Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
18. únor 2010

kde jste kdo?? Já čekám na Zoufalky, tak jsem chtěla něco dočíst a nikde nikdo 😀 😝

petronilla
18. únor 2010

Ahojky.... 🙂
Jani,taky čekám,jen doufám,že se Aduš nevzbudí,má teploty a kapky proti svědění vyblindila 😝 .Klidně se přijeďte se Sabinkou nakazit 🙂 ,já to tak taky udělala,Aduš se muchlala s jedním kámošem co je měl,jenže jsem nepočítala s dalšíma nemocema ☹ .

Moni-jojo,jsme na suchých rohlíkách 😉

jaji-pudrem mažu,taky jsem o tom slyšela pro a proti,ale fakt nevím.mažu hlavně ty velké,dr.říkal 2x denně,tak nevím,snad tím neublížím 😒 😉

Ajvi-panečku,to jste brzo skončili se spaním přes den,to si neumím přestavit,že bych měla tu naši dračici celej den na krku 😅 .

Tak hezkou dobrou noc holky,u nás v to opět nedoufám 😢 🙂

dzej
autor
18. únor 2010

No sláva 😀 aspon Peta 😉 Tak my se stavíme, já chci aby to malá měla dřív, než otěhotním 😉
Ivi já myslím, že to máte období, že se k tomu spánku ještě vrátíte .... teda dneska ten čas nějak neubíhá 😀 ještě půl hoďky

petronilla
18. únor 2010

Tak jo Jani,dorazte na kafíčko 😉.Adam je taky nikdy ve školce nedostal,tak jsem to využila ted,že je nakazím,dokud je v té 1.třídě,protože toho dohánění ve škole bude pak čím dál víc.Ale dnes dr.potvrdil,.že na 90%je od Aduš dostane,tak uvidíme.Ale teď s tou anginou si doma pobude a pak nanovo 😝 .
Mě zase ten čas dneska hrozně letí,byla jsem od neděle porvé mezi lidma,tak asi proto 😅

ajvi
18. únor 2010

ahoj holky
Peti, Jani - no já taky doufám, že ještě spát začne, včera a předevčírem nic, dneska od rána (vstávat v sedm) zíval a v 11 mi usnul v kočárku 🙂
Jani, když by to malá chytla, když ty budeš těhu to vadí? já myslela, že vadí jen zarděnky a to kdyby je ta těhulka vyloženě chytla a že se nemá v těhu dítě očkovat proti zarděnkám....
jak to teda je? my ještě žádnou dětskou nemoc neměli

dzej
autor
18. únor 2010

no mě ten čas normálně taky letí, ale ted do těch zoufalek ne 😀 no už je to tu.... koukala už jsi na novou sérii na netu?? Je hodně víc citová a myslím, že se povedla 😝 Tak kdy se máme stavit??

Jsem si ted říkala, já dávám malé máslo a šunku..nedáváte už třeba Ramu a salám nějakej kvalitní třeba uherák nebo tak něco na obměnu??

cerstvamama
18. únor 2010

Ahoj holky, zdravim z hor, je tu prd signal. Timto omlouvam svou absenci pri kraceni vaseho cekani na Zoufalky.

cori
19. únor 2010

Ahoj holky,
tak my začínáme mít scény kolem oběda 😠 vždycky krásně baštila aj 4 klopky polévky, ale ted jak se řekne polívka tak spustí histerický řev a jde raděj spát a po spánku většinu jíst ani nechce, takže se někdy stává že nejí od 10 třeba až do 16 - bojkotuje oběd, tož já teda nevím co s ní - jako banán nebo něco jiného by si asi dala, ale to jí zase nedám já.... taky ste to měli?

Ivčo s tím nespaním nezávidím, my to jeden čas měli taky, naštěstí to přešlo 😅
Téda že se vám chce tak dlouho čekat na seriál 😅 bych už vytuhla, mno i když já vlastně taky nespím, jen se převaluju a hledám vhodnou polohu na usnutí 😀

Peti at je dětem brzo líp, teda vás se ty nemoci drží, sousedky taky mají furt nemoci dokola, ono asi jak je jedno dítko už školové či školkové, tak to pak jede jak na běžícím páse pořád dokola, brr máme se na co těšit 😕 ☹

jajabmw
19. únor 2010

Ahoj holky, tak jak je při pátku? U nás nic moc, spíš nic než moc ☹ . Ségra se vrátila v pondělí z Holandska a natrvalo. Něco jí zvorali na VZP musela být u toho jen ona, tudíž sem už přijela nastálo i tam je to totiž s prací dost špatný. No a měla to prý blbý i s přítelem ☹ . Je úplně na dně, takhle jsem jí nikdy neviděla 😢 . Nejhorší je že jí ten přítel(teď už bývalý) nic k rozchodu pořádně neřekl a ona teď háže všechno na sebe a mě je z toho šíleně smutno 😢 . Navíc hrozně blbě spí a nejde jí z nervů jíst. Má špatný játra a tohle tomu moc nepřidá. Ach jo, ty mezilidský vtahy jsou občas naprd.

Ajvi ano jsme bez plín už dlouho a dáváme slipány, ale můžu ti říct, že sehnat je na takového prcka je docela mazec 😅 . Teď mě asi ukamenujete, ale koupila jsem starší na MMB, ale nebylo to na nich vůbec poznat, přišlo mi že je ten prcek před náma měl tak 2x na sobě. No a takové balení, kde jich je asi šest, jsme dostali k vánocům. Jsou to 92 ale musela jsem je stejně zapošít 😅 , aby nepadaly.

Cori ano máme s tchýní společnou kuchyň, koupelnu, záchod a schodiště. A už bych do toho nikdy ale fakt nikdy nešla 😠 😠 . Je to děs!!!! Já jsem si myslela že v úklidu se třeba budeme střídat, ale to jsem se spletla. Když nesetřu, tak ona to neudělá, nezametá a to ani když peče a je na zemi mouka. Když něco vyleje tak to zásadně rozšmrdlá nohou. No a vlasy v koupelně jsou na denním pořádku, nemluvě ani o tom, že když jde ze záchodu, tak nepoužívá ty spreje na vyvonění 😖, takže si to asi dovedete představit. A když vaříme, tak mi kontroluje na kolik to mám zapnuté a kouká pod pokličky. Mě by to snad ani nevadilo, ale ty průpovídky, jako že ona to dělá tak a tak, mě fakt nebaví. Prostě mě nerespektuje. Určitě má i kladné stránky, ale já jich doteď moc nepoznala, bohužel 😒 .

No tak takhle to máte. Jo a neuznává tělesný tresty a když Lucka nechce jíst, to co jí dám, tak já mám zásadu, že prostě dostane až další jídlo(nechce snídani, dostane až svačinu), no a ona jde a nabízí jí něco jiného. Jak mám mít potom autoritu, když Lucka ví, že když něco zakážu tak babička to povolí?

S tou briketárnou se zatím nic neděje, tak ještě vyčkám a příští týden se půjdu zeptat starostky.

Jsem toho na vás dnes vybalila co 😅 ? Snad se nebudete zlobit. Zatím se mějte Pááá

ivulinda
19. únor 2010

Jaji ty tchýně 😒 co???To bych asi taky nesnesla kdyby to bylo jako u vás!a stím jezením to mám taky tak!Když Adélka nechce oběd tak jí to vemu a ona začne bračet,že to chce tak jí to dám,protože ví,že by byla bez oběda!ale děláš to správně stojím při tobě 😀

jajabmw
19. únor 2010

Ivi díky za podporu, už jsem si začala připadat jako krkavčí matka 🙂 . Jo a holky konečně budeme mít dole krom dvou předních zubů a dvou stoliček už i ostatní, tak nebude Martínek vypadat jako králíček 😀 . Na co koukáte holky? My na vesničku, je to klasika a i když jsem to viděla hodněkrát, pořád se směju 😀

dzej
autor
20. únor 2010

ahoj holky 😵
tak u nás už je skoro po sněhu, pořádně to taje...toto počasí nesnáším, doufám, že už brzo bude jaro 😀
Já to tak dělám s jídlem taky...pokud nesní to, co dostane, tak nedostane nic jiného a má až další jídlo. Kolikrát se stane, že vypije v 5 mlíko a pak až obědvá...ale babičky to samozřejmě porušují a když nejí normální jídlo, tak jí cpou sušenky ☹

muminek
21. únor 2010

Jani tak dneska máš už to jaro. 😀
Já se to snažím dělat stejně s jídlem dojez jinak nic, ale máme ty babičky. 😠

cori
21. únor 2010

Ahojte,
tak koukám s jídlem všude stejný 😒 , ale po týdnu dneska jí konečně polévku, tak uvidíme snad to bylo přechodné období 😀
Přidala sem jen pár fotek z karnevalu toho našeho malého Rákosníčka, no já než se k tomu dostanu, tak pomalu bude léto 😀
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Pěknou neděli

dzej
autor
21. únor 2010

jéé Jani krásný fotečky. A ty seš pořád stejně pěkná, kdybys neměla pupík tak není vidět, že jsi těhotná 😉
Evi no to jo..dneska bylo fakt krásně, sluníčko...prostě paráda 🙂
Copak jste dělali všichni o víkendu?
Dneska malá u oběda zaperlila...dělala jsem panenku s těstovinama..a Jirka hlásí..tys to dělala z té panenky? A malá na to..ne ne, panenka spinká v ovykábu (obyváku) 😀 😀 😀 😀

dzej
autor
21. únor 2010

Lenkám vše NEJ k dnešnímu svátku přeji.. 😉

lenkavano
21. únor 2010

ahoj holky 😉
Dzej díky moc vyřídím ráno i Leničce 😉
cori koukala jsem na rákosníčka je k nakousnutí 😵 😵 a tobě to moc sluší 🙂 už se to krátí vid?toto uteklo 😝

muminek
22. únor 2010

Jani včera bylo tak krásně že jsem vzala kočár a šla 4km s Martínkem na prochajdu.
Cori Rákosníček je super moc to malýmu sluší. Nás ples teprve čeká až koncem Března

jajabmw
22. únor 2010

Ahoj holky zdravím z prosluněné Jasenné. Teda to je nádhrera, konečně člověk dobije baterky. Leničky vše nejlepší k dnešnímu svátku ať se vám splní každé tajné přání, které máte na srdíčku.

dzej
autor
22. únor 2010

ahoj holky 😵
tak u nás jaro pokračuje, jak říká Jaja...sluníčko dobíjí baterky!! My byli včera v Laa v termálkách a to bylo taky super, to sluníčko, teplá voda jéééééé.
Pokud tu máme nějakého Peťu, tak přeji vše nej k svátku 😉
Moni, jak bylo na horách nebo tam ještě jste???
My jedem v sobotu na týden do Špindlu i s malou a ještě 2párama super lidí, já se tak těším 😀 😀 😀 to bude lyžování, alkoholu a zábavy hurááá zas po dlouhé době 😀 a Jirka je tak skvělej, že si nebere lyže a bude s malou, abych mohla lyžovat já. Musím kouknout jestli je tam wifi, jestli si mám vzít noťas 😀 😀 😀
Evi a kam jste až šli? Na Templák? 😀 😀

muminek
22. únor 2010

Tak dneska jsem fakt dobíjela baterky na sluníču. To bylo super už aby to vydrželo 😎
Jani to nééééé to je od nás tak 15km to bych sama nedala to by mě nebavilo a nejdál jsem byla s Martínkem 11km o vánocích se sokolama na výšlapu. 😀

lessi
22. únor 2010

Ahoj holky,
tak tady v Praze bylo sluníčko jenom dopoledne a odpo se zatáhlo. Ale jinak ty teploty jsou už krásný, kéž by opravdu vydržely. 🙂

cori
22. únor 2010

ahojte,
tak sluníčko se u nás taky ukázalo, ale bohužel i s větřiskem 😠 ale i tak to bylo prima, ještě ty zbytky sněhu mosí roztát a už tu máme snád jarooooo 😀 , ale at to nezakřiknu, že 😕
Jů Jani na lyžovačku , tak to si zalyžuj aj za mě, taky bych si dala hned říct, ale to by mě rovnou odvezli 😀
Jdu se za chvíli vykulit k Vyprávěj, tak pěkný večer děvuchy 😀

cerstvamama
22. únor 2010

Ahoj holky, taky přeju dodatečně vše nej, Leni.
Z hor jsme se vrátili včera, ale byla jsem z cesty docela vyčerpaná tak jsem šla na chvilku spát a večer jsme fandili u hokeje. Zkrátka jsem nějak neměla čas psát 🙂 U nás dneska bylo sluníčko a asi 9 stupňů. Příští týden nás čeká jasno a 14 stupňů, chození do parků už opět začíná, juchů!!
Včera jsme fandili s tatarákem, měli jsme ho ze dvou kil masa a k tomu asi 40 topinek, ještě dneska to dojídáme.
Mám strašně moc prádla na žehlení, ale nechce se mi do toho. Od středy budu týden slaměná vdova, tak budu mít po večerech času dost. Hezký večer, taky se jdu dívat na Vyprávěj.
Jo, díváte se někdo na Džungli rtěnek? Ono to už končí nebo co?

jajabmw
22. únor 2010

Holky jsem mimo, Leni k včerejšímu svátku 😀 . Jani Dzej Spindl fakt závidím taky bych jela, ale zatím nám musí stačit jen Orlické hory 😅 . To sluníčko u nás nakonec bylo tak do jedné a pak šmitec konec 😝 a bylo zataženo 😝 a k tomu vítr. Chjo a já měla takovou radost. Jé Moni teda tatarák ňam ňam. Já dnes vyžehlila, ale už mám zase prádlo na praní. Jenže v pračce něco rachotí, tak se na to manža musí podívat. Jen ať to není něco vážného. Docela mě mrzí že Vyprávěj skončilo, super seriál. Moni doufám že Džungle ještě nekončí, musím to prozkoumat. Tak dobrou noc.

cerstvamama
23. únor 2010

jaja
Občas se dívám do programu na netu o čem bude další díl a vypadá to, že tenhle nebo příští týden je to naposledy.

Máme tu krásně, ale na mě něco leze. Dopoledne jsme byly s Adi na kroužku, ale stálo mě to poslední síly. Jsem hrozně slabá, je mi mdlo, motám se, celý tělo unavený.... Snad se z toho vyhrabu. Manža zítra na týden odlétá tak mi ani nemá kdo pomoct. Hezké odpoledne, já to jdu na chvíli zalomit.

jajabmw
23. únor 2010

Ahojda holky, tak i dnes je tu slunečno, však jsme už byli taky venku a těším se až půjdeme odpoledne. Včera jsem zjistila že nám nahoře roste špičák, podle toho taky vypadala noc. Člověk si zvykne, že spí Marťa celou noc a teď se 3x vzbudil 😕 , což se taky projevilo na mých kruzích pod očima. Ráno jsem vypadala jako zombie 😝 .Chvála korektorům na kruhy pod očima 😀 .
Moni no tak to je naprd, takový dobrý seriál. na co já budu koukat? že bych chodila dřív spát? No tak to je hloupost 😀 , zrovna tenhle týden to bude náročné, Lucinka má v neděli narozky, takže shánění dárků a pečení dortu. Poručila si panenku, tak uvidím co spáchám 😀 . Pak vložím foto.

jajabmw
23. únor 2010

Holky tak to je mazec. Jsem teď mluvila s jednou kamarádkou a ta slyšela o jedné mamině, která kojí dítě po šesti hodinách. Ale né že prcek nemá dřív hlad, on ho má, ale ona mu prostě nedá 😕 . Já to prostě nepobírám, dítě jí prý brečí hlady, ale ona říká, že nemá nárok 😕 . Fakt tohle nechápu, chudák miminko, je totiž teprve měsíc.

dzej
autor
23. únor 2010

ahoj holky 🙂
tak u nás pokračuje skoro jaro..sluníčko svítí, sníh taje 😵
Moni tak snad nelehneš, máš nějaký vitamíny doma??
Jaji gratulujem ke špičáku a už teď přeju Lucince vše nej k narozkám (v neděli si totiž nevzpomenu 😔 ) Pěkně to oslavte 😉
Jani tak já si zalyžuju i za tebe...a prosím tě, kdyby náhodou, tak pošli sms, jo? Ať jsem v obraze 😀 😀
Jinak to co píšeš Jaji tak to je nechutný 😝 copak ta maminka taky jí po určité době a jinak nemá nárok? přece miminko potřebuje jíst pořád!! Něco jinýho je třeba v roce nebo když si to dítko vymýšlí, ale takhle...je mi ho líto 😢 doufám, že se jí brzo rozsvítí v hlavě a začne pro to mimčo dělat jen to nejlepší 😲 😔
Jinak jsem ted trochu mimo obraz, nevím ani o Vyprávěj ani o Džunglích, že končí 😝 já ted v pondělí sleduju Keby bolo keby...

lenkavano
23. únor 2010

Jaji je to vůbec možný?vždyt takové miminko se kojí aspon každé dvě hodiny 😒 ☹
dzej na Keby bolo keby koukám taky a včera mi bylo líto toho muže doktora od Gaislerky ☹
Vyprávěj včera skončilo ale na to jsem nekoukala.
jo a děkujeme za přání k svátku jste holky zlatý 😉