Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
22. lis 2009

zoubku
Taky beru antikoncepci pres 15 let, nevadilo ti to po takovy dobe? Mne se ted zda, ze mam nejak horsi plet. Mam teda jine prasky nez driv, ale i tak si rikam, ze se asi telo brani. Premyslim o vysazeni, ale bojim se ze do toho vlitnu. V nasi rodine pry staci se smrncmout kolem panskych trenek ;)
Jinak vsechny zdravim z hor, opet od Drakulova hradu.

cerstvamama
22. lis 2009

jaja
Tak ty smeknuti aspon staly za to, ne? ;)

chiwule
22. lis 2009

ahoj holky, tak se hlasím po delší době. doufám, že se máte v pohodě.
hlavní téma našich posledních dní bylo špatné spaní Anet, no a máme druhý zub, takže vše vysvětleno - během 14ti dnů hned dva... A taky se nám zas změnily stravovací návyky, Anet začala vyžadovat kaši před koupáním a pak si dá na doraz ještě trošku mlíčka z lahvičky, nějak se ho nechce pořád vzdát, tak proč ne... a spí jak medvídek až do rána, jen se vzbudí na půlnoční čůrání a hajdy na kutě...
jinak nic moc nového, jen pár nových slov a pro změnu zas, s prominutím, žere jak zjednaná 🙂 asi jak nemohla baštit, tak si to teď vynahrazuje 😉
tak já jdu žehlit nějak se mi to tu kupí
zatím páček - shledáček

lenkavano
22. lis 2009

ahoj holky 😉 právě jsem dokoukala SS,dostal mě šmajda,byla to nádhera. 😢 😢

Jaja promin to jsem nevěděla s tím zdravím,tak to nakonec dobře dopadlo.
Moni ahoj 😉
Chiwu gratuluju k zoubečkům,taky dávám Lenče na noc kaši,no a Anetka musí přece ted dohnat ten deficit 😀 😀
jinak doma už máme čerstvého květáka 😉 ,Bob si ji vzal do parády a já ji pak málem nepoznávala,podezřívala jsem ho jestli ji nemyl vláskY jarem,jak ji odmastil 😀 😀 .fotku bohužel nemám,jako na potvoru se vybily baterky. 😝 😝

jajabmw
23. lis 2009

Dobré ráno holky. Moni to si piš že to smeknutí stálo za, jinak bych neměla ty svoje úžasný prcky 😀 . Holky jdu péct ten dvoupatrák, ale moc se mi do toho nechce. Ráno jsem skoro nemluvila a večer mi pak bylo taky nějak divně, tak se na mě asi něco sápe a manža to není 😀 .
Leni to je škoda že nemáš fotku, příště musíš mít foťák v pohotovosti 😀 .
Chiwu to znám Martinek si dává třeba dva dny že moc nejí a pak nestačím servírovat na stůl 😀 . Gratuluju k zoubkům!

lenkavano
23. lis 2009

ahoj holky 😉 tak máme dnes zase krásně navíc tatku doma tak je pohoda.za chvíli jedu pro Klárku do školy a pak razíme na nákup.
Jaja doufám že se z toho vykřešeš,a jak ti dopadl dort?nechceš ho pak hodit do albíčka?na volné diskuzi na tématu 12opic je nějaká petruna a ta jich má v albu strašně moc,dělá je na kšeft.teda nevím jestli je má přímo v albu ale v té diskuzi má na ně několikrát odkaz.
jinak piju kafčo a malá si čte noviny,co jsem si ke kafi koupila,toje konec 😝 😀

ajvi
23. lis 2009

Ahojky,
Tak dneska jsem se vyspinkali konečně!!!:o) po víkendu, který byl na spánek mizerný. Včera jsem večer v devět odpadla. Maťulka se vzbudil až ve čtvrt na šest, napil se a usnul ještě do půl sedmé. No paráda!!!
Dneska je tu místy sluničko, ale fičí studený vítr, takže nic moc.
Máťa sice ještě kašle a má trošku rýmu, ale jinak ok. Ale pořád prsty v puse a slintá, takže zuby pokračují.
Lenko – tak je to ženská ne? Zkouší pleťovou masku a zábaly na vlásky :o)
Teda, koukala jsem na ty dorty…to je mazec, hrozně bych to chtěla umět, ale…..no i když, pečení mě baví a snad jsem i na tohle šikovná, ale nemám fantazii a ten čas než bych se to naučila. Spíš budu líná se to učit…:o(
Jak jste holky psaly s tou kaší na noc. Jak se mi Máťa teď v noci budí (spíš až k ránu), tak jsem si taky řekla jestli nemá hlad. Večeřel kolem sedmé (většinou chlebík nebo rohlík s něčím) a před spaním mlíčko. Včera jsme mu dali před spaním řídkou kaši a spinkal. Tak třeba to bude ono.
K té aktikoncepti. Taky jsem brala od 16, ale kolem 25 jsem s ní začala mít problémy. Nebo můj doktor (ten co jsem od něj odešla) tvrdil, že to tím není, ale stejně jsem je brát přestala. No a pak jsme chtěli mimi a nešlo to, takže jsem bez antik.dlouho, ani teď nic neberu, manža je taky spolehlivéj,jen ta metoda celkově je dost nespolehlivá, ale já si říkám, že kdyby se to povedlo, tak se povede. Jen rok po porodu jsme se chránili gumičkama, protože po císaři by se opravu nemělo do roka otěhu, aby se děloha zahojila.
Leni, tak si užívejte pohodičku, s taťkou.
jdu si trošku zacvičit a pak najíst, už mám hlad :o), ,mám od včera zelňačku, zeleninový kuskus a přírodní plátek.

lenkavano
23. lis 2009

ahoj ajvi jo je to ženská každým coulem 😀 😀 😀 jen aby ji to s tím omastkem nevydrželo 😀 😀 😀 no já už mám hrozbu těhotenství vyřešenou ale počítám,že budu mít časem jiné problémy. ☹ 😒 zatím jsem v poho,akorát mě občas zlobí jizva na břiše.ale to fest.

jajabmw
23. lis 2009

Holky tak se mi fakt nedařilo 😠 . Potahovka ze včerejška děs běs, do krému jsem nedala rumové aroma snad jen korpus se jakžtakž podařil, ale úplně to vypadá jinak než jsem chtěla 😠 . Jen co bude manža mít čas tak hodím fotky do albíčka. Jdu si dát kafe jsem úplně grogy.

chiwule
23. lis 2009

ahojda, tak mě se včera zadařilo, vyžehlila jsem všéééchnooo prádlo co jsem tu měla, huráááá! No taky jsem šla lehnout až v půl 2 😒 ale je to věčnej proces, zas peru a suším, už bych mohla žehlit zas ☹ a dneska jsme lítali odpoledne po vyřizování tak jsem totálně ucaprcená a doufám, že půjdu brzy lehout.
jinak já kaši Anet dávám na noc už dlouho, jen si ji dávala až po koupání a teď jí chce už před, takže to je jediná změna.
taky malej dost vyrostly vlásky, mám takové dilema, jestli jí ostříhat na "kastrol" a nebo jí to nechat dlouhé ať jí to roste. Jak to děláte vy?
Jdu kouknout na maily, pověsit prádlo, nandat myčku a hajdy na kutě 😉 páček shledáček

zoubek
23. lis 2009

Tak mi dnes vypadl můj miláček ze superstar ☹ 😀 No nic, zpět do reality. Kdo myslíte, že vyhraje? Chodur je vážně dobrej, ale nesedí mi. Jinak vás všechny zdravím 😎 Leni, škoda toho foťáku, mohli jsme se pobavit. Muselo to být zajímavé. Brečela Lenička, nebo se jí ten omastek líbil?
Jaji, už se nemůžu dočkat fotečky dortu. Slintala jsem u Simči dortů a teď už i u tvých. Vážně jste šikovný. Já bych tak maximálně splácala nějaký promazaný pudinkem - piškotový... 😀 Jak Ti je? Snad to z tebe slezlo... 😀
Moni, antikonc.beru přes 10let a po 5 letech jsem si sama zažádala u mého gyn. o změnu. Chtěla jsem malinko lepší-modernější, kvůli pleti, na tloušťku. Jsem maximálně spokojená. Beru Logest. Otěhotnět se mi podařilo první měsíc po vysazení HA. Já pokud to půjde o vysazení vůbec nepřemýšlím. Naprosto mi to vyhovuje. Obdivuji vás, že dokážete žít v takovém stresu, každý měsíc se modlit, jestli náhodou nebude další přírůstek.
S kaší jsme na tom podobně. Honzík ji baští od 6. měsíců každý večer. Ze začátku jsem si s tím dala práci a poctivě vařila rýžovou, ovesnou...s ovocem...,ale později již kupované instantní. Ale poslední dobou se mi zdá, že to nějak bojkotuje ☹ Vypadá to na konec s kašema. Zase mu to nechci nutit proti jeho chuťové vůli 😝 Jen vůbec nevím čím nahradit kaši. Vůbec jsem se o to zatím nezajímala, co je vhodné, co nevhodné...
Chiwu, tak s tím procesem mi to povídej..Člověk vyžehlí a druhý den může znovu. Nechápu, kde se to prádlo pořád bere 😝 Gratulace k zoubkům. Teď už to půjde rychle. Já Honzíka stříhám mašinkou na ten největší nástavec 7mm. Kámošky holčičku také stříhám mašinkou a sluší jí to. Myslím, že to zaleží na tobě,ale doporučuje se stříhat. Dobrou noc.

sajmon113
23. lis 2009

Ahoj holky!
Tak máme první špičák 😵 😵 , ještě jsem tady před pár dny psala, že se toho bojím, že zatím je nemáme a dneska byl dopo Vojta hrozně mazlivý, pořád po mě lezl, pořád se chtěl pusinkovat a najednou jsem si všimla že má nový zub 😎 . Vpravo dole, a už je úplně prořízlý a celý vršek je venku. Takže ty protivné dny asi byly k tomu. K večeru se někde domákl balíčku s gumovýma medvídkama, než jsem stihla zasáhnout nacpal si skoro všechny do pusy a po troškách to spolykal. Samozřejmě se mi po večeři pozvracel ☹ ☹ 😠 .
Proces praní žehlení už asi ani nevnímám. Jen se snažím si to poctivě žehlit po každé pračce, maximálně po dvou. Já mám totiž navíc ještě prádlo i z hospody a především kupu ubrusů a utěrek. Ty musím ke všemu škrobit mimo pračku, takže to je hrozně zdlouhavé. No a když jsem to kdysi lajdala a nahrabalo se mi toho víc, nemělo to pak konce.
Jaji já jsem se zatím ještě nestresovala, jestli to dostanu, nebo ne. Vojta byl plánovaný a vyšlo to napoprvé a jak píšeš máš dvě krásné uklouznutí, možná je to ještě hezčí, když je těhu pro tebe překvápko, co? 😀 😀 Jo a s tím dortem určitě kecáš, stopro se povedl, už se těším na fotky!!!! 😵
Luci jestli to bylo na mě ta otázka, tak jo slezlo. Už jsem zase fit. Ale manžu dneska seklo v zádech. Chudák šel pro Vojtu po odpoledním spánku a jak ho vytahoval z postýlky už se nenarovnal, musel se s ním normálně svalit na naši postel, jinak by ho pustil na zem. Pak na mě volal přes chůvu, ať ho jdu zachránit 🙂 . Naštěstí jsme doma na ty záda všichni chromí a nejvíc taťka, tak máme lékárnu dost vybavenou práškama, které poměrně rychle zabírají. Takže teď už chodí, sice dost pokřiveně, ale aspoň se hýbe.
Denis byl miláček mojí ségry, mě se popravdě moc poslední kola nelíbil, favorit je asi Chodúr, o tom žádná, ale já fandím Bendíkovi. Nechápu kde se v něm bere ten obrovský hlas, vždyť má snad 30kg i s postelí 😀 😀 😀
Leni co myslíš zlobí jizva? Bolí? I po takové době? Určitě ji musíš mít hrozně velikou, když tě tolikrát otevírali, to je mi moc líto.
Jo a ještě jedna novinka, jedné známé se v sobotu narodilo miminko, první porod maminka i tatínek docela hubeňouři a malý vážil 4,5kg a měřil 55 cm. No mazec, chudák rodila normálně. 😨 😨

ajvi
24. lis 2009

ahojky,
SS tentokrát nesleduju, viděla jsem jen jednou, když tam bylo všech 12 kluků a chodúr mě teda dostal, holt talent....
Lenko ani se nedivím, že tě trápí jizva - po těch zákrocích 😖 . já mám jizvu, která nehnisala, úplně v pohodě a stejně není hezká a když mě tam Máťa kopne, tak bych se bolestí pocůrala. na jedné straně, je tak jak by asi měla po roce a půl být (bílá čárka skoro není vidět) a od prostředka je to vystouplá růžová žížala a právě tam to bolí.
o žehlení mi vůbec nemluvte....
zoubek - třeba Honzík zasš začne kaše baštit. Máťa má taky občas období, že něco nechce, pak se to zase změní. asi před týdnem nechtěl večer mlíko a odmítal mi obědy a teď už zase může oboje.
Simčo, tak manžu našlap... 🙂
holky, šahají si vaše dítka na ouška? \Matýsek má teď pořád prsty v uších nebo třeba jde a dlaněma si obě ouška přikryje. ve středu jdem na kontrolu, tak se na to budu muset zeptat

jajabmw
24. lis 2009

Čauky holky, tak jsem úplně hotová 🙄 . Od toho jak jsem zpracovávala potahovku tak mě bolí celé tělo. A ten krk bolí a bolí po ránu a večer nemůžu moc mluvit(což vyhovuje zbytku rodiny 😝 ). Dortíky už mám stažené v počítači a abych mohla dát příště fotky sama, tak jsem si psala podrobný postup jako ve škole 😀 . Já jsem s tou technikou hrozně na štíru 😠 a budu to muset dohnat.
Simi taky to tak dělám s prádlem max. tři pračky a žehlím. A mám sama na sebe udělaný trik, že to suché prádlo dávám do malého koše a pak se mi zdá že toho mám moc a honem žehlím 😀 . Ta psychika je všemocná na mě to zabírá dokonale 😀 . Jo a už jsem asi přišla na to proč se mi tak nedařilo. To je tak když si spěchám a blbě opíšu recept. Místo lžiček jsem dávala lžíce 🙄 😠 . Ale je důležité, že naši byly z dortu úplně paf, z čehož jsem měl hroznou radost 😎 .
Holky s těma kašema to musím zkusit. Prcek měl kupované, ale pak je odmítnul, tak zkusím udělat klasiku krupicajdu a ta mu chutná a uvidíme jak bude spinkat. Doufám, že líp 😅 .
Holky jak já bych brala HA ale kvůli té leidenské mutaci nesmím, tak kamarádka Dana je nejschůdnější řešení.
V SS fandím asi Bendikovi a Chodúrovi, přijde mi že zpívají nejlíp. Ale přijde mi že jsou to rychlokvašky na Gotta nemají 😅 , to je prostě mistr.
Ivi Martínek si na uši taky šahá neboj, asi zjišťuje že pak není slyšet když na něj ječím 😀 . Ale aby třeba Máťu neboleli nebo něco jiného, radši se na to zeptej.
Jdu ke kámošce na kafe se zrelaxovat. Odpo dám fotky dortů do albíčka.

chiwule
24. lis 2009

ahojda, jak se dneska máte? mě čeká standardní úklid a odpol musíme na nákup, není tu ani suchá houska, všechno jsme vyžrali 🙂
Jak píšete o jizvách, mě taky občas ještě bolí, zvlášť když mě Anet při přebalování kopne do břicha, to je žůžo 😒 ale celkově se to hodně zlepšilo, nemám ji už moc vidět, dokonce si u jednoho dr mysleli, že jsem rodila normálně, udělali mi to hezky...
HA neberu už hrozně dlouho, protože to stejně nemá smysl, přirozeně neotěhotním, tak proč do sebe cpát humusy...
SS se taky snažím sledovat, ale teď jsem párkrát vynechala a zjistila jsem, že vypadli moji favoriti tak už mě to zas tolik nebere. Bohužel si myslím, že Bendik nevyhraje, ač zpívá nádherně, přeci jen jsme dost xenofobní národy...
S kašema je to u nás taky různý, zatím jsme měli nemléčný, ale ty mi začala Anet před 14ti dny totálně blokovat. Tak jsem pořídila mléčnou na dobrou noc a spí jak nemluvně 🙂
Tak já jdu zas něco dělat, mám tu motážní pěnu na začištění dveří co nám dávali, zkusím jak se mi to povede, než se malá vzbudí a bude mi chtít pomáhat... zatím

lenkavano
24. lis 2009

ahoj holky 😉 tak konečně jsem se dostala ke psaní,nějak nestíhám.holky jo ta jizva mě dost bolí ,já mám tenoulinkou jizvu v prostředku asi 4cm ale pak mám na obě strany široké ,navíc na jedné straně mi to srostlo jakoby přes kůži takže mám břicho i nakřivo ,takže paráda. ☹ ☹ když se jí dotknu tak mě hrozně brní a píchá v ní je to hrozně nepříjemný pocit.
jinak co se týče prádla tak já ani radši nemluvím,mám každý den prádlo na balkoně ze dvou praček a je to pořád dokola.ještěže jsou automatky 😀 😀 😀 jinak k SS mě se naposledy strašně líbil šmajda,ale od začátku se mi líbí právě Bendig,ale vadí mi na něm ty jeho reakce jak se pak směje a kroutí jak hurvajs naposled jak tam stál s tím chodůrem a bavili se s Adélou a Leem tak byl jak děcko,já nevím.Chodůr je moc jistej a to mi vadí.

jajabmw
24. lis 2009

Holky tak jsme nemocný ☹ . Martínkovi začal z očí téct hnis 😝 , tak mu dávám ophtalmo septonex, ale dovede si představit jak u toho brečí 😢 . Vůbec netuším kde k tomu přišel 😒 . Hernajs a to máme v neděli stěhovat ségru z Prahy domů. No uvidíme jak zítra doktorka, ale nevím jestli má smysl k ní chodit, nejspíš mi nepředepíše nic jiného než co mu dávám. Už to jednou měl a za týden jsme to zvládli jen s borovou vodičkou a stačilo to. Co myslíte? Mám strach aby v čekárně nechytil ještě něco navíc 😒 .

sajmon113
24. lis 2009

Jaji zkus zavolat, abys tam nemusela jet zbytečně. Řekni co mu je a co mu dáváš, a zeptáš se jestli to stačí, nebo od čeho to je. Tipovala bych že to může být od rýmy, synovec to měl teď taky.
Leni teda to tě pěkně zrasovali, jen co je pravda, ale hlavně že žiješ!!!! Jinak k tomu SS oni to vlastně jsou všechno ještě děcka, vždyť je jim 15 😀
Chiwu ty jsi teda šikulka, s montážní pěnou bych já se do křížku nepustila, máš můj obdiv 🙂
Ivi manželovi jsem to sice navrhla, že ho prošlapu, ale podíval se na mě jakože "Jsi normální"? Jo oni ti chlapi jsou docela bábovky v tomhle.
No Vojtovi jsem dneska přinesla z půdy dávno zapomenutou kuchyňku, dala mu tam pár malých hrnců, nějakou tu vařechu, pár křupek a už skoro hodinu o něm nevím 🙂

jajabmw
24. lis 2009

Tak holky mám albičku nové fotky i fotečky dortů 😉 , tak se můžete juknout 😀 .

sajmon113
24. lis 2009

No přesně jak jsem říkala, dorty jsou naprosto luxusní!!!!! 😵 😵 😵

lenkavano
24. lis 2009

Zoubku Lenička vůbec nebrečela naopak ještě na mě nechápavě koukala jako že co se mi nelíbí či co 😒
Jaja Martínka je mi líto,nejhorší je pak to buzení ráno když jsou očička zalepený.naše děti na to sice netrpí,ale já jako malá jsem to mívala dost často.já bych mu to nejdřív zkusila vyplachovat tou borovkou jak jsi psala nebo tím opthalmem k doktorovi bych taky asi hned nešla.přeju martínkovi at se mu očička brzy zahojí 😉 hned juknu na albíčko na dortíky 🙂

lenkavano
24. lis 2009

Jaji tak jsem koukla na fotečky a musím říct,že jsi fakt šikovná máš krásné dětičky ale i dortíky.ten pro rodiče je krásný,dovedla bych si ho představit i pro naše holky.škoda že bydlíš tak daleko,poprosila bych tě o udělání té krásy.ten druhý taky super,to by zase čubrněli kluci,dort s fárem.jsi opravdu šikulka 😉

jajabmw
24. lis 2009

Holky já se červenám, ale moc díky za pochvalu 🙂 . Moc mě to potěšilo 😵 . Leni asi jsem plašila zbytečně, asi to bude fakticky ta rýma. Teď večer už to měl o hodně lepší a naštěstí pochopil, že když mu vyplachuju očka, tak to je pro jeho dobro a krásně držel a už se vůbec nebránil 🙂 .
Simi to věřím, že jsi o Vojtíškovi nevěděla, Martínek když se dostane k Lucince do pokoje tak je taky u její kuchyňky pečený vařený 😀 . Ale to nesmi být doma ségra. I když se milujou, tak jenom přece určitá rivalita tu je 😅 .

zoubek
24. lis 2009

Ahojky holky. Simčo, to je fajn, že je dobře a gratulace k zubákovi, sešli se s Honzíkem na stejno - vpravo dole 😀 Koukám, žehlení a praní je pro tebe také noční můra. Zase ale musíte mít hospůdku čisťounkou, o tom žádná 😉
Ivi, Honzík si na uši nešahá,ale myslím, kdyby něco Máťu bolelo, plakal by u toho. Nebo by Ti to možná i nějakým zůsobem řekl.
Představte si,jak měl Honzík o víkendu teploty. K ránu se vzbudil a plakal.Vzala jsem si ho k sobě do posetele. Myslela jsem, že je to tím zubem. Ptala jsem se ho, co ho trápí nebo bolí a Honzík mi vzal mou ruku a dal si ji na jeho bříško. Bylo to hezké (teda ten pocit, že si řekl co mu je). Promasírovala jsem mu ho, jak mě to učili v porodnici, dala sab simplex. Pak se pokandil a bylo dobře 😀
Jaji, super dortíky. Říkala jsem, že jste šikulky. Určitě musely být i dobré na chuť. Z jakého těsta jsi dělala korpus? Jak už jsem psala, na mě to je velké sousto. Já zůstanu u svého piškotu s meruňkami 😀 Zrovna dnes odpol, když Honzík spinka, jsem se s ním plácala. Je to rychlovka, to mi vyhovuje. Jinak je fajn, že je to s Martínkem na dobré cestě. Každá nemoc, hnusná nemoc. Používáš nějaké kapky na tu rýmu? Jo abych nezapomněla Simčo, pěkné fotky. Nakoukla jsem, Vojtík je super. A Leni, tvoje velká rodinka taky. Bob už je kus chlapa 😀 Mějte se. Zítra jedeme s Honzíkem na celý den k rodičům, takže se ozvu až ve čt.

cerstvamama
24. lis 2009

Ahoj holky, vy jste se zase rozpovidaly. Nevim na co reagovat driv. Mame tu porad jeste babicku, takze o zabavu je postarano, porad nekam chodime nebo jezdime. Zaroven mi pomaha s Adi, to je pohoda! Rano spim dyl, zitra vecer mame opet sraz s holkama (achjo, dalsi mesic uz je zase pryc), manzel nemuze hlidat tak jsme babicku rovnou zaprahli. Bohuzel uz pozitri odjizdi.

Nevim na co vsechno reagovat, tak snad to vezmu postupne. S tou antikoncepci fakt vaham. Asi tak do roka chceme zacit pracovat na druhem mimi, takze kdybych ted vysadila a nahodou do toho vlitla tak to neni zase tak velka katastrofa. Akorat bysme holt museli zrusit tu naplanovanou letni dovolenou 😀 Zase na druhou stranu pred planovanym pocetim Adelky jsem taky rok nebrala prasky abych "procistila telo" a taky se nestala nehoda, vyslo to az kdyz jsme oba chteli. Co si ale budeme povidat, prasky jsou pohoda. Zadny stres a taky vim presne kdy to dostanu atd. No jeste zapremyslim.

Simco
gratuluju ke spicakum. Jo a ja manzelovi masiruju zada. Delala jsem to driv "amatersky" a porad jsem mlela o tom jak mu tim mozna spis ublizuju nez pomaham, ze mi nakonec zaplatil kurz. Takze jsem ted maserka 😉 Ma to i nevyhody, nekdy se mi nechce a manzel argumentuje tim, ze mi zaplatil kurz tak musim 😝

Ajvi
Adelka si saha na usi kdyz je unavena, jakoby si je mne.

Jaja
omlouvam se jestli jsi to tu uz vysvetlovala, ale muzes mi ve zkratce osvetlit co je ta Leidenska mutace? Moc peknej dort, vsechny pekarky obdivuju.

Zoubku
taky gratuluju k zoubku 😀 To uz je pohoda, kdyz si prckove dokazi rict co chteji podat, co je boli atd., vid? Adelka rika "au" a kdyz se zeptam "kde" tak ukaze. A pokud to "au" rekla jen tak a nic ji ve skutecnosti neboli, tak odpovi neurcite ze "au" je "tam" 😀

jajabmw
25. lis 2009

Ahoj holky, kdepak jste 😨 ? Dnes nikdo nepíše, hm to je tím jak je venku nádherně. Tak jak jsem byla nadšená, že očko dobrý, jen co jsme vyšli ven a kousek ušli na nákup, tak jsem koukala že se mu tam zase něco tvoří. Tak jsem to otřela a dala kapky a snad to bude dobrý.
Jo a Moni neomlouvej se. Leidenská mutace se týká srážlivosti krve. Když ji někdo má jako já v homozygotní formě, tak to znamená, že se mi krev sráží moc a tvoří se mi sraženiny. Ty když by se utrhly tak bych mohla mít buď plicní embolii nebo když by se dostala do srdce tak to ucpe cévu a srdce prostě přestane fungovat a taky mozková mrtvice je možná. No samý hnusy 😝 . A HA to bohužel ještě zhoršuje, ta krev se pak sráží ještě víc. Proto to nemůžu brát.
Holky ještě jednou děkuju za pochvalu dortu, teď už alespoň trošku věřím, že ten co budu dělat za 14 dní se mi povede.

coriven
25. lis 2009

Ahoj holkýýýý,
jdu Vás aspoň v rychlosti pozdravit, u nás všechno při starém jen kolem stavby je trošku lítačka, takže nesvačím, nestíhám 😀
Občas si vytýkám, že malou zanedbávám, když furt někde poletuju a nebo když ji tam furt tahám sebou, ale snad to zvládnem.
Za chvíli sou Vánoce, už se těšíte? Já se těším na pečení curkoví, snad to bude v klidu 😀
Asi vás nedočtu, ale snad už budu míc víc času za váma zavítat. Jaké máte počasí? Tady je krááásně sluníčkovo 😀

cerstvamama
25. lis 2009

Jaja
Tak to je fakt humus. A jak se to pozna? Ja si nejak nepamatuju, ze by mi kvuli HA delali nejaky testy. Hlavne ze to vis a tu HA neberes.

Jani-Cori
To je jasny, pri stavbe litas a neni cas na nic. Hlavne at vam to jde od ruky. Vanoce uz budou v novem? Jak se ma mimi? Jinak Bukurest slunecno, 14 stupnu 😉

jajabmw
26. lis 2009

Ahoj holky, téda vy jste tady žádná nebyla? Copak, jste taky nemocný jako my? Byli jsme dnes radši u doktorky a máme zánět 😠 . Dala nám antibiotické kapky a nesmíme na sluničko 😠 , což v tomhle nádherným počasí je úplná škoda. Ale co se dá dělat, hlavně aby to bylo pryč. Naštěstí říkala že do dvou dnů se to výrazně zlepší a budeme moci i mezi děti 😅 . Chudáček má ty očka ráno tak šíleně zalepený, že se vždycky lekne když nevidí 😢 .
Moni mě to zjistili přes moji ségru. Chtěla napsat HA, ale jelikož chodila ke stejnému gyn. jako naše babi, která na trombózu umřela(trombóza je důsledek té leidenské mutace) tak ji hnal na testy. No a dopadlo to dóóst blbě pro obě. Pro jistotu vyšetřili i moji mamku no a máme to z obou stran, tudíž nic moc prognóza 🙄 . Ty testy ti udělají jen na doporučení lékaře, jelikož jsou dost drahé. Ale naštěstí mě to nijak neomezuje(teda zatím), takže krom toho že si musím ráno vzít prášek, tak si na ten hnus fialovej ani nevzpomenu 😉 . A navíc si říkám, že je spousta lidí, co jsou na tom o hodně hůř.
Jinak mám zadělané těstíčko na perníčky a budu dnes večer, možná už odpo tvořit a taky dělat chaloupu. To jsem zase něco slíbila 😖 , posledně když jsem ji dělala tak jsem s ní málem praštila o zem 😀 , vůbec ta potvora nechtěla držet dokupy. Ale snad to bude letos lepší 😀 .

dzej
autor
26. lis 2009

ahoj holky 😵
zdravím vás po delší pauze. Nějak jsem nestíhala, vyřizovala jsem věci ohledně domečku a využívaly jsme krásnýho počasí. Dneska jsme byly na přeočkování žloutenky.
Jaji to máte zánět spojivek? Tak ať je Martínek brzo vpohodě. U nás už dneska sluníčko nesvítí...
A co jinak, máte se??