Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
11. únor 2010

a teplotu nemá? Malá mívala teplotu a třeba i průjem, tak když hodně plakala, dala jsem jí nurofen pro děti

lessi
11. únor 2010

No právě, že nemá ani teplotu a průjem taky ne. Třeba to ještě přijde a pak bych ten nurofen dala, ale nechce se mi ho dávat, když nemá ty teploty. 😕

muminek
12. únor 2010

Dobré ráno tak to se zrazem vydím špatmě jedině by jsme chytli stopa ☹

cori
12. únor 2010

Ahoj holky,
tak jen v rychlosti se letím na vás podívat 😀
Včera sem byla na kontrole a dr. mě chtěla poslat okamžitě do nemocnice - uáá, naštěstí sem to nějak ukecala a přislíbyla absolutní klid na lůžku s nohama nahoře, ale sem tam sem zaskočit musím, bych se nudou uležela 😅
Ještě prcek musí chvilku vydržet, takže se mám hodit do naprostého klidu, tak uvidíme co na to Kája. Naštěstí babi a děda pomáhají.
Už prý prcek váží 2,7 - bych řekla docela cvalík a já přibrala 10 kg.

Chystáte srázek? Jůůů to já bych jela hned, ale asi to budeme mít horšejší 🙂) jedině by byl někde poblíž - ne nad Brnem, ale pod Brnem - bo já Brno strašně nerada jedu 😀

cerstvamama
12. únor 2010

cori
musíš se šetřit, pořád lítáš a zařizuješ, tak se prcek bouří, ale 2,7kg je pěkný. No a tvůj přírůstek je k smíchu, 10kg jsem měla snad na konci pátýho měsíce. Málo se cpeš nebo moc běháš 😀 Dzej planuje dalsi sraz na leto, tam urcite chybet nebudes!

muminek
12. únor 2010

Cori tak ať ti to utíká to ležení třeba se ti to do příští kontroli sklidní. Já ležela po odběru plodové vody a to mě stačilo.
A těch tvejch 10kg je fakt směšnech já končila s 25kg a to jsem se nijak necpala a pohybu jsem taky měla dost.

cori
12. únor 2010

a vidíte to já snad každý den sním tabulku čokolády 😀 - tak to de asi víc do prcka 😠 ale ono se to ted tím ležením rozjede - to budu jak dělová koule...
MOni, jstli tučnáčí chůze je běhání, tak to hodně běhám 😀 a léto by bylo prima, snad to vyjde - kdoví jak budem finišovat na baráku - no i když já to tak akorát budu sleodovat s prckem v ruce 😅

ajvi
12. únor 2010

Moni - no prckové teda dost dokážou zachýbat naším emočním centrem 😀 . já zrovna před chvílí vyndala Máťu z postýlky, kde asi 15 minut řval jako když ho na nože berou, dneska jsem na to nějak neměla, ho přemlouvat dýl.. 😠
Jani -dzej - tuším, že ses ptala jaké máme noci. teď měl zase horší období (asi zuby), ale teď už dvě noci spal durch od devíti do sedmi. ale to spal i dnes a včera v půl třetí odpo usnul a ve čtvrt na pět jsem ho budila, takže myslím, že když spí přes den, tak spí dobře i v noci.
jani -cori - šetři se- aby to vydrželo alespoň do toho 38tt 🙂 . to ležení je otrava, já vím (ležela jsem v prvním trimestru), ale když ti babi a děda pohlídají, tak toho využij a zkoukni všechny filmy co máš doma a přečti knížky, protože pak už si zas dlouho nepočteš 😀 😀
jinak taky poslední dobou ujíždím na čoko, ale bude to tím,že jsem měla v lednu narozky a nakupilo se mi tu několik vynikajících bonbošeka a pralinek.... 🙂, tak snad až to sním, dám pokoj
a se srazem - určitě bych vás ráda poznala a popovídala naživo, ale znáte to, je to kus cesty a tak a tak, znám se, takže radši dopředu nic neslibuji.

ivulinda
12. únor 2010

cori jen 10kg??ty ostudo 😀 Já nabrala v těhotenství 20kg a to už jsem se kulala a pohyb jsem měla,myla jsem ještě okna a měnila záclony do konce porodu,prostě to co ženský dělají 🙂 Jinak to je hezká váha malého,ale uvidíš jak to bude až se narodí 🙂 a kdypak máš termín??Tak se tak nehoň prosím tě!!!

cerstvamama
12. únor 2010

cori
tučňák, jo? 😀 Umím si tě představit.

Dneska jsme s kámoškou vzaly děti do takové obrovské nafukovací haly kde mají skákací hrady a jiné opičárny. Adélka se bála jít dovnitř tak jsem šla s ní a jsem totálně vyskákaná. Adi už to zalomila a já čekám na dovážku číny, objednaly jsme si se sousedkou. Chlapy máme pryč tak se nacpeme a zalijeme to pivem 😝
Hezký večer!

jajabmw
13. únor 2010

Ahoj holky, tak koukám nikdo nikde asi jste na procházkách. Já si dovolila luxus dnes nejít s prckem ven ale uvidíme jaká bude noc 😅. Když je totiž alespoň jednou denně venku tak spí docela dobře, tak uvidíme jestli si to tím že jsem s ním dnes nešla nepokazím. Když oni si s Lucinkou tak hezky hrajou, že je mi líto je z té hry vytrhnout. No a večer pohlídá tchyně(by mě zajímalo, co jí manža nasliboval) a jedeme s Lucinkou na lyže.
Cori 10 kg? NO tak to není žádné přibrání, já při Lucince nabrala 25 kg a při Martínkovi 19 kg. Při Lucině jsem se fakt cpala, tak mě ta váha nepřekvapila, ale u Martínka jsem se hodně hybala a jedla hlavně zeleninu a stejně jsem nabrala ty šílený kila. A po každým z dětí mi zůstaly dvě kila nahoře a ne a ne jít dolů potvory 😠 . Pěkně Cori lež, ať je mrňousek v pořádku. A jak píše Ajvi, přečti a shlídni co jsi doteď nestihla, pak už fakt nebude čas 😉 .
Ajvi u nás je to taky tak, že když spí Martinek dobře ve dne, tak v noci to je pohoda. Ale to musí mít odpo naspány alespoň dvě hodiny. Pak v pohodě usíná a s jednou přestávkou na čůrání spí tak do sedmi do rána někdy i dýl. Ale je pravidlem, že po hodině co usne, se budí a většinou brečí 😒 . Dám ho na nočník vyčůrá se a bez problémů usne. Vůbec nevím čím to může být 😒 .
Holky na srázek určo nedorazím. Čekají mě dva plesy a ten obávaný sraz, takže budu mít vybráno. Na ten jeden ples jdu jen s holkama, jsou to šibřinky, tak přemýšlím za co půjdu, ale asi za školačku 😀 . To bude mazec 😀 😀 .

cori
13. únor 2010

Ahoj holky do sobotěnky 🙂
tak já se dneska konečně pustila do prozkoumávání oblečků a toho co mám po malé 😀 Tak sme prošly s babí xtero krabic a můžem začít prát a žehlit, ale stejně sem spoustu věcí neobjevila, no jo ztráty být musí 😕 😅
Malou mám u tchánovců s mužem, tak mám aspoň trochu klidu si projít oblečky. Malá bude mít zanedlouho 2 roky a jak sem jí třídila skřínku, tak sem objevila nějaké trička ještě ve velikosti 68 - tož teda nevím 😀 , asi rostly s ní.
A jinak pořád ležím 😀 až mě z toho začínají bolet záda 😝

Tak pěkný večér. 😵

cerstvamama
13. únor 2010

Ahoj holky, my máme dnes už taťku doma. Chtěli jsme si udělat hezký večer, ale jsme oba nějak bez energie tak si jdeme lehout a budeme poslouchat nějakou četbu v rádiu.

cori
Já ti to tak závidím, že už to budeš mít brzy za sebou 🙂

dzej
autor
13. únor 2010

ahoj holky 😵 to koukáte, co já tu tak pozdě, že 😀
Jani tak to se šetři, ať je vše v pořádku...a jak říkají holky 10kg to je sranda. A prcek už je pěknej cvalík, malá měla v 35tt 1700g 😲
Lessi tak co zoubky, je to lepší??
Ivi, tak třeba si to ještě rozmyslíš a na srázek dojedete...nebo aspon na ten letní, to stejný Jaja 😉
Jé Moni, ty jo čínu bych si dala, tu jsem neměla ani nepamatuju 😝
Jo a Jani, ohledně toho srazu já počítám, že bysme jely spolu...stačí, když tě vaši nebo někdo hodí k Olympii a tam se přesuneš ke mně do auta... 😉
Tak já jdu ještě kouknout po netu, co kde nového...vůbec se mi nechce spát....jinak teda, co říkáte na Mareše, že odešel od Moniky?? ☹

cerstvamama
14. únor 2010

Ahoj Jani
spíš bych řekla, že Monika odešla od Mareše a divím se, že to neudělala už dávno 😒

cori
14. únor 2010

Ahoj holky,
Jani to si hodná, že na mě myslíš 🙂) s odvozem. Tak k Olympii pravda tam se dostanem 😀 jen nás teda by bylo asi plné auto, že 😀
Tak a ted pro změnu dávám dokupy seznam, co je potřeba dokoupit a nachystat, kdybych teda náhodou jela dřív, ale spíš si to tipnu, že budu nakonec přenášet 😀 a malý bude pěkný macek uáááá, to bude porod.
Holky rodila jste některá dřív?

cerstvamama
14. únor 2010

cori
začala jsem rodit přesně na termín, takže nemám zkušenost.

Slavíte nějak Valentýna? My teda ne 🙂

cori
14. únor 2010

MM není doma, ale ani tak nee, přece hezčí je První Máj 😵

jajabmw
14. únor 2010

Ahoj holky. Valentýna jsme vždy slavili, ale dnes nějak není nálada či co ☹ . Cori já jsem každé z dětí rodila o dva týdny dřív a nutno podotknout že mi to moc nevadilo 😉 , protože jsem byla taková chodící velryba 😀 . Obě děti byly v pořádku, jen Lucinka šla na kleště 😝 a Martínek se zaseknul ramenem, tak ho ze mě dolovali 😝. Ale jinak v pohodě 😀 .

lessi
14. únor 2010

Ahoj holčiny,

dzej zoubky máme venku dva a třetí asi brzy poleze, ale už to není tak hrozný.

Jinak my Valentýna neslavíme, máme přeci První Máj 🙂 a to si vždycky užijeme.

cerstvamama
14. únor 2010

My to taky neslavíme, dnes jsme sice byli všichni tři na sushi, na takovém pozdním obědě, ale to bylo spíš z toho důvodu, že se mi nechtělo vařit 😀
Jdeme se s manžou dívat na nějaký film na počítači, abysme vydrželi do půlnoci na Sáblíkovou 😉
Dobrou!

cerstvamama
15. únor 2010

Holky, kde jste vsechny?

dzej
autor
15. únor 2010

já jsem tu 😉

cori
15. únor 2010

😵 já též, ale asi půjdu za chvíli zalehnout 😀 i když už mě z teho ležení bolí záda 😠

dzej
autor
15. únor 2010

ahoj holky 😵
Jani jasně, počítám s tebou a do auta se taky vlezem všichni neboj, i kdybys měla 2 kočárky 😀 už jsem tam vezla 3 kočáry, 3 děti, 3 maminky a 2 psy 😀 😀 😀 😀
Lessi, tak vám to ale začlo lézt jak po dešti co?? 😲 A už je líp??
My Valentýna neslavíme..my se máme rádi celej rok 😝 😀 Ale ten první máj dodržujem 😀
Jůů sushi bych si dala...v Olympii je otevřenej novej sushi bar, ještě jsem tam nebyla ale chci co nejdřív.

dzej
autor
15. únor 2010

Jani a jak teda jste nakonec vyřešili jméno???? 😉

cerstvamama
15. únor 2010

S tím jménem by mě to taky zajímalo, jestli to není tajemství 😀
Taky bych si lehla, ale Adélka už půl hodiny vykecává v postýlce, odsouvá se i s postelí od zdi, sundavá si plínu a pak mě volá abych jí zase nandala... vidím to bledě

dzej
autor
15. únor 2010

no u nás to tak je ted taky...sundává si plínu, nevím, kde k tomu přišla potvůrka jedna 😀 😀
Janča asi nechce prozradit jméno 😝 Jani tak doufám, že aspon pošleš pak sms z porodnice 😀

dzej
autor
15. únor 2010

holky, jak je u vás? U nás je 5st a pomalu leze sluníčko. Hned mám lepší náladu 😉

cerstvamama
15. únor 2010

U nás zataženo a sněžoprší. Hnus. Od středy čekáme 7-9 stupňů tak snad už začne jaro. Jedeme na ty hory tak snad budeme mít hezky.