Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
29. črc 2009

Míšo, myslím si že ty dny kdy ho podvedla asi neměla plodné. Teda záleží jestli to byla jednorázova akce, nebo to trvalo dlouho. Ale pokud jenom jednou tak bych tipla spíš že by to mělo být manžela. Nejjistější budou asi ty testy. Ale manžel asi taky bude uvažovat, čí to je. Aby na tom ještě ten vztah neztroskotal. No každopádně nechtěla bych být teď v její kůži. 😖
Mončo a co říkala na to rajče? Vojta už zkoušel, a jednou mu to chutnalo, podruhé zase né. Tak nevím. Já rajčata nejím vůbec a manžel je miluje, tak jsem zvědavá po kom zdědí chutě 😀

nadik
29. črc 2009

Ahoj Jindro, moc hezké fotečky 🙂 Tvůj manža vypadá dosti mladě nato, že už má tak velké holky...🙂) asi mu to mezi samejma ženskéjma svědčí 🙂

jindrastraznicka
29. črc 2009

nadik: kika a denča nejsou jeho ,mám je s 1 manželství ,manžel je o 4 roky mladší. ale je suprovej , věkovej rozdíl není vubec poznat 😀 😀

dzej
autor
29. črc 2009

Holky, tak solná jeskyň super!! Stálo nás to každou maminu 30Kč 😵 příští týden jdeme zas 😲
Ivi to by mě taky zajímalo, jestli tím cvičením se ten "uzlíček" rozváže? Já o tom taky moc nevím, nikdo mi neukázal ty cviky, tak si to nedovedu představit. Tak přeju, ať ta dřina má svoje ovoce!!!
Jindro, super fotky 😵 jste krásná rodinka. Ten bazen je u vás v Tišnově, nebo v Kuřimi?? Vypadá hodně čistě.
S tou nevěrou je to mazec, já myslím, že to jde zjistit taky až po narození dítěte, čí vlastně je. Ted jen aby ten vztah vydržel...manžel bude mít určitě celou dobu podezření. Je to jejich první dítě? Každopádně at to dopadne tak jak má. 😔

misa.cekatelka
29. črc 2009

cerstvamama,sajmon:no jde taky o to,že s manželem se přes rok o miminko snažili a nic....no a najednou.....už měli domluvený i umělý oplodnění....já nevím,jsem na jeho straně,je to chlap k nezaplacení,strašně hodný.a teď m vypisují oba dva a chtějí rady.napadlo mě jediný,ať se rozejdou a když to bude jeho,vrátí se k sobě. 😢

ajvi
29. črc 2009

Míšo - no těžko říci, každá ženská má jiný cyklus - některá má ovu v první polovině, jiná v té druhé. otěhotnění dva dny před ms je sice nepravděpodobné, ale není vyloučeno. a taky byla to opravdu ms? nebylo to třeba špinění způsobené oplodněním? těžká situace - nezávidím 😒
Simčo, Jani - Vojtova metoda je založena na reflexních bodech, žádné máchání rukama a nohama, držím mimčo v určité poloze a nutíš ho tím, zapojovat svaly, které nefungují neb o fungují špatně (primárně je to metoda pro děti postižené DMO nebo telesně postižené). není to bolestivé, ale dětm vadí, že je držíš v poloze, která jim není příjemná a proto většinou brečí. a to že brečí je náročné zas pro maminy. taky to chce sílu, nekdy jsem spocená ják kůň. Uzlík se už nikdy nerozváže, ale tím cvičením se vytvoří plnohodnotná "objížďka".
Cvičit budem do doby než začne sám chodit. cviky musí ukázat speciallista, to se asi ani z knížky nedá pochopit tak, abys to cvičila správně. není to složité, jen je důležité správné místo, úhel, síla....a co při tom cvičení mají dělat ruce, nohy, ramena a tak....
tak hezký večer a dobrou noc

cerstvamama
29. črc 2009

Míšo
spíš by si měli ujasnit jak se k tomu postaví.
Za prvé je tu varianta, že to dítě není jeho. Pokud chtějí být spolu a jsou ochotní se přes tohle přenést tak by tuhle eventualitu měli přijmout a už se k tomu víc nevracet, tzn. nepožadovat dodatečně testy, nepředhazovat si to atd. Pokud nejsou schopní, teda hlavně on, přijmout fakt, že dítě možná není jeho, tak by asi měli jít od sebe.
Pak je tu ještě další, nejlepší varianta, že to je jejich společný dítě. Ale to by se zase zjistilo až za hrozně dlouhou dobu. A to čekání a napětí je může navždy rozdělit a odcizit.
Situace je to fakt blbá a nezáviděníhodná.

P.S. taky jsem otěhotněla v "neplodných" dnech 😉

misa.cekatelka
29. črc 2009

On nechce cizí dítě.Zrovna to s ním řeším.Tak nějak z něj cítím,že by byl pro potrat i když je tu možnost,že je jeho.Je to hnusný,ale já ho chápu.To co udělala zrovna ve chvíli,kdy chtěli spolu miminko,je neodpustitelný a on jí ještě nestačil odpustit nevěru a teď tohle.Je to na něm.Jestli by dokázal chystat výbavičku,postýlku,kočárek a vše pro mimi,když je tu možnost,že není jeho?Myslím že ne!Je mi ho tak líto. 😢 😢

Já si zas dělala test a několikrát mi ukázal že nejsem.Pak(aniž bysme spolu mezitím spali)ukázal že jsem! 😝

cerstvamama
29. črc 2009

Míšo
já ho docela chápu. Nevím,jestli bych dokázala odpustit nevěru a tím spíš si nedokážu představit, že bych s následkem té nevěry žila po zbytek života. Je to hnusný, ale je to tak.
Jinak testy jsou kapitola sama pro sebe. Všude píšou, jak ti to neukáže těhotenství div ne hodinu po sexu. Je to jen reklamní tah. Výrobce píše, že je to průkazný po pár dnech v kteroukoli denní dobu. Všechny jsem měla negativní. Počkala jsem pár týdnů, udělala si ho pěkně ráno po probuzení a šup - byl pozitivní. Podle délky těhotenství jsem pak zjistila, že v době těch prvních testů už jsem těhotná byla, ale prdlajs se ukázalo. Holt firmy chtějí abysme těch testů koupily co nejvíc 😉

Simčo
Adélka se na rajče netvářila. Ona teda vždycky když prvně něco ochutná tak se zašklebí, ale zpravidla pak otevře pusu a chce ještě. Tentokrát to ale bylo jednou a dost. Možná jí zaskočila ta šlupka 😉

sajmon113
29. črc 2009

No Míšo, je mi docela líto i tebe. Že to vlastně taky musíš řešit. Já zažila něco podobného předloni. Můj dobrý kamarád se po roce manželství dověděl, že ho jeho manželka skoro podvedla jenom týden po svatbě a ke všemu s jeho šéfem. Nespali spolu, ale pořád si smskovali a jak jezdili s firmou na společné dovolené tak se tam vždycky k sobě hodně měli. Navíc se k němu chovala dost hnusně. Dlouho to trpěl, ale po dvou letech se nakonec rozvedli. A když došlo na krizi chodili za mnou na střídačku pro rady. A nebylo mi to moc příjemné, protože jsem stála mezi něma a při tom měla svých starostí dost. 😠 😠

Jinak já jsem asi taky otěhotněla v nepolodných dnech. Jelikož mám dost ten cyklus rozházený a poměrně krátký tak vlastně ani nevím kdy mám plodné dny. Pohybuje se mi mezi 24 až 27 dny.Každopádně nám to vyšlo na první šup, což bylo docela překvápko 😲 😵 . No a test mi hned ukázal dvě čárky 😵 , dělala jsem si ho druhý den, kdy jsem nedostala menstruaci. Ale dělala jsem si úplně obyčejný a z ranního moče.

Zkoukla jsem fotky. Nadi vypadá to že dovolená byla super i přes ten nepříjemný začátek. Malá je moc hezká.
Jindři jak jsi psala že bude manža potřebovat kamion s vložkama, spíš bych mu doporučila nějakou pořádnou flintu, tolik hezkých bab doma, to bude mít co hlídat. Jinak věk vůbec nerozhoduje. Mamina je taky starší o 5 let a vůbec to nevadí. 😉

nadik
30. črc 2009

Ahoj Jindro: aha tak to jo.... pak mi to došlo,že to asi tak bude. Ale jste moc hezká dvojice a manžel je fakt fešák. Znám taky takovou rodinku, kde manželka má 2 holky z prvního a teď třetí s novým mladším a on chce ještě další ty vado věřím,že pak budou doma 4 holčičky 🙂 , tak mají velký dům tak proč ne....🙂

Moni: a kam vyrážíte na tu dovču? Někde po Rumunsku? TO bych měla docela strach, znám to tedy jen co vidím v tv...

Simčo: jo bylo to fajn, mě sice nebylo nejlíp, ale je to asi úděl, když chci brát A tak musím něco vytrpět....

nadik
30. črc 2009

Jinak Ter se teď budí 4x za noc, takže jsem KO.... nejsem nato stavěná od 2 měsíců mi spala od půlnoci do rána a teď tohle. Asi to budou stoličky a tak mažu gelem ale asi je to naprd.... Dnes si jdu koupit nějaké prášky na spaní a nervy,protože narozdíl od Ter která pak hned usne já nemůžu.....
Holky máte to taky některá podobně? Já jsem spáč a jak nedám svých 6-7hodin nefunguju.... ☹
Ještě snad pojedu s mamkou na chatu a pak ještě jednou do Jičína tak se to snad do té doby zlepší, jinak nebudu ani mít sílu se těšit.

ajvi
30. črc 2009

Nadi, já jsem taky spavec a když má Máťa horší noc, tak jsem ráno vyřízená. my měli nejhorší období asi kolem 5.měsíce - to se mi prdelka furt budil a když usnul přes den, já šla taky ležet, ale nebyla jsem schopná usnout. pak se to časem zlepšilo, teď večer lehnu a chrním... 🙂

já jsem otěhotněla asi ve svých plodných dnech, i když je mám spíše v druhé půlce cyklu, nicméně ms jsem čekala 10. září a teprve 24. září mi vyšel pozitivní test (a že jsem ttěch testů udělala 😀 ) a teprve 2. 10. byl prďolka vidět na utz. a to podle dr. vycházelo početí na 27.srpna (podle mě tedy trochu později). takže takové ty testy, že po týdnu už víš výsledek neberu moc vážně

nadik
30. črc 2009

Jé Ivčo mě to taky nějak spočítali já si pamatuju 25-26.8 byl to víkend, ještě vzpomínám, že jsem manžovi říkala, že mám asi ty plodné dny, že poslední Ms byla 13.8 na ségry svátek proto si to furt pamatuju a on to by fakt byla náhoda, kdyby to hned na poprvé vyšlo a ono ejhle.... až jsme tomu oba nechtěli uvěřit.....
Papatuju si, že jsem zrovna měla v práci stresové a náročné období a všude jsem četla,že to je jako antikoncepce.... no tak u nás to tedy tak nebylo 😀

nadik
30. črc 2009

Ivčo: kdy se ti Máťa přesně narodil?

dzej
autor
30. črc 2009

ahoj holky, tak my dneska zase byly celej den u vody. Bylo šílený vedro. Malou to děsně baví, pořád s sebou nosí kyblík a konvičku a nabírá vodu. Udělaly jsme rekord, malá spala ve stínu pod stromem 1,5hodiny 😀 normálně mi venku nechce spát, ale asi byla unavená. Málem jsem přišla o nový plavky malé 😔 sušila jsem je vedle deky a nějaká paní je sbalila, že myslela, že jsou její. Já byla mezitím na kafču. Tak jsem se pak ptala lidí kolem jestli neviděli ty plavky a naštestí tam byla kamoška té paní tak jsme jí hned volali a jak jsem jela domů, tak jsem si je u ní vyzvedla 😵
Nadi a Ivi a když se děti v noci vzbudí, jak zas usnou? Já měla problém cca od 6 do 11měsíců, vstávala v noci co 2hodky a musela jsem kojit. Pak jsem byla tak vyřízená, že jsem toho v noci nechala a malá za 2dny spala jak dudek. A vlastně doted spí celou noc. Tak jsem ráda. Ona se třeba vzbudí, napije se a spí dál. Někdy teda se jí zakutálí dudlík a nemůže ho najít, tak mě vzbudí, já jí ho donesu a je zas tuhá. Nepočítám teda proplakaný noci kvůli zoubkům nebo bolebříška, ale těch je fakt málo 😵
Já taky vím, že jsem otěhotněla 9. nebo 10. 7. 2007 na ségry nebo moje narozky 😵

sajmon113
30. črc 2009

Ahoj holky,
dneska byl zase hyc, fuj a v ložnici je zase sauna. No to nespací období je i u nás. Asi jsem ho přechválila, na dovolené se mu povedlo spát dokonce celou noc. Všeobecně tam hodně spinkal. Věděl že je na odpočinkové dovolené 😀 . Teda aspoň on. No a dneska v noci mi dal zase zabrat. Od 1 do půl 4 ráno dělal takový rachot, že jsem mu už chtěla naplácat. Nevím co to zase bylo. A tak jsem taky jako lemra nevyspaná a navíc v tom vedru. 😠 😠
Nadi já jsem si už na nedostatek spánku zvykla. Mě právě Vojta spal jakžtakž do 7 měsíců. Jak začaly zuby, začaly hororové noci 🙄 🙄 . Ale je pravda, že včera jsem šla spát dost pozdě a než jsem stihla usnout, tak začal rachot a probrala jsem se natolik že jsem pak nespala snad do 5 ráno. Vstávali jsme tedy až v 9, ale přece jenom to už je málo i na mě ☹ . Jo a vlastně v 6 ráno byl probuzený ještě na mlíko. Takže tak. Ještě jsem se chtěla zeptat ta zkratka A znamená antikoncepci? Je ti po ní zle?
Jdu zalívat zahradu, i když to vypadá, že bude pršet.
Jo a kde jsou všechny ostatní maminy???? 😨

sajmon113
30. črc 2009

Jani,
s nočním kojením jsem taky přestala tak kolem 8 měsíce. Začala jsem mu dávat napít trošku čaje, vrazila dudel a hned usnul. Ale i tak se budil tak 5x za noc a vstával v 6. Ale občas jsou takové výkyvy, že prostě pláče a nic nepomáhá. Zkusila jsem ho vzít k sobě, houpat na balonu, masírovat bříško prostě nic. 😢

dzej
autor
30. črc 2009

já jsem někde slyšela, že až děti začnou pořádně chodit, že spí líp.Že se unaví a taky ...ať neřeknu nějakou blbost..ale něco v tom smyslu, že jak chodí, tak už pak nemají děsivý sny, že se jim nevrací něco špatnýho z prožitýho dne...ale každý dítě je jiný. To neznám, že by malá v kuse plakala. Ona pláče kvůli zubům, tak jí je namažu a je klid, na bříško pomůže sab simplex.. tak snad to brzo přejde a vyspíte se. To je to nejhorší co může být, když je máma nevyspalá ☹ a co si lehnout s dětma přes den?? Já když máme blbou noc, tak si občas s malou lehnu, a kolikrát dobrá půlhodinka 😵
Simčo jj má pršet, tak moc nezalívej 😉 Jsem se zase naštvala u zpráv...ti cigáni v Praze to je děs 😠

ajvi
30. črc 2009

Nadi, hned první měsíc? jo ale znám víc takových ...my čekali rok a čtyři měsíce, pak už mi to lezlo na mozek, manža už taky protestoval, že prý je jak nuceně nasazený (když jsem furt rozhodovala, že dneska jo....a dneska ne...) Máťa se narodil 27.5., dva dny před narozeninami manžela 🙂
Jani - už dlouhou dobu spí Máťa dobře celou noc - kolem půl šesté se budí na kojení, a pak většinou ještě usne. když už má ale špatnou noc a budí se, tak stačí dát dudlíček nebo napít vody a spinká dál. nějaké ponocování a delší brečení už ani nepamatuju....tukťukťuk , jo a Jani , s tím otěhotněním to není tak jasné, ono den styku nemusí odpovídat dni početí, protože spermie vydrží v těle až 4 dny (za to na vzduchu jsou za chvilku kaput) a tak si tam třeba počká až je vajíčko správně uzrálé 😀
papa a dobrou noc

cerstvamama
30. črc 2009

Ahoj holky,my byly dnes s Adélkou u kamarádky a jejího malýho chlapečka. Bylo to moc fajn. Prďolové si hráli, každý chtěl samozřejmě tu hračku co zrovna držel ten druhý, navzájem si pili pití atd. 😀

Nadi
jedeme do Bulharska do takového malého penzionu. Na fotkách to vypadalo moc hezky, tak se těším. V Rumunsku jsou krásné hory, asi bys byla překvapená, ale jejich lyžařský střediska vypadají jako naše. Ale je fakt, že tam najdeš dost extrémů, mysím na venkově 😉
Já jsem taky byla vždycky spáč. Za mlada jsem nebyla vyspalá, pokud jsem nedala alespoň 8 hodin. O víkendech jsem spala do oběda,naši kolem mně luxovali a mně to bylo fuk. Dneska jsem vděčná za 6 hodin. Adélka naštěstí spí dobře,od 19,30 do 6-6,30.Když jí někdy není dobře a já k ní v noci vstávám tak jsem přes den k nepoužití a jdu si s ní lehnout po obědě.
Ségra je Alena? Moje taky 😀
Taky bych řekla, že vím kdy jsme počali.Bylo to po manželovo návratu ze služebky,asi jsme byli nabití 😀 Povedlo se nám to napodruhé. Měsíc před tím jsme byli na dovče v Americe a chtěli si odtud přivézt mimi, ale byla to fyzicky vyčerpávající dovolená a tak se to nějak nepovedlo 😝

dzej
Vy máte se ségrou narozky za sebou?

Koukám,nějak jsem se rozepsala.Jdu si číst, asi u toho odpadnu. Přeju dobrou noc.

ajvi
31. črc 2009

ahoj holky, máte některá takové to gumové hopsadlo ve tvaru koně nebo zebry, prcek na to sedne, drží se za uši a hopsá? máťovi se to líbilo u kamarádky, ale na netu jsem to našla jen za 500 a to mi teda přijde dost..

cerstvamama
31. črc 2009

Ivco, ja nevim jestli je to kun, osel nebo zebra, ale ma to neter, rika mu Emil. Koupili to u Cinanu za 220 Kc.

misa.cekatelka
31. črc 2009

ajvi:zkus kouknout na mimibazar nebo spíš mimiaukce.tam toho je vždy hromada a dost levné.

nadik
31. črc 2009

Simčo: jojo A je antikoncepce, dala jsem si jí kvůli pleti, takže jednu z těch nejdražších... no zatím nic moc špatně mi není jen jsem 14dní v kuse silně krvácela a bolení břicha a tak jsem zdvojila dávkování tím se to zastavilo a tak jsem zase přešla na 1denně a už zase špiním..... ☹ no ještě tomu dám to jedno plato a pak se uvidí....buď se to srovná a nebo stím končím.
To těhu fakt změní v těle dost věcí, když jsem tu samou brala dřív, tak bylo všechno ok.

Moni: jojo ségra je Alena 🙂

Ivčo: tak to jsi to vydržela dýl já měla termín 19.5 a narodila se 11.5. Já slavila své narozky už v porodnici 10.5., ale Ter se o stejný den dělit nechtěla a tak si počkala do 11.5 🙂
Manžel má narozky na konci dubna, takže to asi budem slavit dohromady.... Příští rok už to bude 30 hrůůůůza ☹

Tak přeju hezký den já čekám až se koblížka vyspí, pak dáme obídek a asi se zajedem podívat do Tesca, potřebudu nějaké bodíčko doteď nosila 6-9měsíců, ale už jí to fakt není máme 86vel. a těch mám asi jen 4 a to je málo když včera mi žuchla oblečená 2x do bazénku..... 🙂

dzej
autor
31. črc 2009

ahoj holky 😵
Ivi aha..tak teda vím, kdy jsme malou tvořili 😀 😀 😝 My máme oslíka. Malá na tom docela často hopsá. Na mimibazaru ho koupíš kolem 200Kč. Ale pozor, jsou i za 150Kč, ale ty jsou maličký.
Moni a kde v Americe? A to jste měli jako poznávačku? Kamoš byl teď v Kanadě a říkal, že nic hezčího nezažil.
Jo jo, ségra je o rok a den starší než já 🙂
My máme tento týden plnej překvápek, malá má asi další spurt nebo něco.. celej týden už chodí ráno na nočník čurat i kakat, normálně si ho vezme ze záchodu, položi na chodbu a čeká až jí sundám kalhoty. Vyžaduje si pak leporela a ukazuje mi čiči, baf, koko (to je slepička ne bobek 😀) , myš, bůůů. Ráno mě překvapila - bydlíme v 8 patře a na dveřích výtahu jsou čísla pater napsaný a já vždycky říkám ty čísla. No dneska mi říká - tva, ti, styji, pet, sest a ukazovala na ty čísla jak jsme jeli. Jsem na ni koukala s otevřenou pusou 😵 😵 A pak jsem si uvařila kafe a ona ho chtěla a jí říkám nene to je pro mámu, ty máš pitíčko támhle. No ona si ho šla vypít. Pak mi v nestřeženým okamžiku vzala to kafe (byla to ledová káva) a podala mi to do ruky ať se napiju 😀 😀 😵 😵 😵 jsem strašně na měkko. Jo a ještě po včerejšku, že nás tam bylo hodně tak začala říkat TETA 😵

nadik
31. črc 2009

Jani tak to věřím, že máš z toho radost a je to krásné překvapení viď 🙂. Nám taky hrozně pomáhá být mezi lidma (dětma). Terča co si chodí hrát k sousedovic holkám a taky ta dovča a furt nové lidi, než jsme tam objezdili ty bříbuzné fakt jsem taky valila oči. Začala taky mluvit: podej, posím - jako prosím to jí učím.... 🙂, volá na pejska a a tetám říká ahoj je to fakt denně něco nového ani si na vše nevzpomenu. Včera mě taky dostala, měli jsme návštěvu a tak jsem udělala obložené talíře a ona chodila a zobala všechno... velký kusy sýra si cpala do pusinky a dobrý nějak si stím poradila... fakt se nežinýruje a i pěnu z piva chutná a říká ňam 🙂 😀

coriven
31. črc 2009

Ahoj holky,
jsme zpět z chatování, sice jen 3 dny, ale dobrý - malá spokojená, zažila si první táboráček a pořád chtěla opékat a konečně vstávala pozdějc, al e uvidíme asi jí to nezůstane...
Při chvilce Vás mosím dočít, ted děláme oběd a pak jedem k tchánovcům, takže zase - vybalit, zabalit 😀

Mějte se tu všecí hezky, pa

jindrastraznicka
31. črc 2009

ahoj holky, 🙂 🙂 dzej: ten bazén je v Jíhlavě na aquaparku, je to tam užasný, kdyby to nebylo tak daleko tak bychom tam jezdili stále. 🙂 🙂 🙂

cerstvamama
31. črc 2009

Nadi
kde je mých 30 let.... 😢

Dzej
byli jsme v Coloradu u známých. Jezdili jsme na čtyřkolkách až do výšky 3200 m.n.m, turistikovali jsme, stříleli, sjížděli Colorado na raftech, byli v Utahu ve skalách - nááádhera.

My s Adélkou taky chodíme mezi lidi, ale moc teda nemluví. Je šikovná, umí všechno otevřít, celkově je manuálně zručná, už dlouho umí slézt i vylézt na gauč, po schodech, ale mluvit teda moc nechce. Říká klasicky máma, táta, bába, ham, ale nechce opakovat zvuky zvířat ani nic jinýho. Ona mele pořád, pusu skoro nezavře, ale je to všechno čínsky. Aspoň se nasmějem, protože se u toho občas tváří děsně důležitě.