Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
5. bře 2010

Tak oprava, žádný déšť, ale pěkná sněhová vánice. Kámoška co se za chvíli stěhuje pryč z Rumunska nám dala dnes boby po její malý. Možná teď lituje, že to uspěchala 🙂
Taky jdu žehlit, s cinzanem v jedný, s žehličkou v druhý ruce 😀 Jaja - ty se máš, že žehlíš s Luckou. To bych s Adi nemohla 😲 Musím počkat až večer usne a pak jdu na to. Občas na to koukám už jen jedním okem, druhý spí 😔

delikates
6. bře 2010

ahoj holky
tak jedeme na víkend k našim tak už se moc těším 🙂
žehlení přímo nemusím ale nikdo to za nás neudělá co?
mějte všichni fajn víkend 😵

dzej
autor
6. bře 2010

ahoj holky 🙂
tak hlásím návrat z hor ☹ chjooo vůbec se mi nechtělo domů. Včera tam nasněžilo 20cm sněhu.
V Brně je strašná zima a po sněhu ani památka...tak já jdu vybalovat, prát atd...všem krásný víkend 😉

cerstvamama
6. bře 2010

Ahoj Jani, tak vítej zpátky doma. To je dobře, že sis to užila. Vyhnalo to ten tvůj splín? To vybalování je opruz, co? Nám tady teď teda sněží, ale nadšená z toho nejsem ☹
Přeju všem dobrou noc,právě jsme se s manžou vrátili ze sauny a jsme zralí do pelechu.

muminek
7. bře 2010

Ahoj taky hlásím návrat bylo to super. Až na to že Martínek si dovezl nemoc v noci něl larinkitýdu tak jsem zvědavá co dude následovat. Ach jo ☹ já byla celý hory nachlazená proto jsme se Jani ani nestavili bazen jsme hned zavrhli. ☹ ☹ ☹

dzej
autor
7. bře 2010

ahoj holky 🙂
Moni na horách se depka vytratila, ale jen co jsem doma, tak už to vypadá, že to zas přijde 😢
Evi, tak to je mi líto, brzo se uzdravte!!
V Brně je krásně, ale jen za oknem. Svítí sluníčko ale je velikej fučák 😒
Hezkou neděli všem!! 😵

muminek
7. bře 2010

Jo za oknem je pěkně ale čumák se mě vystrčit nechce už peru třetí pračku. A ještě mě dvě čekají. To je hruza ale kdo to bude žehlit to teda nevím ☹ ☹ ☹ ☹ není tu nejaký dobrovolník 😀 😀 😀 😀

cori
7. bře 2010

Ahoj holky,
vítám zpět horalky, muminku tak snad nachlazení brzo přejde, mám pocit, že to zase začíná.
My jsme momentálně na rýmě 😠 , tak snad nebude malé hůř...
Jani, pravda venku bylo krásně, ale jen přes okno. Naštěstí k nám dojela dneska návštěva, tak se malá rozptýlila 😅

Jinak u nás nic nového, pořád 2v1 a kdoví estli do velikonoc to tak nezůstanem 😅 i když dneska mě bolí břůšku, jakobych měla dostat menstruaci, ale to má k porodu daleko, že 😀

Moni, co vy - užíváte snížku, nebo to roztálo? Já jen doufám, že už to tu otravovat nebude, potřebujem dělat na domečku a zrovna mrazy tomo nesvědčí 😠

Tak hezký zbytek neděle 😵

cerstvamama
7. bře 2010

Evi - fuj, k nám to žehlení určitě neposílej!!! 😀
Jani (dzej) nesmíš se nechat! Mysli pozitivně. Jaro už musí přijít co nevidět a do té doby se drž.
Jani (cori) no ty ms bolesti to už je ono, ne? Sníh už tu dávno není, minulý týden bylo 10-14 stupňů a sluníčko, všechno díky bohu roztálo. V sobotu jsme sice měli chumelenici, ale nic z toho nebylo. Dneska zase sluníčko, i když zima. Není divu, že má Adí rýmu až se jí rozedřel nosík od smrkání. Příští týden pořád hlásí zimu a hnusně, ale pak už očekávám jaro!! Je to nějaký divný, tady zpravidla s březnem začíná všechno kvést a svlíkají se zimní bundy.
Před chvílí jsem dovařila dvě jídla k zítřejšímu obědu (co se to se mnou děje???) a teď jdu na kutě. Všem dobrou noc.

ajvi
7. bře 2010

ahojky všem,
jen jsem vám chtěla napsat, že naše denní spaní se výrazně zlepšilo, je to opravdu tím, že více chodíme a jsme venku. dneska jsme po obědě i večer zazpívala písničku, odešla a už bylo ticho, hned spinkal 🙂
holky kolik vám toho prťata vypijou. mě max.půl litru (to nepočítám mlíko, zákys apod), to je asi málo co? jo kdybych mu dala sladkou šťávu, ale to se mi nechce. dávám mu ovocný čaj s trochou jabl.džusu, ale ani tak nemám moc úspěch...
tak marůdkům přeju brzké uzdravení
dobrou....

muminek
8. bře 2010

Dobré ráno tak jsme v noci byli na návštěvě na pohotovosti ale naštěstí nám dali jen léky a poslali nás dom. Dneska jedem k děcký tak jsem zvědavá co nám poví. Doufám že to není na antibiotika tak se tu mějte my jedem

cori
8. bře 2010

Ahojte do sluníčkového ale chladného dne,
muminku, copak na vás vletělo?
My ted taky rýmujem 😠 teče to z nás jako vodopádem, ale hlavně, že se to neucpvá
Ajvi, to je fajn, že se malý zlepšil s usínáním, snad mu to vydrží. Mně malá taky hodně málo pila - ale zase hodně jedla, ted naopak víc pije a míň jí, no furt něco 😅 Ale u nás třebas zabralo to, to mi tuším Janča poradila, že když si dělám sirup nebo nějaký džus, tak sem jí říkala, že jí udělám to stejné co mám já a dala sem jí jen malinkou kapičku sirupku nebo hooodně naředěný džusík a je fakt, že pak začala víc pít a chodila a říkala - džusík mňam mňam 😀
Moni, tak ti nevím snad ten porod neprošvihnu 😀 kdoví z čeho to bylo, ale ani semneměla moc hlad, tak snád né zase nějaká virooooza 😠
Jj už se taky těším až odhodíme ty zimní bundy a pokvetou kytičky... už sem viděla rozkvetlé sněženky - krááása

A vy co slavíte, tak vše nej k dnešímu MDŽ 😅

dzej
autor
8. bře 2010

ahoj holky 😵
ano VŠE NEJ K MDŽ, jsme přece ženy, ne?? 😉
Moni budu se snažit být v pohodě...myslím, že to půjde, dneska krásně svítí sluníčko, teda opět je fičák, ale co..ten snad brzo přejde. Už jsem vytáhla jarní bundu, sice mám pod ní 2 svetry,ale hlavně že ji mám 😀
Evi tak ať dobře pochodíte u dětské... 😔
Jani a ty nestraš, na velikonoce ať už je prcek na světě 😀
Ivi tak to je super, asi to bylo opravdu jen období, to nespaní....tak ať to vydrží dlouho ta pohodička.
Měla bych dělat nějaký daně, ale vůbec se mi nechce, nějak mě to dnešní cvíčo zmohlo 😝 Koukala jsem, co bude zas novejch seriálů v bedně...to je fajn..ale že to nedávají přes zimu, když jsou lidi doma... 😒

dzej
autor
9. bře 2010

ahoj holky, kde jste kdo???? 😕

cerstvamama
9. bře 2010

Ahoj džej, hlásím, že jsem tu. Včera nám zase napadl sníh a dokonce se drží. To je hrůza. Ale od příštího týdne už má být teplo a sluníčko, už se těším.
MDŽ jsme doma neslavili, ale tady někteří zaměstnavatelé dali ženským volno, věřili byste tomu?

dzej
autor
9. bře 2010

no to je dost, že je tu aspon někdo 😉 No dneska v Brně taky poletoval sníh, ale naštestí se to neudrželo..na sluníčku je pěkně, ale jinak je kosa jak blázen...taky jsem slyšela, že příští týden už má být nad nulou i v noci..tak snad už konečně to jaro přijde 🙂

cori
9. bře 2010

taky už chcuuu jarooooo 😀
Koukala sem na zprávy a teda zasněžené palmy ve Španělsku to je docela mazec v březnu 😅 , to počasí si fakt s náma hraje.
Moni to je hezký, volno k MDŽ, tady už si na to pomalu nikdo nevzpomene, snad jen ty starší ročníky...
Tož pěkný večer.

muminek
10. bře 2010

Krásné sluné ráno, tak si představte že já dostala k MDŽ růžičku. Tak to jsem nečekala

cerstvamama
10. bře 2010

Ahoj holky, my máme dnes navzdory předpovědi sluníčko a docela teplo. To je bezva. Dopoledne jsme byly s Adélkou v playgroup. Organizuje se to vzdycky u nekoho doma, je tam tak kolem 8 dětí ve věku 2-4 roky (Adí je tam trochu předčasně), na začátku se zpívá uvítací písnička, pak jsou nějaké aktivity, pak hraní,jídlo, čtení pohádky a písnička na rozloučenou. Je to taková jakoby školka doma 🙂 Adélce se to moc líbilo, konečně se bude dostávat mezi víc dětí a trošku se otrká. I pro mně to bylo zajímavý, potkala jsem nový lidi a pokecala. Teď si trochu oddechneme a jdeme ještě ven, musím na poštu poslat přání, dvě babči mají narozeniny. Zatím pa

jajabmw
10. bře 2010

Ahojda holky. Tak jsem byla v sobotu na šibřinkách(karneval pro dospělý) a docela mazec 😀 . Šla jsem za školačku a co neudělají s člověkem brýle a copánky 😀 , normálně mě lidi nepoznávali. Bylo to super, i když mě zarazilo jak si ostatní hodně dopřávali alkoholu a já ani ne. Jenom přece ráno jsem měla na starost děti. A to jim přišlo divné, že nepanákuju a měla jsem jen dva vinné střiky. Ale já se bavila i tak 😀 😀 , to mi věřte. Až budu mít fotky tak je sem dám. Druhý den měli děti taky karneval a Martínek se nejdřív bál a brečel a potom brečel, když měl jít domů 😅 . Jinak jsme zdraví jen Lucinka nám v pátek najednou začala zvracet, ale byla to taková ta jednodenní viroza. No a já mám rýmu, protože tady tak fouká, to je mazec.
Ajvi u nás to je s pitím taky zlý. Malej vypije jen půl litru denně a to ho musím honit s hrníčkem. Ale Lucinka pije taky málo, tak si říkám, že jim to asi stačí. Ale co mi teď vyvádí s jídlem to je mazec. Sní k obědu polévku, ale druhé jídlo ho natahuje na zvracení. Vůbec nevím proč. Včera to byl knedlík, dneska bramborová kaše 😕 . Tak mu zkusím uvařit k večeři těstoviny s dám do toho zeleninu a šunku a uvidíme.
Mějte se hezky my mažeme pro Lucinku do školky.

ivulinda
10. bře 2010

Čaute děvčata,tak jen v rychlosti.Adélka už týden nenosí plínky na noc a musím ji moc pochválit!!!!!!je hrozně šikovná a ani ven už ji nedávám plínky 🙂 má z toho radost 😀 Už se těším na JARO A HLAVNĚ TEPLÓÓÓ 😀 .jinak je u nás vše při starém.tak se mějte

ivulinda
10. bře 2010

jaji a s tím pitím to u nás taky není žádná sláva-Aduš taky nevipije moc a to za ní lítám s hrnkem aby se napila nedej bože to vypila ten čaj 😀 takže se nebo máme to stejný 😀

dzej
autor
10. bře 2010

ahoj holky 🙂
Moni a to jsou češi to setkávání dětí??
My teda s pitím problémy nemáme, ale u nás všichni hodně pijem, takže to malá vidí a pije taky. Nepočítám to, ale s mlíkem myslím, že 1,5l vypije. Jojo to je pravda, to jsem psala Janči já, zkuste tam jako kapnout trochu sirupu do vody a děti budou rády. A možná jak se oteplí, tak vám začnou pít víc...chce to asi hodně ovoce, tam je vody dost...a

cerstvamama
10. bře 2010

dzej
nene, je to všehochuť,mluví se anglicky, převážně 😉

dzej
autor
10. bře 2010

Jaji fotečky dodej, ráda kouknu 🙂

cori
10. bře 2010

Ahojte babulky,
Moni a umíš i Rumusnsky?
Jáji na fotky se těšíme a co ten sraz už byl? Malá mně ted taky blbne s jídlem, někdy nechce ani polévku, snad to přejde...

Joo roste nám pětka dole 😀 tak snad za tím vězí ta její nevrlost a strkání si všeho možného do pusénky, ale jinak to zvládá dobře... ešče se zbavit rýmy 😠 😅

jajabmw
10. bře 2010

Holky tak nás dostihla viroza. Manža tu leží jak lazar a pomalu umírá 😉 , však znáte chlapy 😀 . Nám už konečně vyrostly špičáky nahoře a kupodivu jsme to ani nezaznamenaly, tak kdyby takhle pohodově proběhly i ty ostatní zoubky.
Cori srázek ještě nebyl, čeká mě příští týden. Na aukru jsem si vydražila kozačky abych nemusela jít v těch svých starých křuskách 😀 a jsem obědnaná ke kadeřnici na melíry. To jsou přípravy co 😀 ? Jde i manža on totiž chodil vedle do třídy a taky jde moje sestřenka, ta chodila taky vedle do třídy. Měli jsme tam totiž třídy čtyři, tak bude veselo 😀 . Počáteční obavy se díky vám holky téměř rozplynuly.
Dnes to nevydržím na Džungli ach jo, jsem šíleně vyfoukaná.Pááá

dzej
autor
10. bře 2010

jéé Jani, tak ať to rychle vyroste a Kajku to nebolí... Moni a vy nic ty zuby?? Malá si strká prsty do pusy pořád a noci jsou ted neklidný...ale není nic vidět..dásně jsou v pořádku.
Jani a co ty?? Kontrakce pořád nic??
Jaji no vidíš, já málem na srazík zapomněla...a kdo vám bude hlídat?? To jsem se musela smát té tvé druhé větě 🙂 u nás to tak bývá taky. Já bych dnes chtěla na Džungli vydržet 😀

cerstvamama
11. bře 2010

Ahoj Cori, tak pořád nic? Prcek asi chce být jarní dítě, tak vyčkává 😉 Rumunsky umím asi 30 slov, dám dohromady pár jednoduchých vět a nějak si s tím vystačím.

jaja- tak to bude velký, sejdete se na srazu celá rodina 😀 Taky se těším na fotky.

O zubech nic novýho nevím. Adi teď začala líp spát, takže asi nic neroste. Ale do pusy si kouknout nenechá, takže to nemůžu ověřit. Džugli rtěnek jsem neviděla, poslední dobou nějak usínám těsně po desáté hodině totálně grogy. Manža si se mnou moc neužije 😝
Ráno jsem se koukla z okna a zjistila, že napadlo pár čísel sněhu a pořád přibývá. Sousedka teď odněkud přijela autem a prý je tam kalamita, město totálně ucpaný. My se snad z toho nevyhrabeme! A to jsme měly mít dnes naší pravidelnou dámskou dopolední kávičku. Takže nikam nejedeme, je to přesně na opačném konci města a nechci riskovat, že se nedostaneme zpátky.

muminek
11. bře 2010

Dobré ráno, Moni nic si z toho nedělej u nás taky sněží málem ně ráno kleplo když jem to viděla.