Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
24. črc 2011

Ahoj holky, přidáváme se k milovníkům italské kuchyně. Občas si až připadám jako špatná matka/manželka, protože jíme pořád těstoviny. Jenže když vařím něco jiného tak se mě doma ptají, kdy zase budou těstoviny. Takže je dělám poměrně často, taky mi chutnají a není to nic náročného.
@dzej Tady moc neprší, trochu fouká. Dneska chceme jít do ZOO tak snad vydrží počasí. Včera jsme byli u ségry tak jsem si chovala synovečka. Ségra mi pak až vynadala, že jí ho rozmazluju, a že jí pak nebude chtít ležet v kočáře. Holt když je to jen půjčený tak by se člověk mazlil 😀

hlavinka
24. črc 2011

@dzej umyt, vyloupat, povarit s cukrem nebo glukopurem (pro decko) a namixovat. jeste jsem cast loupala, ale to je megaopruz 😒 povaris do mekka a pak mixnes, davala jsem do pytliku - trochu schlazene. varilo se to celkem chvili, tak 10 min. cukr a vareni, aby to nechytlo pachy z mrazaku.

hlavinka
24. črc 2011

@dzej 10 kilo? jejda mane, to je mooooc prace 😲 😀

hlavinka
24. črc 2011

@cerstvamama nastesti manza ma taky rad italskou kuch., takze dobry🙂 a decka testoviny milujou obecne. lepsi, nez knedliky a tezky omacky, no ne? 😉

ja varila kotlety na smetane, ale to je na dele, nez se odbyt. kdyz se chci odbyt - tzn. rychle, udelam si aglio olio. ted nemuzu, kvuli kojeni a cesneku ☹ az bude majda vetsi, tak si je ale dam. a nekdy se tam da pridat trocha rajcat nakrajenych a to je taky namina 😵

dzej
autor
24. črc 2011

ahoj holky

@cerstvamama Moni a do jakýho ZOO? Přemýšlím, kde na severu je ZOO, Liberec? 😀 Moc mi ten zeměpis nejde. Každopádně doufám, že jste si to užili. Jak je starej synovec, to je mimi, ne? Rodila nedávno.... co si pamatuju.

@hlavinka Hani, měla jsem celkem asi 20kg, půlku jsem zpracovala. Odpoledne jsem našla na netu recept na omáčku z meruněk k masu, tak jsem hned 2litry udělala...holky je výborná!! kdybyste chtěly recept. 😉

Maličká dojela od babičky dneska nějak podezřele hodná, většinou bývá pěkně rozmazlená a dneska došla jak slečna a hned mi začla "pomáhat" s meruňkama. Ted už chrupká....usla strašně rychle. Asi byla utahaná.
Zítra jedu na stavební úřad kvůli plynovodu do baráku, tak mi držte pěsti... to zas bude na panáka nebo na ranu 😀

cerstvamama
24. črc 2011

@dzej ZOO je v Usti. Je docela pekna, ale desne do kopce a jsem z toho vyrizena. Synovcovi je neco pres dva mesice.

hlavinka
25. črc 2011

@dzej To jsi si dobrovolne nechala dat (koupit) 20 kilo merunek 😀
Verim, ze omacka byla dobra. Treba i mrkvova nebo dynova polivka jsou dobry, clovek by to nerekl.

Tak drzime palce na urad, pak nam dej vedet 😉

dzej
autor
25. črc 2011

ahoj holky

@cerstvamama už vím, viděla jsem fotečky 😉 No tak to je ještě mimi malinký, si pamatuju, že nedávno rodila 😵

@hlavinka ano, dobrovolně jsem si sama natrhala u dědy 20kg meruněk a pak to zpracovávala. Ale už mi to leze krkem 😀 asi za 14dní budou nektarinky tak to bude nanovo.

Na úřadě dobrý, paní to udělala blbě, takže si nemohla dovolovat a celý to musela opravovat, ještě,že jsem si toho všimla 🙄 ještě jsem tam udělala dobrej kup, krásný manšestráky pro Sabinku za 65Kč paráda.

Za chvíli valíme sekat trávu na barák dokud neprší....

jajabmw
25. črc 2011

Ahoj holky, po delší době vás všechny zdravím i nově příchozí 🙂 . Nějak nestíhám a bohužel ani dočítat, protože jsme skoro pořád pryč. Dědu máme v nemocnici a tak jezdím za babi a jsem tam jako morální podpora, jenom přece teď když ještě nemám práci, tak to jde. Je to dost blbý období, ale snad se to zlepší.
Příští týden razíme na dovču a letos to vyhrála na celé čáře Osika, tak se těšíme všichni na vláček, to budou dětičky v sedmým nebi 😀

hlavinka
26. črc 2011

@dzej huuuu, uf🙂 A kam to prosim te budes davat ty zavareniny? Mate sidlo jako v Dalasu? 😀

tak super, kalhoty zadara🙂

ja jsem vcera konecne poridila mikinu bez kapuce pro adelku, to je nadlidsky ukol, vsude maji s kapuci. tak mam taky radost 🙂

@jajabmw ahoj. 😉
to je mi moc lito, ze je deda v nemocnici a babicka sama. drzim palce, aby to bylo lepsi!

jo, vlacek ma Adelka taky rada🙂

muminek
26. črc 2011

Ahoj holky, tak mám dovolenou a prší tak je to oničem tak jsme s Martínkem doma v neděli jedem do Chorvatska. Někam k Zadaru. Ještě jsem nezačela balit. 😀

muminek
26. črc 2011

@hlavinka Sehnat mikču bez kapuce a ktomu se zipem je těžké 😢

muminek
26. črc 2011

@jajabmw Užijte si Osiku je to tam fakt super sice jsme měli letos počasi na prd ale i tak ten vlak supr 😀
@dzej seš dobrá já se letos zmohla na jahodovou marmeládu a okurky mám od mamky 😀 😀

dzej
autor
26. črc 2011

ahoj holky

@jajabmw Jani, tak at vám vyjde dovča, hlavně bez deště... jak jedete? Kempem? A at je děda brzo v pořádku. Co děti? Ty jsou kde?? Jede Lucinka někam na tábor ?

@hlavinka Hani, mám velkej sklep v paneláku na zavařeniny 😀 😀 😀

@muminek Evi, tak si dovču moc moc užijte, Hlavně přeji šťastnou cestu, jedte opatrně!!

dneska jsem byla kamošce okouknout novej dům, tak jsem sbírala inspirace a vychytávky. Člověk fakt ani netuší, co všechno existuje, dokud to nevidí. Zítra jdu do práce a Sába k babičce.

Hezký večer 😵

hlavinka
26. črc 2011

@dzej nekdo ma sklep na zavareniny, nekdo na obleceni po detech na schovani 😀

hlavinka
26. črc 2011

@muminek presne, jak rikas. Pritom vetsina maminek, co znam, chce mikiny bez kapuce. Pak mas jednu kapucu na triku, jednu na mikine, jednu na bunde:o( Kdyz to dite chodi, jeste to jde, ale do kocaru je to neunosny 😠

cerstvamama
27. črc 2011

Ahoj holky, zdravím už zase z Prahy. Mikinu bez kapuce je těžký sehnat. To samý pro dospěláky. Manžel má rád mikiny bez kapuce i bez zipu, prostě přetahovací přes hlavu a aby neměly úzký dolní rantl. To je dneska taky nemožný sehnat.
@jajabmw Ať je dědovi brzy líp. My máme od neděle v nemocnici zase babičku, selhání organizmu. Tak jen doufám, že nebudeme mít další pohřeb v rodině ☹

dzej
autor
28. črc 2011

ahoj holky

@cerstvamama Moni pánský mikiny co popisuješ mají ve Sportissimu, hlavně Kappa atd... jestli manža nosí tento styl. Já je tam Jirkovi kupuju taky.

@hlavinka Hani ty chceš ještě třetí mimi? 😵 Já myslela, že máme mega oblečení, ale tak dobrá nejsem, že bych zabrala sklep 😀

dneska mám nějak blbej den, měly jsme jet za mamkou, ale volala, že je jí zle at nejezdíme, že ji manžel odveze do nemocnice 😔 tak jdem s kamoškou do zábavnýho parku at na to nemusím myslet.

Sabinka má ted nějaký pečovatelský období, pořád se o někoho stará. Doma pořád nosí vodu a granule Arsonovi, u babičky zas pečuje o Adélku. A mně ráno nosí oblečení, abych se mohla oblíct. Akorát vybírá věci, který fakt k sobě nejdou 😀 Dneska svítí sluníčko, snad to vydrží.
Holky, rostou už houby?? Nevíte??

muminek
28. črc 2011

Dobrý večer,
@dzej tak jestli rostou nevím a dneska jsme šli na bedle a nedošli protože Martínek šlápl do neuvěřitelně velkýho hovna a strašně smrděl tak jsme šli domu. 😖 😖 😖 😖

muminek
29. črc 2011
muminek
29. črc 2011

Dáma v šatech 😀 😀 😀

jajabmw
29. črc 2011

Ahojda holky. TAk už se nám dovča blíží a už aby jsme tam byli. Hele muminku jseš dobrá v lanovém parku. Chtěla bych to taky zkusit, dá se to zvládnout?
No u nás teda houby zatím nerostou a já bych tak potřebovala aby ty potvory rostly. Loňské zásoby už totiž došly 😠 . Doufám že v těch jižních čechách by to mohlo být lepší.
Včera jsem holky absolvovala tři pohovory a snad(snad to nezakřiknu) by mi mohlo dopadnout místo doručovatelky od konce srpna, což by bylo naprosto úžasný. Už kvůli tomu ani pořádně nespím.
HOlky s dědou to je bohužel takový, že čekáme kdy bude konec. Na zlepšení to absolutně bohužel není 😢 😢 😢 . Teď už mu selhávají orgány, no hrůza.
Děti mám Dzej teď doma, ale byli týden u našich a pak byla Lucinka týden u mojí tety a já a Martínek jsme byli právě u babi, aby nebyla sama. No a teď se s nima snažím výletovat, aby se nenudili, ale má pocit, že jim chybí škola a školka. Prostě máma je asi nebaví 😅 .

hlavinka
30. črc 2011

@dzej Ani nahodou!!!!! Manzel by chtel, ale ja ne. Myslim, ze i dve jsou jiz nad me moznosti. 😀 😅 Kazdy podle toho, na co se citi.
Ale ve sklepe mame schovany veci po Adelce na Majdu, takze ted je tam narvano. Nicmene se toho budu postupne zbavovat, hura🙂

dzej
autor
30. črc 2011

ahoj holky,
včera jsme byli v ZOO a bylo krásný počasí, zato dneska je to hrůza. Dopo jsme byli na houbách, máme půl koše babek a 3 praváky 😀 už se těším na smaženici mňam.
Ted jsem byla za mamkou v nemocnici a Sabula s tatkou mezitím uvařili a usnuli 😀
@muminek Evi, tak vy zítra jedete.... šťastnou cestu!!
@jajabmw Jani, vám taky štastnou cestu a hlavně pěkný počasí!! A držím pěsti at tu práci dostaneš. Doručovatelkou jsem chtěla být jako malá holka, akorát jsem se bála u nás na vesnici psů, že mě budou kousat jak budu zvonit 😀

@hlavinka máš recht...každej na kolik se cítí 🙂 Co holky, jak se daří Majdě? Spinká pěkně?
hezkou sobotu holky

a kde máme Monču? @cerstvamama že někde brázdí s novým autem 😀

muminek
30. črc 2011

@dzej tak už balím ale dodělám to zítra jedem až večer. Ještě musím usmažit řízky a umít auto. Zítra budu mít rušný den.
@jajabmw Tak to mě mrzí s dědem je to težký. 😢 😢
Snad aspoň dostaneš tu práci a kdy se to dozvíš budeš tam volat s dovče. 😅 Držím pěsti 😀 😀 😀 😀

muminek
30. črc 2011

@dzej jo jo Monča nám asi brázdí silnice v autě a na nás nemá čas.
@hlavinka Taky si myslím že dvě děti stačí a když jich má někdo víc tak je to jen jeho věc, ale popravdě nechápu ty co jich maj třeba 8-9. To už je moc 😖

hlavinka
30. črc 2011

@muminek to taky nechapu. rikam si, ze to asi nebylo uplne planovany a spis se jedna asi o krestany nebo lidi, co nepouzivaji antikoncepci....(ted teda samozrejme nic proti krestanum atd., fakt je to kazdeho vec). Ale ja bych proste nezvladla mit tolik deti....

hlavinka
30. črc 2011

@dzej Viz odpoved muminkovi...
Majda je zlata, spinka dost v noci, cili si celkem odpocinu. Kdyz je ale vzhuru, dost chce bud nosti nebo lepe - byt u prsa 😀 😖 Dudlik nechce, coz je celkem blby, kdyz je fofr a musim se venovat starsi dceri nebo proste neco udelat. (Adelka dudlik chtela hned...ale taky byla zavislak asi do 2 let. Ale zas lepsi dudlik a mit klid, zbavit se ho da pak vzdycky, dudat nebude prece az do skoly, ze 😀 )

cerstvamama
30. črc 2011

Ahoj holky, dneska brázdím akorát tak postel a gauč 😀 Jednak je mi nějak divně a pak taky ještě nemám SPZ a dočasná značka (ta papírová) už mi propadla, takže mám útrum. V pondělí jedu na přihlášení.
Šťastnou cestu na dovolenou holkám co jedou.
Ségry mrňousek taky pořád spí, ona na něj občas i zapomene, že ho má 😀

muminek
31. črc 2011

Tak se tu mějte pěkně už mám nabalený auto ještě zabalit řízky. 😀 😀 😀 Pá pá