Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

ivulinda
12. lis 2010

dzej díky moc.ptala jsem se jen tak víš?jinak se máme dobře.Adélka je divoch a hrozně ukecaná 🙂 Tu pusu nezavře ani večer když jde spát 😀 někdy je to fakt síla 😀 Jinak tak vcelku všechno při starém.J vlastně minulý týden se mi narodil synovec.

muminek
12. lis 2010

@dzej přeji večer dobré pochutnání já husu nemusím, ale naše mamka ta by se toho ujedla. Já bych tak někam vyrazila.

muminek
12. lis 2010

Jani ta sedačka bude dřív jen ten podsedák od 8 let to je pozdě. Na sedákách je psaný od kolika kilo si myslím. Tchýně tak vozý od švagrové kluka už aspoň rok a teď mu je 3,5 což mě před rokem přišlo brzo ale prej už může tak nevím. ☹

muminek
12. lis 2010

http://www.autosedacky-web.cz/clanek/bezpecna-j...
Tady jsem koukala na ty podsedáky a všude píšou od 15kg. A je tam i pár článku a zákonů. Jestli chcete mrknout.

dzej
autor
12. lis 2010

ahoj holky
tak my už jsme doma..jsem pěkně nacpaná, ale teda byla to bomba...předkrm husí paštika na brusinkách, husí polívka, husa s knedlou a zelím a maková zmrzlina. K tomu svatomartinský víno a nemůžu se ani hnout 😀 Zítra máme oslavu, otec měl narozeniny, uvidím ho asi po půl roce..tak to bude taky dlabanice.. 😝

S tou sedačkou teda nevím...ale představa, že bych měla dát Sabinku jen na podsedák, je šílená. Já mám sedačku do 36kg a do té doby ji budu mít v sedačce. Najezdíme přes rok hodně a vím jak to na silnicích je, takže na toto jsem opravdu opatrná. Navíc si myslím, že na tom podsedáku by se uplně v pohodě odpoutala.... 😒 Co tak vidím v okolí, tak i mnohem větší děti mají pořád sedačku...

@cerstvamama Moni, manža už je doma? ?Slavíte?? 😵 😉

cerstvamama
12. lis 2010

Ahoj holky, nijak jsem to ještě nezjišťovala, ale vím, že ségra má pro 4 letou neteř takovou sedačku, ze který se ten podsedák nakonec dá vyrobit (odendáním nějakých dílů). Určitě neteř nešla ze sedačky 9-18kg rovnou do podsedáku. @dzej Za chvíli přiletí, čekám na něj 😉 Pěkně jsi to vaše hodování popsala, až se mi sbíhají sliny. V pondělí přiletí manželovo rodiče a jdeme s nima do takový proslavený restaurace, tak se taky nacpeme. Dělají tam třeba výborný koleno. Ale ještě nevím co si dám 😝

jajabmw
13. lis 2010

Ahojda holky. Tak jsem se sem konečně dostala. Budu vás muset dočíst, alespoň trošku 🙂 . Ale koukám že diskutujete sedačky. TAk my jsme Lucinku vozili na podsedáku od 4,5 let. Do té doby se vešla do sedačky, je dost hubená. Ale jak je vyšší, tak přeci jen se jí pak blbě sedělo a taky se narodil Martínek a my tu sedačku máme od narození do 18 kg. Naštěstí ji nikdy nenapadlo se odepnout. Ale je fakt, že 2,5 leté dítě to napadnout může.

cori
13. lis 2010

@dzej jani jakou to máš sedačku, ty máš tu kiddy? můžeš mi hodit odkaz? už se pomalu musím poohlížet po nové a právě bych chtěla tu do 36 kg, ted mám do 18kg takže tu dostane Ondra a Káji pořídíme novou na dýl. Taky si neumím představit, že bych ji měla jen na podsedáku, je toještě takový prcek 😅
@jajabmw ahooj, pravda tebe jme tu dlouho neviděly, jak e máte?
@cerstvamama tak to pěkné oslavy, my dneska měli hody, tak sem upekla kačenku, zelíčko a knedlíček - všichni se tvářili, že jim to chutná, tak to tak snad skutečně bylo 😅

dzej
autor
13. lis 2010

ahoj holky
@cori http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-...

@jajabmw Jaji ahoj, to je od tebe milé, žes přišla kouknout 😉 jak se máte???

Jani, my jsme byli dneska u mýho otce v Mistříně, měl ve středu narozky, tak nám dělal taky knedlo vepřo zelo 😵 po té včerejší huse už je mi zle 😝 zítra bych potřebovala něco lehkýho, ale jedem na Vysočinu s děckama s plnou penzí a vaří tam výborně, tak se budu zas cpát 😝

cerstvamama
14. lis 2010

Ahoj holky, všechny vás zdravím. Zítra nám přijedou na týden tchánovci, tak musím ráno brzy na letiště. Doteď jsem šůrovala byt 😝 Jinak víkend byl moc pěknej, sluníčko a teplo. V sobotu jsme byli na večeři a taky jsme si vyzvedli naše další dítě (= nové auto). Jdu do sprchy a spát, jsem vyčerpaná 🙂

cori
15. lis 2010

@dzej dík za odkaz, vypadá hezky, jen ta cena, i když sem koukala, tak ty lepší sou holt dražší 😒 , my zas tolik necestujem, tak se mi asi nechce ani tolik investovat...
Jezdíte do mistřína? Tak to se někdy možeš ukázat aj u nás 🙂 to už nejsme tak daleko 😉

@cerstvamama tak si užijte pobyt tchánovců, jaké auti jste si pořídli?

jajabmw
15. lis 2010

Ahojky holky. Téda tady je dnes krásně, ani se mi nechce být doma. Ale musím využít hezkého počáska a vyperu veškeré povlečení. No a taky mě čeká pečení dortíku, manža má totiž zítra narozky a já plácla něco ve smyslu, že udělám dort-autíčko 😒 , no to jsem si naběhla 😀 . Takže budu dnes jen péct a péct a patlat. Ale co bych pro něj neudělala 😀 😀 .
Jinak jsme tak napůl zdraví, Lucinka kašle a Martínek taky. Rýma už je vcelku opustila. Byli jsme totiž minulý týden v bazénu a děti tam nastydly. Já nevím jak má být teplá voda v krytém bazénu, ale tady se dala ruka do vody a ta voda byla studená. Děti měli ihned fialové pusy, ale i vzduch tam byl chladný tak asi nastydli. A to jsme se pak na recepci ptali proč je ta voda studená, a obořili se na nás že má 29 stupňů 😒 , což nám fakt nepřišlo. Pak z té paní ale najednou vypadlo, že nejsme jediný co si stěžovali. No chápete to?
Moni jaké máte nové autíčko?
Dzej tak to ti závidím, já bych si taky dala něco mňamózního 😀 .
Holky už řešíte vánoce? Já jsem úplně v koncích s nápadama. Ale Martínka bere šíleně mašinka Tomáš, jenže to jsou fakt dost drahý hračky. No Lůca ta má pocit že musí mít naprosto vše 🙂 .

cori
15. lis 2010

@jajabmw jáji a jak zdobíš dort? to děláš ty ty marcipánové polevy - nebo jakové ty potahované? Já právě dumám - tchýně bude mít 60-tiny a chtěla sem jí taky něco upéct, ale já su v tomto nepolíbená - korpusy a snad i nějaký krém zvládnu, ale horší to bude se zdobením 😅 budu muset najít nějakou jednoduchou inspiraci - nemáte?

a Vánoce, Káju ted drží Šmoulové, tak nevím jestli něco s nima, nebo včelí medvídci, pak nějaké dřevěné hračky a Ondráškovi moc nevím, něco mít musí, ale zase toho mame hafo po Káji, že 😀 tak asi nějaké botky, hračky do vody, kosmetiku a Káji uvažuju jestli pořídit kolo - už budou mít věk na drandění na kolách nebo zůstanete ještě u tříkolek v létě?

cerstvamama
15. lis 2010

Ahoj holky, celý den jsme trajdali po městě. Jsem hotová. Babička s dědou teď usnuli, Adélka spí v kočáře na předsíni. Je to tu jak v lazaretu 😀 Musím taky sebrat trochu síly, za chvíli jdeme na tu večeři. Auto jsme si pořídili Hondu CR-V, je to náš starý sen. Tak snad se jí tu nic nestane, řídí se tu dost prasácky. Zatím ahoj, hezký večer

cerstvamama
15. lis 2010

Jo a dárky pro Adél máme vymyšlený - přenosné DVD do auta, jezdíme docela štreky a Adí se aspoň zabaví. Pak panenku s kočárkem a takový ten dětský počítač co říká písmena a slova začínající na to písmenko atd. Snad pak Adi nebude ničit můj notebook 😠

jajabmw
15. lis 2010

Cori já dělám dortíky potahované mandlovou hmotou. Začla jsem dorty dělat minulý rok, ale spíš jednodušší, auto mi přijde dost těžký. Ale jukni na mimibazar, tam jsou super inspirace. Některé dortíky jsou i s postupem a receptem. Jestli budeš chtít tak ti písnu svoje receptíky, jsou ověřené a hlavně rychlé, což dost oceňuji, protože Martínek chce moc pomáhat 😀 .

cori
15. lis 2010

@jajabmw jj prosím písni mi nějaký rychlý a jednoduchý receptík 🙂 budu jen ráda - mám jen oválnou pečící formu, tak nějakou klasiku, korpusy děláš jakové? sem kukala na nějaké medové, ale asi nakonec bude klasika...
ty potahované se mi líbí, ale teda nedělala sem s tím a tak teda nevím jestli bych to zvládla - chci tam teda zapíchat 60 svíček, tak by se případné nerovnosti mohly ztratit, že 😅 😀

cori
15. lis 2010

@jajabmw kruhovu formu teda 😅

@cerstvamama tak hezkou večeři s tchánovci, teda jestli se osazenstvo probudí 😀 jinak brou noc 😉

cerstvamama
15. lis 2010

Ahoj holky, tak jsem skončila u toho vepřového kolena s domácím chlebem, křenem i pivem. Teď všichni odfukujeme u televize. Opravdu náročný program 🙂 Vy jste všechny tak šikovný, že pečete dorty. Já radši kupuju, nedopadlo by to dobře. Pečete vánoční cukroví? My každoročně dostáváme od mámy, ale letos prý péct nebude tak se chystám něco ukmochat. Nemáte nějaký jednoduchý dobrý recept?

cori
15. lis 2010

@cerstvamama tak odfukuješ, jo? teda to musela být bašta 😅 , já dorty nepeču, ale chtěla bych se to naučit i když nevím jestli zrovna začít s dortem tchýni, že 😀 ale nazdobíme přinejhoším lentilkama s Kájů, hi
Cukroví pečem, naše mamka je blázen do toho, loni měla snad 18 druhů, my si to aknějak půlíme, já ráda dělám perníčky - dřív sme pékali v práci a aj ozdobovali, uvidím jak letos a peču jen rychlé a jednoduché cukroví 😉

cerstvamama
15. lis 2010

@cori Snědla jsem půlku pečenýho kolena, držkovou polívku, klobásku... 😝 Já jsem vždycky mámě pomáhala, ona dělala těsto a my se ségrou zdobily, plnily a tak. Ale když jsem to zkoušela sama tak nic moc. Máma to má prostě vychytaný a taky peče hrozně moc druhů. Jsem ráda, že má na vánoce program, jede s kamarádkou na hory. Ale nám tím pádem odpadl dodavatel 😀 Možná zvládnu vanilkový rohlíčky, Adi by mi mohla pomáhat 😀

cori
15. lis 2010

@cerstvamama jé tak ty já zae strašně nerada dělám (ty rohlíčky) to šůlání mně nebaví 😀 , já tak vykrajovat - linecké, perníky a tak 😀 a miluju medvědí tlapky, mnááám už mám vánoční chutě, to se zase budu přejídat 😅

dzej
autor
15. lis 2010

ahoj holky,jdu vas jen pozdravit s Vysociny. Mame se skvele. Prave usla mala tak jdu dolu za holkama na vino. Hezky vecer.

jajabmw
16. lis 2010

Dobré ráno holky. Cori vůbec neměj z dortů strach, když to zvládnu já, tak každý to mi věř 😀 😀 . A to jsem v 18 tvrdila že já teda rozhodně péct nebudu 😀 😀 😀 . No člověk míní a panbůh mění 🙂 .
Tak a tady je recept na korpus: 6 vajec, 15-20dkg cukru krupice nebo krystal z toho ušleháš hustější pěnu. Do té pak pomalu zamícháš 10dkg hladké mouky a 10dkg polohrubé mouky. Nemíchej klasicky spíš to těstíčko překládej. A to je celé, pečeme asi na 180stupňů než to lehce zrůžoví na povrchu. A tady je recept na krém. 2vajíčka a 10 dkg cukru ušleháme ve vodní lázni na hustou pěnu. Až to začne houstnout tak hrnec sundáme z plotny a ještě chvíli šleháme. Do toho potom zašleháme celé máslo, které je úplně změklé, ale po kouskách a trošku rumu tam můžeš dát taky 🙂 až budeš mít hustý krém. Pokud ti to nebude houstnout tak to dej na chvíli do ledničky až se to lehce vychladí a pak znova vyšlehej a budeš mít nádherně jemný krém. A když budeš chtít čoko krém, tak tam dej rozpuštěnou čokoládu na vaření a vyšlehej. Tak snad jsem to napsala srozumitelně 😅 , no kdyby něco tak písni, budu sledovat počítač 🙂 .
Jo holky tak cukroví mě moc neba, děti pořád užírají a já musím péct znova a znova. A rohlíčky to je vůbec děs, minulý rok jsem je musela dělat ze čtyř dávek 😒 když už jsem měla upečeno, tak mi to snědli. Jinak děláme takové klasické cukroví. Letos už bude Lucinka hodně pomáhat, je totiž docela zručná. Moni neboj se pomoci od Adélky, ty děti si to užívají. Martínek vyfasuje nádobí z Lucčiny kuchyňky a bude si péct taky 😀 😀 .

cori
16. lis 2010

@jajabmw super, návod snad chápu uvidím co výsledek 😀 vypadá to jednoduše 😅
a čím zdobíš - děláš tu potahovací hmotu a to jak?

cori
16. lis 2010

@jajabmw a ještě teda - dávka je na ten jeden kruhový korpus - co se pak nařízne na dva a to se plní, že 😀 , já se budu ptát, to neboj 😉

jajabmw
16. lis 2010

jo jo dělám tu potahovací hmotu a vidíš zapoměla jsem napsat recept. Ach ta skleróza 😀 😀 . Tady je: 10dkg sušeného polotučného mléka, 20dkg moučkového cukru, 10g hery, 4 lžíce vlažné vody, mandlové aroma. To vše uhňácáš na hmotu jako je modelína. Když by se ti to lepilo, tak dej stejný díl cukru a mléka. A podsypat solamylem. Jsou to všechno dávky na kulatý dortík, myslím že 24cm průměr. Jelikož si myslím, že jsi šikovná, tak by se ti to mohlo povést prokrojit i 2x. Já jsem včera pekla na plech a měla jsem placku vysokou asi 2cm takže se mi ještě povedl korpus prokrojit. A když to budeš mít promazané, někdo tam dává i zavařované ovoce, je to pak ještě vyšší, tak celý dort, i kraje potřeš krémem. A na to dáš tu potahovku. Ta potahovka by měla být asi 3mm tlustá, takže si radši udělej dvojitou dávku té potahovky. Ona ti pak ztuhne, ale stačí navlhčit dlaně a propracovat a zase bude vláčná.
Tak a já jdu potahovat to auto, ale vůbec se mi do toho nechce 😝 , ale co by člově neudělal pro manžílka že 😀 😀 ?

cori
16. lis 2010

@jajabmw ještě do toho krému dáváš klasika máslo nebo Heru? a jé to abych někde pohledala váhu 😀
díky moc

jajabmw
16. lis 2010

cori určitě máslo. jo a až budeš třeba lepit něco na tu potahovku nebo na ní malovat, tak to musí být čistým alkoholem 😀 😀 . I barvičky se s tím smíchají. Vodou by se porušila potahovka. Nejlíp se lepí slivovicí nebo stříbnou tequilou 😀. Tak a tady je můj výtvor,ale nejsem nijak nadšená 😠 , myslela jsem že to zvládnu líp. No snad bude alespoň chutnat.

cori
16. lis 2010

@jajabmw autí vypadá dobře, ty si teda šikula 😉 a ta potahovka má sama o sobě nějakou barvu nebo je nutno dykcy přidávat nějaké to barvidlo?