Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
27. říj 2009

ahoj holky 😵
zdravím vás a na rovinu říkám, že dočítat nebudu 😀 jste toho nakecaly tolik, že bych to nepřečetla než se malá vzbudí. 😝
Dneska budem spát u babi, babi bude hlídat a my si s Jirkou uděláme asi po roce krásnej večer 🙂 a zítra jedem do Polska s babi, tak Sabulku necháme doma Jirkovýmu bráchovi na hlídání 😀 určo se bude mít dobře, ale já už ted mám nerv a je mi smutno, ale nechci jí tahat tady nějakých 300Km a zpět 😝 Tak nám držte pěsti ,ať to hlavně já 😀 😲 zvládnem. Tak já zas mažu, mějte se krásně a zítra přeji hezký svátek, plný sluníčka. Tady v Brně vykukuje 🙂

lenkavano
27. říj 2009

dzej příííjemné nákupy 😉
a ten večer no já jsem si to vybrala tento víkend ale dětičky byly doma.ale i tak to bylo pěkný 😉

dzej
autor
27. říj 2009

Leni děkuji, jedem hlavně kouknout na ten pokojíček 😉 No my chcem jít do kina a pak na nějakej koktejl, takže jsme rádi, že budem sami 😀 No uvidíme jestli nebudu koukat každou chvíli na hodinky 😝

lenkavano
27. říj 2009

tak nechhodinky doma 😀 at z toho večera něco máte.neboj babička to určitě zvládne a Sabinka bude určitě spokojená.neboj.
to mi připomělo.když byl Klárce asi rok tak jsme jeli dřívější parta|všichni už mají děti|na kapelu Benefit na letní parket na zábavu.já si taky říkala ach jo já to asi nezvládnu a pak jsem tam řádila jak černá ruka 😀 😀 😀 úplně jsme se přenesli v čase,já málem zapoměla i na to že mám doma svištata.a ještě mě tam balil nějakej mladas a manža zíral 😀 😀

ajvi
27. říj 2009

jani, dělám v bance, já nevím jestli byx pro mě měli místo hned, ale když jsem šla na MD, tak říkali, když budu chtít nastoupit dřív, tak ať se určitě ozvu. řekla bych že za těch 10 let, co jsem tam byla, jsem si udělala docela dobré jméno. a ta holčina co je po mě, tak má ve smlouvě přímo, že je zástup, než se vrátím já. (ta by mi asi moc nepoděkovala 😉 ).a manžel by výpověď dávat nemusel, byl by dám zaměstnanec, jen na MD. (jako to máme my). ale tak já myslím, že to nebude tak horký.....určitě by se mi ale stýskalo po broučkovi.
to sktřídaní na MD by bylo super, ale z toho by nebyl nadšený ani jeden náš zaměstnavatel...

cerstvamama
27. říj 2009

ajvi
Já bych do toho šla. U nás to ale nejde, manžel má vyšší výplatu a taky neposedí ani vteřinu a na MD by se nudil. Být tebou tak jdu do toho, vždyť bude Máťa s tátou tak co? Něco jinýho by bylo kdybyste ho nechávali třeba s paní na hlídání.

Dneska jsme byly s Adélkou na kroužku. Bylo to zajímavý, společně se mluvilo a zpívalo anglicky a na prcky každá máma mluvila svým jazykem. Adi vypadala že jí to zaujalo. Ke konci už se otrkala a pustila se mojí nohy 😀 Ne, vážně, pak už chodila za jinýma dětma a nedívala se furt po mně.
Večer jdeme na tu akci tak držte palce ať to Adí zvládne a můžeme zůstat aspoň hodinku. Dala jsem jí spát pozdě, teď ještě chrní, tak by mohla do osmi vydržet. Zatím pa a mějte se!

lenkavano
27. říj 2009

holky tak Lenina má teplotu 38.ach jo.a Kubíka rozbolel zub. ☹

jajabmw
27. říj 2009

Ahojda holky. Tak včera nám píchli poslední Hexa a já celá nervní čekala na nějakou šílenou reakci a ono nic 😀 . Ani nevíte jak jsem ráda. Sice mi doporučení sestřičky ať je Marťas dva dny v klidu přišlo docela vtipné, ale docela se dá ukočírovat. Za chvíli jdeme na Hallowen co má Lucinka ve školce a budeme tam vyrábět dýňová strašidýlka 😅 . Jsem na sebe zvědavá, protože tyhle věci mi fakt nejdou 🙄 , ale budu se snažit. Martínka bereme s sebou, když mu nic není a navíc je mezi dětma šťasnej 🙂 .
Ajvi já bych do toho šla. Jak jsem dlouho doma(6 let) tak bych brala i domácí přivýdělek aby byla změna a korunky navíc by se taky hodili 😉 . Když bylo Lucince 2,5 roku tak mi nabídli jít dělat tady na vesnici na půl úvazku do prodejny. Tak babička ten půl rok pohlídala a pak šla Lucka do školky. A vlastně jsem tam pracovala než co jsem otěhtněla s Martínkem. Byla to fajn změna 🙂 . Je pravda, že jsem měla občas pocit, že mi u Lucky něco utíká a že ji zanedbávám, ale myslím, že to nebyla pravda. Chvilky co jsme byli spolu jsem si pak o to víc užívala 🙂 .
Leni snad se vás nechytila chřipka, potvora jedna 😠 . Ať Leničce brzy klesne teplota a Kubíka přestane bolet zub!
Holky zítra jedu na nehty a zatancovat si na dance aerobic. Hrozně se těším, i když vím, že přijdu úplně vyřízená, protože ta cvičitelka je ras.
Tak zatím pa

jajabmw
27. říj 2009

Holky vy jste usnuly zimním spánkem že jo 😀 ? Plně vás chápu, já bych se už taky ráda vyspala, ale na to si musím počkat až dětičky trošku odrostou 😅 .
Tak dobrou noc!!

lenkavano
27. říj 2009

ahoj jaja 😉 já ještě nespím ale nikdo z vás si se mnou nechtěl psát ☹
jak dopadl Hallowen a co Martínek je pořád v poho? 😉

lenkavano
28. říj 2009

tak holky jsem tu s prvním zážitkem který nás hodně poznamenal.jen doufám,že se mi po napsání zase nesmaže a taky doufám že vás tím nebudu otravovat. 😒
stalo se to když bylo Klárce asi 3a půl roku.zrovna začala chodit do školky,byla dost napřed tak šla dřív jak ve 4letech.tenkrát měla angínu a málem zameškala vánoční besídku.ale šly jsme na ní ikdyž neměla nic nacvičené.byla nejmenší z dětí taková miminkovská.když předváděli pohádku boudo budko tak zaskočila za klučíka který se styděl.nasadili ji růžky a byla kozlíček roháček.kdybyste ji holky viděly ,mě tekly slzy,krásně to zahrála ikdyž neuměla přesně věty tak to říkala po svém,nakonec byla hvězdou besídky.byli jsme tenkrát s manžou na ní strašně hrdí.besídku máme dodnes na kazetě a ta kazeta mi tenkrát strašně moc pomohla.tenkrát jsme ještě netušili co nás čeká ☹ ☹ 😢
těsně před vánoci dostala Klárka neštovice.pro mě celkem banální nemoc,dnes už to vidím jinak.u štědrovečerní večeře s námi seděl pupkins 🙂 mazali jsme a mazali.den po štědrém dnu začala mít horečku a brečela že ji hrozně bolí hlavička.myslela jsem si ,že má zase nějakou virozu a dala ji panadol,aby ji bylo lépe.noc byla klidná.
druhý den ráno za námi přišla do ložnice.pořád jakoby škobrtala,ještě jsme si dělali legraci,co to předvádí.když jsme si ji vzali do postele,tak jsme se zděsili.klepali se ji ruce i nohy,těkaly ji panenky a špatně mluvila.bylo na ní vidět,že je sama vyděšená.začala jsem strašně strachem vyvádět,a manža mě ,ikdyž byl stejně vyděšený jako já,krotil,abych malé nenaháněla ještě větší hrůzu.
ihned jsme jeli do nemocnice u nás,kde nás podezírali,jestli jsme někde nenechali povalovat nějaké léky,že je mohla sníst.vůbec si nevěděli rady,strávily jsme tam asi dvě hodiny.Klárka se zhoršovala minutu od minuty.jeli jsme rychle do Hradce.nedali nám ani sanitu.v duchu jsem ten špitál proklínala.
v Hradci nás přijali na neurologickou kliniku.Klárka už nemohla chodit,mluvit a už se klepala celá.byl to zoufalý pohled,ještě před týdnem šikovný kozlíček roháček a ted......
na klinice nám řekli ,že ji udělají lumbální punkci.chtěli jsme tam být ale řekli nám že by bylo opravdu lepší kdybysme u toho nebyli.stáli jsme na druhé straně chodby a brečeli.slyšeli jsme jak strašně brečí a naříká.když jsem předtím od ní odcházela tak byla hrozně vyděšená a brečela.nikdy nezapomenu na její oči.
chtěla jsem tam s ní zůstat ale neměli pokoj s přistýlkou.tak jsme jeli domů.doma to bylo hrozné.hned jsme zalehli a objímali se a modlili se aby se Klárka uzdravila. uprostřed noci mě probudil zvuk.šla jsem se podívat a našla manžu zhrouceného v kuchyni.strašně brečel,hrozně se o ní bál.ptali jsme se co jsme komu udělali,jestli jsme snad někomu neublížili a ted přišel třeba trest.už jsme do rána nespali.ale jakoby jsme si ještě víc uvědomili,že žijeme jeden pro druhého,že jsme si prostě souzeni.to jsme si koneckonců později ještě zopakovali,ale o tom příště.
druhý den ráno nám volali z nemocnice že mám přijet a být tam s malou.hned jsme hnali.Klárka na tom byla snad ještě hůř aspon mě to tak přišlo.nemohla si ani sama sednout,měla infůze.diagnoza Zánět mozku.prý to má jedno dítě ze sta.když manža odjel bylo to těžké.byla jsem štastná že jsem u Klárky ale zároven mě pronásledovala beznaděj,když jsem se na ní dívala.nevnímala.
pamatuju si ,jak byl v Hradci silvestr a ohnostroj.stála jsem u okna a měla vztek.zlobila jsem se na ty lidi co se tam baví,že máme takové trápení.modlila jsem se nahlas aby se v novém roce Klárka uzdravila.o pláči nemluvím.manžovi bylo doma též smutno.nic ani neslavil nebylo co.staral se o tehdy 14měsíčního Kubu a 9letého Bobše.

lenkavano
28. říj 2009

Klárka se vůbec nelepšila.bylo to hrozné.už jsem přestávala věřit,že se malá uzdraví.ikdyž doktorka mě denně ujištovala,že bude zdravá.psychicky jsem to nevydržela a tak se se mnou manža vyměnil.byl tam sice taková rarita taka s dítětem,ale on to neřešil.já byla doma a dokola si pouštěla kozlíčka roháčka.ze slz by byl potok.ironií bylo,že se druhý den po mém příjezdu osypal Kuba.pořád jsem ho pozorovala a strachy nespala.Ale Klárka se začala uzdravovat.každý den mi manža volal jaký pokrok udělala.vše se učila od začátku.chodit,mluvit,sedět.jednou mi zazvonil telefon a na druhém konci se ozvalo Ahoj mami.sice mluvila s potížemi ale mluvila.brečela jsem štěstím .asi za 10dnů je pustili domů.ještě se klepala a byla nejistá v chůzi,ale časem vše odeznělo.dnes je to krásná zdravá holka a na nemoc vzpomíná tak jako pamatujete jak jsem se klepala?ale v nás to zůstalo.občas když na to vzpomeneme máme oba slzy v očích.už to v nás bude napořád ikdyž se uzdravila.

ivulinda
28. říj 2009

leni moc krásný příběh,ale smutný až mi ukápla slza 😢 nevím co napsat...Naštěstí je Klárka zdravá a spokojená!!!!!!!ale čím byl způsobený ten zánět mozku?pslala jsi to docela pozdě 🙂

lenkavano
28. říj 2009

ahoj Ivu v Hradci nám říkali že by se už nemělo vůbec mazat pudrem,že se tím vlastně puchýřky ucpou a viry jdou do těla.takže tak to bylo u Klárky ten vir se jí dostal do těla a napadl mozek.měla vlastně jakoby zánět mozkových blan ale z neštovic.Kubu uz jsem skoro vůbec nemazala a nemá ani jizvičku.
jinak já jsem teprve před deseti minutama vstávala 😀 😝 Bob se postaral o Kubu a Leničku ,a nechal mě spát.a manža mi volal a nechápal že ještě spím,že už je půl dvanáctý.já mu nevěřila. 😀 😀 😀

cerstvamama
28. říj 2009

lenka
A čím se to má mazat? Někdo říká, že genciánka je rakovinotvorná a prosazuje pudr, teď zase tohle... Člověk fakt neví. Jinak mě ten váš zážitek taky dojal. Hlavně že už je s Klárkou všechno v pořádku. Je to hrozný, vidět trpět svoje dítě a nemoct nic dělat.

Máte taťky doma když je volno? Ten náš odjel dnes služebně pryč a vrátí se zítra. Tak jdeme za chvíli s kamarádkama do parku, vybavený kafem v termosce a po cestě ještě nakoupíme nějaký dortíky. Zatím pa a hezkej den.

petronilla
28. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Leni-to je děsný,když jsem to četla,bulela jsem jak želva 😢 ,nejhorší je fakt ta bezmoc ☹ ,vůbec si to nedovedu představit,něco takového prožít.Ale Klárka je statečná a ustála to a to je moc dobře 🙂 .
To máš teda hodné dětičky,že Tě nechají takhle vyspat 🙂 .

Moni-my sice máme taťku doma,ale spí mezi nočníma,takže jako by doma ani nebyl 😀 ,ale za chvíli nám dorazí kamarádka-kolegyně s 10 měsíční holčičkou,tak to bude veselo v bytečku 🙂 .Vy si taky užijte park a kafíčko 😉 .

Ajvi-taky bych do té práce asi šla,ale s těžkým srdcem 😵 ,šla jsem takhle od Adámka,když mu byl rok jen na asi 4-5 služeb v měsíci a první noční jsem měla strašný výčitky svědomí,ale postupně jsem si chodila do práce "odpočinout" od toho stereotypu doma a teď jsem s šéfovou domluvená,že když budou potřebovat,tak se ozvou a zase bych klidně občas chodila.

Jani-jak jste pořídili v Polsku a jak Sabinka zvládla odloučení od rodičů 😉 ?

Jaja-to je dobře,že byl Martínek bez reakce,užij si nehty a taneček 🙂 .

lenkavano
28. říj 2009

ahoj holky, děkuju vám ,jste opravdu hodný.mě se zase trochu ulevilo když jsem to hodila na "papír".Cer 🙂 doktorka nám řekla že pudr se nanáší jen v případě kdy se dítě škrábe a to jen tenoulinká vrstvička spíš jen náznak.jinak nechat bez.a taky ji tam normálně sprchovali,já myslela že se to nesmí že zůstanou jizvy a oni že to je pověra,sprcha prý neublíží.denně jsme Klárku koupali.o té genciálce jsem taky slyšela ale zase ve spojení s afty.kdysi jsem koukla na téma zemřelo mi dítě.byl tam stejný případ jako my akorát že ta holčička měla ty příznaky postupně ,Klárka je měla hned najednou.chvíli jsme si stou maminkou psali.taky měli doktoři přístup jako u nás.potom když se hodně zhoršila tak ji najednou poslali do Prahy.bylo už pozdě.po pár týdnech tam malá zemřela.když jsem mamince psala jak to bylo u nás tak jsem se pak cítila provinile že to u ní dopadlo nejhůř jak to jde a u nás dobře.ale vyvedla mě z toho,prý si je vědoma toho,že kdyby se nenechala odbýt tak malá mohla žít,už znala podobný příběh i od někoho jiného.musí ji to hrozně bolet. ☹
jinak tatku doma nemáme ,až v neděli,ale zítra jede kousek od nás tak tu prý udělá pauzu tak s námi bude 9hodin.
Peto tak už máte doma asi veselo vid. 😉 no Bob nejenže mě nechal si přispat ale taky mi pomohl uklidit abych to dohnala,tak už mám podezření jestli to nebude něco za něco. 😀 😀 😝 😝
Jani taky by mě zajímalo jak jste pořídili v Polsku.jsme holky zvědavý? 😀 Sabinka to určitě zvládla dobře vid 😉
Jaja na taneček bych šla taky akorát že bych se tam plácala jak velryba. 😉

petronilla
28. říj 2009

Leni,to je strašný,když rodiče přijdou o dítě 😔 ,ani to nechci domýšlet ☹ .
No u nás sice veselo bylo,Aduš pořád chtěla tu mrňavou kámošku machlat a rvala ji svoje pití,no musela jsem být pořád ve střehu,ale pak začla Emička kňourat a bulet a nepřestávala,zdálo se mi,že má horkou hlavičku a taky mi pak kámoška z domu psala,že má 38,tak se jen modlím,aby to naše děti nechytli,chceme jet v pátek plavčit do Hradce do bazénu 🙂 .

chiwule
28. říj 2009

ahoj holky, hlásím ze zákopů, že mám angínu, 38horečky, skolilo mě to v po večer, úterý jsem ještě "léčila" panadolem, dneska už jsem dostala od dr atb. blbý je, že mám manžu od pondělí do dnešní půlnoci na služebce, takže jsem musela zvládnout postarat se o malou a vydržet. Málem jsem se sesypala! Ženská ale evidentně vydrží všechno 😒 no aspoň něco zhubnu 😝 nechutná mi jíst a ani nemůžu polykat 🤐
jdu se dál potit, Anet spí, snad to na ní nenaprskám. Jsem zvědavá, kdy už ty Jobovy podzimní rány skončí... nejdřív táta popálenej od proudu týden před svýma 60tinama, teď já angína, tchánovci jsou prej taky choroši... jsem nějak ve střehu, neštěstí nikdy nechodí samo 😠 tak páček a shledáček...

lenkavano
28. říj 2009

ahoj holky 😉
Peto no vidíš Lenča měla taky teplotu včera 38.zkoušela jsem ji na to nic nedávat jestli se ještě zvýší.měly jsme i dost neklidnou noc pořád se stěhovala.ráno už ale teplotu neměla a i náladu měla lepší .ted je malinko teplejší tipuju to tak na 37.Aduš je pěkný kvítko vid 😀
Chiwule to je mi líto,že jsi tak padla za vlast.taky jsem se už párkrát musela starat ikdyž mi bylo zle ,když manža jezdí,a je to pak opravdu síla 😝 😝 a jak je na tom tatínek to je teda neštěstí,pěkně si to ta vaše rodinka teda vybírá. 😖 doufám,že už končíte a že se brzy uzdravíte.ted už budeš mít doma tatku tak se hezky kurýruj 😉 😉

cerstvamama
29. říj 2009

Ahoj holky, co to tam u vás řádí? Nějaká chřipajzna nebo co?

Hlásím první noc po delší době kdy Adélka spala u sebe až do rána. Slyšela jsem v noci pláč, ale než jsem vstala bylo po všem a pak už spinkala až do půl osmý. Teď jsem jí dala do postýlky po o tak kdyby aspoň hodinu vydržela. Jsem neskromná, já vím 😒

lenkavano
29. říj 2009

cer to jste ale holky šikovný.Lenča mi ted tancuje v kuchyni.kroutí se jak žížala 😀 😀 .oběd bude o trošku dýl.

petronilla
29. říj 2009

Ahoj holky!!!

Chiwul-to máte teda blbý období 😖 ,tak hlavně,ať jste všichni brzy fit! 😉 a ať to nechytne Anetka.

Leni-to si piš,jak říká Adam,Aduška je dračice 😅 .

Mončo-jak vůbec dopadla ta akce,jak jsi tam brala Adélku? 😉

cerstvamama
29. říj 2009

Peti
Dobře, bylo tam hrozně moc lidí, ale když si jí nevšímají všichni najednou tak je v pohodě. Zpočátku prozkoumávala terén a pak jsme jí s tátou střídavě nosili, byla už unavená. Vydržela do půl devátý. Po příjezdu domů chytla druhou mízu a řádila tu jako tornádo 😉 Děsně jí to slušelo, dám fotku do alba.

petronilla
29. říj 2009

Moni-krásná fotka,sluší vám to všem 😉 .Hlavně,že se jí tam líbilo a byla spokojená 🙂

sajmon113
29. říj 2009

Ahoj holky!!
Chtěla jsem jenom nakouknout co je nového, dočítám si vás, ale nestíhám moc reagovat. Konečně se blížíme do finále s přestavbou, už jenom nějaké maličkosti, ale přes den na to není čas, tak až když dáme Vojtu večer spát a poslední týden jsem nešla spát dřív jak ve dvě v noci ☹ Ale konečně jsme pryč z toho bordelu.
Leni přes slzy jsem to nemohla ani dočíst, a stydím se za to jak jsem psala o finančních problémech. Jste hrozně stateční a Lenička je obrovská bojovnice. Ten příběh té druhé maminky jsem taky četla a nemohla to vůbec pochopit. Každopádně vám moc držím pěsti, že jste si to zlé už vybrali a teď už bude jenom a jenom dobře!!!!!
Musím letět vařit, ale snad už bude brzy více času. Papap
Jo ještě jenom, dort se nakonec povedl a měl obr úspěch, což mě potěšilo po všech těch peripetiích. Až bude chvilka přidám fotku.

lenkavano
29. říj 2009

sajmon ahojky,to je dobře ,že už se blížíte do finiše.saj kdo dnes nemá finanční problémy nebo někdy neměl tak je štastný člověk a rarita.tohle znám taky a ikdyž je fakt ,že při té naší Klárce šlo už jeen o ní a nic jiného nebylo v tu chvíli důležité,tak když člověk bez peněz tak je to taky složité.vůbec není na místě tvůj stud,věř mi. 😉 bohužel tenkrát jsme si to ještě nevybrali,ale o tom vám napíšu až budu mít zase klid ,s dětma to nejde.jestli teda budete chtít 😉
já dnes dělala řízečky,manža doma pauzuje tak aby měl pořádné jídlo a ne jen polotovary.no jo no to je dan ježdění.
už se těším na fotečku dortíka 🙂
cer ty jsi moni?promin asi jsem natvrdlá 😒 jukla jsem na fotečku,jste krásná rodinka,tobě to taky moc sluší.neplánujete druhé? 😉

jajabmw
29. říj 2009

Teda Leni teď jsem si to přečetla. Tako to je mazec ☹ ! Myslela jsem že to přes slzy ani nedočtu 😢 ☹ . Ještě že se z toho Klárka dostala, je vidět že je to bojovnice 😔 . Obdivuju tě jak jsi to zvládala, i když tobě asi přijde že jsi to nezvládla. Postarat se totiž během toho všeho o dvě děti, to je prostě hodné obdivu 🙂 . Úplně jsi mě zarazila s tím pudrem, když si vezmu že nám doktorka říkala mazat mazat mazat a nekoupat, tak je mi teď úplně zle 😝 , ale je pravda že Lucinka moc pupínků neměla a ani vysoké horečky. Ale alespoň vím, že u Martínka to dělat nebudu.
No a jinak jsem si včerejšek max. užila. Nehtíky mám zase hezké a zatancovala jsem si tak, že jsem málem vypustila duši 😀 . Ještěže když jsem od tamtud vylezla, byla už tma, protože jsem byla úplně zpocená a rozcuchaná 😀 . Ale stálo to zato. No ale dnes jsem si musela jet k naší mamce pro Lucinku(byla tam na prázdninách), protože jí najednou vylítla horečka a neustále spí a spí. I teď když jsme přijeli tak pořád spí ☹ . Asi s ní zítra poklušu k doktorce, ale předem vím, co mi řekne ať jí dávám Panadol a když bude mít kašel tak Hedelix.
Tak zatím pa

jajabmw
29. říj 2009

Jo a Moni moc vám to slušelo!!!Jo a mám už konečně udělané album, tak se můžete juknout. Je tam zatím jen pár fotek, ale snad to budu postupně rozšiřovat. Jo a holky když jsem tam chtěla dát popisky tak se mi to sice podařilo, ale pak se mi hned smazaly, tak nevím co dělám špatně. Poraďte, prosím prosím ☹ .

lenkavano
29. říj 2009

ahoj jaja 😉 díky.
máš moc pěknou rodinku už jsem koukla na albíčko.já se k tomu taky snad brzy dokopu.takže s popiskama ti neporadím,já jsem ráda,že najedu na koníka. 😀 😀 😝 ted asi hodinu nešel.no jo nám to vždycky taky doktorka takhle říká,tak tam chodím,když je opravdu zle ,třeba průdušky nebo tak.ale klasické kašlíky a rýmičky léčíme sami. 😝 😅