Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
25. čer 2009

Nadi nene, 3 budou stačit, pokud budou stačit síly a budu zvládat časově, přece jen mi není 20 že 😀
Ale spíš to budou 2 ted a možná na starý kolena třetí...no uvidíme, necháme to na osudu. Nadi a co máš jako zaměstání? Já můžu pracovat i když omezeně - doma, takže si to chci užít. Navíc jsem od 18let poctivě makala a odváděla daně, tak ted zas může poslat na oplátku něco stát 😀 a já si trochu odpočnout od myšlení 😀 😝
To nevím jaký vitamíny, říká se to B a pivo..ale tak malé bych asi jen stříkala oblečení sprejem 😉 my máme taky chatu v lese, i když tam ted nejezdíme... ale na houby se chystáme, chce to prostě kontrolovat a špíchat 😉

coriven
25. čer 2009

Jani teda opravdu den blbec 😠 , už by ty deště mohly zkončít...
S dětma to mám podobně - to třetí bych taky chtěla na starý kolena 😀 , ted 2 kolegyně po 40-ce čekají mimčo (třetí) a uplně se rozzářily a omládly, dobrá motivace 😀
Nadi jj Bko je dobré - jak proti klíštatům, tak i proti komárům 😉

cerstvamama
25. čer 2009

JJ, manžel tu pracuje, jsme oba Češi 😉 Jsme tu na čtyři roky.

Asi je dobrý mít děti po sobě, jsme se ségrou o rok, vypadaly jsme jako dvojčata a hlavně jsme si hodně rozuměly. Teda v pubertě jsme se řezaly jako koně, ale pak jsme byly hlavně kámošky a jedna druhé oporou. Ale když já prostě už jsem asi stará a pohodlná a radši bych chodila do práce než byla doma s prckem.

ivulinda
25. čer 2009

Jé holky tak to já bych taky ráda ještě jedno,ale manžel už nechce tak nevím jestli je to dobře nebo ne!je to píš ze zdarvotních problémů co jsem měla v těhotenství ☹

ivulinda
25. čer 2009

Moni to já taky raději bych asi šla ´do práce než se starat o malé mimi 😉

nadik
25. čer 2009

ivu: aha no tak uvidíš třeba časem změní názor, každé těhu je i tak zátěž mě zlobil občas tlak, hlavně u doktora, když jsem se viděla tu hroznou mašinu digitální, která byla v čekárně tak jsem zaručeně měla vysokej a když mě pak měřili v porodni tak jsem měla zase nízkej. Prostě to bylo psycho z té gyndy 😀 .

Pro Janču: pracovala jsem v kanclu jedné malé firmy, kde jsem dělala všechno: telefony, objednávky, faktury, korespondence i zahraniční atd... ale místo mě vzali pani a tak nevím jak to bude až budu chtít zpět...
Dnes jsem viděla na ulici paní s krásným kočárkem, tak jsem ošmírovala značku a teď jsem si ho našla na netu a kupodivu stojí asi 7500,- a to je i se sportťákem. Nějak mě to bere, asi bych si měla dát ledovou sprchu.... 😉 .

ivulinda
25. čer 2009

nadik já vím,ale po všech těch nočních řevech od Adis když se představím sama sebe s druhým 😝 na jednu stránku bych chtěla a na druhou zase ne.Jsem ráda.že je už Adél je velká a taky jsem se ne to těšila.No uvidíme časem,ale spíš asi ne 😒

coriven
26. čer 2009

Dobré dopoledne 😵 , tak dneska se rozdává vysvědčení, no my si to s ratolestmi budem užívat až za nějaký rok 😀
U nás mlhavo a slunečno a Kája šla do hajan, bo vstávala před půl 6 😠 , já už fakt nevím jak jí ten spánek protahnout 😖 Prostě se nedá a nechápe, že po ránu si s ní fakt hrát nebudem 😅

coriven
26. čer 2009

Tak mě napadlo - malujete si s dětmi (teda spíš čmáráte?) Káju děsně baví kreslit tužkama, je to sranda ji sledovat jak se snaží tužku držet, jen je chudátko ¨zmatená - většinou ji chytne do pravé, ale já su levačka a asi jak mě vidí, tak si ji dává do levé a neví co s ní 😅

dzej
autor
26. čer 2009

ahoj holky, tak jsem se dočetla, že umřel Michael Jackson 😔 byl fakt dobrej zpěvák, hodně toho udělal 😔
Nadi, tak pokud jsi měla smlouvu na dobu neurčitou, tak ti to místo "musí" potom vrátit. A pokud chceš jít dřív, tak třeba se domluvíte na nějakých pár hodin týdně. Ale budte rády, že jste doma s dětma a věnujte se jim dokud to jde. Holky, já jsem byla od 8měsíců v jeslích, naši se pak rozvedli, dětství uplně na prd cítila jsem se strašně sama až do té doby než jsem si "vytvořila" vlastní rodinu a nechci aby Sabula poznala to co já, tak se jí maximálně věnuju. Navíc to tak strašně letí, za chvíli půjde do školky, školy... Mě třeba vůbec neva, že jsem doma, mě to strašně bavilo od začátku se o malou starat, každou minutu jsem si užívala. Je fakt, že i těhu jsem měla bezproblémový a malá taky je zlatá, jen cca od 6 do 11měsíců jsme v noci vstávaly co 2hodiny a kojily, ale taky mě to nevadilo. Jasně, občas si člověk zanadává nebo nervy ujedou, ale já jsem fakt spokojená a je to pro mě lepší než být v práci 😀 Hlavně jsme pořád někde v zoo v aquaparku na výletě, ještě se mi nestalo, že bych seděla doma a přemýšlela co dělat 😀 No jsem zvědavá na druhý, jestli to bude křikloun atd tak možná změním názor 😀
Jani malá strašně ráda "kreslí" už máme pomalovanou sedačku, zdi a lino v kuchyni. Tak jsme jí pořídili to magnetický kreslítko a jsme spokojeni všichni 😀 už namaluje kolečko - no spíš šišku 😀 a taky maluje pravou, my jsme oba leváci...tak uvidíme...prý se to cca ve 2letech rozhodne 🙂
Dneska jdeme k babi na zahradu otrhat hrášek co jsem sela a meruňky a pak máme plavčo, tak doufám, že dnes nebude žádná nehoda v bazenu a zaplavem si .je to poslední, pak až v září.

ivulinda
26. čer 2009

Tak s tím kreslením to u nás není až takové...Pastelky má moc ráda,ale já se spíš bojím aby se tím nepichla do očí´.jinak jako taky sem tam čmárá 😀

Jo Jani ted jsem si to přečetla o tom Jacksonovy a musím říct,že to byl pro mě šok!!!Kdyby se nenechal předělat na bělocha tak by nemusel mít rakovinu kůže 😒

zoubek
26. čer 2009

Ahojky...
Jani, přeji super plavčo...
Se žloutenkou jsem se rozhodla, že nechám Honzíka naočkovat. My s manžou jsme také. Bylo nám to doporučené i kvůli cestování do afriky a tak. Byly to tři vakcíny a nejlevnější to teda nebylo.

Já jsme nyní na své váze před porodem,ale stejně bych chtěla zhubnout, protože nejhubenější nejsem. ☹

Druhé dítko také ihned neplánujeme. Nijak mě to ani k druhému zatím netáhne, ale myslím, že mám času dost. Určitě jsem z vás nejmladší 😀 Ještě ke všemu mám těhotnou sestru, takže si počkám až ona zase vypiplá to své a pak zase já 😀

Ty povodně jsou šílenost. Prý se zaplavily ty vesnice z normálního slejváku, co napršel, ne z vylitých řek, to je hrůza, je mi těch lidí dost líto..

Holky, dneska máme výročí - 5 let známost 😀 Jsem zvědavá jestli dostanu alespoň kyti 🙂 Takže večer dáme nějaké vínko, dobrou ňamku... 😀 😎 Zítra máme grilovačku u rodičů na chatě - oslava Honzíků svátky (děda, manža a prcek) a v neděli u sestry na chatě - oslava Honzíků 😀 😀 😀 Takže mazec....

dzej
autor
26. čer 2009

Ivul, ale on měl zástavu srdce. Ta rakovina nebyla potvrzena.
Luci díky. No žloutenka jsou ted 2 vakciny po půl roce a jedna stojí cca 600Kč. Jinak nám to dr doporučila i do řecka 😀 A kolik ti je, co?? 😀 😲 Já se na ty povodně nemůžu ani dívat, je mi z toho hrozně úzko. Tolik lidí mrtvých 😢 Jinak gratuluji k výročí a pořádně to oslavte 😉

zoubek
26. čer 2009

😀 😀 😀 Já čekala, že budete zvědavé... 😀 Né, tak třeba nejmladší nejsem, ale stará také ne... 24 Věkem se netajím a nikdy nebudu. Nechápu, že se za to někdo stydí. Když má tchýně slavila 50, tak se jí to ani nikdo neodvážil říct, protože ona se přece na padesát ani necítí a uráží jí to 😝

ajvi
26. čer 2009

ahojky ženský 🙂
já se k vám taky připojím chcete?
máte perfektní téma, žádné konkrétní, moc hezké 🙂.
napíšu něco o nás: jsme Jihočeši, Máťovi bude 13 měs., narodil se CS pro polohu KP, vše v poho, je to veselej kluk, jako malinkej byl milionovej, žádný bolebříška atd, v březnu jsme byli ve špitále se zánětem průdušek,který jsme teď bohužel chytli už potřetí (naštěstí už léčíme doma). Vypadá to asi na alergie . i když my s manžou jsme zdraví, tak v rodině alergie máme.
taky se nám prďola nechtěl rozlézt po 4, v 11 měs. jsme začali cvičit Vojtovku, teď už chodíme za ruce. máme 6 zubů, umíme se pěkně vztekat, mluvíme jen mnam, tata, mami, babi, krásně ale ukazuje paci, jak je velikej, jak se má, vlasy, pupík, pinďa 😀 a tak.
jinak se omlouvám za překlepy a chyby - mám nově notebook a nějak mi nejde přesedlat z klávesnice klasického PC - prostě na tom neumím psát 😒

ivulinda
26. čer 2009

Dzej právě,že on měl rakovinu kůže.na netu to psali víš?

ivulinda
26. čer 2009

ajvi Ahój.Můžu se zeptat co jsou ty zkratky CS a KP?já na ty zkratky moc nejsem víš??Jinak my js´me taky byly 2x z průduškama ve špitále kvůli bronchytidě a po sléze se zápelem plic ☹ ale taky už se jen doma léčime když je něco.Máme foukátko ventolin takže super

zoubek
26. čer 2009

Ahojky ajvi, jaké je tvé křestní jméno? S průduškama mají děti často problémy, taky jsme si tím před měsícem prošli, naštestí to byli jen ty, co se ihned vyléčí ( má to spec.název, který teď nevím) Dostali jsme na to spiropent. Závidím vám všem, co již malá/malý chodí, jsme tady asi jediní že?

Jinak myslím,že CS - je císař a KP - konec pánevní. Pokud ne, tak mě ajvi určitě opraví.

Ajvi, ještě by mě zajímalo odkud přesně jsi? Já z J.H.

sajmon113
26. čer 2009

Páni, ženské vy toho stihnete vždycky tolik prodrbat, že ani nevím na co reagovat 😠 😠 😠

Luci, přeji hezké výročí. My jsme měli na konci května 6 let seznámení a hned začátek června 2 roky od svatby, tak jsme to slavili najednou. Taky jsem udělala dobrou véču a k tomu vínko a pak jsme oba usnuli u TV, takže se další romantika nekonala 😀 . Jo a dostala jsem kytičku 19 oranžových růží, ve svatební kytici jsem měla 19 oranžových tulipánů, ale ty už bohužel manžel nikde nesehnal.

Jani - naprosto s tebou souhlasím, do žádné práce se neženu a užívám si prcka dokud to jde. Bratranec manžela se ženil měsíc později než my, a prďolka se jim narodila měsíc později než náš Vojta. Hned po 6-ti nedělí začala ta jeho manželka chodit jednou týdně do školy, tak tam za něma dojížděli střídavě její i jeho rodiče aby jí mohli hlídat, dodávám že až z Třince. Už byli dvakrát na dovolené v zahraničí, pokaždé bez malé a před měsícem se vrátila do práce. Je letuška a lítá zaoceánské lety, takže dlouhé. Mají střídavě dvě chůvy a jen co to půjde chtějí jí dát do jesliček. V červenci bude malé teprve rok. Nechci jí odsuzovat, ale je mi hrozné líto te malé. Taková krásná holčička, já bych nedokázala od Vojty na tak dlouho odjet. A pak si říkám, aby jednou nelitovala, že si jí neužila. Vždyť teď jsou ty dětičky nejroztomilejší. První krůčky, první slova, každý den překvapuje něčím novým.

Holky, ty povodně, to je mazec. Nový Jičín je coby kamenem dohodil, často jím projíždíme. Včera jsem při zprávách normálně brečela. Je mi těch lidí hrozně líto.

sajmon113
26. čer 2009

jo zapoměla jsem dodat, že se ten bratranec odstěhoval do Prahy, jsem taky jelito fakt 😀

ivulinda
26. čer 2009

zoubek díky za upřesnění 🙂

cerstvamama
26. čer 2009

ivul
Třeba se mužíček časem nechá zpracovat. A kdo říká, že když první těhotenství bylo těžší, že druhý nebude brnkačka? A naopak.

Jo Michael, už to má za sebou. To byl takový symbol mého mládí 🙂 Zajímalo by mě kam půjdou ty děti. Dvě snad mají matku, ale to třetí mu porodila nějaká neznámá ženská "na objednávku". Teda aspoň se to tak píše.

Umíte si představit, že ležíte u televize, najednou spustíte nohy dolu z gauče a cápnete do vody? To muselo bejt hrozný. A jak ti hasiči evakuovali to mimčo, to mi přišlo hrozně líto. Chudinka snad na to brzy zapomene.

zoubek (Lucka, viď?)
taky přeju hezký výročí, my máme 5. letos v listopadu (jako vztahu, manželství je kratší) 😀

ajvi
Ahoj a vítej. Tipuju, že jsi Iva, ne?
😀 Jižní Čechy jsou krásný. S našima jsme tam často jezdili na dovolenou a kamarádka odtud pochází tak tam občas jedeme.

sajmon
já taky melu jak bych šla do práce, ale hrozně by se mi stýskalo. Chtělo by to něco na doma, nějakou PC práci

😉

Snad jsem napsala vše co jsem chtěla. Stihly jste toho hrozně moc.
Adélka teď spí a k večeru jdeme posedět na zahrádku jedné italské restaurace. Je to sraz i s dětma, takže fajn. Manžel ráno odjel do Čech, tak máme préééé!

ivulinda
26. čer 2009

Holk tak se na chvilku rozloučím a večer se zase přihlásím.za chvilku příjde mužík s práce tak mu musím nachystat jídlo a ´pak jedem k jeho babi.Tak zatím papa a moc nepište at toho nemám moc 😀

petronilla
26. čer 2009

Ahojky holky,vůbec nestíhám dočítat 😉
měli jsme divokou noc,Adam pořád kňoural,hodně ho bolel ten prst,ráno měl teplotu,tak jsme hnali hned v 7 ráno na chíru,naštěstí bolesti měl ze zaříznutého obvazu,měl to pod ním úplně odřený 😒 ,pak jsme se hnali rozloučit s kytičkama do školky,naši si ho pak vzali k nim,ael mamka po obědě volalala,že usnul,měl skoro 38,tak nevím,co z toho zase bude ☹ .Já mám dost bolehlav a to mám jet za 2 hodiny na mejdan-naše staniční slaví 50- tiny,tak se sejdem aspoň všechny,ale mám taky starch,aby mě nelanařili do práce,bude jich přesila 😅 .
Tak zatím a já se jdu dát trochu do pucu 😉

coriven
26. čer 2009

Hezký podvečer, tak se právě bouřka prohnala nad jižní Moravou, kdoví kde teď řádí...
Já si umím představit jít do práce, ale tak max. 2 dopoledne v týdnu 😅 (takže to práce ani není 😀 ) na celý úvazek bych nechtěla, ale přivydělat si - to jo 😉

dzej
autor
26. čer 2009

ahoj holky teda to je fakt hrozný, já nestíhám číst.
Ajvi, určo chceme, vítej mezi náma 😉 A dodej fotečky 😉
Luci neboj, my taky ještě nechodíme, jen pár krůčků, ale stejně radši chce za ruce 😲
U nás dneska vůbec nepršelo...tak snad bude těm chudákům líp a voda upadne 😔 Peti, pohlad za nás Adámka, je mi ho tolik líto.
Ivul to jo,,,to se říká, že má rakovinu..ale umřel na zástavu srdce, ale ted je kolem tolik otazníků, že kdo ví co se nakonec dozvíme.

dzej
autor
26. čer 2009

Luci no jo, krásnej věk. Já se taky nestydím, v červenci mi bude 31, ale když mi někdo začne vykat tak si vždycky řeknu - to vypadám tak staře, že mi vykají?? 😀

ivulinda
26. čer 2009

dzej jj máš pravdu s tím Jacksonem...jaké máte počasí?my teplo na zbláznění 😝

sajmon113
26. čer 2009

Peti - posíláme s Vojtou foukana Adámkovi na palec, bobánek, to mu ty prázdniny hezky začínají ☹ .

Ivi - u nás taky hrozný hyc, hnusné dusno. Ale byli jsme zase za známýma na chatě, tak jsme řádili v bazénu. Vojta byl nadšený. Sice si párkrát loknul, ale oklepal se a jel dál. Vzali jsme i kameru, když jsme viděli jeho nadšení, tak jsme se rozhodli koupit taky nějaký větší bazen, než jak jsou ty dětské.
Akorát jeden průšvih. Hoooolky když jsem se viděla na v TV jaké má to břicho ve skutečnosti, tak jsem se zhrozila 😝 😲 😖 😢 a ode dneška nežeru 😠 😠 😠 😠 . A i na to cvičení si ten čas nějak vyšetřím.

Ahoj Ajvi 😉 , jsem tady zatím pár dní, ale je tu super 😎 .

U nás jsem na mimi tlačila pořád já. Ale máme s manželem malou hospůdku, tak jsme to potřebovali trochu rozjet, abych pak mohla v klídku zůstat doma. Dělala jsem servírku, takže se mi proto ani do práce moc vracet nechce. 😖 😝 No a druhé jsem chtěla tak nejpozději do dvou let. Nechtěla jsem velký věkový rozdíl, aby si spolu lépe rozuměli. My jsme s bráchou jen o 14 měsíců, to bylo super. Jenže po tom jak Vojta vyváděl po nocích, a ty nemoci, když mu rostly ty zuby, tak jsem si říkala, že to ještě ráda odložím. 😎 😀

ajvi
26. čer 2009

krutíbrko - já si to nějak smazala - no fuj - tak znova 😉
ivul - jak píše Zoubek - císař pro polohu koncem pánevním - malej byl tvrdohlavý po mamině už v bříšku - a naměřili mi i úzkou pánev - tak mi můj gynekolok doporučil plánovaného císaře - raději - a jsem ráda, že to tak bylo.
No ty zápaly plic, já koukala kolik dětiček tam v nemocnici bylo se zápalem plic. taky máme ventolin a spiropent. jenže sotva jsme vyléčili zánět průdušek, tak dneska má Máťa zase nudle jak opratě.
Zoubek - jsem Iva - Ajvi mi od malička říká brácha . No my taky ještě nechodíme - jen za ruce -. sám myslím jen tak chodit nebude,. Jo a jsem z Veselí nad Lužnicí - tak to jsme kousek 🙂
čerstva mama - jojo Iva 🙂 Ta jsi MOnika viď? - jojo Jižní Čechy - zrovna tu příšerně leje a je bouřka - fakt je mi taky líto těch na Moravě - My to tady zažili v roce 2002 - naštstí ne přimo my - jsme na kopečku - ale 500 m od nás byly baráky pod vodou - týden jsem vlastně bydleli na ostrově.
dzej - fotečky - jojo časem - já jsem na tohle hroznej flink - 😠
papap a dobrou noc - teda tady to fakt řádí , jdu se bát k mužíčkovi do pelíšku - já se totiž bouřky bojím,