Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
2. črc 2009

Nadi účko jako účto?? 😵

cerstvamama
2. črc 2009

Nadi
my asi taky navážeme, ale nějak si neumím představit mít znovu mimnko. Takhle mi to vyhovuje. Myslím ten věk 1 rok. Po mateřský chci nastoupit jinam, takže i z toho důvodu by byla blbost jít někam jen na chvíli a pak zase na MD.
Holky z Moravy se sešly, co si taky zajít na kafe? V létě budeme v Praze 😉 V jaký části bydlíte?

sajmon113
2. črc 2009

Ahoj holky,
dneska jsem vyplivnutá jak baterky z našeho foťáku. Bylo tu od rána hrozné dusno, lístek se venku nehnul. Tak se Vojta rochnil celé dopo v bazénku a já mu tiše záviděla. Mě dorazila teta včera a docela protivná a bolavá ☹ 😠 Pak rychle uvařit oběd, převlíct konečeně tu ložnici, když nepršelo tak se mi povedlo vyvětrat i deky. Přehnala se tu šílená bouřka, ale moc nepršelo. Jsem zaslechla v rádiu, že to tady u nás v Třinci zasáhlo nějakou holčinu, leží v nemocnici s popáleninama. No děs. No a pak jsme zase makali na pergoli. už se blížíme do finále, a konečně trochu přeje to počasí, tak je třeba toho využít. Budu si zakládat novou skalku 😵 😵 😵 .
Teď jsem konečně uspala Vojtu, tatínek nám odjel zase do práce a na mě čekají tři pračky usušeného prádla a žehlička 🙄 🙄 🙄 .

Moni sem s těmi cviky!!!! Já chci taky ploché břicho 🙂 😅

Peti ty se máš!!! Já už nikde nebyla ani nepamatuju. V únoru jsme šli na ples, a když jsme se ráno vrátili tak byl Vojta nemocný. Když jsme si naplánovali se známýma kino, tak chytil horečky. Akorát mi vyšla jedna místní zábava, a to mě pak dva dny bylo zle, takže to bylo spíš za trest 😠 😠 😠

Nadi, ať jsou štípance brzy pryč. My máme zatím klid, ale klepu na dřevo.

sajmon113
2. črc 2009

jo a ještě jsem se chtěla zeptat. změnila se vám po porodu nějak menstruace? Já mám problém první den. Nemůžu vůbec stát, hrozně mi to tlačí všechno dolů. Jako by ze měl měl vypadnout celý vnitřek, jako u porodu 😒

nadik
2. črc 2009

Simčo jo já to mám taky hustý hrozně silným, takže si zase nechám dát A, až se tedy dokopu k doktorovi. Holky dnes ještě nespíme a máme záchvat breku nevím už co sní zda zuby či co... sousedka mi půjčila gel na zuby jmenuje se Calgel, nemáte stím zkušenost? Tak pak jdu jí změřit teplotu....
Moni: srazík by byl fajn z jaké části Prahy jsi? Já Praha 9.

cerstvamama
2. črc 2009

Nadi
Praha 4, ale můžeme se dopravit autem nebo i sockou. To doladíme až přijedeme, jo? Na zuby máme gel Mundisal a zabíral do pár vteřin.

Simčo
Nemůžu posoudit, brala jsem HA a prakticky rok jsem to neměla, pak jsem menstruovala měsíc v kuse, pak mi dali jinou HA a zatím jsem to dostala jen jednou. Jenže jsem neměla zásoby prášků a tak jsem teď měsíc nebrala nic. Právě to očekávám každým dnem, abych zase začala brát prášky a byla chráněná. Snad jsem mezi tím neotěhotněla, by mě kleplo.

Cviky jsou tady: http://zdravi.idnes.cz/ploche-bricho-cviky-kter...
dělám jen ty bez toho míče + k tomu ještě že si lehneš na záda, nohy pokrčený, ruce podél těla. S výdechem zdvihneš pánev a pak i záda až k lopatkám (takový jakoby most na zemi). Zatnout stehna, zadek, břicho, vydržet 30 vteřin, pak s výdechem povolit a lehnout na zem. Párkrát zopakovat. Je to dobrý i na posílení dna pánevního, na zpevnění toho všeho po porodu a taky to pomáhá při poporodní inkontinenci. No a poslední cvik je pozice kliku, akorát že v nejdeš k zemi, ale zůstaneš v ní. Zatneš zase všechno co při předchozím. Výdrž 30 vteřin, pak se na špičkách zhoupni dopředu, zase 30 a zpátky zase 30. Nakonec nějaký protažení. Asi tak. Zabere mi to 10-15 min, to se dá ze dne ukrojit 🙂

sajmon113
2. črc 2009

Nějak mi to prádlo neubývá, dávám pauzu 😠 😀

Moni moooooooc dík. Určitě těch pár minut někde najdu, to by v tom byl čert.

Já právě HA neberu vůbec. Už je to dávno, s bývalým přítelem. S manželem hned po seznámení jsem si tak nějak byla jistá, že je to ten pravý, a tak jsem si říkala, že i kdyby něco tak to bude OK. Ale manža je spolehlivý 😅 . A taky moje obvodní doktorka byla hrozně proti tomu abych to brala. nebo spíš vůbec aby to mladé holky braly. A já jsem taky ten typ, co se všem lékům raději vyhýbá 😉 .

Nadi s calgelem já mám bohužel zlé zkušenosti, malý se mi po tom osypal ☹ . Ale taky má teď problémy se spaním a vůbec usínáním. Já to zase příkládám tomu počasí. Máme ložnici v podkroví i když hodně izolovanou, přece jenom je tam strašné teplo. Já jsem při poslední zkušenosti se zubama začala zkoušet homeopatika, a už u nich zůstanu. Moučnivku jsme léčili tabletama a pořád se to vracelo, pak jsem nasadila homeo a byla fuč do dvou dnů, už se nevrátila. Takže jsem si našla i další homeo co na zuby, bolest a horečku a mám doma malou lékárnu 😉 .

dzej
autor
3. črc 2009

Bré dopoledne holky,
my ten calgel měli taky, ale teda moc nezabíral, ona to malá hned slízala. Ted jí tlačí stoličky a dnes v noci to bylo hodně poznat. 😢
Já mám po porodu MS taky mnohem silnější a bolestivější ☹ a ted už po dvakrát to mám tak, že první dva dny jen špiním a pak 6dní jsem jak průtokáč. HA nechci, ptz od jara začnem pracovat na sourozenci pro Sabinku tak by to nemělo smysl 😀 Dneska je strašný dusno, mraky a slyším v dálce hřmění. Odpo jdeme k babi na bazen a pak na pizzu tak snad nebude slejvák.
Holky já už jsem nad tím přemýšlela..co kdybysme udělaly hromadnej sraz někde uprostřed Čech?? Mohly bysme třeba i přes noc..nějakou chatu...c o vy na to?? 😕

cerstvamama
3. črc 2009

No muselo by to byt o prazdninach, jinak jsem pro 😉

nadik
3. črc 2009

Ahoj Moni, tak jsem koukala na ty pupínky a chci se zeptat jak jsi poznala u Adélky, že jde o neštovice? Byly teploty? Já doufám, že to jsou štípance, ale vypadá to divně. Nerada bych něco podcenila a neznám nikoho kdo by u ročního dítka neštovice měl. Tak předem díky za info. A kde to chytla víš?

Jinak už jsem objednaná na gyn. nechám si dát HA, mám to taky hrozně silné a bolestivé a pak ta pleť... Druhé mim začnem zkoušet asi za rok, tak to má smysl, nechci se trápit a taky ta pleť ta mě fakt štve 😠 .
Srazík bude fajn, je tu ještě někdo z Prahy? Jinak dále nevím, nemám auto... ☹

cerstvamama
3. črc 2009

JJ, chytla to od sestřenice a ta to měla ze školky. Vypadalo to jako od komára a najednou jich měla hodně, rychle se to rozlezlo. Byly to červené flíčky a uprostřed takový miniaturní puchýřky. Teploty byla jen 2. den, 37,5.
Já vás svezu, přece!

nadik
3. črc 2009

Ty vado tak to bych ani nepoznala.... no snad se to nedá přechodit. jdu jí to spočítat a jestli přibude, tak se asi picnu.... 😠 ale nikde s nikým kdo to má nebyla to bych si pamatovala moc mezi děti nechodíme a když tak furt ty stejné děti.

nadik
3. črc 2009

Našla jsem si na netu nějaké fotky dětí s neštovicema a to naše to není, vypadá to jinak, tak snad to bude ok...

petronilla
3. črc 2009

Ahoj holky,

Simčo-MS jsem měla po porodu taky horší,silnější,velké bolesti břicha,dýl trvala,ale teď co beru HA,tak se to upravilo,krvácení se o dost zmírnilo,trvá jen 4dny,břicho nebolí,jen ta hlava,ale nechala jsem si to napsat hlavně kvůli pleti,jako Naďa mám dost problémy,ale už roky,tak snad se to zlepší 😉

Nadi-calgel neznám,taky používáme občas Mundisal,ale dost Adélce šmakuje,tak nevím,jestli tam vůbec něco zůstane 😅 .Tak to je dobře,že to snad nemáte neštovice 🙂

Jani-jaká byla koupačka a pizza?My se chtěli koupat,ale odpolko byla pro změnu bouřka a každou chvíli lilo 😠 🙂 .
S tím srazíkem to je super nápad 😉 😵 .Jen to vymyslet....

Močo-cviky dobrý,jen se přinutit 😀

A jakpak Janča-cori-na výletě? 😕 🙂

petronilla
3. črc 2009

Jo a Adam už má vytažený stehy,naštěstí ani nepípnul,ale nesmí prst ještě přes víkend namáčet 😖 ,chodí do bazénu s rukou v pytlíku 😀 .A dnešní jeho hláška,povídal mi v autě "mami,já básníkem jsem skvělým,ani o tom nevím" 😅
Tak hezký večer všem 😵

petronilla
3. črc 2009

Konečně jsem dala do alba nové fotky,tak když budete mít chuť,tak jukněte 😉

coriven
3. črc 2009

Ahoj holkýýýý, jsem zpět domááá 😀
a Petíí ten ffftípek Adámkův mě zase skvěle dostal, on je fakt dobrý filuta 😅

V rychlosti jsem prolítla aspoň poslední stránku, vy ste teda kecaleny 😠 😀 . Janí - srazík - dobrý nápad, sem sice taky bez auta, ale ono se to nějak udělá a jedna noc je málo, tak už rovnou 2 (třebas víkend 😅 ), ale jak psaly holky, už to jen vymyslet, tak aby to bylo nějak mezi, no a jak tak koukám s kama ste, tak to budu mít asi nejdál, co? 😅 i když asi i Simča 😉

Tak my dneska uháněli zpět republikou rychlostí blesku (ne rychlosti dodržuju, ale chvíleme sem přidávala 😅 ) bo v Krkonoších krásně slunečno, ale jak sme vyjeli, tak se začalo stahovat mračno ze všech stran a celou cestu sme za sebou měli černo... a já se tak bojím bouřky a jen v Brně trošku kráplo a blýskalo se - Jani, byla tam bouřka?

Zítra jedem na hody ke tchánovcům, tak peru a zase balím 😅 , ale aspoň je vzrůšo 🙂

cerstvamama
4. črc 2009

Peti
hezký fotky! Mně se líbí ta jak se Aduš kření do zrcátka 😉

Holky, mějte se fajn, my za chvíli uháníme na letiště a příště už se ozvu z Prahy. Hlásí bouřky tak snad to ještě vydrží ať nám není špatně 😝

nadik
4. črc 2009

Moni tak přijemný a klidný let 😉 . My razíme na obidek k pra-babičce Terezky, jí dám doma, vařila jsem kuřecí jatýrka má je moc ráda a my si dáme pořádnou vepřovou... 😝 Moni taky bych se ráda dokopala ke cvíču... nějak mi roste břich... furt zmrzliny, koláče... ach jo... jsem v těch vedrech nějak zlenivělá, ale to asi každej 😉

Tak holky krásný víkend přeju 🙂

coriven
4. črc 2009

MOni, tak příjemný let a dobře docestujte, jak vám vůbec dlouho trvá cesta?
Nadi, tak ty už máš i navařeno, panečku a já furt dumám co tomu našemu čertidlu uvařit, teď tu lítají kostky vzduchem, tak se du ukrýt 😅

U nás momentálně parno nad 30-kou ve stínu 😝

dzej
autor
4. črc 2009

ahoj holky,
Peti krásný fotky a vyřiď básníkovi, že je fakt frajer 😀 😉 Já se jdu rozloučit, jedem na Vysočinu, zas na tu chalupu co jsme byli v únoru.Tak se mějte krásně. My si budem užívat hub, borůvek a snad i koupání 😵
Rovnou tam budem slavit kamošovi a moje narozky tak to bude velikýýýýý 😀 😝 😀 😝
Holky tak AHOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ 😵

jinak není problém, něco vymyslím s tím srazem... 😉 Kouknu do mapy, kde je střed a tam najdu nějakou chajdu na víkend 😵

petronilla
4. črc 2009

Ahojky,
Moni-dobře doleťte bez bouřek 😉
Nadi-užijte si baštu 🙂
Jani-vítej zpátky z Krkonoš 🙂 a užijte si hody 😉
Jani-díky,vyřídím 😅 ,mějte se na chaloupce a přejeme Ti všechno nejlepší 😵 🙂.To bude fajn,s tím srazem,bylo by to fajn,aspoň na ty 2 noci 🙂 .

Tak krásný víkend,já jdu dát oběd Aduš,právě vstává a razíme k našim do bazénu 🙂 .
Ahój!!!

coriven
4. črc 2009

Janí, taky přeju všechno nejlepší k těm tvým 18-ti nám 😀 užij si oslavu 😉
Peti užijte si bazének, tu je fakt hnusný parno, bléé, tož ale lepší než ty bouřky... Kdoví jestli to někde řádí, ono je to fakt děsně lokální

nadik
4. črc 2009

Jani taky se připojuji ke gratulantům 😀 hezky si to užijte snad bude příští týden už to počasí trochu ustálenější. My se chystáme po 20.7 Jičín a Český ráj, tak se taky těším bude to změna.

cerstvamama
4. črc 2009

Ahoj z Prahy! Let trva neco pres hodinu a pul. Bourka byla, turbulence jako blazen, nekolikrat jsme prudce klesli , pak stoupali a pak zase jakoby spadli. Cekala jsem kdy vylitnou kyslikovy masky 😀 No a kdyz se letadlo ustalilo tak se nase slecinka zacala kymacet ze strany na stranu - asi chtela pridavek. Bude mit rada horske drahy po mne.
Pekny vecer.

nadik
5. črc 2009

Ahoj Moni, tak to já bych se asi klepala strachy. Taky létáme každý rok na dovču, ale loni a letos jsme vynechali a jak to teď padá, tak mi to fakt ani neva. Mám hrozné nervy, hlavně tady na Ruzyni to čekání a tu cestou tubusem, kde se lidi tlačí už aby byli v letadle, tu přímo nenávidím a srdce mi buší strachy 😀 . Jak to jinak malá snáší, nebrečí?
My dnes napustili velký bazén tak snad se alespoň párkrát vykoupen. Ter vodu miluje a tak jsem zvědavá jak bude reagovat na velký bazén.... 🙂

coriven
5. črc 2009

Ahojky vespolek,
Moni, no teda skoro hororové zážitky z letu 😀 , bych se taky bála, jak nadik... já celkově su posera, se bojím výšek, rychlosti, uzavřených prostor... no skvělá kombinace 😀 , si fakt užívám, ale snad zatím nejsem na psychiatra 😅

My dneska byli na hodech, malů sme oblékli do kroje, tak při chvilce hodím foto, se jí to líbilo, jak ju každý okukoval, asi byla i nejmladší účastnice 😀 a při cimbálce už si šla pro jakéhosi chlapečka, ale nechtěl s ní jít 😅 , tak si moc nezatrsala 😀

Hezkou neděli 😉

ajvi
6. črc 2009

ahoj, nestzíhám vás dočítat, jste hrozné spisovatelky 🙂
díky za tipy na cvičení bruška, já teda doma cvičím už asi dva měsíce - no teda cvičím dýl, ale to jsem to flákala, pravidelně dva měsíce - hlavně břicho a pořád nic moc. jsem sice o tři kila lehčí než před těhu, všechno se krásně spadlo, zadek, stehna, ale ten pupík je pořád vytažený, a jak jste tu některá psala, když se nacpu, tak jsem jak těhotná 😒 , tak zkusím ty cviky.
jinak jak jste se tu bavili o MS - no tak já pořád nic, tento týden už se chystám na gyndu, protože to už je dlouho - uplně se děsím toho co přijde, až to přijde (jestli mi to budou vyvolávat či co). já musím mít furt něco - měla jsem problémy se spodkem už před těhu, pak jsme rok a půl zkoušeli, než se zadařilo, no a teť zas tohle. ☹
všechny máte krásné fotečky, taky už musím toho albíko založit.
Cori -. malá v kroji - to musela být nádhera 😀
tak se mějte, papa

ajvi
6. črc 2009

tak jsem chtěla album založit hned, jenže tam smí být fotky max 700 mega a my je všechny máme kolem 1500 a já musím nejdřív přijít na to, jak to přetentočkovat...

ajvi
6. črc 2009

hi, mega, to by bylo zase moccc, 700 kB to mělo být, já vím... 😉