Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
19. říj 2010

@muminke Tyjo, Evi, tak to mate paradni. U nas stoji hodina 120 Kc ☹ To je skvely, ze se tam Martinkovi libilo, dobra priprava na skolku. My byli vcera v detskem koutku v jednom obchodaku a Adi me taky asi pul hodiny vubec neshanela.Ale jen do te doby nez si to tam vsechno prohlidla a prolezla, kdyz uz nebylo co objevovat tak zacal hledat ocima mamu 🙂 A jak to v tom hlidacim centru probiha? Musis byt nekde pobliz? Nebo proste das mobil a muzes kam chces?

muminek
20. říj 2010

Ahoj ne Moni to je taková celodení školka ale můžeš i na hodinu děti tam jí spí a hrají já mobil dala jen projistotu a šla za kamarádkama na kafé. Tak jsem zvědavá na pátek. Jestli mě pustí pryč když ví co to obnáší. 😀

dzej
autor
20. říj 2010

ahoj holky

tak to je super Evi, že je u vás taková "školka" to se mi líbí, že tam můžeš dítě dát kdykoliv a na jakou dobu chceš..kouknu jestli je to i tady, ale to bude podle mně pěkně mastný 😝

Kamoška teď rodí a já jak čekám zprávy a čučím do notasu tak jsem spálila buchtu 😝 strašnej smrad 😒

cerstvamama
20. říj 2010

@muminek Tak to se teda máte. V Praze jsem taky našla něco podobnýho, ale mnohonásobně dražší. No já už se začínám dívat po školkách, na jaře jsou zápisy tak se budeme snažit někam procpat 🙂 @dzej Tak co, už je to na světě? Moje kámoška rodí za týden a všemožně se snaží aby to bylo dřív, ale pořád nic 🙂

dzej
autor
20. říj 2010

@cerstvamama Moni jojo už v 15h 😉 je to její druhý...první hočička je o 2 mesíce starší než Sabinka. No vzalo mě to..ne že ne 😉 😀

Ty malý města nebo vesnice mají v těch cenách fakt výhodu...takový hlídání nebo kino za pár korun..to si můžu nechat v Brně jen zdát...ale ono je všude něco dobrýho a něco špatnýho.
My půjdem na jaře taky na zápis. Máme školku na naší ulici, tak doufám, že za mírný sponzorský dar Sabinku od září vezmou. Nechtěla bych ji někam vozit a u babiček to není řešení...chci aby byla mezi dětma...
Tak já jdu zapíjet miminko 😀

cerstvamama
21. říj 2010

@dzej A co mají tentokrát, holku nebo kluka? No jinak my měli hroznou noc, Adélka má rýmu a tak byla každou půlhodinu vzhůru. Navíc stihla počůrat svojí i naší postel a já teď peru a čistím matrace. Teče jí z nosu hroznej zelenáč. Myslíte, že s tím můžeme ven? Je docela hezky. Achjo, my se z toho snad nevyhrabeme.

muminek
21. říj 2010

Ahoj holky, já tam právě chci dávat Martínka až do prosince jestli se mu to bude líbit aby nebyli ten nástup do školky tak dramatickej a věděl co ho asi čeká. Jani takový hlídaní jak chodí Martínek je i v Brně někde u Něnínský brány nebo jak se to jmenuje a stojí to taky 20kč říkala mě to sousedka co se přistěhovala z Brna. Prej na to dostali velkou dotaci. A proto je to tak levný.
Moni tak chudéček Adélka ať je jí brzo dobře. Já teda chodím s Martínkem ven i když je nachlazenej třeba jen na chvíli jen aby se provětral. A kor jestli je pěkně.
Odpoledne jdu do práce důchodci mají akci. 😀

dzej
autor
21. říj 2010

ahoj holky

@cerstvamama Moni, majá celkem dvě holčičky 😉 a já myslím, že se soplem jít ven můžeš...já nechodím jen s teplotou a když má kašel tak na chvíli a zabalím ji krk. Ať je Adélka brzo zdravá. Nechceš jí zkusit ten imunoglukan?? A co školka?

@muminek Evi tak to díky za typ...se na to zkusím zeptat..taky bych tam malou dala 😀 Užij si to v práci 😉

Já dneska čekám na Zoufalky..doufám, že se dočkám 😀

cerstvamama
21. říj 2010

@dzej No školka zatím nic, chyběly výsledky ještě výtěru z krku a teď to stejně padá. Co je to ten imunoglukan? Teplotu Adi neměla, tak jsme šly na chvilku ven. Když jsme se vrátily tak měla 37,8. Vysála jsem jí soplíky vysavačem (měla to fakt hodně), dala jsem jí Panadol a šla spinkat. Snad je to jen nachlazení, zítra zůstáváme doma. Dávám Adélce každý den vitamíny v sirupu a stejně marodí ☹

dzej
autor
21. říj 2010

@cerstvamama Moni..je to prevence proti nemocem a nachlazení..koukni na jejich stránky.. já to malé už dávám asi rok..vždy na jaře a na podzim a vůbec nebývá nemocná..nebo jen nachlazená tak max 2dny...posiluje to imunitu...

cerstvamama
21. říj 2010

díky, mrknu na to

muminek
22. říj 2010

Ahoj holky, nevíte kolik stojí očkovaní proti meninkogovi??? A kolik je to dávek?Dík
Moni a co Adelka už je jí líp?
Martínek jede za chvíli do školky tak vám pak dám vědět jestli ně pustil. Snad jo

cerstvamama
22. říj 2010

Ahoj holky, Adi měla ráno 37,1 a trošku pokašlává, takže jsme doma. Dávám jí vitamíny, hodně pít a uvidíme. Jani, imunoglukan jsem nesehnala, měli jen imunogrip, ale je to na stejném principu. Evi, to fakt nevím kolik stojí očkování na meningokoka. Já ho sice mám, ale už nevím kolik to stálo. Dávka to byla jedna. Ale u dětí to může být jinak. A co školka?

cerstvamama
22. říj 2010

Jo a Sabince přejeme všechno nejlepší k svátku!

muminek
22. říj 2010

Ahoj, tak MArtínek dneska plakal když jsme došli ke školce ale pak vevnitř už to bylo dobrý. Jen jsem mu řekla že jdu na záchod a zdrhla. A pak už mě nehledal. A až jsem přišla tak nechtěl jít opět domů. Tak v pondělí na novo. 😀
Sabince přejem taky všechno nej k svátku. 😀 😀 😀
A Adelce brzké uzdravení 😀

dzej
autor
22. říj 2010

@cerstvamama Moni, děkuju za přání 😉 Moni a koupilas ten imunogrip? Uvidíš, že to zabere 😉
@muminek Evi, zeptej se na to dr...já to chtěla taky nechat naočkovat, ale prý ohrožený děti jsou do 3let....takže na to kašlu...

hezký večer holky...já jdu dneska zapíjet mimi 😵

cerstvamama
22. říj 2010

@dzej Koupila jsem, už jsem to Adélce i dala. Dneska jsem měla příjemný odpoledne, manža přišel dřív z práce aby zůstal doma s Adí a já šla s holkama a dětma do parku. To byla pohoda sedět na lavičce, mžourat do sluníčka, pít kafe a nemuset lítat za mrňousem 🙂 Evi, to loučení se asi bez slz neobejde. Hlavně, že se ve školce Martínkovi líbilo. Jsem zvědavá kdy my se konečně do té školky dohrabeme... Adi manželovi odpoledne usnula tak jsem zvědavá jak dlouho teď bude řádit. Už je v postýlce, ale hraje si s panenkou. No kdyby jí to vydrželo až do usnutí tak by to byla paráda 😀 Jdeme se dívat na Indiana Jonese. Janča už je asi pod stolem 😅 Tak dobrou

jajabmw
22. říj 2010

Ahojky holky. Tak jsem se sem konečně dostala. Tak nějak teď nebyl čas na počítač. Pokusím se vás dočíst 🙂 .
U nás je jinak vše při starém, naštěstí jsme všichni zdraví a Lucinka zdatně pokračuje ve škole. Už čtou slabiky a začali psát písmena. Jo a taky z ní vylezlo, že už se učí plus a mínus. No mazec jak jdou dnes rychle dopředu. Mě dnes čeká ponocování dávají Underworld a to já můžu. Budu se bát 😀 , ale to neva. Tak dobrou noc

dzej
autor
23. říj 2010

ahoj holky 😵

@cerstvamama Moni...tak v 20h jsem ještě pod stolem nebyla 😀 😀 😀
Moni a už je Adélce líp? Je bez teplot??
dorazila jsem dom kolem 4h ráno...bylo to super..akorát dneska jsem značně přejetá a unavená. Chtěla jsem koukat na ČT1 na Předčítače, ale nevím, jestli vydržím 😅

@jajabmw Jaji tak to je dobře ,že jste zdraví a že Lucinka ve škole pokračuje dobře...no koukám, že mají docela tempo 🙂 A co závody..už jste zazimovali nebo se ješte jezdí???

cerstvamama
23. říj 2010

@dzej Snad jsem se tě nedotkla 😉 Ale z té tvé odpovědi vyplývá, že jsi pod stolem skončila, akorát později 😀 Tyjo, už si ani nepamatuju kdy jsem naposled pařila do čtyř. Asi vloni na kamarádčiný svatbě, ale to jsem od půlnoci nepila, protože jsem se ráno vracela autem z Vysočiny do Prahy 😝
Adi je už bez teplot, ale kašle a má rýmu. Dávám jí ten Imunogrip a dělám jí zábaly z Alpy na prsíčka. Říká tomu podprsenka, prý "jako máma" 😀 Manža taky lehl, takže jsem dneska kromě podávání léků šůrovala celý byt, asi z nudy. Teď jsem z toho trochu hotová, pustíme si film a jdeme chrnět. @jajabmw Počkej, za chvíli tomu učivu už přestaneš rozumět 😀 Se těším jak si to jednou s Adi všechno zopáknu. Dobrou všem.

dzej
autor
23. říj 2010

@cerstvamama Moni jasně že nedotkla...a pod stolem jsem neskončila ani později 😀 ty časy už jsou pryč,,ted jsem zodpovědná máma 😀 😀 😀 😀 😀 taky mě překvapilo, že jsem vydržela tak dlouho..normálně bývám před půlnocí uplně hotová..ale byla super společnost, super zábava, tak to rychle utíkalo. Vyzkoušela jsem poprvé drink a drive 🙂
Manža taky lehl? Takže máš doma dva marody... ☹ Co si budete pouštět za film??

Já se taky docela teším, až se budu s malou učit...přijde mi, že už nic neumím 😀

tak hezký večer .. já jdu se psem a pak do postele na Předčítače 😅

cerstvamama
23. říj 2010

@dzej film se jmenuje Machete, vypadá to na pěknou drsňárnu. Když je dobrá společnost tak jde únava stranou. Fajn, že ses dobře bavila. Člověk si tak "mentálně" uleví z tý mateřský, co? 😀 Drink a drive jsem ještě nezkusila, to je že přijedou dva a jeden pak řídí tvoje auto, že jo?

dzej
autor
24. říj 2010

ahoj holky, krásnou neděli přeju.... u nás počasí uplně šílený
dopoledne jsme obíhali Olympii a nic jsem nekoupila, ani papuče pro malou!! Všude lidí, ale nic pěknýho, co by se mi líbilo. Potřebuju nějaký svetry, kalhoty a boty na zimu.

@cerstvamama Moni, tak zrovna v pátek jsme se o tom filmu bavilii.. to režíroval Rodriguez, že? Nedávno to došlo v ČR do kin a vy už to máte, jo
😀 😀 😀 líbilo se ti to??

cerstvamama
24. říj 2010

@dzej Taky jsem dneska vyrazila do obchoďáku, marodi zůstali doma. Koupila jsem Adélce suprový lyžařský kalhoty s kšandama, prý má být tuhá zima 😉 Manžovi jsem pořídila nějaký vitamíny a sama jsem dlooouho seděla v mekáči u kávičky a hambáče a surfovala po netu. Na zpáteční ceste jsem se prošla na trh a koupila ještě teplý domácí chleba (tady má průměr půl metru) 😀 Ten film byl dobrej, ale teda masakr. Zajímavá myšlenka kam až by to v Americe mohlo dojít. No, někde už k tomu nemají daleko 😝

dzej
autor
25. říj 2010

ahoj holky.

@cerstvamama Moni, tak sis užila krásně neděli 😵 Vidíš, mě nikdy nenapadlo jít sama na kafe....přijde mi to divný sedět sama v hospodě, i když bych šla ráda...a mekáč je v pohodě..tam bych si blbě nepřipadla..takže díky za tip 😉
Dneska nám přijdou dodělat ještě skříně do ložnice hurááá tak ještě donutit Jirku, aby o svátku rozdělal tu v Sabinčině pokojíčku a konečně to vše dodělám a bude tu relativně čisto.... 😀 teď se tu válí krabice a v obyváku mám skříňky, kolo a jiný věci, co nějak nenápadně strčím k malé do pokojíčku a SNAD na jaře už do přesunem do baráku 🙂
Ted nám dělají v paneláku komplet novou elektřinu, sice je neskutečnej bordel a hluk, ale jsem ráda, přece jen barák je 60let starej, tak ty kabely jsou potřeba vyměnit. No a pak budou dělat asi příští rok výtah...už se těším..jak budu chodit do 8patra se Sabinkou a kabelama a jestli se dožije, tak se psem, pěšky 😝

cerstvamama
25. říj 2010

Ahoj holky, dneska odpoledne měla Adél asi 4 hodinovej hysterák a já jsem z toho totálně hotová. Vykoupala jsem jí o dvě hodiny dřív, dala jí mlíko a po šestý usnula. Takový rodeo jsem s ní ještě nezažila. Akorát že mi to nikdo nevěří, protože ona je jinak milá, rozumná , roztomilá a když tohle pak někde vyprávím tak si myslejí, že kecám. Naštěstí manža byl u toho, docela ho to vzalo. @dzej Do hospody bych taky sama nešla, ale do Meka, KFC, Starbucks nebo podobnýho podniku klíďo. Buď jsem tam na netu nebo si čtu knížku, časopis. Nemám s tím problém. Dobíjí mě, že se chvíli nemusím s nikým se bavit 🙂 To vám ten pobyt v paneláku asi chtějí na rozloučenou ještě trochu okořenit. A jak budete stěhovat bez výtahu? 😝

muminek
25. říj 2010

Ahoj holky, tak jsme dnes byli ve školce a ani nefnukl a pustil mě v pohodě.
Moni tak takhle už jsem si dlouho nikde sama nevyrazila úplně ti závidím 😢 a posedět u mekáče tak to bych brala.
Holky nevíte co dát Martínkovi vedle postele aby to nestudilo. A bylo to pěkný a srandovní

dzej
autor
25. říj 2010

@cerstvamama Moni a proč měla Adi hysterák? Co se jí nelíbilo? Jo a to znám, co píšeš...že nikdo nevěří, že takový zlatý dítě umí i zazlobit. Já jsem musela dát Sabince nurofen, je celá horká ☹ tak snad to bude do rána dobrý,,,jinak jí nic není. Ráno v Yamaze nějaký děti kašlaly a soplily, tak snad něco nechytla 😒
@muminek Evi a co děláš, když je Martínek ve školce?? Si skoč k mekáči, ne? 😀

muminek
25. říj 2010

Jani k mekáči tak to bych brala jen u nás žádnej není. Tak chodím za kamoškama do obchodu na čaj. 😀

cerstvamama
25. říj 2010

Holky, je úplně jedno jestli je to mekáč nebo mléčnej bar, důležitá je ta svoboda a rozjímání 😀 Evi, paráda, že to s Martínkem jde takhle hladce. @dzej Ani nevím jak to pořádně začalo. Celý odpoledne byla Adi protivná a dělala samý kraviny, třeba mi začala vytrhávat klávesy z počítače a tak. K večeru přišla na návštěvu sousedka s klukem, Adi si s ním ráda hraje. Myslela jsem, že to pro ní bude příjemný zpestření když jsme teď jen doma. Jenže ona ho pořád bila, brala mu hračky, pak začala brečet a dvě hodiny prakticky prořvala. Nakonec se sebrali a odešli. Já jí pak chtěla dát vysmrkat, vykoupat... cokoli co jsem chtěla udělat bojkotovala, utíkala mi a prala se se mnou že to NEE! Nakonec jsem jí rychle osprchovala, šoupla jí mlíko a u toho usnula. Tak jsem jí chtěla odnést do postýlky, jenže se probudila a začala ječet, že spát chodí až po Simpsonech. Nechala jsem jí na gauči u televize, ale stejně se jich nedočkala. Přenesla jsem jí jakmile tvrdějc usnula.