Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
6. dub 2011

Ahoj holky, nějak to na mě taky padlo ta jarní únava, ale bohužel taky asi jen z jara a né jak na Monču. 😀
Nějak ani nemám čaš odpovídat tak ještě jednou @jajabmw ještě jednou gratulace k třetímu místu a příště to bude stopro první 😀 😀 😀
Tak snad bude Martínek brzo zdravej u vás řádí spála jak se to pozná???? 😒
@dzej Jani tak třeba úava rychle zmyzý a objeví se něco jiného 😎 😎

cori
6. dub 2011

@muminek taky zrovna přemýšlím jak se pozná spála?

@cerstvamama dřív to fakt bylo něco jiného, dneska s drobkama v nemocnici maminy můžou být a je to normální dřív vůbec, ale trauma nemáme no ne? Já se tam prý i těšila, že tam budou děti 😀 , ale já měla většinou naštěstí jen na vše podezření...

Taky su dneska trošku KO a to jsme byly s kamarádkou v restauraci na oběd, abysme nemusely vařit, ale s těma dvouma mojíma skřítkama to nějak nejde 😒 , nebo musíme chodti kde jsou nějaké hračky aspon, jinak to tam zboříííí

jajabmw
6. dub 2011

Ahoj holky. Tak jsme byli u doktorky a máme prý angínu. No ale nějak se mi to nezdá. Martínek totiž v noci už neměl teplotu a ráno až doteď taky nic. Je naprosto v pohodě, jako by mu včera nic nebylo. Ale radši jsem k doktorce šla, když si stěžoval na krk. A prý má anginu, ale já myslela že u ní jsou horečky dýl než jeden den 😒 . No každopádně máme antibiotika(zase 🙄 ) a až příští čtvrtek jdeme na kontrolu. Holky, když mu nic není a je pod mrakem, myslíte, že s ním můžu na dvůr? To bude děs, když nebude moct mezi děti, tak hrozně se těšil do školky.
No spála začíná nejdřív jako obyč nachlazení, ale nemusí být ani rýma nebo kašel. Jsou u ní hodně vysoké horečky a já se celá osypala vyrážkou, která nechutně svědí. A prý se taky loupou prsty na rukou a nohou, ale to si nepamatuju.
Taky jsem holky nějak mimo, pořád bych spala 😖 a přitom mám čistit okna a to se mi vůbec nechce 😝 .
Cori taky jsem se už poučila, že můžu s dětma jedině do restaurace, kde mají hračky, protože jinak se nudí a prudí 🙂 .

cerstvamama
7. dub 2011

@jajabmw Tak jak je Martínkovi? Jinak já nevím jestli chodit ven s ATB, asi bych to radši neriskovala. Ne kvůli nákaze, ale aby se to nezhoršilo. Ale na druhou stranu tě chápu, že zůstat dlouho doma je očistec.
Dneska je u nás konečně hezky, jdu teď do města koupit dárek pro sousedovic kluka, jsme o víkendu pozvaní na oslavu jeho 6. narozenin.

venuss
7. dub 2011

ahoj holky, můj syn je už delší dobu asi 2-3 týdny strašně protivnej.Bude mít 14 měsíců a ještě nemá zuby.Měl zvýšenou teplotu,tak to přirovnávám k zubům, i když trochu pokašlává,ale to jeho chování je otřesný... Pořád brečí, řve, když mu nedám,co chce,tak se vzteká, bije mě...No hrůza... Nevím,jestli to zkouší,nebo jestli až tak reaguje na ty zoubky...Celý jeho první rok by se dalo říct,že jsem o něm nevěděla.Byl strašně hodný a teď úplný zvrat.Jsem z něj zoufala... 😢

muminek
7. dub 2011

Ahoj děvčata, tak dnes jsem byla na řezání dvou znamínek tak snad to bude dobrý.
A jinak 19.května nastupuju snad dopráce. Tak uvidíme jak to půjde. 😀
jaji tak co Martínek jak je???
@venuss jediný co mě napadá je vydržet.
Jo ani jsem vám nenapsala že mě Martínek urval dvířka u kuchyně jeden den byl zas jak puboš nechci, neudelám, nepůjdu hrůza 😖 😖 A to se vyčůral ještě vedle záchodu a říkal hele to už mě ruply nervy a dostal na zadek. ☹

dzej
autor
7. dub 2011

ahoj holky
jsem tu jen v rychlosti...takže včera jsem si byla vyzvednout 2 rozhodnutí o nepřijetí do školky. Zítra jdu pro poslední 😠
Docela mě to štve, protože jsem prostě počítala s tím, že ji vezmou. Příští týden zajdu za ředitelkou a domluvím se, aby mi zavolala, kdyby se uvolnilo místo. Nevím, jestli má smysl psát odvolání, abych si to ještě víc nepokazila...chjo.

Já si pamatuju, že když jsem měla spálu, tak jako první příznak byly teploty a uplně malinově červenej jazyk. No a pak sem i loupaly ty prsty. Tak já zas mizím, zítra písnu víc. Hezký večer 😵

cori
7. dub 2011

@dzej Jani u Vás v Brně je to taková bída se školkama? TO jako od září ti ji nikam nevezmou když už bude mít 3? To je teda mazec... U nás pokud bych nebyla na mateřšké tak určitě jo, ale když jsem tak uvidím.

@muminek a kampak nastupuješ do práce?

@venuss Kája když má nějakou virozu tak je taky protivná, Ondra zase od zubů, ale jinak v tomto věku pomalu začíná "batolecí puberta" tak se připrav, že to tak brzo neskončí, začínají si více uvědomovat sami sebe a hlasitými projevy či činy prosazovat svoji pravdu a nechci strašit - bude hůř 😅
Ono každé dítě to prožívá jinak, některé jsou energičtější a hlasitější, jiní agresivní a paličatí... Ale i tak se pořád snažíme udržovat nějaká pravidla a řád - jde to, ale dře to 😅 Tak pevné nervy.

muminek
8. dub 2011

@cori snad do čalounictví kde jsem byla před mateřskou, ale co tam budu dělat vám povím až přijdu z práce né že by to bylo tajný ale sama nějak nevím. 😀
@dzej Jani tak to je hrozný snad ti to dneska dobře dopadne a Sabinku přijmou 😀 Držím pěstičky 😀

cerstvamama
8. dub 2011

Teda s těma školkama je to fakt děs. Jani, já bych asi odvolání napsala. My se dozvíme výsledky až za týden. Je mi nějak divně, jdu si lehnout. Hezkej den

venuss
8. dub 2011

@cori děkuji za typ... já jsem si to myslela,ze to muze byt ta batoleci puberta.🙂
Obalím nervy a uvidíme... 😉 a jinak přeji všem pevné nervy.🙂

dzej
autor
8. dub 2011

ahoj holky
@cori Jani, no docela to bída je.... ☹ akorát teda nechápu, když na našem sídlišti je 6 školek, do každé berou necelých 20dětí, to je celkem skoro 120 dětí a to teda nevěřím, že je tu tolik starších dětí než Sabinka..... jen u nás...! Na jíný sídliště jsem to ani nezkoušela...
Za chvíli jdu po poslední školky pro rozhodnutí...a na poště mám balíček, objednala jsem si bundu, tak to bude aspon kompenzace za to nepřijetí 😀

cori
8. dub 2011

@dzej dobrá kompenzace a teda s těma školkama to máte husté, to fakt nechápu... tak to u Vás mají šanci se snad dostat do školky jen předškoláci ne? U nás berou kolem 60-ti, školka je jedna, ale má 8 tříd. Tento rok má být dost školáčků - takže plus pro nás, bude snad víc místa a my se dostanem. Ale uvidím, jsem na mateřské, takže by to vyjít nemuselo 😒
A jak to pak maminky řeší, když jim skončí mateřská, musí do práce a dítě nemají ve školce? Máš nějakou alternativu? Nebo soukromé školky? Tam místo mají?
Je to smutné, že stát nezajistí dostatečný počet míst ve školce - teda spíš vlastně město...

cori
8. dub 2011

@muminek to je dobrý - pracovní překvapení tě čeká 😉 tak snad budeš spokojena, teda ale rychle ta mateřská uběhla, co? a druhé neplánujete?

@cerstvamama a školku kde? tu u nás nebo v cizině pro malou řešíte?

@venuss jo jo obalit nervy, já jsem docela často na čokoládce 😀 s těma dvouma je to mazec, bo Ondra to od malé asi odkukává a už to sním puboší taky 😀 , ale i když on je spíš vztekavec, jak mu něco nejde či mu někdo něco vezme nebo zakáže, tak spustí muziku. Jo to sou ti moji dva beránkové 😀 😀 😀

dzej
autor
8. dub 2011

@cori Jani, soukromá školka celodenní stojí v Brně cca 10 000Kč...a pak další peníze chůvy, když je dítě nemocný. To mi za to nestojí se honit v práci a dát část peněz za školku. To jsem radši doma na neplaceném volnu a přivydělávám si.

Tak v poslední školce jsme 56 z 21 😠

cori
8. dub 2011

@dzej ☹ určitě napiš odovolání, třeba těch 20 se dostalo do všech školek a tak si maminy pak vyberou kam je dají a budou zase volná místa a teda souk. školka docela hukot 😝

dzej
autor
8. dub 2011

@cori Jani a myslíš, že to odvolání má na to vliv? To je do 15dnů a ty maminy to můžou odříct až v létě...

cori
8. dub 2011

@dzej aha, tak to nevím, ale stejně je to divné, pokud vezmou nějaké dítě např. do 3 školek, tak tam přece zbytečně visí místa, to by asi měli nahlásit dřív, do které to své dítko chcou dát... Ale pravda nevím jak to tam u Vás funguje, my se výsledky dovíme až v květnu, tak jsem zvědavá

cerstvamama
8. dub 2011

Jani, není to někde centralizovaný? Třeba na Praze 8 (myslím, abych nekecala) se nemůžeš přihlásit do víc než jedný školky. Pokud tě nevemou, nabídnou něco kde je volno. U nás se zase můžeš přihlásit do víc školek, ale je to stejně nakonec nějak zastřešený radnicí. Tak třeba se budou těma duplicitama zabývat a řešit je. Ale to fakt nevím,je to jen moje teorie.
Jinak z mojí nevolnosti se vyklubala nějaká viroza. Bolí mě všechny svaly, mám bloklý záda a teplotu 37,7. Manža to měl z kraje týdne a trvalo to přesně den a půl, tak snad to bude taky tak. Celý den jsem proležela a nemohla se ani pohnout, děs. Bojím se aby se to nějak nepodepsalo na mimísovi.

dzej
autor
8. dub 2011

ahoj holky
no bohužel u nás je ten systém tak debilní, že se můžeš hlásit třeba do 10školek a ani nemusíš dát vědět, že nenastoupí dítě, pokud ho vezmou, takže záleží na slušnosti rodiče. Taky se může stát, že v září se díky tomuto uvolní pár míst... na jedné školce tady mají nachystanej papír pro ty děti, co jsou přijaty, a tam musíš do 15dní dát vědět jestli teda nastoupí nebo ne....ale v ostatních školkách nic...
Moni, tak at jsi brzo v pořádku. A neboj, určo se to na mimču nepodepsalo. Já když jsem čekala Sabulu, tak jsem měla několikrát chřipku a byla na paralenech a jak vidiš, je zdravá a normální holčička 😉 Bereš ten homeogene 9 ? Adélka chodí do školky? U nás taky něco řádí. Já strašně kašlu, ale fakt strašně, ani kapky nepomáhají. Už mě z toho bolí hlava i celý tělo. Ale jinak nic..jen trošku rýma. Jirka má něco podobnýho, ale v menší formě. Sabinka se zatím naštestí drží...
Dneska jsem byla v Espritu, mám tam ted slevu 15%, tak jsem si koupila kráásný kalhoty 😵
hezký večer holky 🙂

cerstvamama
8. dub 2011

@dzej Paralen muzu? Vim, ze se v 1.trimestru neco nesmi a nevim ted co. Ten Homeogene je na bolest v krku, ne? To me neboli. Jen ty svaly. Prolevam se cajem a furt spim.

dzej
autor
8. dub 2011

@cerstvamama Moni no pokud něco neobjevily nový studie, tak já jsem tenkrát mohla paralen.... já trpívám na migrény a to jediný mi dr povolila. Ale jen klasickej paralen, ani ne ten hot drink... homeogene je celkově na nachlazení...

cerstvamama
8. dub 2011

@dzej Jo ja jsem si to ted nasla na netu. Paralen se muze, nesmi se acylpirin.Jsem prave nevedela kterej. Diky a dobrou

jajabmw
9. dub 2011

Ahoj holky. Teda Jani to mě moc mrzí s tou školkou, ale třeba to dopadne a něco se uvolní. Já jak jsem dala už minulý rok Martínka k zápisu, tak mi ho vzali, mají na něj peníze. Jinak holky Marťovi je velký kulový, myslím, že to ani angina nebyla 😠 . Včera se mnou přesazoval kytky ve skleníku, aby nebyl na tom šíleným větru a tak jsem si říkala, jestli se mu to třeba neobjeví. A nic!!! Řádil jak pominutý. Každý den říká, že chce do školky, tak v pátek půjde, to mám angličtinu. Jo holky byla jsem na první hodině a mazec 😀 😀 😀 . Lektorka teda říkala, že dobrý, že se musím akorát rozmluvit a zopáknout si slovíčka a bude to, tak uvidíme. Teď jsem řešila rozdíl mezi Přítomným časem prostým a průběhovým. Nějak jsem se do toho zamotala a budu si to muset nechat vysvětlit znova. Jinak tady mám úkol opakovat hodiny, takže jak blázen se co chvíli koukám na hodiny a opakuju si nahlas hodiny v angličtině a při žehlení jsem si opakovala dny v týdnu a ostatní slovíčka 😀 😀 😀 .
Zítra jedeme do Národního divadla na operu, tak jsem zvědavá, ale těším se. Je to ostuda, ale nikdy jsem v Národním divadle nebyla 😔 . Zatím pa a užívejte víkendu.

cerstvamama
9. dub 2011

Ahoj holky, tak z nejhoršího už jsem snad venku. Včera to bylo fakt krušný, ležela jsem a bolel mě každý pohyb. Až dneska k večeru jsem se prvně najedla a zatím dobrý.
@jajabmw Správně to děláš. Chce to opakovat pořád. Nejlepší je zkusit v angličtině i přemýšlet 😉 Na jakou operu jdete?
@dzej Já bych se všude odvolala pořád se tam chodila ptát. Od kámošky vím, že čím víc se prudí tím větší šance.

dzej
autor
10. dub 2011

ahoj holky,

jak jste se měli o víkendu? My jsme byli včera sázet tujky a dodělávat plot a dneska na rozhledně, suprovej výlet. Akorát strašně moc fučelo a já mám kašel, tak doufám, že se mi nepřitíží.

@jajabmw Jani, užijte si operu! Já taky nikdy nebyla v národním a ani na opeře 😉 to jedeš s manžou?

@cerstvamama Moni jak je, už je to lepší?

cerstvamama
11. dub 2011

@dzej Ahoj Jani, dneska už jsem vezla Adélku do školky. Včera večer jsme se byli maličko projít a už to docela šlo, jen jsem ještě měla žaludek na vodě. Dneska bych řekla, že dobrý. Čeká nás poslední týden v Buku před odletem na Velikonoce a zrovna má pršet ☹ Každý rok tu je už od půlky března pomalu léto, letos je to celý nějaký divný. Co ty, jak je ti dneska?

muminek
11. dub 2011

Ahoj Holky, Jaji tu operu ti závidím v Národním jsem taky ještě nebyla a už vůbec né na opeře. Já bych chtěla třeba na baset. 😀
Moni tak snad už to bude dobrý a budeš si jen užívat je to na prd když se nesmí žádné léky.
Jani tobě už snad bude taky líp.
My jsme byly včerá na výletě s Tonde na motorce v Telči tam jsme měli poukaz z plesu na pizzu tak jsme platili za oběd 38kč a pak jsme byli na rozhledně Rumburak u Bítova sice fučelo, ale dobrý.

dzej
autor
11. dub 2011

ahoj holky

@cerstvamama Moni a už chodí Adélka do školky ráda? Už chodí i ten její kamarád? Ještě vydrž tak měsíc a bude dobře....ti kluci jsou prevíti, dávají maminám zabrat 😀 😵

@muminek Evi tak to jste si pěkně užívali.

já jsem kupodivu v pohodě, mám pocit, že už i míň kašlu, takže to asi byla léčba šokem včera 😀 A normálně už nejsem ani tolik unavená a to chodím spát tak kolem půlnoci a vstávám v 6h! Já jsem byla asi unavená přespáním a moc velkým odpočinkem 😀 Ted je skoro každej večer na ČT2 po 22h dobrej film...ani u nich neusínám. 😀
Hezké odpoledne holky

cerstvamama
11. dub 2011

@dzej Adélka už do školky chodí ráda. Ten její kamarád chodí už celkem dlouho a před týdnem se přidal ještě jeden, ten je přímo s ní ve třídě. Takže už dobrý. Kéž bys měla pravdu s těma klukama 😉
@ v Národním jsem sice nebyla, ale ve Státní opeře na Carmen. Byla jsem s Adi v 5. měsíci. Dost jsem tou dobou poslouchala Carmen i v autě a zdá se mi, že má Adélka k opeře kladný vztah 🙂