Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
29. dub 2010

Jé Adélka pije ještě mlíko to máš dobrý Martinek na to dlabe ☹

cerstvamama
29. dub 2010

Jo, to bys měla vidět. Každý ráno po probuzení a večer po koupání zakřičí "mlíko", a když mi to dlouho trvá tak pěkně brblá 😉

dzej
autor
29. dub 2010

já mám auto pro 7lidí, takže v pohodě...a na věci můžu vzít rakev. Co jsme byli ted na pobytu, tak nás jelo 6 a vlezli jsme se...
Sabula teda taky pije ještě mlíko, ráno se probudí a její první slova jsou maminko bez mi uvařit mlíčko prosím. A je pravda, jak píše Janča, tím, že jsem natrénovaná, tak beru jen pár věcí...jedna kabela a hotovo a pak podle situace hračky 😀
Moni jj to zní lákavě s tím jídlem a vínem. Víno bude určitě!! Včera mi hodně chutnalo,,ještě teď mě bolí hlava,,v bazenu jsem myslela, že mi praskne jak tam ty děti křičely. A večer valím na vacushape....uf ☹

cerstvamama
29. dub 2010

Ahoj holky, jdu vas jen rychle pozdravit. Za chvili vyrazim na nasi kazdomesicni veceri s holkama. Pekny vecer 😉

dzej
autor
29. dub 2010

ahoj holky, tak já se pěkně vypotila ve vacushape a půjdu už taky spát. Moni, užij si večer.
Zítra jdeme do ZOO a večer jdu na čarodějnickou akci, takže už dnes vám přeju, ať si užijete zítřejší pálení a dávejte si pozor 😉 😵

ajvi
29. dub 2010

ahoj holky 🙂
teda Jani, vy jste samá akce - se nezastavíte ne? já mám tento týden "lítací" a už se těším,že ten příští budem chodit jen do města 😀 , ale ono ve velkém městě je to asi jiné. my do ZOO a pod. jezdíme o víkendech 🙂
na téma "mléko" taky říkám, že pořád pijeme - ráno a večer - a kdyby mohl, tak by vyzunknul snad i litr denně 😀
s tím srazem......já bych jela ráda, ale znám se....je to dost daleko a nakonec se mi tam nebude chtít trmácet, takže spíš se mnou nepočítejte.
no a co u nás?, holky ťukťuk, ale obrat o 180 stupňů - týden jsem byli celý den v plínkach, pak jsme doma zkusili bez a říkáme si a běháme na velký záchod (malá i velká) nebo venku na kytičky 😀 . když jedem do města nebo někam autem nebo na cvičení, tak dám plínu (nebrání se), ale když jsme doma nebo na zahradě, kde není problém v případě nehody převlíct, tak je bez. tak snad to vydrží.
a jinak se nepřestávám tlemit těm jeho rozumům, ale to asi znáte 😀
tak pa, jdu chrnět 🙂

cori
30. dub 2010

Ahoj holky,
du popřát pěkné čarodějnice tak si hezky zalítejte 😀
My máme zítra křtiny, tak snad to zvládnem 😅 , jen nevím co na sebe 😅 , když se zatím moc do ničeho nenasoukám 😀

cerstvamama
30. dub 2010

Ahoj ajvi, a co škola? Kdy už budeš mít pokoj? U nás je čůrání jako na houpačce, dneska Adél zase nechce na nočník ani za nic. Nechala jsem jí jen v teplákách a sice zahlásila, že čůrá, ale pustila to. Pak mi počmárala zeď křídama, sundala si v postýlce plínu (naštěstí jsem to zjistila včas) a ke všemu mi tu dopoledne běhala a volala "do p lele" 😲 Nevím, kde to vzala.

Večeře včera byla moc fajn, zase přišly nějaký nový holky. Dzej, my tady žádný pálení nemáme, škoda. Jako malou mě upálili, teda mojí dvojnici s mojí košilí, takže já už jsem v klidu. Ale vy si dávejte pozor!!! 😀

ajvi
30. dub 2010

Moni, no spíš to zase začíná - od května do června je zkouškové období, takže mě teď čeká víc učení, ale myslím, že jsem si to docela rozvrhla, tak to snad nebude tak šílené. ale defin.konec bude až příští rok po prázdninách, když to dobře půjde, když ne tak spíš až na zimu.
Ale tohle pondělí jsem úspěšně napsala jeden test, tak zatím dobrý 😉
jo čarodky nějak neřeším, manža už léta jezdí okolo prvního května s klukama na Lužnici, takže jsem teď o víkendu slaměná vdova - pod třešní mě bude muset dát pusu Matýsek 😀 .
tak si užívejte víkend, ale tady už se to začíná kazit, tak jim předpověď asi zase vyjde.
pa

cerstvamama
1. kvě 2010

Ahoj holky, tady to žije 🙂 Je poznat, že máme hezký počasí a nikdo nesedí doma. Ajvi, tak držím palce ať to máš brzy z krku a můžeš si užívat léto. Ten rok už uteče a budeš ... co vlastně? Ing. nebo Mgr.? Nám se za chvíli vrací manža z cest a dole na dvorku už sousedi žhaví gril, tak si půjdeme něco opéct. Zatím ahoj

dzej
autor
1. kvě 2010

ahoj holky, tak já byla včera na festivalu na čarodějnicích a bylo to super!!!! Přišla jsem dom ve 2h, ted koukám na Františka, ale klíží se mi oči a teda zas tak mě to nebaví, takže půjdu asi spát. Hezký večer 😉

ajvi
1. kvě 2010

Moni - Ing.
hele ty tam pořád chodíš na nějaké akce - to kamarádíte s cizincema nebo jsou to Češi? asi už se tě na to tady holky ptali, ale jak se tam citíš? jak dlouho tam jste a jak dlouho tam ještě budete?. Předpokládám manža bude asi manažer nebo nějaký odborník, že tam je za prací. to se asi vrací z práce docela dlouho viď?

ajvi
1. kvě 2010

Jani, já nestihla začátek toho filmu- tak jsem nějak nepochopila čí byla teda ta holčička...? 🙂 .

muminek
2. kvě 2010

Ahoj tak my jak se v pátek vrátili se zoo jsme šli s Martínkem na čarodku. Moc se mu to líbilo hrál si na hřišti a pak koukal na oheň. A byl unešenej z kantry co tam hrálo. Furt spíval lala lala ještě jak jsme šli dom.
Jinak ten film byl fakt divnej.

cerstvamama
2. kvě 2010

Ajvi, kamarádíme se s Čechama i cizincema 😉 Ale grilovali jsme včera se sousedama, to jsou Češi, pak přišli i Slováci, Maďaři. Taková všehochuť. Jinak jsi to v podstatě vystihla, manžel je odborník a pracuje pořád, i doma. Kolikrát mu jednu větu říkám třikrát, protože mu během toho pořád zvoní telefon. Taky hodně cestuje, když to není daleko tak ho občas doprovázíme. Jinak se tu máme dobře, každý se mě pořád ptá co tu dělám a já odpovídám "to co bych dělala na mateřské v Čechách". Prostě chodíme ven, na kroužky, do bazénu, vařím, uklízím, chodím cvičit, jdu občas s kámoškama na kafe, večeři, někdy vyrazíme na víkend z města. Prostě klasika. Budeme tu ještě asi kolem 2 let, možná něco přes. Ale jestli se nám podaří to druhý mimi tak s ním zase pár měsíců budu v Čechách, manžel mi moc nepomůže a doma mám zlatou tchýni, která pohlídá, pomůže, uvaří 😉
Dneska je zase krásně, máme tu 26 stupňů a odpoledne se chystáme hromadně na pozdní oběd, prý dnes něco mexického. Mňam! Tak se mějte krásně!

ivulinda
2. kvě 2010

Dobré dopoledne,tak ani já nevím čí byla ta holčička v tom filmu 😖 .jinak tu máme zamračené počasí,ale v pátek jsme grilovali tak to bylo super.žití na baráku je bezva 😀 za nic bych už neměnila...Adélka lítá furt venku bud s kočárkem nebo jezdí na autě a nejraději ze všeho má lítání za kočkama a chytá je z ocas a bije je 😀 a taky tu má babičku-tchýni,která bydlí hned za garáží takže když jdme ven tak první na co se zeptá je jdeme babi 🙂 ?? Jinak vařím dneska svíčkovou na smetaně tak už se těším mňam 🙂

ajvi
2. kvě 2010

Moni, to je pravda.....je jedno kde jsi, záleží jaké máš kolem sebe lidi. já mám třeba kamarádku, která je zase s manželem v Německu, jenže je hodně uzavřená a těžko si hledá kamarády - tak ta to tam má dost těžké.
jojo, vy tam budete mít asi tepleji než my 😀

dzej
autor
2. kvě 2010

ahoj holky 😵
no já myslím, že toho Františka...podle toho, že ho volala k porodu..ale jistá si nejsem. Každopádně mě to fakt nenadchlo 😒
Moni u nás tak střídavě prší a svítí sluníčko..ale je docela pěkně 🙂 Já dnes odpo pracovala...tak mi to bylo docela líto. No teď si užiju přes týden. Vybíráme náhrady za plavčo, takže chodíme 2x týdně.

cerstvamama
2. kvě 2010

dzej, jak teď píšeš o tom porodu tak jsem si vzpomněla, že jsem ten film viděla 😉 ale taky se mi to moc nelíbilo
ajvi, známá byla ve Švýcarsku a tam to je prej hrozný, protože Švýcaři jsou hrozně uzavření a neberou nikoho mezi sebe, navíc ona tam ani žádný Češky neznala, byla z toho špatná
dnes jsme měli 28 stupňů, Adélka šla na oběd v letních šatičkách a byla za frajerku 🙂
v telce nic nedávají, navařila jsem na zítra, vyžehlila, tak si asi půjdu číst do postele....

dzej
autor
2. kvě 2010

Moni, ono taky záleží v jakým kantonu žiješ, ale kamoška si taky dlouho zvykala....už je tam 10let a pořád se necítí jako doma ☹ na druhou stranu se těm pravým Švýcarům nedivím, protože jich je tam opravdu málo..... Teda to vám závidím..tady bylo 16st...☹
Jinak hlásím, že pěkně pokračujeme s nočníkem...dokonce jsme v pátek daly celou zoo bez plinky a až na cestě zpět, co byla malá plná emocí, tak se pokadila do kalhot 😀 😝 ale doma už uplně v pohodě....a venku už taky lepší..jen se musím pořád ptát...

dzej
autor
4. kvě 2010

No holky, kde jste?? 😕 😕 😕

muminek
4. kvě 2010

Ahoj já měla dneska Martínka u babči tak jsem gruntovala tak pomale nebyl čas. Snědla jdem dort a jdu cvičit.
Tonda dneska koupil Martínkovi k narozkám to odrážedlo kolo tak jsem zvědavá co na to řekne. Jen se to musí sešroubovat. 😖

jajabmw
5. kvě 2010

Ahojky holky. Nějak nestíhám 😅 , tak vás všechny zdravím až teď. Jdu dnes zkusit nové tancování jmenuje se to Zumba, tak uvidíme, jestli to bude stát za to. Ale každý to chválí, no doufám, že se budu moci zítra hýbat. Dětičky jsou docela hodné, jen Martínek na všechno říká Ne a dost rezolutně 😒 , je to občas o nervy. Jo a Lucka teď brečela, že k nám nechodí zoubková víla. TAk následovalo dlouhé vysvětlování, že k nám prostě nepřijde, ale když jí vypadne zub, koupím ji třeba něco jen tak. Nemám ráda tyhle americké zvyky 😝 . Mějte se moc hezky zatím pááá

muminek
5. kvě 2010

Jaji o Zumbě jsem slyšela tak jsem zvědavá co napíšeš. U nás to bohužel není jinak bych to zkusila 😀

marmazel
5. kvě 2010

Ahoj holky, nevíte jestli někde na koníkovy není téma ohledně jídla dětí, respektive jak jim vysvětlit, že rukama se nejí, s chledna se neolizuje jen sýr a tak? Plácat jí přez ruku nechci, snažím se to řešit jinak, ale fakt nevím jak, nebo myslíte že to přejde? Dík

cerstvamama
5. kvě 2010

marmazel
tak to by mě taky zajímalo jak na to, Adélka zásadně slíže sýr a chleba nechá, z guláše vybírá cibuli.... 😉 doufám, že to přejde samo, samozřejmě jí ríkám, že se to nedělá

Ahoj holky, Zumbu teda neznám 😀 Jak se máte? U nás se má zítra zkazit počasí, ale příští týden zase bude 26 a ke konci až 30 stupňů! Pořád teď někde cestujeme, večer jsem urvaná víc než Adélka. Čtu vás pravidelně, ale někdy nemám sílu odpovědět ☹

dzej
autor
5. kvě 2010

ahoj holky 😵
marmazel já myslím, že to chce čas..my jsme na tom podobně 😀
U nás pořád prší 😖 ale lepší než kdyby mrzlo..my se zabavíme i tak 😀 Jak chodíme na cvíčo, tak tam se Zomba cvičí..je to takovej víc taneční aerobic..mě to teda moc neláká, ale kdo má rád aerobic, tak si myslím, že se mu to bude líbit.

ajvi
5. kvě 2010

ahoj holky,
tak jsem právě dopsala jednu semestrálku, uf 😉 . sice tomu musím dát zítra formu, ale myšlenky už jsou na papíře 🙂 .
k tomu jídlu - taky jsem zjistila, že některé věci jsou teď prostě nevysvětlitelné a to se netýká jen jídla. taky se s tím dokolečka zlobím, přitom ale vím,že zatím všechna krizová období nakonec přešla. zbývá jen trpělivě čekat, kolik ještě let? dvacet? 😀 😝
v úterý jsme byli na tom očkování - zatím jsme bez reakce (ale doktor říkal, že přichází jen v 10 % a po týdnu). Normálně Máťa ani nezabrečel, ani nenatahoval, jen koukal, jak mu tu injekci do ručky píchá. jěště pak říkal, že pan doktor udělal pích 🙂
dávám mu ty homeopatika a uvidí se.
o té zumbě jsem taky slyšela myslím v telce, je to asi nějaké napůl cvičení, napůl tancování - dneska je toho mraky, ani to nestačím sledovat. jen vím, že já jsem na tom se cvičením bídně. 1x týdně aerobik.
Moni, s tím cestováním tě obdivuju, já když několik dní za sebou s Matýskem někam jedeme, tak jsem z toho vyřízená - do auta, z auta, vybalovat, zabalovat - no prostě na jednu stranu jsem ráda, když někam jedem, ale když se vyplacatíme jen s motorkou obejít ten náš blok, je to pohodička 😀
tak dobrou

marmazel
6. kvě 2010

Já už se ani nerozčiluji, jen jí dycky řeknu, že se to nedělá a nechám jí být a když se v tom patlá dlouho tak jí to seberu s tím že zřejmě dojedla. Taky doufám že to přejde samo, ale nevím co budem dělat kdyby to přetrvávalo ještě za rok, to jdeme do školky 🙂 to by o naší rodině asi neměli valné mínění 🙂 no ale tu bych musela mlátit od rána do večera a stejně by to dělala, tak zatím počkáme.
Jinak to počasí je na ránu, buď jsou vedra nebo prší, šílený skoky. Pryč jsou doby kdy sem tvrdila že malá nebude koukat na televizi od rána do večera, aale když sme ted zavřený doma sem za ty pohádky vděčná.
V Pátek jdeme na focení, ke 2 rokům. tak sem na to zvědavá.

muminek
6. kvě 2010

Marmazel já si myslím že si nikdo nemůže myslet nic špatnýho o rodině když se dítě vrtá v jídle. Martínek to teda nedělá, ale sýr a šunku ojídá taky..