Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

coriven
22. říj 2009

Hi Jani, no nevím, asi su zodpovědná, ale nějak mi to připadlo samozřejmé. A to sem to léto chtěla jet poprvé k moři, dr. mně nechtěl pustit, ale nakonec sme ho ukecali - ale podmínka Savo pořád u sebe 😀
Jů vy jedete do HOdonína do ZOO, tak si to tam užijte 😉 Sice malá zoo, ale pěkná.

Ivul a kolik má MM let? A tys psala, že v tvém věku už mělo spoustu kamarádek dítka, tady u nás je to teda spíš naopak - já měla malou ve 26 a mám pocit, že su z města nejmladší 😀 😀 a to ty si tuším mladší.

Nám sluníčko taky krásně svítilo, tak sme vyrazlily na procházku (na stavbu - to sou naše procházky), ale už se vracíme zase docela studené. Tak sem malou šoupla MM a dávám si teplý čajíček, su nějaká uhondaná a to ještě nemám velké břucho, to pak zase budu chodit jako tučňák 😀

ivulinda
22. říj 2009

dzej to by mi neudělal!!On chtěl počkat aspoň rok,ale já jem čekat nechtěla.Nejdřív říkal,že mimi chce a pak zase,že ne tak jsem to vzala do svých rukou 😉 Druhé mimi už nebude.TED vypadám jako zlá a zákeřná co?? 😔

ivulinda
22. říj 2009

cori mě je 23let.Když jsem Adu čekala bylo mi 21let.mě to tak aninedošlo,že chci mít dítě když jsem byla sama,ale jakmile jsem měla po boku chlapa o kterým jsem věděla,že je ten pravý tak jsem po dítěti zatoužila!!A spousta mých kamarádek už děti měli.A ted to vypadá,ýe jsem nejaká mrcha 😢

ivulinda
22. říj 2009

cori manžel měl v září 25let

coriven
22. říj 2009

ivul a proč už druhé nebude?

jinak mně došel zajímavý odkaz, kdyby jste chtěli třeba vánoční dárek a rovnou tím i něco dobrého podpořit (vodící psy pro nevidomé), tak je možné je podpořit koupí trika na stránce: http://www.vodicipsi.cz/trika.htm

ivulinda
22. říj 2009

Cori měla jsem v posledním měsíci těhotenství problémy.V nemocnici mi pak řekly,že je nejvyšší čas vytáhnout Adélku s břicha nebo se udusí.A pak mi doktor řekl,že mi odcházejí ledviny a normální porod by mi vyvolal šok takže císař ☹ a k tomu mi ještě řekl,že mé tělo to těhotenství nepřijalo tak jak mělo...A moje gynekoložka mi řekla,že druhé dítě raději ne!nechci skončit na dialíze nebo čekat na novou ledvinu 😢

coriven
22. říj 2009

ivul já si taky myslela, že chci dítě hoodně brzo, ale pak nějak po studiu sem si zase řekla, že ještě nee a to chtěl spíš MM, ale já si chtěla trošku zapracovat 😅 a to sem si myslela jak sem rodinný typ 😀 už i při Káji sem měla choutky, že bych se do práce vrátila, ale pak sme se rozhodli mít další, takže třeba ještě ten rodinný typ budu 😀 😅
A asi je fakt, že jak člověk kolem sebe vidí ty miminka, tak se ta touha po nich přenese . Tak sem asi i pár kamarádek nakazila 😀 Jenže ony budou mít první mimi a já už druhé, no aspoň bude veselo.

coriven
22. říj 2009

ivul, tak to máš taky pěkný zdravotní peripetie 😒 , hlavně že nejsou zdr. následky. Joo ono si tělo řekne, kdy má čeho dost. Hlavně že porod dobře dopadl a jste zdravé 😉

lenkavano
22. říj 2009

holky já vám o kubíkovi napíšu večer ted na to nemám klid 2krát už jsem to měla dvakrát napsané |romány|a jednou mi vypla Lenča internet a ted po odeslání jsem zjistila,že nemám login.ufff. 😝

lenkavano
22. říj 2009

holky ahoj 😀 mám tisící odpověd 😉

ivulinda
22. říj 2009

cori díky.

sajmon113
22. říj 2009

Ahoj holky upovídané!!! 😀 😀 😲
Teda vůbec nějak nestíhám a tady se takhle "plotkuje" 😵
Jaji to je mi moc líto s tou nemocí. ☹ A dělá ti to nějaké problémy i v běžném životě? To je asi blbá otázka, že? Lucinky mi je taky moc líto, taky jsem si myslela, že první zoubky se moc nevrtají a hlavně jsem si myslela, že to moc nebolí.
Chiwu a ajvi studium při mateřské strašně obdivuju. Já jsem si chtěla dodělat na mateřské účetnictví, bohužel si to ze školy už moc nepamatuju a hlavně se to pořád mění a účetnímu platíme nekřesťanské peníze, ale ještě jsem se k tomu nedokopala a už asi ani nedokopu.
Ajvi vy teda máte pech. Chudáček Matýsek, salmonela by mě vůbec nenapadla. Hlavně že už je mu lépe. Jinak my na zadeček používáme bepanthen a na ten já fakt nedám dopustit, občas mívá Vojta opruzený zadeček, především když jí hodně ovoce, ale stačí večer máznout a do rána je to pryč. Zkoušela jsem i sebamed a Hipp, ale bepanthen je prostě nej.
Leni ahoj, téééééda 4 děti, to fakt obdivuju a navíc manžel kamioňák, a říkáš v poho - to nechápu. Mě ten náš prcek poslední dobou začíná vytáčet do stropu, začnu asi brzy šedivět.
Mončo já jsem teď taky po večerech žehlila, jak furt žijeme v tom bordelu, tak se mi prádla nakupilo ze čtyř praček a dneska jsem ještě převlíkala postele, takže mě zítra čeká další várka. Ale s tím pivem je to super nápad 😵 😵 , to asi taky zavedu.
Zoubek na fotce už mám vlasy krátké, ale ještě nemám jinou fotku, kabel od foťáku je vystěhovaný někde na půdě, takže nemůžu stahovat fotky. S tou lahví je to dobrý nápad, my teda s pitím problém nemáme ale kámoška měla stejný problém a taky to vyřešila tímhle. Já vařím Vojtovi čaj bylinkový dohromady s ovocným od Lerosu a trošku mu to říznu nějakou dětskou šťávou. Ale pije pořád přes dudla, nechávám ho ať si to ještě užije. Normální dudlík má jenom na spaní.
Holky už ani nevím na co všechno reagovat. Snad jenom, že my jsme s manželem 6 a půl roku a manželé přes dva roky. Ale hned jak jsme spolu začali chodit, začali jsme spolu i bydlet, po dvou letech začali spolu podnikat a když jsme zjistili, že spolu vydržíme 24 hodin denně 7 dní v týdnu tak jsme se vzali 😀
Jdu na večerní kolotoč krmení, koupání a uspávání a pak mě čeká potahovací hmota na dva dortíky, už teď mě bolí ruce 😝

dzej
autor
22. říj 2009

Jani to je super typ na vánoce, ty trička a ještě pomůžem 😉 My letos děláme opět kalendáře a ještě ty fotoknihy od HAPPYFOTA jsou za 150 tak jich naděláme hromady - shrnutí od narození Sabinky ať to můžou babičky ukazovat 😉
Ivul ty jo 😔 tak hlavně, že to první těhu a porod proběhl dobře, třeba se ještě tělo nějak vzpamatuje a budete mít další mimi, ještě máš času dost. Já měla Sabulu ve 30, a pro mě to bylo - nebo je - tak akorát. Sice jak už jsem psala ,ještě nejsem v pohodě po porodu, ale těhu jsem měla krásný.
Leni na to je nejlepší si to vždycky zkopírovat, když píšeš dlouhej text, já už jsem poučená 😀 😀
Simčo a ty máš i tmavší barvu, ne? Jsi mi přišla víc blondýnka 🙂 A jak pokračujete? A co prst?
No my jsme vlastně spolu začli taky hned bydlet. Začli jsme spolu chodit, za 2dny Jirka odjel na dovolenou, pak hned já no a pak už jsme byli spolu. Ale teda pořád nějak odolávám a jsem stále slečna 😀 nějak se mi do chomoutu nechce 😝 Jinak jsme spolu 9tej rok, ale to už jsem několikrát psala, že jsme spolu od pádu dvojčat 😲
Holky já pořád nevím jak s tím pokojíčkem, našla jsem tu na koníkovi přímo reference na ty poláky a asi do toho půjdem. Jen mě štve, že nemají otevřeno v sobotu abych na to koukla, přece jen reál je jinej než fotky 😔

dzej
autor
22. říj 2009

fíííha ted slyším, že dal někdo do babyboxu 7 měsíční dítě 😢 ale aspon, že ho dali tam... i když to nepochopím. Já mám pořád ten syndrom jak ted říkali na Nově - fascinace dítětem 😀 😀

jajabmw
22. říj 2009

Ivu no tak to je hustý co jsi zažila ten poslední měsíc těhotenství 😝 . Hlavně že to dobře dopadlo a jste obě zdravé 😉 . A plně chápu že další dítě riskovat nebudeš. Já jsem v prvním těhu prodělala v 5.měsíci trombózu a nic moc. Musela jsem si píchat injekce do konce těhu a pak jsem brala léky 1,5 roku. No a při druhém těhu jsem si píchala od začátku a věřte mi že to je nic moc 😠 😝 . Ale bez těch injekcí by to bylo dost špatné, mohla bych o mimi přijít a nejhorší varianta byla že bych tu už nemusela být ani já 😅 ☹ . A tak i když bych třeba další dítko 😅 kvůli zdraví bych mohla mrně max adoptovat nebo vzít do pěstounské péče. Ale teď mám Martínka a zatím to stačí 😀 .
Sajmon vůbec není blbá otázka jestli mi moje nemoci vadí při běžném životě. Šelest vůbec nevnímám a tu chlopeň taky ne. No a cholesterol, ten je o dietě a tu se snažím dodržovat, ale taky to není jednoduché 😅 . Snad nejvíc mi vadí, tzv. leidenská mutace, kterou mám v homozigotní formě(tak teď jsem vás doufám nevyděsila 😅 ). Musím ještě stále brát léky(které berou hlavně starší lidi 😠 ) a na ty se nesmí moc jíst zelenina 😠 kterou já miluju. A třeba brokolice? Tak na tu můžu zapomenout, ruší účinky léku. A nesmím si cokoliv zlomit, nemůžou mi kvůli riziku trombózy dát sádru 😅 . Holky jsem prostě aušusová jak říká jeden kamarád mého manži 😀 . Na gyndě když jsem po šestinedělí říkala svoji anamnézu, tak se mě sestra ptala jestli ještě žiju 😀 😀 .
Já jsem holky taky děti nechtěla brzy, ale osud to za mě naplánoval jinak. Je ale pravda, že jak jsme spolu začali s manžou chodit, tak jsem o nich začala přemýšlet. No a jedno mi udělal na narozky(to byla Lucinka) a druhé se narodilo dva dny před mými narozkami(to je Martínek). My jsme se znali už dlouho, 8 let, jednou jsem chtěla chodit já s ním pak zase on se mnou a nakonec jsme to naštěstí dali dokupy. A pak to šlo ráz na ráz. Sice mě občas štve, ale i tak bych neměnila 😀 . Lucku jsem měla ve 23 a Martínka ve28.
Holky mají ti vaši prckové dudlík? My jo a mám strach, že se ho jen tak nezbavíme ☹ . Máme ho sice jen na noc ale i tak. U Lucky jsme ho v jejích 22 měsícíh stratili a byla úplně v poho. Dostala místo něj plyšáka a bylo. Ale Martínek je víc tvrdohlavý, tak mám strach jak to bude u něj.
Jé holky to vám musím ještě napsat. Marťas za mnou včera přiběhnul a volal na celé kolo:bobek bobek a pak najednou s takovou úlevou řekl ještě jednou bobek a bylo. A měl ho ve slipech 😀 . Naštěstí to byl tuhoš tak jsme vysypali do nočníku a ještě se vyčůral. Ale kdyby jste viděli ten obličejík jak se mu ulevilo když se vykakal, to byla sranda 😀 . Jo to je tak když reaguju pomalu 😀 .
Už musím manžu pustit k počítači, tak pa
Jo a Evi vůbec za nic neděkuj jsem ráda, že jsemti mohla alespoň psychicky pomoci 😉 .
Dzej tak ten syndrom mám na 100% taky 😀

lenkavano
22. říj 2009

Tak holky už jsem tu.Kubík má opožděný vyvoj řeči dysfázii.okolo roku a půl přestal používat slova co už uměl a řečově se nerozvíjel.každý nám řikal neboj ve školce se rozmluví ,ale nerozmluvil.nastoupil tam v necelých 4letech a když jsme viděli že se to nelepší tak jsme začaki jezdit na logopedii.byli jsme na ušnim ale sluch má Kubík v pořádku.Na popud foniatričky jsme se objednali na foniatrickou kliniku v Praze.Kuba tam jezdil jednou za půl roku na měsíční pobyt.Byl tam celkem třikrát ,ale zlepšení bylo minimální.Brali jsme si ho jednou za 14 dni domu na víkend.
Neuměl skládat věty z víc jak dvou slov ,přesmykoval slabiky,neužíval zvratná zajmena (si ,se)a špatně vyslovoval skoro vsechna pismena,takže mu nebylo skoro vůbec rozumět.
V červnu mi logopedka řekla,abych se už pomalu rozhodovala jak dál ,jestli Kubu dát do logop. školy od září příštího roku ,nebo mu dát asistenta do klasické.Letos jsme byli u zápisu ,ale čistě jen z formality.Má odklad a měl jít ted od září do klasické školky do předškoláků.Nedovedla jsem si představit ,že by Kuba byl na internátě ,ale logopedka mě přesvědčila ,že by to pro něho bylo lepsi ,protože je tam péče logo. od rana do vecera. Tak jsem se spojila e-mailem s ředitelkou s Hradistě. Byla jsem překvapená její odpovědí ,byla hrozně hodná a hned nás zvala ,ať se tam přijedem podívat ,že nas rada pozná .Večer předtím jsme tam jeli ,tak jsem si říkala ,že si ho tam určitě nechají. A taky žejo. 🙂 Ředitelka nam navrhla jestli bysme ho tam nechtěli dát ještě do školky ,že by si už navykl a v klasické by ztratil zase rok času. Tak i přesto ,že mi bylo ouvej jsme souhlasili. Mají tam hrozně hodné učitelky a vychovatelky ,je to tam takové "rodinné ". Je u nich uplně cítit ta láska k tě m dětem .Nejdřív Kubu 14 dní testovali co umí kvůli individuálnímu plánu, a teď se už učí. V pátek když jsm e pro něj byli ,tak mi učitelka říkala ,že je snaživej a strašně hodnej a na to jak je tam ještě krátkou dobu ,takže udělal dost velký pokrok a je to opravdu znát. Ještě, než do školky nastoupil tak už mluvil ve větách a měl už normální slovní zásobu ,akorát že ty slova pořád komolil a nebylo mu pořádně rozumět. Představte si holky,že tam má i lásku 🙂 ,jmenuje se Nikolka a když jsme s ním v pátek odjížděli tak ho hladila po tváři a byla smutná že odjíždí domů. .teda já jsem ted úplně vyflusaná ale zase se mi ulevilo,že jsem se mohla svěřit. 😉

lenkavano
22. říj 2009

sajmon já se naučila vypínat.když už mám nervy na pochodu tak prostě vypnu a nevidím a neslyším 😔 .ale kolikrát řvu až mi přeskakuje hlas a to jsem pak spíš pro legraci a to i manžovi,ten se mi vždycky taky chechtá když je zrovna doma.tak mu pohrozím že jim sbalím bágly a může je vozit po republice a to ho úsměv hned p
přejde. 😀 😀
jaja a dovedeš si představit nás jak se třeba tváříme když pokládáme bobky?to by jsme se třeba divili 😀 😀 😀 natož malej Martínek 😉
my měli dudáka naposledy před 14dny.Lenča do něj vykousla díru a já ji ho dávala když jsem ji večer dávala spát.párkrát podudala a letěl mi na hlavu 😒 .byla tak unavená,že usnula i bez něj a spala v pohodě celou noc.tak už jsem ji jiného neukazovala akorát má v hračkách toho děravého a toho úplně ignoruje. 😝 😀 a jiného vůbec už nechce usíná v pohodě bez něj.za to nočník je její kamarád ale jinak než by měl.narazí si ho na hlavu a nosí ho jak sombrero.ale prdelku na něj neposadí. 😒

petronilla
23. říj 2009

Dobré ranko povídalky 😅 😵 ,

nejprve taky vítám Lenču-to mě mrzí,že máte takové trápeníčko,ale určitě bude Kubík dělat velké pokroky a to je hlavní.je fajn,že se mu tam líbí a když už tam má lásku,tak to bude vůbec v pohodě 😵 😉 .Držíme pěstičky!!!!Jinak to mám stejné ja Ty,taky mi občas přeskakuje hlas tím řvaním,snažím se dlouho ovládat,ale pak to prostě už nejde.A nejlepší je,že jak každou chvíli ječím "Áďoooo...",tak už mě Adélka napodobuje a intonaci už má teda vypilovanou 😀 .No a co se týká nočníku-sice si na něj sedne ale asi na 2 vteřiny,řekne "není" a vzápětí udělá louži někde vedle a řve "fůj,e-e" 🙂 .

Jani-dzej-včera jsem se k tomu nedostala,tak aspoň dodatečně dnes všechno nejlepší Sabince a pusu k tomu 😵.

Jani-cori-to je fajn odkaz na ty trička,už se mi začíná o Vánocích zdát 🙂,hlavně,že jste s mimískem v pořádku a pěkně na sebe dávejte pozor 😉.

Ivul,Jájo-to je na prd,když jsou takové zdravotní problémy,tak hlavně ať se nezhoršují!!!!

Ajvi-držíme pěsti,ať je salmonela brzo pryč,chudáček malej 😔 .

teď už vůbec nevím co kdo předtím psal,takže všechny zdravíme 🙂

A na závěr perla Adama-minule jsem na něj měla nějakou otázku a on mi s vážnou tváří říká"Radši by ses mě měla zeptat,s kým se ožením",tak nevím,jestli to není nějak brzo,plánovat v 6 letech svatbu 😵 .Ale sedí s tou svojí Pavlínkou v lavici a nedávno mi v šatně dala moje potencionální budoucí snacha pusu 🙂.Ale Adam tvrdí,že do ní ještě není úplně zamilovanej,že to se ještě uvidí,ale vzít si jí chce a děti budou mít prý asi 2.a barák budou mít žlutý 🙂 .

ivulinda
23. říj 2009

Jaja tak to je mi líto s tím tvím zdravím,vidíš co si ženy všechny vytrpí kvůli tomu aby měli dítě?!Jako riskovat už nechci svoje zdraví a pak by manžel to asi těžce nesl,nechce druhé kvůli tomu prvnímu těhotenství.Ale já nezoufám a nějak mi to nevadí,protože mám Adélku a při těch problémech co jsme měli k tomu jak byla malinká tak jsem rááááááááda,že je zdravá a vyvíjí se tak jak má 😉

Jaja a jaktože jsi měla tromózu?a ty jsi taky psala,že pujdete na nějaké testy to kvůli čemu??Doufám,že ti nevadí že se tak vyptávám 😕

lenkavano
23. říj 2009

ahoj petronila díky za povzbuzení a přivítání. 😉
no vidíš jak už to má Adík naplánované 😀 naše Klárka je permanentně do někoho zamilovaná už od školky,ale vrchol byl ,když se loni ,byla v 2.třídě zamilovala do spolužáka našeho nejstaršího Boba,ten byl v 9.třídě.když měli třeba tělák venku a Klárka už skončila školu tak tam za nimi šla,někde si sedla a hypnotizovala Krču |jeho přezdívka|jak běhá,skáče nebo hraje fočus 😀 😀 .Bob mi o tom pak doma říkal,že je Klára zvíře 😉 .jo a jednou se ho prý krča zeptal:hele proč na mě ta tvá ségra pořád tak kouká?:a když mu Bob řekl,že je do něj zamilovaná,tak za ní šel a jen tak ji pozdravil,no a naše Klára 2dny nespala. 😀 😀 nebo jsem pro ni kolikrát jela a třeba jsme potkali kluky z té devítky tak jsem si říkala,to jsem zvědavá jestli ji krča pozdraví a představ si ,že oni ji pozdravili všichni kluci. 🙂 nebo pořád ukecávala Boba aby si s krčou sedal na obědech u stolu,aby si k nim mohla sednout.takže to byl vždy pohled 😅 .u stolů vytáhlí devátáci a naše zaprcatělá Klára mezi nima 😀 .pak mi Bob říkal:mami divím se že nemá Klára ještě vypíchlé oko z toho krči:ted už je krča na střední a tak si kluci píšou přes icq a to je Klárka jak policajt. 😀 😀 😀 no a nemusím asi dodávat jak z ní byl Bob vždycky strááááášně nadšenej. 😝 😝

coriven
23. říj 2009

Ahojte,
Leni koukám taky dobré historky z dětských lásek 😅 Šak a co víš, třeba se fakt jednou dají dohromady 😉 7let věkový rozdíl - ted je to moc, ale můj MM je o 6 let starší a ani nám to teď nedojde, ale je fakt, že já byla na základce a on už navýšce, tak se dycky smějem 😀

Hi a Peti, to stejně musí být sranda ty malé prcky pozorovat jak si tyhle svoje první lásky prožívají a Adámek, jak vidět v tom má jasno - jednou mu to připomeň, hi.

lenkavano
23. říj 2009

cori no tak to by byl gool. 😀 no myslím,že si ještě užijeme.ale po mě to nemá 😀 😝

lenkavano
23. říj 2009

holky za chvíli mám doma Kubíčka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 já se snad nedočkám.

petronilla
23. říj 2009

Leni-je to fakt sranda,kdoví co nás všechno čeká s dětičkama,dovedu si to představit,jak Klárka hlídkuje u PC,když si kluci píšou 😀 .Tak se krásně s Kubíkem přivítejete a užijte si společný víkend!!! 😉

Jani-to víš,že mu to jednou připomenu 🙂 ,učitelky říkaly už ve školce,že už teď je Adam pod pantoflem,že ho Pavlínka naprosto ovládá,tak nevím,co bude za pár let 😀 .

lenkavano
23. říj 2009

holky Lenča má dneska vláčkovej den.to si hraje na vláček s Kubou on je mašina a ona se ho akorát drží jak připojenej vagonek a chodí po bytě,ale ted s tím rozdílem,že mašina jsem já|no,hm|a Lenča se mě drží za zadkem,takže nic neudělám.při otočení nebo sehnutí do ní vždycky žduchnu pr...í,ona si na tu svou kecne,takže moldánky a utěšování a tak je to furt dokola.Ale Kuba mě asi vysvobodí ona se ho totiž určitě hned chytí. 🙂

petronilla
23. říj 2009

Leni,naše holky jsou skoro stejně staré,viď? Přesně tuhle hru na vláček tu mám denně,Adam už je asi 3 roky naprosto posedlý vším kolem vlaků a tak už i Aduš je stejně "postižená",staví si už sama ty dřevěné koleje a s Adamem jezdí 🙂 .

lenkavano
23. říj 2009

Petrus no jo vidíš to.Kuba je jen o rok starší než Adámek a Lenička jen o 1měsíc od Adélky 😉 .už se mě to klíště pustilo.uf.

coriven
23. říj 2009

ahojky,
možná vám taky došel odkaz z rodiny.cz na hříčky a říkanky, je to dobré pro inspirace, tak snad to půjde spustit:
http://www.rodina.cz/clanek7141.htm

petronilla
23. říj 2009

Leni-moje klíště už usnulo a druhé mi přivedou naši až navečer,takže mám teď klídek,půjdu si udělat obýdek 🙂

Jani-taky jsem na to už narazila,je to super,Adélku to dost baví 🙂

lenkavano
23. říj 2009

cori lenča je z toho úplně paf,takže pouštíme a zase nic neděláme. 😀