Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

janice20
2. říj 2010

ahoj

cerstvamama
2. říj 2010

@dzej Tak jsem po 23. hodině dala Adél na nočník (ani se moc neprobudila), vyčůrala se a do rána pak v pohodě. Sabinka má plínu na noc?
Jak si užíváte sobotu, máte hezky? My docela jo, zataženo, sluníčko ale občas vykoukne. Akorát se nám tu pěkně ochladilo ☹ Za chvíli vyrážíme do restaurace, ale posílám ještě fotku naší akademické malířky s jejím prvním culíkem.
@janice20 Ahoj 🙂

janice20
2. říj 2010

@cerstvamama jsem tu nová a mám pulroční holčičku

dzej
autor
2. říj 2010

ahoj holky

@cerstvamama Moni, tak to je fajn, já jsem slyšela, že to tak dělá hodně maminek, že než jdou spát ony, dají dítko na nočník a ono pak do rána vydrží. Já jsem to nezažila. Sabinka měla cca od 1,5 roku v noci plinku suchou, takže ve 2letech jsem jí ji přestala dávat. Přes den to trvalo dýl. Ona se vyčurá tak v 20h a v noci vypije celou lahvičku vody, ale čurat jde až ráno, někdy kolem 7, jak vstává...a to ještě někdy třeba 15minut nejde. Adélka vypadá strašně dospěle v culíku

😀 @janice20 ahoj, vitej tu 😉

my jsme dneska jeli tím parním vláčkem...bylo to na celej den, takže dost náročný, ale pěkný. Malá teda nespala po o, tak už ted spí přes hodinu. Doufám, že nebude vstávat v 6
😀

cerstvamama
2. říj 2010

@janice20 Tak vítej mezi námi a přidej se na pokec 😉
@dzej Já jsem ráda i za tohle 😀 Ty plíny byly otravný. Ještě aby se Adélka naučila spát až do rána. Vždycky se kolem jedný druhý probudí a stěhuje se i s Kájou k nám. Vždycky to je s jekem a pláčem, ale dneska ráno jsme se probudili a ležela mezi náma, takže v noci proběhl tichý přesun bez naší pomoci - zázrak!
Holky, nějak nemám sílu se dívat na Harryho Pottera, kdybyste se některá koukala a zítra mi mohla napsat, jestli se stalo něco zásadního a jestli tam někdo umřel (prej někdo z hlavních hrdinů přijde o život). Díky moc 🙂

janice20
3. říj 2010

dobrý ráno

muminek
3. říj 2010

Ahoj holky,tak jsme doma hody byli super snědla jsem na co jsem přišla. Kromě černý polévky ta byla moc poctivá. Ale jitrnice ta byla. 😀 😀

cerstvamama
3. říj 2010

Mňam, jitrnice, tu bych si dala! A vůbec i jiný dobroty. Úplně ti závidím 😉 Co to je černá polívka?

muminek
3. říj 2010

černá polívka je krvavá. Jo a ještě jsem zapoměla na guláš s vnitřností ten byl taky mc dobrej. Akorát jsem došla se zumby tak snad jsem něco už vypotila. 😀 😀 😀

dzej
autor
3. říj 2010

hezký večer holky 🙂

@muminek Evi, nedělej mi chutě jo?? Já před chvílí došla z fitka..byla jsem tam asi po měsíci a mám strašně chut si něco dát dobrýho... a tohle bych si zrovna dala 😲
@cerstvamama Moni neznáš černou polívku? To jsou kroupy s krví ze zabíjačky...ono se tomu možná taky říká zabíjačková nebo kroupová polívka..

@janice20 ahoj Janice, tak nám něco pověz? Jak se ti líbí být maminkou? Ty jsi Jana? Já jo 😀 Copak už umí Lucinka? Já už pomalu ani nevím, co Sabula v půl roce dělala 😀 strašně to letí

dzej
autor
3. říj 2010

jo Moni, toho Portera jsem nesledovala...já neviděla ani jeden díl..mě to nějak nebere...
já ted čučím na basket..jde nám o zlatooooooo

cerstvamama
3. říj 2010

Jani, to víš, městský dítě tak nevím co je černá polívka. Na zabijačce jsem nikdy nebyla, jitrnice znám jen z Globusu 😀 Mně zase nebere basket, samozřejmě našim fandím, ale jinak netuším "vo co gou" 🙂 Pottera jsem začala číst v bývalé práci, půjčila mi to kolegyně (55 letá baba) a nějak mě to chytlo. Ale ten včerejší díl byl teda dost slabota. Holky, vy všechny cvičíte, já jsem lenoch a štve mě to!

dzej
autor
3. říj 2010

@cerstvamama Moni ani já netuším vo co go s tím basketem 😀 Koukám jen na to bodování 😀 😀
Ted sleduju tu Kanadskou noc....

janice20
4. říj 2010

@dzej jj no je to super se starat o mimčo ale její táta nám děla nejaké problémy je to ted trochu zatím blbé, no převaluje se z bříška na záda a naopak, pak chytá si nožičky a snaží se je dát do puseny, zvedá hlavičku na bříšku i na zádečkách, když jí dám ruky tak se přitahuje do sedu,....

jajabmw
4. říj 2010

Hojda holky. Vítám nově příchozí, taky mám Lucinku 😉 , ale už je trošku větší 🙂 .
Holky tak ta svatba byl mazééééc 😀 😀 😀 . Přišli jsme domů k našim, tam jsme spali v pět ráno 😀 😀 . No a jaksi se to zvrtlo a musím říct, že vůbec nechápu jak jsem mohla přežít včerejší den. Dopo se mi o děti naštěstí o děti postaral můj taťka se ségrou(mamka byla v práci) a odpo to jakžtatkž zvládal manža 😀 . Ani mi nebylo zle od žaludku, ale tak jsem se zvláštně motala 😝 a pořád bych spala 😅 . No a navíc mám bloklý krk, takže se musím otáčet celá 😒 , což musím do čtvrteční zumby rozchodit. Ale i přes toto všechno to bylo super, taková pohodová a veselá svatba.
Holky já jsem úplně mimo, co se dělo s basketem 😒 ? Asi mi něco tím prospaným včerejškem uteklo.
Moni klídek, já chodím jen tu zumbu a k ničemu jinému se nějak nemůžu dokopat. Už dva měsíce jsem neposilovala, ale jak jsem lítala hodně na kole a chodím tancovat, tak mi to ani nepřišlo. Ale kolo už jsem kvůli zimě téměř vypustila a začínám to na sobě pociťovat. Je ale fakt, že kila jsem ale nenabrala, což je jen dobře.
Jéžiš holky já bych pořád spala, jsme zvědavá kdy se z té soboty vzpamatuju 😀 😀 .

muminek
4. říj 2010

Ahoj a pěkné ráno, u nás vítr jak blázen. Martínek je nachlazenej tak budem muset být doma to zase bude. ☹ ☹ ☹
Moni a nebo se tý polívce říká prdelačka. Jitrnice z Globusu to určitě není ono oni dělají jitrnice uuuuuuuuuuuuuuuuu to je bašta.
Tak co holky už máte vybavený mrňata na zimu my už máme bundu a čepičku. A objenanou kombynéru, bunčochy a oteplený kalhoty. Ještě boty a už může sněžit. 😀 😀 😀 😀

muminek
4. říj 2010

Jaji jo těžká jsou rána opilců a ještě horší maminek to já znám. 😀 😀 Hlavně že sis užila.
Já sice cvičit chodím ale jsem čím dál tlustčí tak nevím co dělám špatně. Vlastně vím jím čokoládu. ☹ ☹ ☹

cerstvamama
4. říj 2010

Tyjo, taky už si nepamatuju co dělala Adélka v půl roce. Hrozně to letí a těch změn je tolik, že kdybych si to nepsala tak už ani nevím kdy měla první zub 🙂 @janice20 Tak to je nepříjemný, táta s váma nežije? @jajabmw Bezva že sis to užila, to za nějakou tu kocovinku stojí 😀 Já už se těmhle stavům snažím vyhýbat, protože s přibývajícím věkem jsou horší a horší. @muminek No já vím, ale když nejsou jiný jitrnice, tak aspoň z Globusu. Prdelačku znám, ale jen to jméno. Taky jsem jí nejedla. Na zimu máme kombinézu z loňska, máme čepici, punčocháče. Boty, šálu, rukavice musím koupit. Jo a letos na jaře jsem ve výprodeji koupila pěknou zimní bundu, takže tu už taky máme 🙂 Se cvičením jsem to nějak vzdala, nemám motivaci. Teda pořád se jako uklidňuju, že když chceme druhý dítě tak to nemá cenu. Ale zatím se nic nerýsuje a já furt necvičím a kynu. Ale zato budu dvojnásobnou tetou, v dubnu!

muminek
4. říj 2010

@cerstvamama tak to se potěšíš s miminkem v dubmu a vezmete si mustr. Přesně jak píšeš jak roky přibívají kocoviny jsou čím dál horší 😖 a hlavně to vydím u Tondy ten jak může tak moc nepije a když tak jen pivo ☹

janice20
4. říj 2010

@cerstvamama ne nežije on chtěl abych jí dala do kojenáku, ale nechala sem si jí. No on je jen rozmazlenej jedináček(od malé tata).

dzej
autor
4. říj 2010

ahoj holky

@jajabmw Jaji, tak prima, že jste si svatbu užili a ještě lepší, že k tobě byli včera všichni shovívaví a nechali tě odpočívat. Podle mě ti nebylo zle z pití, ale z tlaku, já jsem včera byla taky uplně KO, ale uplně..dokonce jsem usla když byl Jirka s malou nakoupit dopoledne a to se mi fakt nestalo hodně dlouho. A odpoledne jsem byla taky přešlá..možná je to tím podzimem. Naštestí mi aspon trochu pomáhá kafe... no a pak jsem se probrala večer ve fitku a v noci nemohla zabrat 😀 Jo Jaji, celej minulej týden se hrálo mistrovství světa v basketu a naše ženský jsou na druhým místě, takže paráda..je to myslím po hoooodně dlouhé době.

@cerstvamama mě teda zabíjačka z Globusu chutná. Moni, tak to máš super celou výbavu na zimu pro Adi. Já jsem dneska koupila u Lidla uplně suprovou zimní bundu Sabince za 300Kč!! a punčocháče a ponožky. Podšitý kalhoty máme, kombinézu z loňska, takže už jen boty, ale to ještě tak aspon měsíc počkám. Snad nezačne sněžit.

@muminek Evi, tak to bude asi tou čokoládou 😀 😀

@janice20 aha..tak to je mi líto, že má tatínek takový přístup k Lucince 😔 a je uveden v rodném listě. A ty bydlíš s rodiči, ti tě podporují? Pokud jsi miminko chtěla, tak je dobře ,že sis ho nechala....budud držet pěstičky, aby se vám dařilo dobře 😉

holky.... vy s většíma dětma...jak to máte s barvama?? Sabinka nějak nepobírá barvy...ne že by to nešlo, ale prostě se na to nesoustředí. A radši řekne, když se jí zeptám třeba jakou barvu má moje tričko, tak řekne, že stejnou jako jahůdka.... přitom pamět má dobrou, už umí nazpamět celou Karkulku....

muminek
4. říj 2010

Jani tak to my barvy neřešíme Martínek ještě neumí ani mluvit ve větách na tož aby uměl karkulku. 😖 😖 😖 😖

cori
4. říj 2010

Ahoj holky,
tak se zase po čase hlásíme, u nás je fičák až hrůza, ten větr teda běsní 😒

@dzej my barvy umíme snad asi všechny - dokonce sem totkaj na ni hledala, když se jí sůsedka zeptala jaké má triko tak jí řekla - batikovné - sv. modré a tm. modré, nevím kde to bere, ale neboj, tohle ona umí, ale že by se mi třeba sama najedla to néééé. Maminko krm mě, já su malá, já to neumím 😠 , pusu nezavře, ale asi jak se narodil Ondra tak holt se přestala oblékat, baštit sama a tak, snad se to brzo zlepší, už na ni zkouším různé finty, občas zaberou občas nee...

@janice20 vítám tě mezi náma a koukám, že máme stejně staré dítka, Ondra měl taky teď půl roku, tak aspoň budu zae v obraze, co by už měl či neměl dělat, já už to nějak nestíhám sledovat 😀 , jen teda velice málo spí, tak 20 min. dopolko a 30 min. odpolko 😠 , ale zase v noci hezky, sice se mi budí docela častějc na kojení, ale jde to. Začínám dávat kašičky na noc, tak uvidím jestli to zabere, zatím jemoc nechce 😅

Tak snad Vás holky brzo dočtu.

A co budete pořizovat dítkám na zimu za oblečení? Kombinézky nebo gatě a bundu zvlášt?

janice20
4. říj 2010

@dzej no není ani v rod.listě tak to pujde k soudu aby se tam napsal a platil na ni

cerstvamama
4. říj 2010

@janice20 To je teda smutný, že se otec tvojí holčičky takhle zachoval. Držím ti palce, mimčo je něco nádhernýho a on neví o co přichází. @dzej Taky jsem jak praštěná pádlem, každou noc spím přes 8 hodin a nestačí mi to. S barvama jsme v pohodě, Adélka umí všechny. Umí asi 4 písničky a 3 básničky, mluví jak mudrlant. Kolikrát zíráme co z ní leze. Ale zase třeba neumí něco jinýho, nijak bych to nehrotila. Každý dítě zvládá něco a to co neumí teď se doučí časem. @cori My máme z loňska kombinézu, český výrobek a dobře se osvědčila. Nepromokla, dobře omyvatelná, teplá... Jinak u nás je taky kosa a hrozně fouká. Adi se mi dneska nějak nezdála a teď večer měla horečku, takže jsem nasadila Nurofen a budeme kurýrovat. Snad je to jen nějaký nachlazení.

janice20
4. říj 2010

@cori Lucka spavá rano většinou do 8h. a dopoledne spáva většinou tak 30minut a odpoledne spáva tak 3hodky a v noci spí uplně krásně chodivá spát tak kolem deváté a budí se až kolem pul paty ráno večer kolem pul7 jí dávám krupičku. jinak ji kojím přes den co chvila na oběd dostává většinou zeleninku a nebo to co muže papat. Na zimu bude mit kombinezku do fusaku

janice20
4. říj 2010

@cerstvamama no já ani o tom nevěděla ale od někoho sem zjistila že je mu o 10let víc než mi řekl a ještě aby to nebylo málo tak prý má jěště 6ti letou holčičku

muminek
4. říj 2010

@janice20 tak snad se vaše situace zlepší. Držím palečky 😀
Tak teda nevím Martínek ani neumí tak mluvit natož barvy. Ale dneska mě překvapil když sám snědl jogurt.
@cerstvamama Martínek je taky nějakej nemocnej má kašel a rýmu a jakož to správnej chlap je pěkně protivnej. Tak snad vám bude brzo líp.

janice20
4. říj 2010

no ted se čeká akorát na ten soud a pak až skončí tak už to snad bude vyřešené

muminek
4. říj 2010

Nejhorší je soudy se vlečou.