Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
21. kvě 2010

Moni vše nejlepší k svátku 😵 .
Dnes jdu holky brzy spát, jsem nějaká mimo 😒 .

cerstvamama
21. kvě 2010

Ahoj holky, díky moc za přání. Jsem už taky v posteli, nějak se tu mění tlak nebo co a jsem celý den grogy. Jani, určitě to dobře dopadne, užijte si akci ve dvou 😉

marmazel
23. kvě 2010

ahojky, potřebuji poradit, říká se že mléko zahleňuje, tak je nedávat když má dítě kašel či rýmu, ale jedná se jen o krabicové mléko nebo i sunar?

dzej
autor
23. kvě 2010

tak holky ....
jakpak to dneska dopadne?? Už tu máme vínečko a brambůrky a jdeme fandit 🙂 🙂

cori
23. kvě 2010

@marmazel laicky bych řekla že i po sunaru, my ho vynecháváme když je mooc zahleněná, ale jestli to pomáhá těžko říct 😅

Jani, tož si to fandění užijte
a Moni dodatečně vše nej k svátku 😀

my dneska měly s Kájou vystoupení na kulturáku s tím naším Klokánkem, děti byly za kočičky - tak jsme si zazpívaly 😅 a Kája zase jak tvrdé Y, pak jsme si to všechno odtančily doma, no 😅 😅

ivulinda
24. kvě 2010

marmazel i nám v nemocnici říkali,že pokud je Adi nechlazená tak mlíko nedávat!takže když ¨má rýmu a kašel mlíko vůbec nedávám!!!ale Adélka pije kravské mlíko neboli spíše kakao,takže nedávat

cerstvamama
24. kvě 2010

Ahoj holky, včera jsme mohutně oslavovali hokej a dnes mi není moc dobře. Jdu si teď s Adélkou na chvíli lehnout. Jani, díky za přání.
To nedáváte při zahlenění vůbec mlíko? Kdybych Adélce nedala její ranní a večerní mlíko tak by mě pěkně vypískala 😕

marmazel
24. kvě 2010

Když ona nemá chuť k jídlu, tak si říkám, že alespoň to mléko. a co se pak dělá když marodí třeba půl roční dítě, dyť to jí převážně sunar.

dzej
autor
24. kvě 2010

ahoj holky 😵
my se teď doplazily z cvíča...tam je teda vedro 😝 dneska byl výbornej obídek- meníčko- a malá mi ho skoro celej snědla...kuřecí prsa na štávě, k tomu kukuřice na másle a štouchaný brambory s pažitkou, slaninou a cibulkou a cibulová polívka...tak se ted dojídám čokoládou 😀
marmazel..já teda nevím, ale já dávámm mlíko pořád...když je malá nachlazená, tak právě nejí pořádný jídlo. Ani jsem o tom neslyšela, že se nemá dávát. Já jen vím, že se nedává když bereš nějaký léky...např hylak, ale to třeba jen 4h po hylaku nedávat, pak zas jo...atd... asi bych se řídila tím, jestli ti ho Nelinka bude pít nebo ne...určitě jí to nemůže ublížit.
Moni i já jsem slavila a trochu mi třeští hlava 😀 😀 máme šikovný kluky 😉

dzej
autor
24. kvě 2010

@cori hned vyzkouším tuto novinku..jestli se to k Janči dostane...protože mi je jasný, že nestíhá dočítat...
Jani tak jak je to s tím nafukováním baráku? A jak vám to dopadlo? Mě to moc zajímá 😀

cori
24. kvě 2010

@dzej hi Jani došlo 😀 zajímavá novinka, přesně pro mě 😉 a všechno nej Janulo k svátku 😀

dzej
autor
24. kvě 2010

@cori tak to je super 😉 Jani tak nám to popiš 😀
a samozřejmě tobě taky vše NEJ k dnešnímu svátku 😵 😵 😵

cori
24. kvě 2010

tak a k tomu testu (děti spí, tak snad to stihnu napsat 😉 )
Stavíme dům a MM si přál pasivní, tak jsme se do toho pustili, začalo se mluvit i o dotacích na pasivní domy, tak nás to přece jen víc motivovalo se k tomu standartu přiblížit. Ač jsme na hrubuou stavbu měli hrozbnou firmu, tak na dokončovačky zase super řemeslníky, kteří si detaily pohlídali. Jen pro představu zateplení našeho domu je - střecha 44cm vaty, baráku 24 cm a v podlaze 18 cm. Výpočotově jsme se do pasivního standartu vešli, tak jsme byli nervozni, co zkouška. Přijel pán z Rakovníka a děl dva testy - v podstatě jednou barák nafoukl (do domu přitáhl vzduch) a podruhé ho jakoby vysával. Měřil, kolik vzduchu nám z domu uniká. Při zkoušce sem byla v baráku a cítit to nebylo, takže nehrozilo, že by uletěl. V podstatě se museli utěsnit veškeré prostupy (voda, odpady, rekuperace...) Nejvíc vzduchu se dostávalo zásuvkama, normálně nám při testu fučelo zásuvkama, bych tomu nevěřila a elektrikář taky ne, ale dojel se podívat (jak sám říkal, skoro ani nespal jak byl nervozní 😅 ), ale naštěstí to bylo v normě, takže jsme i při testu hodnotově prošli. Juch. Pán tomu z prvu než začal testovat moc nevěřil, bo pasivních baráků cihlových se moc nestaví (dřevostavby sou na to lepší a už vím i proč), ale fkt nám pořešili dobře detaily, takže snad se tam bude teplo v zimě držet. A jestli ne, tak budem dělat u nás srázky, aby jste nám domek vyhřáli 😀 😀 😀 , jéjda a zase román, radši už končím, já se u tohohle dycky zakecám 😀

dzej
autor
24. kvě 2010

hmmm tak to je zajímavý...takže to se dělá kvůli té dotaci? resp. jestli je ten pasivní dům OK....

cori
24. kvě 2010

jj v podstatě to testování je jen kvůli dotaci, my teda chtěli stavět pasiv i když se o dotacích ještě nemluvilo, ale takhle víme, že ho opravdu máme 😀 , jinak bysme si to jen mysleli 😅

dzej
autor
24. kvě 2010

🙂 tak hlavně přeju, aby vám tu dotaci dali....ségra zateplovali už před rokem a půl a dotace pořád nikde ☹
a kdy se Jani stěhujete?

ivulinda
24. kvě 2010

Jani vše nej k svátku

Každý dává mlíko jak chce,já ho třeba nedávám když je Adi nachlazená a navíc pro půl roční děti jsou i kaše takže ty se můžou dávat nebo mě spíše říkali v nemocnici když měla Adélka zápal plic že se má dávat rýžová kaše,že když je dítě zahleněné,ale každý at dělá podle sebe!Adi má staršně ráda kakao a má ho ráno a večer.A u nás zase pršíííí 😠

cerstvamama
24. kvě 2010

Jé, mně je tak špatně, že jsem si nevšimla, že máte holky svátek. Tak dzej, cori, všechno nejlepší!

dzej
autor
24. kvě 2010

holky díky 😵
Ivul vy už docela dlouho dáváte kakao, že? Já pořád dávám UM...kravskýho se bojím 😖 Snad k nám ten déšt nepřijde...u nás 22st a sluníčko 😵
My jedem příští týden zas do Hartmanic, tak snad už bude hezky 🙂

cori
24. kvě 2010

Díky,
Jani no na pasiv byla zatím proplacena jen 1 dotace, tak uvidíme, ale snad už tomu nebude stát nic v cestě, která k tomu byla krapítko strnitá, ale holt bez toho to nejde 😠 😅
Jani já dávám kakao s kravským, malé to děsně šmakuje, nejradši by ho pila furt, ale má ho tak za dva dny ráno 🙂

dzej
autor
24. kvě 2010

jj jak máš platit ty, tak to musíš hned, ale jak máš něco dostat, tak to trvá a je to s problémama... tak snad vám to vyjde dobře a brzo 😉
holky já jsem už uplnej blb...kdy se píše mně a mě..? Tam je to nějak podle pádů, ne?? 😔 děkuju

cori
24. kvě 2010

Jani 😅 mně - podle 3 pádu - komu čemu a mě podle 4tého, teda jestli se nepletu 😀
Mně zase nejdou čárky, to je moje smrt 😠 😀

marmazel
24. kvě 2010

Ahoj holky, tak mě čeština nikdy nešla. byl to boj 🙂 holky, tchýně si včera všimla, že malá má křivý palec, prostě ho nmenarovná , vzpomínám si že před týdnem se skřípla do dveří ale nevím který palec to byl, a když to prohmatáme tak tam má jakoby bouličku, nestalo se vám to?

cerstvamama
24. kvě 2010

cori, máš pravdu s těma pádama, ale stejně v tom taky mám hokej. Čárky jsou taky boj, píšu je skoro všude 😉 To s tím nafukováním je teda zajímavý, ještě jsem o tom neslyšela. My taky žádali o dotace, teprve letos na jaře, takže si ještě asi počkáme, podle toho co píše dzej 😉 Jinak já mlíko Adélce nedávám, jen UM. Radši to hlídám, jsem alergik a tak jí všechno dávám později. Marmazel, s tím prstem zkušenosti nemáme 😒
Jdu balit, zítra vyrážíme do Moldavska. Nevím jak to tam bude s netem, tak se kdyžtak ozvu až v pátek 😀

cori
25. kvě 2010

Moni na výlete? či pracovně, užijte si to tam.
Včera se u nás přehnala bůřa, ale to u vás asi taky, ted se to zase kaboní, no aspoň jsme dopolko stihli procházku. Tak pěkný den všem 😉

dzej
autor
25. kvě 2010

ahoj holky
tak teda k nám to včera došlo taky...pořádný krupy kolem 16h a po 20h nanovo... Dneska je ale krásně, už od rána, tak snad se to nepokazí. Dneska chceme jít konečně do toho kina...malou bude hlídat děda a prý i Arsona...tak jsem zvědavá. Dneska už ráno omdlel, tak snad večer bude klid ☹ Jdeme už na 18h 😀 to tam budem s důchodcema 😀
Jinak díky za to mně mě..já si to vždycky měním na mě - mi - mně - mne ale občas mi to nějak nejde 😝 už se těším až půjde malá do školy a zopáknu si vše 🙂
Monííí tak si to užijte v Moldavsku, hlavně opatrně!!!!
Marmazel, tak to taky bohužel nevím, ale nemá to třeba ze špatných botiček? To se často stává, když nosí úzký botky, tak ten palec jde zešikma

marmazel
25. kvě 2010

dzej: má palec na ruce🙂 dneska sme s tím byli u dr a asi operace, nastřihnout tu šlachu či co, musela se s tím narodit a tím jak roste, teď mi přijde že až moc, tak se to začalo projevovat. příští týden se máme ukázat a domluvíme se ☹

jajabmw
25. kvě 2010

Ahojky holky. Dodatečně Janičky vám přeji vše nejlepší a ty nejhodnější a nejzdravější dětičky pod sluncem 😀 . Dnes jsem byla s dětma ze školky na výletě v zoo a bylo to super. Lucinka i Martínek si to bezva užili 😀 a já taky. Jen jsem přišla o hlas a vůbec nechápu proč 😕 , protože jsem vůbec nekřičela a ani jsem k tomu neměla důvod. No tak uvidíme, jestli mě to do rána přejde, jinak nevím co na to, ale k doktorovi se mi nechce 😝 .
Týjo Cori tak to je mazec to nafukování 😅 , jsem netušila, že se to takhle zkouší.
Dzej mě to opakování čeká tak za dva roky, učí se totiž vyjmenovaná slova už ve třetí třídě. A holky teda že to opakování potřebuju jako sůl 😀 .

cori
25. kvě 2010

Jani, užijte si kino na co vlastně jdete?
Jáji, já už se na to opakování češtiny taky trochu těším, je to potřeba znalosti oprášit 😀 a něco se konečně i naučit. Hi nejhorší jsou ty hovorové výrazy, koor u nás na Moravě 😀 a ten hlas to znám, ono ani nemusíš po dětech křičet, ale jen to, že jsi v davu tolika skřítků tak automaticky mluvíš hlasitěji a hlas dostává zabrat, tak ať je brzo líp, já na to brávala nějaké homeopatika, ale název si už nepamatuju
marmazel, jůjda takže operace? ale hlavně, dkyž to jde dát do pořádku 😉

Pěkný večer, tak u nás taky pobouřilo a je zase hezky, ááách jo uplný apríl 😠

marmazel
25. kvě 2010

jj,tak uvidíme. sou horší věci, prý to dělají ambulantně, ale u takhle malých dětí pod narkozou, takže tak 3 dny v nemocnici a po 14 dnech vyndat stehy. tak snad to zvládnem.
tak u nás pršelo akorát ráno a od 8 hodin občas zataženo, vítr, ale jinak pěkně, sluníčko, horko, teď taky.