Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

delikates
5. únor 2010

ahoj holky
Dcera včera odjela k babi na prázdniny a já zjištuju ,že jedno dítě není tak špatné 🙂
ivuli:moc hezké fotečky 🙂
Čokoládku taky můžu zvlášt když jsem ve stresu 😉
hezké odpoledne všem 🙂

cerstvamama
5. únor 2010

cori
čokoláda je taky dobrá. Je, tu bych si dala. Přemýšlím kde je po cestě do parku nějaký obchod 😝 Když je manža doma, tak u nás na 100% žádnou čokoládu nenajdeš ☹

delikates
aha, a já se pořád utěšovala, že až budu mít dvě děti tak to bude pohoda, prže si spíš spolu zahrajou a nebudu pořád ověšená Adélkou 🙂

dzej
autor
5. únor 2010

ahoj holky 🙂
tak já jsem ted zkoukla 14díl 6 série Zoufalek a pěkně jsem si pobrečela...je to docela drsná série..taková hodně plná citů a pocitů..i když včera v televizi to bylo taky super 😀 Sledujete to někdo?
Mám pocit, že malá ode mne čapla to nachlazení, v noci několikrát plakala, dala jsem jí i nurofen, teče jí nudle z nosánku, ale baští dobře, tak snad to brzo odejde ☹ U nás je takový všelijaký počasí, Jani ani se nedivím, že ti není dobře...tlaky kolísají..já si dala ted kafe, tak je mi docela dobře. A dneska jsem dostala MS a měla bych si vzít první HA ale teda furt nevím 😀 😀 jsem strašně nerozhodná..zase jsem někde vyštrachala, že spousta co to bere tak pak dostane rakovinu prsu..a já už brala HA 10let 😝 a taky se trochu popravdě bojím toho, že jak ji začnu brát, tak už druhý mimi nebude 😒 tak a ted babo raď 😎
Ivi najednou nevíš nudou co by, že??? 😝

delikates
5. únor 2010

cerstvamama:když budeš mít děti brzo po sobě tak si možná spolu zahrajou já je mám o osm let a připadá mi ,že se pořád jen poštuchujou i když Míša mi i hodně pomáhá však už je jí deset 🙂
dzej:zoufalky jsem sledovala to už je dýl.Nudu doma fakt nemám ale je tu větší klídek 🙂 žehlit bych měla ale vůbec se mi nechce asi to udělám až večer při telce.A kdy chcete druhé mimi až bude mít Sabi tři roky?

ivulinda
5. únor 2010

jinula,ale s tím spaním je to na palici 😠 Přála bych si aby se už zklidnila a spala tak jak má 😀

ivulinda
5. únor 2010

Taky sleduju zoufalky je to super seriál,který mě chytl 🙂 a pak se ještě dívám na seriál Vyprávěj

muminek
6. únor 2010

Ahoj holky přeji klidný víkend právě jsem odvezla Martínka ke tchýni na víkend tak mám leháro. 😀
Jo zoufalky ty jsou dobrý 😎

delikates
6. únor 2010

muminek:tak to se teda máš to bych taky brala 😉

jajabmw
6. únor 2010

ahojda holky, tak jak je o víkendu? já mám celkem pohodičku. malej spinká, lucinka je venku s dědou, manža je v práci a já relaxuju 🙂 . večer nebo až zítra pojedem na lyže, už aby to bylo. luciška nic nezapoměla, krásně lyžuje a naštěstí ji to i baví, takže jezdí s náma. martínka necháme u našich. jinak u nás se taky kouká na zoufalky a dokonce se líbí i manžovi 😀 , takže odpadlo dohadování o ovladač. já ještě koukám taky na Vyprávěj a na Džungli rtěnek.
holky čeká mě za 1,5 měsíce velký sraz ze střední, už teď z toho mám osipky a přemýšlím, co si na sebe vezmu. Jsem se nechala ostříhat a mám melírky a docela jsem s tím spokojená, ale nevím, jestli to obstojí pod kritickým pohledem třídních hvězd 🙄 . K těm jsem totiž jaksi nepatřila. Ani nevím jestli tam mám chodit. Chjo to je dilema 😒 . Jdu sem zkusit vložit fotky z vánoc, ale než se nám rozbil počítač, tak to vůbec nešlo, bylo to hrozně zasekaný. No uvidíme, zatím pááá

jajabmw
6. únor 2010

no tak nic nejde to, jsou moc velké, tak snad až se je naučím zmešit ☹

cori
6. únor 2010

Ahoj holky,
muminku, tak to je príma, že tchýně pohlídá
Moni, jak ste poslavili?
Jaji neboj sraz bude vpohodě, po kolika letech máte po 10? Pokud jste byli dobrá partie tak dobře pokecáte, uvidíš - téma děti se bude probírat celý večer 😀 , spíš myslím, že se tam budou bát přijít ti, co děti nemají... A kukala sem na fotky - šak si kočka, takže i když jsi před tím mezi třídní hvězdy nepatřila, tak teď budeš možná vypadat i líp než oni 😉
My jsme si ted nedávno udělali neoficko srázek ze základky, přišlo nás pár, ale většina z nás v riflích a svetrech 😀 , co jsi dělala za střední?

Holky, mám dotaz, tak mě napadlo - když vlastně navazuji v těhulkování na rodičák - měla bych někde hlásit, že mi rodičák vlastně končí a že začnu pobírat mateřskou? Nebo to stačí dát zaměstnavateli a oni to nějak pozařizují?

Pěkný večer 😵

cerstvamama
6. únor 2010

jaja
Ony většinou ty největší hvězdy ze školy bejvají na srazech ty největší chudinky, takže se nestresuj! Jejich sláva pominula, tvoje sláva kvete právě teď 😀

cori
oslava dobrá, zapíchla jsem to stejně s Adélkou a nechala tam všechny juchat. Vlezla jsem si do postele s knížkou a bylo mi nejlíp na světě 😀
Myslím, že si to mezi sebou úřady řeknou. Nedávno jsem se na to právě ptala kámošky.

dzej
autor
6. únor 2010

ahoj holky 🙂
tak u nás je obleva..bylo 8st...a taje sníh..no to bude břečka..chjo 😝
Jaji my měli taky sraz po 17letech se základkou a bylo to moc fajn..nikdo si tam na nic nehrál a všichni jsme dobře pokecali 😀 Uvidíš, že budeš taky spokojená 😉
Ty týdny tak letí....už je zas víkend...to je hrozný. Lenča měla jít s Kubíkem ve čt na ten zápis a ještě tu nebyla, aby nám řekla jak dopadli.
Tu džungli rtěnek jsem ještě nechytla, ale prý je to taky dobrý...
Jani,musíš donést do práce nebo na sociálku ten papír od dr, že nastupuješ na PPM a o zbytek se postarají oni 😉

lenkavano
7. únor 2010

ahoj holky 😉
dzej zápis byl parádní,mají tam krásnou školičku,perfektně vybavenou.moc příjemné paní učitelky a ve třídě 9 žáčků.moc se mi tam líbilo.Kuba musel plnit všelijaké úkoly v každé třídě a dostával odměny a na konci na něj čekal kamarád šaryk ležel na decce a učitelka s kubou si tam sedli k němu a zkoušela ho z počtu granulí a tak.bylo to super a Kuba už se těší.tak uvidíme. 😉

cerstvamama
7. únor 2010

Ahoj holky, jak se mate? Nam dnes napadlo 20cm snehu behem par hodin, takze jsme ani nevystrcili nos. Ja uz chci jaro!

dzej
Dzungli rtenek mam taky rada, ale tady je to hrozne pozde a to bych asi v pulce usnula. Skoda, v Praze jsem se rada divala. Jani, jak jsi to nakonec vyresila s tou HA? Mne totiz dojdou prasky v breznu a taky premyslim, ze si novy nenecham napsat. Stejne po prazdninach zacneme pracovat na mimi, tak si telo aspon odpocine. Pred Adi jsem to taky tak udelala, tehdy jsem nebrala prasky cely rok.

Leni
tak to je fajn, ze mate z te skoly dobry pocit. Kdyby mela Adelka pocitat granule tak pulku z nich sni 😀

jajabmw
7. únor 2010

Ahojda holky, moc děkuji za podporu, na ten sraz půjdu, třeba to bude opravdu fajn, každopádně alespoň uvidím lidi co jsem dlouho neviděla. Leni blahopřeji k zápisu, je dobře se do školy těší, naše luca řekla hned po zápisu že druhý den chce do školy 😀 . No tak jsem jí musela vysvětlit, že to jaksi nejde 🙂 . S těma granulema mě to fakt pobavilo 😀 , martínek by se do nich taky pustil 😀 .
Včera jsme byli na večerním lyžování a luca se slušně rozjezdila. Prohlásila, že už na malou sjezdovku nechce, že s náma bude jezdit jen na večerní 🙂 . Máme hroznou radost, že jí to chytlo, je na sebe dost opatrná, ale v tomhle teda ne. Ale byl s náma kamarád, a ten dost ošklivě spadnul, jel na snowboardu a jaksi neodhadl rychlost, kousla se mu hrana a šel po zádech do kotoulu 😒 . Chudák, měl strach se na to znova postavit. Ráno ho bolelo celé tělo. Holky ale je to mazec ceny za lyžování, včera jsme tam nechali 800kč, no mazec. Až bude jezdit i martínek, tak to bude docela drahá zábava. Ale jelikož nás to baví, tak toho asi nenecháme 😉 . Jdu číst pohádku na dobrou noc.

dzej
autor
8. únor 2010

ahoj holky 🙂
Leni tak to je super, že se vám ten zápis líbil a i to prostředí, to je moc důležitý 😉 Kubíkovi se tam bude určitě moc líbit a ani nebude chtít potom domů 😝
Moni, no začla jsem to brát...dostala jsem lindine20 nebo tak nějak, je to slaboučký..začla jsem v pátek a zatím mi nic není, tak snad to bude v pohodě. Dr mi řekla, že u této HA stačí počkat měsíc a pak se můžem pokoušet o mimi..dřív jsem brala Logest a to jsem taky čekala rok...ale tady prý není potřeba. Dali jsem si na "rozmyšlenou" půl roku..tj do konce července to budu brát a pak se uvidí, bud budu pokračovat nebo počkáme měsíc a v září se pustíme do mimča 🙂
Tady je ta Džungle myslím kolem 22h to jsem ještě v pohodě, Zoufalky začínaly až v 22.45 naštestí to ted posunuli na 22h. Jestli chcete koukat na další díly, tak jsou na www.iserialy.sk 😀 😝 Já kolem 23h odpadám, někdy i dřív.
Jaji tak to je super, že Lucinku chytlo lyžování. Jaji máte pro Lucinku helmu?? Ty jo, to je teda pálka ty ceny...tady v okolí Brna stojí 10 jízd 100kč a když jedeš jen na to večerní, tak těch 10jízd stačí bohatě...a v Novým městě na Mor. je 7 jízd 100Kč ale tam je lanovka... vy jezdíte kam lyžovat?

ajvi
8. únor 2010

ahoj holky,
tak si musím trochu postěžovat, Máťa mi už od pátku nespí vůbec přes den. když ho dám do postýlky, za chvíli ho chytne úplný hysterák - když to vzdám a vyndám ho - je klid. dneska jsem ho dopoledne doslova uhnala venku, chodil, bobovali jsme, ten kopec nahoru chodil po svých, hrál si s netěří....dávala jsem ho do postýlky ve čtvrt na tři očividně unaveného - no a znova, tak už je zase venku a já jsem na nervy, protože se člověk od rána nezastaví. do toho scény, že se nebude oblíkat, že se nebude slíkat, že nechce plínu, že si nechce sundat plínu, že chce a nechce pít a jíst. no je to mazec, doufám, že je to nějaký období, protože jinak se bez té poobědní siesty zblázním. 😖 . v noci spí tak 11 hodin, dneska po několika dnech bez probuzení. ale večer už od takové šesté je protivnej, protože sotva drží oči.
manža řekne, no tak ho nenuť spát - se mu to řekne, když on si ten oběd sní v klidu v práci. Ale mě se toho poobědního volna nechce vzdát (nehledě na to, že jsem při něm stíhala žehlit, vytřít a tak, co s mrňousem nejde)
ach jo.....a teď se mi počural na sedačce.... 😢

cerstvamama
8. únor 2010

jaja
Doufám, že nám pak o tom srazu poreferuješ 😉

dzej
Ty tvoje prášky neznám. Dneska už prý nemusíš čekat po vysazení než se tělo pročistí. Doktor říkal, že jsou na to dva názory, tak padesát na padesát. Já teda čekala, pro svůj vlastní dobrý pocit. A taky jsem slyšela /možná je to kachna/, že když vysadíš a hned otěhotníš, tak jsou ty hormony ještě natolik splašený, že je šance na dvojčata. To by mě šlehlo 😝
U nás všechny ty seriály začínají o hodinu později, takže např. ta Džungle rtěnek končí po půlnoci. A to už fakt nejsem schopná sledovat. To asi není někde na netu, viď?

ajvi
to je určitě nějaký období. Mně Adélka včera i dneska taky neusnula po obědě. Ale na druhou stranu už aspoň spala v noci u sebe v posteli. Sice jsem k ní dvakrát třikrát musela jít, ale dala se přesvědčit, že si jí nevezmu k sobě. U nás je teda o něco lepší situace, prže i když Adí odpoledne neusne tak je aspoň v postýlce, tam si vypráví, hraje, občas zavolá "máma?" já zavolám "hají" a dá zase pokoj 🙂 Takže si aspoň na chvilku sednu a dám si nohy nahoru a kafe.

ivulinda
8. únor 2010

Moni tak vidím,že u vás se to taky dá s ním spaním 🙂 .Adélku taky dávám k sobě do pokojíčku a tam usne,sem tam se vzbudí,ale tak jak říkáš dá se uchlácholit a dál spinká a jinak s ní ležím v její postýlce tak dlouho dokud neusne 😖 ...

Plánujete už některá druhé,že se bavíte o dětech 🙂 ?No jinak se nám žije v domku fajně,všude spoustu místa a hlavně ten klid 🙂

cerstvamama
8. únor 2010

ivul
jojo, o/po prázdninách jdeme do toho 🙂

muminek
9. únor 2010

Ahoj holky, tak to vás obdivuju že tak brzy chcete druhý já si to nedovedu vůbec představit stím mím rarachem. 😒
ale už si občas začíná s něčím hrát. Tak snad se to zlepší.

muminek
9. únor 2010

Holky neznáne některá super místo a ubytování v apartmánu v Chorvatsku. Vhodný pro děti aby tam byla pěkná plaž.

jinula
9. únor 2010

Ahoj holky, dneska švagrová jela do porodnice na vyvolávání porodu, je tam už od rána od 7.00 a zatím ještě nic, mám žaludek stažený jak prase ☹ ☹ bojim bojim ☹ ☹

ivulinda
9. únor 2010

Moni jako do druhého mimča??tak to je super 🙂

Jinula to bude dobrý.držím palečky

cerstvamama
9. únor 2010

Evi
brzy? Budou mít mezi sebou 3 roky, to se mi zdá akorát. Zase chci, aby si rozuměli. O prázdninách jsem hlídala tříletou neteř a tak jsem si to vyzkoušela, tenhle věkový rozdíl už jde 😉

Jindro
držíme palce, co to bude?

Ivul
no jasně. Nejsem už nejmladší, jdeme do toho dokud to jde 😀

jajabmw
9. únor 2010

Ahojda holky. Dzej díky za tip na ty seriály, budu koukat dopředu a v lepších hodinách než jsou ty večerní 😀 . Jinak jezdíme bud u nás do Orlických hor na Deštnou nebo, a to je ještě větší pálka na Černou horu do Krkonoš. Jenomže to lyžování stojí zase za to. Je to tam upravený a to je pro nás rozhodující. Helmu máme, tu jsme koupili hned nechci nic riskovat. Budeme si ji kupovat i pro sebe. Teď se v sobotu chystáme zase, už se nemůžu dočkat. Jen mě mrzí, že martínek musí zůstat doma prdolka malej. Ale za dva roky začne lyžovat i on a to bude teprve sranda 😀 .
Moni tak vy se budete snažit o druhé mimi? Tak ať se vám to podaří tak jak plánujete. Tři roky rozdíl si myslím, že je super. Já to chtěla taky tak ale manža stávkoval. TAk máme děti o 4,5 ale jak je luca opatrovatelka tak se to dá. Hodně si spolu vyhrajou a teď čím je martínek starší a větší, tak se už snaží kout pikle proti mě 😀 , šmudlové.
Jinul neboj to dopadne dobře, dej vědět co se narodilo.
Ajvi neboj to je určitě jen dočasné. My měli něco podobného minulý měsíc. Sice spal ale jen hodinu a to je u něj málo. Nejhorší bylo, že večer byl sice utahaný, ale jak jsem ho dala dřív do postýlky, tak stejně neusnul a vytrapoval třeba až do devíti 🙄 a to byl děs. Teď už to docela jde. Ale jak se mi budil na čůrání i v noci, tak tomu je najednou konec a máme ráno šíleně mokrou plínu. Ale nebudu ho budit, protože si myslím, že na to aby byl přes noc bez plín je ještě moc malý.

dzej
autor
9. únor 2010

ahoj holky 😵
Ivi - Ajvi..no my jsme na tom nějak podobně...i s tím spaním i s tím vztekáním...když to malou chytne tak to stojí za to..moje máma ale říká, že je oproti mne zlatá, že já jsem byla strašnej vztekloun 😀 U malé vím, že když spí do 7,30h tak po o neusne..jako dnes...a jak píšeš ty, kolem 18h už je strašně protivná a unavená, potácí se.. utahání vůbec nepomůže dopoledne. Naštestí jsem ji naučila...a ted nás některý maminky co to čtou ukamenují 😀 😀 😀 s tou polední siestou, že když nespí, tak ji posadím k jejim hračkám a sama si hraje a já si můžu vypít kafe..a sama ještě říká..maminka vypije kafíčko 😀 😀 takže chvilička klidu je, ale že bych uklidila nebo tak..tak to vůbec 😝
Moni tak to jsem neslyšela s těma dvojčatama...jen to ne 😝 😲 😲 😲
Jindři, tak držíme pěsti...ono to může trvat. Já taky měla nástup v 6,30 a malá se narodila v 13.05 po 2 tabletách..
Jaji a ty děláš co za práci?? No je mi to jasný, že hory jsou mnohem lepší než ty naše kopečky 😀 já se na malou taky ptala a do lyžařské školy berou až od 4let..kvůli kostem a kloubům...takže zatím lyžujem sami.

dzej
autor
9. únor 2010

Ivi - Ivul a nemáš na střeše fotečky domečku??? My ted budem rekonstruovat tak hledám inspiraci... 😉

dzej
autor
9. únor 2010

Evi a jaký máš požadavky?? Hodně známých jezdí do Chorvatska s dětma.... můžu se zeptat...máš i specifický místo?? Já vím, že super bylo na Krku...máš to kousek..650km a je tam krásně a docela slušný pláže..i když já teda miluju písek a loni jsem se zamilovala do té "naší" pláže na Zakynthosu, že letos bude problém sehnat něco aspon stejně dobrýho 😀 😀