Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cori
15. dub 2011

Ahoj holky,

tak my byli dneska na prohlídce a dle očekávání - nic. Kája se sekla, tak má v průkazce - stydlivá, nespolupracuje 😒 , tak se tam budeme muset ješně někdy objevit. Byli sme i s Ondrou, ten pořád rýmuje a kašle, ale naštěstí nic, bála jsemse, aby neměl taky angýnu, tak dobrý a Kája prostě zařezaná jak poleno 😖
Vážíme 13,5 a měříme 93 - takže výška 160 to v dospělosti jistí 😅

@dzej tak to máte se Sabinkou prima zážitky, to už je šikula, Kája ted nějak nechce nic moc dělat - teda jako cíleného... A s tou školkou tam fakt máte blbý systém, to snad není možné, že v tom někdo neudělá pořádek, tohle fakt nechápu. Jsem možná naivní,a le úplatky snad neberou (teda doufám, že většina ne) ale že ty kritéria nemají nějak normálně nasteveny to fakt nechápu. Možná by to chtělo ozvat se na město - aspon by ty školky mohly mít danné, že se maminky po přijetí dítěte do školky musí do xdnů vyjádřit, jestli ho tam dají či ne, protože to je fakt nelogické, když se dítě dostane do x školek a maminka to pak nedá vědět, že do některých nenastoupí... Omlouvám se, ale tohle mě fakt dycky tak vytočí... Vždyt stačí tak málo a je v tom řád a pořádek... 😠 😠 😠 😠 Já nemám tak ráda nesystematičnost, chjooo.
A tys chtěla Jani dát malou na celý den do školky nebo jen na pár dní v měsíci?

@jajabmw no já se toho taky bojím, jak to u nás bude probíhat, ale asi je fakt nejlepší dítko předat učitelce a jít, než si uvědomí, že tam maminka s nima nebude 😒 a naše Kája je takové trdlo, že už ju vidím, jak bude celou dobu stát někde v kůtku 😔 , al emosí se otrkat 😉

dzej
autor
15. dub 2011

ahoj holky,
@muminek Evi, Sabinka má taky dutý vlákno a je to super .Deka je lehká, v létě se nepotí a v zimě pěkně hřeje. 😵
Školku budu řešit až od září. Třeba mi někdo zavolá ze státní, že mají volno...uvidím. Ted to neřeším. Přes léto budem hodně cestovat atd..takže by stejně nechodila.
@jajabmw Jani, tak to není tak strašný, jsou děti, co pláčou celej den. Martínek si určitě zvykne a příště nech manžela doma 😉 To už bude chodit Martínek ted každý den? Já ti fandím, určitě tu angličtinu nevzdávej a neber si to na sebe, žes měla být s ním..stejně jednou by musel začít chodit a čím později, tím hůř.
@cori Jani, tak to se nic neděje, že se Kájka nevyjádřila u dr.. spousta dětí je v domácím prostředí nebo mezi známýma uplně v pohodě a u cizích se zasekne. Příště už to bude lepší. Zas máš dobrý, že nebude důvěřovat cizím lidem 😉 to Sabinka si v pohodě začne vykládat s cizíma lidma venku...což si myslím, že není uplně nejlepší...
Jinak Jani máš pravdu, že systém je na .... kdyby každej musel podepsat, že oznámí jestli dítě nastoupí nebo ne, tak by se vyřešilo tolik věci. Je to tak jednoduchý řešení...bohužel.... prostě instituce a státní správa funguje nad moje chápání.... ☹

hezký večer holky

dzej
autor
15. dub 2011

@cori jo a Kájce vše NEJ NEJ NEJ k narozeninám 😵 😵 😵 😵

cerstvamama
16. dub 2011

@cori Jani, taky se opožděně přidáváme a přejeme Kajce všechno nejlepší.
Holky, já bych se být vámi zeptala na úřadě, jestli někde není volno. Ty školky pod ně přece spadají. Moje známá četla v nějaké věstníku co vydává její městská část, že se umístily všechny děti a ještě jsou prázdný místa, bla bla bla. Tak napsala na radnici, ať jí sdělí kde jsou ty volný místa, že jí všude tvrdí jak je plno. Radnice jí dala seznam, ona šla do první školky a tam jí zase řekli, že jsou plní. Vytasila se se seznamem a začala hrozit radnicí a ejhle - místo se našlo. Tak nevím pro koho to ty školky drží nebo proč to dělají.

cori
17. dub 2011

Jé holky děkujeme moc za přání 🙂
Vkládám nějaké foto do alba z našich narozenin a i teda s mým dortovým výtvorem, medovníkového brumíka sem dělala 😅

cerstvamama
17. dub 2011

@cori Pěkný fotky, už jsem se mrkla 😉
Adi má zase horečky, z ničeho nic vylíty skoro na 40. Tak já nevím co jí pořád je, nějak se z toho nemůže vyhrabat. Říkám si, jestli nemá co my s mažnou minulý týden - dva dny horeček a pak dobrý. V úterý máme letět tak snad to vyleží.
Pěkný večer

dzej
autor
17. dub 2011

ahoj holky

@cori Jani a kde ty fotky jsou? Já vidím jen tvůj pas...fotky nikde ☹
@cerstvamama Moni, já jsem to měla včera, měla jsem celej den teplotu, bolely mě svaly, kosti.Dneska jsem se probudila a jsem uplně v pohodě.... Tak snad to bude zítra u Adélky taky dobrý....

Holky necháváte děti utírat samy zadeček po kakání? Sabinka se chce utírat sama, ale vždycky si to zanese do pipinky, nějak nechápe, že se má utírat dozadu...

cerstvamama
18. dub 2011

@dzej No dneska už je to lepší, i když v noci ještě pořád měla Adélka horečku. Jinak náladu má celkem dobrou, snad to do zítra vyleží. Po kakání jí utírám já, po čůrání se utírá sama. Taky jí učím jakým směrem se má utírat, myslím, že se jí to určitě v životě bude hodit 😀

muminek
18. dub 2011

Ahoj holky, tak jsem měla zase náročný víkend v sobotu jsem dělala svatbu a včerá hned od rána s Martínkem tak jsem tak jsem unavená.
@cori Kájce všechno nejlepší aspoň dodatečně.
@cerstvamama Moni co pak na vás zase vlezlo. Hlavně aby bylo brzo dobře.
@dzej Martínka to začínám učit, ale pak ho sama dotřu. Ale u kluků je to trochu jinačí 😀

cori
18. dub 2011

@muminek díky 😉

@dzej nooo ani ne, ale zrovna dneska se jí něco extra povedlo - ted totiž strašně ráda chodí na vleký záchod - bez prkýnka - vyhoupne se, přeručkuje a tradááá - většinou čurání a dneska teda i velká - nu a prkýnko bylo krapet 😝 , nějak sem to nestihla, bo sem uspávala Ondru, tak asi začneme intenzivněji učit 😀

@cerstvamama tak snad už je Vám líp 😉 teda, že furt něco... my jsme zarýmení a zakašlaní, já s ATB, ale mám pocit, že s paralenem by mně už bylo dávno líp, nu což 😅

cerstvamama
18. dub 2011

Nevím co to je, střídají se horečky s teplotama, kašle, nědky je to lepší někdy horší. V Praze hned půjdeme k doktorce. Už jsem zabalila, půjdu brzy spát, nějak mě to vyčerpalo.
Dobrou noc

muminek
18. dub 2011

Moni a kdy letíte???

cerstvamama
18. dub 2011

zítra v 14,15 českého času

jajabmw
18. dub 2011

Ahoj holky. Moni, šťastný let a ať se malá brzy uzdraví. Holky já ještě Martínka utírám, mám pocit že je na to malý a naštěstí nemá ani tendence se utírat sám. Vím, že ve školce snad Lůce pomáhali s utíráním zadečku i ve čtyřech letech.
Konečně je krásně. Včera jsme vyrazili celá rodina na kolech a dnes jsme taky jezdili, ale jen s dětma.
Holky my teď bojujeme se spaním to je děs. Každý den v deset se budí a není k uklidnění, no hrůza. A to nás zítra čeká školka, mám úplně hrůzu ho tam ráno dát.
No mám tu vínko, tak jdu žehlit, ale vůbec se mi nechce 😝 .

muminek
18. dub 2011

Moni štastný let. 😀 😀 😀
Jaji Konečně a snad nám to sluníčko dlouho vydrží. Taky jsme byli včerá na zmrzlině a pak kolem řeky.
Nech si chutnat vínečka.
Dneska jsme byli v Hornbachu koupit kytky pred dům. Tak zíttra odvedu Martínka do školky a budu vysazovat.
Jani pšenice už leze 😀 😀 😀

dzej
autor
18. dub 2011

ahoj holky

@cerstvamama Moni, tak dobře doleťte a budem se na vás těšit v ČR 😵 Je dobře, že je Adélce líp, hlavně aby ten zítřek dobře zvládla. Moni a kdy jdeš k dr v Praze? Já už chci potvrzení, že to bude kluk 😵

@muminek ty jo Evi...tak to je dobrý s tou pšenicí..to je palba, tak rychle neroste ani pažitka. Užij si sázení kytek. Já už mám zasazených 33 tújí a už se mi o nich i zdá 😝
@jajabmw Jani tak ted je super počasí na kolo, určo si to budete dlouho užívat. A proč se Martínek budí? Není to kvůli té školce? ☹
@cori Jani, tak Sabinka mi občas do záchodu spadne, když si tam nedá to zmenšovací prkýnko...naštestí ještě nikdy nepadla když kadila 😀 Určo ti ty ATB pomáhají, ale není to vidět navenek..aspon se tělo zbaví toho zánětu... 😉

JJ kluci to mají s tím utíráním lepší 🙂 Hezký večer holky

cerstvamama
18. dub 2011

@dzej Ve čtvrtek 21. jdu k doktorovi a další týden ve středu na prvotrimestrální screening. Já už chci taky potvrzení, že to bude kluk 🙂 I když jak se teď bavíme o jménech tak máme zase vybraný pro holku, pro kluka si nevíme rady. Ale klidně si budu lámat hlavu, jen když to ten kluk bude 🙂

dzej
autor
18. dub 2011

@cerstvamama 😀 😀 😀 David to asi nebude, co? Mě se hrozně líbí David nebo Dominik 😉

muminek
18. dub 2011

@dzej
@cerstvamama Já bych chtěla Rozárku 😀 😀 😀

cerstvamama
18. dub 2011

@dzej @muminek Minule jsme u Adélky měli napsanýho Matěje, ale to už se mi tak nelíbí. A po tátovi se určitě jmenovat nebude. Holčička by byla Matylda 🙂

dzej
autor
18. dub 2011

@muminek Rozárka je jak Evi? Matějů je jted hodně 🙂

muminek
19. dub 2011

Ahoj Matěje bych taky nechtěla je jich hodně. Rozárka je Rozárie.
Dneska Martínek malovali vajíčka a paní učitelka říkala že je šikovnej, že je vydět že jsme malovali už doma. Jsem měla strach aby si je nerozbyl a dobrý. 😀

jajabmw
19. dub 2011

Ahoj holky. Tak máme za sebou druhý den ve školce a dobrý, uf. Sice ráno brečel a říkal, že bude sám doma, že do školky nechce, ale pak to prý bylo naprosto v pohodě, učitelky ho moc chválily. Tak ještě zítra a pak až příští týden. Ale v květnu ho dám celý týden v kuse, jenom přece to je pro něj asi lepší.
Jé holky já chtěl Kačenku anebo Karolínku. A u kluka jsem hrozně chtěla Honzíka. NO a vidíte neprošlo mi ani jedno 😅 . Teda Kačenku jsme měli napsanou u Martínka. Jo a taky se mi moc líbila Anežka.

jajabmw
19. dub 2011

Jo a s tím spaním, včera to bylo ještě horší než dřív ☹ . Tak jsem ho nechala být a pak, když to vygradovalo, tak se sám uklidnil a v klidu usnul ☹ . Taky jsem si myslela, že to bylo školkou, ale pak jsem si to zpětně procházela, a začalo mu to už na začátku týdne a do školky šel až v pátek. Je zajímavý, že to je pravidelně mezi třičtvrtě na deset a čvrt na jedenáct.

muminek
19. dub 2011

Jaji tak to super že už je to lepší on si zvykne. Oni to ty učitelky mají zmáklí. 😀 Martínek už má v dubnu odchozeno ☹
Kačenka to je pěkný jméno i Jan, ale toho má švagrová. Tak to by u nás bylo blbý.
Jaji tak uvidíš s těma děsama, ale Martínek se mě taky teď občas vzbudí a bréčí nebo hrozně zuří a najednou usne asi maj moc myšlenek v hlavě a v noci se jim to honí v hlavě. ☹

dzej
autor
19. dub 2011

ahoj holky
@cori Jani, ty fotky jsou super a dort je uplně k nakousnutí 😉 Koukala jsem hned, jak jsi mi dala odkaz, jen jsem ti zapomněla napsat 😔
@jajabmw Jani, tak super, že dnes to bylo ve školce dobrý. Akorát teda nechápu to buzení ve stejnej čas....snad ho to brzo přejde 😔

@muminek Evi a vy ještě chcete další mimčo nebo ne?

my jsme dneska byly celej den venku (kromě poledního spaní) je to úžasný, jak už je teplo a dlouho světlo, dokonce máme obě opálený tváře 🙂

Monča už by měla být tady, že?? 🙂

muminek
19. dub 2011

@dzej Já jsem byla taky celej denvenku nejdřív sama a pak s Martínkem.
Mimčo já nevím asi jo, ale teď chci hlavně do práce. A pak se uvidí, ale Martínek chce ségru furt říká. A když mu řeknu ať řekne tátkovi a on že děti nosi stejně čáp. 😀

muminek
19. dub 2011

@cori já chci taky odkaz na fotky 😀

dzej
autor
20. dub 2011

@muminek to si musíš počkat na Janču 😀 😀
Evi a Rozárie je v kalendáři?? Já ted nemám nějak přehled....hodně se ty jména v kalendáři měnily...
hezký den holky! 😵 my fičíme na výlet 😵

cori
20. dub 2011

Ahoj holky,
tak Kája měla být taky Matěj byla-li by kluk 😅 a teď mně taky připadne přeMatějováno, ale jméno je to krásné to jo. A Ondra by byl Lucka.
Ale jmen je krásných spousta 😅 museli jste taky jméno napsat dřív nebo jste ho mohli dát miminku až po narození? Mně by se docela líbilo prcka pojmenovat až ho uvidím - ted jsem hodně váhala mezi Ondrou a Filipem, tak třeba bych se rozhodla jinak, kdybych ho viděla 😀
A víte jak byste se jmenovaly vy, kdybyste byly klukama? Já prej Jarmil 😀 😀 😀 , tak su velmi ráda za Janu 😅
Pěkný den, vypadá to na sluníčko, tak snad dneska aj něco poděláme 😅