papa

dzej
autor
25. srp 2009

Budte rády holky, že ještě děti nechodí. Já pořád lítám za malou, ptz ona nikdy nechce jít tím směrem co já, nebo se zrovna zastaví u něčeho zajímavýho. Takže 5minutovou cestu kočárem máme na hodinu 😀 Akorát jsem myslela, že tím lítáním za ní zhubnu, ale teda nějak se nedaří 😒
Moni a kde přesně tchýně na Zak. byla nevíš??
Já mám hrozný dilema....letíme ve 4 v noci,tzn 2,30-3h na letišti. Budem spát u tchánů. No a řeším to, jestli máme jet na letiště autem, ale to je zbudit malou do auta, pak z auta do kočáru..přímo před barákem jim zastavuje MHD na letiště, to by bylo vzbudit malou jen jednou..do kočárku..a může spát v MHD i na letišti. Tak nevím...ale zas ty noční MHD jsou plný ožralů atd... ☹ tak nevím...???

dzej
autor
25. srp 2009

ježiš stydím se 😔 😲 zbudit = vzbudit 😲 😔 🤐

coriven
25. srp 2009

Ahojte,
Jani v pohodě, šak u nás se říká zbudit 😀
A to byste MHD tahli asi i kufry, že? Jak ti malá v noci spí? jestli docela tvrdě, tak bych jela i tím autem, v kočárku ju pak zase uspíš... A jak bude sedět v letadle?
jj to chození je fakt sranda - jak píše Janča, z pětiminutové cesty je hodinová, dneska sme se šly projít kolem baráku a hned to bylo na 1,5 hodky 😅 , ale tak aspoň se unavila a už krásně spinká...

Holky, du pro radu - co dáváte prckům k večeři? My máme teď nějaké žravé období, furt by něco jedla a říkám si, jestli jí toho nedávám málo, jen co sní snídani, už chodí a loudí a pořád dokola - zvlášť dneska, tak sme šly radši ven, aby chvilku nejdela 😀

dzej
autor
25. srp 2009

Jani no tak kufry budou jen 2 takže to není problém. Bus jede od baráku až před letištní halu. Právěže když malou budu předělávat tak se mi vzbudí a nevím jestli ještě usne, na tom letišti to bude pro ni zajímavý a nerada bych aby to prořvala v hale i v letadle.
Já dávám na noc pořád kaši, mléčnou od Hami, 4lžíce a stačí jí to v 19h. Spí celou noc.Pak snídá chleba se sýrem v 7.30.

coriven
25. srp 2009

Mně malá kaši už nechce ☹ jak to nemá kousky, tak to jídlo odmítá, takže ani přesnídávky nee, nejlepší je celé jabko do ruky 😀 . Jani a to malé stačí 4 lžičky kaše na noc? Taky spíme celou noc, takže hlad asi nemá, ale spíš nevím co jí furt vymýšlet, pečivo má právě ráno a nevím jestli jí ho dávat i večer 😅

dzej
autor
25. srp 2009

Jani malá má 4 polívkový lžíce prášku podle návodu. To zasytí hodně. Tak zkus dát Kájce do toho kousky ovoce, když tam chce hrudky. Třeba banán nebo jablko, hrozny atd.. 😉

sajmon113
25. srp 2009

Ahoj holky,
Jani já podle sebe a spaní Vojty bych vybrala ten bus. Kdybych ho tolikrát přendávala, určitě by se mi probral a hlavně bych se bála, že mu nabourám celý režim, kdyby se probral úplně. Ale je pravda, že my se pořád v noci budíme. Jinak vám přeju aby jste si to tam užili co nejkrásněji. Já byla na Zakynthu jenom na výletě, z Kefalonie,
před 8 lety, a jenom u těch jeskyní, takže jsem vlastně ostrov vůbec neviděla, ale známí tam byli, a taky si to hrozně chválili. Jo a u nás se taky říká zbudit, nebo dokonce obudit 😀
U nás máme novinku. Začínáme se spolu s Vojtou domlouvat, když se ho něco zeptám, jestli jo nebo ne, tak mi odpovídá, když ano tak kývne hlavou a když ne, tak řekne ne. A začínáme se otrkávat i v chůzi. Už se postaví sám z dřepu a stojí a udělá pár kroků, no a když mu tleskáme a křičíme hurá, hurá, tak se předvádí a zkouší chodit sám. 😀
Cori mě Vojta kaši taky nechce. Ale on mi ji nejedl nikdy. Zkoušela jsem snad všechny co existují a vesměs to nakonec všechno sežraly kočky a pes 😠 😠 . Takže mu k večeři dávám rohlík, nebo chleba, nebo jogurt, přesnídávku, vánočku, buchtu, prostě to střídáme. Ale taky jsem si všimla, že teď nějak víc jíme. Hlavně ovoce. To může jíst pořád. A hlavně venku. Teď momentálně vedou švestky a ostružiny. A taky je to poznat v plínce 😝 😀 A jak vám jde balení???
Ivi to bezplínkové spinkání absolutně nechápu. Ale obdivuju a závidím ☹ 😅
Zoubek teda tchýně je borka 😀 . A co jí na to řekl manžel??? Asi nic hezkého, co? Ještě jsem se chtěla zeptat, jakou sis objednala tu taštičku. Taky nad ní přemýšlím. Prozatím vozím menší batoh, sice nepřekáží, ale v tom teple je to otravné. Jinak mi Vojta v sedačce už dvakrát usnul. Naštěstí jsme byli pokaždé blízko baráku, už jsme se vraceli, ale nebylo to v jeho spinkací době, tak nechápu. Jestli ho to tak uhoupává?

sajmon113
25. srp 2009

Přidala jsem pár fotek ze stanování
😉 https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

coriven
25. srp 2009

Sajmon, taky teď strašně ujíždíme na ovoci - vedou teda jahody, naši mají celoročně plodící v květináči na dvoře a malá jen k nim dojde, chytne dědu a vyráží se slovy - dědo ham, ham a když jí třeba už utrhnout nechceme (ž e ještě nejsou dostatečně zralé) tak stojí u květináče a prohlíží si ho a hledá aspoň trošku načervenalou jahůdku, ale jinak jí všechno, hrušky, jabka, ostružiny, maliny, borůvky - každý den měníme trička, protže je vždycky jak čuňátko 😅
To stanování vypadá super, hned bych jela s váma 😉
Jani, už to chápu s tou kaší, já že si dá jen 4 lžičky 😅

Pěkný večer a mám malou novinku, kukněte mi do profilu 😅 😵

cerstvamama
25. srp 2009

Jani - Cori
moc gratuluju 😀 Neříkala náhodou Jana-Dzej že chtějí mimi? Tak nějak jsem měla zafixováno, že bude první těhulka 😉 Takže budete mít skoro dvouletý rozdíl mezi prckama, viď? Všichni mi říkají, jak je to ideální. No, ještě bysme to stihli, ale když já nevím... 😀

Jani - Dzej
asi bych zvolila variantu s busem, aby se Adi vyspala. I když na druhou stranu kdyby byla vzhůru, pak se vyblbla na letišti, tak by třeba usnula v letadle, což by bylo k nezaplacení. Udržet prcky sedět je kolikrát nad lidský síly. Tchýně byla v Laganas. Jediné na co si stěžovala byly diskotéky a ožralí Angličani. Jo a půjčili si tam auto a projeli celý ostrov, za jeden den, ale hodně se jim to líbilo.

nadik
25. srp 2009

Ahojky holky kdo je tady těhotnej? Nějak jsem nestíhala dočítat nemám pc...., tak abych byla v obraze 😀

nadik
25. srp 2009

Holky už jste byly na povinném očkování v 15ti měs? Nás to čeká zítra ráno, tak mám trochu strach reakce jsou prý různé, ale my zatím všechna očkování zvládaly bez teplot. Nechci to odkládat, vakcíny nejsou a tak jsem se objednala sama od Dr. nic nepřišlo, právě proto,že jich je nedostatek, jak jste natom vy?

sajmon113
26. srp 2009

Cori moc gratuluju, to je krásná zpráva 😵 😵 . Tak hlavně ať jde všechno tak jak má. A jak se cítíš? A můžu se zeptat? Bylo to plánované? Mě by se už taky chtělo, ale ještě se pořád rozhodujeme. My jsme s bráchou neměli mezi sebou velký rozdíl a super jsme si rozuměli, tak jsem to taky tak vždycky chtěla. Jenže Vojta dává zabrat a hlavně ty noci. ☹ U nás se převlíkáme i 2x denně, a nejen kvůli ovoci. 😠 😠 Dědu zase tahá VOjta k hrášku, ale už pomalu končí. To jsou kombinace jak blázen, švestky zají ostružinama a dorazí to hráškem 😀 😝
Mončo ten samý problém byl i na Kefalonii, ožralí angličani. A umí být pěkně protivní a nadutí.
Jani my jsme jezdili po ostrově na motorce ale vzhledem k Sabince, bude určitě lepší auto a taky doporučuju. Než nějaké ty předražené fakultativní výlety, tak si radši vzít vlastní auto a objet ostrov. Nebo i trajektem přejet na vedlejší. Nejsou daleko od sebe a například Ithaka je taky nádherná. 😎 😎
Nadi na očkování jsme ještě nebyli a taky se toho trochu bojím. Protože nám rostou další zuby mám strach z té kombinace s tím naočkováním. Právě včera mi známí říkala, že při třetím dítěti si zaplatila tu dražší vakcínu, že už nechtěla absolvovat ty reakce, že to byl děs. mě právě sestra upozorňovala, že kdyby nám nepřišla pozvánka ať se ohlásíme, ale nevěděla jsem, že nejsou vakcíny.

coriven
26. srp 2009

Holky dík za gratulace 😅
Přiznám se, že já jsem trošku váhala, jestli jít do 2 věkového rozdílu, můj MM by měl děti i dřív po sobě 😀 , takže to bylo na mě, už sem uvažovala i že bych se vrátila do práce, ale šak víte - doba krize a jelikož mám mateřskou na 2, tak bych se vracela v dubnu a to by museli někoho vyhodit, což se mi trošku příčilo...
tak sem si řekla, že nebudu sobec - pro děti menší věkový rozdíl bude lepší a já to holt nějak zvládnu 😀 (jen nám prcek zase vychází na berana a to teda už by bylo moc 😀 )
Takže jo, plánované. Patříme asi k těm šťastným párům co se podařilo hned 😅 , takže měsíc sem, měsíc tam,hlavně že se zadařilo. Ale je mi teda děsně zle 😝 , s Kájou to bylo naprosto v pohodě, takže si to teď vybírám, chudák Kája, když u mě stojí a já zvracím do záchodu... Tak snad to co nejdřív poleví 😕

coriven
26. srp 2009

Sajmon, vy máte ještě hrášek? No to si dojedu, ten my zbožnujem, ale u nás ho už 2 měsíce nemáme 😠
Nadi u nás reakce nebyla žádná, naštěstí... a vakcíny nejsou?

sajmon113
26. srp 2009

No už dochází, ale děda ho sadil na dvakrát. První várku mu sežraly kačeny, jen co se vyklubal ze země, to samé mu provedly i s okurkama 😀 . Takže to pak musel oplotit.
No já taky chci aby nebyl velký věkový rozdíl, právě kvůli tomu aby si rozuměli a mohli si spolu hrát. Ale u nás je spíš brzda manžel. No každopádně jsi mě nahlodala, tak si asi doma taky pořádně povykládáme 😉 . A s tím zvracením, že by to byl tentokrát kluk? 😉

ajvi
26. srp 2009

ahoj,¨
Jani gratuluju. my se s manžou domlouvali, že začnem na jaře. 🙂 nechci se vracet do práce na chvilku, chtěla bych to vzít při jednom. ale čím dál víc bych těhulkovala už dřív. asi se bojím, že to nepůjdete hned, jako s Máťou. Ale zas jsme příští rok chtěli jet k moři....Jani, já měla taky první těhu bez nevolností, tak se taky těším co mě čeká napodruhé 😀
holky, my máme další očkování až na 18. měsíc. on to asi každý doktor plánuje jinak . Každé odčkování je většinou od-do.