Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
28. led 2011

@cori daně jsou myslím až do konce března je to něco podobnýho jako to společný, ale to už se nedělá. Jenže já jak jsem na mateřský tak to děláme jen na Tondy odpis daní za půjčky a odpis pojištění a podobně. 🙂 A taky na mě 😀

cori
28. led 2011

Tak Káji se horečka vrátila má 38,5 a ted se potí, snad jí to pomůže 😒 , doprčic, to není dobrý, když se to vrací 😠

@muminek a jo do konce března, mně se to právě furt plete, naštěstí se o to stará MM, já přes to účto moc nejsem 😅

muminek
28. led 2011

@cori to je hrozný stou teplotou 😖 jestli to nebude chtít další léky ☹
Tak o daně se starám já Tonda na to nemá čas. A v práci mu to nechtěj dělat. Mě to nevadí

dzej
autor
28. led 2011

@cori jeje..Jani, tak at je Kajka brzo v pohodě... je to naprd, že je pátek..snad se to zlepší a určitě si zajděte v pondělí k dr!!
Jojo, daně z příjmu jsou až v březnu. Ted je jen nemovitost a silniční daň 😉

@muminek Evi jak nechtějí mu to dělat v práci? Když si o to požádá, tak mu to musí udělat....

jajabmw
28. led 2011

Ahojky holky, tak to máme za sebou. Bylo to peklo 😢 😢 😢 . Ale teď už je Martínek celkem v pohodě. Nemohla jsem napsat dřív, neb se nám opět rozbil počítač. Ale zítra vám napíšu víc. Zatím pa a dobrou.

dzej
autor
28. led 2011

@jajabmw Jaji, tak super, že to dnes dopadlo.... až budeš moct, tak písni.

já to dnes holky balím, jsem si dala 2 svařáky a jsem nějaká namotaná. Malá už spí a nekašle, je ve svým pokoji, tak půjdu asi - určitě spát.
Dobrou noc

cerstvamama
28. led 2011

@cori Chudinka malá, asi bude lepší zajít k doktorovi, pro jistotu. Ať je brzy líp.
Jdu spát, brzy ráno jedu pro manžu na letiště. Adélka se nenechala přemluvit aby zůstala v teple s babičkou, tak pojede se mnou 😝 Dobrou.

dzej
autor
29. led 2011

@cerstvamama tak to by mě zajímalo, jak to dopadlo s Adi, jestli s tebou fakt jela, nebo si to rozmyslela 😀
U nás v noci dobrý, spala celou noc u sebe, akorát 2x jsem tam šla. Poprvé nemohla najít pitíčko, šel tam Jirka a ona dostala uplně zuřivej záchvat, že volala mě a ne jeho a prý ho i švihla tím pitíčkem. Stalo se vám to někdy? Sabula to občas dělá, že nechce nic s tatínkem, ale nikdy nebyla tak agresivní.
@muminek Evi ty jsi neodpověděla...Martínek mívá záchvaty, že ho sprchujete studenou vodou? Nemůže mu to ted ublížit, když kašle??

Hezkou sobotu holky. U nás je -8st.

muminek
29. led 2011

Dobré ráno, tak včerá jsem koukala do noci na telku nejdřív krasobruslení a po něm golf to byl klidný večer. 😀 😀 😀
@dzej Jani zuřivej jako že by si lehl na zem a něco chtěl to nedělá. Ale spíš zlobí k vůli tomu spaní a to je hrůza a řve a hrozně a pak už tak jako chrochta a není schopen se uklidnit tak ho trochu osprchneme samo né ledovou a určitě né celýho jen vlásky a to hned pomůže a je klid doporučeje to i dokrorka. Já osobně si myslím že to plakání a řvaní je na to nachlazení horší než trocha vlažný vody.

muminek
29. led 2011

@jaji to je dobře že je Martínkovi líp 🙂

muminek
29. led 2011

@dzej Jani však jestli si pamatuješ jakej byl Martínek ubečenej od mala a hrozně zlobil.

cori
29. led 2011

Ahoj holky,
U nás naštěstí klidná noc, asi jsme 3x malou propocenou převlíkali, ale zázrakem vůbec v noci nekašlala, trochu nad ránem a ted vůbec, tak snad s tou horečkou to trošku polevilo. Ted mi tu řádí jak černá ruka, bez teploty, naštěstí. Ale uvidíme, budem ji muset držet co nejvíc v klidu, co to půjde. MM taky lehl, Ondra se už notýruje, ale jak byl ted víc nosený, tak to furt vyžaduje , tak si užiju.
V pondělí k dr. určitě půjdu. My tam byli ve středu, to se to rozjíždělo, ve čtrvtek sem si tam volala a domluvili jsme se, že když to bude v pátek horší tak máme přijít a ono dopoledne bylo líp a rozjelo se nám to odpolko a večer. Ale jelikož se to Káji vrátilo, tak určitě půjdem (jen nesmí být -15 jako ted, ale snad to poleví)
Vařím polívku, včera sem si udělala vývar, ale jak sem byla vyštavená tak jsem ho zapomněla na plotně - tak ho možu vyhodit , tak narychlo nějakou zeleninkovou.

Tak přeju taky hezkou sobotu a co vaříte?

muminek
29. led 2011

@cori já vařím kuřecí maso na prudko a hranolky. Když jsme sami doma a zítra ražniči a kaši 😀
Tak to už je dobrý když už řádí ,ale v pondělí bych taky k doktorce šla budeš mít jistotu. 😀

cori
29. led 2011

@muminek mnám, že bych si zajela na obídek 😀
jo to určitě dojdu, ale jsou to fakt šoky, už se člověk těší, že je dítku líp a ono šup a je to zpět, já už se bála jestli nemá zápal plic ☹

cerstvamama
29. led 2011

Ahoj holky, my jdeme dneska k babi na bramboráky 😝 😀 @dzej Jani, Adélka se mnou ráno jela. Když si něco umane tak to prostě udělá. A z té noční příhody se Sabinkou bych si nic nedělala, Adélka je taky v noci úplně jiný dítě. Vůbec nedokážu uhodnout jak zareaguje, prostě jak se probudí nebo je rozespalá tak je mimo a má různý záchvaty vzteku nebo řevu. @muminek Evi, hranolky bych si teda dala! Ale jím je jen potají bez Adélky, nechci jí to ještě dávat. Je to ale těžký se s nima schovávat 😀 @cori To je člověk rád když dětí řádí, hlavně že nejsou nemocný, co? 😀

cori
29. led 2011

@cerstvamama jj jen at si řádí 😀 ted to má dovoleno a v kolik jste vyjížděly? to je malá dobrá, že se jí chtělo, ale oni to mají jinak, my bysme raděj leželi a oni řádili 😀
@dzej jj malá može být aj z těch léků takové trošku oblblá v noci, takže třeba dneska v noci zase vybrble tobě 😅 , když oni to mají s těma nemocema těžký, sou pak asi víc protivní...

Taky nechci aby malá jedla smažené hranolky, ani nevím kde to pochytila, ale jednu dobu je strašně chtěla a to si je doma neděláme. Takže ted když občas dělá caviky s jídlem, tak jí řeknu, že budou k obědu hranolky (normálně vařenou bramboru nakrájím na hranolky) a jak je panečku jí 😀 a ještě si libuje, že jí hranolky, hii. Jen to nesmí nikde povídat, to by se asi ostatní divili, že ji ládujem hranolkama 😀 😀 😀

muminek
29. led 2011

@cerstvamama Moni já se právě snažím dělat hranolky když je Martínek u babičky. On miluje kaši a hlavně vařený brambory ve šlupce. Když máme bramborovej salát tak ten nejí tak mu dávám jen brambory a on je spokojenej. 😀

dzej
autor
29. led 2011

@muminek Evi, vy máte Martínka pryč a sedíte u televize??? 😀 😀 😀 😝 😕 😉
No tak to pak jo...díky za vysvětlení...jsem myslela, že mívá nějaký šílený hysteráky. Občas to někde slyším, tu sprchu studenou vodou....akorát si to nějak nedovedu představit. Je fakt, že každý dítě je jiný a zabírá na každýho něco jinýho.
Já ted pořád slyším všude o tom týrání děti, to je strašný.... zas ten 7letech chlapeček z Brna 😢
Tím nechci říct, že Martínka týráte!!! 😉
@cori Jani, tak to je dobře, že Kajka nemá teplotu. Třeba to byla nějaká poslední fáze a bude už jen dobře.
Pokud už řádí, tak je to dobrý znamení.
@cerstvamama oěpt mi děláš chutě!! Asi budou večer bramboráky. A jaký bylo přivítání s tatínkem? 😀 Jak Adi reaguje na manžu, když ho vidí po delší době?
My jsme samy doma dneska. Jirka jel na celej den někam na jih na čtyřkolce. Tak jsem ráda, že nemusím vařit ani poklízet 😀 Sabinka dostala k obědu couscous, ona teď moc nechce jíst a navíc má trochu průjem - asi z těch ATB. a já jsem si tomu osmažila mušle 🙂 Večer to doženem těma bramborákama 😀
Já teda musím přiznat, že občas Sabincehranolky dám. Když jedem třeba k Macdonaldovi a dáme si, tak to jinak nejde. Nebo když jdem na oběd s dalšíma dětma a ony mají hranolky, tak bohužel, dostane taky. Ale není to často. Doma dělám občas na sucho v troubě brambory. to je super nápad @cori s těma bramborama ve tvaru hranolek, akorát to naše dítko je tak vyčuraný, že by to neprošlo ☹

dzej
autor
29. led 2011

holky, nekoukaly jste v pátek na Prostřeno? Vařila tam holka co bydlí kousek od nás a když jsem viděla ten byt, tak mi padala čelist. vůbec nejsem závistivá 😀 😀 😀 😠 😠 😠 😠 🙂

jajabmw
29. led 2011

Ahojky holky. Tak jsem tu. Muminku podobný záchvaty má kámošky syn, ale ten ji naférovku kope a mlátí. A je schopný si lehnout na zem a řvát a řvát. Tak ho taky už musela párkrát dát pod studenou sprchu, jinak už nevěděla co sním. Jednou jsem u toho byla i já a jen jsme s Martínkem zírali. Trvalo to asi půl hodiny, no mazec.
No dnes jsme holky ráno poprvé přetahovali a zjistila jsem že mu to neudělala doktorka úplně ☹ 😠 . Tak mám úplně hrůzu, že budeme muset jít znova. Ale Martínek je hrozně statečný, vůbec nemusíme čůrat do vody, to vůbec nechce. Prostě si řekl na nočník a je to. Sice trošku pobrekává jak ho to štípe, ale jinak dobrý. A řekl že večer musíme přetáhnout a omýt piňďu aby nebyl špinavý 😀 a taky namazat. No je zlatej, vůbec jsem to nečekala.
Jů vy mi děláte chutě s obídkama, my měli jen zapečené těstoviny.

muminek
29. led 2011

@dzej Jani tak to doufám že si o mě nic takového nemyslíte. Ale už když nevíš co stím tak jsem ráda že to zabere. Protože když to příjde tak jsem zoufalá. Ale zas si říkám že těď sprchu než aby to došlo do extrámu až bude starší. ☹
Ono nejsou všechny děti hodný. 🙂

muminek
29. led 2011

@jaji to máš doma šikulku. Martínek je moc statečnej. A z čeho má takový problémy. 😒

muminek
29. led 2011

@dzej jani Tonda má antibiotika tak se léčí na hory. A já jdu večer do práce tak koukáme na telku. 😀 😀

dzej
autor
29. led 2011

@jajabmw tak aspon, že je líp. Jani a jak je možný, že někdo s tím má takový problémy a někdo ne?

@muminek tak si pěkně odpočni v práci 😉

dzej
autor
30. led 2011

hezký večer holky 🙂
tak jsme se prokousali dalším dnem doma 😀 Sabula už je fit a je to poznat. Ani nemám sílu uklidit to všechno po celým bytě, jen jsem to shrnula na stranu a ráno to poskládáme spolu, aspon na chvíli.
Koukám na Muži v říji, jsou tam dobrý hlášky 😀

cerstvamama
30. led 2011

Ahoj vsem, Jani, to je dobre, ze uz je Sabince lip. Zato u nas to propuklo. Po navratu z prochazky Adi kaslala. Tak jsem ji dala Sinekod, ale pred usnutim tak kaslala az 2x zvracela. Teda aspon myslim, ze to bylo z toho. Achjo, snad to bude dobry.

cori
31. led 2011

Ahoj holky,
tak u nás se to přetočilo v kašlání, dělám další várku cibule s cukrem, volala sem k dr. a máme přijít až kolem půl dvanácté - mají tam strašně plno a prej radši at nechodíme s čerstvě nemocnýma, at se nám to netočí... Ondra začal kašlat štěkavě 😒 a kája v noci taky hrčela.

@dzej tak to je fajn, že už je malé líp, já včera na ten film taky kukala, ale až na některý dobrý hlášky nic moc, ze začátku to bylo takové chaotické 😅

@cerstvamama tak už aj na vás to vlezlo 😒 at je Aduš brzo líp, to asi chřipky řádí hodně, co? Já s emusím držet, bo i MM je nachlazený a jak se nemůže ven s prckama, tak je to docela bojovka 😖

dzej
autor
31. led 2011

ahoj holky
@cerstvamama Moni, tak snad ten sinecod zabere, pokud ne, tak si skočte k dr. My jsme šly až po 3dnech, škoda...kdybysme to chytly v začátku, mohlo být líp ☹

@cori jejda Jani...Sabula taky "štěkala" ☹ dej vědět, jak jste dopadli u dr. A manža je doma nebo chodí do práce?

no prý ted hodně ve vzduchu lítá jak ten zánět průdušek, tak zápal plic 😒
není dneska vysvědčení? Jani, nevíš, kdy jsou pololetní prázdniny?

cori
31. led 2011

@dzej dneska se dává vysvědčení, tkže MM musel do práce, ale nemá horečky, tak to zvládne a ty jednodenní prázniny sou v pátek...
No Ondra začal štěkat včera. My ten průběh máme takový jakýsi všelijaký, ono se jim to snad vrací - jak sme byli s Ondrou ve středu u dr. tak to začínalo, ale to dr. stejně nepoznala, pak horečkoval a až ted (včera začal víc kašlat), takže si myslím, že by se stejně nevědělo co to je...
Ale právě se už děsím toho co to bude - právě tu taky řádí ty zápali plic 😠

dzej
autor
31. led 2011

@cori jsem si to myslela, že jsou prázdniny v pátek , díky 😉
no a přitom mrzne, tak by člověk řekl, že bacily se nemnoží a prd ☹
v mým okolí už snad od podzimu všichni kašlou... i já jsem měla kašel asi 2 měsíce..je to fakt hrozný. Děsím se toho, co bude, až půjde Sabinka do školky....

@jajabmw Jani, prosím tě...zeptám se tě jako zkušené matky 😀 je důležitý jít do školky na den otevřených dveří? Bude to mít nějaký vliv na případné přijetí nebo ne? Na jedné školce, kam chci malou nahlásit je ted ve čtvrtek a já mám strach tam s ní jít, když bude čerstvě po ATB....