Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

ajvi
11. lis 2009

Lenko, cvičím já. Manža to ze začátku zkusil párkrát, ale ty chlapy jsou asi v tomhle trochu měkoty. tak je ta dřina na mě. a hlavně se to cvičí 3x denně a to jsem s malým já. takže to tak nějak vyplynulo, teď už by mě ani nenapadlo říct manžovi aby s ním šel cvičít on a taky už na to mám trochu grif.
jo Cori, tenhle cvik co jsme dnes dostali, je na kraji stolu. musím mu držet hlavu, ruku, nohu a ještě mačkat patu. no a mám na to dvě ruce... 😖

ivulinda
11. lis 2009

holky a co to máte za odsávačky,že vám jdou dát na vysavač????Já mám takovou tu klasickou se dvěma hadičkama a do nádobky padá snoplík 😀

coriven
11. lis 2009

Ivčo, tak to bude on, taky sem u něj dumala jak ho zvládnout a přiznám se, že jsem ho vzdala - my ho teda měly na podporu lezení, což u vás už asi půjde o podporu chození, že? Nakonec mi dala jednodušší cvik - jen ji dát na kolínka a ručky a pérovat s ní dopředu dozadu, takže to byla pohoda 😉 Já si sem malou často jakoby zalehla 😅 , jak mi ty ruky nestačily, tak sem si pomáhala hrudníkem, to se pak malé vůbec nelíbilo ☹

ivul, máme spešl odsavačky na vysavač, určitě je mají v každé lékárně, tahle klasická dvouhadičková tam nejde... a je to fakt 100 a jedna, tu klasickou už nepoužívám, vysavač je rychlejší 😉 Naše stála cca 200,-

ivulinda
11. lis 2009

jo a zapoměla jsem vám říct,že už na mě dolehla bolest v krku,takže jsem byla u dr.a dala mi antibiotika.Už jsem nemohla vydržet ☹ hezký večer

cerstvamama
11. lis 2009

Ivul
mrkni:
http://www.detskydum.cz/detail/arianna-babyvac-...

my máme teda tu normální, teď už koukám, že je nějaká "dvojka", ale vypadá to stejně. Já jinou značku než Ariannu ani neviděla.

Adi právě usnula, vracím se na véču, zatím páčko! 😉

lenkavano
11. lis 2009

Moni chtěla jsem si tu odsávačku objednat,ale nechce mě to přihlásit.ach jo. ☹
užij si večeřičku 😉
Ivul brzy se uzdrav. 😉

dzej
autor
11. lis 2009

Ahoj holky 😵
my máme taky odsávačku na vysavač a je to opravdu zázrak. Tu modrou se dvěma hadičkama jsem hodila hned do koše 😅 Dneska jsem se pěkně naštvala. Když jsme šly ven, tak jsem vzala do ruky ty nový zímní boty a chtěla je Sabince obout a ona uplně začla řvát, strašně moc, to jsem nechápala, tak jsem přemýšlela co se děje, pak šáhnu do boty a na patě kus něčeho tvrdýho 😠 chudinka malá, skoro týden v nich chodila a tak jí to muselo bolet. Tak jsme je hned vzala a valili jsme do obchodu, naštestí nám je vyměnili, i když byly "nošený" jenže ty další měly tu stejnou vadu 😠 Tak prodavačka vzala všechny co tam měli a naštestí jsme složili dohromady jeden pár v pořádku. Tak jsem nakonec ráda, protože naše velikost je všude vyprodaná a nevím kde bych ted sháněla boty 😠 U tak drahých bot bych to teda nečekala 😖
A co jinak? Už jste měly husičku a vínečko?? 😵

coriven
11. lis 2009

ivul já mám Nosátko tuhle http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/nosatko-odsavac... jen tam chybí obrázek přímo té odsávačky 😉 , ale jsem s ní také spokojená...
Jani, to je teda pech s těma botama a na druhou stranu docela drsné, tak drahé botky, pro malé děti a ještě tak nekvalitní, ještě že si Sabulka řekla, že se jí v nich nelíbí ☹ Já teda nevím čím to je, ale nám se všechny boty po dvou měsících začínají třepit, rozlepovat... a to sou taky za nemalé peníze z obchodů... by fakt jeden čekal kvalitu 😠

dzej
autor
11. lis 2009

Jani, no v obchodě se taky divili, prý tyto boty mají v reklamaci tak 3x do roka. Asi u toho někdo spal, když tam lepil ten opatek 😀 😝 Já jdu na Přešlapy, hezký večer holky 😵

ajvi
11. lis 2009

my ještě nové zimní boty nezkoušeli, tak snad s nimi nebude problé,m...
přešlapy byly ze začátku sranda, teď už je to nějak moc ze života.... 😒
holky já se teď hrozně nasmála. manža usnul na gauči, vzbudila jsem ho ať si jde lehnout do postele a on že se musí jít ještě vyčurat a chvilku stál u záchodu a pak napůl ve spánku říká: "tak dělej, mě se chce spát". hádejte komu to říkal. no já byla hotová....
😀

jajabmw
11. lis 2009

Ahojda holky. Tak slavíme svátek. Moc děkuji Leni za přání Martínkovi 🙂 . Manža je též Martin a tak tu má bráchu a sedíme popíjíme Becherovku a slavíme, ale přiměřeně 😀 .
Teda Jani to je mazec. Boty drahé jako čert a ještě nekvalitní 😠 . My jsme nakonec koupili u Steelu a musím říct že super. Tak doufám že vydrží. Měli je v naší velikosti poslední a žádné jiné se mi moc nelíbili 😒 .
Holky teď mě asi ukamenujete, ale já na vysavač používala i tu obyč. odsávačku a šlo to. Dala jsem vysavač na nejmenší výkon a nádherně to tu rýmu odsálo. Jen jediná nevýhoda byla, že ty hleny šly do vysavače 😖 ,ale daly se otřít ze vnitř kapesníkem. Ale teď používám balónkovou, ale je pravda že Martínkovi nikdy odsávání moc nevadilo 😅 . Jak jsem psala, ani kapičky nám nevadí a když vidí sirup na teplotu tak volá ňam ňam 😅 .
Holky ta vojtova metoda je mazec. TAky jsem viděla pořad kde to cvičili a děti plakaly. Já jsem na tohle hodně háklivá a řvala jsem taky. Ale pomáhá to. Mám kamarádku, jejíž chlapeček je díky tomu v pohodě. Obdivuju všechny maminky, které to s dětmi cvičí. Ivi máš pravdu chlapi jsou na tohle měkoty. Holt my ženský jsme prostě silnější ☹ a musíme to zvládnout my. Ať se vám daří a brzy jste v pohodě!
Jinak Martínek je už v pohodě. Ale bojujeme s usínáním. Holky dám ho v osm do postýlky, před tím u Lucinky čteme pohádku, ale usne až v půl desáte! Celou dobu jen slyším eee, mama a tata. Už nevím co mám dělat. Přitom ani tou nemocí jsme režim nezměnili ☹ , ale najednou začal takhle zlobit. Je pravda že jsem s nim ještě dnes radši nešla ven, tak mu třeba chybí čerstvý vzduch nebo já už nevím ☹ . Přitom dřív lehnul a spinkal. Ach jo.
Asi jdu spát. Dala jsem si s Martinem(manžou) tři štamprlátka bechera tak budu spát jako miminko 😀 . Pa

cerstvamama
11. lis 2009

Leni
jsi zaregistrovana?Prihlasit se muze jen ten kdo se tam uz predtim zaregistroval.

Ja uz se vratila z vecere, manzel tam mel dorazit z pracovni schuzko-vecere, jenze se mu to zase protahlo, achjo. No co se da delat, zivi nas to tak to musim pretrpet. Zatim pa, jdu spat.

chiwule
11. lis 2009

ahoj holky, tak zas jen nakukuju, dneska zas uspávání šílený, usnula až v půl 10. A zas nechtěla večeřet. Jestli to bude takhle i zítra tak se zkusím objednat na pá k pediatričce, aby se na ní koukla. Bojím se, aby to nebyla taky angína, kéž to jsou jen zuby...
a mě zas bolí v krku, zas se mi začíná blbě polykat. Ještě aby to byla mononukleoza. No uvidíme, jestli se to rozjede tak zas budu muset naklusat k dr.
tak se mějte, jdu lehnout...
jo a ta odsávačka na vysavač je výborná věc, odvedla velkou práci... nedám na ní dopustit 😉 kupovala jsem ji přes lekarna.cz a pak ještě jednou v normální lékárně, protože jsme tu první zapoměli na dovolené.

jajabmw
11. lis 2009

Chiwu Anet je nádherný andilek!!

lenkavano
11. lis 2009

teda holky vy jste toho tady tolik napsaly za tu chvilku 😉 😎
já dokoukala odsouzené a malá mi teprve ted usnula na klíně. 😝 už taky melu z posledního.

lenkavano
12. lis 2009

ahoj holky 😉
Ivul tak jak už je ti líp? 😎
Dzej teda s těma botama by mě to taky pěkně naštvalo.hlavně ale že se to vyřešilo. 😉
Moni ajak se tam zaregistruju tam byklo jen přihlášení myslím.já jsem asi tupka 😝
Chiw tak jak dneska?krček ještě bolí?mabnžovi ze dne na den pomohl coldrex.
Jaja já mám bráchu Martina tak mám datum v hlavě.a dnes má narozeniny.jinak husičku jsme neměli,protože husičku mi nepapáme,kachničku jo,ale husičku ne. 😒
už mě taky napadlo zkusit tu klasickou odsávačku na vysavač,ale trubka je širší takže by brzo bylo asi po odsávačce. 😝

cerstvamama
12. lis 2009

Leni
nejsi tupka, ona tam vazne neni registrace, nejak zmenili stranky. Ale zkusila jsem to jinak - dej si zbozi do kosiku, pak jdi do toho kosiku a postupuj jak te to navadi. Myslim, ze u 2. kroku ti to nabidne "Pokracovat dal bez registrace" nebo "Zaregistrovat" - tak asi az tam to pujde.
P.S. tu odsavacku maji v kazde vetsi lekarne, mozna bude lepsi si ji koupit tam. Tady bys platila postovne, teda pokud si nepriobjednas jeste neco aby celkova castka byla aspon 1000 Kc.

lenkavano
12. lis 2009

moni no jo možná ta lékárna bude lepší.ale zeptám se jich přímo na tuhle značku.jinak malá se mi před chvílí počmárala fixou v obličeji,takže drhnu co to dá.

ivulinda
12. lis 2009

včera jsem celý den ležela v posteli a měla jsem horečky.ráno vstanu a rýma jak blázen 😝 tak mám nos ucpaný a špatně se mi dýchá,ale to přežiju 😉 😉 učím Adélku smrkat,ale nechce se ji.Nechci ji to pořád odsávat mám blbou odsávačku a k tomu ještě ustní ☹ a ona u toho řve a já vím,že je to pto ni nepříjemné 😒

Leni 😀 Adélka se taky počmárala,ale prupiskou a k tomu ještě přidala stůl 😠 tak taky drhu co too dááááááá 😝

lenkavano
12. lis 2009

ivul tak to se ty naše prdítka nějak telepaticky domluvily né 😀 😀 😀 my už jsme s drhnutím skončily,ale stejně to má ještě znát.to je můra 😀

petronilla
12. lis 2009

Ahoj holky 🙂
Rychle vás všechny zdravím,přejem všem brzké uzdravení a přidáváme se do klubu marodů-před chvílí jsme se vrátili od dr.,Adam má streptokokovou anginu,horečky,tak si poleží nejméně 10 dní doma.Brečí,že chce jít do školy,to bude radost dohánět zameškané 😔 😝 .Jen aby to nechtyla i Aduška.
Tak zatimi pa,pak snad vše dočtu 😉

lenkavano
12. lis 2009

Péto tak se kurýrujte at je brzy dobře. 😉

lenkavano
12. lis 2009

holky před chvílí se tu stavoval manža a říkal mi něco otřesného.jeho kolega z práce se mu dnes svěřil s trápením.jejich 3letou holčičku bolelo bříško a tak jeli k pediatrovi a ten jim řekl,že to jsou jen prdíky.tak jeli domů a v noci dostala malá horečky tak jeli do Hradce do nemocnice a tam je ihned poslali do Prahy do Motola ,protože má od kyčlí až po kolínka nožičky samý nádor.

jajabmw
12. lis 2009

Ahojda holky. Ježíš Leni to je hrozný 😢 !! Teda ty doktoři jsou někdy fakt magoři 😠 . Proč ji proboha nevyšetřil pořádně? Jestli je jako moje pediatrička(která je fakt na h...o), tak když tam s něčím jdu, tak se mi ještě se sestrou smějou a proč zbytečně plaším, že to nic není a tak 😠 😠 . Ještě že kousek od nás mají známí doktoři chatu, ty nás ochotně vždycky prohlídnou. Nevíte holky jak se to dělá změnit pediatra? Tahle doktrorka mi totiž fakt nevyhovuje.
Marůdci uzdravte se co nejdřív, to je mazec jak to teď řádí. My snad zatím až na ty horečky dobrý, ale klepu na dřevo.

lenkavano
12. lis 2009

Jani myslím že se můžeš prostě zaregistrovat u jiného pediatra a ten si od té původní vyžádá kartu dětí.s těma doktorama je to fakt hrozný.mymáme doktorku zase až moc řešivou takže ji vždycky jen vyslechnu a pak si stejně dělám vše podle svého.vždy mě zaráží jak se mě snaží u Leničky poučovat,to se držím abych ji neřekla že už mám 4dítě jestli si nevšimla.je to u ní vždy na hodinu.

dzej
autor
12. lis 2009

ahoj holky,
Jaji dodatečně vše NEJ Martínkovi k svátku 😵
Holky!! COpak to děláte?? Uzdravte se!! Vyžente bacily!!! My se zatím držíme, tak machruju 😀
Dneska odpo jdeme na husičku a vínečko já se tak těšííííím.
Jaji doktora můžeš měnit každýho půl roku, takže klidně přejdi k lepšímu....

petronilla
12. lis 2009

Leni-to je strašný s tou holčičkou,chuděrka 😔

Jaji-my jsme přešli k jinému dr.někdy na jaře,ta naše taky stála za .....Adam měl opakovaně anginy a ona mu ani kontr.výtěr neudělala,tvrdila,že teplota po týdnu braní ATB je u dětí NORMÁLNÍ 😠 ,prostě děs běs...tak jsem se naštvala,napsala jsem email jednomu dr.,co jsem věděla,že je fakt super a oni mi odpověděli,že nás vezmou,tak jsem tam pak jela děti zaregistrovat a oni si pak karty vyžádali sami.Jezdíme sice teď do sousedního města,ale přístup a péče se nedají vůbec srovnat! 🙂

Jani-mňam,mňam....tak si nechcte chutnat a dejte si pořádně do nosu 🙂

coriven
12. lis 2009

Ahoj holky,
koukám, že nemoci se drží, snad se jich všichni brzo zbavíme 😉
Leni, to sou strašný nemoci 😔 , koor u tak malých dětí, od kamarádky malý má taky nádor v bříšku 😒 , už s tím přes půl rok jezdí po doktorech, je to hrozný ☹

Jak to máte s obědem? Dáváte polévku i druhé zároveň? Malá mi sní sotva polívku a pak už jde hajat, ale někdy to druhé jí až kolem 15 a to je docela pozdě, že? nevím jak jí to dát dohromady, nebo je na to ještě asi i čas 😅

lenkavano
12. lis 2009

ahoj cori teda to má kamarádka taky trápení vid.holky já bych se snad zbláznila.
já dávám malé povětšinou jen jedno z toho dvě by mi nesnědla.ted vůbec nějakmálo jí.

dzej
autor
12. lis 2009

Jani já dávám malé polívku třeba v 11 a oběd ve 12 a někdy když nemá chut, tak jí tak jak Kájka nebo má polívku k večeři a pak mlíčko. Já myslím, že to je v pohodě ta 15h..hlavně, že papká 😵
Jinak jsme byli na té huse, malou jsme odvezli k babi abysme si to v klidu užili a taky že jo. Výborná husí polívečka s játrama, předkrm husí paštika s chlebem, pak 1/4husy s knedlíkem a zelím a vínečko. Sotva jsem se odkulila od stolu. Ještě ted jsem plná, musím jít se psem, abych to trochu vytrávila 😀 ale koukám, že začlo prsšet 😝 hezký večer 😉