Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
14. pro 2010

@cori já jsem zvědavá jak dopadne náš stromek Martínek asi dobrý ale kočka to je dravec. ☹

cori
14. pro 2010

@cerstvamama tak to jste nako na trní s tchýní, ale určo to bude dobrý 😉 , ale teda nic moc, když už se na to připravila a pak jela domů, co?

@muminek to jo kočky jsou dračice 😅 , tak žádné visací cingrlátka 😀

muminek
14. pro 2010

to je pravda když se stím smíříš že jdeš na operaci a oni tě pošlou dom. To musí být hrozný. Hlavně aby byla brzo zdravá

cerstvamama
14. pro 2010

Představte si, tchyně v pět hodin ještě nic nevolala, tak jsem se zkusila spojit s nemocnicí a prý že je ještě na sále! Dost ve mně hrklo, když nastupovala ráno. Ale prý jí nakonec vzali až odpoledne, takže jí to zase posunuli. No ale volala jsem pak ještě po hodině a půl a prý se akorát probrala z narkozy, vše v pořádku. Prý si poleží až pět dní u nich. U nás se o stromeček nebojím, Adi je docela rozumná a Kvída to nezajímá, ledaže by na něm visela mrkev, jabka nebo granule 😀

cori
14. pro 2010

@cerstvamama téda to je odkládání, asi holt měli něco akutního. Kdoví jak to bude v nemocnicích po Novém roce, jestli opravdu dají někteří lékaři výpověď, tak to bude asi docela marast 😒
Kvido žere mrkev? panečku 😀

cerstvamama
14. pro 2010

@cori Žere, ale jenom za odměnu! 😀

dzej
autor
14. pro 2010

@cori Jani, gratuluji k lezení Ondráška 😉

@cerstvamama ty jo...pěkný natahování ☹ tak hlavně, že operace dopadla dobře a tchýně bude na vánoce doma 😉

@muminek evi, mě ten odkaz zas nešel otevřít

já jsem ted došla z fitka a mám děsnou chut na víno, tak si asi rozdělám 😀

cerstvamama
14. pro 2010

@dzej Teď jsem vyžahla lahev belgickýho piva. Něco bych k tomu zakousla, ale nějak nevím co. Honí mě mlsná. @cori No jo, Ondrášek už leze, mě nějak nedochází, že je to mimčo 😀

dzej
autor
14. pro 2010

@cerstvamama hm..to zní dobře 😉 belgický pivo. Já mám tokajský a je sladoučký 😀

cerstvamama
14. pro 2010

@dzej Vypadalo to tam pekne, teda ten sraz za vami je trochu desivy. Virivku bych brala 😀 Tokajsky mam taky rada, treba si ho nekdy dame spolu. Manza ted objevil vyborny bily vino, uz nechci jiny! Teda z cesky produkce. Belgicky pivo je od svagra, byl tam sluzebne tak dovezl vzorky 🙂

dzej
autor
14. pro 2010

@cerstvamama nee byla to červená sjezdovka, uplně v pohodě 😉 Vířivka byla super, měla 35st.
No tak řekni značku toho vína ať mám tip na příště 😉

cerstvamama
14. pro 2010

@dzej Pavlovín, Chardonnay r. 2008 - teda ne že bych byla expert, řeknu ti jen jestli mi chutná nebo ne a tohle bylo fakt božský 🙂

jajabmw
15. pro 2010

Hojky holky, tak mi nějak nešel koník minulý týden spustit, tak píšu až teď. Téda Dzej to bylo určo super, vířívka a lyžování, hm tak to bych si taky dala říct 🙂 . Jo holky tak Tokajský já taky můžu a že jsme ho v Maďarsku něco vypily 😀 . Moni tohle vínko zkusím, já ujíždím na růžovém Templáři.
No jinak u nás nic nového, předávání cen v Praze jsme přežili bez úhony, vánoční nákupy v Praze však jen s velkou dávkou trpělivosti 😝 . Půl hodiny jsme hledali místo na zaparkování, no děs 😖 . Ale už máme téměř vše, teď už jen doukoupit drobnosti. Máme už letos dokonce i stromečky a to je u nás co říct 😀 a dokonce máme jedličku, což jsem moc ráda. Vždycky jsem ji chtěla, ale kvůli ceně jsme ji nekoupili. No a letos máme nádhernou jedli za 450.
Ale kecám, že není nic nového, jak pod námi bydlí manžův brácha, tak si koupili psa a bude se rozvádět. Právě dnes se od něj stěhuje manželka. Hustý holky hustý. Tak zatím pa

muminek
15. pro 2010

Dobré ráno
@dzej tak tu vířivku bych brala. A ktomu to vínko to by byl večer.
Já si dala včerá vaječnej koňak uvařila jsem ho na vánoce a už načínám drudou láhev.
@cori to už máte doma velkýho chlapa. 😀 😀 😀
@jajabmw jo parkování je hrozný to by Tonda i spolkl volant.
@cerstvamama dík za tip vínko si koupíme.
Holky nemáte někdo oskoušenej recept na punč.

dzej
autor
15. pro 2010

ahoj holky

@jajabmw Jaji, jaký předávání cen? Z manželových závodů? A co jste pokoupili?? Tyjo hm..a má švagr děti? A co si kupuje za psa?

@cerstvamama taky přikoupím 😉 a já jsem znalec vína - chutná nechutná 😀

@muminek Evi, tak to do vánoc nevydrží vaječnák ani omylem 😀 U nás by teda nevydržel 😀

se mi trochu po..alo auto ☹ a potřebuju jezdit, snad to dá Jirka brzo do kupy

cerstvamama
15. pro 2010

@jajabmw Růžový mám taky ráda, i Templáře. I když růžový od Templáře jsem ještě nepila 😀 To je drsný s tím švagrem, proč se rozvádějí? Co se týče vánoc tak se snažím do centra Prahy vůbec nejezdit, je to hrozná masovka. Stačí když jdu nakupovat dárky, naběhnu do obchoďáku, nakoupím a padám. Nechápu ty rodinky co tam podnikají celodenní výlety 😝 @dzej Ještě že máš doma automechanika 🙂 My si dnes slavnostně přivezli auto ze servisu, nevěřila jsem že to klapne dokud nám nestálo před barákem. Jak je u vás? Tady krááásně chumelí, všude je bílo a na ulicích ani noha. Vrátili jsme se po hodině a půl zvenčí, byli jsme na procházce a odmetali jsme sníh kolem baráku. Teď to vypadá, že Adi usne, ležíme v posteli a zahříváme se 🙂 Tak holky, doufám, že vám to víno bude chutnat, když jsem vás na něj zlanařila 😀

muminek
15. pro 2010

Jaji to je fakt mazec ten švagr to už musí byt že se rozchází před vánocema.
Moni moc pěkná fotečka. Nás teda taky celodení vílet do obchodáku neláká. Jak píšeš chytnu a utíkám pryč.
Jani tak snad ti to Jirka opraví. Ještě že tam máte aspoň šaliny. 😀 😀

dzej
autor
16. pro 2010

ahoj holky

@cerstvamama Moni, Adélce to sluší 😉 Víno si určitě koupím..asi o víkendu.

@muminek Evi nestraš šalinama 😀

holky tady je taková kosa a sníh skoro žádnej. Jsem koukala na zprávy, že v čechách napadlo až 30cm sněhu...snad to sem dojde taky 😀 Jsme chtěli koupit v Ikei stromeček a už nemají a nebudou mít ☹
O víkendu chci udělat výzdobu a taky musím do práce. Nějak se ty vánoce blíží 😒

dzej
autor
16. pro 2010

kde jste kdo?? Já čekám na Zoufalky se svařákem a už je mi nějaký teplo 😀 😀

cerstvamama
16. pro 2010

Ahoj holky, zdravím ze severu od příbuzných. Člověk se sem těší po takový době, a pak na něj všichni nahrnou svoje žabomyší války..... vůbec mě jejich spory nezajímají, chci s nima jen strávit nějaký čas ☹ Se snad už zase začnu těšit domů. Dneska mi volala tchyně, že jí pustili domů o několik dní dřív, protože potřebovali v nemocnici postel. To je fakt mazec. Dneska jsem si docela dobře zasáňkovala v autě a taky málem nedojela, protože jsem skejsla v jednosměrce za kolonou blbečků s letníma gumama. Nakonec se vzájemně vytlačili, moje auto se rozjelo samo. Holt kdo nepřezuju, nejede ☹ Jani, ty bys mi mohla poradit. To auto, co jsme si včera vyzvedli v servisu, má zamrzlou vodu v odstřikovačích. Do servisu to jelo ještě za teplýho počasí bez nemrznoucí směsi a mezitím začalo mrznou, oni to navíc měli očividně stát venku. Co s tím teď mám dělat? Zjistila jsem to na dálnici ve chvíli, kdy jsem se snažila setřít špínu a ještě víc jsem si omatlala sklo. Málem jsem to zapíchla do příkopu 😠 Ségra radí zaparkovat v podzemních garážích a jít nakupovat a pak to vystříkat. Myslíš, že to třeba za dvě hoďky rozmrzne? P.S. piju červený víno bleskovou rychlostí, abych se opila dřív než mi máma vypálí díru do hlavy 😒

jajabmw
17. pro 2010

Hojda holky. Dzej jo bylo to předávání cen za celkové umístění jak jezdil vrchy. No a jelikož byl druhý, tak jsme si jeli pro cenu 😀 . No a dárečky jsou vesměs hračky 😀 , jak jinak. Lucinka dostane panenku s krásnýma vláskama, chtěli jsme původně chodičku, ale tahle vyhrála na celé čáře, i když jen stojí. Holky ale ta je tak krásná, že bych si sní hrála sama 😀 😀 . No k ní oblečení, a pak čelenku do vlásků s Kitty a sponečky. Teď v neděli jí ještě jedeme koupit lyže, takže toho bude mít docela dost. No a Martínek má koleje, mašinky a jeřáb od Mašiny Tomáše a závodní autíčko Roary. Jo a taky mám pro něj tričko mašina Tomáš. A ještě mu dokoupíme takovou tu kuličkovou modelínu.
No a ten švagrův rozvod už byla jen otázka času. On docela pije a co občas řekl té své manželce, to tu fakt není publikovatelný. Nadával jí do všeho možného a před synem. A je to tak co jsem tady takže 7 let. Ale myslím, že neměl důvod, vůbec nikam nesměla, ani k sousedce na kafe, natož se s někým bavit. To hned byla ku..a atd. no hrůza. No a minulý týden ji vyhodil z baráku. Ona chtěla odejít, ale až po novém roce, ale podala žádost o rozvod už teď. No a on se ožral a vyhodil ji. A tak šla. A teď se tady všichni diví proč odešla. Vůbec to nechápu. Blbý je že ten syn zůstal s ním, to víte, má tu motorku a ten švára mu teď koupil psa. A to by mu ta máma nemohla dát. Je to děs.
Moni tak jak jsi přežila u příbuzných? Neopila ses moc?

muminek
17. pro 2010

Ahoj tak právě jem si uvařila plnej hrnec punče a je úžasnej. Jen se trochu motám z toho ochutnávání. Tak snad bude večer chutnat.
Koukám že se zahříváte všechny vínem.
Jsem byla dva dny v práci tak doma nic neztíhám.
Jaji to je dobrá že sním vydržela tolik let. Já už bych asi byla pryč dávno. A kolik je tomu klukovi.
Gratuluju manželovi k druhýmu místu. A co vyhrál pěkného? 😀 😀 😀

dzej
autor
17. pro 2010

ahoj holky
@cerstvamama Moni, tak no je to nejlepší...zajet do garáže a nechat to chvíli povolit. A dolij tam už nemrzku, nemusíš to celý vystříkat. Dej tam aspon do -20st ono se to promíchá.
To je blbý s těma příbuznýma..člověk se těší na pěkný setkání a poslouchá spory ☹ njn když oni se chtějí asi vypovídat. Jenže co ty, že? Tak snad ti to víno trochu pomohlo 😉 A jak s tchýní? Postará se o sebe? je mobilní?
Tchán se snad postará než dorazíte.

@jajabmw fíííha hmmm tak to je teda špatný..doufám, že ten syn to snáší "dobře" a kde ted je švagrová? To je zvláštní, že odešla bez dítěte.. ach jo..je blbý, že jsou ted ty vánoce. Ale asi se jí ulevilo... 😔 Krásný dárečky máte pro děti. Ty budou mít radost!!

@muminek 😀 to budeš mít ale krásný odpoledne s punčem 😉

já jsem strašně vymrzlá. Byla jsem dopo u kamarádky, ale ráno jsem půl hodiny nemohla nastartovat..Jirka zkoušel přes kabely a chytlo až strašně pozdě, prostě baterka je out..takže mě čeká nová za 4500Kč ☹ A ted je strašnej fičák venku, až se malá vzbudí, musíme se psem ☹

muminek
17. pro 2010

Ahoj tak punc jsem si dala jen jedn na zahřátí jak jsem byla zmrzlá zvenku. A zbytek nechám na večer. Sama nepiju nebavímě to. ☹ škoda že jste tak daleko bych vás pozvala.
Tý jo Jani to je suma za baterku ☹

jajabmw
17. pro 2010

Fíha to je peněz za baterii a před vánocema ☹ . Ale bez auta to nejde, teda alespoň u nás ne. Nó manža vyhrál nákup v jednom obchodě s věcma na auto v hodnotě 10 000,- a v druhém 5000,- 😀 . Tak teď přemýšlí jak to co nejlépe utratit.
No tomu klukovi je skoro 13 a mámě řekl, že chce být s tátou, protože tu má motorku a teď i psa. A že nechce chodit do jiné školy ☹ . No ale už to vypadá tak že chodí nahoru k nám za tchýní na jídlo, protože švára nevaří, on moc nejí, spíš si dá pivo.
Holky vy jste mě s tím svařákem naladili, že si ho snad půjdu taky udělat. Jsem dnes nějaká vymrzlá. Jak jsem šla dopo pro obědy a na nákup a pak odpo pro Lucku tak se nemůžu zahřát.

cori
17. pro 2010

Ahojte při páteku 😉
teda to je kosa, sem byla s malou v Demižonku (kroužku) a jely sme v kočáře, malá měla vánoce bo v kočáře už hoodně dlouho nejela, ale sem si teda mákla, to je jiná než vozit Ondru 😅

@muminek máte večer nějakou punčovou akci? vy si tady všichni dáváte do nosíku a já nic nemožu, ale asi bych si ani pořádně ničeho nedala, mně alkohol prostě nechutná 😅

@jajabmw tož to tam máte hustý, se ti ani nedivím, že chceš z toho baráku pryč, a kluk je ted v tom blbém puubertálním věku a švagrová je v pohodě? Aj ste se spolu bavívaly nebo nebyla pořádně příležitost? Snad to synátorovi dojde a půjde k ní, ale kdoví co soud při rozvodu 😒
@dzej to je kosa, to je fakt, jinak teda lahodné fotečky z lyžovačky apěkná provokace s vířivkou ti povím 😀
@cerstvamama ještě jste u příbuzných na severu? třeba jak se vyvykládají tak se pak s nima bude dát moct mluvit normálně 😉

My máme zítra besídku s Demižonkem a v pondělí s Klokánkem, a uklízet a péct už se mi taky nijka nechce, tož to budou veselé Vánoce 😀
Tak hezké a poklidné předvánoční šílení 😉

muminek
17. pro 2010

Ne párty punč nemáme jen se staví mamka a neteř s přítelem. Pěkný večer
Jaji to je pěkná cena to se hodí. 😀 😀

dzej
autor
17. pro 2010

@jajabmw Jaji no to je krásná výhra, zvlášť před vánocema 😉 Ted by se mi taky hodila. Ta baterka je drahá, protože je hodně silná a já to do auta potřebuju, mám silnej motor, naftu a jezdím jen kousky po Brně a okolí, takže se hodně vybíjí a nestačí dobít, když mám rožnutý světla, puštěnou telku malé atd.. ☹ no co no..hlavně, aby to pomohlo a už to bylo v pořádku a na hodně dlouho.
No já si jdu udělat dneska opět svařák, já kupuju u Lidla už ochucenej, jen se ohřívá a je výbornej 😉

@jajabmw no vypadá to, že syn stojí při tátovi, takže aby to u soudu nebylo ještě horší ☹ chjo..ty vztahy 😔

@cori Jani, už se na to vykašli ..už nepeč ani neuklízej..my nedojedem 😀 😉 Máte dobrej název toho kroužku..hned jsem si vybavila demižon vína 😀

@muminek užijte si punč párty 😵

dzej
autor
19. pro 2010

ahoj holky 😵
kdepak všechny jste? Už máte naklizeno, navařeno, napečeno?
My dneska sehnali jedličku a udělala jsem se Sabinkou vánoční výzdobu oken 😀 dokonce mi pomohla i umývat okna 😀 Ted už jen přinést od babičky cukroví a vánoce můžou začít 😀

cerstvamama
19. pro 2010

Ahoj holky, už jsme v Praze. Nakonec jsem se s mámou pohádala, pak byla tichá domácnost a pak jsme se zase začaly bavit a už se k tomu nevracely 😀 @jajabmw To je teda drsný, děti v tomhle věku jsou hodně materiálně založený, chudák švagrová. Ale teda obdivuju jí, že to tak dlouho snášela. Já už bych házela nádobím 😀 @dzej Stačila hoďka a půl v podzemní garáži (radši až v tom nejspodnějším patře) a rozmrzlo to. Nalila jsem tam -30, když už tak už! O tchýni se starali střídavě švagr, její ségra, kamarádka a její máma. Tchán je na každoroční lyžovačce v Alpách 😒 Budeš muset občas zajet k nám, ať se ti ta baterka v autě pořádně dobije 😅 My teda extra neuklízíme, jen tak jako celoročně, výzdobu máme už dlouho, strom umělej, cukroví jsem nafasovala u mámy, dárky jsem nakoupila dneska při dvouhodinový razii v obchoďáku (měla jsem seznam, takže jsem šla najisto) - zkrátka jsem připravená na vánoce. Zítra už jen dokoupím drobnosti v drogerii, pozítří ráno přiletí manža a začne ta pravá vánoční atmosféra 🙂 @muminek Punč party je taky dobrej nápad. My jsme s holkama před naším odletem z Buku dělaly každé odpoledne svařák párty. Chlapi už z nás celkem nemohli 😀 @cori Mám z tebe trochu mindráky, ty jsi taková vzorná hospodyňka a já.....