Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
26. čer 2009

Přidala jsem fotky z dnešního čvachtání 😉

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

coriven
26. čer 2009

Hi sajmon - jj taky jsem chtěla děti brzo po sobě 😅 , ale uvidíme 😉 my ještě stavíme domeček, ale radši nic neplánovat, pak se nebude dařit a bude smutno =- 😕
Peti, taky posíláme Adámkovi pofoukáníčko na prstíka a snad už to přestane bolet 😉
Sajmon - tak to máte malého plaváčka, už se koupete venku? Tu sice bylo dneska dusno, ale i tak nějak chladno, to počasí je teď fakt zmatené 😠
V neděli jedem do Krkonoš, tak tam je mi jasné, že bude zima 😅 , ale tady, jeden nikdy neví, to abych furt tahla xtero věcí navíc 😅
Jani, tak to bude za chvilku narozeninová oslavička 😉

ajvi - Matýska bych měla, kdyby Kája byla kluk 😉 Moc pěkný jméno 😅

coriven
26. čer 2009

Hi simčo, říkala sem si, že přidáš ještě jeden příspěvek, ty máš většinou 2 po sobě 😅 😉 jů a jak vás tak vidím, tak bych si taky začachtala v bazénku 🙂
Ajvi - jižní Čechy - tam je krásně, moc vydařené památky tam máte, snad se tam ještě někdy dostanu 😅 a tu bouřku sme Vám tam poslali asi my z Moravy a nebo sem dojde za chvílu další 😠

coriven
26. čer 2009

teď sem si vytáhla klíště 😠 a to teda fakt nevím, kde sem ho vzala, trávou ani žádným porostem sem se neprodírala - asi spadlo z čistého nebe či už lítají vzduchem, no tak už člověk nemusí jít ani do přírody a i ve městě chytí toho hnusného upíra 😝 😠

Klidnou noc všem 😉

sajmon113
26. čer 2009

Jani - koupali jsme se sice venku, ale celý ten bazén je zakrytý, takže jako ve skleníku. Teplota vzduchu tam byla 32 a teplota vody 26, takže super.
Ségra taky nedávno přišla ze školy, šla se převlíknout a přiletěla celý splašená, že má klíště. nechápali jsme kde k tomu přišla. Ještě jsem si z ní utahovala, kdoví kdese válela místo školy 😀 😎 . Ale pak jsme došli taky k závěru, že ty mrchy fakt asi lítají. Ptali jsme se na to doktorky, tak říkala, že se to má vytáhnout a počkat. Kdyby jí začalo být nějak podivně, tak přijít, jinak zbytečně nepanikařit. Ale teď mě napadá, že je vlastně očkovaná, jediná z rodiny a lezou jenom na ni. Tak snad to ta vakcína ještě přitahuje 😝 😠

Ivi - teda čumím, jak vám všem doktoři měřili pánev. Hodně kámošek okolo taky měly trochu nahnuté, že mají prý úzkou. Mě to totiž nedělali, ale zase na druhou stranu mě napadá, že mám široké boky, tak to asi zhodnotil jedním okem, že to bude v poho 😀 😉 . Kdysi jsme chodila s klukem, a když jsem přijela poprvé k nim domů, jeho tatík mě změřil od hlavy až k patě a řekl, chlapče té se drž to je chovný kus. Fůůůj mě bylo tehdy trapně 😠 😠 😠 .
Hezné sny!!!!!

cerstvamama
27. čer 2009

Ahoj holky, jak je o víkendu? U nás dneska zataženo a mírně se ochladilo. V noci jsme tu měli veselo, kousek od nás je velké náměstí a vypukl tam poměrně rozsáhlý pořár. Prý tam bylo 16 hasičských aut, 150 hasičů. Museli jsme mít zavřená okna, pěkně to smrdělo.

Ivčo,
jsem Monika

Peti
jak je dneska Adámkovi?

coriven
27. čer 2009

Ahojte,
Moni, ještě že ten požár nebyl moc blízko, ale tam teda bylo těch aut... u vás požáry a tady znova povodně 😠 , už aby to deštivo skončilo, zítra se chystáme cestova napříč republikou, tak snad nás bouřky nestihnou (budu celou cestu řídit a bouřek se bojím, tak by to dopadlo 😅 😨 )
Sajmon - tak tam muselo být jak v sauně 😅 , a já su taky očkovaná, taky si myslím, že klíštata lezou víc na očkované, než sem se naočkovala, tak sem neměla ani jedno a jen co proběhlo očkování, začala sem jich mít blééé
Jednou jsme dojeli na tábor (byli jsme první turnus) takže před náma nikdo a normálně v trávě byl tak 1m kruh a tam bylo xxtisíc klíštat - od malinkatých (čerstvě naroozených) až po ty rodičky, no to byl hnusný pohled... a zrovna to bylo uprostřed tábora 😠 takže jsme děckám denně vytahovali tak 5 klíštáků, blééé a to byli někteří tak malinkatí, že nebyli ani první den vidět, takže až za 2 dny, kdy se nacucly sme je občas vytahly - potvory 😠

sajmon113
27. čer 2009

Ahojec holky při sobotě.
Tak jsme si dneska udělali radost a hlavně Vojtovi. Koupili jsme takový ten kulatý rodinný bazen. V kauflandu byla super akce, tak teď už jenom to počasí 😒

Jani fůůůj 😝 😝 😲 , to muselo být hnusné. Já se nijak chrobáků a takové havěti neštítím, ale vidět jich tolik najednou. To musel být teda žůžo tábor, s takovými nezvanými hosty. Hlavně, že z toho nikdo neonemocněl.
Kam všude chcete dojet na tom výletu? A na jak dlouho jedete? A hlavně jak jedete???? 🙂 Se vyptávám, co? 😉

Moni, to teda byl táboráček, když tam bylo tolik hasičů. Tady zase včera v okolí byla samá bouračka. Dva převrácené kamioný, a ve vedlejší vesnici byl dokonce smrťák. Je to fakt hrůza na těch cestách. Tak to tady celý den taky pořád houkalo. Jak jste si to užili večer na tom srazíku? My jsme měli večer koncert téměř pod okny, je tady zrovna festival Noc plná hvězd až do neděle do rána. bydlíme sice asi 7km od Třince, ale foukal vítr a nesl to všechno k nám.

Musím jít vařit, ale zase nevím co.....😠 😠 😠 😠 . Hoďtě nějakou inspiraci!!!!! 🤐 😵 🤐 😵

cerstvamama
27. čer 2009

sajmon
My měli právě taky koncert, přímo pod okny. Proto jsme byly až do devíti na zahrádce v té restauraci a vrátily se radši domů až pozdě. Adélka šla do sprchy, dostala mlíko a chrněla až do rána. A všichni byli spokojený 😉

cori
Napříč republikou? To je někam k nám, ne? 🙂

anta
27. čer 2009

Tak my dnes slavíme 1. rok, za 15 minut se narodíme, no to jsem zvědavá, co to bude 😀 😀 😀

coriven
27. čer 2009

anta tak hezký porod 😉

Hi Moni, že by do Buku? 😅 Jedem do Krkonoš - do Pece p. Sněžkou - máme tam rodinu, tak se tam v létě sjíždíme se sestřenkama, snad tam bude spojení, abych mohla nakukovat, tak tu pak moc nekecejte, ať stíhám dočítat 😀
Hi Simčo - výlety nevím jestli s malou zvládnem, už tam památky po cestě máme občíhlé a asi je absolvujem znova, až malá povyroste, pojedem tak cca 6 hodin, uvidím jak to bude na cestách vypadat a jedem autečkem a já řídím 😅 , tak mosím naštudovat cestu 😀

ivulinda
27. čer 2009

sajmon113 taky už se těším až budem řádit v bazénu u našich na chatě je tam hrozně prima...Tak u nás už sprchno dneska 😝 Jinak dneska jsme si zase mákly na baráku malou jsme daly našim a šli jsme makat 😠 ale aspoň to pak bude naše

ivulinda
27. čer 2009

😀

cerstvamama
27. čer 2009

cori
no myslela jsem spíš Prahu nebo severní Čechy 🙂

Adélka už spí, jdu si z mrazáku vyndat kýbl nanukáče, mňam!

ajvi
27. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes nějaká zdrchaná :o(, Matula je na tom se zdravím hůř, mám obavy, že sotva jsme vyléčili jeden zánět průdušek, je tu další – teď večer dýchal příšerně – takže dýcháme ventolín – budem vstávat i v noci. No snad to nějak kočírujeme a nebudeme muset na pohotovost.
Simčo – my ještě venku nekoupali, ale když je krytý bazén, to je pohodička. Pánev mi doktor měřil až ke konci těhu, když zjistil, že se prcek neotáčí- asi 33.tt
Cori- díky, my měli Matýska jasného od začátku – holka by byla Michaela. Co ta bouřka – byla od vás nebo ještě přišla v noci od nás?
S těma klíštatma je to mazec – prý už přežijou i na horách – dřív prý nebyly nad 1000 m.n.m. já jsem očkovaná asi 8 let a od té doby jsem klíště neměla.
Zase začíná lejt, no to je počasí – jdu žehlit – vůbec se mi nechce, ale už to odkládám asi 4 dny – nedá se svítit…
Tak hezký večer a dobrou noc

nadik
28. čer 2009

Čau holky taky zdravím, to je příspěvků, ani se to nedá přečíst tolik času nemám 😀 .
sajmon: hezké fotečky to je super mít zakrytý bazén. Já včera koupila malé nafukovací bazének s palmou, byl ve slevě, tak snad ho taky použijem má být hezky od úterý.
Jinak v pátek jsem byla na té kosmetice, bylo to BÁJEČNÝÝÝÝ holky doporučuji úžasnej hodinovej relax, přijemná hudba no krása a odešla jsem i krásně namalovaná. Jinak mi byla doporučena antikoncepce, jelikož se mi co jsem přestala kojit dost zhoršila pleť. Tak zrovna přemýšlím co stím. Musela bych jít už rovnou na půlroční prohlídku to se mi nechce ☹ . Jak jste natom vy s pletí?

sajmon113
28. čer 2009

Ahojte,
nikde nikdo, kde se couráte při tom hnusném počasí? 😉 Mě už to leze na palicu, nedělám nic jiného než převlíkám malého, jelikož ho doma nejde udržet, jenže jak vyleze ven vrazí do první kaluže a je komplet mokrý. Teď jsem pověsila už druhou pračku, nemám ho do čeho převlíknout 😠 😠 😠.

Ivi - vy si ten baráček stavíte úplně sami? A kolik vám toho ještě chybí?

Ajvi, to si teda s Matýskem užíváte. Bobek malý.

Nadi, dík za pochvalu. Jj bazén jsme si užili náramně, dokonce mi po něm Vojta spal skoro celou noc, probudil se poprvé až před pátou ráno, vytáhl flašku mlíka a spal až do 8, to byl zázrak. 😲 😲 😵 😵 Ten malý bazének máme taky, doufám, že na něho taky dojde. Jinak s pletí jsem na tom víceméně stejně, nikdy jsem neměla moc problémy 😎 .

No nic, mamina mi vzala Vojtu do kočáru, tak jdu žehlit 😝 😠 .

dzej
autor
28. čer 2009

ahoj holky,
tak povodně už jsou i v jižních Čechách 😔 Jani jestli jste ještě neodjeli, tak přejeme šťastnou cestu a užijte si Krkonoše, na jak dlouho jedete?
Ivi tak ať je Matýsek brzo v pohodě. Je to vždycky smutný, když děti stonají 😢 😔
Simčo super fotečky 😉
Nadi tak říkáš, že masáž obličeje byla fajn? Tak já řeknu tatkovi ať mi to taky zaplatí k narozkám 😲
My jsme zas celej víkend prolítali, že teprve ted jsem si sedla a už je zas konec víkendu 😔 včera dopo jsme byli na houbách a donesli půl koše, odpo jsme jeli k Bíteši na narozky, venku na louce, to bylo super. Gulášek, pivečko, ovoce v alkoholu 😀 o malou se starala babička tak jsem si užívala. Dneska jsme byli v Jihlavě v aquaparku a byli jsme z toho nadšení!!! Moc hezký, v Brně nic takovýho nemáme ☹ Akorát mě strašně mrzí, že jsem nemohla fotit, ptz nám asi odešla baterka a samože jsme to zjistili až tam, až jsme chtěli fotit. A známí co byli s náma tak spolíhali na náš foták 😒 tak snad příště. Jinak
Jinak v pátek na posledním plavču jsme dostali diplom a fotili nás pod vodou, tak jak budou fotky tak je sem dám 😀

dzej
autor
28. čer 2009

Simčo já taky nevím jak to řešit v dešti. Chtěla jsem malé koupit holinky, ale jsou strašně těžký, v tom obchodě nemohla ani zvednout nohu. Takže taky pořád převlíkám a peru ☹

sajmon113
28. čer 2009

Jani my právě ty holínky (po našemu gumáčky) máme, tak nemá mokré aspoň ponožky. Jenže jak v tom skáče tak to má až na hlavě. 😠 😠 😠 😀 Aquapark závidím u nás je nejbližší ve Frýdku Místku, ale byli jsme tam jen jednou a bylo tam totálně přeplněno. Takže si to s prckem neumím představit. oslavy venku jsou super. Pomalu doděláváme novou pergolu a pak chceme taky udělat pořádnou jízdu, grilovačku 🙂 😵 😵 😵 . Jo a s tím foťákem je to u nás stejné. Vždycky když chceme něco vyfotit tak prdnou baterky 😠 😠 . Ale zachraňuje to mobil 😎 😎 😎 .

cerstvamama
28. čer 2009

Ahoj holky, my dneska konecne vyrazily s Adelkou na cele odpoledne ven. Bylo pod mrakem, tak jsem se nemusela bat o ty jeji po-nestovicove stroupky. Ted uz nam zase prsi a bouri, na noc je to docela prijemny.

Haha, holinky? My jsme jeste nekoupili ani prvni chodici boticky,takze tohle neresim.

Jdu si lehnout a koukat na PC nanejaky film.

ivulinda
29. čer 2009

sajmon113 nene nestavíme,jen manžel ten barák zdědil a myho vevnitř předěláváme víš??Je to fuška dělat všechno nové 😖

ajvi
29. čer 2009

ahoj,tak máme potvrzený zánět průdušek -- opět ach jo, no dostatli jsme ještě další dejchadlo - kromě ventolínu, že snad je to na prevenci - no uvidíme - naštěstí je Mátulka veselej když nemá teplotky - a to nemá
holínky jsme zatím taky neřešili -nechodíme sami - u nás je taky problém když prší, protože malej mi nechce být v kočáře pod tím igelitem - leze mi ven a je pak mokrý - no a na zahradě pod pergolou mi vydrží chvilku, jinak chce po zahradě pořád jezdit v tatrovce 😀
s foťákem se můžu taky připojit - ale tak, že jsme si asi před dvěma týdny foťák schodili z křesla a on spadnul tak blbě na objektiv, že nám doporučili si raději koupit nový než investovat do opravy. takže jsme si vydělali..
tady je hrozné dusno - asi zase přijde buřina - jak předpovídali
pěkný den

dzej
autor
29. čer 2009

Bré ranko 🙂 Ivi to je mi líto, a jak to malej snáší?? Je v pohodě nebo pláče atd?? Nám lezou nahoře 2 stoliičky, malá má nateklou celou pusu, nejraději bych jí to prořízla 😢
Simčo my tam dojeli už v 11h, to tam nikdo nebyl a jak jsme odjížděli v 15h tak se to začalo plnit. Před oběd je to dobrý, to je každej doma a vaří 😀
Malá taky sama nechodí, udělá pár krůčků, ale chce abych ji vodila za ruku..asi jsem ty holinky měla koupit ☹ ale mě přišly moc těžký. Jinak holky, jestli máte někde poblíž deichmann obuv, skočte si tam, mají megy výprodeje botiček těch Elefantenů od 150Kč. Já se tam pěkně vyřádila 😵

sajmon113
29. čer 2009

Ivi tak to si asi docela máknete. Co jsem slyšela, tak než předělávat starý barák, je prý lepší postavit nový 😖 😉 . Ale myslím si že je to věc názoru. Taky jsme předělávali a štvalo mě jen to, že už byly dané stěny, se kterými jsme nemohli hnout a pak taky přívod vody. Ale jinak jsem spokojená. Sice se trochu mačkáme, všude jsou těď Vojtovy hračky, ale jsme ve svém a máme klid 😎 😎 😎 .

Ajvi, to s Matýskem je mi moc líto ☹ . Chudáček malý. To pitomé počasí, dusno, tomu asi taky moc nepřidá, že? Tak vám přeju ať jste co njdříve fit a může si prďola užívat léto 😉 .

Jani tak to vám vyšlo dobře, to mě nenapadlo jet před polednem. Ani by to moc nešlo, protože Vojta chodí kolem 11 spát, pak oběd, ale jednou se to už snad nějak zlomí ten režim. Jinak o těch holinkách jsem ani moc neuvažovala. Zkusila jsem mu je tam obout, šlo to a chodit v tom taky uměl, takže no problemo. Sice v nich vypadá jako kocour v botách, má je až ke kolenům, ale účel to splňuje 😀 😀 . Díky za super tip. Z prvních botiček už pomalu vyrůstá, tak jsem se dívala po nových, ale ty ceny, to je děs. Ty co má teď se mi podařilo koupit ve výprodeji. Byly slevněné z 580 na 220.

Jo holky nejste náhodou některá přihlášená v hami klubu? Mě dneska přišel balíček, je tam celá krabice UM, masozeleninový příkrm a ovocný jogurtík, tak budeme testovat 😎 🙂

nadik
29. čer 2009

Ahojky, tak my byly dnes na očkování Prevenaru - konečně, byla to akce kulový blesk, když se volala ráno na objednání tak mi sestřička řekla že můžem v 1, že někdo odpadl, tak jsme narychlo ještě kupovali vakcínu a nakonec jí koupil manža asi o 80kč levnější než u nás. Zrovna vypisuju papíry na pojišťovnu přispívají 1500,- tak to je slušný a na další jdem až po 18měs.
Dala jsem jí do postýlky, ale už je tam víc jak půl hodiny a furt nespí, tak už jí asi nechám a vyndám jí, jinak večer by nešla spát a já se fakt vždy těším jak po 7 ulehne.

nadik
29. čer 2009

sajmon113 : ahojky já jsem v Hami klubu, zase mi přišlo mlíko 200g a jogurtík, ty skleničky co jsem si vybrala nedošly.

dzej
autor
29. čer 2009

my jsme taky v Hami klubu, my jsme snad uplně všude registrovaný 😀
holky tak nás dneska na písku stihla taková bouřka, to jsem snad ještě nezažila. Byli jsme schovaní pod skluzavkama, strašně pršelo, hromy, blesky, jsem se pěkně bála. Bylo to asi 45minut pak na chvíili klid a pak zas. Naštestí pro nás přijel tatka, ale i tak já byla komplet i přes pláštenku mokrá a malá taky. 😲

ajvi
29. čer 2009

ahoj,
Dzej (Jana?) - naštěstí je Matýsek v pohodě, brečí jen když mu dýcháme a odsáváme rýmu a když se kvůli rýmě třeba blbě vyspí - jinak dneska se na doktroa zase křenil... 🙂 a když je bez teplot, tak můžme normálně chodit ven, vlhko je sice pro dýchání lepší, jenže tohle už je zase moc vlhko, myslím.
tak ta bouřka byla i u nás na jihu. kolem půl šesté - a takovou bouřku jsem už dlouho nezařila - byli jsme venku, naštěstí schovaní pod pergolou. rány to byly pekelný, čekala jsem že Matýsek bude brečet, ale ne. sice vždycky nadskočil, když to bouchlo, ale nebřečel. to jsem se bála víc já a náš Beník (pes). Hrozně lilo, úplně se voda odrážela od stolů a cákalo to nahoru a bohužel co jsem koukala je hodně zvedla hladina Lužnice - snad to nikoho nevypláchne, už ale moc neschází. tohle počasí má trvat ještě do pátku 😒
v Hami klubu nejsem a koukám, že o moc přicházím 😉

coriven
29. čer 2009

Ahoj holky,
zdravím z Krkonoš, cesta byla v pohodě - vyjeli sme před 7 a za šest hodin sme byli tam, jen sme museli dělat víc přestávek - Kája se potřebovala prochodit a pak se mohlo pokračovat, tak sme si za Brnem vykračovali u Globusu 🙂) po parkovišt.
Bouřka došla do Pece p. Sněžkou, tady to teda pekelně hřmí 😠 , asi se to mezi kopci ozývá, brrr.

Tak se mějte moooc hezky 😉