Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

pepibubu
23. črc 2009

ahoj holky, párkrát jsem zašla když jste byly ještě v kojencích, pak jsem nějak zapomněla 🙂 ale jsem tu zas... Pepča měl včera 11 měsíců, takže už je takové "skorobatole," tak mě tu máte 🙂

dzej
autor
23. črc 2009

Jinak Míšo Terezka je šikulka 🙂 Ty máš 1,5ročního bráchu? To je super! To jste vlastně prožívaly ty těhotenství a porody spolu s mamkou, že??
Pepibubu jj pamatuju si tě 😉 tak vítej 😉

pepibubu
23. črc 2009

dzej - jé díky 🙂 to víš já teď jsem taky v témátku kt. jsem založila, aneb ve snažilkách, "druhé snažení od 09/09 🙂 )

A jak se jinak máte? Pepča už má devět zoubků, a teď se zdá že polezou stoličky....

pepibubu
23. črc 2009

Holky dotaz, nekrmíte některá Nutrilonem trojkou? mám nabídku na celej karton, tj. 6 těch velkých, 800g krabic, jedna vyjde na 200 místo 350 v krámě... Ale nechce se mi tu mít 6 škatulí, tak že bychom vzaly napůl? Jsem z Prahy, takže by se dalo spojit příjemné s užitečným, předat mlíčko a dát si třeba kafčo někde 🙂

Teď jdu krmit dravce 🙂

kalerat
23. črc 2009

Pepi škoda, že jsi v Praze, jinak bych do toho s tebou hned šla 🙂

pepibubu
23. črc 2009

ahoj Kalerat, no, teoreticky by se to dalo poslat poštou, dá-li se poště věřit... ? Do Brna se bohužel nechystám.... ☹

kalerat
23. črc 2009

Tak uvidíš jestli se ti nepříhlásí nějaká mamina z prahy 😉

ivulinda
23. črc 2009

Jani takže myslíš,že jsme udělali dobře když jsme ho koupili?Manžel ho koupil pro mě a Adélku,protože je bezpečné prý,jako manža se v autech hodně vyzná má na to školu takže mu věřím,ale jsme ráda,že to říkáš i ty 🙂

dzej
autor
23. črc 2009

Pepibubu tak ať to snažení brzo přejde v těhulkování 😉 Ty jo Pepa už má tolik zubů?? A jak to snášíte? My Nutrilon nebaštíme, my jsme na Hami nebo Nestlé. Ale jsou tu 2 Pražandy tak počkej, třeba se ti ozvou. 😅

dzej
autor
23. črc 2009

Ivi, Jirka je automechanik 😉 takže o tom taky dost ví. Auto je to super, akorát se hůř shání náhradní díly, ale třeba to vůbec nebudete potřebovat 😵 Motor je tam z mercedesu, takže ten by měl vydržet hooodně dlouho 😉

ivulinda
23. črc 2009

Jani jj to já vím,že motor je tam z nercedesu,protože se manžel jak říkám v tom vyzná.ségra když kupovali auto tak chtěli k tomu Miloše jako mého muže a to samé bylo i u našich!!Víš trochu jsem se toho auta bála,ale ted vím,že Miloš dobře vybral 😀

pepibubu
23. črc 2009

Holky, jaký máte fígle na stříhání nehtíků prckům? Dřív to šlo, ale teď tak šermuje, že už jsem ho i párkrát píchla nůžkama ☹

dzej
autor
23. črc 2009

já stříhám dětskýma nůžkama s kulatou špičkou, takže ji nepíchnu a většinou ji stříhám u televize, ona kouká a drží 😉

pepibubu
23. črc 2009

dneska jsem byla dobrá, ostříhala jsem nožičky 😀

ajvi
23. črc 2009

ahoj, dneska je teda pekelně, uf....32 a leze to nahoru.
včera jsem byla na přeočkování na klíšťovku a nějak mi nedocvaklo, že nebubu moct kojit, prý týden, nejlépe dva. takže máme UM a já odtříkávám, je to mazec. chudáček ráno nechtěl pochopit, proč mu nechci dát. neměla jste nekterá zkušenost. stačil by ten týden?
dzej mi taky stříháme u televize 🙂 ale nohy má lechtivé a to hrozně kope 😀

pepibubu
23. črc 2009

holky my máme byt na sever, ale stejně se těším až to klesne... jsem schopná existovat do těch třiceti, ale pak už to je na mě mooooc....

ajvi
23. črc 2009

tak nevím, na stránkách o očkování jsem vyčetla, že kojení není kontraidikací pro naočkování, ale většina výrobců nedoporučuje. no jako je to na všech medikamentech,krejou si záda. tak nevím, vydržím asi ten týden a pak se prcek doufám zase chytně.

coriven
23. črc 2009

Ahoj holky,
tady se dneska povídá 😀 , MM vaří, malá spí, tak mám chvilku čas, ale vy už tu asi nebudete, co :(
Aspon to dočtu.
Už jste očkovali v 15 měsíích? Bývá nějaká reakce? Já skoro zapomněla dem na to zítra 😕 😅

pepibubu
23. črc 2009

nutrilonový holport hotov 🙂 jedna holčina od nás ze srpna 🙂

sajmon113
23. črc 2009

Ahoj holky jdu jenom na skok,
ten hyc je fakt na padnutí. Uvařila jsem Vojtovi a teď bych měla něco manželovi, ale už mi totálně docházejí nápady, a hlavně v tom vedru se mi vůbec nechce. Dneska v noci jsme bojovali. Vojta od dvou do půl 4 ráno prokřičel 😖 😖 , nechápala jsem co se zase děje a nic nezabíralo. Tak nám možná začíná další kolo zubů 😠 😠 . Mě taky začala růst osmička a bolí to jak šlak.
Nadi to vám ta dovča moc dobře nezačala, ale snad jste si vybrali smůlu na začátku a teď už bude super. No nám se taky nedaří. Švagrová chytla zánět močových cest, takže pod stan nemůže. Na poslední chvíli sháníme nějakou chatu, ale v sezoně je to mazec. Dneska měl manžel něco slíbeného, už by to mohl i vědět. Protože já už jsem úplně znechucená vším. Včera jsem až do 1 v noci žehlila, abych mohla balit, přes den to nejde v tom vedru. No a teď vlastně ani nevím jestli se vůbec pojede. Ke všemu by měla v sobotu dorazit tetka ošklivka, tak už jsem nervozní a protivná ☹ 😠 😖 .
pepibubu - u nás jsou nehty hrozný boj 😠 . Buď mi ho musí někdo hodně zabavit (televize nezájem) nebo ho ostříhám když večer usne. Uspím ho u nás v postelích, ostříhám a přendám do jeho postýlky. Ty nůžky z těmi kulatými hroty jsem zahodila, byly tupé jak šlak 😝 . Jo a jak se jmenuješ?
Jani - na očkování jsme ještě nebyli, čakáme na pozvánku. Ale reakce pry bývá až pár dní po očkování. Myslím že jsem to tady někde četla na nějaké diskusi.
Jinak vítám všechny staronově příchozí a všem majitelům nových aut spoustu kilometrů bez nehod.
No asi udělám nějaký těstovinový salát, v tom vedru to bude lepší 😎 😎 😎 . A hlavně rychlejší 😀

coriven
23. črc 2009

Tak nadi koukám na vaše dovolenkové peripetie, tak snad už bude další dny líp
sajmon - vy si dovču užijte a hlavně nějakou solidní chatku najděte 😉 , určitě někde něco bude, záleží co hledáte a my taky měli nějakou řádivou noc - přesně v těch hodinách jako vy, mlátila sebou, oči jak štopky, knůrala a převracela se pořád dokola, manželovi málem přelomila nos, jak na něj spadla 😕 , zato ted spí skoro 3 hodky, ale už by měla vstávat, jinak zase večer neusne 😠 😅

ajvi
23. črc 2009

tak tu máme slibovaných 36 st., je to mazec, doma 29 st, 😒 ☹
ma taky měli špatou noc, od půl páté do šesti plakalˇ, pak usnul spal do osmi a ve dvanáct odpadl znova. asi to vedro. tak to přežijte, pa

ivulinda
23. črc 2009

Jani a proč jste si nakonec toho Ssangyonga nekoupili??

My máme doma34st.už jsem to nevydržela a šla jsem s malou do vany a velikááá úúúleva 😀 jj to teplo zmáhá hlavně ty menší děti

dzej
autor
23. črc 2009

dobrý večer, tak k nám už se zas žene pořádná bouřka, vidím to nad přehradou 😵 My se rochnily celý odpoledne ve vodě, byla to paráda. Děti se vyblbly a my s kamoškou pokecaly 😀
Jani jestli myslíš ty spalničky zarděnky atd.. tak na to jdeme až někdy v říjnu. My taky noci máme špatný, malé lezou stoličky. Ale mažu jí dásně calgelem a zdá se mi to lepší. Tak ať už to mají ti naši bobečci za sebou
😔
Ivi o tom kojení a očkování proti klíštatům vůbec netuším, radši si zavolej doktorce. Ale přijde mi dlouhý týden nekojit.
Simčo tak to mě teda mrzí, že máte taky takový problémy s dovčou. Tak ať se vám zadaří sehnat chajdu a všechno dopadne dobře. Hlavně má být kolem 25st tak to byste měli fajn počásko. Jestli budeš mít ještě čas, písni jak to dopadlo 😉
Ivi - Ivul nekoupili kvůli těm drahým náhradním dílům a mě se ten vzhled moc nezamlouval. Pak jsme dostali super nabídku na tu kiu která byla větší, mladší a za lepší cenu tak jsme šli do ní 😵

nadik
23. črc 2009

Ahoj holky tak mi se před chvilkou podruhé narodili, jeli jsme od tedy z návštěvy a chytla nás už kousek od Jičína totální mela, před náma spadl topol a tak jsme byli totální odříznutý od světa.... nebylo vidět na metr a jet se nedalo. Autem to cloumalo no děs....manžel když to přešlo alespoň něco částečně nafotil, ale v té mele se nedalo nic jen se modlit aby už to přeslo. ☹ No jsme celý malá byla tak grogy jak řádila u tety, že naštěstí usnula jí bouřky vůbec nevaděj ani jí nebuděj.... Takže dovolená žádná nuda. Teď už je v postýlce.

nadik
23. črc 2009

Ahoj Ivi, ty jsi byla v době klíšťat na očkování? To slyším prvně.... No já chtěla žloutenku A a musela jsem počkat až přestanu kojit. Moje Dr. mi řekla,že dřív mi to nedá... tak asi ví proč.... Zavolej své nebo dětské dr a uvidíš co ti řekne, jí bych pro jistotu zavolala obou a uvidíš. No a nebo se už na to kojení vybodni .... 😉 imunita už je stejně daná tak to je spíš už asi malého zvyk ne?

nadik
23. črc 2009

Sajmon: tak držím pěstičky ať se něco najde, omlouvám se, že takhle píšu víckrát, ale dočítám postupně...

nadik
23. črc 2009

Jani: Sobě jsem si nekoupila nic, zato dnes malé dětský mobil je černo-stříbrný, hraje a mluví česky a je to véčko stál 79,- takže super, jen baterky už jsou asi v háji, psali na obalu,že je to jen na zkoušení a je potřeba koupit nové, tak snad nebudou dražší než ten telefon 😉

misa.cekatelka
23. črc 2009

Ahoj všichni,dnešek jsme teda nějak přetrpěli,hrůza.Ještě teď tu máme jak v sauně,zatím nezapršelo.Malá se v tomhle vedru pořád budí-celá spocená chudinka.S tím stříháním nehtů je u nás mazec,já jí stříhám když spí.Jinak bych musela opravdu násilím.

cerstvamama
23. črc 2009

Ahoj holky, jsme teď s Adi u mámy, tak jen krátce. Před chvílí se nám tu prohnala šílená smršť. Nebe mělo takovou divnou barvu a nelítaly po něm blesky, ale rozsvěcela se jakoby celá obloha. Do toho pršela taková bílá tříš't, no Sodoma Gomora.
U nás nehty začaly být problém až poslední dobou. Snažím se všelijak Adélku rozptýlit, nebo stříhám stylem jeden můj jeden její, ale je to boj.

Pepi
Nutrilon už Adi nepije, přešly jsem před několika měsíci na Bebu, takže bohužel.

Nadi
dřív bych si ten váš zážitek užívala, ale kdybych to zažila s malou v autě tak bych asi měla nahnáno ☹

Tak se mějte hezky, my máme zítra sraz se základkou a bereme i děti, tak jsem moc zvědavá. Dobrou noc.