Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
21. bře 2011

Ahoj holky, dneska jsem volala doktorce a informovala jí o tom jak u nás probíhal víkend plný horeček, tak si nás hned pozvala. Teď jsme od ní přijely. Adí je už v pořádku, ve čtvrtek půjde do školky. Doktorka jí prohlídla, nic nenašla. Ještě nás vzala na ORL, tam Adelíně zkontrolovali uši. Pro jistotu máme ještě zítra zajít na výtěry z krku a zavolat doktorce výsledky. Kdyby se tam něco našlo tak to bude řešit. Jsem ráda. Prý je to nějaký virus a marodí teď hodně dětí. Napsala mi ještě něco na imunitu co mám Adélce dávat. Já už jsem jí teda dávala něco předtím, ale když doktorka slyšela ten název tak se jen ušklíbla, že je to na prd. Holky, ve čtvrtek máme mít 18 stupňů, já se tak těším!

dzej
autor
21. bře 2011

@cerstvamama Moni, tak to je fajn, že tě dr uklidnila a Adélce je líp. Moni, to se ušklíbla na ten Imunoglukan?

cerstvamama
21. bře 2011

@dzej No tady se to jmenuje Imunogrip, nevím jestli je to stejný co v ČR.

dzej
autor
21. bře 2011

@cerstvamama jo tak si to pamatuju, vím, že jsme se o tom bavily... no nevím jak moc je to podobný nebo stejný, ale ten imunoglukan je fakt dobrej. Nám ho dr doporučila, proto jsem se divila, že u vás ne...
No hlavně, že je Adi líp 😉
Jsem si ted byla zacvičit a jsem nějaká zmožená 😀 a mám chut na mekáče..tak nevím, jestli tam ještě nezajedu nebo nevyšlu Jirku 🤐 😵

dzej
autor
21. bře 2011

jsem ted nebyla přes zprávy doma a koukám, že se chtěl zabít ten obviněnej z vraždy té holčičky z Prahy... hmmm

muminek
22. bře 2011

Krásný den, preji a my zas doma tak jsem dneska začala s okny a převlíkla postele. Tak aspoň něco když trčíme doma 😀

jajabmw
22. bře 2011

Ahoj holky, jen v rychlosti zdravím, máme toho nějak moc. Ať se marůdci brzy uzdraví.

cerstvamama
23. bře 2011

Ahoj holky, dnes máme sluníčko a 14 stupňů. Adélka je už celkem fit, občas ještě zakašle, ale dá se to spočítat na prstech jedné ruky. Zítra už jde do školky. Je to třeba, jinak nám to tu zdemoluje 😀 Jani, už prej ten obviněnej umřel, šmejd jeden. Vyvázl moc lehce.

dzej
autor
24. bře 2011

ahoj holky 😵
přeji krásné slunečné odpoledne, to je paráda 😵 😵 všechno kvete...
Moni, no jo umřel...ale teda štve mě, že se v tom dopise na rozloučenou nějak nevyjádřil. Asi to byl on, ale pokud ne, a ten vrah běhá po svobodě, tak mi z toho mrazí v zádech 😒
Na slovenské JOJce dávají další sérii Keby bolo keby 2, jsem zkoukla první díl na netu a dobrej 😵 tak mám aspon něco místo Zoufalek 😀
Jirka jede od zítřka do neděle do Jeseníků na čtyřkolkách a Sabinka bude u babičky, protože já mám v pátek i sobotu večírek a v sobotu školu 😀 to bude víkend 😵 akorát musím nějak do toho zapasovat úklid, doma je neskutečnej binec. Jak začlo svítit sluníčko, tak je všude prach 😔 jinak budu relaxovat a nic nedělat 🙂
Holky čtete dětem pohádky?? Já jsem to ted nějak uplně zazdila...večer jí pouštíme CD s pohádkama, tak nevím, kdy číst...ale vím, že bych měla..

cori
24. bře 2011

Ahoj holky,
tak my dneska slavíme - Ondra má už rok, teda to letí 🙂 vložím jednu spící - foceno přesně v hodinu jak se narodil 😀

@dzej já četla hodně jak byla malá, pak ji to rušilo před spaním, takže před spaním sme nečetli, ale přes den hodně, ted zase nečteme přes den a sem tam v době odpoledního spánku, ale jen když se mi zadaří a spí i Ondra 🙂 Jinak Kája asi rozumněla reklamě - čtěte dětem 20 min. a bylo období, kdy nás všechny obcházela s knížkama a každý jsme denně četli min. těch 20 min., ted už ot tak nevyžaduje 😅

dzej
autor
24. bře 2011

@cori Jani, tak přejeme Ondráškovi všechno nejlepší k 1.roku. Ať je zdravej a veselej chlapeček 😵
Už je velkej ty jo...kolik váží? Pěkně se kření na té první fotce.

cerstvamama
25. bře 2011

@cori Jani, taky se přidáváme ke gratulacím. Hrozně to letí! @dzej Adélce čtu každý den před spaním jednu pohádku dle jejího výběru. Asi 2x se mi stalo, že řekla "dneska ne, chci jít rovnou spát" 😀 Někdy čteme i přes den, a pak dost čte s babičkama. Dneska jsem odvezla Adí do školky a skočila na trh pro zeleninu, teď se jdu vrhnout na vaření oběda, přijde nám návštěva. Odpoledne pojedeme do parku, je krásně!

muminek
25. bře 2011

Ahoj holky, @cori Ondráškovi všechno nej k prvním narozeninám. 😀 😀
@dzej Martínkovi čtem jak to vyjde někdy přes den a někdy věčer , ale večer spíš jen vykládáme pohádky to ho uspává Tonda a když já tak mu zpívám.
Jinak Martínek byl dneska na kontrole a už se může koupat a v pondělí do školky. A co hlavně můžem VEN. Neštovice jsou za náma. 😀 😀 😀
Dneska jsme betonovali s Tondem obrubníky a sázela jsem trávu snad už to kolem toho našeho domku konečně letos doděláme. 😀 😒 Jen ta fasáda zase nebude snad za rok.

muminek
25. bře 2011

Výte na co kouká Martínek furt na teletabís 😀 uplně to žere 😀

dzej
autor
27. bře 2011

ahoj holky

jak se máte? To je krásně, co? 😵 Dneska se jdu se Sabinkou fotit, tak jsem zvědavá. 😵
Evi to už má Martínek po neštovicích? Tak to byl hladkej průběh, to je fajn...
No já jsem malé dřív četla po obědě před spaním, ale pak jí to začalo vadit, neusla u toho. Večer je zvyklá na CD s písničkama. Ale číst bych jí měla, tak jsem chtěla vědět, kdy čtete vy. Asi to zařadím po večerníček 😀
Ještě jsem se chtěla na něco zeptat, ale zapomněla jsem to 😔
tak hezkou neděli holky

cerstvamama
28. bře 2011

Ahoj holky, jak se máte? My jsme v sobotu prvně grilovali, bylo přes dvacet stupňů. Dneska se to počasí zase nějak zhoršilo ☹ Adí je ve školce, tak mám klídek na domácí práce a na relax 😎
@dzej To budou nějaký umělecký fotky nebo jen na doklady? Kdyžtak je sem pak dej 😉 @muminek Adélka zase ujíždí na Busy Busses (Autobusy v jednom kole), už se na to ani nemusím dívat a dokážu předříkávat z vedlejšího pokoje, co se tam bude dít. 😝

jajabmw
28. bře 2011

Ahojky holky. Téda koukám, na co vaši prcci koukají a Martínek ujíždí na Shrekovi a Jen počkej zajíci 😀 😀 . Jinak u nás je to se čtením taky bída. Lucka už si čte sama a ode mě už tolik nechce a Martínka to baví asi tak minutu a je konec. Ale Lucince jsem pravidelně četla asi tak do čtyř let. Pak jsem ji koupila pár cd s pohádkama a nějak jsme to omezili 😒 .
Jinak u nás to je všechno stejné, jen teď žijeme příprava na závody. Jedeme už v pátek a už teď mám nervíky na pochodu. Kombinéza nakonec nedopadla, byla moc malá i na mě 😀 😀 . Jinak kdo budeme mít čas a cestu, přijď te se juknou kolem půl deváté na Staroměstké náměstí, máme od tamtud start 😀 😀, to zas bude jednou ostuda.
Holky jak moc vám děti chodí pěšky? Martínek dnes zvládl čtyři kilometry ale pak už si stěžoval na nohy. Tak nevím, abych ho nepřetáhla.

dzej
autor
28. bře 2011

ahoj holky

jéé Moni
@cerstvamama už jste grilovali? To závidím. Tak autobusy..to jede už asi 2roky u nás v autě. To je rituál. Jak sednem do auta, tak malá nechce nic jinýho pustit než autobusy. Znám je česky nazpamět od začátku do konce, od konce do začátku. Anglicky a už to pouštím i italsky 😀 😀 Moni, budou to fotky umělecký. Kamoška fotí. Už dělala fotky venku a ted v atelieru. Určitě se pochlubím 😉
@jajabmw Jani, tak at vám dopadnou dobře závody..to jedete z Prahy? A co se stalo s kombinezou? Asi jsem to tu přehlídla... Sabinka myslím, že 4km neujde....já myslím, tak 2 max 3....a to stejně kus ji nese Jirka na koňovi...

jajabmw
29. bře 2011

Ahojky holky. Téda my tady máme tak krásně, půjdeme zase do školky na zahradu. Chodíme tak teď dost pravidelně, aby si Martínek zvykl na učitelky. Jenom přece tam příští týden nastupuje 🙂 . Jsem na něj zvědavá a zároveň mám i strach jak to zvládne. Ale zatím se jedná jen o jeden den v týdnu, tak si myslím že to pro něj bude spíš spestření 🙂 .
Jani Dzej měli jsme kupovat pro mě kombinézu starší, ale nakonec mi manža říkal, že nebyla ani hezká a stejně byla malá, tak pojedu v riflích. Fotečky závidím, taky bych je brala.

jajabmw
29. bře 2011

Jo a opravdu startujeme z Prahy ze Staromáku, alespoň to píšou v propozicích.

muminek
29. bře 2011

Ahoj holky, to je počasí jsme furt venku dělám před domem to posezení tak snad už tro zítra do dělám 😀
Zas nám utekla kočka tak snad se zase vrátí. Dneska jsme byli na procházce a Martínek ušel tak 3 km a ani nechtěl nést. 😀
Jaji tak to si užite škoda že nescháníš bundu a boty jak na motorku hned bych tě vybavyla zadara. Jen mě to doma leží jak mám nový oblečení
Jani na fotky jsem moc zvědavá 😀

dzej
autor
29. bře 2011
dzej
autor
29. bře 2011

ahoj holky

tak tady máte na ukázku jednu fotku 😉

@jajabmw Jani aha...tak budete muset kouknout asi po nové kombinéze, jezdíš často, takže si myslím, že se to vyplatí, ne? A nastupuješ do práce kdy? To je prima, že můžete chodit za zahradu do školky na zvykačku.
Já jsem zvědavá, jak dopadnem my, Příští týden budem mít výsledky přihlášek.

@muminek Evi, to je super počasí na práci venku, že? Ty máš motorkářskou bundu na prodej? Jakou? Hod fotku a velikost..možná bych ji někde udala nebo pro sebe, občas jezdím s Jirkou na čtyřkolce a nemám nic pořádnýho. Ale jezdím minimálně, tak se mi nechce investovat do nové.

muminek
29. bře 2011

Jani mám boty 39 a bundu asi S velikost je na mě, ale je to jetý dala bych to zadara kdybys to chtěla. Jak najdu nějakou fotku tak sem přihodím ale moc se netěš dobrou

jajabmw
30. bře 2011

Ahojky holky. Muminku na motorku budeme taky shánět, ale až si ji koupíme, takže tak za deset dvacet let 😀 😀 . Né doufám, že to bude brzy 😉 . No s tou kombinézou by to chtělo, zvlášť jestli pojedeme rally i na podzim, ale to je ještě daleko. Teď mám v plánu přežít tuhle co jedeme o víkendu 😀 😀 😀 .
Jinak asi jsme s kočárkem skončili, protože Martínek už do něj nějak přestal chtít. Jdeme teda šnečím tempem, všude jsou šneci(máme jich už doma požehnaně, tak je nenápadně vyhazuju 😅 ) a kamínky no a teď i kytky. Ale pro mě to je náročný, protože s sebou mám ešusy na oběd, motorku(odrážedlo) na které Martínek taky nechce jet celou cestu a dnes ještě přibude kyblíček s bábovkama a lopatkama 😀 . No asi začnu chodit s batohem, protože nákup bych už fakt neměla kam dát. Ale jsem docela ráda, že už Martínek toho ujde víc, protože Lůcu jsem vozila dlouho v kočárku(litovala jsem ji, aby ji moc neboleli nožičky) no a teď když má udělat krok navíc, tak holky to je keců, fakt mazec 😠 . Normálně s ní teď občas není k vydržení 😝 .

muminek
30. bře 2011

Tak Martínek je ve školce vezli jsme ho ráno s Tondem tak byl nadčenej že šel s tátou.
Jaji tak kočár už nemáme asi půl roku, ale chodit se mu taky moc nechce. Měla jsem strach co ve školce až budou chodit na procházku a v pohodě už ani nechodí za ruku s učitelkou. 😀

cerstvamama
30. bře 2011

@dzej Jani, krásná fotka. Sabinka vypadá děsně dospěle! Holky, my taky ještě chodíme s golfáčema. Jakmile je totiž nemám, tak Adélka frfňá, že jí bolí nožičky a chce nosit. Když máme kočár tak kupodivu chodí, nechce do něj. Takže ho spíš vozím jako strašáka, aby šla po svých. Jinak Adi ujde taky tak 2km, jednou jsme byli na procházce s dědou a psem a Adélka ušla asi 5, ale to jsem se sama divila. Je to lenoška. @muminek Evi, to je pohodička tak školka, co? A když se tam ještě ten prcek těší... My teď čekáme na verdikt pražský školky, 15.4. mají být výsledky na netu. Jestli to vyjde tak se těším jak je budu šmírovat až půjdou na procházku, jednou si na ně počkám někde za bukem 😀

dzej
autor
30. bře 2011

ahoj holky,

tak dneska je uplně úžasný počasí. Akorát jsem pořád zavřená. Dopo jsem byla v angličtině, ted jsem v práci. Snad za hodinku vypadnu a půjdu se psem na procházku a pak pro malou.
My už kočárek nepoužíváme asi rok.... já myslela, že jste se ptaly, kolik děti ujdou pěšky? My chodíme bud pěšky nebo na kole. To je pak rychlejší. Jinak z každé procházky taky necháváme hromady věcí před barákem. Sabinka sbírá všechno..kamínky, klacíčky, ted trhá i kytičky....naštestí máme domluvu, že to domů nosit nebudem. Máme před barákem takovej hodně kmenovitej strom, tak do něho všechno schováváme 😀
@muminek Evi, tak to asi nic....já bych potřebovala bundu spíš M...obávám se, že S mi bude hodně těsný nebo malý. Ale díky.

@cerstvamama Moni...ty jedna provokatérko....aby se pak na tebe nepověsila celá školka 😀 😀 😉
@jajabmw Jani, tak batůžek já nosím a osvědčilo se mi to, protože Sabinka z domu nabere spousta věcí, který pak odkládá, takže já je dávám do batůžku. A když zbyde místo, tak tam dám i nákup 😀

dzej
autor
30. bře 2011

@cerstvamama jinak jsem tedy po dlouhé době navštívila FB a šmírla jsem ti do fotek a ta na pianu je úžasná 😵 🤐

muminek
30. bře 2011

Holky dnes je krásně vy jste na FB dejte do IP adresu ať si vás najdu.