Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
30. čer 2009

ahoj holky,

Jani díky za dobrý zprávy 🙂 tak snad se vám počasí zlepší a můžete i výletovat. Tak u Globusu jste si vykračovaly jo 😀
Ivi jojo Jana 😉 no je zvláštní, že se děti nebojí, že? Já jsem taky čekala, že malá bude chtít do náruče nebo něco, ale v pohodě, žvejkala si rohlík, jen já byla pěkně vyklepaná 😒
Dneska je strašnej pařák, byli jsme u řezníka a vzali jsme psa a lituju toho, je uplně hotovej, chudák 😢 Odpo valíme do bazenu, snad nepřijdou bouřky.
Jinak jen pro info - ta naše známá jak byla týden po porodu na chalupě, tak hned v pondělí ji odvezli do nemocnice. Už tam leží přes týden. Malá je na kojeneckým oddělení a vidí se jen při kojení.... 😔

ajvi
30. čer 2009

Jani, a to se nějak přetáhla? je to hrozný nebýt s miminkem - já jsem několikrát ořvala, když mi malého odnášeli. Po císaři mi ho nosili jen na kojení - ale to jsem si ho většinou nechala v posteli a koukala, jak spinká. ale večer, když ho odnesli, tak jsem bulela. až třetí den jsem ho měla u sebe pořád.

cerstvamama
30. čer 2009

cori
Tak fajn, že jste dobře dojeli. Užijte si hory.

dzej
a s čím tam leží? Koledovala si o to, chudák mimčo. Hlavně ať jsou brzy doma.

Nemáte některá zkušenost s krosničkou Zopa Carrier? Uvažuju o ní.
http://www.detskydum.cz/detail/zopa-carrier-nos...

sajmon113
30. čer 2009

Hezké poledne holčiny!
Jani tak to se máte, že vám Kája tak v poho vydrží v autě. Vojta právě na to není, musím na něho furt mluvit, něco mu ukazovat, nějaké básničky, písničky. Jenže po půl hodině už jsem z toho na palicu 😝 . Právě jak chceme jet stanovat, tak musíme v době kdy, by normálně spal. Každopádně si to tam moc užijte a snad už to počasí dostane rozum. 😠 😠

No holky mě takhle prdnout bouřka nad hlavou, tak mám určo v gatích. Já mám sice letní bouřky ráda, ještě radši tu dobu po ní, jak se vždycky krásně pročistí vzduch, ale musím být doma po střechou a koukat na ni přes okno 🙂 😉

Jani té maminy jemi líto, říká se, že chybama se člověk učí, ale proč je dělat zbytečně, že? A je to s ní vážné?

Ajvi to by určitě obrečela každá maminka ☹ . Já taky chtěla mít hned malého u sebe a když mi ho odnášeli na nějaké kontroly nebo očkování, byla to jen chvilka, ale byla jsem z toho nesvá. 😨

No nic musím jít ZASE vařit 😝 😠 . 😉

sajmon113
30. čer 2009

Nadi můžu se zeptat u jaké jste pojišťovny? Že vám proplatí tak hodně, nebo to je nějaká novinka?

nadik
30. čer 2009

Ahojky no mi to taky měli bouřku hroznou, ale o pár km dál nic... 😀 blížilo se to od východu což je divné furt chodí teď východu a znělo to jako by kousek od nás byla dálnice takový divný hukot. Když to došlo tak jsme pochopili, že to byl silnej vítr, stromy se kymácely fakt hrozný.... naštěstí jsme nahoře, takže je jen promáčená zahrada, tak ani deku dát nemůžu. Nic neschne venku je jak v prádelně a furt jsem spocená a malá taky chuděrka.
Simčo Sajmon snad to nepletu jsme oba s manžou u OZP a tím pádem je nárok nejvyšší až 1500,- i dospělý mají 500,- samozřejmě na rok, tak jsme to všichni uplatnili na očkování.
Moni: krosnu máme ale od Chicca koukala jsem je to podobné, je to fajn, ale to dítko už se pronese, tedy naše ano 🙂

cerstvamama
30. čer 2009

nadik
A vydrží vám v tom Terezka? Byli jste s ní na nějakém výletě? Jak to zvládala?

Já mám nejradši bouřku když jsme na chalupě v horách, okolo to práská a my to pozorujeme oknem a v obýváku topí kamínka....

S Adélkou jezdíme nejdelší trasu 4 hodiny a po půlce děláme přestávku. Vždycky se někde najíme a nechám jí při tom prolézt po židli nebo lavici v hospodě (na zahrádce). Až bude běhat tak to bude jednodušší. Pak jí posadím a jedeme dál. Pozoruje krajinu nebo spí. Když řídí manža tak na ní vykukuju a děláme baf a tak. Když jedeme samy tak občas mrní, ale většinou pochopí, že musím koukat dopředu 😀

nadik
30. čer 2009

Moni mám v albu jednu fotečku jak vtom vypadá. My jí dostali k jejím prvním narozkám, jí to vtom baví tahá mě za vlasy a je spokojená, ale nejdýl jsme jí vtom měli 30 a 30min cesta do hospůdky a zpět. Ale je to fakt zátěž nevím kolik váží Áďa ale Ter má 10.5kg je to spíš pro mužský. My chcem vyrazit do Českého ráje, takže tam do skal to bude super, ale že by vtom usnula to fakt nevím pošlu ti tu do máme my... má to i stříšku proti slunci a pláštěnku luxusní 😀

Před chvilkou jsem jí vyndala z bazénku a vůbec nechtěla to byl boj.... jdu si dát do alba fotky jak se čvachtala, bohužel fotím jen telefonem foták se rozbil ☹

nadik
30. čer 2009

zde odkaz na tu co máme, jen máme loňskou kolekci a cena byla 1490,- už to na netu není, tak to bylo asi do vyprodání zásob.
http://www.babyexpert.cz/produkt/krosna-caddy-r...

nadik
30. čer 2009

tak jsem si holky založila již třetí album a mám tam dnešní koupačku 😀

cerstvamama
30. čer 2009

Nadi,
moc pěkný fotky. Nosič vypadá dobře, asi ho koupíme. Určitě ho využijeme.

dzej
autor
30. čer 2009

já přesně nevím, ale prý jak nebyla v klidu tak se jí ten šev nějak zanítil takže jí to znovu otevírali, čistili atd...no je to hrozný 😔 ale už by měla jít zítra domů. Snad se poučila a bude ted v klidu.
Nadi super bazenek 😉 My dnes taky byly u bazenu, bylo hrozný vedro a ted i sprchlo. Příští týden jedem na Vysočinu tak snad nebude pršet 😝
Já jsem v lednu dostala od VZP 2000,-Kč na cvičení a 500,-Kč na prevenar 😀 byla zrovna akce..takže už mám pro letošek vyčerpáno 😀 😝

cerstvamama
1. črc 2009

dzej
To musí bejt hodně nepříjemný. Snad už se bude chovat zodpovědně.

Holky, my měli první krvavý zranění. Adélka upadla pusou na kyblík a prokousla si ret. Tekla krev, nevěděla jsem odkud, ale naštěstí jsem našla jen ďurku ve rtu. Bála jsem se o zoubky. Ale už je to dobrý.
Co vůbec Peťa, už se dlouho neukázala. Jak se má Adámek?

sajmon113
1. črc 2009

Dobré ránko,
holky mě už to počasí znechucuje. Nic se mi nechce. Potřebuju převléct ložnici, vyvětrat deky venku není šance, spíš by mi navlhly než vyvětraly. Prádlo neschne, no fuj už je to fakt protivné. 😠 😠

Ale já tady nadávám a když se kouknu na zprávy a vidím ty chudáky v těch vytopených oblastech, tak bych si nafackovala ☹ ☹ ☹

Nadi úžásný bazének a super fotky 😵 😵 . malá je moc krásná.

Moni první ale určitě né poslední 😉 . Ať je Adélka co nejdříve zahojená. Vojta už těch držkoádů měl několik, ale je pravda, že je po každé bouli opatrnější 😎 😎 😎

petronilla
1. črc 2009

Ahoj holky,všechny vás moc zdravím,
jen nestíhám všechno pořádně přelouskat 😉 .
U nás už docela dobrý,dnes jdem s Adamem zase na převaz a v pátek na stehy,pořád má obvaz,tak se ani nemůže koupat ☹ .
Večer tady byla brutální bouřka,ale dnes je zatím sluníčko a pařák 😎 .
Mončo-Adélka si takhle prokousla pusinku až asi 3x,vypadá to děsně,teče krev a člověk neví pořádně odkud 😒 .
Tak se zatím mějte krásně,já snad odpolko vše dočtu a písnu 😉
chystám se žehlit,to bude v tomhle vedru mazec 😎 😝

nadik
1. črc 2009

Ahoj holky díky za pochvalu 🙂 . Dnes jsme u babí, tak píšu od ní. Malá jak je jinde nechce spát a tak si hrajou. Včera u nás taky velká buřina, ale už nepršelo tolik co předevčírem, to byl fakt mazec, smrad z kanálů hnus. Terče jsem navlíkla její nejlepší šaty, tak je samozřejmě hned zmazala při obědě červenou omáčkou ☹ no asi bude hůř 😀 tak papa

dzej
autor
1. črc 2009

ahoj holky, tak dneska je fakt pařák, ale my tomu naštestí utekly na výlet na lesní cestu kolem řeky, takže jsme byly v chládku. Od zítřka se má počasí kazit, tak jsem zvědavá.
Moni chudák Adélka 😔 ještěže není bez zoubku 😔
Peti a bolí to Adámka??

dzej
autor
2. črc 2009

ahoj holky tak u nás je i dneska pařák, takže vyrazíme na koupaliště. Snad mě nevyhodí, že jim tam přetýká voda kvůli mě 😀 Co vy???

nadik
2. črc 2009

☹ Ahoj Jani, no tady je dnes pod mrakem tak nevím coto..... ☹ Dnes máme hlídání a chtěli jsme se jet odpolko vykoupat na pískovnu....
Kde bydlíš,že tam máte hezky? Já jsem dnes nějak KO.... bolí mě břícho, záda a vůbec jsem se špatně vyspala a malá je chudák celá poštípaná od komára.... ☹

nadik
2. črc 2009

Tak koukám,že je tady docela znát, že začaly prázdniny... co? 😀

cerstvamama
2. črc 2009

Nadi
Taky jsem našla dva štípance, jsem teď zlblá z těch neštovic tak mě nejdřív napadlo jestli to není zase ono ☹ Ty neštovice totiž nejdřív vypadaly jako štípance.

My máme dneska zimu = 21 stupňů 😀 a asi bude pršet, venku je taková tma, že musíme svítit. Chceme jít odpo na návštěvu tak snad nezmokneme. Už se nám to krátí - v sobotu po o letíme do Prahy 😎

Dzej
Co koupák, zbyla jim nějaká voda? 😀

Holky, já mám teď nějaký plochý břicho. Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že výsledky domácího cvičení začínají být vidět 😅 Ale jak se nějak víc nažeru tak se to vyvalí.

dzej
autor
2. črc 2009

Nadi v Brně 😉 zatím je 30st a bez mráčku. Mě bolí hlava už od včerejška a je mi tak nějak divně a už vím proč 😝 přijela tetka 😝 😲 Ty jo Moni tak to máte teda zimu. Jsem zvědavá jestli to sem dojde.
Na koupák jdem po o tak pak písnu jestli mě nevyhodili 😀 A jak doma cvičíš by mě zajímalo?? Já se doma nemůžu donutit a to mám doma šlapadlo, balon ☹

petronilla
2. črc 2009

Ahojda holky,
tak včera jsem slibovala,že písnu,ale samozřejmě jsme měla zase fičááák.Po obědě jsme mazali na převaz,pak k našim-ty hlídali Adélku,aby nemusela s náma,tam jsme hupli do bazénu,Aduš pořád chodila na rybíz,takže byla během chvilky jak prase 😀 ,hrozně se u toho ksichtila,ale pořád to chtěla jíst,no a pak jsem dorazili navečer domů,tak jsem vyluxovala,vyndala a naplnila myčku,nakrmila děti,umyla si hlavu,vykoupala děti,vyžehlila šaty a v 19 hod jsem předala dětičky dědovi a já jela s mamkou za kulturou 🙂 -Děda hlídal poprvé,ale Adušku jsem dala spát,než jsem šla,takže v pohodě.Povídal,ž kdyby se náhodou probudila,že s ní bude jezdit ve výtahu,to má ráda 😀 .Naštěstí to nebylo potřeba 🙂

Mončo-co Adélky pusinka?To se máš s tím břichem,já se nedonutím ani cvičit ani nežrat 😎 😅.

Jani-Adama už to nebolí,pokud ho teda za to Aduška nechytne 😉 .Užijte si koupaliště 🙂 .Mě taky bolí hlava jak sřep a tatku taky čekám každým dnem 😀 😝 .

petronilla
2. črc 2009

Nadi-ty štípance jsou teda protivný,tak ať to Terezku moc nesvědí ☹ .A taky si si užijte pískovnu,jestli vydrží počasí,tady teda nic moc,je 25 st.,ale slunce nikde 🙂 .Jo a hezké fotečky,malá se krásně rochní v bazénku 😉

petronilla
2. črc 2009

Jani-to mělo být "tetku",ne tatku,musím to po sobě číst 😀

dzej
autor
2. črc 2009

Peti tak to je fajn, že už to Adouše nebolí 😉 Jsem toho tatku - tetku pochopila 😉 Já čekám až se malá vzbudí abysme mohly vyrazit, ale dívala jsem se na idnes a je tam od 14h šílenej slejvák na Moravě tak snad tam vůbec dojedeme ☹ 😕 Peti ty jo, co to bylo za kulturu? Taky koukám, že se nezastavíš. Já si taky kolikrát říkám jak měním za den několik profesí - uklízečka, matka, kuchařka, manželka 😀 😝 😀 😉

petronilla
2. črc 2009

Jani,ty profese sedí,akorát ta role manželky nějak pokulhává s těma dětičkama 😀 .Ale jinak všechno na plný úvazek 🙂 .Byli jsme na Poláčkově létě,je to každý rok v Rychnově,jsou různá divadelní přestavení v zámecké jízdárně,včera byl Limonádový Joe,byla to sranda 🙂 .Tak ať se počasí umoudří a můžete vyrazit 😉 .

nadik
2. črc 2009

Ahoj Peti, díkes no snad jí to nesvědí, zatím si to neškrábe, ale měla odkryté ručičky a ksichtík a je celá kde to šlo tak štípnutá. Manžel se ráno snažil toho prevíta najít, ale marně. Asi dám do zásuvky Raid mám ho ještě od loňska...

cerstvamama
2. črc 2009

Viděla jsem jedno na netu článek - asi 4 cviky, které prý úplně stačí cvičit na ploché břicho. Tak úplně si to nepamatuju, ale dva z nich jo a přidala jsem si třetí a pak dám ješt jeden co si pamatuju z Pilatesu. Prostě mám sestavu pár cviků, který si dám každý den, když se zadaří. Třeba si hrajeme s Adi v pokoji a když vidím, že je chvilku do něčeho zabraná, tak si zacvičím. Ona se většinou jen ohlídne, směje se mi a hraje si dál. Občas mě převálcuje a jde si po svém 🙂

Peti
tvůj děda mi připomíná mého, stejné nápady 😉 Pusinka dobrý, Adi má akorát na spodním rtu modřinku.

Nadi
co na to dáváte? Já nedávno taky u Adélky viděla komára, snad to bude od něj. Taky to má Terezka nateklý a červený okolo? Navíc se Adélce pod plínou na boku udělal takový červený flek a v něm jakoby malý beďárky, taky nevím jestli je to vyrážka z toho jak se potí nebo co...

Dzej
u nás teď leje jako blázen už asi hodinu, to s tou návštěvou moc nevidím. Nechci sedět doma!!! 😝

nadik
2. črc 2009

Moni: hele nedávám nato nic, nevšimá si toho zatim.... ale ten co má na tváři vypadá hnusně a kolem to má takový žilkatý, asi jak je ta kůže citlivá no snad to taky nebudou ty neštovice, ale večer neměla nic a ráno jen tam kde byla odkrytá tak snad ne. Stačilo mi teď ta rýma 14dní a nikam jsme moc nechodily tak to by mě asi fakt už hráblo. Zrovna včera jsme doma diskutovali na téma Druhé dítě, já bych brala mít mateřskou v kuse, fakt se mi nechce zase začím pracovat, udělat si kurzy na účko, když pak zase vypadnu.... ☹