Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

lenkavano
6. dub 2010

ahoj holky 😉 tak velikonoce jsou konečně za námi. 😝
dnes je tu nádherně,děti lítají venku. 😉
Sabince přeju taky vše nej......

jinula
6. dub 2010

Jéééé já se moc omlouvá ,že jsem Sabince nepopřála vše nejlepší ☹
Sabinko ,přeji ti hodně zdravíčka ,štěstíčka a lásky 🙂 🙂 🙂

jinula
6. dub 2010

omlouvám a né omlouvá 😠 😠

muminek
7. dub 2010

Dobré ráno, tak nám svítí sluníčko to je dobře. Právě se cpu čokoládovím vajcem to je dobrota. Ještě že to Martínek nejí aspoň zbyde víc na nás. 😀 😀 😀 😀

lenkavano
7. dub 2010

ahoj holky 😉
mumínku tady je taky nádherně,ale mě teče z nosu a z očí,takže nicmoc.alke uvařila jsem si kafčo a relaxuju.ale tak dobrou snídani jako ty nemám 😀 😀 😀
Martínek je zázračné dítě když nebaští čokoládu 😉

ivulinda
7. dub 2010

jé tak čokoláda u nás vydrží sotva 2minuty 😀 .Manžel miluju sladké a Adélka si taky ráda dá,ale až tak často jí sladké nedávám kvůli zubům!Tchýně přinesla pro Adélku čokoládky kinder a sotva co tchýně odešla z návštěvy už byl manža ve spíži a bral jí to 😠 ,ale já jsem mu vynadala jako malému klukovi 😀 tak snědl jen jednu malou čokoládku 😅 Mohl by se užrat po sladkém a tchán taky!!!

muminek
7. dub 2010

Martínek je spíše na lízátka a oplatky. 😀

jinula
7. dub 2010

Čauky mamušky, 🙂 🙂 jééééé čokoláda 😀 😀 tak tu já mužu a strašně moc 🙂 u nás jsou všichni na sladké, holky co dostanou tak sní a malá dostává po troškách 🙂 🙂 Ale já , když to na mě příjde ,tak jsem shopná si dát i granko do misky a spapat( sežrat)

cerstvamama
7. dub 2010

dzej taky prejeme Sabince vsechno nejlepsi k narozeninam. Co dostala za darky? Hod nejaky tip ;)
Holky, vy jste daly detem vsechny ty velikonocni slavnosti? My dali Adel jen ochutnat a pak jsme to nenapadne zabavili a nechali ji jen ovoce 🙂
Meli jsme krusnou noc, Adi kaslala az se dusila a ja se rano probudila s nejakou virozou tak se snazim lezet,ale je mi teda fakt mizerne. To se mi stane vzdycky kdyz je hezky pocasi, achjo. Tak pekny den, dostala jsem z vas chut na cokoladu tak si pujdu nejakou najit. Jestli mi teda manza nejakou nechal 🙂

cerstvamama
7. dub 2010

myslim velikonocni sladkosti, samozrejme, fakt nejsem ve svy kuzi 🙂

jinula
7. dub 2010

Je to pech , venku je nádherně a ty jsi nemocná ☹ ☹ tak at jsi brzo zdravá a mužeš s malou ven a užívat si sluníčka 🙂 🙂

jajabmw
7. dub 2010

Ahoj holčiny. Teda Moni tys to ale chytla a právě když je hezky ☹ . Tak ať se brzy uzdravíte. Jé holky děti toho na velikonoce dostali až to není hezký 😠 . Jelikož máme veškeré sladkosti v baru, tak Lucinka i Martínek obchází okolo baru jak mlsní kocouři. Ale nepovolím, protože Lucinka má další kaz ☹ a to si zuby čistí 3x denně a večer ji u toho hlídám aby to neflákala. No a Martínek ten si do všeho jednou kousne a pak už to nechce a já to vyhazuju, protože to moc nemusím 😝 .
Holky teď mám velký dilema. Dnes jsem se dozvěděla, že se bude u nás na vsi prodávat domeček. Neni u toho velký pozemek, ale je tam dílna, garáž( což jsou u nás hodně důležité věci, jak máme tolik aut), kousek zahrádky. Jsou tam dvě bytové jednotky, oboje menší 2+1. Prý to bude stát něco přes milion. Hrozně bych chtěla odsud co bydlíme pryč(tchyně 😝 ), ale mám šílený strach abysme to utáhly, když jsem na mateřské. Není nic jistého, že bysme to dostali, ale kdyby to vyšlo, tak to bych měla naprosto úžasný dárek k 30. tým narozkám. Jenže nevím jestli by nám dali hypotéku, když máme dvě půjčky. Jednu má manža a já druhou(stratila jsem 60,000 a teď to splácím). Nevíte jestli se dají nějak ty půjčky sloučit do jedné? Nebo když bysme si vzali hypotéku, tak jestli by se to dalo zaplatit nějak z ní? Otravuju že jo? Když vy jste nezávislé a zatím nevím na koho se obrátit ☹ .
Jinak zítra budu volat k zubařce, kvůli tomu Lucinčinu zubu. To zase bude hrůza, naposledy Lucinku drželi tři lidi a ještě zvládla pokousat doktorku 😅 .

cerstvamama
7. dub 2010

Jinu, díky. Už je to trochu lepší, ale pořád mě bolí svaly, klouby, všechno.
Jaja - tyjo, to by bylo skvělý s tím domkem. A co na to manžel, ten by do toho šel? Jinak s těma penězma ti moc neporadím, možná by to chtělo oslovit nějakýho finančního poradce. Nebo dzej bude možná vědět, když dělá účetní, ne? Dobrou noc, jdu se léčit.

jajabmw
7. dub 2010

Moni to je dobře že je ti už lépe, pořádně to vylež. To víš, byla bych moc moc ráda, kdyby to vyšlo 😀 . Manža se zatím nevyjádřil konkrétně, ale jen řekl, že si o tom promluvíme, až přijede domů a ještě doma není 😒 . Mají šíleně práce, ale v dnešní době to je jen dobře, takže mu nic nevyčítám. Na jednu stranu bych hrozně moc chtěla abysme odsud vypadli, ale taky mám hrozný strach z hypotéky. A navíc manžovi rodiče počítají s tím že tu zůstanem, takže by asi bylo zle 😒 . Jenže jim se to kecá oni mají svoje a já bych to svoje taky moc chtěla, ale to oni nechápou. Myslí si že to toho jejich baráku budeme dávat peníze, i když není přepsaný na nás 😕 , což bych nikdy neudělala. Navíc manžova ségra je sice vyplacená, ale jen na dobré slovo, tudíž kdyby se nedej bože s tchýní a tchánem něco stalo, tak by ji museli manža s bráchou znova vyplácet a to by byl náš konec a o vlastním bydlení bych si mohla nechat zdát 😔 . Snažila jsem se přimět manžu aby to rodičům řekl, aby alespoň tohle vyřídili u notáře, ale rodiče to jaksi nechápou. Jenže do jejich baráku by bylo potřeba investovat tak 1500000 aby vypadal k něčemu. 40 let na to nikdo nesáhl 🙄 . A to radši dám ty peníze do svého.
Holky omlouvám se že jsem to na vás vysypala, snad vám to moc nevadí. Kdyby jo tak písněte a já přestanu. Jdu spát, ale myslím, že se mi tom všem bude zdát. Přeju vám dobrou a klidnou noc.

jinula
9. dub 2010

Ahoj holky, venku počasí stojí za prd!!! 😠 😠 Nějak to tady vázne 😠 😠
Moni ,jak si na tom , už je ti lépe??? ☹ ☹
jaja: moc ti ten domek přeji , konečně bys měla klid od tchýně 😠 😠 🙂 🙂

jajabmw
9. dub 2010

Ahoj holky, tak domeček asi nebude, manža řekl, že bysme to neutáhli. Ořvala jsem to jak želva, to si piště 😢 😢 😢 . Člověk mu sežene dům, kam by se mohl člověk prakticky nastěhovat, s garáží na auta a ještě v místě kde bydlí jeho rodiče a on se prostě odsud nehne 😠 . Tak nějak spolu kvůli tomu teď ani moc nemluvíme ☹ , je to u nás mírně řečeno napjaté. Prý musíme počkat až půjdu do práce. No tak nevím kde bere tu jistotu, že po odečtení nákladů na dojíždění na tom budu lépe než na mateřské.
Jinak prcek je v poho jak jsme byli na tom očkování, tak žádná reakce naštěstí 🙂 . Zato kamarádka mají 39,5, takže si to užívají. Sehnala jsem Martínkovi super věc, botičky s traktůrkem, jen tak na lítačku a na písek. Ale je z nich hotovej, nechce nosit žádné jiné 😀 😀 . Samozřejmě tchyně to komentovala slovy, jako že už má zase další boty, že mu stačí ty jedny od Bati. TAk to mě fakt pobavila. Takový hezký botičky a já abych mu je dávala na písek a když lítá po blátivém dvoře 😠 , no to se asi zbláznila 😠 .
Lucinka teď každý den jezdí do školky na kole a už se nemůže dočkat až pojedem k babi do města. Jen škoda že se počasí tak zkazilo 😠 , byla to pohoda včera, byli jsme s dětma až do sedmi venku. A je fakt že Martínek dnes spal až do 7,45 a to se fakt nestává 😅 .
Přeju vám hezký víkend holky.

muminek
10. dub 2010

Ahoj , přeji pěkný víkend. Jaji to se ti vůbec nedivím žes to obrečela to já bych řvala hodně dlouho a nešlo by mě to zmysli. A nejde si zatím dát menší splátky když jseš doma a pak až budeš pracovat tak je zvýšit? Se ti nedivím že chčeš do svího my taky bydleli u rodičů a to mejch a jsem ráda že jsme sami.
A ktěm botům to by se líbilo i mímu Martínkovi ten traktory miluje. A tchýně ať si hukne. Martínek botům říká BIBI a teď má taky nový a chce v nich i na písek a plače když mu dám starý protože to jsou jeho nový BIBI 😀

jajabmw
10. dub 2010

Krásný víkend holky, i když počasí na to nevypadá 😠 . Momentálně je sice u nás krásně sluničko ale před chvílí ještě padaly kroupy, prostě pravé aprílové počasí.
Mumínku já vydržím hodně, ale tchyně je občas tak vlezlá a radí ve věcech do kterých ji nic moc není 😒 . Tchán je celkem fajn, ale rád si přihne a pak když přebere tak je hnusný a to fakt nemusím 😠 . Nejsem si jistá, že bych byla schopná bydlet i u našich, jenom přece mamka taky bydlela dlouho se svou tchýní a tak jsou rádi, že mají svůj klid a domeček. Věř mi že jsem přemýšlela i téhle variantě, dát si nízké splátky a pak to zvýšit, ale občas je manža jak zaseknutý gramofon. Ale včera jsme si promluvili a byl by spíš pro pořídit si nový domeček. Jo a ty botičky jsem koupila v Tescu a jsou od Cherokee(tak nevím jestli jsemto napsala dobře 😅 ).
No půjdu se pomalu šlechtit, jdu na večeři s holkama z bývalé práce 🙂 .
Jo a holky co byste řekli tomu, že mám možnost koupit 41 kusů oblečení na malého, samé značkové, sice použité, ale ve skvělém stavu za 2000,-? Co myslíte je to moc nebo to jde? Díky za odpovědi 😉
Přeju hezký zbytek dne 🙂

dzej
autor
10. dub 2010

ahoj holky, tak hlásím návrat z dovolené 😵
vůůůbec se mi nechtělo dom...pokud se chcete podívat proč...http://holkyzkoniku.rajce.idnes.cz/Hartmanice_6...
jinak jsem vás v rychlosti přečetla....Jaji já bych asi bojovala...jinak určitě můžete ty půjčky spojit v jednu výhodnou...ted je na to dobrá doba, kdybys chtěla, můžu ti o tom napsat víc do IP.. do toho oblečení bych určitě šla.
děkuju za přáníčka k narozkám za Sabinku. Zítra máme oslavu s rodinou..dnes jsem chystala jídlo. A co jinak, jak se všichni máte???

cerstvamama
10. dub 2010

Ahoj holciny, uz je mi dobre, byla to nejaka tridenni choroba, zato poradna. Dzej, vitej zpet. Verim, ze se ti nechtelo z dovci. Jaja, to je skoda, takova prilezitost uz se nemusi naskytnout. Ale to byste museli chtit oba a pak by to mohlo vyjit. Zkus to manzovi v klidu vysvetlit, treba to pochopi. A do toho obleceni bych taky sla. Holky, my sice taky bydlime s tchanovcema v jednom dome, ale mame kazdy svuj byt, a navic spolu vyborne vychazime a ja si uvedomuju jaky mam stesti. Manza pozitri leti tak mame dnes vecer pro sebe a popijime vinko, takze se loucim a preju dobrou noc.

muminek
11. dub 2010

Ahoj pěknou neděli, Jani fotky jsou moc pěkný hlavně jak jsou děti v tom bazénu. Je vidět že jste si užili. Hlavně že vám vyšlo počasí. 😀

muminek
11. dub 2010

Moni a tvůj manžel je čech nebo máš cizince. Jestli můžu být zvědavá. 😀

cerstvamama
11. dub 2010

Evi - je Čech a pracuje v zahraničí 😉

cerstvamama
11. dub 2010

Dzej, to jsou moc pekny fotky!!! (hlavne ty z vecera 😀 ). Meli jste pekne nalozeny auto, to snad ani nemohlo vyjet zadny kopec 😀 Koukam, jak se deti pekne potapely, tise zavidim. Adelka to taky umela kdyz jsme v Cechach chodily na plavani miminek, ale jak jsme pak odjely tak to zapomnela ☹

Jak je u vas? My mame 3 stupne a prsi :(

lenkavano
11. dub 2010

ahoj holky 😉
zase nějak nestíhám 😝
dzej a na kolik vás pobyt vyšel? 😉 vypadá to tam hezky.

jajabmw
11. dub 2010

Ahoj holky, tak včerejší večeře byla supéér 😀 . Pokecaly jsme a hodně se i zasmály, tak jsem si zase trošku prodloužila život 😀 . Dnes jsme skoro nebyli venku, je tu hnusně a prší 😝 . Už aby zase bylo hezky.
Holky Martínek teď začal kousat 😠 , vůbec nevím kde k tomu přišel 😕 . Jak ho to mám odnaučit, poraďte. Zítra jedeme s Lucinkou k zubařce 😒 , to zase bude mazec. Jede totiž na vrtání, takže to bude mazec ☹ .
Dzej napiš mi o tom sloučení půjček. Manžu jsem trošku nahlodala, tím, že to bude hned k nastěhování. A holky nevzdala jsem to to, nedá mi to 😅 . Snažím se shánět informace a přemýšlím, že půjdu za těma lidma a domluvím prohlídku baráku.

dzej
autor
11. dub 2010

ahoj holky 😵
Leni na 4 dny s plnou penzí a každá svůj pokoj 2400Kč....
Jaji napíšu ti do IP 😉 Dneska jsme slavili s rodinou, jsem hrozně přejezená 😝

marmazel
12. dub 2010

Ahojky, můžu k vám naradu? mám doma skoro dvouleté batole a chci se zeptat kolik vypijou za den ty vaše batolátka? Vyčetla jsem, že by za den měla mít až 1200 ml tekutin, ale mám pocit že se nechytáme, jo, chytáme pokud jí dám sladký džisíček, kubíka a tak. ale zas jen tím jí cpát aby byla jí nechci, dřív pila ovocný neslazený čaj, ale ten už jí asi lezl krkem tak jí dělám šťávu, ale ne přeslazenou. té vypije za den s bídou půl litru a k tomu cca 100 ml mléka. a pochybuji že v potravě ty tekutiny dohoní 🙂 tak se chci zeptat jak ste na tom vy a jestli si mám dělat starosti. díky předem za odpovědi

mami29
12. dub 2010

marmazel - ahojky ja to nejak neresim, Mila si rekne kdyz chce pit, práve mi tu vypil skoro 200ml caje, takze budem zase litat na nocnik jak zbesili, a mliko miluje. Toho by byl schopny vypit cely litr kdybych ho nekrotila.

ivulinda
12. dub 2010

Milé nové příchozí 🙂 My dáváme naši Adélce pít všechno sladké,ale není vybíravá takže vypije i můj neslazený čaj a šmakuje ji.Čaj do ni prakticky liju pořád a nedívám se na to kolik ml zrovna vypije.Pro mě je hlavní,že pije a sama si taky řekne jak chce.Dokonce vypije i kefír 😀