Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

janice20
26. srp 2011

ahoj dlouho sem tady n konikovy nebyla a tady v batolatech sem nová, a mám skoro 17měsíční holčičku 😉

jajabmw
26. srp 2011

Ahojda Janice vítej mezi náma 🙂

dzej
autor
26. srp 2011

@jajabmw Jani, sim tě... ty máš starosti, přece ti nepojedem hodnotit bydlení... už pečeš bábovku?? 😀 😀
No dívala jsem se na počasí a od neděle má být 20st...tak jako to už je málo, já bych brala tak 25 😉

@janice20 ahoj a vítej.

cerstvamama
26. srp 2011

@dzej jsem teď dobalila a dožehlila 😝
@jajabmw jasně, jedeme na inspekci, už mám zabalenou i bílou rukavičku tak ještě setři prach 😀
@janice20 ahoj, taky tě vítám

hlavinka
27. srp 2011

@dzej
Asi fakt MS, ted uz zase nic, teda malicko spineni...tak uvidim...ale to by mne vazne nastvalo, tyden po 6ti nedeli...ale tak to ma ted kamoska, takze mozny je vse☹

No jo, jenze ja vstavam na kojeni 3x a taky rano vstavame v 6. Takze jdu spat tak v deset. Kdyz neco v 10 zacina, je to pozde☹

A hura, konecne se ochlazuje.-) Juhuuuu

janice20
27. srp 2011

@hlavinka ahoj taky sme s malou rádi že se konečne ochlazuje i když zas aby nepršelo.... 😉

jajabmw
27. srp 2011

HOjda holky, tak u nás už se taky ochladilo, ale vypadá to i na déšť a to bych zase nemusela.

smardik
27. srp 2011

ahoj, můžu se přidat, mám 2 batolata: Honzíček má 19 měsíců a Tomášek má 2 roky a 10 měsíců

muminek
27. srp 2011

Ahoj holky, tady pěkně fučí dneska jsem dona sama tak se jen válím Tonda je na Slovensku. A já měla jít večer s kamoškou na kafé a ona nemá zase čas. ☹

muminek
27. srp 2011

@smardik Ahoj

jajabmw
27. srp 2011

Holky tak u nás leje jako z konve a je bouřka 😝 . Teplota spadla oproti ránu o 15°C, což je fakt mazec. No tak jsem vyšůrovala už jen vyžehlit a setřít a holky můžou dorazit 😀 .
Smardiku vítám tě mezi náma 🙂

smardik
27. srp 2011

ahoj, děkuji za přivítání 🙂

u nás je pořád vedro a skoro 30 stupnů, odpoledne jsme byli na koupališti tak uvidíme kdy přijde to ochlazení, asi v noci nebo zítra tak uvidíme

hlavinka
28. srp 2011

Ahoj holky, vitam tedy Smardika🙂
Ty jo, u vas bylo jeste vecer 30? U nas uz jen 10. A ted rano je tady jasno a 8 stupnu. Holt uz vytahneme podzimni veci, minimalne na rano.
Ale neprsi a je hezky, idealni na kolo ci vychazky.
Bourky u nas nebyly, jen silne prselo, asi od 3 hodin do vecera. V noci ne.

smardik
28. srp 2011

@hlavinka večer ještě bylo teplo, ted jsem koukala na teploměr a je 15 stupnů takže se ochladilo ale je jasno a vypadá že bude svítit sluníčko, vypadá to na příjemný den někde na procházku nebo na výlet 🙂

hlavinka
28. srp 2011

@smardik U nas bylo dneska hezky, akorat pocasi, zadne vedro, proste fain.
Bude Tomasek chodit do skolky nebo ne?

smardik
28. srp 2011

@hlavinka u nás 23 ve stínu, sluníčko pralo, kluci lítali v kratasech a bylo i na koupání. Tom bohužel do školky chodit nebude, vzali ho ale nepřichází to v úvahu. ale chodí na 5dní v měsíci do jeslí-ted byl přes týden poprvé a ještě jde zítra a pak v září

dzej
autor
28. srp 2011

ahoj holky
v rychlosti zdravíme z dovči. Je to tu super 😵 ted čekáme než holky usnou a jdem na víno 😵
Tak se mějte krásně. My máme dobrý počasí. Dneska jsme byli v Babiččině údolí. Máme spoustu fotek, tak pak po cenzuře nějaký ukážem 😀
Vítáme nové maminky.

muminek
28. srp 2011

@dzej Co že jste vyrazili s Mončou?

muminek
28. srp 2011

A kde vůbec bydlíte? Nepojedete domů náhodou kolem našich??

muminek
28. srp 2011

@smardik A proč nejde malej do školky?

smardik
28. srp 2011

@muminek Tomášek bude mít sice v říjnu 3 roky ale má plně plíny, sám se nenají-vůbec, prostě sebeobsluha vůbec nehrozí a celkově je pomalý a na školku ještě nemá, nemluví-neřekne si o jídlo, pití. Zatím je vývojově opožděný a příští měsíc jdeme k psycholožce a uvidíme jestli už to nebude až mentální retardace takže pak budu řešit školku-jestli normální nebo integrace do normální školky nebo už speciální, on ted prostě na normální nemá. je na úrovni cca 16měsíců-podle psycholožky, logopedky a i ve školce na zápisu se jim nezdal, jeho 19měsíční bráška už ho předbíhá

cerstvamama
28. srp 2011

@dzej tak v nasi posteli je stale zivo, snad neusnu driv nez Adi
@muminek jsme napul cesty mezi Brnem a Prahou, u Kostelce nad Orlici. Musely jsme to stihnou nez se rozsypu 😀
@smardik vitej a snad to pro vas dopadne dobre u te psycholozky

smardik
28. srp 2011

@cerstvamama děkuju, uvidíme. já počítám s variantou lehká mentální retardace-snad jen to tak uvidíme, že bychom odešli s tím že je v pohodě nepočítám. ale v jeslích je spokojený a to je hlavní, bohužel celý měsíc nechodí nemáme na to jsou to soukromé jesle

cerstvamama
28. srp 2011

@jajabmw dik za babovku 😉

dzej
autor
28. srp 2011

@cerstvamama tak jak?
@muminek kdyz upeces babovku jak jajabmw tak proc ne.
@smardik treba vse dozene. Mela jsi komplikovany tehu nebo porod?

smardik
28. srp 2011

@dzej třeba ale nevěřím tomu, nejen že mu vrstevníci utíkají víc a víc ale i děti o rok mladší nebo i víc než o rok. Pořád ještě čekám až mi řekne mama, zatím jsem se nedočkala. Těhu i porod byli v pohodě

cerstvamama
28. srp 2011

@smardik A co treba rikala detska MUDr. na pravidelnych prohlidkach?

smardik
29. srp 2011

@cerstvamama dr. na prohlídkách at to neřeším, že je to kluk a má čas nemluvit do 3let, ale já s tím nějak nesouhlasím. a podle mě on si myslel i že přeháním, protože jsem u něj byla pro žádánku na logo, k psychologovi, neuroložce a on se ptal co říká a já říkám nic a to se dival, to se ptal jestli fakt neříká ani mama, tata, ham apod. takže to asi bylo hodně zkreslení tím že hodně lídí říká moje dítě taky nemluví ale pak zjistíš že mluví, třeba svojí řeči, jen citoslovce ale mluví, u nás to fakt nebyla ani ham, ne, mama, nedokázal si říct o pití, jídlo. ale psycholožka i logopedka si myslí že tam nějaký problém je a ještě jdeme právě k psycholožce do Prahy, je nejlepší a čekáme od března tak se fakt těším

hlavinka
29. srp 2011

@dzej Ted je na dovcu dobry pocasi, akorat, lepsi, nez bylo min. tyden. Tak si uzivejte🙂

@smardik To je mi lito, ze skolka nevysla a ze budete muset obihat lekare s Tomaskem. Moc drzim palce, urcite bude vse v poradku 😉
Kamaradka mela synka, mel jit do skolky, protoze mel plne plinky a moc nepovidal, ale nakonec dobry. behem pul roku /cili 3,5) se to srovnalo. Na plenky byl proste pohodlnej se to ucit.....

smardik
29. srp 2011

@hlavinka byla bych ráda kdyby to byl i náš případ ale pochybuju, no za 3týdny budeme chytřejší 🙂

ale Tomík vypadá spokojený, v jeslích se mu moc líbí takže dobrý 🙂, jen škoda že jsou tak druhé a může chodit jen na 5 dní ale lepší než nic