Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
9. únor 2010

jo holky, chtěla jsem se zeptat...mluví vám děti ze spaní?? Sabinka strašně často 😀 ona se třeba přetáčí v postýlce a najednou slyším...maminko spinkej pšt.. nebo volá jména svých kamarádek a tak 😀 😝

muminek
9. únor 2010

Jani požadavky pěknej přístup do moře pro Martínka do apartmánu tak 50m a ubytování s kuchyní abych mohla vařit.

cerstvamama
9. únor 2010

Ahoj holky, vsechny zdravim.
Jani, to nase zvire mluvi cely den non-stop, ze spani diky bohu ne! Ale neter mluvi, jako svagr. Asi je to dedicny, ne?

lessi
9. únor 2010

Ahoj holky,
můžu se k vám přidat na pokec. Četla jsem, že tady kecáte o dovolené, my se chystáme v červnu do Chorvatska, tak jsem taky dost zvědavá, jak to vše proběhne. 🙂

Markéta

dzej
autor
9. únor 2010

Evi zeptám se 😉 Moni no je to možný, já taky kecám ze spaní.
Lessi vítej a přidej se 😉
Co děláte holky??

ajvi
9. únor 2010

ahoj, no já doufám, že je to dočasný (to nespaní), protože takhle je to mazec.
včera mi usnul asi v šest večer v kočáru, spal asi půl hodiny a pak se vůbec nemohl probrat, asi už nabíral na noční spaní. pak usnul v devět. dnes ráno vstával v 6, 45. jeli jsme do ČB na kontrolu k dr. a vyřídit pár věcí, čekala jsem, že usne v autě. no usnul asi minutu před barákem, celou cestu byl vyloženě nespokojený. myslela jsem, že ho přenesu do postýlky, ale jak jsem ho vyndala, hned byl vzhůru. večer jsem byla cvičit a na přednášdce, ale manža říkal že ho dával spát v půl sedmý, protože začal hrozně řičet a nechtěl se jít ani koupat (a to vanu miluje), ani jíst. a do teď chrní bez hnutí. jsem zvědavá, kdy bude zítra vstávat.
kdyby nepotřeboval spát, tak neřeknu, ale on to jedno spaní ještě potřebuje - ale nechce....no musíme se s tím nějak poprat.
Moni - já bych taky někdy kolem prázdnin začala snažení, tak uvidíme, kdo dřív 😉
Jani - náš máťa ze spaní nemluví, jen občas ráno, když už se probouzí.... 😉 ,ale jinak toho napovídá až na půdu. včera mi poprvé řekl maminko (vždycky jen mámo, mami nebo mamko), tak jsem se hned chtěla pochlubit mojí mamce a říkám:co jsi mi ráno řekl? a Máťa: mamí vstávat!! jsme se docela nasmáli 😀
Lessi ahoj 🙂

dzej
autor
9. únor 2010

Ivi..no já myslím, že je to období...ale teda musím říct, že se to stejně začne lámat a my si budem muset zvyknout...malá už ted nespí tak 3x týdně... ☹ ať dělám co dělám..nejhorší je, že obědváme, ona se sama zvedne, že jde spát..tak jdeme, chvliličku leží, ale pak dostane roupy a začne skákat a lítat (asi si odpočne) a pak už nespí ani omylem 😝

lessi
10. únor 2010

Ahojky,
tak konečně máme v necelých 17-ti měsících první zoubek. 🙂

Ajvi, koukám, že Matýsek hezky mluví, to můj Lukášek povídá jenom pár slovíček, ale máma ne a ne říct. To jenom, když je v úzkých. 🙂

delikates
10. únor 2010

ahoj holky
lessi:taky mám Lukáška ale už máme přes dva roky

jinula
10. únor 2010

Ahojky , tak jen v rychlosti , švagrová včera porodila holčičku Kateřinu a má 3.45 kg a 50cm 🙂 🙂 v pátek budu chovat ta se moc těším 🙂 🙂

Doufá ,že jste všichni zdravé a děti hlavně 🙂 🙂

lesi. MOC GRATULUJI K 1 ZOUBKU 🙂 🙂 🙂

ajvi
10. únor 2010

Lessi, gratuluju k zoubku - je to zajímavé, jak je fakt každé dítko individualita.my měli první v osmi měs. a mysleli jsme si ,jak to není dlouho.. 🙂
a s tím mluvením, zrovna včera jsem mluvila s kamarádkou a ta říkala, že její holčička skoro nemluvila a ve dvou letech začala rovnou skoro celé věty 🙂 . každopádně pak tu pusu nezastaví a budem si říkat jak to bylo fajn, když tolik nemluvili 😀

lessi
10. únor 2010

Děkuji za gratulace, bylo už fakt na čase, začínala jsem z toho být dost nervózní.
Tento únor je pro nás samá změna, prvního začal sám chodit a teď zub. S manželem
s nadsázkou říkáme, že nám začal chodit dřív než měl zub. 😀

cori
10. únor 2010

Ahoj holky,
vítám lessi 😉
Tak jsme teď měli pořád nějaké fofry, že sem se ani na net nedostala 😀 Tady kolem se pořád šíří a víří střevní chřípky 😠 Malá naštěstí dobrý, MM si to prodělal a teď děda, chjoo furt něco....

Dneska jsme měli v kroužku karneválek, tak to bylo prima, dětem jsme udělaly švédské stoly plné dobrot a možná sme mlsaly víc i my 😀
Jani, Sabulka už začíná být taky pěkný nespavec, co? U nás se to teď naštěstí zase zlomilo a spí krásně, občas taky obědvad nechce a chce jít rovnou spinkat, dáme dudlíka (toho se kdoví kdy zbavíme), pohladíme mazlíčka jí dám a rychle du pryč, naštěstí je teď ve fázi, že ráda usíná sama, kdybych tam byla tak asi neusne 😅
Občas ze spaní taky něco povídá, ale častěji se zasměje, já dlouho usínávám (někdy i 2 hodky) a možná je to i tím, že jak se začne smát a já už zabírám, tak se začnu smát taky a pak je se spaním konec 😠 😀

Jak se dneska máte?

ajvi
10. únor 2010

holky, já už jsem z toho kluka na prášky 😢 . jsem nervní a dneska, když jsem mu zaboha nemohla nandat plínu jsem mu nasekala na zadek ☹
když ho potřebuju oblíct nebo cokoliv co prostě udělat musím, ale on nechce, tak úplně hystericky řičí. když si hraje je naprosto v pohodě, takže ho určitě nic nebolí.
snad to brzo přejde, jinak ze mě bude macecha. 😒

dzej
autor
10. únor 2010

ahoj holky 😵
Lessi gratulujem k prvnímu zoubku 😉 a ať ten růst moc nebolí..
Jidři, tak gratulujeme švagrové...všechno proběhlo dobře...to je fajn.
Ivi..vydrž, určo bude líp...já mám kolikrát nervy taky na dranc...snažím se napočítat do 10 a zklidnit se..většinou se snažím to nějak lstí vyřešit..třeba s tou plínou se mi taky párkrát stalo, že ji nechtěla a házela sebou..tak jsem vzala panenku, dala plinku jí a říkala, jak je panenka hodná a pak i Sabula si ji nechala nasadit...ale jsou dny, kdy s ní neudělám nic ☹ takže vydrž!!!! radši si nech po ruce čokoládku 😵 😉 a jak to máte v noci???
Jani, tak to muselo být príma v kroužku, taky bych si zobla nějaké dobrůtky 😲 zatím si odříkám...a jakš takš se držím...se musím pochlubit...už obleču svoje rifle před těhu a cítím se dobře 😀 ještě 2kg a budu max spokojená... 😝
A ty jsi Jani na tom jak? Máš větší pupík než s Kajkou? A kolik vážíte?? Ted jsi byla na posledním UTZ, ne??

cerstvamama
10. únor 2010

Ahoj holky, nejak vas nestiham docist, tak vas aspon zdravim. Dneska jsem byla dopo nakupovat obleceni pro mne a Adi (tatka mel malou v praci), po obede jsme jely za kamoskou (bez auta, to je beznadejne zahrabany ve snehu). Adel mela zazitek z metra a autobusu. No a ted vecer jsem uvarila obed na zitra (dopo mame s holkama kavicku), vyzehlila, umyla si hlavu a ted sotva pletu nohama i rukama.
Manzu ted ceka hodne cestovani, takze budu slamena vdova. Hned jsme se s par lidma dohodli, ze vyjedeme na nekolik dni na hory 🙂
Davam do alba fotku kolik tu mame snehu tak se mrknete 😉

muminek
11. únor 2010

Ahoj holky, lessi moc gratulujem taky k zoubku no a teď už pojde jeden za druhým určitě.
A zase sněží už ně to nebaví a to musím na nákupp doma nic. Se mě tak chce.
Jani Martínek za spaní nemluví jen volá mami asi tak desetkrát za noc.Tak musím vylest dat mu dudlík nebo napít. Jen nedávno se mu neco zdálo a plakal blem blem to chtěl lízátko. 😎

delikates
11. únor 2010

ahoj holky
jinula:tak gratulace švagrové ke Kačence at jsou zdravé a krásně rostou 🙂
cerstvamama:to máte fakt hodně sněhu
ajvi:náš Luky je taky hrozná vzteklina někdy ho mám vážně plné zuby

cerstvamama
11. únor 2010

Ahoj holky, Adélka konečně usnula, udělala jsem si kafe a mám čas vše dočíst. Na kafi s holkama jsme dopoledne nebyly, protože v noci znovu nasněžilo a ráno se to změnilo na déšť. Celý město je teď pod pěti až deseti centimetry vody. Takže dnes nejdeme ani ven, protože holinky tu nemáme 😒 Navíc to i dost klouže, ráno si před barákem nějaký člověk zlomil nohu.

ajvi
Dzej jde taky do dalšího mimi, tak si pak budeme sdělovat těhotenský zážitky 😉 Adélka mi po obědě taky dvakrát tenhle týden neusnula, ale pak s ní nebylo k vydržení. A že by spala líp nebo dýl v noci, tak to teda ne. Spánek taky potřebuje, nediskutuju s ní, prostě jí dám do postýlky. Ona sice usne, ale teď už jí to trvá třeba půl hodinky než zabere. Dřív usla jak lehla. No a s těma nervama - taky mi to občas ujede. Někdy se toho prostě sejde víc, jedna kalamita za druhou, nevím co dřív zachraňovat tak už pak i zakřičím. Z toho si nic nedělej. Je to hra kdo s koho.

lessi
Taky gratuluju k zoubku. Adélka je měla hrozně brzy a taky jí brzy narostly všechny. Ale prý to není dobře, že se snad víc kazí. Takže Lukášek by měl mít zuby jako ze žuly, jestli se to tak dá říct 😉

Jinři
taky gratuluju k miminku švagrové. Kamarádce se narodila holcička před týdnem, se těším až v březnu přiletíme a půjdu se na ní podívat. Třeba mě to víc navnadí 😅

Jani-Cori
zdravím tě. Co nového s mimi? Hoď sem nějaký váhy, míry atd 🙂

muminek
11. únor 2010

Tak dneska mám doma smrada fakt smrada. Nejraději bych ho vzala a vrátila spátky do břicha. A až by byl hodnej tak vytáhla.
Ještě že tady aspoň neprší.

dzej
autor
11. únor 2010

ahoj holky, tak my byly na plavču a malá usla hned, tak jsem ráda, protože odpo jdeme na narozky 😵 tak ať nepřijem pozdě. Moni ty jo, to máte sněhu!! Tady je teda taky hodně, ale zdaleka ne tak jak u vás. Moni a jak se líbilo Adi u tatky v práci?? 😀 😀 bude tam taky jednou pracovat? 😉
V březnu teda přiletíte....super....holky, uděláme teda nějaký sraz??? Ráda bych vás poznala osobně... ale už by to chtělo něco domlouvat, aspon předběžně....
Tož já jdu zabalit dárky a pak si dát kafe 😀

cerstvamama
11. únor 2010

Evi 😀 Já bych Adélku narvala do břicha kolikrát... třeba když v letadle nechce sedět, když se někam nemůžu dostat s kočárem, když nechce spát a já jo...

Jani, přiletíme koncem března a zůstaneme i na začátek dubna. Když se domluvíme na sraz včas tak si to zařídím a přijedeme rády. Nebo to nechat na letní prázdniny? To už by třeba mohla přijet Janča /cori/.
Adélce se u táty v práci líbí, jakmile on vztane ze svojí otáčecí židle tak tam Adi vyleze, točí se a je důležitá. Pak taky dělá písi písi (nejradši na tátovo papíry) a tříská do počítače. Navíc jakmile je u něj v kanclu tak přijdou všechny "tety" z patra a hrajou si s ní, takže je v sedmém nebi. Když jsem se vrátila z nákupu tak mi hned hlásila co dělala - "teta paci paci, teta brýle, teta lalalala" - s brejlatou tetou tančily, zpívaly a tleskaly (překlad).

Včera jsem se musela smát, v noci nám tu foukal hrozný vítr až z toho houkala meluzína. Adélka se ráno probudila u nás v posteli, prudce vstala, vyvalila oči a na tu meluzínu říká "hasiči" 😀

dzej
autor
11. únor 2010

Moni...no já myslím, že se stejně všechny nedomluvíme, takže pokud by nás bylo aspon pár, tak bych jela klidně i ted a pak v létě třeba zas...ono totiž pak asi budou hodně obsazený chalupy atd... Janča to zvládne i s prckem 😲 😉 to je super hláška od Adi 😀 😀 a věřím, že u tatky v práci se musela mít fakt dobře..ach ty tety..ještě že jsou, že 😀 😀 😀

cerstvamama
11. únor 2010

tak jo
takže kdo se přidá?

petronilla
11. únor 2010

Ahoj holky!!!!!! 🙂
Musím se omluvit,nestíhám,nestíhám,tak ve zkratce:
Jsme o.k,čekáme ale neštovice,
Ny výzo byly samé 1
Já se vydala po X letech s Adamem bruslit,když jsem přežila několik kol kroužení,tak jsem sebou při odchodu plácla na zledovatělé gumě a mám naraženou kostrč,au...a to mě ještě čeká oprášit staré lyže a vyjet s Adamem na hory,neb tatínek nelyžuje a Adam jezdí do lyž.školy,tak aby měl pak parťáka na svah 😵
Adéla je pořád stejná čertice,konečně začla čůrat do záchodu a ne na zem-no i když ještě ten bobek nám nějak nejde,to kolikrát lovím ve spoďárech 😝
Tak to je asi vše,mezitím chodím do práce a zítra jdem na ples,mám nové boty,tak v nich dneska musím chodit,jinak při tanečku umřu 😉.ale už se mi v nich producíruje Aduš,to musejí mít sousedi pod náma radost,na těch parketách to pěkně klape 🙂

Tak zatím pa,všechny zdravíme,zkoukla jsem jen tuhle stranu a srazík by byl určitě fajn!!!! 😉

muminek
11. únor 2010

Srázek u mě záleží kde a kdy já nemám auto tak jezdím jen autobusem. ☹

cerstvamama
11. únor 2010

Evi, Ajvi
tak se přidávám do klubu. Adélka si sedla na židli u stolu, v nestřežený chvíli se natáhla až doprostřed stolu a vzala si do ruku můj čaj (ovocný=červený, navíc s medem). Když jsem si toho všimla a řekla, že to nesmí, tak se usmála a mrskla s hrnkem přes stůl. Sice se nerozbil, ale byl všude, včetně na židli pověšený vyžehlený košili. Když jsem to uklízela tak se pokadila. Jelikož bylo pozdě tak jsem šla rovnou napustit vanu. Během té chvilky stačila v kuchyni počmárat voskovkama zeď. Fakt nemůžu. Před chvílí jsem jí dala do postele, ale to ještě stihla komplet vyházet všechny uklizený hračky 😝

lessi
11. únor 2010

Tak dneska jsme byli na plavání a skoro celé to proplakal, asi jak se klubou ty zoubky, tak nemá na nic náladu. Nedívím se, když se mi jednou za čas klubou moudráky, tak nechci raději vědět nic o světě. Snad brzy vylezou a budeme mít zase chvilku klid. 😅

Teď jsem ho dala spinkat, tak tam chvilku něco povídal a usnul. Půjdu uklidit ten nepořádek, který zase nadělal. 🙂

dzej
autor
11. únor 2010

Peti, no nenudíš se, že? Tak si užij zítra ples 😉
Evi, sraz bude někde v polovině republiky..aby to měli všichni plus mius stejně 😉
Moni...tak to je mi tě líto....háže mi občas takhle i jídlo po stole...a zdi máme taky pomalovaný 😔 já už jsem tím otupělá ☹
Lessi a dáváš mu na ty zoubky něco?? Třeba Calgel nebo homeopatika?

lessi
11. únor 2010

Dzej, mažu mu to Calgelem, ale mám pocit, že mu moc nezabírá. On mu tedy moc chutná, tak když vidí, že mu jdu namazat dásně, tak otervře pusu dokořán a pak to spíš slíže 🙂.