Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
6. kvě 2010

Ajvi seš borec že stíháš napsat seminárku. já nestíhám napsat ani dopis. 😀 😀

dzej
autor
6. kvě 2010

ahoj holky 😵
Ivi no seš šikulka 😉 A co jste měli za očkování? Ty spalničky atd...? Sabince to píchala dr do nohy 😕 Máš pravdu, že s motorkou kolem baráku je to pohodička, ale zase taky pěkná nuda, takže se to nedá každej den 😀
Marmazel...tak z toho opravdu obavu mít nemusíš....jak vidíš, Nelinka není jediná...tím si musí projít každý dítě. Dle mýho je spíš ostuda, když dovedeš do školky dítě s dudlíkem, plínou a neumí si ani oblíct bundu...
Dneska bylo hodně zajímavý plavčo...děcka plavaly až uplně u dna...cca 1,5m až jsem se trochu lekla, ale dobrý...líbilo se jim to. Akorát malá dneska stávkuje a nespí...navečer jdeme poprvé ke kadeřnici, tak jsem zvědavá co bude dělat 😀 hezké odpoledne holky 😉

jajabmw
6. kvě 2010

Ahojda holky. TAk zumba je super!!! Ani to nemá s aerobikem nic moc společného, spíš jsem si úžasně zatancovala 😀 😀 . Splín a stres ze mě spadly, což už jsem fakt dost potřebovala. A navíc ten tanečník 😀 😀 , jo jo byl super. Zatím to byla jen první hodina a uvidí se jaký bude zájem a pak to doufám dají pravidelně. Ale přihlásilo se na zkoušku 130 lidí, museli to rozdělit na dvě hodiny. Ale je pravda, že když jsem koukala na jiný ženský , tak některým se to moc nelíbilo. Je fakt že to je hodně hodně svižné 😅 a není to pro každého.
Jinak Martínek taky ojídá šunku a sýr a slízává třeba i máslo. Ale je pravda, že chleba pak dojí 🙂 , rád ho jí i suchý jen tak. Přes ruce mu nedávám, to bych se musela rozčilovat pořád. Lucku to taky přešlo, tak doufám, že u Marti to bude stejné.
Acho jo vypadá to zase na déšť ☹ , to je děs když to nejde jít ven.

ivulinda
6. kvě 2010

Ajoj 🙂 tak vidím,že to je u nás taky tak s tím pojídáním.Aduš s ní nejdříve šunku nebo to co tam má pak taky slízává ten zbytek a chleba trhá na kousky 😠což jí za to sprdnu!!nechci aby to pak dělala i ve školce.Snad se to zlepšíííí

dzej
autor
6. kvě 2010

hezký večer...
tak já ted dorazila z vacushapu a dneska mi to bodlo, ptz jsem se strašně rozčílila s malou. Nechtěla po obědě spát a samože od 16h byla protivná jak ..... dostala rohlík s máslem a Kiri, všechno si napatlala na ruce a otřela do židle, na stůl, na zem..no prostě všude a pak dala vodu do pusy a vyplivla to...jsem se nějak neudržela a docela hlasitě jsem ji sjela 😔 koukala na mě dost překvapeně...pak mi udělala scénu, že nevleze do auta..naštestí u kadeřníce super, seděla a držela jak miminko 😵 zato cesta dom byla opět šílená jak byla unavená ☹ takže tak....
Ivi...a vy jdete do školky kdy? Přece ještě času dost, ne? Za měsíc to může být uplně jinak s tím jídlem....
Jaji, tak super, že se ti ta zumba líbí, je fakt, že u toho se člověk hodně zapotí a vyžene splíny 😀

jajabmw
6. kvě 2010

Přeju dobrý večer, taky u vás holky tak lilo? TAdy to byl docela mazec. Ale jsou to šílené výkyvy 😝 , dopo zima a odpo teplo pomalu na tričko 😒 . Šli jsme odpo ven, ale domů jsem o hodinu a půl vedla dva malý čuníky 😀 . Dala jsem jim totiž gumáky a jelikož máme jen na dvoře hlínu, tak lítali v kalužích a pořádně řádili 😀 . Ale líbilo se jim to a já si vzpoměla na sebe jak jsem jako malá milovala kaluže 😀 , takže to mají po kom mít 😀.
Pak to ale vypadalo podobně jako u vás Dzej. Martínek po stolečku patlal kaši 😠 (nechala jsem ho jíst samotnýho, no nevím jestli je na to zralý) a pak vylili společně kompot na sedačku 😠 . A to už jsem hodně zvýšila hlas, takže buď v klidu Dzej, nejsi v tom sama. Myslím, že to je normální reakce všech maminek 😉 .
Manža zítra odjíždí na závody, tak budu u našich. A jelikož s ním jede i můj táta, tak budeme s mamkou slaměné vdovy 🙂 a pořádně si pokecáme 😀 . V sobotu se na manžu pojedeme podívat, protože je to jen pár kilometrů odsud, tak snad přiveze pohárek 🙂 .
Dokoukám Chirurgy a jdu chrnět. Přeju vám dobrou noc.

cerstvamama
7. kvě 2010

Ahoj holky, koukám, že naše deti jsou jako přes kopírák - s tím jídlem, loužema a tak 🙂 Adélka mě navíc, když je hodně unavená nebo hodně vzteklá, fackuje, dělají vám to taky?
Manža ráno zase odjel, vrací se v neděli, takže jsme s Adí samy. No samy, na každý den máme nějakou akci, nudit se nebudeme. Začátkem června se všichni chystáme do Bulharska k moři, už se moc těším! Jsem zvědavá, co na to Adélka. Teď jsem jí dala do postýlky a jdu si taky dáchnout, v noci byla často vzhůru tak jsme se nevyspali.

muminek
7. kvě 2010

Moni to moře ti závidím jela bych se ohřát a vyvalit se na pláž.
Mě zas Martínek štípe když se vzteká tak mu vždycky říkám jestli mě chce ublížit a on většinou přestane, ale vzteká se dál.
V pondělí od 8-10 jdem do školky pro přihlášku do školky. Tak jsem zvědavá co na to Martínek řekne.

cerstvamama
7. kvě 2010

Jak je to vlastně s tou školkou? Dá se přihlásit i mimo termín zápisu, v průběhu šk. roku, nebo ne? Někdo říká, že to jde, ale co jsem se koukala na školky v okolí tak tam se mluví jen o tom jednom dni kdy se dá přihlásit. Evi a to už přihlašuješ Martínka na letošní září nebo odkdy? Vůbec se v tom neorientuju :(
K tomu moři jedeme na prodloužený víkend, tak to spíš budeme trávit aktivně, ale taky se určitě na chvíli vyvalím k moři. Snad už se bude moct dát koupat.
Před chvílí jsem dožehlila (s cinzanem) a tak půjdu spát. Poslední dobou mám pocit, že jen peru a žehlím. To nechci vidět až se rozrosteme.

muminek
8. kvě 2010

Moni to ze školkou vením jak je já Martínka začnu dávat od listopadu to mu bude dva o půl a může na pět dní v měsíci tak bych toho chtěla využít aby si zvykal já v květnu nastupuji do práce.
Jo ale teď je otázka zda nás vezmou berou jen tři děti tak uvidíme

muminek
8. kvě 2010

Moni a kam jedete k tomu moři?? Nezapomeň si dát tarator

cerstvamama
9. kvě 2010

Jedeme do Rusalky, je to kousek od Varny. Ještě jsem tam nebyla, ale známí co jedou taky to tam znají a prý je to dobrý pro rodiny s dětma.
Jaké máte dneska počasí? U nás se dost ochladilo a prší, to bude nuda....

cori
9. kvě 2010

Ahoj holky,
po nějaká čase zase nakukuju a přikládám pár foteček našich skřítků 😵
Pěknou neděli a snad Vás někdy dočtu 😀

consti
9. kvě 2010

Ahoj. Chci se vás jen jako zkušených maminek na něco zeptat. Slyšely jste už něco o tom, že mimčo, které je ve vývoji dopředu, musí chodit na nějaká speciální cvičení?? Moje známá má dítě, které je dle n,í stejně jako její prvn,í prostě geniální (má asi dva měsíce) a jelikož vše dělá dřív, jak ostatní děti, tak s ním chodí na nějaké speciální cvičení...Nejsem maminka, tak nevím, jestli něco takového existuje. Díky moc.

cori
9. kvě 2010

Consti a co ve dvou měsících dělá, že je tak dopředu? Ono samozřejmě jak některé děti jsou pozadu, tak naopak jiné jsou popředu. O speciálním cvičení jsem slyšela ve smyslu, že pokud je napřed, tak někdy přeskočí některé fáze vývoje a tím pádem nezapojuje určité svaly (to samé v opožděném vývoji) takže se cvičí takové cviky, aby si dítko osvojilo líp koordinaci pohybů, svalstvo - ale upřimně jsem teda neslyšela, že ve dvou měsících může být dítko geniální 😅 Nebo už mluví 😅

consti
9. kvě 2010

Cori no právě jde o pohyby. Napsala jsem blbě ten věk, má teď tři měsíce, ale asi od dvou je dle té známé opět stejně popředu jako její prvorozené a tak musí chodit na nějaké cvičení. Prý dělá pohyby, co jiné děti dělají později (asi přetočení na bříško atd., ale nejsem maminka, tak nechci říkat nesmysly). No ona tato známá celkově své děti hodnotí jako děti geniální, mají dřív zuby, jsou o dva cm větší jak děti stejného věku, dřív sedí, chodí...dosaďte si podle sebe. Mně už to občas začíná lézt na nervy, tak jsem si říkala, jestli si s tím cvičením nevymýšlí, že jsem o něčem takovém neslyšela...Na druhou stranu jsem to mímo nikdy neviděla v zavinovačce (takže jakékoliv jeho nošení je strach aby se mu něco nestalo, nemluvě o nepohodlí dítěte, když nemá pořádně podloženou hlavičku...). Věčně pláče, protože mu je zima, má studené ručičky, známá ho málo obléká, ale nic jí říct nemůžeš, protože ona vše dělá nejlíp a já jsem bezdětná, tak si ani netroufám jí radit. V únoru na návštěvě leželo to mimčo (tehdy asi týdenní) v postýlce u otevřeného okna jen v tričku a dupajdách atd. Nedávno nám o tom cvičení zase hrdě vykládala, tak jsem si myslela, že kecá, ale třeba ne...Díky moc za odpověď!

dzej
autor
9. kvě 2010

ahoj holky 😵
Jani krásný fotečky 😉 pěkně dětičky rostou...a jak zvládáš? Kojíš?
Moni, moře si užijte...hned bych jela taky...ale musím si počkat do září 🙂
Consti...tak to fakt netuším.....přece každý dítě je jiný a v tomto věku to poznat nejde..přece jedno váží 2,5kg, druhý 4kg...a v tom všem se odvíjí i pohyby atd...ale asi jí to někdo řekl a asi i to cvičení doporučil...každopádně všem přeji, aby měli děti zdravý!!!! 😉
Jinak my dnes byli v Lešné v ZOO a chytl nás pěknej slejvák a jak jsme jeli dom, tak bylo krásně slunečno 😅
Hezký večer....

cerstvamama
9. kvě 2010

Ahoj holky, Cori, dětem to spolu moc sluší. Ondrášek kouká hrozně rozumně. Teď ti končí šestinedělí, viď? Jak jsi to zvládla? Pro mě to bylo nejhorší období mého života ☹
Dzej, my jsme taky zmokli a do toho ještě lítaly hromy blesky, bylo to strašidelný.
Consti - asi takhle bych to řekla. Jestli je dítě geniální nebo ne se podle mně nepozná dřív než tak v předškolním věku. Spousta malých dětí vypadá jako budoucí Einstein, já jsem např. ve 4 letech četla, ale většinu z nich ta genialita brzy přejde, včetně mně 😀 A to že nějaké dvouměsíční mimčo váží víc či míň není žádný měřítko, záleží na spoustě okolností a tyhle parametry se během roka můžou dost změnit. A pokud nějaké dítě hodně brzy sedí, drží samo hlavičku a podobně věci, tak to spíš svědčí o špatné manipulaci rodičů. Když například maminka nepodepírá miminku hlavu tak ono se jí samozřejmě rychle naučí držet samo, ale rozhodně mu to není ku prospěchu, spíš naopak. Ty sis na svůj dotaz v podstatě odpověděla sama. Každý rodič má tendenci vyzdvihovat svoje dítě, ale tvoje známá je asi extrém a nedá si to vymluvit. Tak jí nech být, třeba na to jednou přijde. My můžeme její děti jen politovat a vyvarovat se stejných chyb. P.S. o zubech se říká, že čím dřív mimču vyrostou, tím víc se kazí, takže žádná výhra.....
Manža se vrátil z cest tak se mu jdu věnovat, hezký večer všem.

cori
9. kvě 2010

Consti ještě jsem si vzpomněla, že jsem někde četla, že krom jiného jsou geniální děti spíš línější 😀 😀 😀 a o tom pohybu bych to taky viděla jak cerstvamama, když budeš dítě stavět na nožky, tak se bude dřív stavět samo, ale může přeskočit jinou fázi... A jinak - pro nás mámi je přece každé naše dítě geniální 😀 😀 😀

Moni, jj Ondra kouká strašně zvědavě, už ho mám s očima pořád v patách, je to sranda 😅 a šestinedělí končí - mno bylo míň náročné než u Káji a tento víkend jsem měla už pracovní - výsadba přísad na zahrádku a obouchávali jsme cihličky na plotek 😀 - sem si odjela nakojit a zase frnk obouchávat 😀 😀 😀 , ale je to relax (zatím) máme 4 tatrovky bouračkových cihel, takže kdyby jste se nudily, tak pro Vás kladívno a majz najdeme 😅 😀

consti
10. kvě 2010

Holky, díky moc 😉 . Já samozřejmě chápu, že pro každou mámu je to její dítě to nej 😵 . Jednou to nebudu mít samozřejmě jinak, ale tahle známá je vážně extrém. Jak jste psaly, tak hlavičku mimču skoro nepodkládá a pak se diví, že nějaké pohyby dělá dřív...Co se týká váhy, tak malé nepřibírá a ona se prostě strašně brání UM. Prostě ona je super matka, co kojila první dítě asi do tří let, tak nepřipustí, že u druhého to může být jinak a s UM pořád váhá, i když malé je opravdu až extrémně hubené a doktoři jí už UM doporučují. No každý jsme jiný a já ji asi nikdy nepochopím, ale děkuji za vaše názory. Jen jsem potřebovala vědět, jestli jsem já blázen nebo ne, když si o tom myslím svoje. 😉 Všem přeji zdravá děťátka, to je to nejdůležitější!!! 😵

ivulinda
10. kvě 2010

jaji do školky pujdeme až ve 3letech,ale víš jak manžel si myslí,že se hned všechno naučí a za všechno jí seřve nebo spíše naznačí,že by to neměla dělat a mě je jí pak líto.Ale Adélka je moc šikovná takž věřím,že se to zlepší.jinak jsme s manžou byly na oslavě 40narozenin jeho tety musím řít,že to bylo velké a pro mě na druhý den kruté 😒 tak jsem se zbombardovala,že mi bylo celý den špatně!!!!ale bylo suprově 😀

cerstvamama
10. kvě 2010

cori, pěkná brigáda, ale pro mně trochu z ruky 😀
consti - je těžký se na to koukat, ale každá máma to holt dělá jinak, podle svýho. Já ti zase přeju ať má vaše snažení brzy výsledek 😉
ivul, Adélka je náhodou moc šikovná, například jste se hodně brzy zbavily plen. A pak, děti se mají hlavně chválit, aby měly sebevědomí 😉
s tou školkou, někde jsem četla, že můžu dítě přihlásit do školky až v roce kdy má tři roky, tudíž pro nás je to příští rok. A jelikož je Adi červnová tak půjde až v září, takže vlastně až v roce a čtvrt. Do té doby to budu řešit nějakým placeným zařízením pár dní v měsíci, aby si zvykala a abych si mohla něco vyřídit atd.

consti
10. kvě 2010

cerstvamama děkuji. No dřív jak za půl roku ten výsledek nebude. Jsem čerstvě po operaci myomu, tak musíme ten půlrok počkat a až se vše zahojí, tak se zase začít snažit 😉 .

dzej
autor
10. kvě 2010

ahoj holky
Consti, tak ať jsi brzo zdravá a zadaří se vám 😵
Ivul no jasně!! Adélka je šikovná a když ji nechválí tatínek, tak ji chval ty. Já chválím Sabinku uplně za vše (teda jen to dobrý 😀 )
Jani díky za nabídku, ale my konečně máme stavební povolení, takže vezmu majzlík a kladívko a půjdu bouchat na naše 😀

muminek
10. kvě 2010

Ahoj holky, Cori tak dík tu tvou brigádu už mám naštěstí za sebou.
Tak jsme byli dneska v tý školce Martínek byl asi spokojenej noc se mu dom nechtělo. Dal si čaj s hrníčku, vyčural se na záchodě a hrál si s hračkama.

jajabmw
10. kvě 2010

Holky já bych klidně brigádničila, ale když vy jste daleko 😀 . Moni taky je Martínek červnový, tak jsme u zápisu byli a od března chodíme na pět dní v měsíci a já začnu hledat práci a chodit na angličtinu.
Jinak jsme zpátky ze závodů. Teda spíš manža a Lucinka. Nevěrnice jedna, jela radši s tatínkem 😀 , takže jsem byla o jednom děťátku. Ale bylo vidět jak si to moc užila, což jsem ráda. A co z toho plyne? Příští rok už s ním bude jezdit i Martínek a já budu mít víkendy pro sebe 😀 😀 . Nejsem moc sobecká 😒 ? Jo a máme dva zlaté poháry. Taky je u vás tak hezky jako u nás? Konečně se tu vyčasilo.

muminek
10. kvě 2010

Jaji podle mě sobec vůůůůbec nejseš a máš se na co těšit. A v čem závodí. 😀

ivulinda
10. kvě 2010

Moni a Dzej dííky moc.Já osobně si myslím,že je Adi šikovná a,že taková bud i v té školce.Vlastně od roku a 4měsíců nenosila plínky přes den a chodila čůrat na nočník,od 2let nenosí plínky na noc a v noci se nepočůrá,spapá všechno a,že někdy ojídá šunkunebo sýr no tak bože no,ale tím se jako nechlubím spíše jen to tak píšu vám.Já ji třeba taky chválím za všechno.Přinese mi třeba mobil když mi zvoní,nebo utěrku když je špinavá,a sama už taky papá takže si myslím,že ty základní věci umí a mluvit taky skoro umí nebo spíše věty se snaží dávat dohromady!Já jako její matka jí můžu pochválit 🙂 Ani nevím kdy by Adélka měla jít na zápis když je až v lednu,ještě jsem se neinformovala 😖

ivulinda
10. kvě 2010

jaji taky se u nás vyčasilo 😀 po té bouřce a slejváku se to dalo dokupy to počasííííí 😀

cori
10. kvě 2010

No jo, tak brigádnické posily nikde 😀 😀 😀 Tak se holt s MM nebudem nudit při dlouhých letních večerech 😀 😀 😀
Já taky byla s Kájou u zápisu, ale u nás je plno, takže nevím, chtěla jsem na těch pět dní v měsíci od února, ale i tak nás asi nevezmou, zase chybí celá volná třída. Ve školkách plno a na ZŠ se propouští 😒 , tak snad až se budu vracet to tam bude už lepší (teda hlavně abych se měla kam vrátit, že 😕 )

Consti taky přeji ať se daří a hlavně to zdravíčko 😉

Jáji, uplně tě chápu, já teď taky ráda své děti půjčuju 😀 😀 😀

Jani supr, stavební povolení vystaveno takže už se do tohle letos pustíte plnou vervou, co?