Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

zoubek
8. črc 2009

Ahojky. Já se tedy přikláním ke gelům. Nemažu tak často, třeba jen 2x za den, když opravdu brečí, né každý den. Honzíkovi zabere vždy do pár minut. Sám to také zjistil, takže s mazáním nemám problém. Jakmile vidí, že jdu mazat, už otvírá pusinku 😀 Ono to těm dětem chutná.

Knobloska: U dětského doktora mi bylo řečeno, že stoličky jsou neskutéčná bolest, jakou si prý nedovedeme představit. Doporučil, než dítě trápit, dát paralen, nurofen, panadol, prostě něco,aby se to dítě tolik netrápilo.

Moni, co Adélka? Napiš. Myslíme na tebe.

Jani, také máme v ložnici poměrně vydýcháno a dusno. Ani nám se dobře nespí, ale zase se mi nechce mít celou noc otevřené okno. Před spaním vyvětrám, potom zavřu. V noci bylo i 13st a to je pěkná zima.

Holky, dnes jsme měli vzácnou návštěvu. Přijeli k nám domu mamka Renča s ročním mimčem Tádíkem, se kterými jsem se seznámila na dětském-nedonošeneckém-jip. Honzík měl infekci po porodu "za pět dvanáct" a Tadeášek tam také ležel s infekcí a přidušením. Měla jsem radost. Klučík se má skvěle, už chodí za ručičku, což jsem jim záviděla. Byla to příjemná návštěva, fakt si kluci vyhráli 😀 Prali se o kukuřičné křupky 😀

Dobrou noc.

cerstvamama
9. črc 2009

Ahoj,
chtěla jsem napsat, ale včera večer mě chytl takový bolehlav, že jsem vytuhla už po osmé hodině. Odpoledne jsem sjela s Adélkou k doktorce na kontrolu. Doktorka jí našla vzadu v krku nějaké puchýřky. Prý to teď hodně řádí, je to virového původu a jsou k tomu až týden horečky. Po týdnu to samo zmizí. Adi měla naštěstí horečku je něco přes jeden den, pak už dobrý. Ale je s tím spojená ta nechuť k jídlu. I když dnes ráno vypila svoje mlíčko celý, tak snad už ti prevíti mizí. Jo a prej je teď oslabená po těch neštovicích, tak se jí to snadno chytá.Včera jsem Adélce koupili velkého plyšového psa, hrozně se s ním pořád muchlá 😀 Snad se teď na něm vybije a nebude pořád pronásledovat Kvída, ten už chudák neví kam se před ní schovat 😉

coriven
9. črc 2009

Ahoj holky,
tak už horečky dostihly i nás 😠 , malá měla po odečtu 38,6, teď je to malé vláčňátko se smutnýma očima, ale zatím se nechá zabavit, tak snad to brzo přejde... Dávám jí sirup Paralen, k tomu má děsnou rýmu a trošku kucká, ale dávám jí Hedelix sirup a zdá se, že se kašel zlepšil, jen ta horečka 😝 Tak snad to brzo klesne...
Dávali jste někdy zábaly? Je to účinné - na zápěstí a kotníčky? nebo lepší osprchvoat chladnější vodou?
Já su dneska taky KO, neco leze i na mě, takže tělo rozlámané, v krku bolí... no to léto letos stojí za to ☹

Jinak už sme doma, takže se budem léčit...
Pěkný den a všechny nemoci pryč 😉

cerstvamama
9. črc 2009

Jani, tak ať jste brzy v pohodě. Ty smutný dětský očíčka jsou hrozný, viď?

coriven
9. črc 2009

Moni, jj si jen člověk říká, snad to není nic vážného a brzo to odejde... Naštěstí je MM doma, tak můžu chvíli i relaxovat 🙂

petronilla
9. črc 2009

Ahoj holky 🙂
Nadi-my taky mažeme zoubky geklem,ale většinou jen na noc,zatím má jen 8 zubů,tak bude asi ještě hůř 😒 .

Moni-přesně ty puchýřky v krku měl Adam minulý týden,jak měl snad týden teploty,myslela jsem,že bude mít angínu,ale naštěstí to byla jen viróza.Tak se držte a ať si užívá Adélka pejsana 😉

Jani-chudinka Karolínka ☹ ,vím jaký to je,jak měla Adélka ten zánět průdušek,tak měla 3 dny vysoký horečky,jen spala,pití a léky zvracela,vůbec nechtěla na nožičky,jen ležela,to bylo strašný,kámen by se nad nima ustrnul ☹ ,zlatě,když řádí,viď? 😉 Tak se opatrujte a držte se!!!!Ať je malá zase brzičko fit 😔 .Jo a zábaly jsem jí dávala jen na nožičky.

nadik
9. črc 2009

Ahoj holky,
tak je to tu celý nějaký rozsypaný... no mě taky dnes není moc dobře jsem nemohla vnoci spát jsem do noci furt něco tvořila v TV nic nejde tak mě to neba a přetáhla jsem to a pak plná hlava myšlenek no asi víte o čem mluvím, tak jsem dnes jak přejetá ☹ . Jinam my šly dnes premiérově bez kočárku do krámku nakoupit. Ušla celou cestu za ručičku šikula. Včera si jí vzal manža do práce, když jsem já musela na tu gyndu a prý se styděla a držela se ho za nohu, je k cizím nedůvěřívá, ale po chvilce se otrká.
Taky jsem jí včera v obchodě poprvé posadila do nákupního vozíku, měla jsem trochu strach, jak je rapl, tak aby mi nevypadla. Taky dáváte dítko takhle sedat do vozíku? Nevím zda nato ještě není malá?
Zatím páčko večer jdu na Dobu ledovou 3 prý je to sranda.

nadik
9. črc 2009

Moni: tak do je dobře že je Ádě líp a není to angína to je Ospen penicilin a další zátěž na tělíčko. No já včera otestovala imunitní systém, Ter v nestřežené chvilce u pokladny ocucávala ten nákupní vozík.... ☹.

nadik
9. črc 2009

A jaká ten gelík na zoubky dáváte? Asi ho koupím pojedeme na dovču a co kdyby to tam na ní příšlo ať to mám po ruce, díky

erko
9. črc 2009

Ahoj Nadí a Terezko 😉

nadik
9. črc 2009

Ahojky🙂 jak se máš? Přidáš se k nám?

petronilla
9. črc 2009

Nadi,já dávám Mundisal gel.Užij si večer kino 😉 .Já Adélku dávám taky do košíku,ale příležitost moc není,když jdu u nás do krámu,tak s kočárkem,takže jen když jedem do většího marketu a buď v klidu,takly to ocucává 😝 .My občas taky jdeme pěšky ven bez kočáru,ale u nás je problém,že Aduš prostě nechce chodit za ruku ani za nic,takže je to spíš honěná,než procházka 😅 a navíc jde 4 kroky vpřed a 5 zpátky 😀 a běda,když vidí kaluž 😠 .

coriven
9. črc 2009

Hi Peti, Adélka má ráda procházky, co? My naštěstí zatím za ruku jdeme, sama se pořád ještě venku bojí, doma už lítá jak čert, jen prahy je zastaví, ale naštěstí se drží futer, tak nemám tak strach...
Do nákupního vozíku už nějaký čas Káju dávám, moc se jí to líbí a i tu u nás v mikroměstě máme, takže zaparkujem kočík a šup do vozíku, jede v něm mooc ráda, ale jak dojedem k pečivu, tak musíme dát rohlík, bez toho už by neodjela 😅 (zatím dobrý, když ju opiju rohlíkem)

Holky, čím teď zakrýváte vaše ratolesti? Já v těch dusnech už fakt nevím co na ni dát, sice všechno hned odkope, ale zase zakrytá by aspoň trošku být měla...

petronilla
9. črc 2009

Jani,já na noc dávám Adélce overal a přikrývám jen slaboučkou lariskou,co má do kočárku,ale ona hodně cestuje v postýlce,takže je věčně odkrytá 🙂 .A jak je Karolínce?Slezla trochu ta horečka?

coriven
9. črc 2009

Peti - overalek s krátkým nebo dlouhým rukávem?
Kajce už je líp, ještě před chvilkou tu řádila jak černá ruka (má asi naspané), ale naštěstí horčka už klesla, tak to bylo asi takové nachlezení, rýma už se taky trošku uklidnuje, i když má furt nudlíka u nosu.
Uvidíme zítra, ale na dr. to asi nebude...

Klidnou noc všem 😉

knobloska
9. črc 2009

Nadi a Zoubek, kkdyž se vrátím k tomu gelu, tak já jsem to nikdy nepoužívala, dávala jsem občas Nurofen. Ale myslím si, že jednou za čas se nic nestane, dala jsem jí ho na noc když kňourala. Jo a dneska jsem si všimla, že jí dole raší špičák. Chudinka, první zub měla v 9 měsících, pak dlouho nic a teď jí během měsíce vyroste 8 zubů. ☹

ajvi
9. črc 2009

ahoj holky, to je sranda, jak máme podobné zážitky.
já včera dala Šmudlíka poprvé do nákuphího vozíku. doma jezdíme nakupovat s kočárem, ale včera jsem jela za mamkou a jeli jsme autem nakupovat, tak se svezl a taky musel hned dostat rohlík 🙂 .
no a když jsme u těch bolehlavu a nemocí, tak já včera v noci asi po třech letech blinkala ☹ , ale už je dobře, tak mi asi nesedlo jen nějaké jídlo, naštěstí Máťulka je ok.
Můj brouk je hrozně horkokrevný, na noc má třičko s krátkým a plínku a to je všechno, nesnese na sobě nic. i když už se teď ochladilo, tak jsem ho přikryla alespoň povlečením z polštáře, ale pak se probudí s brekem a musí to pryč.
a asi nám taky rostou zuby, protože je podrážděný, mírně zvýšená teplotka a prsty v puse, je fakt, že už dlouho nic nevylezlo a to jich máme teprve šest.
končím, brouček pobrekává, jdu k němu. snad se vyspíme dobře
dobrou

nadik
9. črc 2009

Já dávám malou do slabého spacího pytle a pod to jen tílko. Ve vedrech nechávám usnout jen v tílku a pytel až na noc. Nevím co budu dělat až z něj vyroste..... Větší jsem na trhu už neviděla.....
Doba ledová - super....

coriven
10. črc 2009

Ahoj do pátku,
tak my se dnes zase obudily uplakané, horečka mírně zvýšená a furt jí tečeou nudle z nosu, ale takový ty žlutozelené ☹ , co Vám na rýmu nejvíc pomáhá?
Snad to bude i na procházku po venku, doma to celý den nevydržíme 😒
Ivčo a uvidíš, jak jsi jednou Matulku dala do košíku, bude chtít po každé 😉 Děda jednou s malou v supermakretu blbnul, točil ji a ta výskala jak na lesy 😀

Taky si vaše dítka na sebe furt něco oblékají? Já jen nachystám kupku prádla do pračky a malá už je v ní a hned má ponožku na noze, na tom 2 gatě a na hlavě 2 trika 😀 a nejlepší je, když si dá ještě kalhotky na hlavu, to je fakt kooča 😅 Ale jinak oblíkání moc nemusí, ale takhle s tím blbnout to jo 😀

petronilla
10. črc 2009

Dobré ranko 🙂
Jani-dávám overal s dlouhým rukávem,teď je už naštěstí chladněji,máme v noci všude krom ložnice pootevřená okna a dveře,tak to docela luftuje 🙂 .Adélka si taky pořád něco oblíká,nejradši čepice a Adamovi kšiltovky a když chystám prádlo do pračky,tak to pak taky hledám po celém bytě 🙂 .Tak držíme pěsti,ať se brzo zbavíte teplot i rýmy,to je fakt protivný 😒 .Já dávám Adélce při rýmě přes den nosní olej od Hádka a na noc NAsivin,aby se jí líp dýchalo,ale minule nám dal dr.Pamycon-to jsou antibiot.kapky do nosu a to nám na tu hnusnou zelenou rýmu pomohlo.A odsáváme.Jinak mi přijde,že nic moc nepomáhá ☹

Ivčo-jak jste spali?

Nadi-to je fajn,že se vám kino líbilo 🙂

Adam má zase od včera průjem,večer ho začlo bolet v krku,do půlnocuí jsem k němu lítala do pokojíčku,nejdřív 2x brečel ze spaní a něco se mu zdálo o vlakách,pak zase se mu stýskalo po babičce s dědou,pka nemohl dýchat,že měl ucpaný nos a to už jsem manžu poslala k němu,ať mi ho pošle do ložnice a on šel spát k němu.No a když už byl od půlnoci klid,tak ve 4,45 se malá postavila v postýlce se slovy "ďáďa HOP" ,tak jsem ji vzala k nám,ona slezla z postele a šla šmejdit po bytě,pak se vrátila a zatahala spícího Adama za ucho a za vlasy,ten ze spánku zařval "AU" a už jsme mazali dělat Sunar 😀 .V 7 už zase usnula a spí doteď.Já bych šla taky 😝 .

Tak hezký pátek všem 🙂

ajvi
10. črc 2009

ahojky, tak my jsme spikali krásně 🙂 když jsem šla spát, tak spinkal bez vrtění a spinkal v kuse do půl šesté, pak jsme nakojili a spal u mě v posteli do osmi 😀 . jsem zvědavá, jak bude usínat po poledni, dám ho později, ale pak ho budu asi nuset po hodině vzbudit, aby zas spal večer.....a jinak jsme veselí, tak nás asi zubáky dnes nebolí.
jé vy máte šikulky, že se sami oblíkají. Máťa si spolzupracuje - strká ruce a nohy kam má, zvedá ruce, když slíkáme triko, ale že by si sám oblíkl tričko to ne...
vyrazili s babičkou ven, tak já frčím něco robit..... přeju všem marůdkům brzké uzdravení. na rýmu platí asi hlavně odsávání. prostříknu Vincentkou, chvilku počkám, vysaju. Když je velká rýma dávám Nasivin nebo Olynth, když není tak velká, tak přes den jen Libenar.
papa

coriven
10. črc 2009

Díky holky za tipy jak na rýmu, my máme Olynth, ale pravda rýma se holt léčí blbě, ale malá je jak šídlo, tak snad už je líp 😉
Ivčo, no vy ste se hezky vyspali, to bych chtěla jednou taky 😀 s tím naším budíčkem o páté 😝
Peti, teda Adámek tak tatku vystrnaduje z pelíšku jooo? Tak hlavně, že se mu tam líp spí 😉 a ty si běž lehnout, jestli děti dovolí, ale malý už asi po obědě nespává, co?
Jo Ivčo, malá se sama celá neobleče, to ona spíš tak jen natáhne kousek oblečení, ale chodit se v tom nedá 😅 jen to tak furt zkouší, už tu zase lítá s kratasama na hlavě - ještě holt nemá jasno, co kam patří 😀

petronilla
10. črc 2009

Ivčo-ani mi to neříkej,že jste spali až do 8 😅 .

Jani-Adam by nejradši spal u nás v ložnici pořád,máme hned vedle děcák a on večer stojí na chodbě a říká,že půjde spát tam,kam ukazuje šipka a rukou míří na dveře ložnice 😀 .Po obědě doma už nespí dlouho,ale ve školce usnul vždycky.
Nakonec Adélka ráno spala od 7 do 10,30 a pak jsme měli nehodu 😔 ,dělala jsem palačinky,Adam seděl u stolu,ona ve své židličce,já se otočila,že obrátím palačinku,ona si musela stoupnout a spadla z té výšky na znak,dutá rána,jak se bouchla do hlavy,naštěstí máme lino,ne tvrdou podlahu ☹,začala strašně brečet,Adam taky,no já jsem byla na nervy,ale pak byla úplně v pohodě,snědla celou palačinku se špenátem,dokonce sama vidličkoud dlabala,tak jsem se trochu uklidnila.Teď šla zase spát,doufám,že z toho nic nebude.A do židličky jsem už namontovala kšíry z kočáru.

coriven
10. črc 2009

Jůjda Peti, malá je teda kaskadérka... ono hned po čem nic, ale hlavně, že jí nic není 😉

nadik
10. črc 2009

Ahojky tak my dnes byly na hřišti a Ter ač jinak akční a předvádivá tam stála jako zařezaná 😀 . Ostatní prckové kolem ní lítali a ona nic. Ale ve chvilce když došlo na svačinku, tak byla první ve frontě 😀 . No je fakt,že tam byla dnes poprvé a jak ještě moc nechodí, tak to ještě není ono.
Zítra jí budem vyrábět houpačku, tak jsem zvědavá 😀

cerstvamama
10. črc 2009

Ahoj holky, nejak nestiham. Dneska jsme byli v ZOO, Adelku nejvic zajimali ostatni lidi a ty firemni auticka. Nejaky zvirata ji byly volny. Zkusim dat do alba fotku z plavca v bazenku. Zitra jedeme k mame slavit dodatecne Adelcin rok, jeste ji od te doby nevidela. Mame to ted nabity, az nam tata zase odjede tak bude volneji 😉
Hezky vecer.

cerstvamama
10. črc 2009

tak jsem z toho udelala nove album, je tam nejen to plavco 😉

nadik
10. črc 2009

čau Moni, moc hezké fotečky, ten pesan je dobrej na něm Adélka jezdí ne? 😝 . My taky byli v zoo, ale manže od doby co si jí vzal na ruku už nechtěla do kočárku a celou dobu bulela, takže jsme to měli mít zadarmo, nic jsme si neužili 😉 snad příště.

ajvi
10. črc 2009

ahoj, no fakt do osmi, ale pak byl celý den rozhozený. pak usnul až po boji ve čtvrt na dvě, nastěstí se po hodině sám vzbudil, takže ted v osm odpadl a chrní jak dřevo 🙂
teda Peto, to jsi mě vyděsila s tím pádem, já měla za to, že mi z toho Máťa ještě nevystoupí. máme dřevěnou židličku, takovou tu co se z toho později udělá židlička a stoleček, teď je ted stolek vlastně podstavec pod tu židli, aby byla vysoká. já teda z místnosti od něj neodejdu, ale po kuchyni se pohybuju..... 😒
tak hezký večer papa

coriven
10. črc 2009

Ivčo, tak to jste se krásně vyspali 😉 my vstávali kolem 5 😠 a spát šla až kolem 14, no hrůza, protivná už byla jak čert, ale ne a ne zabrat... jako by se napila nějakého energetického nápoje a usnula teď až kolem 21, snad zítra vstáváme později 😔 😅
Dobrou noc...
Ještě hrajem deskové hry, tak nevím jestli u teho neusnu, už mi to nějak nemyslí a to se mám učit ještě nové pravidla, tak to asi nevyhraju 🙄 😅