Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
14. říj 2009

ahoj holky 😵
tak u nás jsou 4 stupně a strašnej fučák. Dopo jsme byly venku a byly jsme obě promrzlý až na kost. 😝 Malá už má v kočáře fusak, nosí čepici a rukavice. Ráno jsme šly z domu v 9h a potkaly jsme jednu paní a jak jsme se vracely ve 12h domů tak jsme ji potkaly zas a ona mi málem vynadala proč lezu ven v takové zimě s malou 😠 Ještěže jsem byla zmrzlá a ani mluvit nemohla....
Simčo tak to je teda story s prdíkama a co malej jedl? Z čeho to asi měl?? Já musím zatukat..my prdíky nemýváme..občas trochu víc musí zatlačit ale sabsimplex vždycky pomohl. Jinak opět musím zatukat, ale Ivi my nikdy nebyly tak moc nachlazený, abysme museli být dlouho doma, takže když to na malou jde, tak jsme tak 2,3dny doma a je to OK a chodíme na cvíčo i plavčo. Dr říkala, že v poho. ALe jak říkám, nikdy to neměla moc. Kdyby měla zelenej sopel, tak nejdem.
Jaji tak super fotečka, konečně 😉 At ti to zítra dopadne dobře 😵

dzej
autor
14. říj 2009

jo Jani, postel pro nás. Malá má ještě postýlku a bude mít dokud ji nebude potřebovat další mimčo 😝
Děláme si ložnici, abysme se odstěhovali z jejího pokojíčku 😀
Nějak nám blbne net, asi namrzly dráty nebo co...večer to nejelo vůbec a ted se sekám 😢 10km od Brna už sněžilo 😀

sajmon113
14. říj 2009

Ahojík!!! 😵
Tak u nás už od noci sněží, na zemi to sice taje, ale bílo trochu je, Vojta ráno koukal 😅 a je tu 1 stupeň, fakt hnus. Dneska by mě ven nedostal ani za nic. Včera jsme s manžou jeli k večeru do Obi, kupit krbová kamna do hospody, nijak zválšť jsem se neoblíkla a pak myslela, že zmrznu. Fuj to jsou hrozné rozdíly teplot. 😠 😠 😠
Hlásím, že ty horní stoličky máme obě, včera jsem se špatně koukla. 🙂 Tak to už nám teď chybí asi jenom špičáky, že?
Jaji super fotka, aspoň máme představu jak vypadáš 🙂 Já mám teď délku vlasů jako ty na fotce a fakt si to nemůžu vynachválit. A taky jsem dostala hodně pochval z okolí, doufám, že upřímných 😨 Ať ti zítra ta kontrola dopadne dobře. Čím jsem starší, taky se těch prohlídek víc bojím ☹
Jinak s tím oblečením na zimu pro Vojtu jsme na tom dost bledě, nějak nás to zaskočilo, podzimních věcí má dost, ale tohle už je na nějakou pořádnou kombinézu. Musím kouknout na mmb.
Mončo hory si užijte! Venku to je sice nic moc, ale zase večer u krbu se svařákem může být super 😵 😵
Jani já právě taky nevím kde k tomu přišel, mohlo to být třeba fakt i od těch zubů jak psala Ivča, každopádně jsem se hodně vylekala. Taky musím zaklepat, že nebýváme nemocní. Akorát ty zuby nás potrápily dlouho. Snad bude chvilku klid. Dneska v noci zase jenom jedno probuzení, takže super. 😎 😎 😎 Doufám, že jsem to teď nezakřikla 😕

ajvi
14. říj 2009

ahoj, tak dnes je frišno, ráno 1st, teď 3. ráno chumelilo, jak na vánoce, Máťa chtěl stát furt u okna. venku jsme byli, museli jsem koupit rukavice (na procházku jel v miminkovských 😀 ), bundu má od loňska, ale svetr už se mu pod ní neveude, takže taky musíme koupit.
dneska od rána jsem mu ani jednou neutírala nos...ťukťuk, tak snad už nás ta rýma opustila, ještě občas zakašle, ale snad po měsíci bude nemoc v trapu.

petronilla
14. říj 2009

Ahooooooooooooooooooooj 🙂 🙂 🙂

Moc všechny zdravíme,jak maminy tak malé broučky,já se omlouvám,ale nějak prostě nestíhám a když už by byl večer čas napsat pár řádků,tak je zase u PC manža 😠 .
U nás jinak asi při starém,občas nějaká ta nemoc,nudle nebo zuby,tak jak u vás 😵
Jen se k tomu všemu přidalo ještě psaní úkolů a to je teda nápor na moje nervy 😖,Adama teda škola zatím fakt dost baví-snad to vydrží aspoň do konce roku 😅 ,ale to psaní vlnek,čárek atd to je mazec.taky nám pořád vymýšlí nějaké úkoly a zkouší psát,ale je to milý,minule napsal "máma má tátu ráda",no červená knihovna hadr 😀 .
Mají super učitele,Adam říká,že je srandivej 😵.Jen jako správnej kluk ze začátku pořád něco ve škole zapomínal-tu sešity,tu čepici,tu bundu,nebo mi neřekl,co mají za úkoly,tak myslím,že do Vánoc budu nejspíš šedivá 😅,mám pak potíže se sebeovládáním a on to ještě svede ve finále na mně,že jsem mu to dostatečně nepřipomněla 😕 😠.
No a Aduš,to je pořád stejná dračice,hodně se rozmluvila a už spinká v noci s Adámkem v pokojíčku,chrupe celou noc,ráno zavolá "Áďo" a ten sleze z postele a jde ji vyndat z postýlky a přijdou za mnou do postele,tak je to sladký 😵.

No pokusím se vás nějak dočíst,ale nevím kdy a jak,nějak se to tu rozjelo 😎 😉 🙂.Tak zatím pa.

ivulinda
15. říj 2009

dřej paní byla trošku drzá nemyslíš?????????

ivulinda
15. říj 2009

Pet ahóóój 😀 tak tě zpět vítám...jj škola to je věc.od známé dcera taky zašla chodit do školy a hned po týdnu dostala poznámnku,že je neukázněná 😝 ta učitelka je asi na hlavu když chce po dítěti,které bylo zvyklé na školku a hrát si aby sedělo v lavici jak přikovanééé 😒 Tak at má Adámek samé jedničky a málo poznámek 😀

dzej
autor
15. říj 2009

ahoj holky 😵 fůůůůůů tady sněží, ale jsou 4st, zase fučák hrůůůza. Dneska jsem odvolala srazík, budem doma a ani se nehnem 😀 dopo se psem procházka stačila až až.
Petííí to je dost, že ses ozvala, my tady přemýšlely copak asi s váma je. Tak jsem ráda, že jste v pořádku 😅 a občas manžu večer vyhod ať můžeš napsat aspon řádek 😀 My s Jirkou taky bojujem. Asi napíšu Ježíškovi, aby mi přinesl mininotebook 🙂
Jinak jsem dělala dneska králíka na hruškách, dostala jsem domácího, a jak to většinou nedělám, tak tu trošku zasmrdím a pochválím se 😀 😀 😀 😀 je výbornej, malá se uplně olizovala a já taky, obě máme boule za ušima a nevím jestli na tatku do večera něco zbude 😀
Ivul jojo byla...my tu máme některý lidi podivný, bud mi nadávají za psa - zabijáka - nebo za malou 😔
Ivi tak super ,že rýma je pryč, možná Matymu pomohlo to počasí, jak foukal vítr, tak pročistil vzduch od bacilů.
Simčo jaký krbový kamna? Vytápíte tím celou hospodu? Nebo spíš na okrasu??

ivulinda
15. říj 2009

dzej a proč ti nadávají za malou?víš co já něteré lidi vůbec nechápu jäk si můžou vůbec něco takového dovolit říct. 😠

ivulinda
15. říj 2009

no a u nás to počasí taky hnusnéééééééééééé 😠 😝

sajmon113
15. říj 2009

Jani já bych takovou paní poslala do těch správných míst, jsem z hospody zvyklá a proto trochu od rány 😠 😠 Krbovky jsme koupili i kvůli parády ale hlavně kvůli vytápění. Topíme plynem, ale je to takové studené teplo a hlavně hrozně drahé teplo. Jsou to velké prostory a to bychom ten plyn museli mít zapnutý vkuse dnem i nocí a nedoplatili bychom se. Včera to hned manža napojil a říkal, že tam bylo teplo jaké nepamatuje 😵. Akorát jak vyndal záslepku do komína bouchly mu saze, dlouho se to nepoužívalo a nadělalo mu to tam hrozný binec.Chudák, dojel domů celý černý a měl to až v kuchyni, tak jí musel celou umýt, talíř po talíří. Bylo mi ho hrozně líto. ☹
Jinak jsme včera uspali Britu (pejska). Zdála se nám po těch prvních injekcích lepší, ale jenom se nám to zdálo. Tak jsme včera doma všichni brečeli. Pochovali jsme jí za barákem pod švestkama ☹ ☹ ☹
Každopádně na jaře chceme hned nového. Byl to především pes hlídač, byla pořád puštěná na zahradě a nemuseli jsme se bát. Teď se učíme pořád všechno zamykat, přichází to pitomé období zlodějů, v zimě mají vždyky tady kolem rej. Soused asi před dvěma lety přišel ráno k autu a to stálo na špalkách, v zahradě, pes v boudě. 😠 😠 😠
Ivi super, že je Máťa lepší. Akorát to počasí je teď přesně pro tyhle nemoci 😖
Jani králíka jsem nejedla ani nepamatuju 😵 😵 , děláš chutě 😠 😠 . Já mám dneska květákové karbanátky se šunkou a sýrem, pečené v troubě na papíře aby mohl i Vojta.
Peti ahooooj. Teda jak píšeš o té škole, si to ani nedovedu představit, připadá mi to hrozně daleko, ale ono to uteče. Ale super, že se Adámkovi líbí. S tím zapomínáním, je to prostě chlap no 😀 , hlavně že je učitel srandivej 😀 😀 .

petronilla
15. říj 2009

Ahojda,
Ivul díky,zatím má jedniček jak máku,jen aby to vydrželo 😉 ,to se teda divím,že učitelka dá takovým prckům poznámku,vždyť je to pro ně děsná změna po hraní ve školce najednou udržet pozornost takovou dobu!

Jani-to jste hodný,že jste na nás mysleli,teď už bude na prd počasí,tak budem víc doma a snad toho stihnu víc napsat 🙂 .To zní moooc lákavě,ten váš králík,mňam 😵 .

Simčo,vy máte teda smůlu ☹ a pejska je mi moc líto 😔 ,ale zase jste mu asi ušetřili trápení 😔 !Taky jsme museli takhle uspat pejska a po 16 letech to bylo fakt hrozný,moc najednou chyběl,ale v té době bylo Adámkovi půl roku,tak nám ten smutek pomáhal překonat.

Holky,já jsem tak naštvaná,dnes jsem Adélce koupila zimní kožené boty za 990 kč a doma na ně koukám a oni jsou každá jinak vysoká!!!! 😠 ,musím tam zítra s nima zase mazat,ach jo,my máme na ty boty fakt smůlu 😒 .
Tak zatím ahojda,jdu vykoupat Aduš a uložit ji.

zoubek
15. říj 2009

Ahojky holky. To je počasí co? Také se musím přidat k těm, co narychlo kupovali rukavice a čepici 😀 Na to jsem vážně připravená nebyla. V úterý jsme vyšli ven, svítilo sluníčko, najednou se zatáhlo, byla zima, začal padat sníh a Honzík se tááák rozbrečel. Chudáček viděl prvně sníh a byla mu zima na ručičky. Držel si je v sobě a plakal ☹ Rychle jsme jeli do obchodu pro rukavičky. Ale spokojená s výběrem jsem nebyla. Ještě nedostali zimní zboží, tak jsem koupila takové obyč. palčáky a ke všemu fialové ☹ Které mně přijde spíše pro holčičku. Ale čipici měli, ta je kouzelná s kšiltem a vyteplená takovým plyšem na mazlení 😀 Ještě jsem koupila dvoje, zateplené fleesem, džíny z MMB. Holky, ty průdušky a zápal plic nezávidím a docela lituji. Honzík dostal jen antibiotika a spiropent. Horečky měl 40, trvalo to 14 dní. Špatně dýchal,ale zvládli jsme to vyléčit doma.Já si zase pobyla na dětské jipce v nemocnici hned po narození Honzíka- 14 dní - porod za pět dvanáct- dostal infekci ze zelené plodové vody... ☹ Naštěstí vše v pořádku. Dětské centrum jsem myslela hernu, v úterý jdeme poprvé, tak pak napíši naše dojmy a zážitky. Jaji - super fotka, jsem ráda, že jsi si nechala dát říct 😉 Simčo, tak to je mazec. Psíka je mi líto. My jsme našeho pochovali, ještě když jsem bydlela svobodná u našich 🙂 bylo to zrovna na silvestra, takže jsem mělo po silvestru. Jinak smůla se vás stále nepouští viď? Teď dosedla na manžu. Musel být pěkně na..... Já s mou povahou bych byla určitě. Honzík se mi začal více budit v noci a poplakávat. Také dost slintá, tak myslím, že nás dostihly špičáky ☹ ☹ Dnes jsem vařila kuře na paprice s knedlíkem a dala poprvé Honzíkovi, oblizoval se. Nevím, zda je to jídlo ok, ale chutnalo mu. S tím knedlíkem si také nejsem jistá 😀 Peti, je super, že jste všichni v pořádku. Adámek je řízek, doufám, že s Honzíkem bude také taková sranda, až bude větší 😀 Jani - dzej. V jakém obchodě jste botky kupovali? Už jsou s kožíškem? To si přece nemůžou dovolit ne? Většinou se botky u pokladny ještě prohlíží. I ta cena je teda mazec...Ivul s těma dásničkama mě nic nenapadá,ale podle mě to ani nemusí nic být. Třeba je má jen tenoučké. Už jste byli na prohlídce u zubaře/ky? Zkus zavolat, třeba poradí.

Hezký večer. Jo a za chyby se snad ani nebudu omlouvat, to bych musela pokaždé když píši 😀 Moc nad pravopisem ani nepřemýšlím,když datluji na koníkovi 😀 takže se určitě lehko přepíšu. Páááá

ivulinda
16. říj 2009

Ahoj ahoj ahoj 🙂 Peti vždyt to říkám,že učitelka je asi na hlavu...no ty dásna už Adélce přesatala krvácet tak jsem moc ráda.Dneska jsem ji i vyčistila zoubky tak už krev neteče,ale moc ti děkuji.U zubařky jsme ještě nebyly 😅 spíš to nechávám až bude mít 2roky tak pak s ní zajdu...Já jsem taky lajdák na zuby 😀

sajmon113
16. říj 2009

Ivi to jsi mě hrozně potěšila, že jsi ještě s Adélkou nebyla u zubaře, my totiž taky ne. Myslím si že v roce je to hrozně brzy, my měli navíc teprve dva zuby, nahoře se klubaly. Zubaře si užije ještě dost a dost. Navíc je tady u nás hrozný problém se zubařema. K dětské, kde jsem chodila já, ho dát nechci, byla hrozný lempl. A tam kam chodím teď, zase takhle malé děti neberou, tak teď babo raď 😠
Už od včerejška se plácám ségře s dortem, zítra bude oslava a hrozně se jí líbil, ten co jsem upekla Vojtovi k narozeninám. Tak to má být překvápko, v noci jsem se plácala skoro do dvou s potahovací hmotou a ozdobama a teď jsem upekla korpus, mezitím ještě oběd a jak dám Vojtu spát, musím dort naplnit a večer nazdobit 😖.
Tak jdu nakrmit Vojtu, uspat a hurá do práce 😖 😠.

ajvi
16. říj 2009

ahojky, jdu sem jen v rychlosti abych se s vámi podělila o novinu: chodíme!!!!! 😀 . asi jak byl natrénovaný za ruku, tak ani nepadá, přejde klidně celý byt i se zatáčkama 🙂

petronilla
16. říj 2009

Ahojda 🙂
Zoubek-Adélce se zase chumelení náramě líbí,včera jsme chodili po městě a úplně si to užívala,vymetla teda každou kaluž a pak koukla na nohavice a řekla "fůůůůj".U nás je taky prd výběr zimních věcí.A co se týká těch bot co jsme včera koupili,tak už máme peníze zpátky,prostě v tom chaosu jsme si toho v obchodě nevšimli a paní na to dneska řekla,že snad to není nic tak hroznýho,tak jsem ji sprdla,že za ty peníze taky očekávám odpovídající kvalitu.Jinak byly kožené vevnitř s beránkem,fakt teplý.No tak začnem shánět znova 😒 .

Ivčo-to je fajn,že už zoubky nekrvácí,nám se to taky občas stává,ale zubařky jsem se neptala.

Simčo-to jsi teda šikula,že děláš takový dorty,já bych na to asi neměla trpělivost 🙂 ,jak se znám.Tak ať se dílo podaří!!!

Ajvi-moc gratulujeme k chůzi 😉

dzej
autor
16. říj 2009

ahoj holky 😵
tak začnu od konce 😀 Ivi gratulujeme k chození, to je paráda 🙂 tak jen aby Maty ted nechtěl vše objevovat a v zimě jsi ho honila po venku místo toho aby seděl v kočárku 😀
Holky tak já jsem lajdák, já u zubaře byla v 8 třídě jak to bylo povinný a pak až když jsem byla těhu, kvůli razítku do průkazky. 😀 Ale pak jsem šla do sebe 😝 a s malou chodím poctivě, v roce jsme byly a ted v 1,5roce. Simčo nejde o to kolik máte zubů, my v roce měly taky jen 2, ale o to, aby si zvykla na to prostředí. Dr se jen do pusy koukne, spíš jí vozí na židli, ukazuje jí zrcátka a dává obrázky.
Ivul- já nevím jestli jsem ti tenkrát odepsala..ale já si myslím, že dásně krvácely, ptz jak jste na to tlačily při čištění tak se možná prořezávaly zoubky?? Malé se to taky jednou stalo - měla venku jen půlku stoličky a najednou jí tekla krev a pak se prořízla ta druhá část. Měla to zajímavý, z vnitřní strany zub venku a zepředu ne 😵 tak hlavně, že už to nebolí a nekrvácí.
Zoubek, já malé taky dávám knedlík, není v tom nic jinýho než v pečivu, takže klidně můžeš dávat.
Peti, to je pech s těma botkama 😔 za takový prachy a ještě každá jiná 😠 kdes je kupovala? Já chci koupit malé na zimu ty peggy nebo jak se to jmenuje, mají je v CCS jsou s kožíškem, jako kozačky. Ted ještě nosí kotníčkový kožený, kupovali jsme je nedávno tak ať ještě vynosí. Když má punčochu a ponožku tak jí zima není.
Simčo 😔 hlavně, že se netrápila Brita a už je jí dobře, a hlavně je pořád s váma 😔
Simčo a kde sháníte dřevo do krbu?? Máme možnost v lese? Já se ptám, ptz jak budem stavět, tak chci krbový kamna...tak hledám info víš 🙂

dzej
autor
16. říj 2009

jinak my dneska máme tepleji, nefučí vítr. A po sněhu ani památky. Byly jsme na plavču a malá ted chrupká tak si jdu dát svoji kávičku než se vzbudí. Hezký pátek holky 😵

petronilla
16. říj 2009

Jani-kupovala jsem je normálně v krámku s dětskou obuví v Rychnově,až doma jsem přišla na to,že jsou z Polska 😒 ,tak nevím,jestli by ta kvalita odpovídala ceně,jak paní tvrdila.
My taky chodíme celá rodina po půl roce k zubaři,Adélce se tam moc líbí,hlavně to umyvadlo na vyplachování,to křičí "cáky,cáky",teď jsem měla problém se zubem,tak se mnou často chodila a byla tam spokojená 🙂 .

dzej
autor
16. říj 2009

ty jo teda Peti...ale zas na druhou stranu..poláci taky nemají všechno špatný 😉
Já mám taky zafixovaný trhy v Polsku, šílená kvalita, ale ted jsem viděla polskej nábytek i oblečení a vypadá to dost dobře (i po kvalitě nejen po vzhledu)
já koupila malé tuto čepičku a rukavice http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26766839&tab=8 moc se mi to líbilo 😀

petronilla
16. říj 2009

No Adam co má ty sandály taky skoro za 1000 kč,tak ty jsou taky polský a ani ne po měsíci se mu kus rozpáral,tak jsme je reklamovali,jak říkám,máme smůlu.ale přitom ty boty jsou jinak super,ale už se bojím něco kupovat 😀 .
Jo a ta čepice s rukavičkama to je teda supeeer 😵 ,to bude Sabinak kočka 😉

jajabmw
16. říj 2009

Ahojda holky. Teda tady je hnusně, to vám povím 😝 . Dnes jsem dokonce rezignovala a ani jsme nešli ven, protože fakt hnusně pršelo a teď už zase sněží. Jaké to bylo ráno překvapení když jsem koukla ven 😅 . Martínek byl pěkně vykulený, ale snížek se mu očividně líbí 🙂 . Dnes jsem s ním jela k doktorce, protože máme jít za týden na čtvrtou Hexa a on pořád kašle(alespoň že ta rýma už je pryč). No a po půl hodině když jsem se dostala do ordinace, tak mi doktorka jen řekla ať dáváme Nasivin a Hedelix. Tak teď jen tiše doufám, že jsme nechytli nic jiného 🙄 .
Sajmon to je mi líto s pejskem. Ani se nedivím, že chcete jiného. Naši mají taky staršího pejska a říkají, že pak už dalšího chtít nebudou, ale myslím, že si to pak rozmyslí. Jo a za ten dort máš ode mě úpřímný obdiv, protože já jsem na takovéhle věci totálně levá. Martínkovi jsem se sice vybičovala a dort upekla, ale vyřešila jsem to tak, že jsem koupila jedlý papír s potiskem a kolem udělala takové kudrliny 😀 . A to je tak vše, z té hmoty mám strach a na dělání lístků a kytiček nemám fantazii, opravdu obdivuji každého kdo zvládne.
Teda Peti ty boty to je fakt mazec. Takových peněz a oni řeknou že se nic neděje 😠 , to je síla. Já pořád čekám a tiše doufám, že ten sníh zmizne a zatím zimní boty kupovat nebudem muset 😅 . Martínek je naštěstí kočárkové dítě, takže ho balím do deky a dám mu nánožník když někam jdeme. A zatím měl vždycky úplně teploučké nožičky. Holky já jsem veškeré zimní věci koupila na MMB a jsem maximálně spokojená. Marťovi všechno je a jsou to moc hezké věci a hlavně za pár korun 😅 . Ale boty budeme kupovat nové jen nevím kde, ale asi u Bati nebo v Renu. Jenže když mě se taky jen tak něco nelíbí, jsem dost vybíravá 😅 a nerozhodná 😅 .
Jé téma zubař je u nás nyní dost aktuální, neb nás to čeká příští týden. Vůbec nevím jak to zvládnu ☹ . Lucka ta je taky vybátá ze všech doktorů a Martínek taky, no a manža to je taky kapitola sama o sobě 😀 . Jen doufám, že nebude Martínek moc vyvádět 😒 .
Mějte se všichni moc hezky a ať nezapadáte snížkem a děti jsou zdravé! Pa

ajvi
16. říj 2009

Simčo, pejska je mi líto. u nás bude jednou taky velký smutek. já budu hodně smutná, ale manža bude vyřízenej. 😒
poprví se s Máťou k zubaři chystáme na konci listopadu. ptala jsem se dr a říkala v roce a půl. jsem zvědavá co mu řekne, protože se mu trošku křízí jedničky nahože, jedna se růžkem schovává za druhou.
Jani Cori - ještě pořád je ti špatně? a co dr. ?nenabídl neschopenku? to jsem se chtěla zeptat holky nevíte, jestli mužete začít pobírat neschopenku, když berete rodičák? ptám se do budoucna, druhé mimi bych chtěla počít dřív než ve tří letech malého a nevím,kdybych měla zase ty problémy jako s Mátou, jestli bych mohla pobírat nemocenskou? přece jen by to bylo víc než rodičák.

sajmon113
16. říj 2009

Holky zase se mi jako vždycky nedařilo, doufám, že se mi do rána nerozteče. Teď jsem ještě dopekla šátečky z listového těsta a mám toho pro dnešek plnou pr... 😖
Přidala jsem fotku dortu 😵

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

zoubek
17. říj 2009

Ahojky snad máte super večer. Ivi, paráda. Velká gratulace, ať je Máťa pořád tak šikovný 😉
Simčo, děláš si srandu? Dort je super - naprosto mě uchvátil ten ementál 😀 😀 Jsi šikula. To fakt obdivuji, hlavně ty mršky (nebo myšky 🙂 ) postavičky. Jani - dzej, dík za ten knedlík 😉 Jinak k tomu zubaři, souhlasím s Jančou. Nejde jen o prohlídku zubů,ale o zvyk na zubaře, prostředí... Honzíka pediatr mi to tloukl do hlavy, když jsme byli na roční prohlídce. Ale záleží na vás, já mám se zubama dost problémy, tak nechci aby tak dopadl i Honzík. Poctivě čistíme a už mu to jde dobře 😀 Zatím bez pasty,ale právě nám zubařka říkala, že se má pasta používat u dětí od 18.měsíců, tak asi pastu dostane pod stromeček od Ježíška 😀 😀 Jaja, co Marťa, už je kašel lepší? Co zkusit stoptusin, také by mohl zabrat. Hedelix je čistě přírodní. S Výběrem bot se dost peklujeme, už jsem to psala v jiné diskuzi, snad už je příští týden pořídíme. Máme ty první botičky - kožené a v nich tedá má Honzík úplně studená chodidla, i když sníh nebude,tak mu bude alespoň teplo na nožičky, když koupím s kožíškem 😉 Koukla jsem na superstar, zase jsem se pokochala, to jsou chalani co? Jako za mlada 😀 Mějte se dobrou.

sajmon113
17. říj 2009

Zoubek - děkuju moc za pochvalu!!!! 😵 Ono ten dort ve finále nevypadal nejhůře, ale udělala jsem si nějak tvrdou tu potahovací hmotu a špatně se mi to nandávalo a korpus se mi upekl tak že jsem ho musela skoro půlku odřiznout, byla to hotová pyramida. Ale ségra byla docela nadšená, tak snad svůj účel splnil. Příští neděli bude slavit Kubík (synovec) první rok, tak mě čeká další dortík.
S tím zubařem...u Vojty byl trochu problém, že neotevřel pusu ani mě, když jsem se chtěla jenom kouknout, jestli má nějaký nový zoubek, a o čištění nemohla být ani řeč. Až teprve kolem 13. měsíce, kdy se začal hodně opičit po nás a začal si kartáček sám strkat do pusiny, jsme konečně začali pucovat pořádně. Teď už je to v pohodě. Někdo mi taky říkal, že stačí k zubaři od 18 měsíců, tak to doufám do té doby stihneme 🙂. Každopádně já mám se zubama taky dost problémy, a to chodím k zubaři pravidelně každý půlrok, takže ho v tomhle budu taky uhánět. A o tom zvykání si na prostředí zubařského křesla si myslím, že je to určitě pravda, ale jestli to bude v roce nebo v 18. měsících už asi není takový rozdíl. Možná, že teď to bude vnímat více než v tom roce.
Jinak co se týká botiček, měli jsme prozatím štěstí, klepu na dřevo. Vždycky vybírám trochu větší, aby mu se mu do nich vešly nohy i v teplejších ponožkách. Takže včera jsem chlapy vyhnala na chvíli ven, na sníh, měl sice podzimní kožené botičky, ale tlusté ponožky a když přišli měl nožičky teplé. Sníh se Vojtovi hrozně líbil, běhal po něm i když byl navlíknutý jako sněhulák, krásně mu to pod nožičkama křupalo, a když se ho zeptám co je venku odpovídá níh. 😀 😀

ivulinda
18. říj 2009

sajmon přesně jak říkáš na zubaře má Adélka ještě čas,nikam nespěchám a až bude mít více zobků tak s ní určitě zajdu.ale jsi teda pekařka 🙂 jaký jsi dort dělala???jo na sníh se těším,ale musí být bílí a né taková ta břečka v také se nedá chodit a jsze celí špinavý akor Aduš ta by se v tom asi vyrochnila 😀 😀 😀

sajmon113
18. říj 2009

Ivi je tady výše odkaz, dala jsem tam fotku toho dortu. Já mám taky radši když je sněhu pořádná peřina, krásná bílá, my ho měli na zahradě sice docela dost a byl mokrý a těžký, ale Vojta z něj měl radost i tak. Minulý sníh byl dlouho, ale už si to určitě nepamatuje. 😉

ajvi
18. říj 2009

teda Simčo, klobouk dolů, dort je krásný. já teda peču dost, ale tohle bych nezvládla, teda upéct asi jo, ale ozdobit...na to mi chybí fantazie. 😠
jinak hlásím hroznou noc, už od včera večer teplotka a průjem. v noci přes 39 a čtyřikrát jsme přebalovali. plakal, tipla bych to hlavně na bolení bříška. teď už je trošku lepší. jen 38, ale každou chvíli má v plíně prdnuto, a ani ne tak prdelku, ale kuličky má celé červené a bolí ho, když ho meju ☹. no a co myslíte? špičák proříznutý. snad i ten průjem je k tomu (ten jsme nikdy k zubům neměli)
achichjo - proč my si s těma zubama musíme tolik vytrpět... 😠