Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

chiwule
4. lis 2009

tak dneska usínání ukázkový, už teda nevím, čím to je 😒 🙂 během 10min byla tuhoš, raději jsem u ní ještě 10min zůstala kdyby něco, ale nic, prostě spí... jsem blázen asi 😀

fotky hodím, jen jak budou, mělo by to být příští týden někdy v polovině, jsem na ně moooc zvědavá 😝

Anet má taky pupík jak kdyby spolka míček, je to děsně legrační jak běhá, vypadá jak malej skříteček 😵

Jinak já bych asi zasáhla kdyby nějaké dítě bylo moje dítě i když by zasahovala jeho máma, protože si říkám, že to moje dítě by si mohlo myslet, že se ho nezastanu 😕 ale nevím, ještě se nám to nestalo, těžko říct jak pak doopravdy budu reagovat

Co se plínek a nočníku týče, máme střídavé úspěchy, ale stabilně po probuzení a před koupáním se vyčůrá do nočníčku. Dneska jsme i chytly dopolední kakání, tak jsem u toho křepčila, jako že je šikovná a tak, no asi si myslela co se máma zbláznila z bobku že? 😀 😅 Ale odpoledne to vychytáme málokdy, jsme buď venku , takže na nočník není jak jít 😕 Ale myslím, že má ještě na úplný odplenkování čas...

ajvi
4. lis 2009

Jani, oni to maj v roce 2011 vrátit?tak my to měly v roce 2008 stejný jako to bude teď ne. jen letos je to vyšší ne? já to teď moc nesledovala, jen co jsem zaslechla....

jajabmw
4. lis 2009

Čauky děvčata! Tak mě sem manža konečně pustil. Holky vy jste šikulky s tím zbavováním se plínek. Já si myslím, že my se úplně přestanem počůrávat až tak kolem druhého roku 🙂 , a to bohatě stačí. On totiž i když si Martínek řekne a ví kdy si říct, tak občas si taky cvrkne 😉 . No a zrovna dneska jsem dělala o zelenině(dávám si ji do mražáku už namíchanou, aby bylo do polévky) tak jsem ho moc nevnímala a prďolka můj milovanej se pokakal ☹ . Byl z toho úplně rozhozený, to se mu už tak dva tři měsíce nestalo ☹ . Holky já bych se ukamenovala, bylo mi ho tak líto, on si myslel chudáček že to je jeho vina 😢 ☹ . Nejradši bych si namlátila ☹ .

Chiwu blázen nejsi. Nevím holky jestli to taky děláte, ale já občas stojím u postýlky nebo u postele u Lucky a poslouchám jak spokojeně oddychují 😅 . Jsou oba hrozně roztomilí když spinkají 😅 . Jsem sentimentální co?

Jdu se ještě podívat Lucince na aktovku, budeme ji muset objednat asi přes net. Normální klasické aktovky se už prý moc neprodávají 😒 . Ale mě se ty batohy zdají na Lucinku moc velké.

Zítra ahoj a dobrou noc!!

sajmon113
4. lis 2009

Jaji já to dělám každou noc, když jdu spát, tak koukám na toho našeho andílka a pokaždé si říkám jaký je to zázrak, kde se to ve mě vzalo a jak rychle roste. 😵 😵 😵 Jo jo, fakt to dítě s člověkem zamává 🙂 🙂

lenkavano
4. lis 2009

holky já dám děti do postele a utíkám pryč 😉 né dělám si legraci,taky na ty jezulátka koukám a říkám si proč nejsou takoví andílci ikdyž jsou vzhůru.no beru to od nejmenšího po největšího a na toho mlaskám protože už povětšinou chrápe jak starej chlap.ale hlavně že jsou všechny zdravý to je nejdůležitjší,at si klidně zlobí. 🙂

ajvi
5. lis 2009

ahoj, jojo, taky koukáme jak spinká a kocháme se.. 🙂
no dneska ráno jsem se moc nekochala. budíček v půl šesté, opět s řevem a opět pročuraný. už nevím co s tím 😒 a noc taky nic moc....

ivulinda
5. lis 2009

Ahojky Cori tak už víte co to budete mít za pohlaví?a jak se cítíš?

S tím spaním to máme taky někdy tak jak vy,ale pak jakoby nic a spí celou noc 😎 jinak s těma plínkama-jsem ráda,že je Adélka už dáno nenosí.Chtěla jsem aby si od nich odvykla a přestala je pomalu nosit takže je ted nosí jen na noc,ale někdy plínku nemá vůbec počůranou 🙂 A taky se na ni dívám když ji uspím a pak jsem chvilku ještě u Adi a koukám jak je hezká a jak pěkně spí!!!.Jo a v úterý jsme byly v Prioře a tam mají autíčko a traktor a jakmile to Aduš vidí tak volá autóóó takže 2jízdy v autě pak neteř chtěla do traktoru a pak Aduš chtěla taky do traktoru takže další 2jízdy v traktoru 😉 ...A pak jí od toho nemůžu odtrhnout 😀

chiwule
5. lis 2009

koukám Moni, že jste byli na vítání občánků na stejné radnici 😉 😀 budeme mít hodně podobné foto 😵

lenkavano
5. lis 2009

ahoj holky tak tatka telku nespravil,prý asi lampa,no takže musíme do krámu je ještě v záruce .mezitím nám brácha pujčí jinou,tak aspon že tak.je u vás taky tak krásně?

cerstvamama
5. lis 2009

Ahoj Chiwu, taky Praha 4? Kde bydlite, jestli to teda chces specifikovat 😉 Radnice je moc hezka, vid?

Leni
Jo tak ona je ta telka nova? To nastve. Kdyby odesla stara tak byste si mohli dat darek pod stromecek, ale takhle s tim budou jen starosti. Hlavne at funguje na pohadky. Na to se teda ja nejvic tesim o Vanocich.

Holky, kdyz mluvite o tom spani, dnes po bazenu mi Adi usnula v naruci po ceste z auta do baraku. Nejdriv ji padaly vicka a ona s tim hrozne bojovala, pak to vzdala, polozila si hlavicku na mne a usnula. Taky jsem se nemohla vynadivat a porad jsem k ni cuchala a davala ji pusu na tvaricku.

lenkavano
5. lis 2009

Moni no ty máš ale zlatíčko 😉 😵 .na nás něco leze je mi pořád zima a škrábe mě v krku.Lenča už taky malinko pokašlává tak nevím co se z toho vyvrbí.

sajmon113
5. lis 2009

Leni, tak to by teda naštvalo fakt i mě, jestli je telka ještě v záruce. Myslela jsem, že už máte starou.
Ajvi to teda mě nic nenapadá, že se Matýsek tak pročůrává. U nás je to právě naopak, všimla jsem si, že ráno má v plínce načůráno maličko. Nechci to zakřiknout, ale asi týden mi Vojta spinká celou noc, zhruba do půl 7 - 7 ráno vypije mlíko a ještě zabere, tak zhruba do 8. Tak možná čůrá až ráno. A nemůže být třeba nějaký nastydlý, nebo něco na močáku? Že čůrá tak hodně? 😕 😕 😕
Ivi my v obchodech tyhle autíčka takticky obcházime, nebo mu vehementně ukazuju něco na druhé straně, jinak bychom z toho obchodu určitě neodešli 😀 😀
Mončo nám když Vojta usne v autě a já ho pak nesu do postýlky, taky mám tendenci ho čuchat a omuckávat, jsou v tom spánku fakt hrozně roztomilí 😵 😵 😵
A na vánoce se taky už hodně těšíme, hlavně že s náma bude tatínek celé tři dny doma od rána do večera, budem koukat na pohádky a u toho se válet a užívat si sebe navzájem. 😵 😵 Hlavně jsem zvědavá jak to bude vnímat Vojta. Loni byl ještě takové větší mimi, ale letos už to bude veselé. Jak kdysi naši chystali vánoce pro nás, teď budeme zase my chystat vánoce, pro naše prcky. 😵 😵 😵

dzej
autor
5. lis 2009

ahoj holky 😵
Ivi, my máme taky problém s tím pročůráním. Malá totiž hodně pije a tím pádem i hodně čurá a ta plinka to nepobere, takže stačí, když se třeba víc otočí nebo namáčkne na tu plínu, tak to "přeteče" ☹ Co mi trochu pomáhá, tak jsou kalhotky, že ta plinka je pevněji na tělíčku. Jinak taky pořád přebaluju 😢
My jsme vítání občánků neměli, naše městská část prý nemá peníze 😝
Já doufám, že to v 2011 vrátí, má to být jen přechodně kvůli krizi a má to platit pro rok 2010. Jojo ted je to lepší, není tam ta horní hranice, dřív to bylo omezený do 550 90% a do 790 myslím 60% ted z hlavy nevím. Ale člověk nikdy neví, třeba to ještě nechají být, přece jen toto není zrovna místo, kde by měli šetřit.
Jinak my dnes byly pro zimní boty ☹ těžce jsem vykrvácela 😢 ale přikoupila jsem zateplený vložky do bot, zespod je alobal a ovčí vlna, tak aspon to 😀
Jinak já jsem uplně stejná, taky koukám na malou jak spí, moc rádi ji pozorujem. A to už máme vlastně svou ložnici s novou postelí, ale stejně jsme pořád s ní a ted jsme si oba řekli, že to musíme nějak vyřešit, ptz nechcem být bez ní 😵

sajmon113
5. lis 2009

Jo ještě jsem chtěla, holky stříháte už některá vaše dítka? Vojta má hrozně husté vlasy a poměrně rychle mu to roste. Ale to stříhání je děs běs. Chtěla jsem ho sjet strojkem, jelikož miluje dědu a všechno co děda dělá, tak jsem prvně chtěla sjet jeho a pak Vojtu, že když to uvídí, nebude se bát. No to jste měly vidět. Spustil takový cirkus, až ho musela ségra vzít k sobě do pokoje a i tam prý ještě asi deset minut fňukal, děda, děda. Bál se že ho snad zabíjím. Takže jsem to musela vzít zase nůžkama, ale jak chvilku neposedí, má to kostrbaté. Dneska právě tady kolem jezdil traktor a sel obilí, tak jsem ho rychle vrazila do jídelní židličky, posadila ho před okno a snažila se ho rychle ostříhat, no ale děs běs. Vlasy všude, musela jsem ho pak okoupat. 😠 😠 😠
Nemáte někdo nějakou radu?

sajmon113
5. lis 2009

Leni čaj s citronem, medem, zalézt do peřin, pustit nějaké hezký film a vypotit to!!!! 😨 😨

lenkavano
5. lis 2009

saj já jsem taky zvědavá na Lenču jak bude reagovat.minulý rok jen lezla a tak jsme měli očesané ozdoby co byly dole a taky si díky Leničce ten stromek i párkrát lehnul,jednou i na Leničku,to byl pohled.no ted to zase bude jiné taky už se na to těším.hlavně jak už bude sedět jako velká s námi u stolu a jíst příborem.minule byla na stoličce.Lenča si už taky všímá v krámě hraček ,minule tam ječela a výskala,až sem si připadala,že si snad ty lidi myslí,že si snad chudák holčička hraje doma asi s prkýnkama. 😀 😀 ted si oblíbila malou hadrovou panenku co měla Klárka,říkáme ji Zuzana.včera si s ní šla i lehnout,ale to bylo než se uvelebila,vždy dala Zuzanu nějak našitato nebo se jí nedařilo Zuzanu přikrýt a tak se pořád odkrývala,vstávala,no síla.nakonec si ji dala na pupek ,peřinku ji přikryla po krk a za chvíli byla tuhá.Zuzana asi taky. 😀 😀

lenkavano
5. lis 2009

Saj stříhání u vás je koukám kovbojka.já stříhat neumím ,ale manža Kubu klidně ostříhá.já ho beru taky mašinkou,ale víc mu sluší ,když je ostříhanej.jednou jsem ho zkoušela stříhat a udělala mu takovej zub ,že ikdyž jsem ho vzala mašinkou ,tak byl pořád vidět.no a dohola jsem ho nestříhala ani náhodou tak chodil se zubem.Bob jedinně na ježka a Klárka měla dlouhé přirozené vlasy,tam jsem ofinu a konečky zvládala.ale nedávno jsem ji vzala k holiči,chtěla jít nakrátko,tak to má vzadu vystříhaný a po stranách dlouhý.no a Lenče jsem stříhala ofinku.ona má strašně kudrnaté vlásky tak tam není co stříhat.říkáme ji občas květáku.

dzej
autor
5. lis 2009

Simčo, já malé stříhám ofinu a kolem uší...většinou ve vaně při koupání nebo při mlsání 🙂 ale taky to má křivý 😝 Ale ted jsem čučela a to jsem vám zapomněla uplně napsat...bojovali jsme se stříháním nehtů na nohách a jeden den dojdu dom a malá pobíhala na boso tak se ptám Jirky jako proč a on mi řekl, že si chtěl ostříhat nehty a malá uplně ječela, že chce taky, tak jí ty nehty bez problémů ostříhal
😀
Leni, hračky v obchodech malou neberou, ale teda z čeho šílím jsou sladkosti u pokladen
😝 všechno chce brát do košíku a řve 😠

cerstvamama
5. lis 2009

Sajmon
stříhám jen ofinu - všechno to zvednu a udělám fik, kupodivu je to docela rovný. A někdo při tom musí Adélku rozptylovat.

dzej
autor
5. lis 2009

holky já jdu zítra na modni přehlídku a uvádí to Mareš, já se tak těším 😵 😵 na jaře to bylo super. Hlavně to, že jdu bez malé 😵

lenkavano
5. lis 2009

tak u nás jsou sladkosti zatím nepovšimnuty 😝

sajmon113
5. lis 2009

Jo holky, takhle jsem ho stříhala od 8 měsíců, namočit zvednout a ostříhat. Jenže teď už to má fakt husté a takhle se to bohužel nedá no. Ale tak dneska jsem ho ošmikala poměrně dost, tak zas bude na chvilku klid. 😝 😅
S nehtama máme stejný problém, prozatím ho stříhám když ho dám odpoledne spát, jinak se ostříhat nedá. Jo jsou to občas boje 😀 😀
Jani ty se máš!!!! Já už nebyla nikde ani nepamatuju. A Leoš na živo, to bych si taky nechala líbit. Ale v dohlednu je "viliovka" (vánoční večírek). S celou naší bandou, tak už se moc těším. I když to zařizujeme my 😝,takže nachystat, uvařit, uklidit. No teď mě napadlo, že už je nejvyšší čas poslat pozvánky.

jajabmw
5. lis 2009

Čauky holky. S tím stříháním je u nás taky problém 😠 . Martínek má vlasy hodně husté a je natom vidět každý můj neodborný zásah 😀 , takže chodíme ke kadeřnici. Musí ho zabavovat i dva lidi najednou 😅 . Teď nás to taky čeká, to bude mazec! Ale nehty to je jiná. Přijde za mnou že chce udělat mik mik a nechá se bez problémů ostříhat. Jen je problém, že takhle chodí každý druhý den 😅 😀 a to už není jaksi co stříhat.
Dzej ty se máš! Jak já bych někam šla, ale jak píšete holky bez dětí. Potřebujem s manžou upustit páru 😉 . Zítra jedem do Brna výstavu karavanů, ale s dětma. Naštěstí jsou na cestování zlatý, Lucinka většinou usne jen co vyjedeme a Martínek si povídá a kouká z okna.
Jo a s tím počůráváním v noci to máme taky tak. Martínek se dost v postýlce mele a občas si lehne na bříško a to je vymalováno ☹ . Ale stane se to tak jednou za 14 dní, tak to se dá. Přes den si říká a občas už si řekne i v noci. Jen kdyby v té postýlce tak necestoval. Mám ji obloženou malými polštářky. Ale je pravda, že co tam ty polštářky jsou tak spí lépe, vlastně téměř celou noc až do sedmi ráno. Je to fajn změna po těch nespacích nocích 😀 .
A Dzej taktéž jsem dnes vykrvácela na zimních botičkách, ale jsou moc hezký, tak těch penízek tolik nelituju. A Martínek je nechtěl ani doma sundat z nožiček 😀 , podařilo se mi to až před koupáním 😀 .
Měla bych jít žehlit, ale asi to nechám na jindy nemám koupené vínečko 😀 . Né jen se mi dnes vůbec nic nechce dělat, tak si dám pohov ať jsem fit na zítra 😀 . Mějte se hezky!!!

chiwule
5. lis 2009

ahoj holky, tak co dnes nového? Anet dnes pro změnu zas trochu zlobila s usínáním, ale během hodiny se to povedlo... za dvě hodiny se vzbudila a chtěla vyčůrat, trochu čaje a zas usnula.... já dneska uklidila celý byt a vyžehlila všechno prádlo. Ještě hodím nádobí do myčky a pověsím prádlo a už na to dneska kašlu...

zítra má přijít kamarádka s malou dcerkou, je o 4m starší než Anet, tak uvidíme jak si holky vyhrajou...

jdu spát, Anet se nějak ozývá... dobrou...

lenkavano
6. lis 2009

ahoj holky 😉 Kubík už mi jede domů 😀

cerstvamama
6. lis 2009

Ahoj holky, Adi dneska spala az do sedmi! Jupi. Pred chvili se nam vratil tata, byl vcera na tom fotbale Sparta-Kluz.
Mam nejakou blbou naladu, dnes by tatovi bylo 55 let. Zapalila jsem mu svicku a rikam Adelce, ze to je za dedu. Tak ted ukazuje na plaminek a rika deda.

lenkavano
6. lis 2009

Moni to je mi líto mě táta umřel když mu bylo 51 a máma když ji bylo 56.taky mi moc chybí. ☹

coriven
6. lis 2009

Ajhoj ženský ukecaný,
snad stihnu včerejšek dočíst. Byla jsem včera v Brně na UTZ, vše je v pořádku, kluk se potvrdil a je to fakt paráda, to malý stvoření vidět sebou mrskat v tom bříšku 😅
Zítra máme hody, tak dnešek strávím uklízením a uklízením 😝

lenkavano
6. lis 2009

ahoj cori to je dobře,že je vše v pořádku.budete mít páreček. 😉

ajvi
6. lis 2009

Moni, Lenko -. to je mi líto, že jste o blízké přišli tak brzo. Můj táta už taky nežije, ale my se s ním nestýkali, takže mi to ani nepřijde. nedokážu si ale představit, že by odešla mamka 😨