Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cori
31. led 2011

@dzej u nás to vliv nemá, my se loni byly s Kájou podívat na ve školce a stejně nás nevzaly 😒 , letos nám přišel dopis - zjištují počet dětí, ale my jsme maloměsto, spíš si tam můžes vyzvednout přihlášku a tak asi 😉

ivulinda
31. led 2011

Ahojte holky,tak koukám,že máte nemocné děti tak at se všechny děti uzdraví!No já nastupuju od 1.3 do práce a Adélka jde do školky.Byly jsme na zápise ve čtvrtek a nechtěla jít domů s té školky.Dostala medaily co děti dělaly,lízátko´a obrázek.No a já už se těším do práce.Jinak mě taky pohltila nějaká viroza,s nosu mi teče a bolí mě v krku 😖 .Jdu si teda lehnout.Jen jsem na chvilku sem koukla abych viděla jak se máte.

dzej
autor
31. led 2011

@cori Jani, už jsem to řešila s kamoškama..asi to fakt vliv nemá. Je to jen takový info a seznámení se, ukážeš dítěti školku atd....přihlášky dostanem až za měsíc.
@ivulinda Ivi, no gratuluji jak ke školce, tak k práci. A kam nastupuješ, ty jsi zdravotní sestra, ne?
To je hezký, že ses na nás přišla podívat 😀 se ukaž častěji 😉

jajabmw
1. únor 2011

Ahoj holky. Tak u nás to taky propuklo. Martínek začal v sobotu kašlat a smrkat a dnes se probudil s pláčem, že ho bolí ouško ☹ .Tak jsme mazali k doktorkce(zase). Naštěstí to nemá zánět středního ucha, ale celé dopoledne než mu zabral Ibalgin tak brečel a brečel, už jsem byla zoufalá 😢 😢 . Ale teď už naštěstí spinká a vypadá to že mu je lépe.
Dzej my jsme se byli jen ve školce podívat a rovnou nám učitelka řekla jestli nás vezmou nebo ne. U Lucky bylo štěstí, že měli málo dětí tak to nebyl problém a tenkrát mi ji vzali vlastně téměř hned. Šla jsem totiž narychlo do práce. Ale u Martínka to je problém, už takhle malé děti nechtějí, ani na ten jeden den v týdnu. Je s nima víc práce a to jim asi vadí. Vůbec je teď problém dostat dítě do školky, teda alespoň tady 😖 . Ale od června by měl nastoupit natvrdo. To jsem zvědavá.
Jinak včera Lucinka dostala své první oficiální vysvědčení a samé jedničky 😀 . Myslela jsem že dostane jednu velkou jako to bylo za nás, ale teď už to mají rozepsané na jednotlivé předměty. No a k tomu dostala takové neoficiální slovní hodnocení, které si nechala. Skoro jsem to normálně obrečela, už je tak velká.

dzej
autor
1. únor 2011

@jajabmw jéé tak Lucince gratulujeme, je to veliká šikulka. 😵 😵
Martínek půjde v červnu do školky? A jak to bude v létě? Mě ji právě v dubnu nevezmou, protože by si zvykala a v létě školky jsou zavřený, takže pokud vůbec, tak ji vezmou nejdřív v září.
My jsme teď došly od dr a pokračujem s ATB...pořád tam něco má 😖 ale kolem poledne už prý na chvíli ven můžem, tak aspon tak....

maminajanina
1. únor 2011

našla jsem tuto diskuzi ted.Zatím se tu nevyznam,ale jestli mě vezmete mezi sebe,budu se snažit.Mam Honzíka 15,5 měsíce. Chtěla bych vyzkoušet LATKOVÉ kalhotky.Ale šít si je sama nebudu,na to nemám.Ja jsem měla,nebo mam obyčejné kalhotky zn.Gmini a už je nechci,stejně větší asi nedělají.

jajabmw
1. únor 2011

No tak my holky horečkujem jak o život ☹ . Takže až přijede manža tak nejspíš pojedeme na pohotovost. Střídavě spí a nebo se vzbudí a napije se a zase usne. Ale na ouško už si nestěžuje. Dzej jak já vám závidím že můžete ven, to my si ještě počkáme. No půjde v červnu do školky, jen pokud budu mít práci. Jinak jsme s manžou domluvený, že zůstanu ty tři měsíce na pracáku a půjde až v září, kvůli hlídání. Toho se hrozně děsím, hlídání když budou nemocný nebo když budou prázdniny.
Ahojda mamijanino vítám tě tu 🙂 . Já ti s látkovýma kalhotkama nepomůžu 😅 , byli jsme zhruba od roka a čtvrt přes den bez plínek a na noc jsme to zvládli jen s jednou papírovkou.

cori
1. únor 2011

@jajabmw ouíí bobišek malý, tak to přišlo aj na Vás, ať to brzo přejde - sirupy nezabírají, nejde mu t srazit? Nebo zábaly?

@maminajanina Vítej mezi náma, já jedny měla - natahovací, ale moc jsme je nevyužívali, bo když se počurala, tak to stejně proteklo skrz, takže byly jednodušší kalhotky - ty si zvládala líp sundávat u nočníku

cerstvamama
1. únor 2011

@ivulinda Tyjo, mateřská utekla, co? Neměla jsi problémy s umístěním Adélky do školky? Já začínám školku vyřizovat zítra, protože den otevřených dveří i zápis je v březnu a to tu nebudeme. @jajabmw Jejda, snad ta pohotovost nebude třeba ☹ @dzej S atb vás doktorka posílá ven? A jak je vlastně u vás? My měli dneska -8, takže jsem Adi ani nikam nebrala. @maminajana Ahoj a vítej, s látkovýma plenama ti bohužel neporadím, jsem klasická máma "jednorázovka" 😉
Ráno jsem odvezla manžu na letiště, takž

cerstvamama
1. únor 2011

@ivulinda Tyjo, mateřská utekla, co? Neměla jsi problémy s umístěním Adélky do školky? Já začínám školku vyřizovat zítra, protože den otevřených dveří i zápis je v březnu a to tu nebudeme. @jajabmw Jejda, snad ta pohotovost nebude třeba ☹ @dzej S atb vás doktorka posílá ven? A jak je vlastně u vás? My měli dneska -8, takže jsem Adi ani nikam nebrala. @maminajana Ahoj a vítej, s látkovýma plenama ti bohužel neporadím, jsem klasická máma "jednorázovka" 😉
Ráno jsem odvezla manžu na letiště, takže jsme zase samy, ale jen do neděle 😉

muminek
1. únor 2011

Ahoj holky ,zdravím s hor. Ubytování dobrý děti už jsou v postýlkách. A ráno někam vyrážíme. 😀 Pěkný večer
@maminojanina vítej a jak se jmenuješ?

dzej
autor
2. únor 2011

ahoj holky

@maminajanina vítej mezi námi a určitě se přidej. Koukni se na ty plinky, myslím, že je tu o nich téma ve volné diskuzi.

@jajabmw Jak jste dopadli s Martínkem?

@cerstvamama Moni, říkala, že pokud nebude mrznout, tak na půl hodiny jít ven můžeme. Jenže je -5st, takže stejně nic. Ráno jsem ji akorát odvezla k mamce, ptz jsem měla angličtinu a za chvíli si pro ni jedu. Tak snad to neublíží.
Manža zas v neděli dorazí?

@muminek Evi, tak super, že už jste dojeli...jak je to tam se sněhem? Jste v Krkonoších? A co Martínkův kašel?

jajabmw
2. únor 2011

Hojky holky. Tak nám to ouško prasklo samo. Přišla jsem na to až ráno, když se ve čtyři Martínek vzbudil. Říkal že má mokré pyžamko tak jsem si myslela že je spocený. A ono tam měl ten hnis z ouška. Dneska byl lepší, odpo ale spal hodinu pak brečel a vyčůral se a jelikož byl takový mimo, tak jsem ho dala zase spát a usnul. Probral se zase po hodině a tak hrozně moc brečel a byl propocený a jakoby vůbec nevnímal že tam jsem. Tak jsem ho převlékla a dala znova do postýlky a vzbudil se až v půl páté. Úplně jsem zírala, ale jak nespal moc v noci tak to asi doháněl. No a teď mi říkal že je unavený a chce spát. Ale horečku nemá, jen lehce zvýšenou. Ale ta rýma a kašel, bojím se aby se mu to nevrazilo ještě do druhého ouška ☹ .
No a jak jsem šla pro Lucinku do školy, tak jsem se stavila u kámošky, půjčit jí formu na pečení a ještě včera byli v pohodě a dnes už její chlapeček kašle a rýmuje jak o život. Jenže on neumí smrkat, tak má kamarádka strach, že se jim to vrazí do těch uší.
Jů muminku ty se máš, já bych tak jela na hory. A kde jste?

muminek
2. únor 2011

Ahoj holky, se sněhem dobrý dneska jsme byli na Ramzové a Martínek zkoušel i lyžovat. Jsme v Jeseníkách v Lipové lázni.
@jajabmw tak teď už to bude třeba lepší když to Martínkovi prasklo.
Martínek s kašlem dobrý jen se mě dneska pozvracel tak nevím z čeho ale už je mu dobře. Tak uvidíme.

cerstvamama
2. únor 2011

@dzej Jani, já si právě říkala, že máte asi tepleji když chodíte ven. My dneska byli na kratší procházce, protože po obědě svítilo sluníčko a oteplilo se na -1 🙂 V neděli budeme zase pohromadě, protože už letíme do Bukurešti 😉 @jajabmw Chudák Martínek. A to nevadí když praskne bubínek? To je stejný jako kdyby mu ho píchli? @muminek Tiše závidím, pěkně si to užijte. Učíte Martínka lyžovat sami? Holky, jak jsem tuhle psala o těch hranolkách, tak my se tomu samozřejmě taky nevyhneme. Adi už je ochutnala, když jdeme do mekáče tak je po nich jako litá. Pár kousků jí dám, ale nechci z toho dělat pravidlo. Jako nejsem zase pošahaná matka co jí něco tvrdě zakazuje 😝

jajabmw
2. únor 2011

No holky, tak Martínek si začal stěžovat na druhé ucho a už zase hycuje jak o život ☹ ☹ 😢 . Takže nás opět čeká bezesná noc ☹ . No Moni říká se že by pak nemusel slyšet, ale kamarádce řekli na ušním že je lepší když to praskne než když to píchají, tak aby si pak jeden vybral 😒 .
Jé Moni tak mekáči se asi nevyhne nikdo 😀 😀 a náš Martínek není vyjímka a o Lucince ani nemluvě 😀 😀 . Ale je fakt že to mají tak jednou za čtvrt roku a to jen když jedeme okolo a hodně moří 😀 😀 . To jim pak objednáváme meníčko s těma masíčkama, džusík pro Martinka a colu výjimečně pro Lucinku a samotné hranolky. Holky ruku na srdce přece to nebudu před nima jíst a jim nedám 😀 😀 .

cerstvamama
2. únor 2011

@jajabmw Jsi statecna, ze to takhle zvladas doma, ja uz bych plasila na pohotovosti. Ted to nemyslim konkretne na tebe, ale vsimla jsem si jak rodice kupuji prevazne ty nugety, pritom ty jsou podle mne mnohem horsi, prze jsou nasakly tukem, kdezto hambac je jen otoustovana houska a maso z grilu. My chodime do meka hlavne kvuli detskemu koutku kdyz je extra hnusne a neni jina volba. Teda ja casteji, prze jsem zavislak, ale to nikdo nevi 🙂

dzej
autor
2. únor 2011

@jajabmw takže zánět středního ucha?? A Martínek je očkovanej prevenarem nebo ne?? Chudák malej, tak snad dneska praskne i to druhý a bude to dobrý ☹ 😢
@muminek Evi, tak si to užívejte. Jeseníky závidím!!! V Jeseníku i Lázních mám kamarádky, který mám moc ráda a nemám čas za nima jezdit..snad na jaře se podaří 🙂
@cerstvamama Moni, tak už zase návrat směr východ?? Vidíš..a to jsem si myslela, že stihnu Prahu a návštěvu 😒 tak snad až se oteplí.

Já mám ted u mekáče zálusk na sýrovou variaci 😀 😀 vidím to na pátek večer 🙂

dzej
autor
2. únor 2011

@cerstvamama ty nugety mi ani nechutnají...taky dávám radši kousnout Sabince hamburger, ale ona ho naštestí nechce, jí chutná ta bulka a hranolky 😀

muminek
2. únor 2011

Jaji chudák malej. Tak snad to bude do rána v pohodě.
Moni to máš pravdu těm jídlům už se asi fakt nevyhneme. Já kupuju Martínkovi taky převážně jen hranolky a to mu stačí a dám mu to do happy mils aby měl hračku a pití a já sním zbytek 😀 😀 😀

ivulinda
3. únor 2011

Ahoj Jani,nene nejsem zdravotní sestra.jsem Kuchařka,ale nastupuju do pekárny na 6-hodinovku do Alberta.Jsem zvědavá jaké to bude 🙂 Jinak z té zimy jsme už otrávená 😠 už aby bylo tepleji.

Jaji to je mi Martinka opravdu líto

jajabmw
3. únor 2011

Ahoj holky, tak jsme to zvládli, kapky zabrali a Martínek už je celkem v pohodě. Ale polehává, je asi hodně unavený. No a já jsem začala rýmovat a kašlat a to mám dnes zumbu. Ale snad to teď vyležím, jdu se zavrtat.
A nedělejte mi chutě s mekáčem, mňam mňam jak já bych si dala nějakou dobrůtku 😀 . Možná o víkendu přijedou kamarádi a asi si zajedeme do jedné restauračky pro jídlo. Už aby to bylo 😀 😀 .

ivulinda
3. únor 2011

Moni ne problém jsem s tím neměla,jen jsme čekali až se uvolní místo ve školce pro Adélku.Jinak to uteklo strašně rychle ta mateřská a za 3 roky půjde už do školky.A co vy jste ještě v zahraničí???

cerstvamama
3. únor 2011

@dzej Sýrová variace mě nenadchla, dala jsem si klasiku. Jinak v Bukurešti mají v mekáčích dost omezený výběr, vůbec třeba nemají jogurt, ovoce, salát do meníčka místo hranolek atd. To tady v Čechách už se dá pro děti vybrat něco zdravějšího. @muminek Co bysme pro děti neudělaly, že? Rády se obětujeme a sníme ten hnus za ně 😉 😀 @jajabmw Co jste dali za kapky? To druhý ouško neprasklo? Taky jsem nějaká nastydlá, Adélka se ráno přesunula k babičce a já spala do půl 11. Bolí mě v krku a mám rýmu. Ale na krátkou procházku musím, Adi a Kvído potřebují vzduch. Nám tady začalo kolem poledne vydatně chumelit, takže vezmeme ven sáně. @ivulinda My jsme teď v Praze, ale v neděli už odlétámě zpět na Balkán 🙂

ivulinda
4. únor 2011

Moni vy jste ne Balkáně??tý jo vy se máte až vám to závidím 😠

dzej
autor
4. únor 2011

ahoj holky,
tak jak je prckům? Sabula včera dobrala ATB a vypadá čile, sice ještě kašle, ale to už je pohoda. 😀
Máme 5st nad nulou a všechno taje ☹
Jsem myslela, že to chvíli vydrží. Kamoška je ted v Jeseníkách a psala, že prší ☹ @muminek tak vy to máte stejný, že? ☹
Večer jdu do šantánu 😀 Nekoukaly jste na Zoufalky? Opět zajímavý 🙂

cerstvamama
4. únor 2011

@dzej Jani, tak to je paráda. Adélka už ani nekašle, jen má rýmu, ale to je asi v tomhle období normální. Tak snad už ty mrňousové budou zdraví. My teď měli scénu, Adélka byla šíleně unavená, ale nechtěla si lehnout. Chtěla nahoru k babičce, pak do obýváku, prostě pořád něco. Při tom ječela, lítaly z ní slzy a nudle, kopala mě, takže jsem se k ní nemohla vůbeč přiblížit. Nakonec jsem jí hodila na postel a doslova jí zalehla. Po chvíli jí došly síly, řekla že chce přikrejt a do vteřiny usnula. Psycho!

jajabmw
4. únor 2011

Ahoj holky. Tak jsem to zakřikla kapky nezabrali a máme dnes za sebou píchání obou oušek. Byl to fakt děs, málem jsem brečela s ním, ale bylo vidět jak se mu ulevilo. Jen mě zaráží že u toho neměl teploty, myslela jsem si že k tomu jsou. Zatím ještě spí tak uvidíme, jak to bude vypadat potom. Ale jsem úplně vyšťavená, jak jsem ho musela držet nejdřív u doktorky a pak na ušním a do toho slyšet jak brečí, když ho to bolelo 😢 😢 😢 . Prdelka můj malej. No a do toho jak mají děti prázdniny, tak máme Lůcu doma a zrovna dnes je protivná až hrůza 😠 , nejspíš nějaká ta dětská puberta 😠 😠 .
Dzej tak Zoufalky byly hustý!!!! Nevíš jak to dopadne? A je pak nějaká další řada nebo to je úplný konec?

muminek
4. únor 2011

@jajabmw chudák malej tak teď už to snad bude lepší. Manžel to měl taky a jak mu to píchli tak se mu moc ulevilo. 🙂
@dzej něco nám tu padá za chvíli jedem do Jeseníku jako města tak snad nebudem durch. 😀

muminek
4. únor 2011

😖 😖 😖 @cerstvamama Moni tak to znám a nevím jak se v takovích situacích chovat hrůůůza že ☹ ☹

dzej
autor
4. únor 2011

ahoj holky
@jajabmw tak snad už bude klid, když už jste museli necht píchnout obě ouška. A Martínek nemá prevenar?
@cerstvamama Moni, u nás to občas bývá taky takovej stav, akorát ona jak už je pak vyčerpaná a neví co by, tak chce do náručí. Já ji vezmu a do minuty je klid.
Zoufalky tentokrát nevím jak dopadnou....na iserialech už to není ☹ ale konec to určitě není, natočená je i 7 řada a myslím, že se točí i 8. Ten seriál nesmí skončit 😀
Já se jdu pomalu chystat, večer jdem s holkama zapařit.
Hezký večer 😀 😵