Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
15. lis 2009

Už jsem o té prasečině četla co se dalo, teď to tady na severní moravě docela řádí. Ale podle toho, co jsem se dočetla, je to v podstatě chřipka, zdraví jedinci se nemají moc čeho bát, zabíjí lidi, kteří mají nějakou vážnější nemoc, nebo oslabenou imunitu. Takže dám oscillo jako prevenci před běžnou chřipkou, dávkování jedna globule týdně a budu doufat, že se nám to vyhne. Myslím si, že z toho udělali hroznou mánii, straší lidi a hlavně maminy malých dětí, všichni vyšilují, kupují roušky atd. Ale už nikdo neřekne, kolik lidí ročně zemře na běžnou chřipku. A na očkování proti chřipce moc nevěřím. Známá dělá sestřičku u dr. a říkala, že na chřipku by se očkovat nedala nikdy. Ona totiž ta chřipka pořád mutuje, takže očkování jeden rok, už další rok nezabere, jelikož je ta chřipka zase úplně jiná. Navíc jsem se dočetla, že lidi běžně zdraví se nechali naočkovat proti chřipce a pak najednou byli furt nemocní. Takže tak. No a teď si uvědomuju, že já jsem asi chřipku ani nikdy neměla. Angíny a běžné nachlazení jo, ale chřipku si nepamatuju.
No tak s tou kuchyní to teda není nic moc, co? Já právě co se týká koření, tak zkouším všechno možné, to mám asi po manželovi, učila jsem se vařit od něj. Ale buřty na pivu, hmmm to bych taky mohla zkusit. Dneska jsem nakonec udělala kuřecí závitky zapečené se slaninou v omáčce se smetany a nivy, to je taky sice prasečina ale strášně mooooc dobrá 😀 😀 😀

dzej
autor
15. lis 2009

ahoj holky 😵
zdravím v krásnou sluneční neděli 🙂
Přesně jak píše Simča...na normální chřipku umře v ČR ročně 2000lidí...a většinou jsou to lidi z oslabenou imunitou nebo nějak nemocní. Hlavně nechci to teda zlehčovat, ale myslím si, že když přece něco na tebe leze, tak se šetříš, popř něco baštíš a uzdravíš se včas resp. to zachytíš včas.
Mekáče taky můůůžu a nejvíc na něm ujíždím v noci, když mě přepadne chut, tak jedu do driveru 😀 😀
Ty závitky zní výborně 😉
Holky dobře, posílám vám tiramissu virtuálně všem 😵 😵

sajmon113
15. lis 2009

Jani mě to virtuální tiramisu nechutná ☹ 😠 😀

dzej
autor
15. lis 2009

já vím, udělala jsem ho málo rumový 😀 😀

sajmon113
15. lis 2009

Tak tím to bude 😀 😀

lenkavano
15. lis 2009

ahoj holky 🙂 právě jsme přišli z venčí.
Saj taky jsem četla o té prasečí chřipce přesně to co ty.
Mončo tak to bysme asi v Rumunsku umřeli hlady ,my jsme hrozně žravá rodinka-knedlíčky,zelíčko,masíčko a tak.
Dzej já jsem si teda taky moc nepochutnala 😀 😀 ,nezbývá než ho taky zkusit ,mám tu na tiramisu pár receptů.ale záráží mě tam to pomazánkové máslo opravdu se tam dává?

sajmon113
15. lis 2009

Leni pomazánkového se neboj, už jsem taky zkoušela takový krém, je to fakt super 😵 😵

cerstvamama
15. lis 2009

holky, tak si nekdy udelame ten vikend na chalupe a nakoupime si more zradylka z mekace 😀

Lenko
no u nas doma varim ja, tak to se najime. Teda aspon si zatim nikdo nestezoval 😉

Simčo
hoď recept na ty závitky, zní to výborně

sajmon113
15. lis 2009

http://www.brydova.cz/recepty/hlavni-jidla/106-...
Mončo tady je, akorát já dala dovnitř jenom šunku a ty korbačíky, náhodou jsem je měla doma a slaninu až nahoru na závitek když jsem to dávala do trouby, mám ji radši takovou křupavou, připečenou. Jo a tu jížku jsem tam taky nedávala. Manžel chválil a mě to taky moc chutnalo. 😵 😵
Víkend na chalupě s mekáčem - super nápad!!!! 😵

lenkavano
15. lis 2009

holky já dělám závitky tak že na maso dám uzené nebo slaninu,tymián a sýr, zaroluju to,obalím v trojobalu a upeču.je to taky dobrý. 😉

petronilla
15. lis 2009

Ahoooj holky 😵
Teda vy tady děláte ale chutě!!!Dala bych si tiramisu i masíčko 😉 .My tady měli na noc tchýni a přivezla punčové řezy,tak ty byly taky mňam a chtěla nám udělat radost a uvařit na dnešek a dovezla křenovou omáčku 😝 ,tak to jedl akorát manža a ona a já dělala na rychlo dnes rajskou dětem.Kdyby se aspoň předem zeptala,ale snaha se cení 😀 .
Jinak Adam je už bez teplot,ATB rychle zabraly,tak mu otrnulo a musím ho pořád krotit,aby nelítal a nedělal blbosti.Dnes teda proklouznul do komory,hledal tam něco k vláčkům a objevil krabici s hračkama,už tam je asi 2 roky,měl toho moc,tak jsme mu něco schovali,tak to bylo radosti-měl takové předvánoce 😅 ,Adélce vytáhl bubínek a flétnu ještě po mně,co jsem tajila,že máme,tak si můžem založit kapelu.Táta zabrnká na kytaru a bude 😀 .Ale Adam byl fakt šťastnej z těch autíček co už dlouho neviděl,povídal,že má dnes hezký večer a že mě má strašně rád 😉 .
Zítra jedu s mamkou na nákupy,manža má volno,tak bude hezky hlídat robátka a já si od všech na chvíli odpočnu 🙂 .
Tak hezký večer 😵

dzej
autor
15. lis 2009

Leni, někdo dělá tiramissu s pomazánkovým máslem a lučinou. Já ho dělám z mascarpone a syrových vajíček, takže to není pro děti 😉
Peti, zítra si užijte nákupy, taky se chystám v nejbližší době. Škoda, že to Adámek nenašel až na vánoce, že 😀
Víkend poblíž Mekáče beru taky 😉 Docela jsme se tady rozrostly, tak budem muset najít jinej geostřed 😀

jajabmw
15. lis 2009

Ahoj holky tak jsme doma. Víkend super, zítra písnu víc. Přečetla jsem si co jsem tu nebyla a o jakém tématu jste se bavili? Já se půjdu taky přidat do boje za vás 😉 . Nesnáším když si někdo myslí že všechno ví a všechno zná 😠 .

jajabmw
15. lis 2009

Tak jsem si našla tu diskuzi a Jani to je hustý jak tam do tebe najeli 😠 . To jsem zírala 😲 . Spíš mi to přišlo že z tebe udělali někoho kdo chce mít klid od dítěte a přitom ty chceš jen to nejlepší. A jak psala ta jedna že dítě z toho bude mít následky a tak, no nevím ale na Lucince jsem to fakt zatím nezpozorovala a to spala do tří let po obědě. Ať se vám spaní po obědě daří jako dnes 😉 .

cerstvamama
15. lis 2009

Peti
aby ti z tý kapely nevypadaly vlasy hrůzou 😀 Hlavně, že už je Adámkovi líp. Já absolvovala nákupy dneska. Venku hnusně,tak co dělat. Akorát mi neměl kdo hlídat,tak jsme jely s Adí. No nechala jsem tam nekřesťanský prachy. Sobě jsem koupila bundu, šálu a rukavice a Adélce bundu, kalhoty, takový to šatový triko, rolák, mikinu. Pak jsem jí za odměnu koupila balón, že to vydržela, a on jí během pěti minut ulít ☹ Ona je takový miláček, že mu jen smutně udělala pápá a jelo se dál. Bylo mi jí tak líto.

Simčo
recept vypadá úžasně a jednoduše,což je pro mě hlavní kriterium 😉

Jani
počítáš do toho geostředu i Rumunsko? 😀 😀 😀

Jaja
to víš, někdo holt spal v knihovně a tak má rozumu na rozdávání 😉

Tak holky, jdu do hajan, mam za sebou druhou a poslední hromadu žehlení a nějaký papírování, tak už se mi klíží oči. Dobrou

ajvi
16. lis 2009

čau ženský,
pomaleji!!!!nestíhám číst!!! 😀
Máťa má rýmu a dost kašle, podle toho vypadala samozřejmě noc... 😒 . nu což, už jsme byli 14 dní zdraví a to bylo asi moc. nevím jestli jít k dr., ale co mi řekne, to co vím. smrkat, sirup na kašel a zvlhčovat vzduch. na zánět průdušek to zatím nevypadá, i když to se většinou rozjede až později.
jinak to cvičení z Vojtovky co nám přidali asi fakt zabírá, protože se opravdu rozcházíme. včera venku nějak zapomněl, že se nedrží a šel sám asi 50 metrů-no fakt. držela jsem ho jen za kapucu. doma drandí pořád po 4, ale už taky občas něco přejde.
tak zatím pa, dneska to vypadá na zamračený den, ale víkend taky na jihu byl sluníčkový

sajmon113
16. lis 2009

Peti tak z vás budou noví Kelly Family, co? 😀
Mončo, krásně jsi pokoupila, já jsem si na sebe nekoupila nic nového ani nepamatuju. V sobotu jsem byla na nákup v Tescu a měli už výprodeje dětškých zimních obleček, tak jsem taky Vojtovi nakoupila, potřebovali jsme ještě zimní bundu, takže už jsme komplet, muže začít sněžit a mrznout.
Ivi, to je super za chvilku už nebudeš držet ani kapuci a budeš jenom běhat za ním. Hlavně ať vás minou ty průdušky!!!!
Taky je u nás zamračeno, tatínek má volno tak jedeme konečně do te Ovy na ty sedačky a snad se nám povede koupit i nějaké dárky na vánoce. Papa

lenkavano
16. lis 2009

ahoj holky tady je dnes nádherně,ale ještě bych přidala tak 15stupnů teploty. 😉

cerstvamama
16. lis 2009

Ajvi
vy se z toho nemuzete vyhrabat, co? Gratuluju k pokrokum v chozeni, za chvili uz bude litat jako camrda!

Simco
to Tesco mi tu chybi, nemaji tu zadny podobny obchody, vsechno jen znackovy a strasne drahy. Prijde mi jako blbost kupovat na par mesicu hadriky za stovky korun, kdyz se v tom stejne akorat vsude vali. Doufam, ze na nas v Tescu neco zbyde az dorazime 😉

Leni
my mame hnusne, ted jsem dala Adi spat a az se probudi pojedeme nakoupit jidlo, nemame tu uz vubec nic.

chiwule
16. lis 2009

ahoj holky, vy jste kecalky, zkusím dočíst, ale snad to nebude nad moje síly 😅 S Anet zkoušíme úpravu spánkového režimu, nechala jsem jí dopoledne co to šlo, ale dopo spánek si nenechá vzít, takže šla do pelíšku v 10hod a teď ještě spí 😵
uvidíme jak to bude s odpol spánkem, včera si schrupla jen na 3/4hodiny když jsem jí jela vyvenčit v kočáře a na nákup, tak uvidíme dneska...
no jenže se nám zas posouvá oběd, když mi spí přes poledne, tak já teda s tou mou berundou nevím 😀
zatím páček, mám vařeno - husa-knedl-zelí - ze včera, jdu nandat myčku a pohrabat se v koši, páč jsem vyhodila lžičky co jsem měla ve starých otevřených kaších a uvědomila si to až v noci jak jsem zalehla 😀 😎
hezký den všem 😉

lenkavano
16. lis 2009

Moni my byli taky na nákupu.dnes dám nové fotky do albíčka.

sajmon113
16. lis 2009

Hezký večer holčiska! Kde jste dneska?? 🙂
Tak my jsme sedačku nevybrali, ale už jsme aspoň koupili pár vánočních dárků, ale pomalu začíná vánoční nakupovací šílenství 😠 😠 😠 . V schopingu jsme hledali 10 minut volný flek na zaparkování, v obchodech mačkanice a u pokladen fronty dlouhé jak týden před výplatou.
Mončo naprostý souhlas, taky mi připadá zbytečné vyhazovat za oblečení pro prcka velké peníze. Máme známou v sekáči, takže spoustu krásných a kvalitních věciček máme od ní a taky hodně nakupuju přes mimibazar. Akorát boty ne.
Chiwu zapoměla jsem ti pochválit krásné fotky z vítání občánků, fakt se moc povedly. Jinak s tím posunutým oběděm si myslím, že to vůbec nevadí. Mě takhle kdysi taky Vojta spal a dávala jsem mu oběd až když se probudil. Co lžičky? Našla jsi? 😀 😀
Leni máš ty děti fakt jako obrázky, ale Lenička je prostě panenka, přísahám, že jsem jako mála měla taky takovou i ty vlásky měla stejné.
Manžel je dneska na viliovce z práce, dělám šoféra, tak abych neusla jdu žehlit, akorát to pivo si nemůžu dát, no 😠 😠 .

jajabmw
16. lis 2009

No tak jsem se sem konečně dostala 🙂 , po obědě mi to vůbec nešlo se přihlásit 😒 . Jé vy jste toho napsali, toje mazec.
Holky mi si ten víkend tak užili 😀 ! Dokonce jsem si i popovídala s přítelem ségry a anglicky, jé to byl mazec, ale zvládla jsem to. Já totiž rozumím, ale když mám něco říct tak jsem mimo. Byli jsme prakticky pořád venku, protože bylo tááák krásně.
Holky s tím spaním si vůbec nic nedělejte 😉 . A navíc jak ta v té diskusi psala, že dávat spát dítě do velké(manželské) postele a jít s ním, že mu tím vypěstujete trauma, no tak to mě nas...a a pobavila zároveň. Já si chodila jak s Luckou tak i s Martínkem lehnout a nepřijde mi že by měli nějaké trauma. Naopak Lucinka za mnou tuhle přišla jestli si sní půjdu po obědě lehnout jako když byla malá 🙂 . Na něco se chová jako velká předškolačka, ale stejně to je moje malá prdelka 🙂 . A Martínek začal být jako ona a spí mi teď i 3,5 hodiny po obědě. Jenže to je pak problém, protože nestíhám pro Lucinku do školky 😒 . Ale je to jak kdy, ale většinou když to nejmíň potřebuju 😅 . Takže u nás to vypadá následovně. Vstává teď kolem půl osmé, pak jde spát kolem 12 budí se kolem třetí nebo půl čtvrté a spát večer jde po osmé hodině. Ale usíná kolem půl deváte.
Jinak dnes jsme decentně oslavili manžovi narozky. Teda musím říct, že jsem se sebou docela spokojená 😅 . Je pravda že na Simču prostě nemám, ale na první pokus to docela jde 😅 . Jen co fotky stáhnu do počítače tak je dám do alba a písnu vám o tom.
Tak zatím pa

sajmon113
16. lis 2009

Jo holky, ještě jsem se chtěla zeptat nemáte nějaký tip co budete ježit manželům pod stromeček? Jako každý rok tápu. 😠 😠

cerstvamama
16. lis 2009

chiwu
Melas pravdu, stejny fotky z vitani obcanku 😀 Nam tam akorat chybel ten tata.

sajmon
Ja mam hadriky po segriny holcicce, je starsi o rok a pul. Segra to uklada uhledne do tech vakuovych pytlu po pulroce (0-6mesicu, 6-12...) a ja akorat vzdycky prijedu fasovat. Holky jsou akorat trochu posunuty v rocnim obdobi, tak par veci dokoupim nebo se nekdy neudrzim kdyz se mi neco jen tak libi.
Letos jsme se s manzelem dohodli, ze budeme kupovat jen Adelce. My si koupime spolecne knizky, cteme dost podobne. Proste zadny prekvapka. Mozna neco malyho - kravatu nebo tak.

jaja
Jo, po obede to tady bylo nejaky rozbity 😝 😀 O 3,5 hodinovy spanek si muzu leda tak napsat Jeziskovi, jsem rada, kdyz to ted Adi natahla na tech 60-90 minut. Zavidim ti! 🙂

Prave jsem dokoncila generalni uklid, jsem totalne grogy, jdu do sprchy, namazu si poradne ruce (mam je jak prave vytazeny z kyseliny) a pujdu spat. Dobrou vsem.

lenkavano
17. lis 2009

ahoj holky 😉 my jsme právě vylezli z postele?včera jsme si udělali večer a dnes si přispali.
Saj díky moc za pochvalu dětí.tak jako je kudrnatá Lenča tak byl kudrnatej i Kuba.ale já ho pak blbec vzala mašinkou a ted už se mu moc nekroutí,jenom kolem uší a vzadu.Jaa 😉 jinak co se týče toho spaní tak mi milujeme když ležíme v posteli všichni,ted zrovna knež jsme vstali tak tam s námi byla Lenča,Klára a Kubík.vyprávěli jsme si co se nám zdálo.a už se těšíme na fotečky 🙂 🙂
holky my si s manžou k vánocům nic nedáváme.je nás hodně a když nakoupíme dětem tak je to dost znát,takže už asi 3roky jsme takhle bez dárků.ale děti nám vždy něco udělají a letos prý už i něco koupí nám tak jsem zvědavá.stejně 🙂 🙂 ale nejkrásnější je ten pohled jak ty dárky rozdělávají,to mám vždycky slzy v očích.a letos i Lenča ta bude vejskat ona vždycky když se jí něco líbí tak strašně vejská takovým pískavým hláskem,takže když s ní stojíme v tescu u hraček tak nás slyší u pečiva 😀 😀 😀
mě taky nešel včera kůn ,byla jsem úplně na nervy.

dzej
autor
17. lis 2009

ahoj holky 😵
přeji krásný sváteční den i když u nás je teda dušičkově, mrholí a je vlezlo. Já jsem od včerejška nějaká vymrzlá a unavená, snad na mně něco neleze 😒 tátu a malou jsem vypravila k babi tak se půjdu natáhnout a trochu relaxovat. Večer jdu konečně na masáž, mám ještě od lonských vánoc kupon do Sabai 😲 My letos na vánoce asi taky nic moc nebudem kupovat. Spíš drobnosti. Dost nás vycinká ten pokojíček 🙂 Fotečky jsem zkoukla a máte je moc hezký 🙂 Tak pěkný den 😉

jajabmw
17. lis 2009

Nazdárek ženský 😀 . U nás je dnes taky hnusně i když v jednu chvíli to vypadalo nadějně. Dnes budeme pokračovat ve slavení, dorazí manžův kamarád s manželkou a prckem a ještě jeden kamarád. Včera jsem úplně odpadly, bylo nám nějak divně a tak jsme to slavení rychle utly.

Holky teď vás asi naštvu, ale já se musím pochlubit, i když vím, že to bylo nejspíš jen jednou. Martínek dnes v noci spal 10 hodin v kuse bez probuzení!!!!! Já jsem dohnala všechen spánkový deficit 😉 a teď jsem čilá jak rybka 😀 . Takže půjdu stírat a dělat jednohubky a elán mě přejde 😝 😀 .

My si sice s manžou dáváme dárky, ale je to dost nepoměr, protože on si vydělává a já mu můžu koupit jen něco malého, i když většinou mám něco našetřeno. Letos to ale asi vynecháme, protože jednak pojedem v prosinci na vyhlašování do 5ti hvězdičkového hotelu, což bude taky něco stát a chceme co nejdřív předělat tu dodávku na obytňák 🙄 a to bude taky dost stát. Hlavně uděláme radost dětičkám 😀 . Jé jak já se těším až Martínek uvidí stromeček. Letos už to bude hodně vnímat. Jen mám strach aby ho nestrhul 😒 , budeme muset být jako ostříži.

dzej
autor
17. lis 2009

Jaji, však já ti to přeju 🙂 a věřím, že mě se to taky někdy stane 😀 i když já jsem skromná, mě stačí když malá spí 7hodin vtahu 😀 😀 A na čeho vyhlašování pojedete??

lenkavano
17. lis 2009

Jaji též vyspinkání přeju a tiše závidím 😉