Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
19. črc 2009

Jani,
Nešlo by to teda 2. víkend v září? Potom už asi poletíme za taťkou a ten první víkend jdu na svatbu(pár kilometrů od té chaloupky) 😀

Nadi
zítra budu volat do krámu jestli je vůbec mají a v úterý je vyzvedneme. Objednala bych je po netu (jako všechno 😀 ) ale musíme vyzkoušet velikost. Chtěla bych tyhle:
http://www.detskydum.cz/detail/sant-dtsk-sandl-...

ajvi
20. črc 2009

ahoj spisovatelky 🙂
vztekací období taky máme. přebalování, oblekání - když nechce, tak je to boj, když mu něco vezmu, nebo nechci dovolit, začne ječet. ale naštěstí to netrvá dlouho, většinou si hned najde jinou zábavu.
já teda neslibuju, že bych jela, ale zaujalo mě to. jen máme 2.a3. týden v září dovolenou, byla bych pro začátek října.
včera jme byli na prvním celodenním výletu na kole. říkali jsme, musíme to zkusit, jinak s tou naší partou nevyrazíe nikdy (jsme takoví rekreační cyklisti, žádný hoňky 😀 ). prcek usnul v sedačce, ale bych chudáček celý zkroucený, nastěstí jseme stavěli na občerstvení, takže mi spal hodinu v náruči 🙂 , tak jsem zase vzpomínala, jaké to bylo, když byl malinky, málem jsem se rozplynula láskou 🙂
hezký den

nadik
20. črc 2009

Zdravím při pondělku, tak já dnes mám zabalit na dovču, jedem do Jičíná od zítra do neděle a jak jsem s malou nikde dýl jak na víkend nebyla, tak vůbec nevím co.... vypadá to když tak otom přemýšlím na děsnou hromadu krámů. ☹ Je to jídlo přesnídávky, skleničky, mlíčka, jogurtíky, čaje lahvičky no už takhle to zní děsivě, ale vařit se nebude, tak se nedá nic dělat. Taky už je nám 14měsíců tak třeba bude jíst už v restauraci s námi a pak se třeba dorazí sušenkou nebo rohlíkem. Jaké stím holky máte zkušenosti? Chceme dělat celodenní výlety: Česká ráj, hrad Kost atd... bude to pro náš premiéra a mám otrochu obavu.

Moni. botičky hezké tak snad budou brzy, aby jste je využily.

cerstvamama
20. črc 2009

Nadi
problém s tím není. Blbý je spaní, malá by se měla mít kde natáhnout. Asi bych jí nenesla celý den např. v krosně. Pokud má Adi kočár tak je vždycky spokojená. S jídlem bez problémů. Vozím skleničky, ale jen pár. Vždycky se dají dokoupit. Všude se to dá ohřát a přinejhorším mám ohřívačku do zapalování v autě. Jinak jak my se pořád stěhujeme tak mám takový stabilní seznam v PC a podle toho vždycky balím 😉 A taky mívám v zásobě rohlík nebo ty dětské křupky, kdyby byl nějaký akutní hlad. To bude v pohodě, uvidíš. Užijte si dovču.

nadik
20. črc 2009

Moni tak díky za podporu, no spí výborně v autě, vlastně když se jede dýl jak půl hodinky tak usne a máme autosedačku polohovací tak to je ok a kočárek při nejhorším taky jde, ikdyž tam už moc spát nechce. No uvidíme podle počasí, zase slibují vedra, tak to by se asi celý den fakt nedalo, tak třeba budem ráno dříve vstávat a budem jezdit dopolko. Asi vezmu i bazének je tam zahrada. No chudák naše autíčko. Naposledy jsme takhle jeli loni to jí byly 2měs, takže jel akorát kočár a pár plen a hadříků.... 😀 a nemluvě a hračkách furt musí mít kolem sebe všechny jinak řve.... tak to abychom si půjčili místo krátké Fábie karavan 😀

dzej
autor
20. črc 2009

ahoj holky,
Nadi tak si to užijte na dovči. V Českým ráji je krááááásně. My tam byli loni, všude s kočárkem v pohodě. I na Bezděz jsme vylezli 😀 i na Prachovských skalách...ale to jsme šli jen ten lehkej okruh. 😵 Já taky vozím málo věcí a dokoupím na místě skleničky atd...to seženeš dnes už všude. Ohřívačku mám do auta za 199Kč takže nikdy nebyl žádnej problém (loni to bylo teda jednodušší, že jsem jen kojila). Dneska jsme zaplatili dovču, jak krachla ta Tomitour tak mám strach, že bude vše přebraný. No radši jsme zaplatili stornopojištění 😀 jedem 1-11.9. na Zakynthos. Se těšíííím. Tam mám strach s balením, limit na kurf je danej 😝
Holky, já bych taky radší říjen, listopad... Moni kdy plánuješ na podzim zas dojet?? A kolik by nás teda bylo?
Moni jinak ty botičky jsou super, jenže my musíme zkoušet všechno, každej výrobce má jiný číslo. Batu máme 20, humanic 22, a elefanteny 21 tak si pak vyber 😀 😝
Jaký máte počasí? U nás příjemných 25st, ale fučí vítr. Čekám až se malá vzbudí a musím do práce, vydělávat na dovču 😀 😎 😖

jindrastraznicka
20. črc 2009

ahoj holky,vřelé dík za přivítání. mé přijmení je strážnická.to že mámé jen ženský mi vubec neva, neříkám že bych chlapečka nechtěla ale 4 děti na dnešní dobu???? no musím dost o tom přemýšlet.manžel by další ještě chtěl , mám ty dvě s prvního manželství a s ním mám jen jedno. možná časem se nechám ukecat......haha!!!!! 😉 😉
mám totíž v plánu od září se vrátit do práce tak možnáááááá!!!!!!jak tomyslíš kousek od sebe??? kde vlastně žiješ???? 🙂 🙂 🙂
jak tak koukám tak tu píšete o sudokrému já mám sním dost dobrý skušenosti, na zadeček je užasnýýýýý!!!!! vřele doporučuji.... 😀 😀 😀

coriven
20. črc 2009

Nadi, taky přejem hezkou dovču a aˇvám vyjde počasí, snad už se umoudří 😉
Jani a kam nakonec poletíte vy,
Jindro, uvidíš, třeba ještě ten klučík přibude 😅 , ženských máš kolem sebe dost, tak by Ti pomohly 😉
zadeček pořád červený, trošku mín, ale už i praská 😠 , snad ji to moc nbolí, mám pocit,ž e namazaný je lešpí než když ho necháme jen na sucho... dneska si musím skočit dom pro bepanthen a budu ty masti střídat, snad to zabere...

Pěkný den 😵

cerstvamama
20. črc 2009

dzej
Taky ty botky musím vyzkoušet. Netroufnu si je koupit odhadem. Zítra pro ně jedeme. Jo a dál si pořizuju ty vodící kšíry, máte je někdo? Ne že by už Adélka tak běhala, ale půjčili jsme si sporťák kde je pás jen kolem břicha a tak si musím dokoupit kšíry. No a rovnou si pořídím ty s vodítkem, aby nám Adi nezdrhla až se rozběhá 😀

Jindro
Jestli budeme mít příští dítě holku tak taky asi budu rodit až do důchodu, manžel chce parťáka na fotbal ☹ Musím se hooodně snažit, prže já chci teda max. 2 děti. I když jak já mu říkám - "jaký spermie si dodal, takový pohlaví se mu narodilo" 😀

Nadi
do krátký fabky se stěží vejdu já a Adélka! Neumím si představit jak se tam zabalíte tři a ještě kočár 😉

nadik
20. črc 2009

Moni: no loni jel na předním sedadle kočár tak letos to asi budou tašky.... kurt zabere jen golfáč a cest. postýlka 😉 No naši taky měli škodovky s kufrem vepředu a vešli se, tak se musíme snažit 😀

nadik
20. črc 2009

tedy kufr.... 😀

nadik
20. črc 2009

Jinak na netu budem i v Jičíně, bratránek tam rozchodil wifinu, tak se přijdu podívat co probíráte.

cerstvamama
20. črc 2009

No pozor, Škodu 120 jsem měla i já - bylo to moje první auto a vešli jsme se do něj 4 dospělí, zavazadla a lyže. Akorát jsme spodkem drhli o asfalt 😀

ajvi
20. črc 2009

Nadi, krásnou dovču - ono se to všechno nějak vejde, jojo u nás taky kočár jezdí vepředu 😀 , páč v kufru sedí pes 😉 . takže my na dovku musíme mít střešní box. až budou dvě děti, tak musíme koupit kombára. 😀 😀
jindro ahoj - 4 děti, to bych před tebou smekala 🙂
holky, já jsem dneska nějaká vyšťavená, ani nevím z čeho. Jo a mám novinku,- začali jsme chodit za jednu ruku 🙂 . no a druhá novinka je, že ke mně dorazila ta "škaredá teta" - konečně. s těmi mými věčnými problémy, už jsem se toho trochu bála. Naštěstí to zatím probíhá normálně, žádný povodně. Ale asi možná proto jsem taková přejetá. Chtěla jsem žehlit, ale na to už nemám. musím zítra, až bude mrnous spát, už nemáme skoro co na sebe 😀
tak se mějte a přeju klidnou noc

sajmon113
20. črc 2009

Téééda ženské, vy toho vždycky tolik nakecáte!!! 😠 😀
Nadi s tím balením jsme na tom podobně, my odjíždíme v pátek stanovat. Jedeme na 4 dny, ale balíme se jako bychom jeli na dva týdny. Od soboty si už s manželem píšeme seznam, abychom nic nezapoměli. Ale teda s tou fabkou vás obdivuju, my máme octávu a budeme půjčovat i střešní box. S jídlem to taky nepřeháníme, taky jsem toho názoru, že se dneska koupí všechno všude. Spaní v autě máme jak kdy. Včera jsme byli u známých, trochu se zdrželi a celou cestu domů prořval, jak jsme sjeli z hlavní musela jsem ho vytáhnout, manža už býl na vybuchnutí 😠 , ale v tu ránu vytuhnul. No a dneska jsme byli dopoledne na nákupech a cestou zpátky usnul, tak nechápu.
Mončo - kšíry máme, i s vodítkem ale Vojta to moc nechce. Spíš to používá manžel, je vysoký a když s ním chodí dlouho za ruku, bolí ho záda. Ale vypadá to hrozně legračně, je jako pajac na gumě 😀 😀 . Jo a určitě je to super na učení chůze, ale jak říkám moc dlouho v tom nevydří. Radši si klekne a jde po 4. Jo a škodovku jsem měla taky, asi bych to tady ani neměla psát, ale jednou nás tam jelo 8, ale chudinka málem sedřela spodek 😀 😀 .
Ivi škaredou tetu ti nezávidím, mě ta potvora dorazí právě jak budeme stanovat 😠 😠 😠 . To je poprvé od porodu? V tomhle stavu si radši lehni a na žehlení hoď bobana 😉

Jani kde jsi sehnala ohřívačku do auta za takovou super cenu?

Ahoj Jindři - já teda obdivuju už tři děti, ale zase máš docela věkový skok, to ti už určitě holky hodně pomáhají, že? Soudě podle sebe, mám o 11 let mladší ségru a byla jsem hrozně ráda, měla jsem totiž živou panenku a mohla machrovat před ostatníma holkama 😎 😎
Tak jsem se zase rozepsala a teď jdu zalomit do hajan.

jindrastraznicka
21. črc 2009

sajmon:tvuj prcek je strašně hezký,holky mi pomáhají docela dost, někdy toho taky mají plný zuby ale pomáhat se musí. Je to pro jejich budoucnost dost dobrá věc. Ta nejstarší si malou strašně zamilovala a běhá kolem ní už od narození, koupání, přebalování a dokonce stávala když byl i nějaky zdravotní problém,já ji vždycky říkala at si jde lehnout a ona nééééééé a néééééééééé, její sluníčko 😀 .ta prostřední ji má taky ráda ale stejně je mezi nima jiný vztah. ☹ ☹ NECHAPUTO ☹ ☹ Manžel říká, že si stejně najdou k sobě cestu tak at to tet neřeším.

Čerstvamama: já kluka neudržím a tak vím že jestli do toho 4 pujdem ,tak to bude zase holčička. Manžel si pak muže pořídit kamion na vložky!!!!hahahaha!!! 😀 😀 😀

ajvi: jestli 3 a nebo 4 děti to už je celkem jedno, to nepoznáš. 😉 😉 😉

petronilla
21. črc 2009

Ahooooooj holkýýýýý 🙂
nestíhám,nestíhám,nestíháááám 😅 a vy jste velké spisovatelky 😉

Jindro-vítej mezi námi 😉 ,to má manžel doma pěknej babinec,co??? 😀

Přejeme všem kdo se chystáte na dovču pohodové balení,šťastnou cestu a šťastný návrat,my frčíme v sobotu do Orlických hor,už se těším,na to ticho,klid a v noci černo-černou tmu 😵 .Jen zvažuju,že krom běžných věcí,budu muste asi přibalit vodítko na tu naši poletuchu Aduš,páč ta se nezastaví před ničím a přes nikým 😝 😔 😵 .
Ješte vedlé té chalupy teče menší řeka,tak to aby pořád chodila s rukávkama 😅 😅 😅 .
Jinak asi nic nového,dneska nám přivezli novou postel pro Adama-bude spát nahoře a tu jeho přenechá pak Adélce,mě se po.....telefon a Adamovi se rozpáraly po 1,5 měsíci snadály za 900 ,- kč!!!!A to je měl párkrát na noze,tak jsme udělali cajmrsk v krámě,ale musíme čekat,až se ozvou,tak je bez letních bot a to má frčet 3.8.k moři,takže mu budu muste nějaký koupit 😠 ,to mě fakt štve,ta kvalita!!!!

S tím srazíkem počítám,je mi po prázdninách jedno kdy 😉

Hezký večer všem!!!! A krásnou,dobrou a klidnou noc 😔 😵

misa.cekatelka
21. črc 2009

Ahojky a hezký večer všem,tak se z naší malé v sobotu už v podstatě stalo batole,tak jsem si řekla,že nakouknu...tak strašně ten čas letí...

sajmon113
21. črc 2009

Hoky kde všechny jste?
Jindři děkuji za pochvalu. Ale ta tvoje cácorka je taky úžasná. Teda všechny tři. 😉 Ale Kája má úžasné vlasy a z očí jí taky lítají čertíci 😵 . No nakupovat vložky pro tolik bab, to už je fakt na pováženou. A proč jsi si tolik jistá, že by to byla zase holka, to přece záleží na chlapovi, ne? Jaký si to udělá, takový to má.... 😎 😎 😎 A neboj, taky si myslím, že si Deniska určitě cestu k malé najde.
Peti já se taky těším především na klid. Ticho v kempu asi moc nebude, ale budeme si užívat společných chvilek naší malé rodinky. Manžel chodí do práce každý den a skoro na celý den 😠 😠 , tak budeme mít konečně na sebe všichni čas. Telefonu je mi líto, ale aspoň máš důvod pořídit si nový 😵 😵. A ty sandály by mě teda taky nasr... Klepu na zuby, ale prozatím jsme měli na boty štěstí.

Ahoj Míšo (předpokládám, že to je tvoje jméno), akorát ten přívlastek už asi není aktuální, že? 😉 😀 Jj čas letí neuvěřitelně. Tak nám o sobě napiš něco víc!!! Jsme baby zvědavé 😎 😎 😎

coriven
22. črc 2009

Ahoj holkyy 🙂
jak přežíváte v ty parna? Určitě u vody, asi s malou taky šupnem do bazénku u našich, je to úmorné a zítra má být ještě větší hic 😝

No balení vám nezávidím, ale dovče trošku jo 😅 , nás už ted čeká zase jen lítání kolem stavby a sem tam přespání u rodičů, ale malá je u babiček spokojená, všude má bazénky a písečky, tak se nenudí 😀

Ted stále číhám - kamarádka už má přes týden po termínu, hodně už je nervozní, chce to mít za sebou a malému se ne a nechce... Jaké jste měly porody vy?

Míšo vítej, písni o sobě víc, co už malá umí, jak užíváte léto, jak psala sajmon, sme baby zvědavé 😉

dzej
autor
22. črc 2009

ahoj holky, tak já v letu jen nakukuju. Všem přeju pěknou dovču, ať vám vyjde počasí a ať nic doma nezapomenete a hlavně at se to dětem líbí a jsou hodný. Hodně foťte a pak se těšíme na fotečky 😵
Tu ohřívačku jsem koupila v Lidlovi, když to měli v akci...
Jindro já jsem z Brna. Já jsem chtěla moc 3 děti, ale ted měním názor, 2 postačí 😵 bydlíme v paneláku a máme psa..jediný co by na děti bylo je auto, to máme pro 7lidí 😀 ale i když jsme tam 3 a pes tak je plný 😝
Vítám Míšu 😉 jsi přímo z Třebíče??
Ivi gratuluji Matýskovi k chození za ruku 😉 Je to krásný. Malá už chodí sama a nechce vůbec za ruku, stačí jí v té ruce třeba pitíčko a vykračuje si. Já jsem ráda, že mám občas volnou ruku třeba na tašku 😀 a už i vyjde po schodech, když se drží zábradlí, takže paráda 😅
Jani u vás jsou parna? U nás je dneska docela fajn, je 27st ale pofukuje větřík. Já se od pondělí drbu v práci s DPH, dnes už to snad dodělám 😠 navečer jedem k pradědovi, má narozeniny.Tak hezký den 😉

coriven
22. črc 2009

Jani hezky oslavte pradědu 😉 , jj tady sou parna - děsná, ani se mi nechce ven a zítra má být ještě hůůůř 😖
Jani, to máte tak velké auto? Tož to bys nás teda zvládla odvézt i když si toho moc nabalím 😀 co máte za značku? A kdy letíte na dovču?

jindrastraznicka
22. črc 2009

ahoj holky,dnes je u nás taky nádherně,máme ale nutnou návštevu u babičky tak se pujdem koupat až zítra.
dzej:mi jsme si pořídili auto pro 7 lidí, dovezou nám ho ve čtvrtek tak se strašně těším, malí autobus 😀 😀 😀

sajmon: sem si tím jistá, řekl mi to doktor v nemocnici když sem potratila po 3, prý to byli všechno kluci. mám asi tělo jen na holky, ale to nev , hlavně že jsou zdravé 🙂 🙂 🙂

tu dovolenou vám závidím ,tento rok nejedem nikam ,budem se pařit doma a na koupáku. 🙂 🙂 🙂 🙂

dzej
autor
22. črc 2009

Jani jasně, není problém. Bez kočárků jezdíme 3maminy a 3 děti 😉 nebo 2dospělí, 2 děti, 2 kočárky a pes 😉
Máme kiu carneval. Můžeš si nabalit věcí kolik chceš. V srpnu jedem na pobyt se cvičením a plaváním tak to bude zatěžkávací zkouška, beru do auta kamošku s malou a určo budem mít milion věcí 😀. Tatínci a psi zůstávají doma 😀 Nám už se taky udělalo vedro. Letíme 1 - 11. 9. na Zakynthos. 😉

ivulinda
22. črc 2009

Ahoj,ahoj,ahoj tak po delší odmlce se zase připojuji,nejel nám totiž net 😠 ...jo holky o těch autech bych taky mohla vyprávět!!s posledního se mi stala totálka,tak mi manžel koupil Fiata brava sice nic moc ale stačilo no a ted mám Ssang yonga Musso 😀.parádní velké autíčko a hlavně do něj taky strčím cokoliv 😀 😀.U nás je děsné teplo,ale čemu nerotumím je,že jakmile je venku víc jak 30st.a trvá to třeba 2-3dny tak pak hned musí pršet!!!!!!!!! 😠

Jani vy letos teda cestujete co??závidím vám to...my děláme na baráku takže letos nic nebude 😢

nadik
22. črc 2009

Ahoj, tak zdravím všechny přítomné maminy z naší dovči v Jičíně. Sice jsme nezačali zrovna nejlíp...cestou jsem musela na gyndu na injekci, která mi stejně nezabrala jen mě totálně otupila a děsně bolela, takže včerejši zbytek dne stál zaprd. Když jsme přijeli do tchánova bytu, tak jsem ho ještě musela uklidit, protože tu dělníci dělali žaluzie a ty zbytky lamel, stunky a plastové drobnosti tu nechali všude po zemi válet, fakt jsem byla nadšená.... to to hezky začíná ☹ .
Já bych dala přednost penzionku nebo tak, ale manžel sem chtěl a je to akorát pro zlost. Malá tu první noc špatně spala, takže ani já jsem skoro nespala, snad to dnes bude lepší.
ALe přeci jen jsem si udělala radost a koupila jsem malé moc hezké zdravotní sandálky takové více uzavřené, takže snad budou ještě na září a říjen když bude sucho. Stojí běžně 700,- a tady je měli za 490,. no asi to bude možná i tím, že Praha má ceny vysoké a tohle je malé město a i lidi tu mají míň peněz.
Zítra plánujeme s příbuznými první společný výlet tak snad to bude OK a Ter bude hodná.
Mějte se a zatím papa

misa.cekatelka
22. črc 2009

Ahojky,no co o nás napsat?Jsme z Třebíče,je mi skoro čerstvě 24 a musím říct,že zatím je malá šikulka.Celou dobu,co ji máme,žádný problém.Žádné starosti s prdíky,o zoubkách jsem ani nevěděla,že rostou(má jich 7).V sedmi měsících začala během jednoho týdne sedět,lézt a sama se postavila-no to byl na nás děsný fofr.od 10,5 měsíců už sama chodí.Je strašně hodná...musím zaklepat.JInak léto trávíme tady doma.Když jsou pařáky,chodíme k manželovým rodičům a koupeme se v bazénu.Tady na koupališti je hrozně narváno a ledová voda.Někdy zajedeme k mojí mamce asi 25km odtud na vesničku,tam je relax a navíc tam mám 1,5 ročního bratra,tak si má malá s kým hrát.
No letos nějaké cestování neplánujeme.Maximálně za mojí babičkou na Slovensko na víkend,protože Terku ještě neviděla.Jiné cestování letos nehrozí(finančně to nějak nevyšlo).

misa.cekatelka
22. črc 2009

jo a čekatelka už nejsem,to je pravda a hezky dlouho nebudu! 😀

nadik
23. črc 2009

Míša: Tak zdravím další Terezku do party 🙂

dzej
autor
23. črc 2009

ahoj holky
tak dneska je obzvlášť pařák 😵 jak se malá vzbudí tak jdem na bazen. Včera večer se přes Brno přehnala pořádná bouřka ale vůbec se neochladilo.
Ivi ten Sangyong je super bezpečný auto, taky jsme zvažovali nad ním. Jo letos cestujeme hodně, taky jsme hodně pracovali a šetřili a vlastně k moři jedem po 2letech takže si to chceme užít, navíc kdo ví - možná příští rok už budu těhotná a to bych si moře netroufla..takže možná je to zas na delší dobu naposled 😔
Jindro a co budete mít vy vlastně už dnes možná máte? za auto? Tak přeji hodně kilometrů bez nehod. 😵
Prosím tě, jak ti říkají? To Jindro je takový moc přísný a nerada bych tě oslovovala nějak jak se ti nelíbí zdrobněle 🙄 😵
Nadi tak snad dnešní noc už byla lepší a to je super s těma botičkama, koupila sis i něco pro sebe?? 😉