Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
6. pro 2010

Dobré ráno, to byl náročnej víkend. Martínek ve školce dobrý jen mě nechtěl pustit tak ho učitelka čapla a než jsem sešla schody byl klid a pak už ani nepíp. A už jsem přišla za 4 hodiny tak ani nijak nereagoval.
Včerá jsme byli na Mikulášský u nás v Sokolovně měl tam balíček ale básničku neřekl jen ahoj a dík ale to je hlavní. A pak jsme jeli na návštěvu a kamarádka měla objednamí čerty a Miuláše dom tak těch jsem se bála i já. 😀

muminek
6. pro 2010

@cerstvamama Moni tý jooo tak to je blbý snad se to vyřeší bez škod.

muminek
6. pro 2010

A tady jsme byli ještě v sobotu

dzej
autor
6. pro 2010

ahoj holky,
tak já jsem normálně lehla.... ☹ malá je u babičky, aby se nenakazila a já už 3dny jsem doma a už mě z toho hrabe 😒 jenže se potřebuju dát dokupy..ve čtvrtek jedem lyžovat. Chjo.

@muminek Evi fotky jsou super, Martínkovi se vláček líbil, že 😵

a co vy ostatní? neodnesl vás čert 😀

cerstvamama
6. pro 2010

Ahoj holky, nestiham, uklizim 😝 Jen jsem vas prisla pozdravit a rict, ze jsme s Adi dobre doletely. Jani, brzy se uzdrav!!!

muminek
7. pro 2010

Jani brzo se uzdrav 😀
Moni přeju ať ti to uklízení jde od ruky. 😀 😀 😀

jajabmw
7. pro 2010

Hojky holky. Zdravím vás ze zasněženého Náchodska. Jsme pořád venku, Martínkovi se hrozně líbí sníh a tak ho vůbec nemůžu dostat domů 😀 . Jani brzy se uzdrav ať si můžeš užít pořádně lyže. No Moni moc to s úklidem nepřeháněj 😉 . Čerty jsme přežili bez úhony a Martínek ani nebrečel. Ale strach měl to jo a dokonce i Lucinka. Tak zatím pa

cori
7. pro 2010

Ahoj holky, tak já zdravím z rozpouštěcí se jižní Moravy 😅
Čerti nás neodnesli, děti je měly na háku, Ondra se nechal chovat čerticema a Kája se předváděla a zpívala a tančila, chmm.

@cerstvamama vítejte doma 😉 a až doma uklidíš, tak klidně přijed i k nám aj s Aduš, já ji pohlídám 😀 😀

@dzej hezky se uzdrav, už je líp?
@jajabmw to my zase sníh nemusíme, strýc Káju vyklopil na bobách a tak s nímmoc nekamarádí (s tím sněhem 😅 )

dzej
autor
7. pro 2010

ahoj holky,

no díky moc. Ještě poctivě dneska ležím, když je u babičky. Zítra už musím normálně fungovat. Děsně mě bolí i hlava, jak pořád kašlu. Už mi nic nezabírá 😒 čert vem to nachlazení 😀
U nás to z okna vypadá, že sníh taky taje..je 6st..to jsem zvědavá, jestli na vánoce bude sníh nebo ne.

dzej
autor
8. pro 2010

čau holky
tak u nás sníh taje a taje....už jsou skoro suchý chodníky ☹ Ale na vánoce má snad napadnout, tak uvidíme.
Už máte někdo stromeček? Jsem ted četla někde na diskuzi, že někdo už zdobil o víkendu.
A napečeno máte?? 😀 😀 Já dneska chystám jídlo na hory, udělala jsem 5kg bramborovýho salátu 😀 abysme neumřeli hlady. Už si začínám uvědomovat, že malá bude tak dlouho bez nás pryč poprvé a je mi nějak ouzko 😢 😔

cori
8. pro 2010

@dzej sem nepostřehla, jedete na hory bez malé? a na jak dlouho?
U nás už po sněhu taky není památky, jen byla velká mlha, my měli dneska hlídání těch našich ratolestí a tak jsme vyjeli nakupovat dárky, ale stihli jsme si nanejvýš vybrat koberec 😀 😀 😀
Jinak se máme - Káji se stále drží suchý dráždivý kašel - jak to tak počítám, tak už přes 3 měsíce s přestávkama, teda děs, chudátko malé 😒 , Ondra dobrý, to je naše sluníčko - pokud se teda nosí na rukách, moc toho přes den nenaspí, ale noci jdou - teda budí se docela často, ale většinou se napije a spinká, asi už začnu dávat UM na noc, aby se víc nasytil a hlavně už spal dýl...
Jak nám dovezli tu postel pro malou, tak pořád smrdí po laku a vůbec senedá v té místnosti být 😠 , tak teda nevím, kdy to vyčuchne 😒

Jinako hezkého večera, du žehlit 😝

cerstvamama
8. pro 2010

@dzej Tak co, je ti líp? Jsi připravená na lyžovačku? Sabinka to určitě zvládne, neboj! Stromeček budu zdobit asi až před štědrým dnem. Já se teď starám o dvě domácnosti, tchyně má tu zlomeninu nějakou blbou a v pondelí musí jít na operaci. Prý jí tam budou dávat šroub. Za dva měsíce dostane chodičku a pak ještě tři měsíce doma. Ta se z toho zblázní, při její povaze. Je zvyklá pořád někde lítat a teď bude sedět doma. @cori Úklid mi fakt nevadí, pokud se mi do toho Adélka nemotá. Tak pokud mi zbyde čas, přijedu 😀 Holky, u nás teď čert hodně zabírá. Adélka má období kdy pořád říká "ne", neposlouchá atd. Jen stačí zmínit čerta a najednou všechno jde 😝

dzej
autor
8. pro 2010

ahoj holky

@cori Jani "jen" do neděle 😉 A dáváš Ondráškovi na noc kaši nebo kojíš? Já jsem začla dávat asi od 7měsíce kaši a spala trochu líp. To je zvláštní s tou postelí, aby to nebylo nějak závadný. Zkus jim zavolat. Mám ten pokojíček smrděl asi týden. Tak si užij žehlení.

@cerstvamama Moni, no je mi líp, ale žádná sláva to není. Doufám, že mi horskej vzduch pomůže. Ty jo, chudák tchýně..tak aby byla na vánoce doma 😖 Jak to vlastně budete mít na štědrý den? Budete sami nebo s tchánovcama?
To je fajn, že na Adi platí čert. Na Sabinku jen hrozba, že dostane na zadek.
V poslední době čím dál tím hůř usíná večer, leze ven z postele, nebo mrčí, že něco chce...přemýšlím, že ji nechám dýl s náma, abysme tam pořád nelítali. Dávám ji spát v 20h a ona usne po 21.

dzej
autor
8. pro 2010

holky, tak já se loučím, kdyby tam náhodou nebyl signál, tak v neděli ahoj 😵

cori
10. pro 2010

@dzej tak pěkné hory, hned bych si taky zalyžovalááááá 😅
@cerstvamama tak to určitě přijeď, tady je uklízení a uklízení 😅

cerstvamama
12. pro 2010

Ahoj holky, jak se máte? Jani, jak bylo na horách? Doufám, že tě ta lyžovačka neskolila. Před chvílí nám odletěl manža zpátky do Rumunska, ale za týden zase přiletí a už tu zůstane na vánoce. Babi (tchyně) jde zítra na tu operaci, tak je z toho chudák taková přešlá. Jani, na štědrý den po obědě chodíváme s tchánovcema a psem na výlet do lesní ZOO, tam nakrmíme zvířata, dáme si svařáka a pak šup domů do tepla. Večeříme každý zvlášť, ale pak se večer zase všichni sejdeme v jednom bytě.

muminek
13. pro 2010

Ahoj holky, tak v pátek jsme jeli na víkend do Vídně Tondovi jsem to koupila k 35 narozkám. Bylo to super sice jsem si moc neodpočla ale zas je jsme toho hodně vyděli. 5 hodin jsme byli v technyckým muzeu. 😀 Trhy dobrý jen moc lidí ☹

muminek
13. pro 2010

Jani tak jakej byl sníh?

dzej
autor
13. pro 2010

ahoj holky 😵
tak se vám hlásím, že jsme zpět z hor. Bylo to úžasný...nevím, jestli vám to mám vůbec psát, abyste nezáviděly 😀 😉
Jinak naštestí se nikomu nic nestalo, všichni jsme dorazili domů v pořádku. Lyžování bylo super, je poznat, že nový lyže jsou prostě lepší. V sobotu jsme viděli pár ošklivých pádů a odvozů polámaných lidí ze svahů 😔
Napadlo 30cm sněhu, uplně paráda. V Brně není nic, jen ledovice 😒
Tak ted jdu vybalovat, střízlivět a držet dietu 😀 😀 Sabinka to zvládla u babiček uplně perfektně, každý den nám volala co dělali. Myslím, že já jsem to nesla hůř než ona 😀 Dojeli jsme až včera pozdě večer, a musím říct, že od té doby je to hodně těžký .... ty dny u babiček jsou poznat..takže ji musím dát zas do latě 🙂 Pak sem dám nějaký fotky jak krásně plužím na svahu jako Heduš Homolková 😀

muminek
13. pro 2010

Jani tak to máš pravdu s těma babičkama. Dneska jsme měli krušní dopoledne, ale jinak se nikam nedostaneš. Nejlepší by bylo dát dítě do úschovny a pak ho vyzvednout 😀 😀 😀
Do Heduš ti chybí pár kil 😀 😀 😝

cori
13. pro 2010

Ahoj holky,

@dzej tak vítej zpět horalko 😉

@muminek tak to mohlo být prima, vidíš dobrý tip na dárek, užije si ho manža i já, že 😀
@cerstvamama to máte dobrý, že vlastně bydlíte u sebe 😉 my letos zveme naše k nám, tak snad to proběhne v pokliu 😅

Holky a co už máte nakoupeno a namyšleno pod stromeček? Ono už se to nějak krááátíííí 😀

dzej
autor
13. pro 2010

@muminek Evi a kde jste tam spali? A byli jste bez martínka? Já mám ráda vánoční trhy ve Vídni, ale už asi 2roky jsem tam nebyla, strašně mi vadí ty davy lidí. Martínek chodí do školky?

@cori Jani ty budeš letos hostitelka na vánoce? Napečeno máš? 😀

cori
13. pro 2010

@dzej chi fffftipálku, ale jo napečeno něco jest, Kája mně vydatně pomáhala a ted to vydatně bagruje, nějak jí to vánoční cukroví šmakuje, musím ho schovvávat před ní 😅
Holky jak vám dítka jí? My sme jak na houpačce, někdy paráda a krása a z tohonic, nic a nic 😠 , mně už ani nebaví vařit, když mi to nechce jíst, chjooo

cerstvamama
13. pro 2010

@cori, pěkná fotka 🙂 Adélka jí docela pěkně, ale dost věcí jí rozptyluje, takže nejlíp jí sama (teda jen se mnou) a v naprostém tichu. Jakmile máme rodinný oběd nebo je puštěná televize, rádio, tak dělá kraviny. @muminek Jste se tam asi potkali se známou, taky tam jela. Ale byla zklamaná, prý pršelo, všude spousta lidí a taky se jim ztratil jeden účastník zájezdu a museli na něj dlouho čekat. Ségra jezdí na vánoční trhy do Drážďan a dost si to pochvaluje, podle fotek to vypadá moc hezky. Dárky ještě nemáme, kromě jednoho. Jinak plánujeme Adélce přenosný DVD do auta, doktorskou sadu, knížky, nějaký hudební nástroj. Dospělákům dám klasicky Adélčin kalendář, dáváme si jen malý dárky. @dzej Heduš, dodej fotky. Určitě nejezdíš hůř než já ve stylu "postoj na tureckém záchodě" 😉

muminek
14. pro 2010

Ahoj @cori Jani pěkná fotečka.
@dzej Jani Martínek do školky chodí jen na 5 dní v měsíci jinak mě přece vezmou peníze.
Dárky už mám skoro všechny. Pro Martínka mám toho zubaře. Jak vrtá zuby.
@cerstvamama Moni tam bylo lidí že bych asi nikoho nenašla. Nám taky pršelo, ale než jsme vylezli s muzea tak přestalo no 5 hodin někde být to se počasí změní.
@dzej bydleli jsme v hotelu Mozart od čedoku. Hodím vám foto jestli chcete mrknout.

dzej
autor
14. pro 2010

ahoj holky
zdravím z mrznoucího Brna. Jsme byli na plavču dneska jen 3 😵

@muminek Evi no já se právě ptala, jestli pokračujete s tou školkou nebo ne...a do toho "koutku" chodí?
na fotky kouknu jak si uvařím kafčo 😉 Pěkná fotka v pasu 😉
@cori taky pěkná fotka v pasu 😉 Jani no já jen, že bysme klidně přijeli na štědrý den taky..ti 3lidi se už ztratí 😀

@cerstvamama Moni jaké jsou zprávy o tchýni?

Sabinka je na tom stejně jak Adélka. Když je sama a nic ji nerozptyluje, nebo jí slíbím žvýkačku, tak sní celej talíř. Ale jak se něco děje, nebo ještě hůř, když někde jsme, tak dělá kraviny a nejí. a pak mrčí, že má hlad. 😒

cori
14. pro 2010

@dzej Jani, no jo 3 lidi, ale ještě jeden velký pes, cooo? 😅
Jéjda ten náš průzkumník už šmejdí po celém domě, ale tak konečně se rozlezl, že 😅 , tak už zase vidím tu spoustu nebezpečných zákoutíí, oj oj. Tak nevím kam letos dáme stromeček 😀 Kája pod ním sotva seděla a Ondra ho bude určitě stahovat na sebe 😕 😅

cerstvamama
14. pro 2010

@dzej Už nevím, jestli jsem včera psala, že tchyni poslali domů, protože měli operace z nějaké hromadné nehody u Prahy. Dneska ráno jela znova a už jí vzali, šla jako první. Zatím se neozvala, asi ještě spí. Už se na to těšila, chtěla to už mít za sebou. Tak teď už to snad půjde jen k lepšímu. U nás taky frčí žvejka jako odměna. Holky, my teď měli problém se servisem, strašný. Fakt se mi často potvrzuje, že čím větší firma, tím hůř se k zákazníkovi chovají. Včera jsme tam vyrazili s tchánem a předvedli jim takový kolotoč, že zítra si pro to auto už jedeme. Původně mělo totiž být hotové před 14 dny, to nebylo, a navíc nám říkali, že potřebují další dva týdny. Najednou jsou z toho dva dny 🙂