Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
16. led 2010

ještě jsem ted zkoukla fotečky Simčo, krásně vám bafík roste a všechny fotky jsou moc hezký 😉

cori
17. led 2010

Tak sem konečně i já přidala nějaké ty fota 😀
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Jani, dík za odkaz, tam budete mít ještě práce, ale výsledek bude určitě stát za to 😉
Pěknou neděli

cerstvamama
17. led 2010

Ahoj holky, jak jste zapadaný? My asi takhle: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

O víkendu jsme byli s Adélkou na návštěvě na severu, rozloučit se už s půlkou rodiny. Je to hrozný, loučit se se slovy "uvidíme se na jaře", navíc když babičky pláčou, že se toho možná nedožijou. Po návratu domů nás čekalo hrabání sněhu abysme měli kde zaparkovat a během hodiny a půl to bylo všechno zase v původním stavu. Měla jsem i trochu strach na dálnici, ale v podstatě všichni jeli v pravém pruhu kolem 100 km/h, nikdo neriskoval.
Přeju dobrou noc /jestli to dneska ještě budete některá číst 😀 /

cori
18. led 2010

Ahojte,
Moni, tak u nás je sněhu asi jako u vás, jen teda taje, chodníky sou mokré a silnice taky a sněhulák se nám pořád rozpadá 😅
A my máme dneska první den bez poledního spánku, tak snad to nebude pravidlo, bo to teda bylo náročné - hlavně pro mě 😀
Pěkný večer.

cerstvamama
20. led 2010

Ahoj holky, kde jste?
Jsem tu jen na skok než Adí usne, hodlám to pak taky zalomit. Zatím jí slyším jak vykecává, má totiž u postýlky na zdi novou výzdobu, tak to komentuje.
Zítra jdeme na očko - příušnice, spalničky, zarděnky, mám z toho trochu hrůzu když čtu o těch reakcích. Vy už to máte všichni za sebou? A jak jste to přečkali?

cori
20. led 2010

Ahoj Moni,
pravda - pusto prázdno 😒 Malá dneska konečně zase usnula po obědě, jupííí.
my na očko žádnou reakci neměli - tuk tuk, tak to zítra taky dobře zvládněte 😉

dzej
autor
21. led 2010

ahoj holky
tak u nás zima opět udeřila... 😒 je to krásný, ale už mě nebaví to věčný navlíkání, cestování, už aby bylo jaro 😀 Jani, Sabinka občas taky nechce spát po obědě, ale naštestí je víc dnů, kdy spí 😀 Dneska ráno spala až do 7.30 takže jsem ani nedoufala, že usne po o a přece usla 😉 asi se hodně vyřádila v bazenu, dneska jsme se hodně potápěli.
Moni jak jste dopadly na očkování? My to měly v pohodě, ale přesně 10 nebo 11den měla malá teploty 38,5 tak jsem to srážela nurofenem a další den už pohoda.

cerstvamama
21. led 2010

Ahoj, očko proběhlo před chvílí, teď Adí spí. Nám ten 10. den vychází na cestu, tak nevím... snad to bude v pohodě.
My máme pro změnu problém s nočním stěhováním ke mně do postele. Dnes v noci jsem se naštvala a když se zase Adi probudila tak jsem jí chtěla uspat u ní. No, po hodinovém boji jsem to vzdala. Ona se prostě pokaždé postavila, chytla psa Káju, přehodila ho přes kraj postýlky a jakože jde ke mně a basta! Fakt nevím co s tím. Když spí u mně tak jsem ráno jak po flámu.

dzej
autor
21. led 2010

Moni, tak s tím ti neporadím. Já jsem se tohoto vždycky bála, takže jsem nikdy malou k nám do postele nedávala.... ale asi to bude chtít hodně trpělivosti...tak ti ji přeju 😉

cerstvamama
21. led 2010

dzej
taky jsem jí nechtěla brát do postele. Jenže ona se kolem druhý, třetí probudí a tváří se, že je úplně vyspalá. Mám na výběr - stát u postýlky a snažit se jí uspat, což zpravidla končí tak, že po deseti minutách spánku je zase vzhůru a celý to začne znovu, nebo si jí vzít k sobě kde chvíli leze až usne. Jak řešíš ty, když se ti Sabula vzbudí?

Dobrou, před chvílí jsem se vrátila z hospody a jsem pěkně vymrzlá. A záda jsem hodila jen 2x 😀

dzej
autor
22. led 2010

😀 😀 záda jsi hodila Moni kvůli ledovici nebo pivečku 😉 ?
Moni, tukák tukám, Sabula se v noci nebudí, resp. vzbudí se a napije se vody a spí dál. Ale nad ránem, když se vzbudí kolem 5h tak si řekne o mlíko, tak jí ho donesu, ona ho vypije a spí dál. Do naší postele ji dávám, když se vzbudí kolem 6 a už to nevypadá na spánek..ona bud leží s náma nebo nás různě přelízá a my ještě aspon klimbeme.
My dneska byly dopo na procházce v jednom údolí a kamoškou a pěkně jsem vymrzla. Ale už leze sluníčko, tak snad bude líp. Na noc hlásí až -18st brrr

cerstvamama
22. led 2010

dzej
Nene, záda jsem hodila na náledí - jednou při cestě do hospody a jednou na cestě zpět 😉
Tak to je Sabula šikovná, snad se k tomu taky dopracujeme. Čekám až poletíme za tátou, většinou když Adi absolvuje nějakou změnu tak je taková tvárná a dá se leccos odanučit. Mám to vyzkoušený 😉
My jdeme ven teď, jen krátce s Adí a psem, musíme ho vyvenčit. Už se těším až se vrátíme a vypiju si horký čaj!! Ty mrazy jsou děsný. Manža tam má -14 a v noci -20 takže taky žádný teplo.

dzej
autor
24. led 2010

ahoj holky, kdepak jste všechny??? U nás je hrozná zima...brrr teď jsme byli chvíli na procházce a nedalo se to, ani pes nečural, jak mu byla zima 😝 Moni, určitě to zvládnete a Adélka se naučí spát sama 😉 my máme zas jiný věci, který vy zvládáte v pohodě 😉 ) Hezký večer holky!!!

cerstvamama
24. led 2010

Ahoj holky, u nás je taky pořád kolem -10 stupňů. Radši ani moc nechodíme ven. Dnes jsem byla vyprovodit mámu, letí do tepla. Ta se má! Akorát že si zažije teplotní šok - bude mít tepleji o 45 stupňů 😝

Jani
Poslední dvě noci zatím dobrý! Předevčírem jsme s Adí bojovaly hodinu a půl, neobešlo se to bez pláče a vztekání, ale vyhrála jsem. No a včera už spala sama až do rána bez probuzení. Nechci to zakřiknout, ale snad už to půjde.

Mám dotaz, když je Adél po očkování na ty spalničky, příušnice a zarděnky, může teď být během těch 10 dnů hrozbou pro novorozence? Kámošce se narodilo mimčo, chce nás pozvat a já nevím jestli toho prcka nemůže Adélka nějak nakazit, když má vlastně "ty bacily" v sobě.

cori
25. led 2010

Ahoj holky,
teda kosa je dobrá, taky jen děláme nejnutnější přejíždky, ale procházet se - to neee 😅
Moni a kam máma letí? Se aspon hezky vyhřeje. S těma bacilama v těle nevím, to mě ani nenapadlo, že by to mohl být problém 😕
Jani, chudák pes, že se ani nevyčural 😀

My byly včera s malou na karnevalu, sem se obávala, jestli se jí to bude líbit, ale kupodivu se velmi bavila, je jasné, že se zatím do žádných soutěží nezapojovala, ale pozorovala starší děti. No skoro sem o ní ani nevěděla 😀
Byla za rákosníčka, tak až se mi někdy podaří, tak přidám fotku zeleného človíčka 😅

Pěkný den 😵

jinula
25. led 2010

Ahoj holky, už jsem tu strááááááááááááášně dlouho nebyla snad naposledy v srpnu.......!!!!!!!! Jak se všechny máte a co dětičky????? 🙂 🙂 Dočítat vás nebudu , to bych tady seděla asi do zítřka. 😉 😉 Venku je řádná zima, holka včera došla z bruslení a plakala jak jí strašně boleli ruce, nevzala si rukavce,šiša ☹ ☹

dzej
autor
25. led 2010

Moni, tak super s tím spánkem 😉 Moni, pokud to očkování máte bez neštovic, tak můžete, ale pokud máte i neštovice, tak bys neměla ani k těhotné chodit...už jsme to řešili na jiné diskuzi...a potvrdila to většina dr.
Jůů to teda mamce závidím, hned bych letěla taky za teplem. teď čtu, že má být až -28st 😝
Jinulo ahoj, já si tě teda vůbec nepamatuju 😔 odkud jsi?
Jani tak na fotečku rákosníčka se těším a koukala jsem na fotečky v albíčku, moc hezký 😵

jinula
25. led 2010

tak se koukni na stránku 19 ,dřív jsem se jmenovala jindrastraznicka. Je to už dlouho co jsem tady byla. Jsem z Brna.

dzej
autor
25. led 2010

jo tak to pak jo, já tě znám pod původním nickem 😉 jak se máte??

jinula
25. led 2010

Máme se super, mateřská mí už končí a od listopadu už chodím do práce. Malá roste jak z vody ☹ ☹ zítra má 3 roky. toto letí,že! Jinak jsme v jednom kole s manželem. Chodíme do stejné práce a tak se střídáme, potkáme se tak jednou do týdne kdy máme společné volno, idealní manželství 😒 😒 Ani nemusím brát žádnou antikoncepci...haha 😀 😀 😀

jinula
25. led 2010

Máme se super, mateřská mí už končí a od listopadu už chodím do práce. Malá roste jak z vody ☹ ☹ zítra má 3 roky. toto letí,že! Jinak jsme v jednom kole s manželem. Chodíme do stejné práce a tak se střídáme, potkáme se tak jednou do týdne kdy máme společné volno, idealní manželství 😒 😒 Ani nemusím brát žádnou antikoncepci...haha 😀 😀 😀 Jak se daří vám??? 🙂 🙂

jinula
25. led 2010

já to poslala dvakrát ... 😠 😠 co já zas dělám!!!!

petronilla
25. led 2010

Ahoj holky 🙂
taky nestíhám dočítat,ale všechny vás moc zdravíme,jak chodím do práce a na směny,tak mi to hrozně utíká,chodím teda jen na poloviční úvazek,takže na 8 dvanáctek za měsíc.
Ideální manželství máme taky-teď jsme se třeba 8 nocí nepotkali s manžou doma 😀 .Ale nestěžuju si,děti to zvládají v pohodě s babičkou a dědou,já mám změnu a hlavně nějakou korunku navíc 😵 .
tak se mějte zatím krásně,čekám,až se Adi probudí a jdeme na kopec-Adam bez toho nemůže být 🙂 .
ahoooj a nezmrzněte 😉

sajmon113
25. led 2010

Ahoj Holky!!!
Tak jsme dneska byli poprvé v herně, a tluču se do hlavy, že jsme tam nešli už dříve. Zpočátku byl Vojta mamánek uplakánek, ale nakonec skoro ani nechtěl jít domů 😀 . Holky mě přemlouvají ať jdu s něma dneska na aerobik, moc se mi nechce, ale asi se přemluvím 😀 ,doufám, že tam nebudu úplné kopyto. No a pak máme zase večer srazík u pivínka, tak se těším, že zase s holkama prodrbeme kde co. Jinak jsme byli v pátek na plese, krásně jsme si to užili, dokonce jsme vyhráli i dvě ceny v tombole a Vojta spal poprvé u našich dole a úplně v pohodě, tak máme vyhráno a když se budu potřebovat vyspat půjde na prázdniny 😀 .
Mončo sněhu máme u nás taky tolik, ale jak je teď ten mráz nechodíme ani ven. Očkování jsme zmákli v pohodě, ale dávala jsem od prvního dne homeo, tak nevím jestli to bylo i tím. S tím spinkáním jsem se tomu taky vždycky hrozně bránila, ale nejdříve jsem ho k nám brala ráno, když pil mlíko, kolem 6-7 a pak ještě usnul, no a teď začíná dělat přesně to co popisuješ ty. Akorát, že když se v postýlce postaví a já ho chci uložit a nahnu se k němu, chytí mě kolem krku a "maminko". Tak to pak taky vzdám a vemu ho k sobě. Ale není to až tak často. Teda zatím....
Jani mě ta zima už taky nebaví a to oblíkání ještě míň. Sice když teď konečně občas vykoukne to sluníčko, je to veselejší. Jinak u nás je už tři noci -20, mrzne i dech u pusy. Ale z toho je Vojta nadšený, jak dneska ráno seděl v autě tak pořád volal maminko dým a foukal až měl boule za ušima 😀
Cori tak na ty fotky malého rákosníčka se moc těším. Právě že na tom kroužku budeme mít karneval 14. února a taky jsem přemýšlela nad nějakou maskou, ale jak znám Vojtu, nenechá na sebe nic navlíknout.
Ahooooj Jinulo, teda nějak mi to připadá ještě moooc daleko, konec mateřské, ale taky se to kvapem blíží. To že se s manžou nevidíte mi je teda líto. Já jsem sice doma, ale manžel je taky pořád v práci.... ☹

jinula
25. led 2010

sajmon: kdyby člověk nepotřeboval peníze tak na to kašlu, jinak to ale nejde. Už si z nás dělají v práci srandu,že nám vrátní budou pujčovat na 5 minut vrátnicu, to prý bude stačit na splnění .Po druhé stránce si říkam ,že ale nejsme jediní co tak žíjí. ☹ 😒

sajmon113
25. led 2010

Jo Jinul to je pravda, a nejhorší je že s těmi penězi to bude asi podle všeho čím dál horší. Taky zvažuju, že bych v létě nastoupila na pár šichet v týdnu do práce. Především proto, že se budou vybírat dovolené a než shánět nějaké brigádníky, tak si to odmakám sama. A jediní nejste určitě. Mě spíš mrzí, že v tomhle směru by měl stát rodiče podporovat, ale teď jak se budou snižovat zase mateřské, bude i porodnost opět klesat. Nedávno jsem viděla zajímavý dokument na tohle téma, a je to docela na pováženou, když už teď vědí, že za nějakých 30 let, nebude dost pracovních sil aby vydělávali na důchodce a místo přidat maminkám, tak jim uberou a chtějí to dát důchodcům ☹ ☹ ☹

jinula
25. led 2010

Stím jak nám chcou duchody zase posunout tak to vypadá,že duchodu se ani dedožijem a budou nás z práce vozt nohama napřet a jelikož děláme s mm v pekárně tak nás šoupnou rovnou do pece. Jsem i ráda ,že mi mm skončila , stím jak to snižují tak bych do práce musela tak i tak. Pak si mužou ti páni nahoře stěžovat jak klesá porodnost a že bude víc duchodcu. Co nás ještě čeká??!!! 😉 😉 Hlavně naše děti!!!! ☹ ☹

jinula
25. led 2010

Ach jo ,nikde nikdo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lenkavano
25. led 2010

ahoj holky tak po dlouhé době vás zase zdravím.koukám jak pilně píšete,dočítání asi nedám. 😝 🙂
Včera jsme vezli kubu do školky,ale v necelé půlce jsme to otočili,k jeho obrovské radosti.ale příští týden už nastoupí.jinak nevím jestli jsem vám psala že se Lenča opařila,dnes jsme byli opět na převazu,ručičku už má skoro zahojenou,ale nožičku má pořád ošklivou.dnes tam i hodně brečela,ještěže jsme měli tatku sebou ,byl s ní v ordinaci on,já bych to neunesla ,stačilo jak jsem ji slyšela naříkat na chodbě. ☹ 😢
jo s tím důchodem máte holky pravdu ale jak psala jinula o pekárně a peci,tak to jsem se fakt od srdce zasmála. 😉

lenkavano
25. led 2010

jo a v albíčku mám vyfoceného marůdka 😉