Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
4. črc 2011

@cerstvamama Moni to se ti určitě posune a porodíš ještě normálně.
Adelce všechno nej k narozeninám 😀 😀 😀 😀

hlavinka
4. črc 2011

@dzej Ajo, tak to myslim vim, takovej zelenej chlupac, ze?
Kousek za Brnem (Jedovnice) mam kamosku, ale nevidely jsme se desne dlouho. Ona uz neni na matersky, takze je tezky najit nejakej termin, navic se na ni vykaslal manzel, takze moc volna nema..... Nicmene v Brne jsem byla parkrat i za jinyma kamosema, mam to tam rada. jen skoda, ze je to tak daleko - teda ono by to slo, ale D1 je strasna a porad nejaky uzavirky. jezdime do znojma k rodicum a to je nekdy pekne o nervy:o(

@muminek Ahoj a dekuju🙂
Ty uz tedy pracujes? To mas asi narocne, co? A jak s Martinkem, kdo bude hlidat pres prazdniny?
Nikdy jsem nepochopila, proc zaviraji i skolky. Prece jen, dite ze ZS uz muze jet na tabor, to jo, ale decko ze skolky tezko upichnes nekam samotne:o( No, holt rodici starej se, co? 🙄

dzej
autor
4. črc 2011

ahoj holky,

@hlavinka já myslím, že je ten chlupáč Elmo červenej, ale ted jsi mě uplně zmátla 😀 Jj Jedovnice znám, mají tam dobrý výlovy rybníků 🙂 Jasně, taky nemám ráda D1. Mám vždycky strach, že někde zůstanu stát. Naštestí se mi to ještě nestalo tuk tuk.

@muminek Evi, to je blbý, že musíte posunout dovču. A moře vylučujete? Myslím, že tam je teplo pořád. Jak se manžovi líbilo?? Jirka jede v sobotu, nakonec jedou na Ukrajinu místo Rumunska. Takže to bude zajímavý. V sobotu ráno se vracíme z Vysočiny a večer odjíždí. DOufám, že bude teplo abych mu vyprala oblečení a uschlo.
TO je blbý s tou prací, a nekoukáš po jiné?

Taky nějak nechápu to zavírání školek přes prázdniny, lidi, co nemají babičky a dědečky a nemají možnost být celý léto doma, nechápu, jak to dělají.

Hezký pondělí holky!!!

hlavinka
4. črc 2011

@dzej jaj, tak mozny to je...ale asi vim, o co jde....
D1 - to bude asi i tim, ze jezdis v jiny dny nez o vikendu a opacnym smerem....my kdyz jedeme v patek ven, tak jedou samozrejme i jiny, ze....a dobu si nevyberes, jedine snad brzy rano v sedm, to to neni zacpany 😲

dzej
autor
5. črc 2011

ahoj holky, zdravíme vás z Vysočiny. Počasí se umoudřilo, takže si to užíváme. Zrovna jdem s holkama dělat topinky na tatarák 🙂
mějte se....

hlavinka
5. črc 2011

@dzej To je fain, ze se i u vas pocasi zlepsilo. Tady taky odpoledne - byli jsme na Vysehrade na vychazce. Nohy jak konve, vytuhla jsem pak u filmu v sedm hodin. 😲 A ted tady budu cumakovat Buh vi do kolika....

jajabmw
6. črc 2011

Ahojky holky, koukám že už výletujete a dovolenkujete 🙂 , to je dobře. Jé vítám nově příchozí Hlavinku 🙂 .
Nám se vše zkomlikovalo, protože Martínek začal mít zvýšenou teplotu a včera odpo jsem mu našla na ručičkách puchýřky. No a do rána už se mu to rozšířilo na nohy a trošku i na záda, takže bych to viděla na neštovice 😝 . Chtěla jsem jet k našim na celý týden a nepojedem nikam. Holky jak dlouho se to vlastně léčí? Nějak si to od Lůci nepamatuju měla děsně lehký průběh.
V rychlosti jsem vás pročetla a my se letos muminku chystáme na Osiku, jak se vám tam loni líbilo? Pak chceme pokračovat na Staňkov a možná ještě někam. Teda jestli budeme zdraví.
Ach jo na jednu stranu si říkám, že je dobře že by si to odbyl, než půjdu do práce(no ale to je v nedohlednu), ale teď se udělalo tak krásně a já toho měla tolik v plánu. Jojo člověk míní pánbůh mění.
Jinak Lucinka donesla samé jedničky a velkou pochvalu od paní učitelky, tak jsme šli spolu na oběd a udělaly jsme si hezký dopoledne jen my holky.

hlavinka
6. črc 2011

@jajabmw Jajo, diky za privitani.
To je mi lito, ze nestovice prekazily plany. Ale myslim, ze je jedno, kde se leci, hlavne, kdyz je prvni tyden doma - v klidu, coz by jiste i u mamky byl.
Nevim to jiste, ale dulezity je klid a bez kolektivu snad jen tyden, 14 dni. Ony ty nestovice jsou infekcni snad bud jeste pred vyrasenim pupinku nebo az naopak dost dlouho po tom (je tam fakt inkubacni doba nejaky 3 tydny, celkem dloiha), takze ted uz je to asi jedno. Kdyz pak uz nema teplotu, tak bych ho brala normalne i ven (teda ne na slunce). A pujdes s tim k lekari, ne? Aby Ti dali nejaky to mazani....
Gratulace k chytre dcerce Lucce 😉 Same jednicky jsou krasne.-)

muminek
7. črc 2011

Ahoj holky, @hlavinka @dzej tak mám to takový těžký furt lítám potřebovala bych koště. A furt něco řeším. Tak na Osiku jsme dojeli v pondělí večer jen co jsme postavili stan tak začlo pršet až do rána. Ráno jsme jeli vlačkem tak dobrý do JIndřichvého hradce. A pak zpět. Martínek večer soutěžil a spíval do mikrofonu a dostal balon. Ve středu jsme jeli na Lanštejn pak Jihlava bazén a nakonec lom u Pozdatína. Bylo to zajímaví Ale Martínek byl takovejplačtivej a dneska nechtěl do tý nový školky a celej se třepal až jsem se o něj bála jak mě mamka volala. Tak jsme školku zrušili a bude doma s babičkou. 😖 😖 😖 Hlavně aby byl v klidu. Dneska byl jak vyměněnej

muminek
7. črc 2011

@jajabmw Tak Martínek byl doma 10 dní pak se vykoupal a mohl ven. Gratuluji Lucince k vysvědčení 😀 😀

dzej
autor
7. črc 2011

ahoj holky
zdravím vás. Co nového? My jsme dneska byli na Pernštejně na výletě. Chtěli jsme na koupák, ale byly mraky.
Sabinka tam dneska spadla na kámen, takže má odřenou ruku, nohu a tvář ☹ ale nesla to statečně, ani moc nebrečela. Tak hezký večer přeji,.

@hlavinka koukám, že tu Hanka dlouho nenapsala, tak že by už?? 😀 😀
@cerstvamama Moni a co ty? Jak se máte??

hlavinka
8. črc 2011

@dzej ahoj, kdepak, stale 2v1....Uz mne to ale vazne nebavi...Vcera bylo takovy pekny datum, jsem si rikala, a prd....

@muminek Tak to jste tedy meli narocny vylet. Ale zase jste si to uzili🙂
A Martinek chodi jinak do skolky a tohle je nejaka jakoze na leto?
No, mozna se mu nezda zmena prostredi a lidi...Je to tezky

dzej
autor
8. črc 2011

@hlavinka pockej do nedele, to budem pak slavit spolu 😵 😵

hlavinka
8. črc 2011

@dzej 🙂 jojo, kez by...ale i tak je to na nas pozde, to uz budeme mit zase adelku doma...ja chci driv!!!!!! 😲 😀

cori
8. črc 2011

Ahoj holky,
už jsem se tu zase nějaký čas neukázala a koukám se to tady rozpovídalo, tímto též vítám
@hlavinka mezi námi a koukám, že každým dnem vykoukne na svět nový človíček, tak přeji hodně poklidný a rychlí porod.

My ted pobývali u rodiny, byli jsme na hodech a nějak sme si to tam prodloužili, jak nám bylo dobře 😀
Děti spokojené, zvlášt když můžou lítat po venku, Ondra už nám drmolí slova jako vláček, kartáček, ptáček - ne srozumitelně, ale my to tamslyšíme 😀 😀 😀 kajka se dostala do školkové třídy kam jsme chtěli, takže od září bude chodit s kamarády, což je prima, jsem zvědavá jak bude zvládat

@dzej a vy nakonec jak se školkou?

hlavinka
8. črc 2011

@cori Ahoj, dekuju za privitani a prani pohodoveho porodu - no uz aby to bylo 😲

To je dobre, ze vzali Kajku do tridy, kde ma kamarady. To urcite bude snaset dobre.

Dneska jsem byla na monitoru, nejak mi unika smysl. Vse v poradku, takze jsem sla zas dom. Spis kdyby udelali vysetreni, zda se neco chysta nebo nevim, ale kdyz citim pohyby mimca normalne, tak je jasny, ze je v poradku....Ale asi musi vykazovat nejakou cinnost.
na dalsi jdu v utery, ale ja doufam, ze do te doby porodim! 😝

muminek
8. črc 2011

@hlavinka Ahoj já taky chodila na monytor často i do nemocnice když už máš termím.
Normálně holky jsu v šoku právě u nás hlásil rozhlas že se o 1,5 km od nás stratila 4letá holčička tak jí hledají a prosili lidi o pomoc tak snad ji najdou

hlavinka
8. črc 2011

@muminek vim, ze se na monitor chodi 2x az 3x tydne v terminu a po nem, ale nevim, prijde mi to takovy na nic.....

Ty jo, tak snad se najde, chuderka....ach jo 😔

cerstvamama
8. črc 2011

Ahoj holky, tak už jsme neplánovaně doma. Dneska v noci umřela manželovo babička, matka mojí tchýně. Tak jsme se hned sbalili a jeli domů, aby tchýnina sestra nebyla na všechno to zařizování sama. Musím říct, že to tu bude takový divný, protože prabábi chodívala každý den dopolende kromě soboty k tchýni (tchýně bydlí nad námi), snažila se jí být užitečná a tak třeba sundala prádlo ze šňůry, uklidila nádobí a tak. Od doby co mám Adélku si jí brala na zahradu, a to už od miminka, kdy jsem jí vystrčila s kočárem ven, babča si u kočáru četla a já mohla něco dělat nebo spát. Trochu si vyčítám, že jsem občas byla dost rázná, když babča cpala Adi bonbónama, teď mi to připadá jako prkotina.

cori
9. črc 2011

@cerstvamama jejda to je mi líto ☹ a jak stará byla prabábi? už určitě měla požehnaný věk, ale je to smutný ☹ , držte se a hlavně tchyně...
Jinak koukám - Matylda už je oficko jméno pro holčičku? Fakt vydařené, kamarádka říkala své malé v břůšku Oldřiška, každý se děsně divil, nakonec ho teda nedali, ale nějak jsme si na něj všichni zvykli a i váhala, jestli tak holku fakt nepojmenovat =))

@hlavinka žeby žeby?

@muminek jééjda a našla se? To musí být hrozný...

cerstvamama
10. črc 2011

@dzej Ahoj Jani, přejeme všechno nejlepší k narozeninám!

cerstvamama
10. črc 2011

@cori Ahoj, Matylda už je ofiko jméno, už jí tak všichni říkáme včetně Adélky. Ta se dokonce naučila písničku "Hádej Matyldo" a pořád jí to zpívá u břicha. 😀 Babičce bylo 84, byla děsně čiperná a akční, takže to bylo pro nás náhlý. Ale věk měla pěknej.

dzej
autor
10. črc 2011

ahoj holky,
zdravím vás z domu. Před chvílí jsme dorazili. Vůbec se nám nechtělo. Bylo tam krásně. Ted tu pobudem do úterý a pak zas mažem směr Jeseníky. Doufám, že už budou borůvky. Tatka nám odjel rovnou z Vysočiny na Ukrajinu, tak co doma 😀
@cori Jani, no nám školka vyšla.... uvolnilo se místo. Na naší ulici. A ještě vzali holčičku, se kterou Sabinka kamarádí od malička tak je to super. Máme i slíbenou stejnou třídu.
@cerstvamama Moni, to mě mrzí s prababičkou 😔 A děkuju za přání 😵 😵
@hlavinka no jestli rodíš dnes, tak je to super!!!!!!
hezký večer holky, já si jdu dát meloun a pokračovat ve vybalování.

hlavinka
12. črc 2011

Ahoj holky, jen v rychlosti. V patek v 18:00 mi odesla plodovka, Majda se narodila druhy den rano v 5. Porod bez problemu, zadny nastrih, siti, zadny umely oxytocyny, nic. Proste super prubeh! sikovna porodni asistentka.
Dneska nas pustili domu, tak se zabydlujeme.

hlavinka
12. črc 2011
dzej
autor
12. črc 2011

@hlavinka jéé Hani, gratulujem moc! Magdalenka je krásný miminko. Přejeme do života zdravíčko a štěstíčko 😵 😵 No a jinak je narozená ve stejnej den jak moje ségra a kamarád. Slavili jsme, takže jsme nevědomky zapili i Magdalenku 😵 At se vám daří holky a brzo se zabydlíte.

jajabmw
12. črc 2011

Ahoj holky. Jéžíš ta je tak krásná Hani moc moc gratuluju, oběma hodně zdravíčka.
Jinak u nás vše při starém nic moc se nezměnilo ☹ . Jen dnes mi odjíždějí děti k babičce(mojí mamce) a hrozně moc se těší no já už méně. Tak nějak nevím co budu dělat, tak asi udělám pořádný úklid.
Jo a holky nebyli to neštovice, ale nějaký nový virus, co se projevuje právě pupínkama na rukách a nohách. Měli to snad všechny děti ve vesnici. Někdo má průběh horší a někdo to má v pohodě.

cerstvamama
12. črc 2011

@hlavinka Ahoj, moc gratuluju a tiše závidím jednak že už to máš za sebou a pak že to šlo takhle hladce. Majdalence všechno nejlepší do života! Asi už jsem se ptala, ale kdes rodila?

cerstvamama
12. črc 2011

@jajabmw No tak čekáme, kdy se ten virus donese do Prahy. Pak nám budeš radit co s tím 😉 Třeba si teď budete moct v klidu promluvit o tom bydlení, ne?

hlavinka
12. črc 2011

Ahoj holky, moc a moc dekuju za gratulace🙂

@dzej No, tak to je hezky, ze jste tak slavili🙂 Ted jsme doma samy, bez Adelky stale, tak je to celkem klidny. Adelka se vrati v patek - mela jsem nejdriv vycitky, ale zas ted skoro porad pres den kojim, tak se to aspon malicko zabehne.

@cerstvamama Dekuju🙂 Rodila jsem v Podoli. Urcite to pujde taky hladce. Prvni porod nerovna se druhy. u mne to bylo o milion procent lepsi!!!! Tak drzim moc palce 😉

@jajabmw Dekuju:-
Novy virus? To je deny, kdo se v tom ma vyznat - pupinky maji nestovice, sesta nemoc a jiny....Chtelo by to nejakou prehlednou tabulku 😀 😝