Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

coriven
24. čer 2009

Peti to je škoda 😔 , ale jasný musí to mít v klidu a ve školce by se zapomněl a hned by si něco s tím provédl...

U nás teď probíhá uspávání - tatínek nastoupil s knížkou, no ječák největší, nechce nic, naštvala se, že sme ji dali do postýlky (přitom si protírala očka, zívala - no unavená), ale zase si dala UM a je jak nabitá baterka 😅 Takže se půjde spát kdoví kdy, chjoo, kdyby nechytala ty hysteráky 😠

dzej
autor
24. čer 2009

ahoj holky,

Peti tak to je mi líto, ať je Adámek brzo v pohodě 😵 😔
Ty Sunarky mám taky ráda 😀 A v tom pískovišti - bazenku - binec není, já to mám od sebe oddělený takže malá nepřelízá. Bud se koupe nebo si hraje na písku. Ale ona ten písek potvůrka jí, takže nejsem moc nadšená a radši vymýšlím jiný aktivity. Musím teda zaklepat, ale malá po UM krásně usne a dávám jí ho právě v posteli před spaním, podložím jí záda polštářem a jak to vypije tak polštář oddělám. Večer dávám kaši, a to ji taky pěkně uspává 😀 U nás už se spí od 19.45 😲

ivulinda
24. čer 2009

Hezký večer holky 🙂 koukám,že jste se pěkně rozkecaly,ale tak to má být.

Petronil at se Aďovi rychle prstík zahojí 😉 a zase bude dobře 😉 Adu se vůbec nechce spát tak tu s ní u kompu bojuju jelikož taťka už spí 😀

sajmon113
24. čer 2009

Peti - tak to si ani neumím představit, mě bolel prst jenom jsem to četla. Ale jsi dobrá, že jsi šla do té ordinace. Já právě mám hrozně nízký tlak a vždycky kolabuju u injekcí, nebo jak vidím krev. I v těhu jsem u odběrů musela ležet, mě tam už pak znali a jak mě viděli automaticky sklápěli křeslo 😀 . A navíc vidět jak trpí prcek! My byli dneska jenom na včeličku hexy a taky jsem se musela otočit na druhou stranu 🙂

Nadi 4. hexa je v roce, ale byli jsme nemocní tak jsme to posunuli, a taky jsme ještě dávali očkovat meningokoka, tak se to zase oddálilo o 3 týdny. Naše dr. to nedává najednou, že je to prý pro děti zbytečná zátěž. No a teď po 15 měsících jdeme na další povinne, ale jak se to jmenuje si nevzpomenu. Prý nám příjde pozvánka.

ivulinda
25. čer 2009

Dobrééé ranko tak my už jsme vzhůru od 7hod.ale já jsem rezignovala a do 8 jsemm ležela a Aduš šmejdila po skříních a nasázovala si věci na hlavu 😀 někdy je neuvěřitelné co ty děti vymyslí

cerstvamama
25. čer 2009

Peti
Chudáček malej, jaká byla noc? Já si v březnu zabouchla palec ve dveřích u auta a pořád ho mám černý. Už to začíná odrůstat. Vím jak to šíleně bolelo a pro takovýho prcka to musí být hrozný.

My včera grilovali a jeden chytrák tam rozpoutal panákovou smršť. Dneska je mi všelijak. Adi teď usnula, jdu si taky lehnout.

nadik
25. čer 2009

Ahoj Jani, ohl. očkování je to ta povinná v 15ti měs. jak je možnost k ní přidat v i ty plan. neštovice, to ale nechcem dáme asi tu normální, je toho jinak fakt dost. Kamarádka klišťata dala holčičce už v roce taky se mi to zdá brzy.... a chytla klíště poprvé až teď a budou jí 3, tak si taky myslím že po tom druhém roce je to akorát, ale my to dáme asi už v zimě, budem pak asi celé léto na chatě v lese, tak bych to neriskovala. Já sama nevím zda si to dát, v pubertě mi to dr. vymluvila,že to hodně ubírá na imunitěm a já byla dost často nemocná.
Piškoty dávám normální od Opavia ty kulaté a fakt jsou nejoblíbenější 🙂

nadik
25. čer 2009

Tak mě se malá probudila v 10, tak snad ještě dá chvilku tak kolem té druhé hodiny.

Peti: taky foukám prstík, taky se tohohle bojím jsem taky hrozná cííííťa, když malou očkují taky i když jí držím koukám jinam.

Simčo: jsem natom podobně do porodu mi brali krev v leže, raději preventivně, protože jako holka jsem se skládala a v leže to bylo vždy ok. Když jsem šla na kontrolu po 6ti nedělí tak jsem si zase řekla a sestřička na mě "Zkusíme to v sedě vždyť jste rodila" a takový potutelný úsměv, tak semnou konverzovala a vše ok, od té doby jsem tam byla zase a vše ok v sedě. V létě bych zase měla jít na půlroční.
Ohl. té 4 Hexy píšou,že se přeočkovává mezi 12-18měs. tak u nás to tedy dělají až v tom 18měs. My dali v roce žloutenku A a přiští týden nás snad čeká už ten Prevenar konečně v pondělí nás objednám. Doufám,že když začnou prázdniny, že tam bude volněji, tady furt přibejvá lidí všude se staví obří sídliště, ale doktoři jsou furt stejný nikdo nový ☹. Když jsme šli na tu žloutenku tak jsme přišli na konci ordinační doby, jak mi řekla sestřička a čekárna plná dětí, to mě docela naštvalo, měla jsem strach,že mi tam ještě něco chytne. Takže příště se objednám rovnou mezi poradnu.

Jinak v Praze aktuální polojasno a 21st 🙂 tak snad konečně.

zoubek
25. čer 2009

Ahojky holky. Tak opět nestíhám. Měli jsme oslavu Honzíka svátku, tak jsem se na net ani nepodívala. Dostal od taťky to odrážedlo, ale opravdu to bude na dlouho trať. Teď ho v něm vozíme jen mi. Tříkolku také máme a ta teda boduje. Vždy když jí vidí, tak spustí ječák a musíme ho povozit i po domě 😀 Jinak já pití střídám, občas granulované čajíky, občas od lerosu, občas smíchanou šťávičku s vodou - půl na půl. Sušenky také dávám, Honzík je má opravdu rád. Už je umí krásně baštit. Nejlepší dle mého jsou sunarky.

Jinak s tím spánkem to máme tak: Neumíme spát v postýlce, takže dvakrát denně v kočárku po cca 1 hodině. Večer usíná sám kolem 20 hod. Před spaním dávám pravidelně kaši, pak napít a spinkat. Vždy si ještě povídá, brblá a pak usne. Většinou ho najdu na druhé straně postýlky, protože dost cestuje.

Nadi, přeji super odpočinek, snad to stále platí, docela Ti závidím.

Moni, v tom souhrnu jsi zapomněla na mě, na nováčka a to Ti teda nezapomenu 🙂

Očkovat necháme tu tetra. Na klíšťovku také myslím, že je ještě čas a co říkáte na žloutenku?

dzej
autor
25. čer 2009

ahoj holky 😵 tak u nás taky slunečno. Já byla v práci a mamka je pořád s malou někde na procházce, tak mám kafčo a zaplej pc 😵
No my měli Hexu taky v roce, pak žloutenku a ted v 15m jdem na poslední prevenar - místo ve 2letech. Pak nás čeká to povinný spalničky atd..a další žloutenka, je toho hodně pro chudáčky.
Peti co Adámek? Moni a co Adélčiny neštovice??

Holky tak já jsem mega cíťa, já nesnáším braní krve, když to přestali brát kvůli antikoncepci tak jsem skákala 3metry vysoko 😀 Ale porod mi nějak nevadil, ani ta krev..asi to tak je. Uvidím jestli se něco změnilo nebo ne. ALe jak mi řezali to znamínko, tak jsem byla statačná 😀
Monííí tak si dej česnečku to je nejlepší..a akce byla super, že byla nečekaná, že?? tak heezký den holky 😵

nadik
25. čer 2009

zoubek: my áčko dali v roce, Dr. říkala,že léto a podzim je období žloutenky, ostatně jako loni.

zoubek
25. čer 2009

Ahojky Jani, tak to máš pohodičku, to závidím. Mě se prcek každou chvíli vzbudí, tak si musím dát něco k snědku, protože pak už to nestíhám. Ale odpol jdu na nákupy a mamča- tchýně bude hlídat, takže také pohoda. Teda ty nákupy - to hlídání hrůza - vždy trnu a sleduji mobil 😀

zoubek
25. čer 2009

Nadi ahojky, právě si říkám jestli to není brzy. Bylo vám to doporučený? Zdá se mi, že toho očkování bude nějak moc najednou...

dzej
autor
25. čer 2009

Luci my máme taky A v roce.. určo brzo není a je to hodně šetrná vakcína. Já si hodně zjištovala a u nás je to na místě, ptz hodně cestujeme, malá všechno dává do pusy, takže pro jistotu.... 😉 Taky ji nechci zatěžovat, ale toto jsem dala. Pak až ve 3letech tu klíštovku. Právě zvažuju, že tu žloutenku nechám píchnout i sobě. Ted je v akci za 600Kč 😉

dzej
autor
25. čer 2009

holky, jak jste na tom s váhou?? Shodily jste už co jste nabraly v těhu popř při kojení atd? Já mám furt 4kg nahoře a nejde to dolů ☹

petronilla
25. čer 2009

Ahojky,
děkujeme za podporu a pofoukáníčka 😉 ,noc byla kupodivu docela v klidu,dala jsem mu Nurofen,ajkorát jak si na to občas lehal,tak to má teď prosáklý krví,tak mu to budu muset dát ještě obvaz,aby to do zítřejšího převazu vydrželo.Na bolest si nestěžuje,jen ho to dost štípe.On je takový citlivka,tak jsem měla starch z toho ošteření,ale zvládl to statečně.
Ten nejhorší šok měl ve školce,to ho mamka našla bledýho,propocenýho,klepal se,já pro něj nemohla jít,Adélka spala,tak pro něj jela mamka.No je to škoda,ale hlavně,že nepřišel o prst-On spadl,chytl se té brány a ten kluk s ní bouchnul a jemu tam ten prst zůstal ☹ .

Co se týká očkování,klíšťovku zatím nedáváme,dr.mi řekl,že u takhle malých dětí to je zatím zbytečný a na žloutenku A jdem v srpnu.Je těch očkování fakt požehnaně,Adamovi jsem dala jak klíšťovku,tak tu žloutenku.

Tak hezký den holky,jdeme obědvat,než se malá probudí 🙂

petronilla
25. čer 2009

Jo a Jani-o váze mi ani nemluv 😉 ,nemám absolutně pevnou vůli,abych nežrala 😅

coriven
25. čer 2009

Ahoj holky,
my se právě vrátili ze slavností - teda zkoušky, byli tam Korejci, Buhlhaři, Turci... malé se tam líbilo - valila očka zlváště na Japonky 😅 a při bušení do bubnů se srandovně natřášala 😀 , tak snad se jí bude líbit i průvod v sobotu.
Jani no váhu, já na ni už radši ani nelezu, takže ani nevím, ale určo su přes a dolů to nejde a ani nepůjde - bo jak peťka, taky furt něco "žeru" (včera sem si dala čokoládku na uklidněnou 😀 )
Holky co povodně, je to u Vás dobrý? Tady v nedeleké vesnici Tvarožná Lhota na Hodonínku (možná ste viděly ve zprávách) voda valila z kopce dolů a to teda nechápu, bo tam není žádná řeka, no kde se to tam vzalo, vypadalo to jako vodopád... voda je fakt děsný živel... snad se to tu nevyleje jak 97 😒

sajmon113
25. čer 2009

Ahoj maminy,
tak s tím očkováním jste mě docela nahlodaly, o žloutence jsem totiž vůbec ani neuvažovala. Teď bych chtěla dát prevenar, a taky si myslím že toho píchání je na ně až až, ale radši jeden píchanec, než pak nějaká hnusná nemoc, že.
Moni, vůbec ti tu kocovinu nezávidím. my jsme bili asi před měsícem na místní zábavě a já se poprvé od porodu trochu popustila z uzdy. No bylo mi zle dva dny 😖 😝 . Sice jsem toho moc nevypila, ale jsem za dva roky hodně odvykla, tak si dám teď dlouho majzla 😠 .
Jani - kila dolů docela šla, zůstaly mi asi dva tři, to by mi ani nevadilo, ale pořád se mi nelíbí břicho po tom porodu. No a taky žeru, a hlavně večer. Přes den není moc čas, tak se to pak dohání 😀 . No jsem taky lenivá, po celém tom kolotoči ještě večer cvičit, ani náhodou. Navíc si taky říkám, že asi za rok budeme zkoušet druhé mimi, tak jestli to není zbytečné 😀 🙂 😎 . Jsem si to hezky vymluvila, že?

sajmon113
25. čer 2009

Jo a ještě jsem se zapoměla pochlubit. Dneska jsme testovali gumáčky a měly obrovský úspěch a Vojta obrovskou radost 😀 😵 😵 😵 . Já už tolik ne, protože vybral každou kaluž a bahno měl až na čepici ☹ 😠 😀

coriven
25. čer 2009

Hi Sajmon - taky si říkám, jestli není zbytečné shazovat, když zanedlouho budeme chtít druhé 😀

cerstvamama
25. čer 2009

zoubek
Tak to se moc omlouvám!!

Holky, pomoc! Prej se bude dnes večer dopíjet ten sud, včera tam prý něco zbylo.

Já s očkováním na žloutenku ještě počkám. A s klíšťatama nevím, zase nechci aby Adélka byla proočkovaná zkrz nazkrz.

Po porodu mám 2kg nahoře. To by mi nevadilo, ale mám taky břicho a zhubly mi už tak malý prsa 😒

nadik
25. čer 2009

Tak mi zrovna spinkáme tak mám čas chvilku, žene se buřina tak je černo snad jí to nevzbudí. Je vůbec dnes spavější a klidnější, ale rýma vypadá že je u konce. Naštěstí se s odsávačkou na vysavač se zkamarádila a sama si to k nosíku přikládá, dokonce mi ten poslední kus rozebrala a hodila ho to hadice od vysavače, jen tak tak jsem to vylovila, jinak bych se musela hrabat v pytlíku 😀 .

Džej- Jani snad to nepletu, já si to áčko nechala píchnout je to 3 týdny, právě jsem otom mluvila s dětskou a ona říkala,že je to základ i pro cestování po Evropě, stačí prý jiná voda atd.... Taky jezdím s malou dost MHD a to teprve začne vše osahávat a fakt nechci zůstat v karanténě jako loni na podzim. Moje pojišťovna mi nato přispěla 500,- a vak. stála asi 900,- takže v pohodě.
Jinak k očkování klíšťat mi dr. řekla počkat vždyť jí denně koupete a prohlížíte a to je fakt.... ta kámoška si asi myslí,že když jí malá chytla klíště,že muselo být nutně infikované.... nevím na podzim až jí bude rok a půl tak se s Dr. poradím a uvidíme co řekne. Já bych to nedávala do 3 let, ale mám strach z té chaty tam je to fakt ráj klíšťat ale překrásnej - voda, les, louky plné kytek, jezírko, říčka za chatou........ Znáte film Léto s kovbojem? Tak je to hned to jezírko co se v něm Kolářová na začátku koupe, přimo to máme u chaty 🙂.
Tady je teď pořádná buřina...... 😕

nadik
25. čer 2009

Jinak s váhou jsem na své původní cvíčím doma se smetákem a luxem.... taky máme řádnej doplatek za elektriku, tak se musím krotit...🙂 😀

nadik
25. čer 2009

Holky jak to berou vaše protějšky, když jim řeknete,že byste chtěli druhé mimčo, tak aby byla jen jedna mateřská v kuse.... Tomu mýmu se to moc nezdá, já jsem se ségrou o 4 roky a je to ideál, ale přijde mi že jít na rok do práce a vlastně být zase pak hned těhu a stíhat práci, dítko a domácnost, no nevím. Taky bych chtěla za rok začít zkoušet druhé, aby to bylo zase jarňátko 😉 .

cerstvamama
25. čer 2009

U nás v pohodě, vlastně to tak původně bylo i v plánu, já tady stejně nepracuju tak mám být doma jen tak? Takže jsme si to chtěli odbýt tady. Jenže mně se teď jaksi nechce...

coriven
25. čer 2009

HI moni to sme na tom podobně 😅 , MM by druhé rád hned a já bych se zase i na rok či více do práce vrátila - mám mateřskou na 2 roky, tak nevím - jen se bojím, že pak se rozhodnem, že už jako jo a ono to pak nepůjde 😒 , jeden nikdy neví. Dvě dítka po sobě jsou asi docela záhul, ale zase si pak asi víc vyhrají spolu, no já su jedináček, tak těžko soudit 😀

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

dzej
autor
25. čer 2009

ahoj holky, tak já dneska měla den blbec ... kromě toho, že jsem musela jet šílenou objíždkou ke kamošce, tak jsme v lese chytly pořádnou bouřku, děti i psi se třepali jak ratlíci a my je musely uklidnovat a po cestě dom jsem stála v zácpě 1,45h jsem totálně vyštavená, naštěstí Sabinka je poklad, párkrát pobrekávala v té koloně, ale spravila to flaška s vodu, kterou plivala. Domů jsme přijely - ona celá mokrá od té vody, pes ještě z té bouřky a já spocená a vyštavená. 😢 Ještěže večer mě čeká příjemná chvilka - vrací se na primu Zoufalé manželky, ty já miluju 😵 😵
U nás chtěl přítel mimčo už několik let takže mě nakonec překecal a určo mám v plánu si protáhnout mateřskou a mít 2 děti za sebou po 3letech (pokud se zadaří) a pak ještě po 2 další 😵 ale uvidíme jak to dopadne. Ale Sabula je fakt zlatá, takže pro nás je to krásný období, skoro ji neznáme plakat.
Nadi ten film znám a je super a strašně závidím, tam je moc krásně 🙂 já bych se vybavila hodně dobrým sprejem proti klíšťatům a tím malou šplíchala...to očkování no nevím,,,
Simčo já se taky většinou na to vymlouvám, že chci další mimčo, ale bojím se abych pak nebyla rozjetá až moc. Po druhým to jde prý ještě hůř dolů než po prvním ☹ já nežeru, ale mám dny, kdy sedím jen u ledničky a nejlépe na noc ☹
tak tátu máme na tenise tak já jdu koupat, ptz vidím, že malá někde vzala pytlík s cukrem a roztrhla ho, takže je celá sladká a olizuje to. 😀 😝

nadik
25. čer 2009

Jani prosím tě kolik tedy chceš těch dětiček? 6? 😀 No tak to jsem asi jedná.... já bych brala mateřskou jedním vrzem, abych se pak už jen práci mohla věnovat. No asi budu stříkat repelentama. Neviš co ještě zabírá třeba nějaký vitamín co může i malé dítko? Já se dopuju B-komplexem a fakt jsem nikdy nechytla snad jako jediná tam, ale to bych jí asi dávat nemohla.

Moni ty tedy teď bydlíš v Bukurešti? Nebo si to pletu, už se mi to taky motá co kde čtu, to je tedy tvůj drahej cizinec nebo tam jen dostal práci?