Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
29. bře 2010

Ahoj Ivul, Adélka taky miluje ZOO. Až bude lepší počasí tak určitě taky půjdeme. Vloni z toho ještě neměla moc rozum, líbili se jí hlavně papoušci, protože byli barevní a vydávali kravál 😀
Počasí se nám nevybralo tak budu muset vymyslet náhradní plán na odpoledne ☹ U vás je hezky?

jinula
29. bře 2010

Aho Moni, u nás je počasí na prd, je zataženo a fouká, do ZOO pojedem až o prázdninách není čas, loni se tam malé taky moc líbilo hlavně lachtani , jinak zháněla klaciky které chtěla házet do klece 😅 😅 Malá jde ve 2 h ke tchýni a bude tam do zítřka , jdu na noční a MM má raní , tak by jí neměl kdo hlídat když budu chrnět 😔 no super směny 😠 😠

naty.motylek
29. bře 2010

cersrvamama:ahojky děkuju za přivitani jsem rada,že mužu mezi vás.Tak už jsme zdrave tedy zatim at to nezakřiknu a co vy.Dočitam vás ,ale pomalu tak se zapojim sama.To jsem tu tedy dlouho nebyla to bych měla napravit

naty.motylek
29. bře 2010

muminek:ahoj děkuju já myslim,že jo

jinula
29. bře 2010

Ahoj motylku , vítám tě 🙂 🙂

mami29
29. bře 2010

Ahojky, mohla bych se pridat?
a rovnou se zeptat jak zvladate obdobi vzdoru? ja mam pocit ze zesilim.

dzej
autor
29. bře 2010

ahoj holky 🙂
mě děsně bolí hlava ☹ dala jsem si kafe tak snad bude líp. Před chvílí jsme došly ze cvíča a dozvěděli jsme se, že se budem zas stěhovat...samože dál od domu, takže budu muset jezdit autem 😝
Naty už máš školku? Ty jsi měla mateřskou na 2 roky? A kdy malá nastupuje?
Mami29 přidej se....jinak my období máme naštestí dobrý, takže si nestěžuju 😀

cerstvamama
29. bře 2010

Jani, spíš doplňuj tekutiny, bolest hlavy může být z dehydratace a kafe to zhoršuje. Teda jestli to nemá nějakou jinou (tobě známou) příčinu. Co to máte za cvíčo?
Ono se do školky přihlašuje prej už rok dopředu, tak možná má Naty školku na příští rok, ne? Jak je to? Vůbec se neorientuju.
Ahoj mami29, my možná ještě nemáme to pravý období vzdoru, ale někdy už máme dobrý střety. Naštěstí je Adélka dítě, kterýmu se dá spousta věcí vysvětlit. Ale když se jí něco fakt nelíbí tak jde a praští mě a křičí jako pavián. Chce se mi hrozně smát, ale v rámci výchovnýho působení se hooodně držím. Nejlepší na tom je, že to snad jednou přejde 😉 Odkud jsi? Já pocházím z Ústí 😉

mami29
29. bře 2010

ahojky cerstvamama, my jsme z Děčína. A to se máš že ti to zatím přijde k smíchu, ja už spíše pěním.

jinula
29. bře 2010

Vítám tě mami29 🙂 🙂
tak dneska jse si zjistila ,že zítra dostanem vyučtování za vodu a ejhle doplácime 830kč 😠 😠 necháputo , loni jsem dostala vráceno a zálohy jsem stejně ještě zvedala a zase doplácíme 😠 😠 asi se budem koupat 1 do týdne 🙄 🙄 malá je už pryč a tak se jdu naložit do vany 😀 😀

dzej
autor
29. bře 2010

Moni já trpím na bolesti hlavy docela často...někdy mi na to kafčo pomůže...jako zrovna dneska 😉
No já chodím s malou pořád na to stejný cvíčo, už od jejich 6 měsíců..je to hodinka a děcka se tam vyblbnou a učí se....pak chodíme ještě na oběd...prostě fajn dopoledne. Akorát jsem chodila pěšky, protože jsem to měla procházkou 20min z domu a ted se stěhujem a to bych musela šalinou 2x přestupovat..takže to eee a budu muset autem.
Já naštestí taky Sabince spoustu věcí vysvětlím a nechci psát moc hlasitě, ale ty lehací a křičící scény už taky dlouho nebyly..

dzej
autor
29. bře 2010

mami no je fakt, že čím starší děti....tím větší rozum. takže se máme na co těšit jo?? A jak to plánuješ ty, budete chtít další mimi nebo půjdeš do práce?

dzej
autor
29. bře 2010

tak po 15minutách spánku mi pošťák vzbudil Sabinku ☹ Můžete mi říct, proč zvonil 3x a dlouze jako bych byla nějakej debil 😠 😠 se zblázním...už nemůže zabrat, ale je moc unavená

naty.motylek
29. bře 2010

jinula:ahojky děkuju

naty.motylek
29. bře 2010

mami29:ahojky tak my to taky moc nezvládáme a jak ty si natom

naty.motylek
29. bře 2010

dzej:tak vy řešitě prácu tak mě to čeká už přišti rok v lednu to mám radost.Mě se tak nechce ja se tam netěšim hruza tak my jdeme ven tak zatim pa

jinula
29. bře 2010

jani: pošták přece zvoní 3x 😀 😀 😀

lenkavano
29. bře 2010

Ahoj holky přemýšlela jsem o včerejšku a je fakt že byste nmi některé moc chyběly,tak tu zůstanu.
Januli přála bych ti aby se to mezi katkou a Tebou co nejdříve urovnalo,ale to ty víš ,psaly jsme si a vše si vysvětlily.je to prostě zapeklitá situace,ale nyní se k tomu stavím tak že už jsem mimo a vyřešení je na vás a moc bych vám to přála. 😉
a ted k tématu. 😉
vítám též motýlka,ale my se známe z hrozných matek a vítám i mami.
dzej ten pošták by mě pěkně nakrkl,mě zase ráno vzbudila Lenču málem poštačka.taky zvonila jak na lesy.a mě taky chvíli trvá než vylezu z postele 😀 😀 😀 jinak mě taky pomáhá na bolest hlavy kafe,jsem zvyklá tak na š denně a když mě bolí hlava,udělám si ještě jedno a je po bolesti.ale taky hodně piju to je fakt.
mami s tím vztekáním nevím,já zastávám spíš přísnější výchovu,jako aby mě dítě vzteky uhodilo,to bych nedovolila,dostalo by přes ruce,ale vztekacím obdobím si projde každé dítě ale ty naše nervy. 😝
jinuli ten doplatek zamrzí ,kor když s tím člověk nepočítá,my měli minulý rok přeplatek přes 4000nqa elektrice a ted tisícovku doplácíme,no trochu jsme s tím počítali. 😝

lenkavano
29. bře 2010

jinu 3krát?já myslela že dvakrát 😀 😀 😀 jestli myslíš ten film,ale to je jedno,zvoní prostě jako blázni.

jajabmw
29. bře 2010

Ahojky holky zdravím všechny po víkendu a to i nově příchozí. Vítejte 🙂 . Taky máte dnes tak hnusně ☹ ? Vůbec se nedá jít ven, ale já musím za chvilku stejně mazat pro Lucku 🙄 a vůbec se mi do toho deště nechce. Jsem taková poslední unavená, asi jarní únava 😝 . Změna času je pěkně na prd. Copak Lucinka ta to docela zvládla, ale Martínek je pěkně protivný 😝 . Nebo že by období vzdoru 😕 ?
Holky Martínek začal mít problémy s kakáním. Třeba dva dny nic a pak u toho hrozně brečí ☹ . Přitom jsme nic ve stravování nezměnili, tak jsem bezradná. Chudák včera se mi pokakal snad po půl roce do slípků a hrozně brečel ☹ . No a završil to tím, že se pokakal do vany plné vody 😝 . Bohužel se s ním koupala i Lucka a to si dovedete představit ten jekot 😀 . No a viděl to i manža a ten je na tohle choulostivý 😀 , takže si to dovedete představit 😀 . No a teď každých pět minut volá že chce kakat a nic 😒 . TAk už se vykakal, ale teda rudnul u toho chudáček slušně, ale alespoň to bylo bez brečení. Dnes jsem Martínkovi vyzkoušela helmu na kolo a už se nemůžu dočkat až vyrazíme. Ale vzhledem k tomu, že se má ochladit a jaksi nemám kolo, tak si ještě počkám. Ale kolo už mám slíbené od manžy 🙂 , tak jen aby měl čas někam zajet, mají teď práce až nad hlavu(naštěstí).
Už jste kupovali dětem jarní boty? Pořád nevím jestli mám počkat nebo už je vhodná doba. Ale asi už je koupím a zajedem k Baťovi tam se mi botky líbí.
Jo a jaksi jsem nepochopila co se to tady řešilo i když jsem se to snažila dočíst 😕 . Ale souhlasím s Dzej, sem se chodím odreagovat a musím říct, že se mi to daří 😉 . Jsem ráda, že si s váma mužu povídat a občas dostat i radu, což potřebuju dost často jako sůl 😀 .
Mějte se hezky a letím pro Lucinku. Pááá

jinula
29. bře 2010

ahoj leni, možná jsem to spletla ale je to jedno , sranda, to že zvoní jak blázni je pravda 😠 😠 hlavně mě rozčílí ,když zazvoní pošták a po něm letáky 😠 😠 jeden rok jsme dopláceli 8000kč co jsme dostali za daně tak jsme zamázli vodu 😠 😠 jak jsem psala , budem se koupat 1 do týdne 😅 😅

lenkavano
29. bře 2010

jinu já taky šetřím vodou jak se dá,ted prvně po přes´těhování budeme platit vodné a stočné tak jsem na to zvědavá.v bývalém bydlišti jsme za vodu vůbec neplatili.je to změna.
jaji takhle měl problémy s kakáním Kuba,dlouho nekadil a pak ho to bolelo,měl většinou zácpu a špatně to šlo ven.taky jedl to samé ale tím jak chodil málo tak se vždycky zazdil. 😖

lenkavano
29. bře 2010

jinu a oni na vás zvoní i s letákama?nám je hazejí rovnou do schránek. 😝

naty.motylek
29. bře 2010

lenkavano:ahoj děkuju za přivitani jo známe se od tama

muminek
29. bře 2010

Jaji a nechceš dát Martínkovi activii třeba mu to pomuže.
Vítám mami a my období vzdoru máme teď já ho teda moc nezvládám Martínek si třeba cestou sedne a nechce si stoupnout že nemá nohy a zuří. U nás je hlavní důvod ten že nechce chodit dom z procházky dneska brečel v chodbě asi 20minut a kopal do dveří a to už jsem nevidržela já a musel klečet ☹

lenkavano
29. bře 2010

mumi u nás třeba pomáhá ,když se Lenča vzteká,úplná ignorace a nebo ji dám do jiného pokoje.jeden čas i vzteky štípala ,jednou mě ale štípla tak ,že jsem měla modřinu,ale v tom momentě jak mě štípla,jsem ji štípla taky,od té doby to nedělá.mohla by pak ubližovat i ostatním ,třeba dětem na pískovišti nebo později ve školce. 😉 myslím že s Martínkem jsi se zachovala správně,časem pochopí že to nesmí,a bude to dobře hlavně pro něj.
s tou activií mě to ani nenapadlo,já sice dávala jogurty,ale ne vyloženě aktivii.určitě ji taky vyzkouším,až to bude akutní.

lenkavano
29. bře 2010

holky zkuste kouknout sem ohledně toho vztekání 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/moje-dit...

jinula
29. bře 2010

leni: oni zvoní protože jsou u nás věčně zabouchnutý dvěře,když se Kájka vzteká tak jí totálně taky ignoruji , to zabýrá nejvíc 😠 😠 pak dojde a omlouváse 🙂 🙂
jaji: skus podávat srup duphalac, malé to vždycky zabralo a je to sladké takže to mají děti rádi 🙂 🙂
dneska tek kun nějak neposlouchá, mám problém odeslat příspěvěk 😠 😠

lenkavano
29. bře 2010

jinu aha tak to jo 😉 a ted koukám že už máš doma i skoro pubertačku co?máš to taky tak náročný?já s Bobana tedy občas fakt rostu 😝

jinula
29. bře 2010

jo mám, je dost náladová a uštěkaná 😠 😠 musí mít poslední slovo a to já nesnáším 😠 😠 zrovna jsem došla ze škole ,kde se probyralo kouření marianky a v té třídě kam chodí holka mají nejvíc hlášení .Dokonce jedna maminka od spolužáka holky tak mu udělala test a byl pozitivní, tak okamžitě volala do škole aby se to začalo řešit 😠 😠 tak přemýšlím , jestli to mám udělat taky i když si myslím ,že to holka nekouří 😒 holky co mám dělat , mám to skusit?