Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

lenkavano
10. lis 2009

Saj ta převařená osolená voda mě zaujala.to jako kapeš místo kapek?a ta sůl nevadí?nikdyjsem to neslyšela 😨

sajmon113
10. lis 2009

Leni měla jsem kdysi chronickou rýmu, celý rok, furt jsem kapala sanorin, jinak bych se ani nevyspala. Pak jsem chodila ne rekfalifikační kurz a tam mi paní učitelka poradila ať si převařím asi litr vody a do ní dám asi 5 lžíc soli a to si mám napařit pod dekou, tak jako se dělá heřmánek. No a do kapátka ať si dam taky převařenou vodu a osolím to trošičku. Tak jsem to zkusila a od té doby nic jiného. Jakmile začnu více kýchat, kapu vodu se solí a mám pokoj. 😉 Sůl nevadí, když to samozřejmě nepřeženeš, u moře nikdo rýmou netrpí, jelikož je tam vlhký vzduch a navíc solený, jak se od pařuje voda z moře. No a v moři se taky koupeš a to je slané až až a taky se ti dostane do nosu a nevadí to, takže asi tak. 🙂 🙂

lenkavano
10. lis 2009

tak to je super to určitě vyzkouším.a můžou to takhle i děti?

cerstvamama
10. lis 2009

Ivul,
díky 😉 A bojuj dál!

Simčo
Taky jsem slyšela o té osolené vodě, ale nikdy jsem se nedozvěděla jak to připravit. Tak díky za tip.

Dnes jsme zase byly s Adi na kroužku a už se trochu zapojovala. Chrastila nástrojema do rytmu, tančila a tak. Snad se chytne 😉

dzej
autor
10. lis 2009

ahoj holky 😵
Leni a jak to, že brácha nemá povinné ručení?? 😕 😕 😕 To bude asi velkej průser. 😢
Já mám holky nerv jak blázen, malá je děsně protivná, dneska jsem ji 3x naplácala na zadek. Ráno jsme jeli na domek v autě všechno házela na zem - pití, hračky, jídlo a pak řvala, že jí to nechci podat..nějak nechápe, že když řídím, tak nemůžu běhat kolem ní. A pak jsme byli na procházce a ona nechtěla ani sedět v kočáře ani jít, lehala si na zem, kopala atd...vůbec nechápu, kde se to v ní bere..ona je normálně fakt zlatý dítě, jsem z toho v šoku, nevím, kde to obkoukala. Navíc já už taky melu z posledního, takže dnešní dopo bylo o křiku, mých výhružkách a plácání po zadečku 😢 doufám, že odpoledne bude lepší. Jirka mě dneska zachrání už v 16h a vezme si malou asi k babi, tak si lehnu a ani se nehnu 🙂 už jsem si koupila čokoládku 😀
Ta solená voda je dobrej nápad, já kupuju Mar, to je vlastně mořská slaná voda..tak příště ušetřím
😀 Jinak přeji marodům, aby byli brzo v pořádku 😵

sajmon113
10. lis 2009

Leni myslím, že i děti, protože i ty se koupou v moři a taky se jim dostane do nosu 😉 Na Vojtovi jsem to zatím nezkoušela, rýmu měl jenom jednou, je to skoro rok a tenkrát mu tekla z nosu samá voda, tak jsme jenom odsávali.
Mončo tak to je super, že se už Adélka rozkoukala. Já vám tak závidím ty herny. Tady u nás nic takového není. Teda je, ale dost daleko, autobusem bych musela dvakrát přestupovat a manža by mi dal auto až kolem 11 dopoledne a to už je pro nás dost pozdě. My přitomhle hnusném počasí budeme sedět pořád mezi těmi 4 stěnami 😠 😠 ☹ , ještěže jsme si to tu tak hezky teď předělali 😵 .
Jani tak od nás to asi přešlo k vám, protože Vojta se teď docela uklidnil, ale klepu na dřevo. Nedávno jsem mu ale taky plácla, normálně mě až zabolela ruka. Vytahoval mi pořád věci z linky, když jsem vařila. stokrát jsem mu řekla ať to nedělá, pak jsme mu vzala ty věci z rukou, uklidila je na místo a linku zavřela. No ten spustil takový ječák, že jsem se až lekla, ale hned mu za to šupla jednu pořádnou na zadek, a řekla mu to máš abys měl proč brečet. Pak mě to mrzelo, ale holt nějaká výchova se nastolit musí. Babičky jenom rozmazlujou, taťka je s náma doma málo tak to zbylo na mě, no ☹ . Dneska chce jet manžel k jeho prarodičům, babička měla narozeniny, ale taky bych je nejradši poslala samotné.

dzej
autor
10. lis 2009

Simčo a nějaký hřiště u vás není? Kam byste mohli jít? Já si to vůbec nedovedu představit být celý den doma 😔 A díky, žes to napsala, vidím, že Sabula není sama...ona to podle mně taky zkouší potvůrka jedna ☹
Však je pošli, řekni, že ti není dobře 🤐

ivulinda
10. lis 2009

Lenčo ptala jsem se jak to děláš s tou odsávačkou na ten vysavač?mohla bys mi to napsat??díky

lenkavano
10. lis 2009

ivu já ne to myslím chiwu ale ted nevím.myslím,že to psala chiw.
Simčo a dzej taky máme vztekací období a taky občas dám Lenče přes ruce,to se nedá nic dělat.navíc začíná být dost umíněná a naschválníček.holky to by jsme se z toho zbláznily,že?nechci mít doma rozmazleného benjamínka. 😝

sajmon113
10. lis 2009

Nakonec jsme nejeli nikam, jelikož manžel dal inzerát na ten starý kotel, dal tam symbolickou cenu, ale aspoň si to odvezou a nebude se s tím muset zase crcat on, že 😀, no a hned dneska mu volalo tolik lidí, že musel v práci zůstat a ukazovat ho. Jo hřiště tady máme, ale jenom fotbalové a u toho tenisové kurty, takže to mi taky moc nepomůže. V létě jsme tam sice jezdili, malý se válel po trávě, ale teď už není proč. No a jediné kolotoče a atd. jsou jenom v zahradě mateřské školky a ta není veřejně přístupná, takže tak. Když je jakž takž počasí, tak jdeme na zahradu, ale když je takhle hnusně, tak bohužel.

sajmon113
10. lis 2009

Jani nakoukla jsem ti do albíček a musela jsem se hrozně smát, jak jste tam měli Sábulu přivázanou na těch saních. My jsme jezdili podobně, jenom jsem měla na těch saních přivázanou sedačku do auta 😀 😀 😀

lenkavano
10. lis 2009

jo to je fakt kouzelný a ta pověšená flanděra tam.a malá si to očividně užívala.

coriven
10. lis 2009

Ahoj ženský upovídaný 😉
jak se po dnešním dnu máte? Jani ty určitě ještě někde poleháváš, jestli tě teda nechali, co? Jé kéž by to tak šlo na nějakou hodinku nic nedělat 😅 Jani a to my ty scény míváme bohužel často 😠 , holt ti naši berani, ale snad z toho vyrostou... A je fakt, že je protivnější když ju něco bolí či když je unavená (asi jako všichni)... Někde sem zahlídla titulek, že i miminka trpí podzimními depresemi...

Moni, jak jste poslavili? ROmantika?

Ivul, my teď taky bojujem s odsávačkou na vysavač, docela ji teď ale baví, že si ji drží sama a dává sama do nosíku, když se jí podaří chytit soplík, tak se tomu smějeme a tleskáme, takže se pořád snaží a snaží... Ale jak jí to chci odsát já, tak ječák 😒

Simčo, hi když ona ta kačenka stačila dát do trouby, okmínovat, osolit a peklo se to samo a zelí bylo domácí ze skleničky, takže zase jen podusit a pokvedlat, jen ty knedlíky, ale jinak pohoda, až sem sama byla překvapená, protože jinak su fakt levá jak šavla, co můžu to spálím. Jeden čas mě MM raděj do kuchyně ani nepouštěl, já si tam skoro pokaždé něco udělala 😀
A nakonec si ten kotel někdo odvezl? Jinak to máš blbý, že máš všechno tak daleko, je to škoda a nějaké maminy v okolí se stejně starýma prckama nemáš?

sajmon113
10. lis 2009

No nakonec tam manžel tvrdnul zbytečně, jelikož přijeli jedni a těm se zdál moc malý, nechtěli věřit, že jsme tím vytopili celou hospodu. A dalším do toho na poslední chvíli něco vlezlo, takže nic z kšeftu, no 😝 . Ale ještě se nějací lidi ozývali, takže si to snad někdo odveze.
Jani nestraš, že už i děti můžou mít deprese, no to je teda mazec!!! Vojta je sice býk, ale hlavu má tvrdou taky dost, beran je pro změnu manžel a já lev, takže hotový zvěřinec, ještě to bude doma určitě zajímavé, třeba v období puberty ..... 😀 😀
No už jsem to tu možná psala, maminy tu sice jsou, ale trošku věkové rozdíly mezi dětma a tím pádem mají jiné režimy a jezdí hodně na procházky s kočárkama, jenže na opačnou stranu vesnice a to já tam mám k nim daleko. Už jsem si na to sice zvykla, ale asi tím, že je teď venku tak hnusně a my nemůžeme ani na tu zahradu, tak si to tak nějak víc beru. ☹ ☹ ☹ Ale věřím, že snad napadne sníh a bude to zase lepší!!! 🙂

chiwule
10. lis 2009

ahoj holky, jen v rychlosti nakukuju, dočtu vás zítra, dneska už jsem hotová, uspávání zas horor, nechtěla vůbec večeřet jen pít čaj...asi pro změnu zuby... hodila jsem fotky z vítání občánků, tak mrkněte a jdu do pelechu...

lenkavano
11. lis 2009

Chiwu koukla jsem na fotečky,jsou krásné.úplně z vás čiší rodinné štěstí. 😉

ivulinda
11. lis 2009

Leni ale jakou odsávačku používáte a jak to tam dáš ba ten vysavač?

lenkavano
11. lis 2009

ivu já používám klasickou odsávačku.s vysavačem používá myslím chiwule. 😉

lenkavano
11. lis 2009

jo už jsem to našla.chiwule psala že se málá naučila smrkat a tak už nemusí nudličky odsávat vysavačem. 😉

lenkavano
11. lis 2009

Jaja přeju Martínkovi vše nej ......k svátku. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sajmon113
11. lis 2009

Ivi my máme taky tu na vysavač, občas tím Vojtovi projedu nos, když třeba vidím, že tam má nějakou kozenu. Normálně to nasadím na hadici, ne na trubku, na vysavači snížím výkon a odsáváme. Ale myslím si že jeslti to budeš kupovat tak je u toho určitě návod.

cerstvamama
11. lis 2009

Ahoj holky, taky jen jukám, nestíhám. Ráno jsem byla cvičit, pak jsem rychle vařila oběd, teď balím věci a až se Adi probudí tak jedeme za jednou kámoškou, holky si budou hrát a my budeme mít veget (snad). No a večer jdeme ke známým na večeři, takže musím Adi předem vykoupat, půjde tam už v pyžámku, pak jí skočím domů uložit a vrátím se za nimi.

Ivul
taky máme odsávačku na vysavač. Je to fakt dobrý. Adélka se jí už nebojí a taky si jí sama nasazuje do nosu. Když je po všem řekne "táááááááááák" a jde 😉 Na obalu té odsávačky je podrobný návod, netřeba se toho bát. Akorát musíš mít vysavač s určitým výkonem, nevím teď přesně kolik to je. Většina vysavačů se do toho vejde a když tak snížíš výkon.

ajvi
11. lis 2009

ahoj holky,
i my máme odsavačku na vysavač, super věc,ale strašně u toho řveme... 😒
hneska ráno jsme byli na kontrole ve Vojtově centru. celá natěšená jsem si myslela, že nás pochválí, že malý už občas chodí a že už bychom snad mohli přestat cvičit. a ono houby... 😢 . bříško je pořád slabé a chodí špatně, prostě ty nožky nějak blbě dává (ne chodidla, že by vybočoval nebo tak, ale celé nožky). přidali nám ještě jeden cvik, kterej je naprosto šílenej
☹ , fujfuj, zas u toho bude řičet chudáček a já budu vynervovaná. ale musíme. říkala, že když budem cvičit poctivě 3xdenně, tak musí být do měsíce znát pokrok. Nejhorší je, že má Máťa sílu a já ho horko těžko v té pozici udržím. a tenhle cvik je náročnej, asi bych potřebovala být chobotnice.
😖

lenkavano
11. lis 2009

ahoj holky 😉
ajvi to je mi líto že máte takové trápení.jednou jsem viděla v nějakém pořadu cvičení vojtovou metodou a to dětátko strašně brečelo,musela jsem to přepnout. ☹ chudák Matýsek já ani nevím jestli bych to dokázala jako ty,ale když to musí být.ale je to fakt hrozné.strašně vás obdivuju a přeju aby to bylo co nejdřív v pořádku a Matýsek běhal jak čiperka.

sajmon113
11. lis 2009

Ivi to je mi moc líto!!!! A taky moc obdivuju, já jsem to sice nikdy neviděla, ale kdysi jsem pracovala s paní a to taky musela se synem cvičit a stačil mi to jak to popisovala. Držím pěsti aby to pomohlo a nemuseli jste se už takhle trápit!!!!
Mončo užijte si večeři!!! Chtěli jsme dneska jet do Ovy kouknout na nějaké sedačky, rozhodli jsme se že si přece jen pořídíme nějakou novou, ale dneska má taťka chvilku volna tak půjdou s manžou zdít kolem komínu, jak měnili ten kotel

sajmon113
11. lis 2009

a navíc tady docela slušně sype sníh, to zas budou cesty určitě kvalitní, tak to asi necháme na víkend.

ajvi
11. lis 2009

Simčo, Leni, Vojtovka nebolí, ale ty polohy a mačkání refl.bodů je dětem nepříjemné. proto u toho brečí a snaží se z těch poloh vyvlíct, musí se na to jít silou ☹

ajvi
11. lis 2009

jo a díky za podporu holky. ale dokázali byste to, protože byste věděli, že to děláte pro ty broučky. cvičíme od 11 měsíce a už je toho dost. tak snad tenhle cvik pomůže, ta rehábka říkala, že je náročný, ale účinný...

lenkavano
11. lis 2009

ajvi a tatka s vámi taky cvičí?

coriven
11. lis 2009

Ahoj holky,
Ivul, to věřím, že už je vojtovka docela boj, já s Kájou zápasila už v 10 měsících, ale vydrž, výsledky to mít bude. Ono je to nebolí (pokud se to dělá dobře), jen se jim nelíbí, že je někdo dává do poloh do kterých nechcou... Hi a s tou chobotnicí to je dobrý, je fkat, že to by se hodilo... Já už pak taky některé cviky nedávala, z jednoho sem měla vyloženě strach, bo se měl cvičit na kraji stolu a nějak sem ty hmaty nepobrala, paní z rehabky už holt mají cvik 😅

Simčo u vás sněží? Panečku, tak to bude bílý Martin, u nás bude sníh kdoví kdy. Sice už byl i v Brně, ale u nás na jihu pořád nic, ale šak je času 😉